GDID STAR goed boek Fe Frans Zegel ifzn Fa. KI. Boon Zn. M.S.Lanyeveid&Zn Op pagina 4 MARTIEN BAKKER Boekhandel Parkstraat Metselaar en opperman bietenrooiers Garage k, Kievit fel. 50 Wacht siet BOON'S NUISSPAARBAHK Rente 2 2 pGt Kribben Fa Frans Zegel Kz nkoop van oud goud en zilver Corsetten mi f 18,90 Geen gepook neem oliestook S. Rentenaar 10 jonge kippen Eng. Rijzade! IJi Dros' Magazijn halfwollen dekens 24,50 Fa. J. P. Verberne Eet nu bananen OVER TWEE WEKEN GEREED De werkzaamheden, verband houden de met de verbreding van de havenmond te Oudeschild, zullen over 2 weken ge reed komen. Gisteren werd de laatste damwand geslagen, nu zullen de rem- mingspalen worden aangebracht. VERKEERSCURSUS DE WAAL De Verkeerscursus, welke te De Waal zal worden gehouden door opperwacht meester J. Gulmans, zal Dinsdagavond om 8 uur beginnen in de Redmer Yska- school. BAZAR VOOR EXCELSIOR Hedenmiddag zal de muziekvereni ging Excelsior met muziek een rond gang door het dorp maken om goede ren op te halen voor de bazar. Denkt u er om dat u wat klaar hebt staan? Met uw medewerking kan de bazar pas slagen. Help zoveel als u kan. treft U een uitnodiging voor een Demonstratie Wegens ziekte van een onzer naaste medewerkers wordt deze demonstratie voorlopig uitgesteld TEXELAAR IN RUSLAND Volgens het Rode Kruis moet worden aangenomen, dat van de 1500 vermiste Nederlanders in Rusland er niet meer dan 20 nog in leven kunnen zijn. Van dit twintigtal zijn gegevens bin nengekomen van uit Russische gevan genschap teruggekeerde Nederlanders, die hen, vaak jaren geleden, hebben ge zien. Slechts van één Nederlander, Anton van Kooten, die destijds op Texel woon de, weet het Rode Kruis zeker, dat hij nog leeft. De overigen zijn het laatst gezien aan het eind van de oorlog in of bij de Russische linies. Rekening houdende met de grote sterfte in de Russische kampen, moet het Rode Kruis wel aannemen, dat zij zijn overleden. DAMESGYMNASTIEK De damesgymnastiekvereniging van Oudeschild is het winterseizoen weer begonnen. Zoals bekend werd dit 810 man tellende clubje vorig jaar opgericht en berust de leiding bij mevr. A. Zoete- Blom. Iedere Dinsdagavond komt het gezelschap opde schoolzolder van de o.l. school bijeen om door lichame lijke oefening de gezondheid van lichaam en ziel te bevorderen. De leden zijn al len gehuwd. De club is geheel zelfstan dig. Misschien, dat zij het nog eens zo ver brengen, dat wij een concours tege moet mogen zien. Bekend is, dat Oude schild méér goede turners en turnsters voortgebracht heeft, niet waar! DE DAGERAAD VAART WEER Gistermiddag om 12.55 uur heeft De Dageraad de dienst hervat. Zoals gemeld moest het schip - kinderziekten zijn geen bijzonder verschijnsel bij schepen - vorige week uit de vaart worden ge nomen door een defect aan het mecha nisme, dat de stand van de schroef re gelt. WASMACHINE GEWONNEN Mevr. N. van Hoorn-Kikkert, De Cocksdorp, won als deelneemster aan de grote ENKABE-prijsvraag een wasma chine. Op de eerste der twee ENKABE- feestavonden, te houden op Maandag 2-1 en Dinsdag 22 November zal deze hoofdprijs door de kruidenier, de heer Kikkert, worden uitgereikt. LIJST VAN INSTELLINGEN VAN WELDADIGHEID Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat heden op de lijst der in de gemeente Texel gevestigde instellingen van wel dadigheid, opgemaakt ingevolge artikel 3 der Armenwet, is ingeschreven de Af deling Texel van de Vereniging voor Maatschappelijk Werk op Humanistische Grondslag „Humanitas". Texel, 4 November 1955. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.45 uur Zondagsschool Den Burg 11 uur Ds Van Reijendam Maandcollecte Kerkvoogdij Uitreiking aanbevelingsformulier voor stemming kerkeraad. De Cocksdorp 10 uur Ds Soesan Kerkdienst met de Zondagsschool. Er rijden 2 bussen. Zendingscollecte. Den Hoorn 10 uur Ds Van Rhijn Met medewerking van het Kerkkoor Extra collecte v. h. Restauratiefonds De Koog 10 uur Ds Waardenburg Viering Heilig Avondmaal De Waal 19,30 uur Ds Waardenburg Oosterend 10 uur Ds Klijnsma Najaarszendingscollecte. 8 uur Gemeenteavond Oudeschild 9,30 uur Ds Van Reijendam De diensten worden vanaf Zondag 13 November in de kerkzaal van de pastorie gehouden. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Ds Goedendorp 3 uur Ds C. Kapteyn Oosterend 10 uur Ds C. Kapteyn 3 uur Ds Goedendorp GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend, Hoekstraat 38 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds Van der Zwaag Den Burg 2 uur Kinderkerk. Oosterend 11,15 uur Ds Van dér Zwaag Collecte Mennofonds De Koog 19,30 uur Ds Van Sluijs Collecte Mennofonds (Vorige opgave werd door misverstand te vroeg geplaatst - red.) Texelaar bereist Amerika De heer Th. Reuvers schrijft ons: Geachte lezers van de Texelse Courant Gaarne zal ik aan Uw verzoek vol doen om een reisbeschrijving te geven van mijn zwerftocht door de Verenigde Staten van Amerika en ik zal mijn best doen U te vertellen wat ik allemaal zag. Zoals U bekend is, vertrok ik 10 Mei vanuit Rotterdam met het motorschip Nieuw-Amsterdam naar New York, na dat er heel wat formaliteiten aan vooraf waren gegaan, want het is heus nog niet eenvoudig om eens naar de States te varen. Het begint al met een pas voor alle werelddelen, de Inspecteur van Belas tingen moet toestemming geven door eerst na te kijken of men vrij is van be lastingschuld en dan moet men per soonlijk bij de Amerikaanse consul in Amsterdam komen tot het afleggen van een eed, dat men belooft beslist weer uit Amerika te zullen vertrekken. Na 'n paar uur allerlei vragen te hebben be antwoord, krijg je tenslotte een visum voor dat grote land aan de andere kant van de Oceaan. Maar ook het verkrijgen van een reisbiljet en een plaats op een passagiersschip is lang niet eenvoudig: meest alle schepen zijn al lang van te voren besproken. Maar ook dat kwam voor elkander en zo kregen mijn broer J. P. Reuvers uit Amsterdam en ik een hut toegewezen in de Cabinklasse no. 679, welke we moesten delen met een jongeman, ingenieur Bekkers, die weer naar Amerika .terugging. Alzo waren wij 10 Mei tegen 12 uur in de gebouwen van de Holland-Ameri- ka-lijn, waar we de belastingambtena ren moesten passeren, want dollars mag men wel meenemen, doch slechts f200, aan Hollands geld en slechts 50 sigaren. Na de douane werden we gecontro leerd door de scheepvaartmaatschappij of ticket en pokkenbriefje, pas enz. in orde waren. Mijn familie mocht mij uitgeleide doen en mee aan boord gaan. Zij konden toen dat prachtschip eens van binnen bekij ken en ook zien, waar wij deze 8 dagen van onze reis moesten wonen. Ze waren tegen half 5 geweldig moe van het lopen door al die lange gangen en dekken. Alle bezoekers moesten toen van boord en om 5 uur gingen de trossen los en werd het machtige schip door 3 sleepboten van de wal getrokken, naar het midden van de Maas en begon de reis door de Waterweg. Links en rechts zagen we de dorpen en steden voorbij gaan. In Maassluis stond mijn familie met de auto aan de kant, waar we el kander nog een laatste groet konden toeroepen. Het werd koud op het dek en toen we bij Hoek van Holland de Noordzee ongingen zijn we maar eens in onze hut gaan kijken en eens hoogte en breedte gaan nemen, waar de eetzaal ongeveer was en toen moesten alle hens weer op 1 dek verschijnen met zwemvesten om. De eerste oefening of sloepenrol, boot 7 werd ons aangewezen op het sloepen- dek. Daarna zijn we vlug weer naar beneden gegaan, want het was koud en guur op de Noordzee, maar ik heb toch gezorgd, dat ik nog een stukje van de krijtrotsen van Engeland zag aan de ho rizon. Verder waren het links de vuur- lag, want je rolde steeds van je rechter- torens van de Belgische en Franse kust op je linkerzij en terug en dat ging en rechts die van Engeland. maar heel kalm aan. Om half 7 begon het diner in een Het is onmogelijk al het lekkere eten pi'achtzaal, waar we aan tafels voor 4 aan boord te beschrijven, maar het ii of 5 personen werden geplaatst. Deze iets geweldigs. Het begint 's morgen;, vaste tafel en zelfde bediende hield men direct al met een heerlijk glas ijswater, de hele reis. 's Morgens van 8 tot 9,30 dat is gedistilleerd, dus zuiver water, ven in vakken met cijfers, of ringen gooien om houten pennen, ping pong, tafeltennis enz. enz. Sommige avonden werden Horse-races georganiseerd; dat zijn houten paarden, welke telkens een sprong vooruit nemen als hun nummer van 1 tot 6 door een grote dobbelsteen wordt aangegeven Of ook wel schildpaddenwedstrijd, nl. schildpadden met een no. op hun rug werden midden op de dansvloer gezet en de schildpad, welke het eerst buiten de dansvloer liep was de winnaar, men kocht van te voren kaartjes en mocht kiezen van 1 tot 6. Sommigen wonnen 5 tot 10 dollar, maar zij die niet mee doen winnen het meest. De vex-zorging aan boord is geweldig. Ik kan gerust zeggen overdadig, want er wordt zoveel geserveerd, dat men er on mogelijk allemaal van kan eten. Meestal werd het 12 uur eer men te kooi ging en 's morgens half 8 er weer uit. De hutten waren van alle gemakken voorzien, warm en koud stromend water, ventilatoren om de temperatuur zelf te kunnen regelen. Badkamer vlak om de hoek in de gang. De was werd opge haald en weer keurig gestreken op de kooi gelegd. Tegen de morgen kwamen we aan in Le Havre, waar nog meer passagiers aan boord kwamen. Een mooi gezicht die steile rotskust begroeid met bomen struikgewas en daartussen overal villa's en mooie witte huizen. Een grote haven, waar we twee uur bleven liggen om daarna weer richting Engeland te varen, waar we na 6 uur aankwamen in Southampton, ook een mooie haven met geweldig veel schepen en kranen. Daar zagen we ook het grootste schip van de wereld, de Queen Elisabeth. Zo op het gezicht leek ze niet zoveel groter dan de Nieuw Amsterdam, maar toch is ze breder en hoger en veel sneller. Dit schip vertrok een dag na ons uit Enge land en kwam toch een dag eerder in New York aan. Het passeerde ons in de nacht, een fantastisch gezicht, al die lichten te midden van de grote Oceaan. 's Avonds om 6 uur vertrokken we tussen het eiland Whight en de Engelse kust door naar het beloofde land, daar waar de zon pal west onderging. Als laatste vuurtoren zagen we die op de uiterste punt van Ierland, maar het duurde maar kort of we zagen niets dan sterren en nog enkele zilvermeeuwen, die ons uitgeleide deden tot de volgen de morgen: toen gingen zij terug naar de kusten van Europa. Wij voeren toen in een gure koude damp. Ik kon best voelen, dat we op diep water voeren, de golven waren groter met lange deining, waardoor al verschillende passagiers zeeziek werden, waarom dat kan ik maar niet begrijpen, want her eten en mijn pijp smaakten best. Ik vond de zee kalm, maar na een paar dagen kregen we wat stormachtig weer, de tafels werden van randen voorzien om te voorkomen, dat de borden er af gleden. De boot ging echter heel rustig van bak boord naar stuurboord overzxj en terug, op en neer was niet noemenswaard. Wel kwamen .er steeds minder passa giers in de eetzaal, de ene omdat zij of hij werkelijk zeeziek was, maar ook waren er bij, diè niet meer wiiden eten, omdat zij hun maag voelden en dachten, dat men eerder' zeeziek werd als men wel at, maar het is juist andersom. In de kooi was het precies of men weer in een oudei-wetse schommelwieg Voor een betere Permanent slaagt U zeker ie Oosterend KAPPER BAKKER, Te«. 20 Zaterdag 19 November a.s. adspirantenuitvoering van de gymnastiekvereniging Oosterend in „Het wapen van Amster- dam". Aanvang 8 uur. Vrijdag 8 Nov., 's avonds 8 uur, treedt de verteller-declamator 00STERWELDER op in het Gebouw van Chr. Belangen te O'end Voorziet U tijdig van Kaar ten verkrijgbaar a 75 ct bij P. Riemens en D. Me- deina Jr uur ontbijt, half elf koffie of bouillon op het dek of waar men zich bevond, van half 1 tot 2 uur lunch in de dinerzaal, half 4 thee, waar men ook was en van half 7 tot 8 uur diner. Avonds kan men gaan naar de cinema, welke 8 en 10 uur draaide of men haalde een boek uit de bibliotheek en ging zitten lezen in de salon en men kon ook in één van de vele bars gaan maar dan zo koud als ijs. Drama een glas sinas (uitgeperste sinaasappelen), verder heel lekkere broodjes, broos als beschuit met 2 eieren, natuurboter, vlees, worst, jam, vruchten, koffie met echte room enz. enz. Elke morgen vroeg en 's avonds ging ik een wandeling over het sloependek maken, mooi of slecht weer; het was om eens echt door te waaien. Vanaf dat zitten, waar muziek speelde en bal werd dek, waar weinig verlichting was, kan georganiseerd. men het beste de sterrenhemel en de Overdag kon men dekspelen beoefe- zee bekijken, nen. nl. met een gaffel schijven te schui- (Wordt vervolgd) Voor Familiedrukwerk Drukkerij Texelse Courant Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje Frans H. Stark—Roeper |ac. Stark „De Bergeend" 10 Nov '55 Dinsdag 15 November a.s. hopen onze lieve Ou ders J. Mijwaard en M. Mijwaard-Moolevliet hun 12%-jarige echt vereniging te herdenken. Dat God hen nog lang mag sparen, is de wens van hun liefhebbende kinderen Jan Boudewijn Ferdinand Dorpsstraat 84, De Waal. Voor de vele blijken van belangstelling, on dervonden bij ons huwe lijk, zeggen wij hartelijk dank. J. Schotanus J. Schotanus-de Blaauw November 1955. Den Burg, Nieuwstr. 22 Op 16 November hopen onze geliefde Ouders en Grootouders L. Kikkert en M. Kikkert-Schellinger de dag te herdenken waarop zij voor 55 jaar in de echt zijn verbon den. 'Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. 16 November hopen L. Kikkert en W. Kikkert-Schellinger hun 55-jarige echtver eniging te herdenken. Receptie van 19-21 uur. 1905 1955 Maandag 14 November a.s. hopen onze geliefde Ouders, Groot- en Over grootouders R. S. Smit en J. H. Sm it-Verb erne de dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaar in de echt werden ver bonden. Hun dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Ach- tei-kleinkinderen. Oudeschild 240, Texel. Wegens ziekte liever geen bezoek. Mattheus Kuip en Maria Johanna Catharina Taverne hebben de eer u kennis te geven van hun voor genomen huwelijk, waar van de inzegening zal plaats vinden op Donder dag 24 Nov. a.s. in de parochiekerk van St Jo sef te Velsen (Noordy, v.m. 10.45 uur. Hierna zal tot hun inten tie het H. Misoffer aan God worden opgedragen. Texel, St Isidorus hoeve Wijk O 35 Velsen (Noord) Gildenlaan 15 Receptie: Zondag 13 No vember in hotel „De Zwaan", Den Burg, van 3-5 uur. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van be langstelling en medele ven, ons op 25 Oct. j.l. getoond. fam. P. Moerbeek Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervon den. C. F. Verhoeff J. J. Verhoeff-Schade Den Burg, Texel. VERHUISD van „Helianthus naar Kogerweg K78 TH. WITTE - Telef. 326 Voor een TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Ik geef de hoogste waarde voor zolderopruimingen, lom pen, metalen, ijzer A. v.d Vis, tel. 256 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder Van Vliet houden Maan dag van 11 tot 2 uur zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 P. C. Kaan, Ruygweg 101, Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Te k. aangeb. pr. electr. was machine met houten kuip Molenstraat 1, Den Burg Te k. voerbieten A. Eelntan, Schilderend 73, Den Burg - Te k. 150 populiere bomen 2 m hoog. Verder alle andere soorten P v. d. Slikke Te k. zware 17 trede trap en jongensfiets. N, J. Witte, Schilderend 121 Gevr. tij delijke hulp i. d. huish. we gens ziekte J. de Beurs, Bin- nenburg 6 Wie heeft bij vergissing een donker blauw jack met witte koorden mee genomen uit „Ons Huis" en vermoedelijk haar eigen jack achtergelaten. Gaarne terug bezorgen bij Duw Drijver, Den Hoorn 75 Verl. por- temonnaie met inhoud gaande van Oosterend (Zevenhuizen) naar Den Burg Gaarne terug 1. Kooger Zevenhuizen O 129 Oosterend tel. 289 - Te k. strijkplank en bakoven H. Barhorst, Molenstraat gevraagd voor direct Gebr. Bruin, Wilh.Iaan Den Burg, tel. 116 Voor direct gevraagd Rutten, Eendracht E IER WIT Golfplaten Vlakke platen Goten Buizen Brandvrij board Alle soorten Heining- Timmerhout. Taxi,Trouwen, Buitenritten Verwarmde wagens TE KOOP Buick Sedan 1947 f 1200,- Oldsmobile Cabriolet '47 f 2250,- Simca 1951 f1750,- Ford Prefect 1950 f 1375, Opel Kadett f 650,- Fiat 500 1948 f 975, Vauxhall 1947 4 cyl. f 750, Morris bestelwagen 1950 f 550, Bedford truck 3 ton f 2000,- Vespa scooter 1954, 1000 km gelopen f 1250, MAARTEN SMIT, Rijksweg 96-99, Koegras, Tel. K 2235-202. Gevraagd een NET MEISJE voor de mangel. Stoomwasserij „Texe tot de Thermometer U zegt dat het tijd is Tricotgoederen in wol zowel voor dames-, heren en kinderen, nu de grootste keuze Den Hoorn Tel. 258 Overleg en leg wet over I Spaar bij de Dagelijks berekend HYPOTHEEK beschikbaar. Inlichtingen: Bij kantoor Kooger straat 34, tel. 215 Voerbakken Schuilen Ruiven Papbakken Hooimanden Bietengrepen Aardappel grepen J. NAUTA, Weverstraat Gazella Sterker is er niet Den Hoorn Tel. 258 Oosterend, tel 227 Te koop gevraagd W. van Sambeek, Schildereinde 1 in prima staat te koop f 100,— H. G. Remelinlc, Leliestraat 4, Koog a.d Zaan TE KOOP pim 45 ton voerbieten H. Bakker, Schildereind Tel. 213 DOOR EN DOOR VLEKVRU GEOPDdNDEEDD VOO» W LEVEN Verkrijgbaar bij Wij ontvingen een nieuwe serie Door combinatie-inkoop scherjxe concurrentieprijs Pracht kwaliteit 2-persoons slechts Doet Uw voordeel bij de fijnste 1.50 per kg Heerlijke zoete Druiven Sinaasappelen Mandarijnen Kastanjes Noten Mooie spruiten 50 ct p. kg TE K00P wasmachine, houten wrin ger en 3 geëmailleerde wrin gers Acme van 1 jaar, l]2 jaar en 3 maanden oud, wordt voor ingestaan, tevens sneldrogers te huur H. Barhorst, Molenstr.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2