NOVEMBER aanbieding O Pepito's eerste grote avontuur Zwitserse Horloges Vervuld verlangen DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 4 November 1955: A.: S. v. Heerwaarden-Jac. v. Heerwaar den 20 N. de Graaf-S. Ros 02 G. Dros-C. Dijker 02 C. v. Heerwaarden-J. Hooijberg 11 A. v.d. Slikke-Joh. D. Bakker 02 B.: C. P. Burger-P. W. Kooi 02 J. J. de Beurs-C. Medendorp 20 Jn Stam-C. v.d. Werf 11 J. A. v. Enst-Jn Koorn 20 D. v.d. Werf-A. de Vries 02 Jb Koorn-J. Hillen 20 P. Bakker-P. Keijser Dzn 02 De enige werkelijke verrassing was de nederlaag van C. Medendorp, die in een veel betere stand plotseling begon te knoeien en zeker meer dan één zwakke zet deed. Inmiddels wordt het weer interessant enige aandacht aan de stand te wijden. In A valt dan Joh. D. Bakker het meest op, die met 8 uit 5 vrijwel gelijke tred houdt met de bovenste drie S. van Heer- waarden, C. Dijker en S. Ros. Van de nieuwelingen in deze afdeling heeft Jac. v. Heerwaarden nog niet veel laten zien, maar staat met 4 uit 7 toch niet slechter dan W. A. van Zeijlen met 3 uit 6, N. de Graaf 2 uit 5, A. v.d. Slikke 2 uit 6 en G. Dros met 1 uit 6. In B staat A. Vinke bovenaan met 8 uit 6 gevolgd door C. Medendorp met 8 uit 7, C. v.d. Werf 7 uit 7 en J. J. de Beurs 6 uit 5. De overigen staan prac- tisch gelijk met een score van plm. 50%, met als laatste man C. P. Burger met 4 uit 6. Jb Koorn met 12 uit 8 blijkt in C ook nu weer een der gevaarlijkste spelers, maar J. A. van Enst 10 uit 6, J. Hillen 8 uit 6, P. Bakker en P. Keijser Dzn met 7 uit 5 kunnen hier nog felle concurren tie veroorzaken. Onderaan blijken J. J. Lafeber met 2 uit 7 en R. Zijm 1 uit 5 zich nog niet in het clubmilieu te hebben aangepast. Na de daverende overwinning op Winkel kreeg ons le tiental een lelijke opfrisser tegen de Zijpe. Zonder van on- fortuin te mogen spreken verloren we met 12—8. Zijpe 1-Texel 1: H. Veenstra-C. Dijker 11 A. Slijkerman Jr-S. v. Heerwaarden 02 P. J. Waiboer-S. Ros 11 P. Blaauboer-C. v. Heerwaarden 20 W. Jimmink-N. de Graaf 02 P. Koopman-G. Dros 20 P. Hoedjes-J. Vinke 20 G. Rademaker-J. Hooijberg 11 A. Slijkerman Sr- Jac. v. Heerwaarden 2—0 A. Blokker-C. Medendorp 11 12—8 SVC-Nieuws De adspiranten wisten in een matige wedstrijd met 10 van ZDH te winnen, goed gedaan, jongens. A.s. Zondag is het programma weer volledig: SVC 1 gaat naar Helder. 5, met de boot van 11,35 uur. Het tweede speelt thuis tegen De Koog 2 om 2,30 uur. Zaterdag spelen de adsp. thuis tegen Oosterend a. Dat wordt weer aanpakken. Veel succes! Zij, die nog iets voor de verloting over hebben, kunnen dit nog inleveren bij mej. R. Kos. PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 9 November Den Burg Landbouwschool, de heer A. F. Folkerts uit Breukelen spreekt over handel en export van slachtschapen. Den Burg, Hotel Texel, voordrachtsavond S. Tamsma voor Fryske Krite. De Koog, Luberti-school, ouderavond. Donderdag 10 November Den Burg, De Zwaan, onderlinge avond R.K. Ontwikkelingsclub. Vrijdag 11 November Den Burg, Geref. Kerk, filmvoorstelling door C.N.V. Den Burg, Hotel Texel, filmavond Kali mij, uitg. van fa. C. R. Keijser Co, L.T.B. en C.A.V. Texel. Zaterdag 12 November Den Burg, Oranjeboom, ANAB, toneel uitvoering gezelschap Tetman de Vries met „De tijd zal het leren". Midden-Eierland, o.l. school, bonte avond t.b.v. het St. Nicolaasfeest. De Cocksdorp, Toneeluitvoering „Inkeer" door Sportver. De Cocksdorp. S.V. Texel Bij ons heerste Zondag enkel rust en hebben onze wedstrijdbezoekers en spe lers zich met de uitzending van Holland- Noorwegen, tevreden moeten stellen. Het is geen beste wedstrijd geworden, naar het verslag dat Leo Pagano ons gaf. En nu alle aandacht weer op a.s. Zon dag geconcentreerd. Een belangrijk pro gramma wacht ons. In de 4e klasse wor den 2 wedstrijden van betekenis ge speeld, nl. Meervogels-Egmondia en Texel-Succes. Meervogels toch zal het sterk proberen om de achterstand in te lopen, waartoe Egmondia wel weinig medewerking zal verlenen. Maar ook Texel-Succes zal uiterst spannend wor den. De winnaar toch zou van een mis stap van E. kunnen profiteren. Texel, dat betekent, vooral nu trainen. Daar zit niet alleen het opvoeren der lichamelijke conditie in, maar het ver hoogt de saamhorigheid ook tijdens de wedstrijd. Texel 2 gaat naar HRC 6 en dat wordt oppassen, want je weet nooit hoe sterk je tegenstander is. Daarom trainen. Texel a ontvangt Succes a en zal wel heel wat moeite hebben om revanche te nemen. Texel b-ZDH a en Helder c-Texel c. ZDH-nieuws Ons eerste elftal wacht Zondg aan Den Hoorn een zware strijd, want SVW uit Heer Hugowaard beschikt over een zeer sterke ploeg. De stand in afd. 3B luidt: Vesdo 7 4 3 0 11 Oosterend 6 4 0 2 8 ZDH 4 3 0 1 6 SVW 4 2 2 0 6 DWOW 5 3 0 2 6 ZAP 5 2 2 1 6 Wiron 6 3 0 3 6 Dirkshorn 5 2 12 5 AGSV 5 2 0 3 4 Sint Boys 5 0 0 5 0 Zeemacht 6 0 0 6 0 De aanvang van het eerste is 1,30 uur. Het tweede is vrij. De adspiranten verloren Zaterdag in De Cocksdorp met 10 van SVC. A.s. Zaterdagmiddag naar Texel b, aanvang 3 uur. Het handbalelftal kreeg Zondag thuis een gevoelige nederlaag van GDS 1, nl. 133. Moed houden dames. De handbal- adsp. gaan Zaterdagmiddag naar GDS. Buitengewoon voordelige aanbieding! Royaal gemaalde mantel met de zeer moderne grote kraag van mooie èn solide mohair-dessiné maten 36-46 slechts Wij maken U attent op onze grote verscheidenheid in model mantels in de prijzen van 125.- tot 185 Voor deze mantels garanderen wij U de hoogst mogelijke waarborg voor xclusiviteit". Heerlijk warme wintermantel van zuiver wollen langharige flausch-faconné in raf-bleu camel, 'n Klasse-mantel voor slechts jeugdige vlotte mantel welke ook heel goed zonder sjool gedragen kan worden Zeer mooie wollen moh slof in lever, grijs en raf-bleu speciale prijs Luxieuze uitvoering van de moderne driekwart damesmantel in camel en lever hair-glacé met of zonder dubbele rug ceintuur alle maten QKN öSLDKk -collectie is uniek I Pas eerst. kies dan Onze WALA specialiste de paskamer S.V.O.-nieuws Na een week rust komen a.s. Zaterdag de adspiranten weer in het veld en wel uit tegen SVC. Aanvang 3 uur. Doe je best voor een overwinning, i Het 2de zal nog een week mogen rus ten. Het 1ste staat weer voor een moei lijke opgaaf eh wel thuis tegen Vesdo, aanvang 1,30 uur. Er zal anders aange pakt moeten worden dan de vorige maal, jongens. Bereid je dus maar voor op een i zware strijd, want Vesdo behoort tot de sterkste in onze afdeling. 23. Kapitein Druppel was razend. „Waarom -ben je van je eerste wacht weggelopen, zeekakelobbes!", tierde hij. „Onverbeterlijk lui zeevarken!" Bloo- beest liep heel schulbewust steeds verder achteruit en stond met trillende benen op het voordek. „En je arme kapitein maar sjouwen met vaten water en jij feestvieren aan de wal! Ik zal je!!" Ik dacht dat het vaten bier waren, heer kapitein", mompelde Bloobeest zachtjes. Maar nu was bij de kapitein de maat vol.... „Brr.grr.." brieste hij, „hoe weet je.... wat zeg je daar.... er uit er uit.... honderdduizend maal het dek schrobbenbruit mijn ogen!!!" Och die arme Bloobeest, maar geluk kig had de kapitein het erg druk met toebereidselen voor de race. Alle schepen, die aan de wedstrijd meededen, haddenzich in slagorde op- CONSULTAT1EBUREAU VOOR ZUIGELINGEN gesteld. De machines draaiden, stoom machines puften, zeilen werden gehesen, roeiers hadden hun riemen klaar en de man in de ton oliede voor het laatst de Woensdag 9 November Consultatiebureau assen van zijn draaituig. Ieder ogenblik kon het startschot los- j barsten en er heerste aan boord van de j schepen dus een zenuwachtige stemming, I terwijl hoog boven dit alles een vlieg- tuig cirkelde, waarin een radioreporter een reportage gaf. De moeders van GEHEEL Texel wor- den verwacht: De Cocksdorp 1.45 uur; Oosterend 2,15 uur; Oudeschild 2,45 uur; i De Hoorn 3,15 uur; De Koog 3.45 uur. Ook de moeders van Den Burg wor- 1 den verwacht van 4 tot 5 uur. WALA corset nr. 629 met zijsluiting en veter: omsluit prachtig het bovenbeen. Heup-taille verschil 24-26 cm.Veel bewegingsvrijheid door 4 elastieken inzetsels aan onderkant. Voorpand met verslanker: ideale fi guur-correctie. In Uni 23,25 in broché 26,90 WALA beha nr. 2011 geeft een jeugdige lijn. 9 Cup grootten. In poplin vanaf 3,20 In satijn vanaf 3,85 U bent hartelijk welkom bij hel Wal a Corsettenhuis Koningstraat 93a, Den Helder, tel. 2384 De enige Wala-speciaal- zaak voor Den Helder en omgeving. Let vooral op de naam WALA in Uw corset of beha Ook voor onderjurken, jupons, camisoles, slips en nylons het aangewezen adres Schitterende collectie Uitstekende Kwaliteit MANTJE - OEN BURG Betaling eventueel in overleg te regelen Eng. dame zoekt gelegen heid om l x p. week 'n paar uur paard te rijden. .Aanb. Mevr. Waltheer, Zuidstraat 14, Den Helder Tel. K 2230-3179 voor 11 uur vtn. KLAVERJASCLUB DEN BURG Stand op 4 November 1955: resp. na- men, gespeeld; aantal punten; marsen: Jac. Gielis en S. Boeijer 19, 28708 - 16; P. de Brok en P. Hartog 19, 28390 - 10; P. vd. Molen en C. v. Noord 19, 28081 - 12; J. Jonkergauw en H. Wielinga 18, 26428 - 15; C. v. Leersum en Joh. Bar- horst 19, 25044 - 10; Jac. v. Heerwaarden en H. v. Heer waarden 18, 25033 - 14; Mevr. Winter en Winter 19, 23920 - 11; Jn Gieles en Jn Borgman 18, 23198 - 6; Jac. de Boer en C. Tuinder 15, 19347 - 3; T. v.d. Wulp en H. v.d. Meer 14, 18637 - 6; Jac. Mosk en A. Stolk 17, 18133 - 2; M. v. Heerwaarden en Michels 13, 1779Ó - 5. Secr. Jac. Gieles. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 9 Nov. 3,05 en 16,30; 10 Nov. 4,30 en 17,35; 11 Nov. 5,40 en 18,35; 12 Nov. 6,35 en 19,20. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. FEUILLETON door W. ROELANT 1. Het was vol en warm in de grote zaal van Hotel „De Doelen", waar het lyceum haar jaarlijkse feestavond hield. Groep jes jonge mensen stonden bij elkaar te praten. De rook van ontelbare sigaret ten steeg omhoog en zo hier en daar klonk een luidruchtig gelach. De docenten stonden in een hoekje van de zaal bij elkaar. Ze hadden zich de hele avond in de feestvreugde ge mengd en wilden nu wel een poosje rust hebben. Het was altijd een hele opgave om de stemming er in te houden, mee te lachen om de grappen, die op het toneel vaak ten koste van henzelf ge maakt werden en toch niet zó gemeen zaam te worden, dat het schoolgezag er onder te lijden zou hebben. Het docentencorps moest op deze avonden voltallig aanwezig zijn - dat was een ongeschreven wet. Wie niet kwam, stond bij de jeugd meteen bekend als een saaie pruim, waar geen grapje mee te maken viel. Ze moesten meedoen, ongemerkt de leiding in handen houden en zorgen, dat een al te uitbundige vreugde voorkomen werd. Het was een moeilijke taak en de meeste leraren wa ren altijd blij, als zo'n avond zonder vervelende incidenten verlopen was. Sabina Vermaeren, lerares Nederlands, stond schijnbaar aandachtig naar de woorden van de rector te luisteren, maar onderhand gleden haar ogen de zaal in. Zij genoot altijd van deze avonden. Ge zien bij haar leerlingen, ja, wat meer was: zeer geliefd, ging zij op in de vreugde van „haar kinderen". Onder die „kinderen" verstond zij eigenlijk alle leerlingen, van de eerste klassertjes, rood van opwinding, omdat zij de grote avond voor 't eerst meemaakten - tot de eindexamencandidaten, gewichtig in lange broek en avondjurk. Sabina lachte verstolen, omdat die oudsten trachtten een verveeld gezicht te trekkken bij het lawaai van het „kleine grut", dat inderdaad het ru moer in de zaal overstemde. Kinderen waren het toch ook nog, die jongens en meisjes van 17, 18 jaar, die blasé wilden kijken en smalend konden spreken over het „schoolfeestje, waarbij niet eens bal-na mocht zijn". Weer was van 't jaar die kwestie uitvoerig op de leraarsvergadering behandeld: zou er bal na zijn of niet? Er waren andere christelijke lycea, waar dat reeds ge woonte was gevonden en de leerlingen van de hoogste klassen hadden zich op die voorbeelden beroepen. Maar de rec tor had zijn voet stijf gehouden. Op zijn school geen dansen na een feest. Hij wilde het niet. De meningen onder de docenten waren helaas verdeeld. Sommigen vonden het beter, de schoolclub z'n zin te geven, om te voorkomen, dat anders sommige jon gens en meisjes toch stiekum in de nabij gelegen stad danszalen zouden bezoeken. Dan was het nog beter hier, waar vol doende toezicht was. De meesten waren er tégen. Zij waren het met de rector eens, dat een feest zonder de moderne danspartijen goed kon zijn en, als de jongens en meisjes in de stad wilden gaan dansen, deden ze dat toch wel, ook als het lyceum bal- na gaf. Sabina Vermaeren had zich buiten de besprekingen gehouden. Ze was princi- piëel tegen dansen. Wel dacht ze soms, dat de rector en andere docenten niet voldoende begrip toonden voor de we reld, waarin de jeugd op moest groeien, en waarin een goede leiding beter zou kunnen werken dan een verbod. Maar ze was geen militante figuur en ze had haar mening voor zich gehouden. Ter wijl ze met een half oor naar de woor den van de rector luisterde, trachtte ze ook het gesprek op te vangen van de zesde klassers. Het lukte haar niet, maar aan de heftigheid van hun gebaren be greep ze, dat ook zij nog door debat teerden over het al of niet dansen. Ze wilde, dat ze weg kon lopen uit de do centenboek en zich bij hen voegen. Het zou jammer zijn, wanneer er op deze feestavond, die zo goed verlopen was, een wanklank zou komen. Een beetje hulpeloos keek ze rond. En ik meen, dat we ons aan de tradities van de school moeten houden, betoogde meneer Van Dalen, de rec tor. Ik zie in die moderne dansen niet anders dan een „mee willen doen" met - laten we het nare woord even gebrui ken - „de wereld". Het hangt er van af, uit welke geest alles gebeurt antwoordde Gaalsma, de leraar Frans, vaag. Hij had geen zin om dit probleem nog eens door te nemen. Sabina knipoogde heel voorzichtig tegen hem. Hij ving het op en antwoordde met een bijna onmerkbare glimlach. Ze wis ten, hoe lang en gewichtig Van Dalen over iets kon doorpraten. Gaalsma schoof langzaam op, tot hij naast Sabina kwam te staan. Laten we de zaal eens inlopen zei hij binnens monds. Ze wandelden weg. Jij bent ideaal om iemand voor te zeggen, zei Sabina lachend. Hij knikte tevreden. Was ook mijn grootste sport vroeger ver klaarde hij. -Ze snapten me nooit en ik snap nu iedereen, omdat ik weet, hoe het moet. Ze voegden zich bij het groepje uit de hoogste klas. Het gesprek verstomde ineens. Praat rustig door, dames en heren, zei Gaalsma we willen jullie zeker niet storen. Juffrouw Vermaeren en ik hebben de hogere regionen verlaten om hier een= wat wijsheid op te doen. Zijn toon was te geforceerd joviaal, een fout, <_ue hij vaak maakte en waar mee hij het wantrouwen van zijn leer lingen opwekte. Dwaasheid zei Sabina jullie hebben het natuurlijk over de school fuif en het bal-na. En U bent uit he; vijandelijke kamp overgekomen om ons te bespion- neren. En wat dat vijandelijke kamp aangaat? Ze keek hulpzoekend in de gezichten rondom haar. Ondanks dat zij van veel leerlingen de vertrouwde was, de vriendin bijna, voelde zij toch - al tijd weer met pijn - dat er tussen de generaties een kloof bleef, die niet over brugd kon worden. Waarom moeten toch de jongeren de ouderen altijd zien als vijanden en niet - wat zij toch wilden zijn - als vertrouwde gidsen? vroeg zij zich af. De jongen, die haar geplaagd had, zag haar verslagenheid en om het weer goed te maken, zei hij: „We willen er best over praten terwijl U er bij bent". Ze knikte hem toe. Hij althans deed zijn best, de kloof te overbruggen. Ver tel jullie grieven maar zei ze een voudig. Ik zal heus mijn mond wel houden. Gaalsma haalde zijn schouders op. Zoveel begrip en medeleven heeft toch alleen maar een vrouw zei hij spot tend. Ze keek hem aan, terwijl haar wenkbrauwen even fronsten. Plotseling beledigd, keerde hij zich om en wan delde weg. Ziezo, nu zijn we onder ons, merkte de praeses van de schoolclub op. Sabina deed of ze die opmerking niet verstaan had. Ze had geen zin om het op dit ogenblik voor Gaalsma op te ne men. Hij had het aan zichzelf te danken, wanneer hij het vertrouwen van de leerlingen niet winnen kon. Waarom deed hij nooit gewoon? Onze grieven zei Geusink, de praeses, langzaam, terwijl hij de as van zijn sigaret streek, ja, we vinden het ouderwets en stijf, dat we hier niet eens een dansje mogen maken. Wat steekt daar nu voor kwaad in? En dan dat eindeloze gezeur erover. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4