Texel helpt cle Vluchtelingen kinderen Brood op de plank Dijkleger Eijerland Pepito's eerste grote avontuur Op 2 Dat is tenminste de bedoeling. Wan neer n.l. de vluchtelingenkinderen op 17 januari a.s. in Oldenzaal worden afgehaald hebben zij nog een lange reis voor de boeg en zullen zij onder weg wel behoefte hebben aan een ste vig stukje eten. Het is dan ook de bedoeling, dat van tevoren voor ieder kind een lunch pakket wordt klaargemaakt. Dat betekent 90 lunchpakketten. Wanneer de benodigdheden hiervoor moeten worden gekocht betekent dit een belangrijke uitgave. Zouden daar om de plaatselijke bakkers, melkhande laars, slagers en groenteboeren hierin met elkander geen uitkomst kunnen brengen door ieder wat brood, boter, vleeswaren en fruit beschikbaar te stel len? Indien iedereen zou willen mede werken behoeft dit voor elk slechts een kleine gift te betekenen. Wie van genoemde winkeliers wil zich deze week voor zijn medewerking opgeven bij Mevr. de Koning? Telefoon 55 Den Burg. De lijst van giften voor het transport is nog niet groot. Texelaars, laat het comité niet in moeilijkheden zitten. Wacht niet op uw buurman; geeft nog heden uw gift in de „Boekhandel Parkstraat" af, of verleent uw hulp door een overschrijving of storting op postrekening nr. 652 van de N.V. Langeveld en de Rooij, Parkstraat 10, Den Burg. De tijd dringt! P.V. De Koog f 7,50 M.N. Pierland f 10 Collecte Ouwe Sunderklaas De Koog f27,15 H.D. Den Burg f 10. A.M. Den Burg f30. NN f2.— Totaal vorige verantwoording f 197,50 Totaal nu f284,15 Maar er is plm. f2700.nodig dat zijn de kosten voor de reis naar Texel van 90 kinderen, die hier een achttal weken in een betere, gelukkiger wereld zullen mogen verblijven. 83 Gezinnen zullen hen met open armen ontvangen. 83 Gezinnen zullen een offer brengen want het zoveel gulden p.p.p.d. is er nu uiteraard niet bij. Maar waar blijft nu de door ons ver wachte stroom van giften? U kunt maar weinig missen? Wel, vele kleine bijdragen kunnen een indrukwekkend bedrag gaan vor men. Kijkt U dus vandaag nog even of er toch nog wat voor dit prachtige doel uitgetrokken kan worden. Ook vernemen wij nog niet veel van de hoop op de uurloonactie in de be drijven en bedrijfjes. Doet allen mee, van Aannemer tot Zaaizaadexporteur, want als wij van A tot Z medewerken zal Texel ook in dit opzicht een goed voorbeeld geven. IN VOLGEND NUMMER Wegens een technische storing in ons bedrijf moeten enige bijdragen tot het volgende nummer overslaan en enige andere artikelen ongecorrigeerd blijven - red. MEER DAN 80 CURSISTEN De Koog. De eerste cursusavond voor „Veilig Verkeer", welke geleid wordt door opperwachtmeester Gul mans, startte maandagavond met meer dan 80 deelnemenden, met uitzondering van die te Den Burg is dit de giootste deelname. De cursus zal 5-6 avonden in beslag nemen. WINKELRUIT VERNIELD Door baldadige jongelieden is maan dagavond een etalageruit van de winkel van bakkerij „De Hoop", De Koog, met een steen verbrijzeld. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De Koger poli tie zelf was die dag met verlof. MOND- EN KLAUWZEER De burgemeester van Texel brengt in herinnering, dat, volgens artikel 17 der veewet, indien vee verschijnselen van een besmettelijke ziekte vertoont, de ei genaar, houder of hoeder hiervan ter stond kennis moet geven aan de burge meester der gemeente, waar het vee zich bevindt. Bij Koninklijk besluit van 23 februari 1922 (staatsblad nr 80) is bepaald, dat de burgemeester, ter voorkoming van ver spreiding van smetstof, indien hij ver neemt, dat in zijn gemeente vee ver schijnselen van een besmettelijke vee ziekte vertoont, bij mond- en klauwzeer de volgende voorlopige maatregelen neemt: le. het de eigenaar, houder of hoeder gelasten, het verdachte vee af zonderen, totdat daaromtrent door de burgemees ter een nadere beslissing is genomen; 2e het door het plaatsen van kenteke nen van besmetting verdacht verklaren van het gebouw of terrein, waar het verdachte vee zich bevindt of bevonden heeft. Het is verboden ziek of verdacht vee te vervoeren, behoudens ontheffing door de burgemeester. Texel, 2 januari 1956. De burgemeester voornoemd, C. DE KONING. INGEZONDEN Geachte redactie, Wilt U zo beleefd zijn het onderstaan de voor mij in Uw veelgelezen Texelse Courant te plaatsen? Ik ben namelijk verrast door de menslievendheid van een voor mij nog onbekende In), die mij beslist een goed hart toedraagt door mij zo spontaan zes bankbiljetten van 1000 zegge zesduizend toe te zenden, terwijl niet door mijzelf, maar ook door iemand vierduizend werd gevraagd om de reis te ondernemen naar Amerika. Maar intussen leefde ik toch in de hoop, dat degene, die ik tien jaar geleden vierduizend gulden heb ge leend, mij dat nu zou terugbetalen, mits 2 pet interest, maar daar is niets van gekomen, ofschoon ik nog steeds hoop, want ik kan mij slecht indenken, dat die persoon zo slecht van karakter is, dat hij nu maar net doet alsof zijn neus bloedt. Maar degenen, die blijk heeft gegeven van hun wil tot oprechte hulp, maak ik erop attent, dat het niet mijn plan is om naar Duitsland te gaan, trouwens Lk vrees, dat ik met de be wuste biljetten zelfs niet tot Den Helder kom, laat staan tot Schiphol. Toch komt de gedachte niet bij mij op, dat dit, aangaande de toegezonden bank biljetten, met opzet is gepleegd, dus be schouw ik het als onwetendheid en blijf ik de milde gever(s) hartelijk dankbaar. Voorlopig heb ik mijn plan dus moeten uitstellen. Hoogachtend, C. Ossen, Kogerstraat 49, Den Burg, Texel. INGEZONDEN Geachte Redactie, Naar aanleiding van het ingezonden stuk van de heer J. Daalder te Ooster end, verzoek ik U beleefd het volgende te willen opnemen. De heer Daalder vraagt onder meer in zijn ingezonden stuk: lste Of het verplicht is bij een bouw werk een architect in te schakelen. Hierop kan ik de heer Daalder zeggen, dat dit niet het geval is, doch of dit voordeel brengt, dat zal ik in punt twee nader bezien. 2de schrijft de heer Daalder, dat ar chitecten het bouwen duurder maken. Hieromtrent zou ik hem in overweging willen geven, de eerste de beste aanbe stedingscourant te lezen, waarin hij dan tientallen keren zal kunnen zien, dat er een aanbesteding heeft plaats gehad van bijv. 10 woningen, waarvan de hoogste inschrijver f 300.000,en de laagste f 250.000,terwijl de begroting van de architect sleohts f 200.000,is. Wat is nu de prijs van die woningen? Deze ontstaat als volgt: de architect gaat zijn rekening vergelijken met die van de laagste inschrijver en in negentig van de honderd gevallen gaat er dan nog een belangrijk bedrag van de som van de laagste inschrijver af. Om nog wat dich ter bij huis te blijven, mij is op heden 'n geval op Texel bekend, dat een bouw werk is aanbesteed voor rond f 65.000, dit is aannemersprijs, de prijs, die de ar chitect heeft in zijn begroting ligt f 7000,lager, advies van de architect is: de prijs moet omlaag anders wordt er niet gebouwd. Hiermede hoop ik, dat de heer Daal der zal inzien, dat zijn betoog in de Ge meenteraad, op dit deel onjuist was. Vervolgens kan ik de heer Daalder nog wel mededelen, dat stagnatie van bouw werken niet veroorzaakt wordt door de gemeente Texel, integendeel er wordt gestimuleerd om de zaken zo spoedig mogelijk naar elders te krijgen en daar moet ieder zijn beurt afwachten. N. Schermer, architect Den Burg. Invoer pluimvee Burgemeester en Wethouders van Texel vestigen hierdoor nogmaals de aandacht op het sedert 1 december 1952 bestaande invoerverbod van pluim vee. Van dit verbod kan slechts ontheffing worden verleend voor de invoer van ééndagskuikens, waartoe een schriftelijk verzoek tot ons dient te worden gericht. Texel, 3 januari 1956. Burgemeester en Wethouders voornoemd C. DE KONING, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. Bouwvergunningen De heer N. J. Kikkert, Den Hoorn, Rommelpotsweg, bouw varkensstal met kippenhokde heer W. de Haas, Kerk- plein 2, Oosterend, bouw van een kip penhok, de heer C. Breman, O 162, bouw van een schuur. Bestuur Gem. Polders De heer C. W. Bakker Wzn, Den Hoorn, is bij Koninklijk Besluit benoemd tot Heemraad van het waterschap de Gemeenschappelijke Polders. De Koog at oliebollen De door S.V. De Koog op touw ge zette oliebollenverkoopactie is prima geslaagd, want er zijn er een tweedui zend verorberd. Het was in „Het Witte Huis" zaterdagmiddag een vrolijke boel want verschillende dorpsgenoten en uit de omgeving waren in functie als koksmaatje. Ze hebben gebakt dat de oliebollen begonnen te dansen. Goed zo, De Koog. Het bestuur van de polder Eijerland op Texel maakt - aangaande de gang van zaken bij stormvloeden - aan belang hebbenden het volgende bekend: Wanneer bij een stormvloed door het bestuur het z.g. tweede waarschuwings telegram ontvangen wordt, zal het Dijk leger van de polder Eijerland ten dele worden opgeroepen. Dit oproepen betreft de groepen 1, 2 en 3. De dijkplichtigen, ingedeeld bij deze groepen, worden als volgt van hun noodzakelijke opkomst in kennis gesteld: Groep 1. Doormiddel van de brand weersirene, welke is opgesteld op de werkplaats van de heer H. Daalder te De Cocksdorp. De groepen 2 en 3 zullen persoonlijk worden aangezegd door middel van een vrachtauto met sirene, terwijl tevens een ieder een mondelinge aanzegging ont vangt. De groepen 1 en 2 moeten zioh na de ontvangen waarschuwing of aanzegging onmiddellijk op eigen gelegenheid naar de plaats van samenkomst begeven. De manschappen van groep 3 zullen met vrachtauto's e.d. worden opgehaald. I Plaats van samenkomst is het polder- j magazijn tegenover het gemaal te De Cocksdorp, alwaar de namen der dijk plichtigen worden genoteerd en nadere orders zullen worden gegeven. Er wordt nadrukkelijk op gewezen, dat niet opkomen strafbaar is. Schop en laarzen moeten worden me degebracht. Na ontvangst van bovengenoemd tele gram blijven de groepen 4, 5 en 6 voor lopig in reserve en zijn bestemd voor aflossing. De manschappen ingedeeld bij laatst genoemde groepen ontvangen een per soonlijke aanzegging, dat zij zich thuis gereed moeten houden voor eventuele opkomst. ONDER DE POMP Ik zeg, wie extra hard extra sleep nodig. werkt, heb 31. Niemand had iemand zó hard zien werken als Bloobeest de laatste dagen deed. Sjonge, wat sloofde hij zich uit. Van ^s morgens vroeg tot 's avonds laat sneed en schilde hij vissen en bedolf het dek onder een lawine van splinters en stukken hout. Vissen sneed hij, alsmaar vissen. De een na de ander. „Maar Bloo beest", vroeg Pepito steeds, die plofte van nieuwsgierigheid, „wat doe je toch, je bent toch met een klein beetje gek geworden?" „Hi, hi, hi", giechelde onze vissenmaker geheimzinnig, „wacht maar, als ik klaar ben. Met deze houten visjes ga ik de wedstrijd winnen!" Toen er genoeg vissen waren naar zijn zin, haalde hij hamer en spijkers en begon de vissen enthousiast op het dek te na gelen. Pepito vond het maar een beang stigend schouwspel, nu het dek bezaaid was met vastgetimmerde vissen! „Bloo beest!", zei Pepito, „ik ga de kapitein waarschuwen, je bent niet goed in je hoofd!" „Kom, kom", zei Bloobeest, die net de laatste vis opspijkerde, „we ver schuilen ons en dan moet je eens zien wat er gebeurt!" Pepito gehoorzaamde om hem een plezier te doen. En toen hij kon zijn ogen niet geloven! Krijsend doken tientallen zeevogels op het dek neer, belust op een lekker visje, maar ze hadden niet op de slimheid van Bloo beest gerekend en bleven muurvast met hun snavel in het hout zitten! „Hoera!" juichte Bloobeest verheugd, „het is gelukt!" „Maar waarom doe je dat Bloobeest, waarom plaag je die arme vogeltjes zo!" „Ga jij maar alvast een touw halen", beval Bloobeest, „en die kromme snaveltjes buig ik wel weer recht". Onderhands verkocht De heer J. de Jong, De Koog, heeft zijn woonhuis onderhands verkocht aan de heer M. Knol, die voornemens is er een pension te vestigen. Correspondentie Gevaar voor instorting van een door U in een bepaalde straat genoemd pand. Onzes inziens ligt hier een taak voor de bevoegde instanties-red. HERV. GEMEENTE DEN HOORN Donderdag 20,30 uur Praatkring „Ons Huis" DE SPORTFOKKERS IN R. v. B.-VERBAND Tijdens de Kerstdagen hebben boven genoemde fokkers ingezonden op de tentoonstelling van de Ver. H. en O. te Den Helder. Er werden weer, zoals ge woonlijk goede resultaten geboekt. Dit kon ook niet anders, want ook hier betrof het 't nageslacht van defini tief stamboek vee. Er werden de volgende predikaten be haald: 2 ZZG, 9 ZG en 6 GG. Er waren ln dieren ingezonden. Éénmaal ZZG voor de Fr. Hangoor van P. v.d. Molen; deze werd de beste in zijn ras. Mej. Barhorst werd de beste met haar Ha vanna en kreeg eveneens ZZG. In de Deilenaars was het weer Stemfoort, die de beste werd en in de bruine (schone) sekse A. G. Dekker. Voorts zaten de beste dieren in de VI. Reuzen, enige Hangoren en Gouwenaars. De Sportfokkers kunnen dus elke kri tiek met hun dieren doorstaan en de sportieve strijd aanbinden met wie dan ook. De inzenders in Den Helder waren: J. A. Barhorst lx ZG, 2x GG; W. Rijk lx ZG; P. v.d. Molen lx ZZG, 2x ZG en lx GG; C. Hoogerheide lx GG; Mej. Barhorst lx ZZG en lx ZG; Mevr. Bar- horst-Dijker lx ZG en lx GG; Joh. A. Stemfoort lx ZG en lx GG; A. G. Dek ker lx ZG en lx GG. Sportvrienden, van harte gefeliciteerd met de behaalde successen. P. v.d. M. GEMEENTERAAD VLIELAND Dat de gemeente Vlieland wel dege lijk in hetzelfde schuitje zit als b.v. Texel, moge blijken uit hetgeen tijdens de jongste raadsvergadering aldaar werd betoogd B. en w. betreuren het, dat geen of bijna geen middelen konden worden be steed aan de betekenis en bestemming van Vlieland als noordzeebadplaats. De gemeente zal, nu het sociaal toerisme aan het opkomen is en de voortekenen er op wijzen, dat een verandering in veel opzichten voor de deur staat, met de zich wijzigende omstandigheden reke ning hebben te houden, wil ze haar posi tie handhaven en niet ten achter raken. Dit vergt misschien veel uitgaven. Ge hoopt wordt dat de regering hieraan bij zondere aandacht zal schenken, speciaal wat betreft de financiële zekerheid van gemeenten als Vlieland. S.V. Texel Zo zullen dan a.s. Zondag al onze elf tallen weer aantreden na een paar we ken rust. Mogen we er op rekenen, dat ieder met de beste wil bezield het nieu we jaar zal inzetten? Het zal voor Texel 1 een lastige klip zijn, die omzeild moet worden. In de uitwedstrijd werd met 41 verloren en toch had Texel het beste van het spel. Mede om de plaats te behouden zal iedere speler op revanche belust moeten zijn en zich terdege op deze wedstrijd dienen te concentreren. In ieder geval allemaal ter training vanavond. Ook Texel 2 en alle adspi- ranten zullen toch wel proberen met een goed begin, dan eerst trainen en Zondag allen in de beste vorm. SVC-Nieuws De feestdagen zijn weer voorbij en we kunnen het nieuwe jaar met frisse moed beginnen. Op de eerste voetbalzondag hebben we een volledig programma. Laten we allen proberen 1956 zo goed mogelijk in te gaan en de punten thuis te houden. Het eerste speelt thuis tegen Watervogels, aanvang half twee. Het tweede gaat naar Tex. Boys 2, vertrek 1,30 uur. De adsp. spelen Zaterdagmiddag om 3 uur tegen De Koog a. Veel succes! BRIDGEN Uitslag van 21 december: A.: 1. Snijders-Wiegers 2. Echtpaar Bakker 3. Van Dam-Raven 4. Echtpaar V.d. Heerik 5. Dames De Graaf-Hattuma 6. Bos-Gieze 7. Mevr. Kooijman-Wessels 8. Echtpaar Beemsterboer B.: 1. Backer-Broekman 2. Roeper-v.'d. Werf 3. Mej. v. Heerwaarden-v. Lenten 53,47 1 4. v. Heerwaarden-de Vries 5. Mantje-Venema 6. Kok-Oosterhaven 7. Gebr. Van Sambeek 8V2. Echtpaar Boersma 8V2. Echtpaar Jouwersma Eindstand eerste competitiehelft 1. Van Dam-Raven 56,94 2. Mantje-Veenema 56,74 °i 3. Mej. van Heerwaarden- van Lenten 9 Enige 60.12 fn het i 52.38 'Zicht te 51.19 'lieve 49,40 «behuwc 47,62 «pvergrc 47,02 ®.Corn< 46,42 f oe 45,83 m de c 60,42 °jiaar 56,25 °9 Na P. B£ 51,39 De W; 48,61 De t 47,92 zal pl 45,14 donder 43,75 0 tegen 43,75 «jgraafpl Aan j het p 56,67 «/an ons 53,94 1 4. Snijders-Wiegers 5. Echtpaar Beemsterboer 6. v. Heerwaarden-de Vries 7. Echtpaar Jouwersma 8. Backer-Broekman 9. Kok-Smits 10. Mevr. Kooijman-Wessels 11. Gebr. Van Sambeek 12. Roeper-v.d. Werf 13. Echtpaar Bakker 14. Echtpaar Boersma 15. Echtpaar v.d. Heerik 16. Dames de Graaf-Hattuma 17. Bos-Gieze Volgende competitieavond 11 jan. allien v Zakennieuws '!ng dervum Taxibedrijf overgedragen. Blijkens een advertentie in dit n heeft de heer Th. Reuvers zijn taxibe-1 drijf overgedragen aan de heer DJ Barends. 52,27 51,56 51,17 50,43 49,29 48,42 47,48 47,37 46,67 45,14 45,32 44,59 ebben 3 zo t edelev ;ggen ize op D. V. 'en Bu v. C Mede 42,69 "zijdse fxel, :ggen rtelij UIT HET JAAR DAT VOORBIJ GING SPORT Jan. Damesafdeling Gymver. „Texel1 opgericht. Jan. Het hoofd van de o.l. school tej Den Hoorn, de heer C. E. Gottschal fa-| briceert ijsbaan op schoolplein. Maart. De heer N. de Graaf voor d<j 4de maal biljartkampioen. April. Fancy-fair voor S.V. Oosterem brengt f 1450,op. April. Fancy-fair S.V. Texel brengt*10111 f2200,— op. den e Mei. Handbalploeg S.V. Texel kampioeniaar 30 Mei. Texelse Sportdag te Oosterend® Juni. O.l. school De Cocksdorp behaalt- het school voetbalkampioenschap. Fam., Augustus-September. De Ronde vanden De Cocksdorp, Eierland, Texel en Deiaar Waal. f 14 Augustus. 31 leden van een Helderse zwemvereniging steken het Marsdiep zwem] mend over. 24 September. Paardensportfeest. Ivele e October—November. Motorwedstrijden. Arie weder Brans en Jac. Boon kampioen. VOOrsj November. De beer P. Scboorl verdedigt zijn i1 titel tuxukampioen Hollands Noorderkwartier! wederom met succes. ^ejaar -5L m-B Har wenst Bu De K< Wij gelukl 1956 A Sigari Stene NIEUWE VERENIGINGEN Jan. Te Den Hoorn een Zustervereni ging opgericht voor dames tot 35 jaar 9 Febr. Bejaarden-Sociëteit voor Den Burg geopend. 6 September. Mannenkoor opgericht. Repe teert in het Dorpshuis Den Burg. ONGEVALLEN - BRANDEN Mei. Vogelbroedplaats De Schorren ge- ruïneerd door hoog water. ;'e Gi 20 Juli. „Sarrasani" verbrand. 7 Augustus, Op het kruispunt Pijpersdijk— Waalemburgerweg vliegen twee auto's, be-B stuurd door badgasten tegen elkaar. Dr. Ver-fc- wey uit Eindhoven werd hierbij zeer ernstig gewond. Zuid! 20 Augustus. Het 22 maanden oude kindje van de familie Vermeue, „Ocdelem", komt omrt door ongeluk met gordijnkoor. 3 September. Bij paal 10 spoelt lijk aan. 13 September. De 29 jarige heer N. J. Kas- dank teleijn. De Koog, bij Castrieum door verkeers- gelul ougeluk gedood. W€ 26 September. 57-jarige Duitser bij De Koog verdronken. 27 September. Het ruim 2-jarige dochtertje van de fam. C. Dros. Eierland, komt om door Gelu val in moddersloot. went 1 October. Hoeve Rotterdam door booibroei vrietl verbrand. 7 December. Dc boerderij van de heer G. C. Kikkert, gelegen in Everstekoog, bewoond door I de familie M. Knol, gaat door onbekende oor- j zaak in vlammen op Verzekering dekt de V schade. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen VONK opbellen I Telefoon 78 en 273 Gev. bril in bruin etui Tegen adv.kosten terug te bekomen bij B. de Vreeze, Weverstr. 69 Te k. goed onderh. Er- res radio toestel A. Lagerveld Postweg, Eierland Te k. z.g.a.n. Beckers haardkachel ook genegen te ruilen voor Vröling heteluchtkachel no. 30 Wilhelminal. 10, Den Burg Billijk te k. kachelkunst- moeder compleet Tijs Witte Wegeswaal Gevr. nette kusteanger in Den Burg. Adr. bur. Tex. Crt, Te k. goed spetende radio P. Eelman. Slufterweg E 133 F Met grote blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van ons dochtertje en zusje Simone Martha S, Hemelrijk J Hemelrijk-Lagerveld Bea Oudeschild 69, Texel 3 januari 1956 Met grote blijdschap ge ven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Hans die bij het H. Doopsel de namen ontving Johannes Franciscus M van Tongelen- van Heerwaarden H. E. van Tongelen Klif 126, Den Hoorn 1 januari 1956 C. J. Bakker en H. M. Ch. K. van den Merendonck hebben de eer U kennis te geven van hun voor genomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op zaterdag 7 jan. a.s om 11,30 uur ten ge meentehuize te Baarn Kogerweg B 185 Den Burg, Texel Prins Bernhardlaan 5 Baarn Toekomstig adres Djakarta Indonesia 'Met grote droefheid geven wij U kennis van het overlijden van onze lieve vader, behuwd- en grootvader Jacob Slikker weduwnaar van Grietje Wiggers in de leeftijd van ruim 67 jaar J. Slikker C. Slikker-v.d. Hoorn P Slikker C. Slikker-Sabel Jac Slikker N Slikker-Zijp M. C Hendriks- Slikker Hendriks R. W. Slikker G. Slikker-v. Dijk en kleinkinderen Westergeest B 66 Den Burg, Texel, 1 januari 1956 De teraardebestelling heeft plaats gehad op dinsdag 3 jan 1956 op de begraafplaats te Oudeschild J- Aa vrier ten nieu' II '51 Ede lm et ('nieu [gete ïeen J< vrie een A een Zendt vroegtijdig Uw advertenties in Dei

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2