De laatste reclame van dit jaar luidt: DICK VISSER S vleeshouwerij dl U kei de TEXELSE COURANT bcchlbttW 25 JAAR BIJ DE ZONDAGSSCHOOL Mej. Tr. Bakker, Binnenburg, was eerste Kerstdag 25 jaar leidster bij de Doopsgzinde Zondagsschool te Den Burg. Namens de Kerkeraad werd haar een bord van Makkummeraardewerk aangeboden en namens de Zondags school een halsketting en een kristallen kandelaar. „EXCELSIOR" OP 1ste KERSTDAG Ook dit jaar is „Excelsior" 'op de 1ste Kerstdag in de vroege ochtenduren door de straten van Oosterend getrok ken met het spelen van Kerstliederen. Dit wordt al verscheidene jaren achter een gedaan en de bewoners stellen het zeer op prijs. KERSTBAL TE DEN BURG In „Casino", „De Lindeboom-Texel" en „De Oranjeboom" heeft de jeugd van Texel zich op de tweede Kerstdag op perbest geamuseerd op het speciale Kerstbal. De directie van „De Linde boom-Texel" had stellig de meeste zorg besteed aan de versiering van de zaal, maar deze zorg stond jammer genoeg niet in verhouding tot de belangstel ling. De pianist-, accordeonnist en de guitarist waren goed op dreef, de zangeres daarentegen heeft ons niet zo bijzonder kunnên imponeren. TER ATTENTIE VAN DE CROCUS SENKWEKERS OP TEXEL Daar de crocussen nu ook onder de keuringsdienst vallen, is het noodzake lijk dat de beplante oppervlakte wordt opgegeven bij de Rayon-controleur. Men krijgt dan een aangifteformulier toegestuurd, dat ingevuld en onderte kend aan de rayon-controleur moet wor den teruggezonden. Gaarne zou ik de narcissenkwekers willen verzoeken op te geven of hun partijen behandeld of onbehandeld zijn, en een kruisje te zetten bij aankooppar tijen. A. Lagerveld Controleur van de „Narcis" Postweg E 60c, Eierland BUS TEGEN BROMFIETS Een bromfietser uit Eierland, de heer B., wilde, uit de Hogerstraat, Den Burg, de Gravenstraat inrijden, maar op het moment kwam een autobus uit de Gasthuisstraat. De bromfietser had dus voorrang moeten verlenen. De be rijder wist er af te springen, zijn voer tuig kwam onder de bus terecht, maar bleek niet al te ernstig beschadigd. De politie verklaarde, dat de remmen niet in orde waren. Dit ongeluk gebeurde 2de Kerstdag omstreeks 5 uur. ZAKENNIEUWS: TABAKSZAAK „DE LUIFEL" De heer C. Timmer, Oosterend, heeft in de Peperstraat een moderne sigaren, sigaretten en tabakswinkel geopend. Het pand, dat zijn monumentale gevel heeft behouden en waaronder een ou derwetse luifel is aangebracht, is in een modern pand omgetoverd. Als openingsattractie liet de eigenaar die dapper terzijde wordt gestaan door zijn vrouw, raden naar het aantal bo nen in een fles. Er zaten er 5455 Beppy Bremer raadde 5452 en won zo doende de kist sigaren. Mej. Tr. Ellen en de heer P. J. Plaatsman raadden al lebei 5500: zij kregen een doos sigaren, mej. R. Riemens met 5534 een grote doos sigaretten,de heer D. van Taten- hove met 5340 een troostprijs, een pak je topper shag. De winkel is ruim gesorteerd m alie soorten op het gebied van de rokerij en wat daarmee verband houdt. Ongetwij feld zullen de Oosterenders gaarne hun inkopen gaan doen bij de familie Tim mer, die onlangs de zaak van Tante Dit overnam. KERSTSAMENKOMST TE OOSTEREND Op Eerste Kerstdag werd in de Her vormde kerk te Oosterend onder zeer grote belangstelling alle plaatsen waren bezet gecombineerd kerstfeest gevierd door de Hervormden en Gere formeerden. Medewerking werd ver leend door het Christelijk Mannenkoor, het Hervormde Kerkkoor, de Cristelijke zangvereniging „De Lofstem' en een Kinderkoor. De heer T. Eelman, organist der Her vormde kerk, speelde „Noël", een oud Frans Kerstlied, mej. M. Bremer, orga- niste der Gereformeerde kerk, speelde „O Sanctissimo". Samenzang, schriftlezing en koorzang wisselden elkaar af. Ds P. C. Klijnsma verzorgde de meditatie. „Zie het Lam Gods, dat de zonde der wereld weg neemt." De vier koren zongen de liede ren massaal. Het geheel stond onder leiding van de heer Cor Bremer. Het was een goede avond, met goede zang. Deze Kerstsamenkomst wordt al ver scheidene jaren door genoemde kerk genootschappen gezamenlijk gehouden, nu eens in de Gereformeerde, dan weer in de Hervormde kerk. KERSTFEEST IN HET RUSTHUIS In het Rusthuis aan „De Zes" is het Kerstfeest evenals vorig jaar met blijd schap gevierd. De Directie had het feest ook nu weer prachtig georganiseerd er ontbrak dan ook niets, terwijl de stem ming tip-top was. De aanwezigen wer den onthaald op zang door een koortje, samengesteld uit eigen krachten. De heer J. Boogaard sprak namens de be woners van het rusthuis een woord van nk tot de directrice, Zuster de Jong en de andere medewerksters. „THUIS" MET DE KERST Op ons eiland hebben wij tijdens de Kerstdagen verscheidene oud-eilandge- noten ontmoet. Zij kwamen de traditie getrouw de Kerstdagen op hun geboor tegrond en in de familiekring vieren. Wie te ver weg woonden moesten uiter aard volstaan met extra corresponden tie ter gelegenheid van de Kerst. Wij hebben daar keurige Kerstkaarten voor met kerstbomen, sneeuwbedekte land schappen en wat dies meer zij. Maar de nieuwste en innigste wijze van contact biedt thans het apparaat, dat uw stem op een draad vastlegt. Zo Kunt ge uw stem over werelddelen en Oceanen sturen. -De familie Bakker- Goënga in Canada, maakte van deze uitvinding een dankbaar gebruik en het resultaat was zo goed, dat het was als of de Canadese-Texelaars in de huiska mer op Texel waren. Er moest, zoals u begrijpt, heel wat worden verteld, want draden oversturen doe je niet ie dere dag. Deze draad duurde anderhalf uur. Wij mogen evenwel aannemen, dat de draad nog vaak zal worden afge spoeld. Dit experiment vond de familie zo zeer geslaagd, dat zij besloot even eens gebruik te maken van deze prach tige gelegenheid tot contact met de dier -baren aan de andere kant van de Oce- DE STENEN ZIJN SCHAARS Op de dag, dat te De Koog het Doops gezinde Kerkje in gebruik werd geno men was het exterieur nog niet hele maal voltooid: aan één der buitenmu ren mankeerden nog enige lagen ste nen. Wij vernamen, dat dit zijn oorzaak vond in gebrek aan stenen. Intussen is het gebouw voltooid. Gelukkig is de si tuatie niet zó somber, dat er bouwwer ken door zouden moeten worden stop gezet, althans op Texel niet. Wel is het moeilijk het benodigde materiaal aan gevoerd te krijgen. De voorzitter van de Bakovenindustrie heeft intussen aan de Minister toegezegd, de export van stenen te zullen verlagen van 4 op 3 pet De regering heeft van haar kant toege zegd, de bouw van grote bouwwerken en niet bestemd voor de volkshuisves ting, te beperken, opdat de woning bouw voortgang kan vinden op een wij ze, die onder de huidige omstandighe den mogelijk is. De dakpannen zijn ook schaars, maar tot dusverre heeft men ook daarmee op ons eiland nog geen moeilijkheden on dervonden. Ten aanzien van de straatstenen ligt de situatie echter minder gunstig en stagnatie in de uitvoering van werken is daardoor dan ook het gevolg van. DAMCLUB TEXEL De volledige stand is nu: A.: S. van Heerwaarden S. Ros C. Dijker C. van Heerwaarden Joh. D. Bakker Jac. v. Heerwaarden J. Hooijberg N. de Graaf A. v.d. SI ikke W. A. van Zeijlen J. Vinke G. Dros B.: C. Medendorp A. Vinke S. Bakker S. van Heerwaarden C. v.d. Werf J. P. Stam Jo Schoo P. W. Kooi C. P. Burger J. J. de Beurs C.: P. Bakker J. A. v. Enst Jb Koorn P. Keijser Dzn J. Hillen Jn Barhorst D. v.d. Werf A. de Vries Jn Koorn R. Zijm J. J. Lafeber F. Witte H. Witte INGEZONDEN Oosterend, 24 Dec. 1955 Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ik enige plaatsruimte voor het volgende. Toen ik het verslag van de gehouden Raadsvergadering in uw blad had gelezen, kreeg ik een zeer on bevredigend gevoel, doordat u het be toog van ondergetekende in z'n geheel hebt weggelaten en alleen een gedeelte van de daaruit en daarop volgende dis cussie weergaf. Heel begrijpelijk krijgt men dan een enigszins verwrongen en onjuist beeld. Om maar een voorbeeld te noemen: Men krijgt de indruk dat ik door dik en door dun tot een procedure van onteigening om aan bouwgrond te komen zou willen overgaan. Dit stel ik echter zeer nadrukkelijk als het onder ling overleg volkomen vast is gelopen. Ik zou het ten zeerste betreuren als hiervan het gevolg zou zijn dat deze voor de woningzoekenden zo belangrij ke zaak ook maar enigermate ongunstig zou worden beinvloed. Daarom mijn heer de redacteur zou het misschien goed zijn als datgene wat tot deze dis cussie aanleiding gaf, alsnog in uw blad werd opgenomen, waarvoor bij voor baat mijn hartelijke dank. J. Daalder In genoemde Raadsvergadering heeft de heer Daalder het volgende betoogd: dames en he- 12 10 2 0 22 12 7 5 0 19 9 8 1 0 17 12 5 4 3 14 10 6 0 4 12 12 5 1 6 11 11 3 4 4 10 10 1 4 5 6 11 2 2 7 6 11 1 3 7 5 9 1 2 6 4 11 0 4 7 4 12 5 3 4 13 10 4 4 2 12 9 4 3 2 11 10 2 7 1 11 12 3 5 4 11 8 3 4 1 10 9 2 4 3 8 10 3 2 6 8 11 2 4 5 8 6 2 2 2 6 11 8 1 2 17 13 8 1 4 17 9 7 0 2 14 9 6 2 1' 14 10 6 0 4 12 10 5 1 4 11 10 4 1 5 9 11 4 1 6 9 10 3 1 6 7 10 1 4 5 6 13 1 2 10 4 2 0 0 2 0 2 0 0 2 Mijnheer de voorzitter, ren. Ik zou gaarne eens uw aandacht wil len vragen voor wat ik zou willen noe men het brandend actuele vraagstuk van vandaag n.l. het woningvraagstuk. Ik zie dit als een stuk sociale nood waarin verder nog te onderscheiden is morele, geestelijke en zedelijke nood. Ook onze gemeente zal zich daarop en daarmee zeer ernstig hebben te bera den. En als ik dan de toestand op Texel eens iets nader bekijk, dan moet ik con stateren dat wij hiermee volkomen in 't slop zijn geraakt. Met kracht zal ge streefd moeten worden om uit deze moeilijkheden te geraken De oplossing, hiertoe zouden we in één woord kunnen samenvatten n.l. bouwen. En dat wordt er op Texel in het algemeen gesproken niet gedaan. Hiervoor zijn verschillen de oorzaken aan te wijzen zoals o.a. het ontbreken van het zo broodnodige bouwvolume, waarover straks meer. Bij mij rijst echter ook de ernstige vraag: „Wordt er aan degenen die nog willen bouwen door het Gemeentebestuur wel genoeg de helpende hand geboden? Wordt het middel om uit deze nood te geraken wel voldoende gestimuleerd? Hoe komt het toch dat, wanneer men met mensen spreekt die willen bouwen men steeds de opmerking hoort: „Het is allemaal zo moeilijk, als je met de ambtelijke instanties in aanraking komt krijg je gewoon de rilling over je lijf." Worden de eisen hier dan ook werkelijk niet te zwaar gesteld? Wordt de tijd om ^oedkeuring voor een tekening te krij gen, gezien de noodsituatie, niet vaak onnodig te lang gerekt? .Hoe b.v. te denken over het geval dat iemand Februari bouwvolume werd verstrekt waarvoor tot op heden nog steeds geen vergunning tot bouwen is verkregen?! Verder zou ik willen vragen, mijn heer de voorzitter, hoe staat het met het inschakelen van een architect? Is men hiertoe verplicht? Als dit niet het geval is en toch in die richting wordt ge werkt, wordt dan het bouwen, hetwelk toch al zo duur is, niet nog vaak onno dig financieel verzwaard? Moeten we hier spreken van een architecten pro bleem of van een woning-probleem? Wat nu het bouwvolume betreft, het kan mij met de meeste zorg vervullen te bedenken dat deze al tot 1957 is op gesoupeerd. Bent u niet met mij van oordeel dat hier alle krachten, of moet ik zeggen meer dan tot dusver, dienen te worden in gespannen om meer volume te ver krijgen? Daarom zou ik B en W willen voor stellen een abonnement op Den Haag te nemen, dit acht ik gezien onze finan- cieële positie ten allen tijde nog verant woord. Ik kom tot het laatste en dat betreft het verkrijgen van bouwgrond te Oos terend, de onmisbare voorwaarde om tot bouwen te komen. Ik heb daar al verschillende malen naar gevraagd en kreeg steeds ten antwoord: „We kunnen geen medewerking krijgen". Mag ik nu op de volgende vragen verzoeken om een concreet antwoord. Hoeveel malen is door het gemeente bestuur aan Koning een bezoek ge bracht? En hoeveel is tenslotte het verschil waarop deze transactie tot nog toe niet tot stand is gekomen? (De hierop gegeven antwoorden van de zijde van B en W hebben wij reeds 0 gepubliceerd - red.) HINDERWET Burgemeester en wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat zij bij hun beschikking van 21 Decem ber 1955 ingevolge de hinderwet ver gunning hebben verleend aan Shell Ne- dei-land N.V., Wassenaarseweg 80 te 's-Gravenhage, tot het oprichten van een benzine-installatie, bestaande uit een 6000 liter tank en een aftappomp, aangedreven door 1 electromotor van een half p.k. op het perceel, plaatselijk gemerkt Den Burg, Hollewalsweg, ge meente Texel, sectie E nr 1192. Texel, 21 December 1955. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, C. DE. KONING De Secretaris, P. BEEMSTERBOER PLAN TOT VERENIGING DER ZIEKENFONDSEN Uit de advertenties in dit nummer blijkt, dat het Algemeen Ziekenfonds „Texel" en de te Oosterend gevestigde afdeling van het ANOZ ernstige pogin gen willen aanwenden om zich te vere nigen. Meer dan 25 jaar lang hebben beide fondsen op Texel gewerkt. Uit het feit, dat op een en dezelfde avond zal worden vergaderd blijkt, dat de reeds- gehouden besprekingen, vruchtdragend zijn geweest en er goede kans bestaat, dat men tot de gewenste overeenstem ming, resp. fusie zal komen. Dit zal uiteraard tot nog efficiënter bedrijfsvoering kunnen leiden. 1 kg Paardenlappen voor f 3.10 150 gram Paardenboterhamworst 100 gram Paardenrookvlees samen voor 85 ct 100 gram Ham 100 gram gevuld ontbijtspek 100 gram Berliner leverworst samen voor f 1,40 en vergeet U vooral onze zeer fijne Runder- of Paardenmetworst niet. Een prettig uiteinde en een Gelukkig Nieuwjaar. Hogerstraat 16, Den Burg ROZEN IN DE WINTER Meldden wij onlangs, dat aan de Em- malaan aardbeien in volle bloei ston den, op het ogenblik staat een rozen struik voor de woning van de familie Weijdt, Julianastraat, in het teken van „de lente" met een roos in volle bloei en een legio aantal knoppen. Een wonderlijk iets, Kerstkaartjes met dikbesneeuwde kerkjes in de brie venbus en een bloeiende roos in de tuin. DEN HOORN OP ZIJN BEST Toen ze in Den Hoorn vernamen, dat op Eerste Kerstdag het niet-verzekerde paard van een der ingezetenen plotse ling gestorven was, rijpte bij de heren M Goënga en G. Couvert het mooie plan om de dorpsgenoot aan een ander paard te helpen. Zij trokken er de 2de Kerstdag om half tien op uit en 's mid dags om half drie hadden zij ruim f 1200 bijeen. De gedupeerde eigenaar kan hiervoor dus een ander paard ko pen. Er waren kinderen die spontaan hun spaarpot leegschudden.Op de lijst v/as door een vijftiental dorpsgenoten en uit naaste omgeving voor het prach tige bedrag van f 25.getekend. Goed zo, Den Hoorn, dit was de weer kaatsing van het Licht, dat in de we reld kwam. OUDEN VAN DAGEN VIERDEN KERSTFEEST „Jong zijn we maar eenmaal", hoe komt de man er bij, die zulks durft te beweren? „Wij blijven net zolang jong als wij zelf willen". Dat lijkt ons juis ter en de bewijzen zijn er te over. Neem als een klein voorbeeld de viering van het Kertfeest door de Sociëteit voor Ou den van Dagen te Den Burg. Met hart en ziel waren de leden, tachtig in totaal, er bij, toen er de kaarsen aan talrijke kerststukjes ontstoken werden, toen de koffie met kerstcake geserveerd werd Ds van Sluijs met hen twintig eeuwen terug ging, naar de stal van Bethlehem, waar Gods belofte zo heer lijk vervuld werd. En hoe aandachtig heeft men ook geluisterd naar het prachtige kerstverhaal, dat kapelaan Stam vertelde. En naar het koor, mengesteld uit leerlingen van de R.K. school en gedirigeerd door de heer v.d. Hulst. De tafelversiering was verzorgd door de leden van de R.K. Gidsenbeweging. De penningmeesteresse, mevr Wasse naar, werd door de voorzitster hartelijk bedankt voor haar toewijding, óók tov de zieke leden. Mevr. Wassenaar werd met een geschenk verrast. Namens de leden werd door meester Kikkert een woord van dank gesproken voor deze zo uitstekend geslaagde mid- geen sckcslje? ledereen in de omgeving heeft het gelezen. De familie Hendriksen - U weet wel, vlak bij de bushalte - heeft een baby gekregen. De geboorte aankondiging stond in het plaatselijk nieuwsblad en dan kan men er zeker van zijn, dat het algemeen bekend is. Maar elke advertentie in deze krant wordt gelezen. Vandaar dat zoveel adverteerders gebruik maken van: DEN BURG TELEFOON 11 WIL MEN NIETS MISSEN S.V. Texel Voor de 2de Kerstdag is een wed strijd gespeeld tussen Texel .1 en een gecombineerd elftal uit de verenigingen ZDH, Oosterend, SVC en De Koog. De recette was voor de deelnemende clubs. Ze troffen het niet met het weer. Een koude wind waaide schuin over het veld en af en toe wat regen, waardoor het bezoek beneden de verwachting •bleef. De Comb, had eerst het voordeel van de wind. De spelers gaven zich geheel, maar toch stak het spel van T in tech nische zin gunstig afr. De C verdediging weerde zich best en gaf weinig gelegen heid aan de T aanval. In de voorhoede der C zagen we goede combinaties waar bij Dick Drijver vaak goed werk deed en samen met de Wit goede aanvallen opbouwde, maar ze speelden te ver door en schoten te weinig. De T verdediging gaf weinig gelegenheid en ook Bertus was steeds op z'n plaats, hetgeen stellig ook van zijn collega S. Keijzer gezegd kan worden. Al speelde T dan tegen wind, zij wa ren met hun aanvallen toch wel gevaar lijker en Siem kan menigmaal zijn ta lenten tonen. De rust kwam met 0-0 De 2e helft met wind mee was T het meest in de aanval en menigmaal kon de C verdediging ten koste van een corner, de aanvallen onderbreken. Uit een dezer greep Siem mis, 'n verdediger veroorzaakte strafschop, welke door Ruud in werd geschoten, 1-0. Even later, ook uit een corner werd de bal uit een kluwen van spelers in het doel gewerkt, 2-0. Nu was T meester van het veld. De eindstand werd 3-0. Dit was voor alle voetballers de laatste wedstrijd van het jaar. Een goed besluit,. TEXELSE MARKT Den Burg, aangevoerd 27 Dec. 1955: Biggen 4555; 16 n. kalveren 4060. TEXEL IN DE WINTER (Vervolg van pagina 1) duidelijke dictie en een natuurlijk ge baar. Misschien was de keuze van het stuk wat minder gelukkig, op de presta ties van hun toneelvereniging kunnen de Cocksdorpers in ieder geval trots zijn Mensen redden op een voetbalveld De oude schipper van de reddings boot vertelde mij over het voetballen van vijftig jaar geleden, toendertijd na genoeg de enige winterse ontspanning Hij is een vriendelijke robuuste man met een blozend gezicht, dat na hon derden wassingen door de zee voorgoed schoon gebleven. Verleden jaar op zijn 'ijfenzestigste verliet hij de dienst. Hij ontvangt nu een jaargeid van 120 gul den. Ik denk, dat de Noord-Zuidholland se erg krap bij kas zit", zei hij veront schuldigend en het klonk of het hem meer speet voor de maatschappij, dan /oor hem. Ik trof hem, zittend in een stoel met een gekneusde rib. Veertig jaar lang neeft hij bij stormweer gevaren, zonder één schrammetje en nu, voorgoed aan de wal, kreeg hij een ongeluk met: de fiets. Een van die wonderlijke grillen van het noodlot. In zijn jeugd is hij een enthousiast voetballer geweest. Hij iprak er graag over. Liever dan ovef zijn reddingswerk. Ik vroeg hem of hij veel mensen had gered, want als je zo'n man spreekt, wil je dat graag weten. Hij knikte vaagjes. Hij had er in de loop der jaren wel wat gered. „Hoeveel?" vroeg ik nog maar hij praatte alweer over het voetballen van vijftig jaar geleden. Hij wilde zelfs niets vertellen over de beide ridderorden, die hij heeft gekregen. Een pracht veld hadden zij. De enige handicap was, dat de goalpalen geen deklat hadden. Dat gaf nog wel eens moeilijkheden, als de keeper beweerde: „Ik heb hem erover gestompt" en de te genpartij volhield, dat hij haarfijn ge zeten had. „Wordt het veld nog ge bruikt?" vroeg ik. „Nee", zei hij, „het ligt momenteel zo'n zeshonderd meter de zee in. Wij kwamen er nog wel eens langs als wij uitvoeren met de boot". Een dokter van ijzer en staal Behalve de John Hodshon is er nog 'n boot op het eiland, die bij tijd en wijle reddingswerk moet verrichten. Niet voor schipbreukelingen, maar voor de oewoners zelf. Het is de Dokter Wage- maker, die in gewone omstandigheden de dienst met het vasteland onderhoudt. Er zijn op Texel wel artsen, maar er is geen ziekenhuis. Ernstige patiënten en operatiegevallen moeten naar het vas- reland om geholpen te worden. Zoveel mogelijk wordt er bijtijds voor vervoer gezorgd, maar een enkele maal is dat onmiddellijk en dringend nodig. Dan wordt de patiënt met spoed per zieken wagen naar Oudeschild gebracht, v/aar de bemanning van de Dokter Wagema- ker al Maar ligt om uit te varen. Al is het noodweer en in het diepst van de nacht, zij gaan, ook al zal er straks nie mand zijn die zegt: „Bedankt schipper!" De vorige winter moest een kraam vrouw vervoerd worden. Zij dreigde dood te bloeden als zij niet onmiddellijk in een ziekenhuis werd opgenomen. Het was een donkere stormnacht en het Marsdiep zat vol ijs. Geen schip dorst de haven uit, maar de schipper van de Dokter Wagemaker ging. Het werd een wedren met de dood. Op de voorplecht stond de ziekenwagen. De ijsschotsen beukten tegen de huidplaten. Wilde, schuimbekkende golven sloegen over de boeg en de zijboorden tot tegen de rui ten van de stuurhut. In het ziekenhuis van Den Helder zaten de donors Maar. De schipper en zijn mannen hebben het gehaald en de' vróuw werd gered. Ik moest eraan denken, toen ik weg voer van het eiland. In de verte doofden de havenlichten van Texel langzaam uit in het duister. Een bleek maansikkeltje balanceerde op het topje van de mast. Er stond een koude wind. Op het achter dek bovenop de ombouw van het nood- roer lag een biologisch student uit Utrecht, genietend van de overtocht. „Woon je op Texel?" vroeg ik. „Klets niet", zei hij, „dat ligt allang achter ons. Kijk liever naar die maan en de zee. Proef de wind eens. Je kunt hier zeilen. Je kunt hier verzuipen. Je kunt hier alles. Heerlijk!" In de stuurhut stond de schipper. Gewone dienst is een zacht eitje voor hem. Hij doet het zo al twintig jaar en het is" of het zo hoort. P. MARTENS

Texelsche Courant | 1955 | | pagina 2