Ringsteken voor arresleden goed boek Halve eeuw geleden Zondag a.s. Leerlingen O.L, school Den Hoorn brachten De Gouden Lepels voor het voetlicht Tex Boekhandel Parkstraat aaar „Om de Wilgenhof TEXEL AAN DE SPITS De Texelse kotters TX 24 en TX 32 van de schippers Van der Vis en Vla ming, hebben in seizoen 1955 de meeste haring te Breskens aangevoerd. Deswege zijn zij door de stad Breskens gehuldigd: de eerste burger bood hen een twee kleurige wimpel aan. VOOR DE WEGGEBRUIKERS Vrijdagavond wordt in de aula van de o.l. school te Den Burg de laatste les van de veilig verkeerscursus gegeven. Ver toond zullen worden enige verkeersfilms, terwijl ook een les zal worden gegeven aan de hand van de verkeerstafel. Ook voor deze cursus bestaat flinke belang stelling. VERBLIJF VLUCHTELINGENKINDEREN Uiterlijk tot zaterdag kunnen de pleeg ouders nog mededelen of zij het pleeg kind langer op ons eiland willen laten vertoeven. Men gelieve dit te berichten aan mevr. De Koning-van Ramshorst, Weverstraat 101, Den Burg. GEEN CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN EN KLEUTERS In verband met de weersomstandig heden worden er deze week GEEN consultatiebureaus gehouden voor Zui gelingen en Kleuters. AANVULLENDE AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Donderdag 23 februari Den Burg, Hotel „Texel", houtvoorlich tingsavond met filmvertoning. Vrijdag 24 februari Den Burg, „Eben Haëzer", Jaarfeest CJMV en CJVF. Optreden voordrachts kunstenares mej. P. Reezelman. Ten behoeve van de zo hardnodige restauratie van de Hervormde kerk van Oudeschild is thans voor een bedrag van f 850,ingetekend. Zoals bekend behoeft men zijn bij drage nog niet te storten. Iedere woens dagavond houdt de commissie zitting in de pastorie om hen, die aan deze restau ratie daadwerkelijk willen medewerken in de gelegenheid te stellen in te teke nen. UITSLAGEN GYMWEDSTRIJDEN Hier volgen de uitslagen van de za terdagmiddag gehouden gymwedstrijden: Meisjes 8-9 jaar: 1. M. Koorn 22.4 pnt; 2. N. v. Egmond 22.3 pnt, 3. M. Bakker 21.8 pnt. Meisjes 10-11 jaar: 1. G. ter Steege 22.9 pnt; 1. T. Zuidewind 22.9 pnt; 2. M. Breeuwer 22.8 pnt; 2. R. Heijmans 22.8 pnt; 2. E. Oostra 22.8 pnt; 3. E. Verberg 22.6 pnt. Jongens 9-11 jaar: 1. A. Laan 23.8 pnt; 2. C. Schoorl 23,6 pnt; 3. H. Stiggelbout 22.5 pnt. FILMNIEU WS „MEISJES ZONDER MORAAL" Meisjes, meer dan één dus, maar het gaat in feite om een en hetzelfde kind, Madeline genaamd, die inderdaad zon der een glimp van moraal door het le ven kruist. Wij volgen haar op haar merkwaardige tocht van mannenhart tot mannenhart, waarbij het dit wicht bo vendien een lust is harten (van andere vrouwen) te breken. In alles ziet zijzelf niet meer dan een avontuurtje. Hoeveel avonturen zij wel beleeft en hoe deze zich ontwikkelen, vertelt deze spannen de film, een sensationeel verhaal, dat de diepste roerselen van een verdorven vrouwenziel blootlegt. „DE INDRINGER" Een gefortuneerd zakenman Wolf Merton ontdekt op zekere avond als hij thuis komt een inbreker. Het blijkt een jongeman te zijn, die in de oorlog onder hem heeft gediend en zich door grote dapperheid heeft onderscheiden, zekere Ginger Edward. Merton wil hem helpen, maar de schuwe Ginger vertrouwt hem niet en vlucht. Hij heeft echter uit zijn mond laten vallen, dat hij nog contact heeft met een van zijn krijgsmakkers van vroeger, zodat Merton een aankno pingspunt heeft. Zijn bezoek aan een vroeger onder hem dienende groentegrossier is meteen raak, maar weer vlucht Edward. Dat Meton na het vinden van die ene krijgs makker, met wie Edward contact had, toch doorgaat met zoeken, is niet erg logisch, doch dat moet men maar op de koop toenemen, want het verhaal is over het algemeen het aanzien wel waard. Met behulp van kundig gebruikte „flashbacks" passeren verschillende ka meraden van Merton en Edward de re vue, in en na de oorlog, en, terwijl de tegenstellingen van oorlogs- en vredes- omstandigheden soms knap worden uit gebuit, groeit het verhaal naar een ver rassende climax. Nederlands nieuws: O.a. Minister Donker overleden; Nieuw Cultureel Centrum in Oostburg (Z.-Vl.); Vakbeurs voor meubelen en woningtex tiel te Utrecht; Nationale schaatskam pioenschappen in Rotterdam; Luchtbrug naar de Waddeneilanden. Wereldnieuws: O.a.: Het sensationele vertrék van Soustelle uit Algiers; Kwartiermakers aan de Zuidpool; Minister Eden in de Verenigde Staten; Koningin Elisabeth bezoekt de stammen van Noord-Nigeria; De Olympische Winterspelen 1956. Er zijn toch nog meer arresleden dan wij dachten: nu en dan glijdt er een door de smalle straten van de dorpen of over de wegen, die de dorpen verbinden. Van verre hoort men bij dit windloze weer de bellen zingen. Grootvaders rij den vol trots met hun kleinkinderen in de slee rond en „Opa" herinnert zich weer als de dag van gisteren die goede, oude tijd, toen praktisch iedere boerde rij nog een arreslee bezat. Nieuwe arresleden worden er, menen wij, niet meer gemaakt, maar tóch is dit hét vervoermiddel gebleven, want waar auto's of autobussen falen, komt de ar reslee er op z'n slofjes door. In zoverre is het dus wél vreemd, dat er geen arre sleden meer gemaakt worden, althans op Texel niet. Onontkomelijk gaat het aantal arre sleden echter minderen, want het hout vermolmt en het ijzer verroest. Het tuig van de paarden raakt onklaar en ner gens vinden wij meer etalages met nieu we garelen-vol-belletjes. Ook missen wij in de etalages de versierselen zoals die machtige pluimen, dié de kinderen in verrukking brengen. Maar goed, er zijn nog steeds vele arresleden op ons eiland en wij nemen aan, dat er momenteel geen of weinig meer ongebruikt gelaten worden. „Al wéér een arreslede, dat is een mooie", hoor je roepen. Hoeveel arresleden er nog zijn weten wij niet precies, maar zeker genoeg om een wedstryd „ringrijden voor arresleden" te organiseren. Dit is het terrein van onze Texelse Vereniging voor Folklore. Het Bestuur is Maandag avond is spoedvergadering bijeengeko men en besloten werd, ijs en weder die nende en bij voldoende deelname na tuurlijk, zondagmiddag, aanvang half drie, een wedstrijd „ringrijden voor ar resleden" te houden. De ringbalk zal aan een der bomen van de Groeneplaats bevestigd worden en de route voor de deelnemers zal zijn: Groeneplaats, Bin- burg, Weverstraat, Parkstraat. Men heeft nog gedacht aan een avond feest, zoals op die beroemde 8ste febru ari van het jaar 1895, toen er 15 arre sleden door Den Burg karden. De arre sleden waren toen verlicht met lam pions. Op de hoeken der straten laaide Bengaals vuur op. Het moet een sprook je geweest zijn. Enige leden van Texels Fanfare reden in arresleden mee. Er was toen gèèn wedstrijd in ringsteken aan verbonden. De Vereniging voor Folklore koesterde aanvankelijk het plan om ook nu de wedstrijd 's avonds te doen houden, maar in de tegenwoordige tijd brengt dat bezwaren met zich mee: wij leven in de eeuw van het verkeer en daaraan worden zeer strenge eisen gesteld. Wil men in het donker arreslede rijden, dan dient deze zodanig verlicht te zijn, dat aan de voorschriften wordt beantwoord. Deze moeilijkheden dienen dus meteen overboord gezet te worden. Voorts zou het uiterst moeilijk zijn om 's avonds de ring te vinden. Heel Texel is bedekt met een egaal sneeuwkleed. Nog nooit hebben wij het eiland zó fantastisch ingekapseld gezien. Nog nooit heeft men wellicht zo'n prach tige gelegenheid gehad om arreslede te rijden. Vandaar ook, dat uit alle dorpen en van alle boerderijen waar nog een arreslee is, de deelnemers worden ver wacht. Het zou dan ook niet onmogelijk zijn, dat er thans nog meer arresleden verschijnen dan in 1895. Wij zijn be nieuwd. Dat de gewenste animo er is en dat er een behoorlijk aantal toeschou wers zal zijn, staat voor ons vast. De Ver. voor Folklore heeft dan ook gemeend prijzen beschikbaar te moeten stellen, en wel drie prijzen voor de ring- stekerij en één voor het schoonst geheel. De Texelse Courant zal hier bovendien nog een fotowedstrijd aan verbinden. De Jury van de fotowedstrijd zal worden gevormd door de heren J. C. Bruin, J. Nauta en J. de Waal, red. Texelse Cou rant. Behalve fotografen zullen er zon dag ook wel verscheidene filmers ver schijnen, want dit unieke feit moet ver eeuwigd worden en de levende film gaat altijd nog weer boven het kiekje, niet waar. Het werk van de amateur-fotografen kan tot uiterlijk woensdag 7 maart aan het bureau van de Texelse Courant wor den ingeleverd. De grootte van de foto laten wij geheel aan de deelnemers over. Wij zullen drie prijzen uitloven. De deelnemers aan de arreslee-wed- strijd gelieven zich op te geven tot uiter lijk vrijdag twaalf uur by de heer M. A. Idema, Schoonoordweg 41, Den Burg, telefoon 393. In ons volgende nummer volgen na dere bijzonderheden. DE NOOD IN DE VOGELWERELD In ons vorig nummer hebben wij de grote nood waarin de vogelwereld ver keert, uitvoerig beschreven. Tevens heb ben wij gewezen op de spontane mede werking van verscheidene eilandgenoten om die nood te lenigen. In „Sarrasani", de boerderij van de heer C. Keijser Czn., aan de Kogerweg, troffen wij een mooie voorraad voedsel aan, dat vandaar over alle voederplaatsen wordt gedistribu eerd. Er worden kosten gemaakt en er zou derhalve een fonds moeten worden gevormd om die kosten te bestrijden. Wie daaraan willen medewerken nodi gen wij uit hun bijdrage te storten op het gironummer 652 t.n.v. N.V. v.h. Langeveld De Rooy, Parkstraat 11, Den Burg, Texel. Naar wij vernemen zal een dezer da gen, vermoedelijk heden, een vliegtuig de Waddenzee gaan verkennen om vo gelconcentraties op te sporen, waarop deze van het zo felbegeerde voedsel zullen worden voorzien. TEXEL-DEN HELDER Vandaag twee diensten v.v.: Om 12 uur en om 3 uur zowel van Oudeschild als van Den Helder. KAMPIOEN VAN OOST IJsclub Oost zag de wisselbeker wis selen: A. de Smit, kampioen van Texel, heeft zijn rivaal J. Brouwer, die vorig jaar kampioen van Oost was, op De Putten verslagen en wel na een zeer spannende race op de gladde ijzers. J. Brouwer heeft bij deze wedstrijd, die zaterdagmiddag is gehouden, de snel ste tijd gemaakt: hij legde de 200 meter lange baan in 21,8 seconden af. De volledige uitslag was: 1. A. de Smit, 21,9 sec.; 2. J. Brouwer 22 sec.; 3. W. van der Berg, 16 jaar, 22,4 sec. en 4. K. Boersen, 23 sec. Er waren vele deelnemers. De prijzen bestonden uit: 1. Wisselbeker plus definitieve beker; 2. standaard voor medaille; 3. standaard voor medaille en 4. een medaille. De jaarlijkse uitvoering door de leer lingen van de Hoornder school heeft plaats gehad op dinsdag-, donderdag en zaterdagavond in Loodsmanswelva ren. Om drie avonden een zaal vol te krijgen valt niet mee, maar vorig jaar was de laatste avond de zaal stampvol. Vandaar dat de oudercommissie besloot ook dit jaar weer drie avonden te hou den. Maar het weer werkte niet mee en gezien de vele uitvoeringen van de laat ste tijd, was de opkomst niet zo gewel dig. Toch werd iedere avond een goed geslaagde loterij gehouden. In zijn openingswoord zei meester Gottschal, dat het niet meevalt om een stuk op te voeren met 20 of 25 spelers, omdat het toneel daar te klein voor is. Vervolgens stelde meester de mede spelenden één voor één voor. Het stuk „De gouden lepels" speelt zich af in het paleis van de koning van Arabak (Jan Dros). In het paleis is het niet pluis, want steeds weer verdwijnt er een gouden lepel uit de koninklijke keuken. Op een voorstel van Min. Bolle- brood (Piet Drijver C. Pzn.) wordt een grote beloning uitgeloofd voor hem, die de dader aanwijst. De koning laat af kondigen, dat deze met de prinses mag trouwen (Hanneke Lap). Deze voelt daar niets voor evenals haar moeder, de ko ningin i(Thea du Porto). Maar gelukkig brengt de rechter Weetniet (Juul Tim mer) voorlopig uitkomst. In het tweede bedrijf verschijnt een koopman (Bert Bruin) ten paleize. Deze biedt verschillende parels te koop aan. Maar de koning ontdekt een gewone bene ring. De koopman vertelde, dat dit een toverring was, als de koning de ring om zijn vinger doet, verschijnt de be- schermfee (Annelies Bakker) van de koopman, die hem naar het paleis ge zonden had om daar de zaak op te los sen. De koopman had een doosje poeder en als dat bij iemand op zijn voorhoofd gelegd werd en deze de waarheid niet sprak dan begon het te dansen. Blijkens de proeven werkte het geweldig. In het derde bedrijf werd de proef genomen met het poeder om de dief op te sporen. Als eerste werd door de twee wachten (Charel Parlevliet en Wim Goënga) de opperkok »(Tini Witte) bin nengebracht. Deze kok was erg beleefd en boog bij iedere zin „maar" hij sprak de waarheid. Vervolgens was de beurt aan het kamermeisje Lize (Anneke Bak ker). Ook zij bleek onschuldig. Vervol gens was de Hofmeester (Kees Bakker) aan de beurt. Wat kon deze dansen: hij had de lepels gestolen in opdracht van de minister Bollebrood. Na deze ophel dering mocht de koopman met de prin ses trouwen en de prinses had haar zin, want vele prinsen wilde ze niet hebben: zij wilde met een houthakker trouwen, die ze eens ontmoet had en die bleek de vermomde koopman te zijn. Hij kwam uit een heel gelukkig land „Laboria", waar geen rangen en standen zijn en iedereen gelukkig leeft en werkt en zo gaat de prinses met haar koopman van Arabak ook een land maken als „Labo ria". De fee sprak: „Want gelukkig is het volk, welks zonen en dochters leven om elkaar te helpen en te steunen; gelukkig is het land, waar het belang van allen wordt gediend; waar de vruchten van ieders arbeid ten deel vallen aan allen gelijkelijk". Verder speelde nog mee de lakei (Piet Schuil), die het druk had met het aan kondigen van bezoekers en de hofdame, freule Dora (Anneke Slegh). Alle drie avonden was er ook een tra ditionele taart, dit is natuurlijk niets bijzonders, maar wel dat tweemaal de taart door de winnaar aan de jeugd ge schonken werd. Meester Gottschal en zijn staf kunnen terugzien op drie zeer geslaagde avon den, waarop de jeugd zich uitstekend heeft geweerd. OUD-TEXELAAR OMGEKOMEN Zondag kreeg de familie W. van Heer- waarden, Gasthuisstraat, Den Burg, te legrafisch bericht, dat hun 32-jarige zoon Kees in Australië door een onge luk om het leven is gekomen. De toe dracht van dit dodelijk ongeluk is nog niet bekend. Kees was werkzaam in de bosbouw. Ruim vijf jaar geleden emi greerde hij met zijn vrouw naar Austra lië, waar twee kinderen werden geboren. Een zware slag voor de familie Van Heerwaarden, temeer waar Kees het daar zo goed maakte en bezig was met de uitbreiding van een eigen bedrijf. Hij ruste in vrede. VERGADERING BEDRIJFSVERENIGING Gisterochtend heeft de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting in „De Linde- boom-Texel" een druk bezochte verga dering gehouden. Verslag volgt. MOBILOIL-FILMAVOND Wegens de ongeregelde bootdienst is de Mobiloil-filmavond tot nader te be palen datum uitgesteld. De publikatie in de agenda van de Culturele Raad dient men dus als vervallen te beschouwen. ESTAFETTEWEDSTRIJD TE OOST Hedenmiddag zal IJsclub Oost op De Putten een estafettewedstrijd voor da mes en heren organiseren. De afstand zal 200 meter bedragen. Het ligt in de bedoeling per ploeg drie man te laten riiden. Iedere schaatsliefhebber, ook niet-leden van Oost, zijn welkom. WIE HONDERDVIJFTIG JAAR GELEDEN OP DE TEXELSE KERMIS GEWEERD WERDEN Een vriend van Texel schrijft ons: Het is al weer enige tijd geleden, dat ik iets van me heb laten horen. Hoewel er steeds kopie zou kunnen zijn over be paalde voorvallen, laat de tijd niet altijd toe naar de pen of liever naar de schrijf machine te grijpen. Dit neemt niet weg, dat de Texelaar en vooral de artikelen van Pater Witte en Th. Reuvers met aandacht gelezen worden. Want dat heb ik tegen de vroegere redactie ook opge merkt: de belevenissen van Texelaars in den vreemde zijn altijd interessant. Niet alleen omdat het oud-eilandbewoners zijn maar ook vanwege de indrukken die zij in een voor ons vreemde omgeving opdoen. Maar daarover wilde ik het nu dit keer niet hebben. Ik vind het zo merkwaardig, dat zowel mij als mijn vrouw direct opvalt als je bijvoorbeeld in krant of tijdschrift wat over Texel leest. Toevallig had ik dezer dagen een personeelsblad van een der departemen ten in handen en daar werd mijn oog ook ineens getroffen door het woord Texel. Natuurlijk bekeek ik het blad wat aandachtiger en toen las ik een stukje, dat ook wellicht het overnemen waard is. Het bleek dat een ambtenaar die nog al eens in oude boeken moest snuffelen op zekere dag een exemplaar van de „Koninglijke Courant" (de tegenwoor dige Staatscourant) uit 1806 in handen kreeg en daarin het volgende bericht aantrof. „Ordonnantie van het Gemeentebe stuur van Texel. Op de Kermis van Texel, naar ge woonte invallende den 24 Juni 1806 aan staande, zullen niet worden toegelaten: Dobbel-, Rijffelaars, Loterije, Draaibor den of eenige Hazardspellen; waarmede verstaan wordt, alle zoodanige Spellen, als waarom naar Koek, Snuisterijen, of wat het wezen mag, met Dobbel, Bal, Kaarten, of diergelijken, gewinshalve wordt gespeeld. Ook zullen niet gedoogd worden eenige Horoscooptrekkers, Waar zeggers, Zedelooze en aanstootelijke Liedjeszingers of Zangsters, Opzeggers, Uitroepsters, of wat dies meer zij. Zoo mede geen kwakzalvers of Bedelaars. Zullende alle de hier vorengenoemden, bij ontdekking, dadelijk opgepakt, en ten hunnen kosten van het Eiland voor schreven afgeleid worden. Ter Ordonnantie van het Gemeente bestuur op Texel. W. Romans, Secretaris". Wij lezen eruit, dat ook in die tijd moest worden opgetreden tegen bepaalde personen, die de kermis wilden komen opluisteren ter meerdere glorie van de portemonnaie. Helaas heeft de tijd ook dit volksvermaak tot geschiedenis ge maakt. We kunnen er de conclusie uit trekken, dat de romantiek (behalve die van het maanlicht en de Dennen) gelei delijk aan verdwijnt en plaats maakt voor een nuchtere levensbeschouwing en veel kritiek Daaraan wil ik mij nu eens niet bezondigen en het alleen laten bij het naar mijn smaak aardige vermaan van de vroede vaderen uit het begin van de vorige eeuw. De Texelse Courant van 11 februari 1906 meldde: Den Hoorn. Om ook bij windstilte het overtollige water uit de Prins Hendrik Polder te kunnen lozen heeft men in de molen een gasmotor geplaatst. Oosterend 12 februari 1906. De visse rijver. „Betracht het Goede" alhier, heeft bij aanplakbiljet gewaarschuwd voor het wrak van „De Harrow". Het bestuur der genoemde vereniging acht het raadzaam dat de vissers deze plaats zoveel mijden gedurende de bestaanden toestand. De Cocksdorp, 4 februari 1906: De uitslag van de publieke verhuring voor het Waterschap Eijerland op 3 februari jl. is als volgt: De korenmolen met wo ning en erven T. Smit voor f 325,De dijken en bermen, vanaf K. List, perceel 1. P. van Lente f211,2. Blauwboer f 187,—; 3. B. Lap Dzn f 166,—; 4. D. Boon f 176,5. C. Brouwer f 174,6. D. C. Dros f 106,7. J. van Heerwaar den f 138,Het viswater, vanaf de duinen, perceel 1. J. Kalis f 15,2. M. Boon f90,—; 3. C. Visman f67,—; 4. C. Visman f 58,5. Roggesloot, J. Kalis f175,—; 6. Kil, C. Visman, f40,—; 7. Buitendijks, C. Boon f 16,Een perceel buitenveld J. Kalis f68,Alles per jaar. De Korenmolen met woning en erven werd de laatste 40 jaar door de familie Witte gehuurd. IJSCLUB „DE HAAN" OPGEfc" Maandag is in de o.l. school eenkomst belegd -net het doel club Oudeschild op te richten i3_ ruim 40 belangstellenden aanwei I Mevr. Zoete-Blom opende de komst. Door de slechte toestand/? ijs op de Skilsloot, die met eni$ al in een deplorable toestand jl naar een andere gelegenheid c en deze. is ook gevonden. Maar b van de ruilverkaveling staat voor ons en daarom is een ïjsclt gend noodzakelijk, die moet tra vaste ijsbaan te krijgen. Deze i diverce instanties moeten spreke- het zal niet zo eenvoudig zijn. 3 Na deze inleiding werd ove* tot het kiezen van een bestuur. verse stemmingen werd dit als t mengesteld: P. Bremer, Meesteij J. Klomp, J. Schraag en W. Y® functies zullen onderling wordJ deeld. Over de contributie zal njl raad volgen. Er wordt verwacht, dat veel':' schilders zich als lid zullen o- waardoor het werk van het bestrj- zeerste zal worden vergemakkelS Als naam werd gekozen ijscli Haan". Mevr. Zoete-Blom dankte al L die het thans reeds mogelijk 1 hadden, dat er te Oudeschild fl kon worden en bracht vooral hi de heren Dijker, Schraag, Sai Vlas, die veel werjc hadden vei de baan berijdbaar te maken en den. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 17 februari: A.: ram Jac. v. Heerwaarden-S. v. Heerw&jsle T Bi] 3 reg méér te be 11 u. nr. f W. A. v. Zeijlen-N. de Graaf J. Hooijberg-J. Vinke S. Ros-G. Dros Joh. D. Bakker-A. v.d. Slikke B.: J. J. de Beurs-P. W. Kooi Jn. Stam-S. Bakker C P. Bakker-J. J. Lafeber J. Hillen-P. Keijser Jn. Barhorst-R. Zijm S. van Heerwaarden had al htik get dig de winst te pakken. G. Dravoor z< de partij in een gruwelijke starpen, n hij uiteindelijk zelf het slachtofiA. v.d werd. De beide remise-partijenHf f vrijwel tot de laatste zet vol spa^Js In B. deed S. Bakker zijn blijft de spanning om de top no£»DeSi minderd. Daar P. W. Kooi reeds?". laatste partij speelde, is de situ*||||e deraan anders dan we hebben v_ 1 e k. P. W. Kooi staat vrijwel zekeidraais onderste plaats. We nemen dan 42 Wr J. J. de Beurs uit de resterendegévr. meer dan 1 punt haalt. Wuis, In C. werd de partij P. Lafeber een verrassing. Van Wjj, '3'] uitging is ons niet bekend. Wek. 2 p hier de volledige stand, waarbij 30. H«- tijen van de afgevallen spelers Te k. geannuleerd. ^ed k Hoorn Respectievelijk gespeeld, aantal P. Keijser Dzn. Jn. Barhorst J. Hillen J. Koorn J. A. van Enst P. Bakker D. v.d. Werve R. Zijm A. de Vries J. J. Lafeber 15 }!j mijn 17 18 14 13 15 13 17 Bij opjec die ti hersti mede H het in noo ove ZOOI OOIT in. c Fan Gas Tex De mis don Voor een INGEZONDEN Geachte Redactie, Uit het ingezonden stuk van G mij duidelijk, dat die blijkbaar mi vergane grootheid van andere p weet, dan van Texel. Het gaat k alleen om een verbinding met punt en of Oudeschild er schac heeft. Het gaat hier om het al belang van geheel Texel. Het sti omstotelyk vast, dat er nood: behoefte beslaat aan een flinke h: jacht-, vissers- en veerhaven. Di beste oplossing een goede buite: aansluitend op de bestaande hav dan komt die uiteraard dichter water, dus zijn de moeilijkheden laag water bij ijsgang meteen Ik kan toch niet indenken, dat dt heid twee nieuwe havens zal mak dan ligt één haven, te Oudeschili voor de hand. En als de overheid voor een gen feit is geplaatst, heeft ze d haar zelf te wijten, want een boot kon onmogelijk langer wachll hadden ze eerder voor een nieuws moeten zorgen. Bij geruchten heb ik vernomen^ een damwand zal worden geslagel verlengde van de havenmond; b zonde zijn, het blijft lapwerk. 0'- ben we niet aan een pont, die bij ijsgang geen dienst kan doen. B die twee honden betreft, het zal heid nog een aardig centje aan zitj ken kosten om daardoor te voorBF^ dat die derde hond er niet met dV; punt van doorgaat Al jaren tent M. het nodig geweest de bakens te ve:Sprc en wel een buitenhaven te OudejB Verder mijn hulde aan het d®|n tend T.E.S.O.-bestuur. orde Dankend voor de verleende m ruimte, J. H. Sl^H me naat Opvoering van 't toneelstuk zaterdag 25 febr in het Gebouw voor Chr bt te Oosterend Aanvang 8 uur. Entree f Kaarten verkrijgbaar bij P. Riemens te OosteflB D Mechielsen Ada van Hollandstr. 4, Den Busvertrek van Den Burg vanaf Geref '<erk'|)fj| precies Eén bus rijdt via Ruigedijk, Eierlandr veld, Oosterend Een tweede bus rijdt DenB- Var Waal, Oosterend

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2