M.S.Langsveld&Zn 'ropaganda-avond NCLB Kosthuis RK. huishoudster Drukkerij Texelse Courant i. A. STAAL Bezoekt vJfcV Dank zij dubbel voordeel bij De Spar GEMEENTERAAD TEXEL De Gemeenteraad besloot gisteren tot verbreding van het fietspad langs de Schilderweg tot drie meter; de sloot zal daartoe worden verlegd. Voorts werd o.a. besloten tot subsidie aan onze Texelse muziekverenigingen: f 120,voor Excelsior, f 120,voor VIOS, f 150,voor DEK en f 200,voor Texels Fanfare. BOUWVERGUNNINGEN De heer J. Witte, „Agnes", Kogerweg, uitbreiding woonhuis. OORKONDE UIT 1909 Tijdens het slopen van de voormalige R.K. School aan de Molenstraat te Den Burg werd door de heer J. H. Geus een loden koker gevonden. Bij opening bleek deze een op perkament geschreven en nog klokgave oorkonde te bevatten van de volgende tekst: „Geloofd zij Jezus Christus. Óp Woensdag de 27ste October van het jaar Onzes Heeren 1909 werd van dit gebouwd, genaamd „Sint Jozephschool", de eerste steen gelegd door de Zeer Eer waarde Heer J. Th. Lagerweij, pastoor der Parochie van Den Burg, Texel, in tegenwoordigheid van G. Blankenauw, kapelaan en het kerkbestuur: Pieter Smit Pzn., Jn Janzn Witte en C. M. Vee- ger en het Armbestuur: M. Spreeuw, W. P. Smit, C. Smit Czn., aannemer, J. Smit Czn., mede-aannemer, C. Buisman, W. Pieper en Klaas F. Bakker". LEZERS VAN SKIL, OPGELET! Iedere Donderdagavond bestaat er vanaf half acht gelegenheid tot het le nen van boeken uit de Reizende Biblio theek te Oudeschild. Voorts vestigen wij er de aandacht op. dat de „Instuif" te Oudeschild tijdens de Kerstdagen en Nieuwjaarsdag gesloten zal zijn. VOOR DE STRANDVONDER Voor de Slufter spoelde dezer dagen een balk aan van bijzondere afmetingen: lang 12 meter, aan het ene einde 60 cm en aan de top 30 cm dik. Het geval kan wel drie ton wegen en de strand vonder zat er dan ook even mee in de maag. „Enfin, de jutters zullen er niet zo gauw mee weglopen", aldul de heer Jac. Reuvers, op wiens gebied de balk, die waarschijnlijk bij werkzaamheden langs de kust is gebruikt, aangespoeld was. „Ik had net zo lief, dat mijn collega hem had gekregen" voegde de heer Reuvers er nog aan toe. Wel, een dag later kwam er wat water, de zee nam de balk weer over en zette hem vervolgens een stukje meer zuid waarts af, zodat thans de heer Kuip van De Koog zich over het vondelingetje mag ontfermen. JAARVERGADERING C.B.T.B. Men schrijft ons: Donderdag hield de afdeling Texel van de C.B.T.B. een goed bezochte jaar vergadering in het „Dorpshuis" te Den Burg. De voorzitter, de heer N. Eelman opende de vergadering door het laten zingen van Ps 84 3; hij las een schrift gedeelte en vroeg vervolgens de zegen aan onze hemelse Vader. Na verslagen en ingekomen stukken en gehouden bestuursverkiezing, waar bij de heer Joh. Daalder als secr. her kozen werd en S. Lap Bzn zijn intrede deed in het bestuur, hield de heer C. van Groningen een praatje over „Veevoe ding" en wel die voor het rundvee. Begonnen bij het kalf, eindigde spre ker bij de koe. Het was een gezellig en leerzaam praatje, met vragen en op merkingen er tussendoor. r De voorzitter bracht de heer Van Gro ningen hartelijk dank. Bij de rondvraag gaven verschillende leden zich op voor de jaarvergadering in Delft op 5 Januari. Besloten werd tot een vergadering op 13 Januari, waarin de heer Abma zal spreken over Veeteeltaangelegenheden, eveneens te houden in het Dorpshuis te Den Burg. Na samenzang van Ps 84 6 ging de heer Van Groningen voor in dankgebed, waarna de voorz. deze goed geslaagde en leerzame vergadering sloot. ZAKENNIEUWS: MODERNERE AARDAPPELSTOOMMACHINE Van zakennieuws komt zakennieuws de heer Haarsma verzocht ons een kijk je te komen nemen bij zijn nieuwe aard appelstoommachine. Zo van verre had het wel iets weg van een atoomsplitsapparaat met zijn zilverkleurige instrumenten en dito va ten. De heer Haarsma is al negen jaar aardappelstomer op Texel en hij trekt met zijn installatie van boerderij tot boerderij. „Als de aardappelen goedkoop zijn heb je natuurlijk meer werk dan wanneer er een goeie prijs voor wordt betaald," maar over het algemeen heeft zijn machine toch aardig werk. Deze nieuwe VABO-stomer heeft een capaciteit van 1500 kg aardappelen per uur en de piepers worden beter gaar, doordat de vaten met meer stoomkana- len zijn uitgerust. De vier vaten zelf zijn berekend op 400 kg aardappelen. Het prettige van de machine is ook, dat zij minder brandstof verbruikt, zodat het stoomtarief daardoor iets verlaagd kan worden. Zoals bekend gaat het om de voor veevoeder bestemde aardappelen. Het product schijnt vooral een uitstekend voedsel te zijn voor gelde koeien, die er geweldig goed mee vet te mesten zijn, terwijl ook de varkens er'goed van uit de kluiten wassen. Bovendien is de ge stoomde aardappel prima geschikt voor het mesten van kuikens. Ook zijn er boeren, die over het product roemen als voedsel voor het melkvee, maar daar naast heeft deze categorie rundvee uiteraard zijn rantsoen eiwitrijke stoffen nodig. De heer Haarsma vertelde ons voorts nog, dat de nieuwe machine straks wel licht rechtstreeks op de aardappelkuil gekoppeld kan worden. VERKEERSONGELUK Op de Waalderweg is Zondagavond, omstreeks tien uur een ernstig verkeers ongeluk gebeurd, waarbij twee personen werden gewond. De motorrijder Arie Brans was op weg naar zijn werk l(TEM), de wielrijder Leo Brons reed naar De Waal. In de lastige bocht bij „Marico" zijn zij in botsing gekomen. Hoe deze ontstaan is, kon de politie ons gisteren nog niet mededelen, daar zowel de heer Brans als de heer Brons nog dezelfde avond met een extra boot naar het zie kenhuis „Parkzicht" waren overgebracht. De heer Brans had ernstige verwon dingen aan het gelaat, de heer Brons was aan een been verwond. De heer Brons kwam in een sloot terecht en werd door de heer J. Bonnet op het droge geholpen. Even later viel de heer Brons wederom in de sloot, op nieuw schoot de heer Bonnet tijdig toe. Dokter Schalkwijk heeft de gewonden de eerste hulp verleend. VISAFSLAG OUDESCHILD Week van 5 tot en met 10 December 1955 149 kg schar; 105 kg bot; 20 kg kabel jauw; 2Vs kg zalm; 431 kg handelsgar nalen; 961 kg exportgarnalen; 6360 kg puf garnalen; 413 kg krukels; 1343 kg wulken. KOTEX-SUCCESSEN OP DE PROVINCIALE TENTOONSTELLING TE ZAANDAM De Kotex-leden hebben op de grote Provinciale Tentoonstelling met succes ingezonden. Er waren 18 „Texelaars", door wie de volgende Predicaten werden behaald: Adr. Bakker Fr. H. O. 2G; H. A. Witte BI. Wener voedster O. 1GG; ram J. ZG; voedster J. 2ZG; J. A. Barhorst W. We ner ram O ZG, voedsters J. ZG-GG; van Elk Havana 1GG; Fr. de Jong Zil vervos ram O 2GG; ram J. 1G; voedster J. 1ZG; C. A. Blom Tan ram J. 2ZG; voedster J. 1ZG; kleur dwerg 3xlZG; W. Kooy Holl. zw. voedster J. 1ZG; blauw 3ZG; J. Barhorst Rijnlander ram J. 1GG; voedster J. 2ZG. De Kotex-leden kunnen dus op een Ooed succes terugzien. Er waren plm. 500 dieren ingeschreven; aan de hand van de behaalde predicaten is dus wel gebleken, dat Kotex goed kan meeko men. Proficiat, vrienden. Tex. Boys-nieuws Ons eerste was Zondag op bezoek bij Koedijk. Het wist met een overwinning naar Texel terug te keren. De Boys begonnen tegen de wind. Di rect ontwikkelde zich een vlug op en neer gaand spel, doch over het algemeen waren de Boys iets in de meerderheid. Na circa 10 min. wisten de gastheren de score te openen. Toen de r.binnen in het bezit van de bal kwam, zag onze verde diging geen kans zich op het zeer gladde veld snel te verplaatsen, waardoor deze speler een vrije schietkans kreeg, waar hij dankbaar gebruik van maakte 10 Hierop volgde een Boys-offensief, doch door zeer ver opdringen van de Koedijk verdediging, strandde deze aanvallen dikwijls op buitenspel. Geleidelijk aan moest deze verdediging zich meer terug trekken en zo ontstond er een gevaar lijke situatie voor het Koedijk-doel. Tij dens een van deze aanvallen scoorde onze rechtsbinnen de gelijkmaker in een hevige doel worsteling: 11. Na de rust leverde het eerste kwar tier een aantrekkelijk spel op, doch hier na waren het de Boys, die het spel in handen namen. In 10 min. tijd wisten zij de Koedijk-verdediging uit positie te spelen en zodoende 3 doelpunten te scoren. Bij een goede combinatie van de rechtervleugel kwam de bal bij de Boys l.binnen, die met een listig tikje de back voorbij speelde en hierdoor zijn 1. buiten in staat stelde de stand op 21 te brengen. Kort hierop werd door de r. binnen een corner van de rechtervleugel meteen ingschoten 31. Dit was blijk baar nog niet voldoende, want de Boys Lbuiten bracht spoedig hierna met een hard schot de stand op 41, waarmee het einde kwam. Boys 2 was weer vrij. De match van de adsp. werd wegens de regen afgelast. Boys-welpen speelden nog tegen Texel-welpen. Na een kwartier werd ook deze wedstrijd gestaakt. Onze jongens hadden toen 'n 10 voorsprong. Boys, we proberen het Zaterdag weer. Laten we hopen, dat 't dan beter weer is. Met de Kerst en Nieuwjaar geen pro gramma. Dit is een reden temeer om de training te bezoeken. Als we in conditie willen blijven is trainen toch een aller eerste vereiste. De opkomst is niet slecht, maar kan beter. Boys, spreken we af, dat de Donderdagavond voor de training wordt vrijgehouden? Deze be gint om 8 uur en is om 9,15 uur weer af gelopen. Deze vijf kwartier mag toch geen bezwaar zijn en ook deze avonden zijn reusachtig geschikt voor de club geest en kameraadschap. Dus Boys, Don derdag allemaal present, zowel het eerste als het tweede elftal, met de no dige reserves. KERSTNACHTDIENST TE DE WAAL De Kerstnachtdienst, die dit jaar in De Waal in de Hervormde kerk gehou den zal worden, zal beginnen om 11 uur (Zaterdagavond 24 December). De bus sen, die belangstellenden uit De Koog zullen vervoeren, vertrekken om precies 10,30 uur uit De Koog (jeugdhuis) en volgen twee routes, de een namelijk via Houtv. Boodtlaan-Mienterglop en de andere via de Kogerweg. Er is gezorgd voor een regeling, dat er voldoende plaatsruimte is. Zorgt U dus op tijd op de route aanwezig te zijn, als U mee wilt. De kosten zullen door middel van een collecte in de bussen bestreden worden. De Generale repetitie van koren en spelers is op Vrijdagavond a.s. om 8 uur in de Waalder Hervormde kerk. De me dewerkenden uit De Koog kunnen mee reizen met een bus, die om 7,30 uur vanaf het jeugdhuis vertrekt. Het ver voer terug gaat eveneens per bus. IIERV. GEMEENTE DE KOOG De praatkring is verschoven van Donderdag 22 December naar 5 Januari. ZAKENNIEUWS: „CASINO" KREEG NIEUWE VLOER De heer W. Zijm, directeur van „Casi no", nodigde ons uit eens een kijkje te nemen in zijn zaal. Daar wordt sinds 18 jaar met zin gedanst, maar de vloer zelf groeide daar niet tegenin: hij was om zo te zeggen tot de draad toe versleten. De firma J. Koorn Mzn heeft er nu een parketvloer geleverd, welke weer vele balseizoens mee kan. Bovendien is er nu gelegenheid gemaakt om in een handomdraai een kleine vergaderzaal te scheppen, met modern meubilair. Vol gende maand zal de voorzaal, waar de „hoofdbar" zich bevindt, een nieuwe plastic asfalt tegelvloer krijgen. De op dracht hiertoe werd verleend aan de fa. Lunter. Succesvolle feestavonden toegewenst. De Nederlandsp Christelijke Landar beiders Bond, afdeling Texel, hield Vrij dag in Hotel Texel een grote Districts- propagandavergadering. De heer P. Riemens, districtsvoorzitter, opende deze avond door te laten zingen Psalm 89 7. Hij las vervolgens Psalm 119 vers 1-12 onberijmd, waarna hij voorging in gebed. In zijn openingswoord heette de voorzitter allen van harte welkom, in het bijzonder de sprekers, de heren H. van der Linden en C. van Dalen en het echtpaar Joh. Frans. Namens het dis- trictsbestuur richtte spreker zich ook in een speciaal woord van welkom tot de leden met hun dames. „Wij zijn zeer ver heugd, dat U in zo groten getale ge komen is. Het is al weer enkele jaren geleden sinds wij onze laatste vergade ring zoals deze gehouden hebben, maar dit is te wijten aan diverse omstandig heden." Spreker wekte op de belang stelling gaande te houden en voortaan ook de andere bijeenkomsten trouw te blijven bezoeken. Je hoort wel eens de opmerking, dat de spreker ons in feite geen nieuws had verteld, maar het gaat er juist om, dat wij allen weer eens een hart onder de riem krijgen". Hierna werd het woord gegeven aan de heer Van Dalen, die wees op hetgeen de afgelopen 50 jaar door de vakorgani satie is verricht. Wij plukken er nu de vruchten van. Dit moet toch wel tot grote dankbaarheid stemmen. Wij bou wen voort en laten wij dat goed doen ook. Begin met het lezen van Uw vak blad en van hetgeen U van de zijde van Uw bestuur ontvangt, opdat U voortdu rend met de stand van zaken op de hoogte blijft. Op de hoogte van Uw rech ten en van de problemen. Eerst als wij ons die eigen maken kunnen wij de vruchten op de juiste wijze plukken. Als leden van een christelijke organisatie moet dit ook sociaal verantwoord zijn, juist van ons, want weet, dat men op ons let. Wat de lonen aangaat, deze zijn goed, sommigen menen, dat ze te laag zijn, maar het is nu eenmaal ook weer zo, dat de een nooit tevreden is en nooit genoeg heeft, terwijl de ander daarentegen er goed mee kan komen. Tenslotte moet het ook weer niet zo worden, dat de werk gever de loneif niet meer kan betalen. Laten wij voor hetgeen wij thans ont vangen dankbaar zijn en ons als leden van een christelijke organisatie een lichtend voorbeeld tonen. Laten wij dit ook tonen aan Hem, die ons dit alles geeft, dan kan dit enkel tot heil zijn van ons en onze organisatie". Hierna werd het woord verleend aan het echtpaar Frans. Mevr. Frans droeg voor het gedicht „Gezinsuitbreiding", waarna de heer Frans ons enige krasse staaltjes van vingervlugheid toonde, zijn bijzondere gave hield hij intussen niet voor zichzelf: een der dames, op het to neel gelokt, liet hij een keurig afge werkt eitje produceren. Uit één fles schonk hij tien verschillende dranken, men had het maar voor het zeggen. En de vreugde en verbazing tevens steeg wel ten top toen hij een heer bij de arm pakte en een fikse straal likeur uit diens neus pompte. Na de pauze werd het woord gevoerd door de heer V.d. Linden, die als on derwerp had gekozen „De christenen en de sociale noden". „Men zegt wel eens: „Moet ik nog bidden voor het brood, dat ikzelf ver diend heb?" Of „Moet ik nog bidden voor de Drees-centen, die ik heb ge haald?" Er staat geschreven „Bij brood alleen zult Gij niet leven". De sociale voorzieningen onder de loupe nemend, merkte spreker op, dat men wel eens zegt, dat de arbeider ver zekerd is van de wieg tot het graf, maar in feite is dit kletspraat. Spreker rele veerde voorts de nieuwe kinderwet en de aanleiding daartoe, waarbij hij de aandacht vroeg voor het boek „Onder de rook van de valk". Toen was het brood eten met een angstig hart, tegenwoordig gelukkig niet meer. Mag men zeggen „Ik zal mijn huid zo duur mogelijk ver kopen?" Nee, dit mag niet, dit wordt ons uit de Bijbel niet geleerd. Gelukkig heeft men t.a.v. de arbeidstijd, de va- cantie, de lonen enz. enz. een regeling kunnen treffen en dit is zeker een jubel- waard. Onze arbeiders maken tegen woordig deel uit van allerlei commissies, van de gemeenteraad enz. enz., maar la ten de leden nu niet alles door de be stuurders laten opknappen. Velen blijken evenwel vergadering moe. Toont Uw belangstelling voor de vraagstukken die U aangaan, weet, dat alles nog niet he lemaal in kannen en kruiken is van de wieg tot aan het graf! Wij hebben allen een taak, waar een ieder door Hem op zijn plaats is gesteld; zonder Hem kunt gij niets doen, op Hem kunnen wij bij onze arbeid en ons streven ten volle vertrouwen, want Hij staat ons als een sterke Held terzijde. Christelijk sociaal, het is een roeping en deze plicht dient door ons vervullen te worden". Nadat het echtpaar Frans nogmaals capaciteiten had getoond, richtte de voorzitter een woord van hartelijke dank aan de sprekers en de andere medewer kers, waarna de heer V.d. Linde de bijeenkomst met dankgebed besloot. DE VEILIG VERKEERSCURSUS TE DE WAAL UITSTEKEND GESLAAGD De cursus voor veilig verkeer te De Waal is geëindigd. De Vijf avonden, die door de opperwachtmeester Gulmans verzorgd werden, trokken veel belang stellenden. Circa veertig cursisten profi teerden van deze gelegenheid om veel te leren 'van hetgeen de heer Gulmans op een prettige wijze naar voren bracht. Tijdens de laatste les konden de Waal der cursisten als eersten de verkeersta- fel bewonderen, die grotendeels door de wachtmeester Stomp werd vervaardigd en ontworpen. Allen waren het er over eens, dat dit een waardevol leermiddel is, ook en vooral voor de schooljeugd. In tegenwoordigheid van burgemees ter De Koning, die deze avond bijwoon de, leidde de heer Gulmans de heisen- jymnastiek. Uit de antwoorden bleek wel, dat de cursisten aardig bekend ge raakt waren met tal van verkeersproble men. Verschillende nieuwe leden voor de Vereniging voor Veilig Verkeer meldden zich bij de heer Veldstra, die als consul alle lessen bijwoonde. De heer Snoeij dankte de heer Gul mans namens alle cursisten voor zijn lessen en bood hem een geschenk aan. Het was een mooi besluit van een leer zame cursus. Men hoopt in De Waal in de toekomst meer te horen over veilig verkeer. LOTERIJ „HERWONNEN LEVENSKRACHT" Bij de 8e Nationale Loterij ten bate van de bestrijding der tuberculose en andere volksziekten van „Herwonnen Levenskracht" zijn prijzen gevallen op de volgende nummers: B 10971 tabakspijp; B 11086 Toiletset; B 11139 Herendopschaartje; B 11174 6 Fruitmesjes. De betreffende loten kunnen worden ingeleverd bij de heer P. M. Boom, Ada van Hollandstraat 8, Den Burg. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60: elke regel méér f 0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Ik geef de hoogste waarde voor zolderopruimingen, lom pen, metalen, ijzer A. v.d. Vis, tel. 256 Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Te k. z.g.a.n. kinderwagen Adres bur. Tex. Crt Te k. 2000 kg rode star kriel ook bij gedeelten van 500 kg J. Zeegers, Eierland E 74 Meisje biedt zich aan om op te passen in de avonduren M. Hopman, Ongeren B 196 Te k. z.g.a.n. elect, kook plaat B. Dootjes, Cocksdorp 155 Weggelopen wit, zwart foxhondje. Gaarne te rug P. Witte 's Hertogenbos Inplaats van kaarten H. J. Poppinga en A. M. de Lugt hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Donderdag 5 Januari 1956 om 12,30 uur nm in het raadhuis te Den Burg Yabucoa, Porto Rico U.S.A Den Burg, Texel Wilhelminalaan 2 21 Dec 1955 Receptie: 5 Jan 1956 van 2022 uur Wilhelminal. 2 Toekomstig adres Yabucoa Porto Rico USA De receptie ter gelegen heid van het 40 jarig hu welijksfeest van B. Coevert en M. Coevert-Heerding zal Vrijdagmiddag worden gehoudên van 3—5 uur LEIEN DAK GEREED Het leien dak van de Hervormde Kerk te Den Burg is gereed gekomen. Dit is in feite de voltooiing tevens van de restauratie, want het vorige dak was maar semi-permanent. Gelukkig dus, dat de zaak nu voor elkaar is, want het prachtig gerestaureerde gebouw zou bij een niet solide dakbedekking wel eens al te spoedig aan de tand des tijds bloot kunnen gaan staan. In de Texelse Courant van 1 October 1930 - dus 25 jaar geleden, lezen wij: „In het jaar 1539 viel des avonds om negen uur de met leien bedekte spits van de toren te Den Burg. In het jaar 1604 (men scheen toen niet erg haastig te zijn met zulk soort dingen) werd de spits opnieuw, maar nu geheel van steen, opgemetseld." Dat de toren uit 1604 dateert, blijkt uit het in de stenen ervan gemetselde jaar tal, maar dat de toren voor die tijd met leien was bedekt, zal vélen wel niet be kend zijn. IIERV. GEMEENTE OOSTEREND De samenkomst in Het Noorden, die vanavond om 8 uur t.h.v. de fam. Jac. Roozendaal zou worden gehouden, wordt uitgesteld tot Woensdag 28 December! Zelfde plaats en tijd. IIERV. GEMEENTE DE COCKSDORP Hedenavond 8 uur Adventsdienst in de Kerk te De Cocksdorp. Er rijdt een extra bus. HERV. GEMEENTE DEN BURG Donderdagavond 8 uur Adventsdienst in de Herv. kerk. Opvoering Kerstspel en Kerstcantate. HERV. GEMEENTE DEN HOORN Woensdag (heden) Kerstfeest Zuster- kringen, 8 uur in „Ons Huis". Donderdag, 7 uur, in Ons Huis, Kerst feest voor de Jeugd tot 12 jaar. Vrijdag, 8,15 uur, Kerstfeest Jongeren 12 jaar en ouder. H.H. Pluimveehouders Ook het komende seizoen kunnen wij U gezonde kuikens van hoge kwaliteit uit Kie- rebrink's eigen fok- en vermeerderingsbedrijf aan bieden. Prima kuikens van zuivere rassen en kruisin gen. Ook voor 't groot brengen van Uw kuikens tot 8 weken zijn we goed ingericht en besteden er de uiterste zorg aan Voorgoede regeling gaarne bijtijds Uw bestelling N. J. WITTE, Schildereinde 121 Den Burg Tel. 138 ja, An iK was gisteren bij HIN, de bloemenkweker op de Kogerweg om wat rode Tulpjes, een Kerststukje en een cyclame. Het was er prach tig zeg. Nou Marie goed dat je het zegt want ik moet ook nog wat moois hebben voor de Kerst. Gevraagd te Den Burg rustig, degelijk Geen beroeps. Br. no. 729 bur. van dit blad. Biedt zich aan leeftijd 37 jaar Br. no 730 bur. v. d. blad TE KOOP goudreinetten Jonathan en moesappelen A. Zielman, De Laagte Tel 352, Den Burg Algemene kennisgeving voor Texel In volle vrede is van ons heengegaan onze lieve moeder, behuwd- groot- en overgroot moeder Frcmwtje Knol wed. van Pieter Dijksen in de ouderdom van 91 jaar Den Burg C Dijksen A. Dijksen-Jonker Visvliet (Gr) K. Kortehoeven- Dijksen Jac. Kortehoeven Heemstede N. Bruinsina-Dijksen B. Bruinsma Den Burg 17 Dec. '55 De begrafenis heeft plaats (heden) Woens dagmiddag 2 uur vanuit huize Irene Voor Fa mi li e-D rukw erk slechts één adres Zenuwarts Den Helder 19 Dec.-1 Jan. 1956 geen spreekuur Rekent U alvast met de Kerstdagen op goedkope sinaasappelen en mande- rijnen, bananen 2000 kg spruitjes opruiming voor 1956. Volop diepvries en panklare groenten. de iezing met filmvertoning welke gegeven wordt te Oosterend bij J. Dijt op Vrijdag 23 Dec. te 8 uur De avond wordt verzorgd door de Calvéfabrieken te Delft en staat onder auspi ciën van de Ontwikke lingsclub Oosterend fr NU deze verrassingen met 10% (21-28 Dec.) KERSTDESSERTPUDDING, ananas en bitterkoekjes, 2 pakjesvan 60 voor 52 ct CAKEMEEL, (Spar) pak 500 gram van 45 voor 40 ct DOPERWTEN, Middel 2 (Spar) per 1/1 blik van 75 voor 71 ct SPERCIEBONEN, per 1/1 blikvan 85 voor 80 ct ADVOCAAT, (Spar)van 375 voor 340 ct ZALM, per blikvoor 95 ct TOAST, 2 pakjes a 10 stuks van 44 voor 39 ct MAYONNAISE, (Spar) tubevan 58 voor 55 ct GEKOOKTE SCHOUDERHAM, 100 gram van 58 voor 53 ct TOILETZEEP, 3 st. in kerstverpakking van 96 voor 85 ct Twee EXTRA verrassingen: Bij elk pak KOFFIE (Spar) i 2.38 of f 2.08 met 10<>/0 korting ook nog 250 gram SNEEUWKRANSJES (koekjes) voor 65 ct en nog 1O0/o korting Bij elk pakje THEE (Spar) a I 1.08 of f 0.94 met 10°/o korting NU 150 gr. gevulde CH0C. KRANSJES voor 65 c en nog 10°/n korting

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2