Texelaar in Amerika Pepito's eerste grote avontuur Vervuld verlangen De heer Th. Reuvers vervolgt: Met een Greyhound-autobus zijn we de gehele stad doorgereden, van Oost naar West en van Noord naar Zuid. Dan ziet men pas hoe groot de afstanden zijn i en doordat men noog zit, achter grote ramen, ziet men meer dan in een auto. Vooral langs de Hudson over de grote snelweg heeft men een pracht gezicht, zowel op de rivier ais de stad zelf, hon- derden schepen in cie brede Hudson, daar gaat wat om in zo'n havenstad. We re den ook door de negerwijk Harlem, alle maal Zwarte Rieten, zo ver men kan zien. Leuk ai die kleine nikkertjes met hun kroeskopjes, net boerenkool zo n dichte haardos. Lr zijn heel knappe jon gens en meisjes bij, trouwens ook bij de volwassenen, alleen ais ze de 20 zijn ge passeerd beginnen ze al af te takelen en oud en dik te worden. Üok in deze negerwijk, waar duizen den negers wonen, is het verkeer schit terend geregeld, overal ziet men neger- poiities ais pauwen rond stappen m hun mooie uniform, waar ze dan ook trots op zijn. De parken zaten vol negers en op de sportvelden zag men ook niet anders dan Zwarte Pieten. Ook op de banken voor de huizen, want door de warmte bleef niemand in huis. Vanuit Holland vernam ix maar steeds dat het daar zo koud j bleef, terwijl wij daar puften van de warmte. Het voorjaar begint in Amerika veel vlugger dan in Holland; werkelijü en autobussen, een pracht klimaat, bladstil en zonnig. TrR'p avnnH 1 De dames liepen in zomergewaad en dat door de lange tunnels. Het is precies of ze op hol slaan. Als men vooraan gaat zitten, ziet men door de voorruit langs de bestuurder de oneindig lange verlich te gangen met overal verkeerslichten. Zo lang alles op groen staat is het veilig, maar voor rood licht moet je stoppen en dan zie je uit een zijgang een trein voor bij razen. Hier en daar stapten we maar eens uit en klommen de trappen op naar de straat om een idee te krijgen waar we ongeveer waren en soms b.v. als we bij de rivier kwamen, dook de trein plotse ling ook zelf boven de grond en gingen we over een brug om later weer als een mol onder te duiken. Voor je plezier be- hoef je echter niet in deze razende Roe- j land te gaan rijden, maar met geen en- j kei vervoermiddel kom je zo spoedig op i de plaats van je bestemming als met de j ondergrondse, tenminste als je eerst eens goed de plattegrond van het spoor wegnet hebt bestudeerd, want anders verdwaal je hopeloos en moet je maar weer zien hoe je bij je hotel komt. Maar van de 168ste straat naar de 42ste straat reden we in 15 minuten. Als men het door de straten moest lopen had je een dag werk, tenminste als je voeten het vol zouden houden. Het Manhattan eiland is 30 km lang en helemaal bezet met de hoogste gebou wen, de z.g. wolkenkrabbers; aan de an dere kant van de rivier zijn de gebouwen lang zo hoog niet, maar overal is het druk van auto's tot de grootste opleggers wijzerplaten en dat schommelt nog al wat. Er waren gidsen, die ons alles uit legden. Weer een dag later zijn we met een boot over gevaren naar The Statue of Liberty (Vrijheidsbeeld), een geschenk van Frankrijk aan Amerika, en wat voor een cadeau: fantastisch zo groot en zo prachtig afgewerkt. Het staat op een apart eiland. Met een snellift gingen we naar boven, wat een hoogte: 24 verdie pingen en eenmaal boven, moesten we nog een wenteltrap opklimmen van 168 treden. Je werd duizelig van al dat ge draai en die trap werd steeds smaller, maar eindelijk waren we dan toch in het hoofd. (Wordt vervolgd) I Elke avond waren we zo moe als een j maaier van al dat gekijk, want U be- VOORLICHTINGSAVOND CALVE-DELFT Door de Landbouwkundige Afdeling van de Oliefabrieken Calvé-Delft zal Vrijdagavond in „Het Wapen van Am sterdam" te Oosterend een voorlichtings avond worden gegeven. De heer S. van der Wielen, Hoofd van deze afdeling zal een causerie houden, waarbij de meest uiteenlopende problemen van de vee houderij uitvoerig besproken zullen wor den, terwijl daarnaast gelegenheid zal bestaan tot het uitwisselen van practijk- ervaringen. Het hoogtepunt zal wel zijn de vertoning van de nieuwste voorlich tingsfilm op het gebied van de veehou derij. MORGEN GEEN KLEUTERBUREAU! Morgen, Donderdag, 22 December, half Mei. De autobussen en trams reden grijpt wel, dat niets me ontging; ik was wordt er geen kleuterbureau gehouden. met open ramen en het dak open, terwijl op Texel elke dag de kachel nog moest branden. Door de autobusrit door New York •heb ik de stad goed leren kennen, want men kan zich door de boven alles uit stekende hoogste gebouwen, goed oriën teren en doordat de grote straten alle maal recht zijn en de zijstraten genum merd op goed zichtbare borden op alle hoeken en kruispunten. Ons hotel kon ik I altijd al van grote afstand zien, vooral doordat er tegenover een helverlicht ge bouw staat van de New York Times. Een volgende dag hebben we met de ondergrondse de hele stad weer door kruist. Nou, dat is ook wat, hoe men dat ooit voor elkander heeft gekregen zo'n spoorwegnet onder de grond is mij j een raadsel, want het is een net van J gangen en overal stations, waar men in kan stappen. Doodstil is het daar, totdat men een gesuis hoort aankomen en men ineens een trein om de hoek ziet komen. De deuren vliegen open en men moet vlug instappen, want automatisch gaan deze schuifdeuren weer dicht. Voor treu zelaars is dat dus niets gedaan, want dan is de trein al weg. Ik heb verschil lende keren een trein voorbij zien gaan, waarbij een slip van een damesmantel buiten de deur wapperde. Tussen de rails liggen op elk station duizenden halve en zelfs hele sigaretten. Die worden bij het instappen wegge gooid, omdat iii de ondergrondse treinen niet gerookt mag worden; wat zouden de peukjesrapers daar kunnen genieten, mudzakken vol zouden ze daar op kun nen zoeken, want het ziet wit van de si garetten en nog wel Amerikaanse!! Wat snuiven die electrische treinen er nu en wilde alles zien. - Toch gingen we elke avond na het diner nog weer naar een bioscoop of schouwburg. De ene nog mooier en groter dan de andere. Als het eenmaal bedtijd was, viel ik in slaap als een marmot en hoorde niets meer. Een volgende dag zijn we met een salonboot rond het Manhattan-eiland gaan varen, een tocht van 3 uur ruim, best de moeite waard, want nu kregen we weer een heel ander gezicht op ae stad, links en rechts. Ik zag de Chevro let-room, ook al zo geweldig groot en vol met de nieuwste modellen. Het gebouw van de Verenigde Naties lijkt precies n groot boek, dat rechtop staat; breed maar niet dik; alles ramen, aan alle kanten. Overal zag men weer wat an ders. We voeren langs alle grote Oceaan- stomers, langs het Vrijheidsbeeld, langs parken, onder de hoge bruggen door enz. Een drijvende brandspuit was naast ons aan het demonstreren, nou die zal een brandend schip snel vol water pom pen, het leek wel eeh waterval. Onze salonboot bracht ons overal vlak bij de rivieroever als er iets bijzon ders was te zien en via een luidspreker werden alle bijzonderheden verteld, zo dat er in New York niet veel zal wezen, wat ik niet heb gezien. Na deze leerzame tocht zijn.we met 'n taxi naar Wallstreet gegaan en daar de New Yorkse effectenbeurs bezocht. Pre cies een groot mierennest, waar men met een stok in heeft geroerd, zó loopt daar alles door elkander en al die mannen lijken reuze haast te hebben,, men ziet geen handgeklap, zoals op de lmnmeren- markt, maar men stopt kaartjes waar i men wat op schrijft in een koker en zo kan men de koersen aflezen op grote OPENING DOOPSGEZINDE KERK DE KOOG .(Vervolg van pagina 1) Helder vertrok, zag het er met de Doops gezinde Gemeente van Texel nu niet be paald zo rooskleurig uit. Men had geen eigen voorganger enz. Nu heeft Texel twee eigen predikanten, plus een nieuwe kerk erbij en twee pastories. Wij kunnen de broederschap dan ook van harte ge lukwensen met zulk een kerkeraad". Ds A. W. F. Waardenburg sprak na mens de Ring van Hervormde Predikan ten en namens de Kerkeraad van De Waal en De Koog. „De verstandhouding tussen mensen van verschillende ge zindten kan stellig worden verbeterd door te zoeken naar punten, welke de toenadering en omgang met elkander kunnen bevorderen, maar meer nog door ons te oriënteren op hetgeen onze op drachtgever, Jezus Christus van ons vraagt. De bindingskansen liggen er in twee opzichten: als mensen, als Koge- naars en ik heb in mijn korte werktijd hier reeds mogen constateren, dat wij hier met elkander omgaan op een wijze die wel heel wat minder zou kunnen. O.a. begreep ik dit uit het feit, dat in ons Hervormde Jeugdhuis ik ook altijd Doopsgezinde Jongeren mocht ontmoe ten. Daarnaast weten wij wat God met ons voor heeft: Daarom juich ik toe, dat U thans in de gelegenheid is hier Uw godsdienst te beleven, want wij dienen dezelfde God. Samen zijn wij de uitlo- pers van Gods Kerk. i U neemt Uw kerk in gebruik op de laatste Adventsdag. Advent, de tijd waarin Johannis de Doper naar voren trad. Hij zag het als zijn taak de mensen 29. Bloobeest was er naar aan toe en dreef gevangen in de verpletterde roei boot rond. Hij jammerde allerakeligst en klaagde' over koude voeten. Pepito kreeg de hik van het lachen en toen hij wat tot bedaren kwam, gooide hij Bloo beest een reddingslijn toe. „Oei, oei, oei" loeide de onfortuinlijke uitvinder, „wat moet ik doen met dat touw? Ik wil niet gered worden, ik durf de kapitein niet meer aan te kijken, laat me maar zin ken". „Nee hoor!", riep Pepito angstig, „ik vind je veel te aardig, niet zinken asjeblieft". „Zo", mompelde Bloo ge roerd door de openhartige bekentenis, „als je me echt aardig vindthaal me dan maar opMet veel moeite sjor de hij de reddirigslijn om zijn dikke lijf en takelde Pepito hem met behulp van de winch uit het kille nat. Kapitein Druppel deed onderwijl zijn middagdutje, volkomen onbewust van de vreselijke gebeurtenissen, die door zijn bemanning veroorzaakt waren. Hij draai de zich nog eens lekker om, toen zijn oor getroffen werd door luide alarmkreten van buiten. „Wat is dat nou weer, geeuwde de kapitein slaperig, „wat voe- MOEDERS OPGELET! CONSULTATIEBUREAU VOOR I ZUIGELINGEN Heden Woensdag Consultatiebureau De moeders van GEHEEL Texel wor den verwacht: De Cocksdorp 1.45 uur; Oosterend 2,15 uur; Oudeschild 2,45 uur; De Hoorn 3,15 uur; De Koog 3.45 uur. Ook de moeders van Den Burg wor den verwacht van 4 tot 5 uur. PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 21 December Den Burg, Oranjeboom, 14 uur, Kinder middag verzorgd door de kweekschool leerlingen met 't stuk „De gelaarsde kat" Donderdag 22 December Den Burg, Oranjeboom, 10 en 14 uur, Schooltoneelstuk „De gelaarsde kat". Den Burg, Landbouwhuishoudschool, Kerstavond van de Verenigingen van oudleerlingen van de landbouwschool en de landbouwhuishoudschool. Den Burg, „Texel", Adventsavond Ver. van Plattelandsvrouwen. Den Burg, Herv. Kerk, Adventsavond Herv. Gemeente. Vrijdag 23 December Den Burg, Adventsavond bejaarden sociëteit. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 21 Dec. 12,20 en 22 Dec. 0,05 en 13,05; 23 Dec. 1,00 en 14,05; 24 Dec. 2,10 en 15,15. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. ren die kwajongens nou weer uit!" Hij kleedde zich vlug aan en begaf zich aan dek. Met één blik, de blik van een ervaren zeeman, overzag hij de situ atie en hief wanhopig zijn gelaat op. „Alle garnalen!" riep hij uit. „Welke zeekameel heeft dit wanstaltige idee be dacht! Wie van jullie beiden beschikt over een dergelijke zeehonden-fantasie!" „Ikke heer kapitein", prevelde Bloobeest druipend, temidden van de versplinterde roeiboot en een grote plas water, „ik wil de wedstrijd winnen. ZDII-nieuws Het afgelopen weekeinde leverde voor onze vereniging drie punten op uit even veel wedstrijden. De adsp. vielen tegen door thuis met 31 van SVC te verlie zen, volgende keer beter, jongens. Het tweede kon thuis niet de volle buit bin nenhalen tegen SVC 2: het werd 22. Het eerste elftal, dat de leiding in afd. 3B heeft, deed het uitstekend door in Aardswoud met 80 van AGSV te winnen. Op een zeer glad veld stelden beide elftallen zich op. Vlak voor de wedstrijd had een fikse sneeuwbui het veld nog slechter gemaakt; toch kwam ons elftal met goed spel op de proppen: met keurige combinaties trokken we op het A.-doel af, maar deze speelde erg op buitenspel en onze jongens liepen er j grif in. Na 20 min. spelen namen we de i leiding. Wij bleven het beste van het spel houden en nog voor de rust werd het 20. Na de rust leek het er eerst niet op, dat het zo'n grote overwinning zou wor- 1 den. We waren weer veel sterker, maar steeds opnieuw was het buitenspel. Toch werd het 30 en even later 40. De voorhoede kreeg vat op de buitenspel- val en toen was het hek van de dam: de stand werd opgevoerd tot 80. We hebben de eerste helft erop zitten: 10 gespeeld en 17 punten is geen gek re sultaat! Met de Kerst is alles vrij. DIENSTREGELING T.E.S.O. Voor het tijdvak van 27 November 1955 tot en met 29 Februari 1956 Op werkdagen: Van Texel: 5,20; 7,45; 12,00; 14,55; 18,00 Van Den Helder: 6,30; 10,35; 13,25; 16,25; 19,35. Op Zon- en alg. erk. Chr. feestdagen: Van Texel: 7,45; 11,35; 16,00; 18,20 Van Den Helder: 10,35; 13,00; 17,20; 19,35 Opstaan - Pijn! Gaan zitten - Pijn! Bnigen of bukken - Pijn - Pijn! Reken toch af met die rheumatische pijnen. Neem Kruschen! Denk niet dat Uw geval hopeloos is. Duizenden vóór U hebben zich even el lendig gevoeld. Totdat zij Kruschen gin gen gebruiken. Iedere morgen de be roemde dagelijkse dosis. En er, zoals velen vóór hen, baat bij vonden. De zes minerale zouten van Kruschen wekken Uw bloedzuiverende organen op tot _her- nieuwde, krachtige functie. Onzuiver heden krijgen geen kans meer zich op te hopen. Het bloed wordt gezuiverd, de bloedsomloop gestimuleerd. Begin, ook die weldadige Kruschen-kuur! Hoe eer der hoe beter. op te roepen tot bekering. Moge Uw werk steeds zodanig zijn, dat wij daarin Gods geest aanwezig zien". I Mevr. Van Sluijs-Bijl sprak namens de Federatie van Doopsgezinde Zusterkrin- gen van ons eiland. Gaarne nam zij het woord om de blijdschap te vertolken, welke ook in de Zusterkringen leeft om de totstandkoming van dit gebouw. Door onze zusterlijke verbondenheid én door de daadwerkelijke aanpak, hebben wij mogen deelnemen aan deze grote ge beurtenis. In de daad hebben wij U reeds het harmonium aangeboden, alsmede 'n wandbord, een typisch doopsgezind ge schenk. Moge de kerkdiensten steeds een druk bezoek ten deel vallen en het ver enigingswerk tot grote bloei komen, op dat Uw werk rijk gezegend moge worden. Mevr. G. Bakker-Zuidewind sprak na mens de Koger Zusterkring, die 22 jaar i bestaat en waarschijnlijk de oudste van ons eiland is. De Kring breidde zich uit en ook de „Schuilhoek" werd te klein, i zodat wij naar grotere ruimte moesten uitzien. Wij kregen toen de beschikking over de zaal van „Lyda", waar ik hen altijd met genoegen heb ontvangen en toen ik hen voor het laatst gastvrijheid had mogen verlenen, overkwam mij dan ook wel een gevoel van weemoed. Het is nu eenmaal moeilijk van iets wat goed is afscheid te nemen. Maar toen ik zag, wat hier tot stand ging komen, begreep ik dat het goed is een eigen huis te mo gen bezitten. Namens de Koger Zuster kring bood spreekster de reeds op hun plaats bevestigde gordijnen aan. Mevr. J. Minnes-Vlaming sprak een kort woord namens de Zondagsschool. „En deze gordijnen zijn door ons aange boden" en mevr. Minnes wees op de stoffering achter de kansel. (Zo ziet U, dat zelfs een Zondagsschool geld kan overhouden!). De heer Boogaard sprak namens ar chitectenbureau Boogaard en Tiessen. Spreker dankte de kerkeraad voor deze niet elke dag voorkomende opdracht. „Uw opvattingen kennend, is er door ons naar gestreefd een eenvoudig gebouw te stichten, wars van alle uiterlijk vertoon, eigentijds en ten dienste van Uw ver schillende doeleinden. De voorbereiding, o.m. besprekingen met diverse instanties over de bouwplaats, vergde een vrij lange aanlooptijd; enige uitwendige on derdelen zijn nog niet klaar, een smaak vol plantsoenontwerp ligt gereed. Moge Gods zegen op dit liturgisch centrum van Uw gemeente te De Koog rusten. De heer M. W. Koorn zei, dat het hem een grote eer was een dergelijk gebouw te mogen zetten. Voor ds opdracht en i het gestelde vertrouwen was hij dan ook zeer erkentelijk. Hij hoopte, dat de ge meente er tot in lengte van dagen de vreugde ervan zou mogen ervaren. Een bijzonder woord van dank richtte de heer Koorn tot de heer Daalder. Als aandenken bood spreker een vlag aan - die intussen reeds in volle ontplooiing wapperde. De heer P. Vermeulen sprak namens de broeders en zusters van De Koog. „Een jarenlange wens is niet alleen in vervulling gegaan, maar het tot stand gebrachte is zelfs boven verwachting. Het getuigt van een wijs beleid en van een vooruitziende blik. Straks kunnen wij hier ook de toeristen ontvangen. Een bijzonder woord van dank tot broeder A. Daalder, door wiens taaie volharding wij reeds nu tot de opening konden ko men: op iedere vergadering toch stond hij voer de stichting van dit gebouw op de bres. Anders had het misschien nog wel enige tijd geduurd, gezien de vele andere dingen, dié de aandacht van de gemeente vragen". De heer Vermeulen bracht ook zijn dank aan de Zusterkrin gen. Tenslotte werd het woord gevoerd door de heer A. Daalder, die zijn speech erg kort hield, maar besloot met de hoop, dat de door hem aangeboden kapstok steeds druk gebruikt zou worden. Hiermede kwam het einde van de plechtigheid. Tijdens deze openingsdienst werden gezongen Lied 1 vers 1. 2 en 3, Lied 130, vers 1, Lied 108, vers 1 en 2 en Lied 213 vers 1 en 3. SVC-Nieuws Onze adsp. gingen met twee invallers naar Den Hoorn, maar wisten even goed met 31 te winnen. Het tweede moest Zondag naar Den Hoorn 2 en kon het niet verder brengen dan een gelijk spel: 22. De doelpunten werden gemaakt door Arend en Piet Jan. FEUILLETON door W. ROELANT \2. Maar er is meer zei hij toen. Niet vanaf gisteren ben je veranderd. Zijn stem werd zachter, er kwam een klank in die zij nooit eerder van hem gehoord had. Kun je mij niet ver trouwen Sabina en mij vertellen, wat je voor moeilijkheden hebt? Ik geloof toch, dat wij vrienden zijn, is het niet? Hij keek haar vragend aan en er kwam een klein droefgeestig lachje op zijn gezicht. Natuurlijk Leo antwoordde_ ze. Haar stem klonk gul, maar haar gezicht bleef gespannen. Om eerlijk te zijn: ik vraag me ook wel eens af, wat er toch is, maar ik weet het zelf niet. Ik heb minder plezier in mijn werk dan vroe ger. Ik kom bijna niet meer tot stude ren Drukt de eenzaamheid je? vroeg hij snel, gespannen. Ze keek voor zich. Zijn vraag trof haar heel diep binnen in haar bestaan. Maar hier mocht hij niet aan raken Dat weet ik niet zei ze ontwij kend. Ik geloof niet dat ik eenzaam ben. Ik heb zoveel vrienden, ik ben vaak bij Rolf en Josje. Ik heb de kinderen hierEn mijn werkZe som de al deze dingen op, alsof ze haar be staan tegenover hem verdedigen moest. Hij knikte. Ja, natuurlijk, zei hij. Hij wilde de vraag, die hem ontsnapt was, goedmaken. Ik geloof, dat ik maar eens veran- - zei ze ineens. Al- ook niet deren moest. tijd in dezelfde omgeving goed. Hij schrok. Hoe bedoel je dat? vroeg hij verward. Wilde je andere kamers hebben? Ze lachte. Nee, mijn hospita bevalt me nog best. Een paar dagen geleden vroeg ze me nog of het goed was, dat ze mijn eten kwam conserveren. Ik leer veel nieuwe woorden van haar en het is altijd weer even vermakelijk. Leo trok zijn gezicht in een lachplooi, maar hij had niet naar haar afleidende woorden geluisterd. Hij wist alleen aan de toon, dat zij hem met deze grap op een dwaalspoor wilde brengen. Wat bedoel je dan? drong hij weer aan. Och, zo maar. Eens een andere school in een andere plaats. Ze wilde het on verschillig zeggen. Dat kan niet. Dat meen je niet zei hij verschrikt. Nee, ze meende het ook niet, dat wist ze zelf. Ze had alleen zijn reactie willen zien. Misselijke trucjes dacht ze op eens. Elke ijdele vrouw, die wil weten of een man op haar gesteld is, haalt zo iets uit. Ze keek hem aan, wat be schaamd. Ik ben het niet ernstig van plan. zei ze kleintjes, pijnlijk getrof fen, dat ze deze reactie bij hem uitge lokt had. De kinderen zouden je slecht kun nen missen, zei hij, in een poging zijn spontane schrik te verklaren. En ik zou het ook erg vinden, wanneer je weg ging Hij kon het toch niet laten er dit nog bij te zeggen. De kinderen. Ze was blij, dat ze van haar eigen leven op een ander onderwerp over kon stappen. Vind je niet dat Maarten de laatste tijd nogal somber is? vroeg zij. Hij was er nog niet helemaal met zijn ge dachten bij. Er was iets in hem blijven haken: het besef, dat hij niet zonder haar zou kunnen. Dat het leven zonder haar droog zou zijn en zonder verdach tingen. Maarten somber, herhaalde hij afwezig. Je moet eens goed luisteren Leo, zei ze dringend. I'k maak me zorgen over Maarten. Haar ernstige toon deed hem luisteren. Waarom? vroeg hij. De jongen is te veel alleen. Het le ven is te ernstig voor hem. Hij heeft te weinig afwisseling. Dat is niet goed op zijn leeftijd. Hij kan zo melancholiek zijn en gedrukt. Ik weet wel, dat zijn gebrek hem verhindert om met jongens van zijn leeftijd mee te doen. We moe ten een andere oplossing voor hem zien te zoeken. Kom jij hier in huis. Het zou beter zijn voor de kinderen. Ik heb het je vroe ger ook al eens gevraagd, stelde hij voor. Ze kleurde. Dwaasheid, weerde ze snel af. En om haar woorden te verzachten: Hoe zou dat nu kunnen, Leo. Ik heb ook mijn werk. Vrijwel de hele dag ben ik bezet. Wat zou Maarten daaraan heb ben? Leo van Laar zuchtte. Het was een probleem voor hem. Het liefst zou hij ge zien hebben, dat Sabina haar werk op gaf en alleen voor de kinderen en hem zorgde. Maar hij wist tegelijkertijd, dat het niet kon. En nu, nu hij bezeerd was door haar abrupte weigering, besefte hij voor het eerst, dat het ook voor hem niet goed zou zijn. Het zou spanningen brengen, waar hij zich niet tegen opge wassen voelde. Wat wilde je dan? vroeg hij en zijn toon had een ondergrond van moe deloosheid. In de eerste plaats zou ik willen, dat die kamer eens veranderd werd zei ze beslist. Ik zou er zelf geen twee weken in kunnen leven. Hij schudde zijn hoofd. Ze wist, dat ook hij, evenals Suzan, niet verlangde om iets te veran deren. Maar terwille van Maarten moest ze hem overhalen. Leo, zei ze, dringerder nog, je moet dit zo maar niet van je af schudden. We moeten om Maarten den ken. De jongen neigt veel te veel naar de zwarte kant van het leven. We moe ten niet vergeten. Ze zweeg, verward in de woorden, die zij niet had willen uitspreken. Je denkt, dat hij de erfenis van zijn moeder draagt? vroeg Leo èn zijn stem klonk schor. Dat niet helemaal. Hij is sterker dan Marianne, levenskrachtiger. Ik ge loof niet, dat je-daar bang voor hoeft te zijn. Maar iets is er toch in hem, dat mij aan haar doet denken. Daarom moeten we voorzichtig zijn met hem. Je moet niet vergeten, dat deze manier van leven van ieder jong mens een zwaarmoedige natuur zou maken.' Hij keek voor zich uit. Hij wist, dat zij gelijk had. Zelf kwam hij er zo wei- nig toe, over zijn kinderen na te denken. Maar zij waren hem wel heel dierbaar. Alles zou hij doen wat van hem gevraagd werd, om hem gelukkig te maken. Het is goed zei hij. Je hebt ook gelijk. Die kamer is somber. Wat wilde je veranderd zien? Kleine dingen voorlopig, gaf Sa bina ten antwoord. Ik zou die lam- brizering anders willen zien. Lichtere muren. Dan wordt alles meteen veel vrolijker. Ik geef je carte blanche om te ver anderen wat je wilt, zei hij. Alleen waarschuw ik je, dat je bij Suzan op tegenstand zult stoten. Dat weet ik, gaf zij toe. Maar Suzan houdt genoeg van Maarten om toe te stemmen als ze inziet, dat het voor hem beter is. Praat jij dan maar met haar zei Leo. Een vrouw kan dat beter dan een man. Sabina dacht even na. Het was geen gemakkelijke taak, die hij op haar schouders legde. Misschien zou Suzan 't eerder van hem aannemen, dan van haar. Maar ze wist, hoezeer Leo er te genop kon zien om dingen met zijn kinderen te behandelen. Dan werd hij schuw, gesloten en onhandig. Ik zal het doen, stemde ze toe. Maar nu moet ik naar huis. Het is al laat geworden. Wil ik je wegbrengen? bood hij aan. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 4