roen in het loarL, Texels Gemeenteraad kwam bijeen &ERMQCÈNE Wrijf Kom en Pijti ZATERDAG 24 DECEMBER 1955 70e JAARGANG No. 7003 T E X E LS E® COURANT üitgave N.V. v.h. Langeveld de Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel- 11 Verschijnt Woensdags en Zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl- Bank- Postgiro 652- - Abonn. pr. f 1,95 p kwart. 20 ct incasso. Adv- 8 ct p- mm. De 35 punten tellende agenda heeft onze Vroedschap Dinsdagmiddag in drie uur tijds afgewikkeld. Een groot aantal punten betrof de benoeming van be stuursleden: voor de commissie van ad vies inzake belastingreclames, woning bouwvereniging, afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde voor de vergadering van de TEM benoeming tot een commissaris van de TEM, vertegen woordigers en plaatsvervangend verte genwoordigers in de Commissie voor ge organiseerd overleg, 'bestuursleden van de Stichting tot bevordering van het land- en tuinbouwonderwijs en idem voor de Huishoudschool, voor de Sociale Dienst en het Algemeen Weeshuis. Op 14 December jl. verscheen in dit blad deze uitvoerige agenda reeds. De Raad heeft zich over de benoemingen geen hoofdbrekens gemaakt en vlot en zake lijk prompt telkens de nrs 1 van de lijst van aanbeveling be- of herbenoemd. Intussen bezorgde dit grote aantal be noemingen zowel raadsleden als bode nog een drukke bezigheid, maar wie het land heeft aan formaliteiten en wat daar aan grenst, zal zich Dinsdag dan ook wel niet op de publieke tribune vertoond hebben. Wei, er waren dan ook alleen maar (twee) verslaggevers, die bewezen het toonbeeld van geduld te zijn. Intussen hadden wij ruimschoots gelegenheid om te noteren, dat drie van de vijftien Raadsleden door afwezigheid schitterden: mevr. G. Vrijdag-Keijser en de heren W. Wassenaar en E. L. de Grave. Nadat de ter inzage gelegen notulen onveranderd konden worden vastgesteld deed de voorzitter, burgemeester C. de Koning, mededeling van enige ingeko men stukken. B. en W. kregen de Raad achter zich bij hun voorstel het verzoek tot subsidie door het Chr. Lyceum te Alkmaar en het R.K. Lyceum te Alk maar af te wijzen. Deze beslissing viel eveneens ten aanzien van een desbetref fende aanvrage door het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond NH.: Na ingewonnen advies van de Culturele Raad ging de Vroedschap er mee ac- cöord ook dit verzoek af te wijzen, om dat de plaatselijke gymnastiekvereniging „Texel" reeds gesubsidieerd wordt. Zo als wij in ons vorig nummer reeds meld den heeft de Raad besloten onze Texelse muziekverenigingen Excelsior, VlOS, DEK en het ivomnklijke Texels Fanfare voortaan een jaarlijkse subsidie te gaan verlenen en wel naar aanleiding van het advies vand de Culturele Raad. Voor 1956 zal uit het algemene culturele fonds aan genoemde corpsen resp. f 120,—, f 120,—, f 150,— en 1 200,— wor den verstrekt. Rijwielpad Oudeschild-Den Burg De Raad besloot eveneens tot verbre ding van het rijwielpad Oudeschild-Den Burg tot drie meter. De dicht langs het huidige, veel te smalle fietspad lopende sloot, die al menig slachtoffer eiste, zal op behoorlijke afstand worden verlegd. De kosten voor de uitvoering van dit project zullen naar raming f 76.200,- bedragen. Hiermede wordt overeenkom stig het uitbreidingsplan gehandeld. Wethouder S. de Waard, P. v.d. A., gaf een uitvoerig overzicht van de moge- lij kheden en moeilijkheden, waarvoor hij zich bij de bestudering van dit verkeers- vraagstuk geplaatst zag: „Wij bevinden ons momenteel in een overgangsstadium en moeten er dus rekening mee houden, dat het probleem een tijdelijk karakter heeft. Een en ander zou ook gemakke lijker zijn als wij precies wisten hoe lang dit overgangsstadium zal duren. Op verzoek van de Raad heb ik mij uit voerig laten voorlichten door de techni sche dienst en allereerst een plan laten maken van 'n 2de pad op de berm zoals deze nu ligt. Een tegelpad zou dan op f 83.400,— komen, een pad van asfalt beton op f 74.400,—. Verkeerstechnisch is zulks evenwel een onding, daar het pad dan te dicht langs de hoofdweg zou komen te liggen. Gebruikmaking van de rechter berm (gezien vanaf Den Burg) zou ook al bezwaarlijk gaan omdat deze berm diverse kabels en 'het net van het PWN liggen. Een tweede pad met bermverbreding? In principe zouden wij nl. liever twee paden zien. Dit plan kwam op f 100.400,- met tegels en f 92.000,met asfalt beton. Echter doen zich dan weer diver se andere moeilijkheden voor: men zou achter de Zuivelfabriek langs moeten gaan. Wij zouden dan een pad van twee meter breed kunnen maken, maar het thans bestaande te smalle pad moet de verkeersstroom van honderden fietsers van de aangekomen boot opvangen verwerken. Vlak daarlangs ligt een sloot en door de angstspychose van de weg gebruikers is zo'n pad in de practijk be langrijk smaller dan het werkelijk is". De Raad bleek veel te voelen voor het plan tot verbreding van het bestaande fietspad. De heer P. Smit, KVP, vroeg nog naar enige détails, waarop een allés- rins bevredigend antwoord kon worden RHEUMAT8EK... Uw tergende winterkwaal legt 't af tegen de weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène. gegeven. De heer K. Beumkes vond het jam mer, dat er geen 2de fietspad komt, want eenrichtingsverkeer leek hem uit het oogpunt van veiligheid het beste. Hierna werd overgegaan tot de benoe ming van een hoofd van de o.l. school te Oosterend. Mevr. M. C. E. Rappard- Smeur, onderwijzeres aldaar, werd met algemene stemmen gekozen. Mevr. Rap- pard vervult reeds geruime tijd de func tie van waarnemend hoofd. De heer J. van der Veer, Badhoevedorp, werd als de enige gegadigde met algemene stem men benoemd tot hoofd van de o.l. school te Midden-Eierland. De heer Jac. van Heerwaarden, Wil- helminalaan, Den Burg, werd een vaste aanstelling verleend als slager aan de gemeentelijke verwerkingsinrichting. Alvorens de Raad ging beslissen op 'n verzoekschrift van de heren F. Ooster hof, K. Timmer, B. v.d. Velde en M. Verijzer om een tegemoetkoming als be doeld in art. 13 der Lager-Onderwijswet 1920 - inzake het vervoer van hun kin deren naar de School met de Bijbel te Oosterend - vroeg de heer K. Beumkes schorsing van de zitting teneinde enige ragen te stellen. Na een stijf kwartier tje werd de openbare zitting hervat en ging de Raad zonder meer accoord met het verzoek van de aanvragers. In verband met de vaststelling van de nieuwe gemeenschappelijke regeling betreffende het geneeskundig schooltoe zicht antwoordde de voorzitter op een desbetreffende opmerking van de heer Vlaming, AR, datr zoals het was, de schooltandverzorging in een ijskast staat, maar spreker geloofde, dat er stellig een betere uitgehaald zou worden en dat het onderzoek in 1957 weer nor maal door zou gaan. Het uitvoerige prae-advies inzake het voorstel van B. en W. tot verlening van voorschotten aan financiëel minder draagkrachtigen t.b.v. de aansluitinj het waterleidingnet van bij betrokkenen in eigendom zijnde woningen, droeg de goedkeuring weg van de gehele Raad. De heer Smit betuigde spontaan zijn waardering voor het voorstel van B. en W. De heer S. v.d. Vis, CHU, was ter ore gekomen, dat. men nogal huiverig is voor het bedrag voor de eerste tapkraan, maar de voorzitter antwoordde hem, dat in het prae-advies de maximum-bedra gen zijn genoemd. „Wij hopen, dat de kosten lager zullen liggen". Bij de tech nische dienst - is een regeling tot verifi catie van de rekeningen in voorbereiding. Wethouder Hin, KVP: „Het zou raad zaam zijn als de mensen vooraf prijsop gave vragen aan verschillende firma's." De heer Daalder, AR: Wegens gebrek aan werkkrachten zouden de aanlegkos- ten wel eens onnodig kunnen oplopen. Is er een zekere controle op de prijzen?" Voorzitter: „De verificatie, en het i bovendien hun eigen belang de schuld niet nodeloos hoog te doen zijn. Het gaat hier niet om een cadeautje van de gemeente, maar het verstrekken van een voorschot, dat terugbetaald moet wor den." Wethouder De Waard: „De ge meente stelt de technische dienst be schikbaar om te beoordelen of de aan- legkosten juist zijn. Het is een service van de gemeente Texel". Ook de heer S. v.d. Vis betuigt zijn erkentelijkheid voor het gemeentelijk beleid t.a.v. de mogelijkheid tot verstrek king van voorschot. In antwoord op een vraag van de heer J. Daalder wordt medegedeeld, dat het werk zich thans ophoopt, ondanks de tij dig gegeven wenk zich spoedig met een fitter in verbinding te stellen. Het aan tal aanvragen noemt- het P.W.N. bevre digend. Dat is -dus erg prettig. Wij meldden het voorstel tot verlen ging van de termijn, waarbinnen enkele onbewoonbaar verklaarde woningen te Den Burg en Oosterend ontruimd dienen te zijn. De voorzitter merkte op, dat de woningnood beslist niet minder wordt, maar wél stijgen de eisen, die woning zoekenden aan de huizen stellen: men aanvaardt niet zo gauw meer de eerste de beste woning, wat voorheen wel het geval was. In antwoord op een desbe treffende vraag van de heer P. Smit verklaarde de heer A. Dros Bzn., dat de Woningcommissie voor onbewoonbaar verklaarde woningen geen vergunning afgeeft. Voorzitter: „De krotopruiming ver keert in een ouitengewoon onbevredi gende situatie. Wij zouden in dit- opzicht dolgraag wat willen doen, maar de rem op het woningbeleid maakt, dat je niets kunt uitrichten. Ik ken gemeenten, die met honderd krotwoningen op de prop pen kwamen, maar er slechts drie nieu we woningen voor mochten bouwen: aan 97 woningen bleef het onprettige bordje gedeponeerd. Rondvraag De heer S. van der Vis vroeg, mede namens de gehele Koog hoe het met de voltooiing van de brandblusmiddelen al daar gesteld is. „Het gaat om een trek ker, die ons al enige jaren lang beloofd is". Voorts hoopte spreker - ook namens vele Kogers - dat de straatverlichting spoedig verbeterd wordt. De voorzitter antwoordde, dat dit laatste heus wel in orde zal komen: „Het ligt in wezen niet ongunstig". En wat de brandspuittrek ker betreft, de voorzitter bleek zich van de noodzaak ten volle overtuigd. Sommi ge raadsleden meenden, dat deze post toch al eens op de begroting gestaan heeft! De heer C. Merkx informeerde naar de stand van zaken t.a.v. de bouw van een tweede gymlokaal aan de Beatrix- laan. De voorzitter zei, dat de betrokken instanties deze aangelegenheid in han den hebben en Texel niet veel meer kan doen dan afwachten. Intussen beloofde hij bij een bezoek aan Den Haag ook dit nog eens onder ogen te brengen. De heer J. Daalder hield een uitvoerig, op schrift gesteld pleidooi voor opvoe- ing van de woningbouw, dat hij - te recht - het brandend actuele vraagstuk van vandaag noemde. De voorzitter antwoordde, dat hij de noodkreet van de heer Daalder ten vol le had begrepen, maar verschillende punten in diens betoog achtte de voor zitter toch niet juist. „Wij leven thans in de periodieke toewijzing van het bouw volume voor 1954-1956. In de periode 1951- 53 heeft het gemeentebestuur door actief werken weten te bereiken, dat er inplaats van rond 50 woningen rond 90 woningen werden gebouwd. Zodoende wist het Gemeentebestuur van Texel te bereiken, wat tal van andere gemeente besturen niet konden presteren. Daar door hebben wij in die periode extra veel kunnen bouwen. Voor periode 1954-'56 hebben wij het zelfde geprobeerd. Ik herinner ook aan het volume voor de bouw van drie poli- tie-woningen, drie voor het PWN en tien voor de Ruilverkaveling, alsmede aan het volume voor de bouw van het rust huis „Sint Jan". De bouwvolume-kwestie doet bij mij de vraag rijzen of wij er thans wel zo verschrikkelijk mee gebaat zouden zijn als wij er momenteel ver gunning voor tien woningen bij zouden krijgen, want het is de vraag of men bij de berekening van de huidige prijzen wel zou kunnen bouwen. Wethouder De Waard onderschreef de - dringende nood en beschouwde het woningvraagstuk als volksvijand nr. 1. Wij hebben in 1955 echter diverse aan vragers moeten sommeren, hun paperas sen in te dienen, maar soms bleek -door betrokkene de stok hoger geplaatst dan hij vermocht. „Bij iedere aanbeste ding gaan de bouwprijzen omhoog". De heer Daalder had uit de dagbladen begrepen, dat het aantal beschikbare ar beidskrachten ook een factor van bete kenis was. Hij vermoedde, dat verschil lende gemeenten hun volume niet kon den verwerken wegens tekort aan bouw vakarbeiders en voor Texel ligt dat, naar zijn mening juist gunstig. Wethouder De Waard hoopte dit laat ste ook en misschien kan daar profijt van worden getrokken, maar dit mocht de heer Daalder toch- niet als de basis voor het verleden aanwenden. Voorzitter: „De kansen, die er waren zijn door ons ten volle aangegrepen. Als je je aanvragen niet afgewerkt hebt. sla je je eigen ruiten in". De heer Daalder had in zijn betoog ook gewezen op de moeilijkheden tot het verkrijgen van grond, maar B. en W. zouden in deze niet actief genoeg ge weest zijn. Zowel de voorzitter als wet houder De Waard namen met deze op merking echter geen genoegen en her innerden de hr Daalder dan ook onver wijld aan hetgeen B. en W. op dit punt hebben geprobeerd. „Vier jaar geleden waren er die te Oosterend hadden willen bouwen als zij volume èn grond hadden bezeten. Dat zelfde geldt feitelijk voor alle dorpen, met uitzondering van Den Burg". Wethouder De Waard: „Wat de onder handelingen met de heer Koning, Oos terend, aangaat, het cardinale punt. waarop een en ander vastliep is, dat de .heer Koning zelf niet weet wat hij wil. Ik heb geboden - en van geen enkele andere zijde zal hij hoger aanbieding ontvangen, want de Grondkamer bepaalt de toelaatbare grens - maar hijzelf heeft ons nooit een vraagprijs doen toekomen' ja, hij heeft zelfs op ons laatste bod tot op heden geen antwoord gegeven. Voorzitter: „Als het niet anders kan zullen wij straks grond moeten maken, door toepassing van verscherpte midde len en dan ook zo snel mogelijk". De heer Daalder: „Dat is ook mijn visie: als wij niet tot een vergelijk ko men, dient het strengste te worden toe gepast en' geen tijd verloren te gaan. Wethouder Hin zei het te betreuren, dat onderhandelingen veelal zoveel tijd verlies ten gevolge hebben en als het schijnt, dat je resultaat gaat bereiken, ga je niet zo vlug tot een procedure over, want ook dat kan een lange weg zijn. De heer K. Beumkes brak een lans voor de verbetering van het fietspad van hoeve „Zeewijk" naar de Mokweg. Vele fietspaden verkeren trouwens in zulk 'n toestand, dat ze nauwelijks berijdbaar zijn. De voorzitter wees erop, dat op de begroting 1956 een post voor verbetering van fietspaden is geplaatst als onderdeel van een plan, dat over diverse jaren zal lopen. De heer Beumkes verklaarde, dat de groene weg door het Hoornder Nieuw- land ook onberijdbaar is: „Gooi er een paar wagens zand neer". Wethouder v i1 a BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL MELKWIJKINDELING van 16 t.m. 22 December 1955 Met ingang van 1 Januari a.s. zullen Geboren: Marinus, zv Cornelis J. Ha- de melksiijters van Den Burg niet meer vik en Catharina G. Jeronimus; Theo- i kris kras door het gehele dorp rijden, dorus Wilhelmus, zv Johannes Th. Boom J maar ieder hun eigen rayon, hun eigen en Naantje de Graaf; Johanna Christina Bafendina, d-v Willem de Bloois en Jo hanna C. B. Rijnaard. Getrouwd: Jacob Koning en Hendrika Eelman. Overleden;~Frouwtje Knol, wv Dijksen oud 91 jaar. VERTROKKEN PERSONEN Adriaantje Knol, ev Pronk, van C 43 naar Den Helder, Jansenstraat 63; Pieter Idema, van Den Burg, Schoonoord- veg 41 naar Den Helder, Polderweg 22. PUBLICATIE VAN DE CULTURELE RAAD Zondag 25 December Oosterend, 8 uur, Hervormd-Gerefor- meerde Kerstsamenkomst. Donderdag 29 December Den Burg, Hotel Texel, Alg. ledenver gadering Holl. Mij. v. Landbouw, afd. Texel. Vrijdag 30 December Den Hoorn, Loodsmans Welvaren, praat avond boerenver. „Ons Belang". OUDEJAARSAVOND De Cooksdorp. Het einde van het jaar begint weer te naderen en zoals het ieder jaar de gewoonte is, zal SVC weer gaan oliebollen bakken. In de loop van een dezer dagen, zullen ze bij U thuis bestel op komen nemen. U kunt er net zoveel bestellen als U wilt en ze worden op Oudejaarsavond op tijd bij U thuis bezorgd. Het bespaart U veel tijd en zorgen en U steunt SVC er mee. Indien ze niet bij U langs komen, kunt U ze ook telefonisch bestellen bij W. Ran, telef. 231. De oliebollen van SVC, Vallen U altijd mee! ZONDAGSDIENST DEN BURG le en 2de Kerstdag DOKTER ELLAS (ingaande Zaterdagavond 6 uur) weg met DAMPO Alabastine voor: Pleisterwerk paratie 9 Verbetering iioutoppervlakken. Bijwerken v buitenwerk, Het repareren tegel Gebruik als rawlplug INVERBO wijk gaan verzorgen. Dit besluit zal on getwijfeld door allen, zowel melksiijters als. cliëntèle, met voldoening zijn be groet, want doordat het dorp zich als maar uitbreidt en iedere melkslijter practisch door het gehele dorp zijn tv'.anten heeft, wordt niet alleen zeer im productief gewerkt, maar bovendien krijgen vele mensen de melk veel te laat thuisbezorgd. Door het verdelen van het dorp in wijken zal aan dit euvel dus een einde komen, terwijl het pro duct zelf ook in betere conditie zal ver keren, want melk, die urenlang in de bussen schommelt wordt daar - vooral bij zomerdag'- - uiteraard niet beter op. Op 10 November j.l. hebben de melk siijters hiertoe reeds een vergadering gehouden met de- acht besturen van de Vrouwenorganisaties, die allen content bleken te zijn met het plan tot wij kinde ling. De melksiijters hopen dan ook, dat het publiek de nodige medewerking wil verlenen. Den Burg zal in vijf slijters- wijken worden verdeeld. Er zal ter be oordeling van eventuele klachten een speciale commissie in het leven worden geroepen; deze zal worden samengesteld uit vertegenwoordigsters van de Vrou wenorganisaties, de melksiijters en de zuivelfabriek. Bij een door het Bedrijfschap voor Zuivel ingesteld onderzoek naar de gang van zaken betreffende de wijkindeling in 264 gemeenten, 'groot en klein, bleek, dat deze wijze van melkbezorging uit-, stekend werkt. Onzes inziens zijn er dan ook enkel maar voordelen aan te wijzen, want het product, dat bezorgd wordt is afkomstig uit één en dezelfde fabriek. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: Welpenpet, bruin-groene want, brandweerauto i(speelgoed), paar ongevoerde bruine glacé-handschoenen, zwart rubber kinderlaarsje, bruine plas tic beursje met rits, wit angora mutsje, zwarte gebreide sjaal (patent-steek), zwarte lederen motorwant (post De Koog), zilveren halsketting met kruisje (posi De Koog), bruine gespikkelde ceintuur (post Oosterend), paar zwarte wollen wanten {idem), 1 groen-zwarte want (idem), 1 beige wollen want (idem) Verloren: anthraciet-kleurige oorbel (peervormig); groene beurs met ritsslui ting met inhoud, zwarte vulpen merk „Mont Blanc", herenwant met inscr. F., rojd kinderbeursje, blauwe pet met bondrand. Hin: „Als er klachten zijn - deze heb ik inmiddels genoteerd - laat men er dan even kennis van geven"-. Voorz.: „Het is niet onmogelijk, dat begroting 1955 nog bedragen open heeft, die wij nuttig kunnen besteden". De heer Beumkes vertelde voorts, dat de bewoners van Het Horntje en De Prins helemaal over Zuidhaffel naar Den Hoorn moeten door werkzaamheden van de ruilverkaveling. De weg is nl. door de R.V.-auto's in pap gereden. Het is 'n omweg van 20 km". Antwoord: „Wij moeten maar even door de zure appel -heenbijten. Het ei land zal door de ruilverkaveling aan zienlijke verbeteringen ondergaan men krijgt nu eenmaal nooit iets zonder het brengen van een offer." De heer Beumkes: „Maar dit is toch wel ten hemel schreiend!" Voorzitter „U zult toch nog maar even moeten blijven doorschreien". De heer C. H. Roeper, -die tevens lid is van de Plaatselijke Commissie voor de R.V. verklaarde, dat de P.C. zich er van bewust is, dat er wel reden tot kla gen zal zijn. De aanvoer loopt evenwel vast: de hoogovenslakken moeten uit Duitsland komen en ik vernam, dat door de lage stand van de Rijn, wij vóór het aanstaande voorjaar waar schijnlijk niet één schip in Nederland zullen kunnen krijgen. Intussen zijn toch nog weer zes schepen met dit ma teriaal binnengelopen. De voorzitter zei, dat het tempo van de ruilverkavelingswerkzaamheden zijn bewondering echter wegdroeg. De heer S. Keijser Jbzn, VVD, sprak de hoop uit, dat de rioolbuizen, die thans aan de Witte Kruisweg en Wilhelminal. liggen, daar niet zo lang gedeponeerd blijven als voorheen aan de Beatrixlaan. De verkeersveiligheid wordt er even min door bevorderd. Wethouder De Waard: „Wij kopen in massa, dat is uiteraard voordeliger. Ik heb overigens het grootste vertrouwen, dat dit gedeelte van het werk vlugger zal worden uitgevoerd. Wat de werk zaamheden zelf betreft wil ik gaarne opmerken, dat de firma uitstekend werk levert." Hierna sloot de voorzitter de laatste Raadsvergadering van 1955 met de wens voor een Vrolijk Kerstfeest en een Gelukkig Nieuwjaar. De eerstvolgende vergadering is vast gesteld op Dinsdag 24 Januari 1956. Blus dat pijnlijk branden van overtollig maagzuur! Beter nog: voorkom het! Neem Rennies. Overtollig maagzuur is de oorzaak van die snerpende zuurbrand. Zo onaange naam de pijn, zo eenvoudig de remedie. Gewoon één of twee Rennies laten smel ten op de tong. Ze smaken lekker en water of zo komt er niet aan te pas. Direct is de brand geblust en daarmede de pijn verdwenen. Als U maar zorgt Rennies bij de hand te hebben, kunt U altijd en overal eten wat U lust, zonder angst voor dat nare zuur branden. VOLKSDANSGROEP „TEXEL" Voor de leden de volgende mededeling: Dinsdag 27 Dec. is er geen dansen. Maar 3 Januari hopen we een gecostu- meerd nieuwjaarsbal te houden. We verwachten alle leden. „INSTUIF" DEN BURG De Instuif in de Nieuwstraat te Den Burg is beide Kerstdagen gesloten. Dus alleen Zaterdag (hedenavond) geopend! Ook 31 Dec. en 1 Jan. is de deur dicht. Wij wensen jullie allen prettige feest- FILMNIEUWS: „KONING DER MELODIEEN" Deze film geeft een goed karakter beeld. Het geheel is met smaak en met zorg gemaakt. Dat de Italianen van hun Verdi houden is begrijpelijk. Pierre Cressoy suggereert de kop in de verschillende levensstadia uitstekend. Zij die van opera houden, zullen hier genieten, maar laten nu ook eens zij er heen gaan voor wie Verdi een vaag be grip is. Want de kwaliteit i(ook de kl ur) van de film is zodanig, dat een buitenstaander behalve sympathie voor de figuur Verdi wellicht ook nader tot de operakunst wordt gebracht. VOOR DE JEUGD Zondagmiddag, aanvang 4 uur, draait in Texels Bioscooptheater een speciaal kinderprogramma, samengesteld uit ko mische, sport- en tekenfilms. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 25 December op om 8.48 uur en gaat onder om 4,31 uur. Maan: 29 Dec. V.M.; 4 Jan. L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 24 Dec. 2,10 en 15,15; 25 Dec. 3,30 en 16.25; 26 Dec. 4,50 en 17,50; 27 Dec. 6.10 en 19,05; 28 Dec. 7,25 en 20.00; 29 Dec. 8,25 en 20,50; 30 Dec. 9,20 en 21,35; 31 Dec. 10,10 en 22,15. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water.

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 1