Dich tges nee u wde wegen Lees meer, slaap minder Handen en Li ppen ruw?p0RQL Drukkerij Texelse Courant 'n Cadeau Garage A. Kis Tel. 58 Bij ieder pond Margarine een cent voo het tekort D. Pool, Den Hot meisjes Taxi Garage UITVOERING UITGESTELD De opvoering van het toneelstuk „Om de Wilgenhof" te Oosterend, die heden avond zou worden gehouden, gaat niet door wegens de slechte toestand van de wegen. De kaarten blijven geldig. TEXEL-DEN HELDER Vandaag hoopt TESO vice-versa een maal te varen: om 5 uur van Oudeschild en om 5 uur van Den Helder. Morgen, zondag, omstreeks half zes in beide richtingen. DE HOUTVOORLICIITINGSAVOND Voor een zeer groot aantal belang stellenden heeft de houtdeskundige John H. Ter Laak, Amsterdam, donderdag avond in „De Lindeboom-Texel", een causerie gehouden. Deze avond was ge organiseerd door het Houtvoorlichtings- instituut te Amsterdam en de plaatse lijke houthandel en -industrie. De cau serie werd afgewisseld door de verto ning van de films „Hout, het levende goud" en „Woudreuzen" en opgeluisterd door een tentoonstelling: een grote col lectie foto's betreffende de toepassing van hout aan de hand van de moderne methodes. Verslag volgt. MEISJESCLUB OP DE PLANKEN Vanavond om 8 uur zullen de meisjes van de jeugdclub, 8-12 jaar, van de Herv. Gemeente Den Burg, hun jaar lijkse feestavond hebben. Willen de meisjes er wel aan denken, dat er om 2. u hedenmiddag repetitie is! GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN periode 16-23 februari 1956 Gevonden: rood gebreide sok of pan toffel; blauw melkkruikje in vierkant kistje; bruine gebreide muts; een paar rood-lichtblauwe wanten; witte plastic port.; geel-groene want; rode kinderdas; een paar groen-gele kinderwanten; ballpoint met witte dop; port. met sleu tel; rode gebr. want met gele strepen; gr. gebr. kindersok; donker-br. kinder- want met int. K. D. Verloren: donkergr. Jersey japon met zakken; rode port. met ritssluiting met inh.; leren motorkap; groene port.; zw. damesport. inh f 15,zilveren hals ketting. GLADIOLEN ALS NEVENCULTUUR IN DE LANDBOUW De radiorubrick van het Ministerie van Landbouw op 27 februari a.s. In de radiorubriek van het Ministerie van Landbouw op maandag 27 februari a.s. wordt een vraaggesprek gehouden over de uitbreiding van de gladiolen- teelt, waaraan zullen deelnemen de he ren J. H. L. Vink, secretaris van de Ne derlandse Gladiolus Vereniging, F. Lim burg, directeur van de Keuringsdienst van deze Vereniging, en P. G. Balken ende, hoofdassistent van de Rijkstuin- bouwvoorlichtingsdienst te Lisse. Vele landbouwers kiezen namelijk de gladiolenteelt meer en meer als neven cultuur, hetgeen bijzondere voorzienin gen eist met het oog op de export. De uitzending heeft plaats des avonds van 19.45-20.00 uur over zender Hilv. 1. SNEEUWFEEST TE DEN HOORN De Hogewerf te Den Hoorn doet wat de sneeuwpret aangaat voor Kraantje Lek niet onder: alles wat sleetjes heeft komt daar de hoogte afglijden en vooral 's avonds is het er ouwerwets druk. Het Bestuur van de Sportvereniging organi seerde daar woensdagavond een wed strijd ringsteken op sleetjes voor paren. De uitslag was: 1. Duw Drijver en Cees de Bruin; 2. Nel Drijver en Dick Drijver; 3. Marty de Bruin en Klaas de Leeuw. Vanavond zal deze wedstrijd weder om worden gehouden Inleggeld f 0,25 p.p. De baan is verlicht. Den Hoorn is nu ook een ijsbaan rijk: men kan prachtig schaatsen op een 300 meter lange baan in het Hoornder Nieuwland REEDS ACHT AANMELDINGEN Donderdagavond hadden zich reeds acht deelnemers aangemeld voor de mor genmiddag op de Groeneplaats te houden ringstekerij voor arresleden. Men kan zich nog aanmelden tot zondagmiddag twee uur. PUBLIKATIE VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 25 februari De Cocksdorp, „De Hoop", feestvergade- ring Holl. Mij. v. Landbouw. Spreker F. Jansen over „De Jordaan". De Waal, Dorpshuis De Wielewaal, jaar lijkse uitvoering jeugdver. De Waal. Zondag 26 februari Den Burg, Ver. v. Texelse Folklore, Ringrijderij voor arresleden. Maandag 27 februari Den Burg, De Graaf, postzegelruilbeurs. Dinsdag 28 februari Den Burg, Oranjeboom, De heer Swart spreekt voor Coöp. L.T.B. en C.A.V. over „Veevoeding". Den Burg, Viering 35-jar. bestaan D.G. zusterknng Den Burg. Woensdag 29 februari De Cocksdorp, „De Hoop", 10 uur jaar vergadering ond. paardenverzekering. Den Burg, „Texel", familie-avond Holl. Mij van Landbouw afd. Texel. Donderdag 1 maart Den Burg, R.K. Ontwikkelingsclub. In leiding over Edelstenen, mineralen en ertsen. PRACHTIG IJS OP „DE PUTTEN" Moest schaatsbaan „De Putten" on langs wegens de slechte toestand van het ijs worden verlaten, thans viert de schaatssport hier hoogtij op een baan, die zeldzaam mooi is en dan ook de schaats liefhebbers van heinde en ver naar Oost trekt. Zij kunnen er hun hart tot laat in de avond ophalen, want de baan is tot elf uur door IJsclub Oost prachtig verlicht. De consumptie blijkt er evèn goed als de kwaliteit van het ijs te zijn en de openluchtrijwielstalling is ook al zeld zaam practisch! Woensdagmiddag is hier een estafette wedstrijd voor heel Texel gehouden. Ondanks de barre koude waren er 30 deelnemers: 1. het trio mej. T. Kamstra, L. Garritsen en A. Kalf (f 15,2. mej. I. Schraag, J. Betsema en W. v.d. Berg (f 12,3. mevr. H. Smidt-Boon, A. Kiewiet en C. Dijker (f 7,50). Heden is er ringsteken voor enkelin gen. Zegt het voort! De wegen naar De Putten zijn alle goed te berijden, zowel uit noordelijke als uit zuidelijke richting. WEDSTRIJDEN KOGER JEUGD Dinsdagmiddag zette de sportieve jeugd van De Koog haar beste beentje voor. Nagenoeg alle schaatslustige schoolkinderen waren present op de Brink om deel te nemen aan de wed strijden met hindernissen. En het was vaak niet makkelijk het balletje op de lepel te houden. Verschillende kinderen, nauwelijks door hun moeder op het ijs gezet en die amper een schaats onder gehad hadden, reden reeds mee voor de wedstrijd en weerden zich dapper. Het was een vrolijk gezicht deze bonte kleu ren op de Brink. Ook komt lof toe aan de heren bestuursleden, die de kou trot seerden om de kinderen bezig te houden. Wie zich nog niet opgegeven heeft bij de IJsclub, kan dit alsnog doen bij de I secretaris, de heer W. Burger. De uitslagen waren- Bal op lepel: Jongens 6-7 jaar. 1. E. Bonne; 2. G. Bakker; 3. H. Hoep. Meisjes, 6-7 jaar: 1. E. Duijzer; 2. Tr. de Jong; 3. H. Winkel. Blokjes rapen: Jongens, 8-9 jaar: 1 J. Burgman; 2. M. Duijzer; 3. P. Kramer. Meisjes, 8-9 jaar: 1. A. Kiewiet; 2. T. de Jong; 3. R. Stam. Jongens, 10-11 jaar: 1. H. Wuis; 2. Eelman; 3. K. Duijzer Meisjes, 10-11 jaar: 1. P. Groenhof; M. Bonne; 3. G. van Eldik. Koekhappen: Jongens, 12-13 jaar: 1. J. Bruin; 2 Kooiman; 3 H Koopman. Meisjes, 12-13 jaar: 1. T. Wuis; 2. Savelkouls; 3. E. Stam. E. T. Donderdagmiddag arriveerde de laat ste melkauto om half zes aan zuivelfa briek „Eendracht". Om half negen was deze auto met het ophalen van de bus sen melk begonnen. Doorgaans is de wa gen omstreeks half elf weer terug. De oorzaak laat zich gemakkelijk raden: een groot deel van de Texelse wegen zat fi naal dichtgesneeuwd. Het gevolg van een en ander was, dat de melkauto's ver scheidene boerderijen niet konden be reiken en woensdag en donderdag 30 tot 40 pet. van de melk onverwerkt bleef. Onder normale omstandigheden wordt rond 15 ton melk aangevoerd. De verkeersmoeilijkheden ontstonden toen woensdag de sneeuw begon te stuiven. Vele binnenwegen waren onbe gaanbaar geworden. Doordat de weg Oost-Oosterend ook volkomen geblok keerd was, zou mevr. Medema, Ooster end, die een been had gebroken, niet met de boot van 12 uur naar Den Helder zijn vervoerd als mannen- van de Dertig Polders de weg niet tijdig in orde ge bracht hadden. Een pluim dus voor deze activiteit. De wind bleef echter krachtig en de wegen bleven dan ook niet lang open. Woensdagnacht - om half twaalf - liep een der twee sneeuwploegen van de Dertig Polders bij de Witte Engel vast en deze moest 's morgens worden uitge graven. 's Avonds om negen uur was men via de Westerweg met deze sneeuw ploeg naar Den Hoorn gegaan om van daar over de Hoornderweg weer in Den Burg te komen. Donderdag waren groepen sneeuwrui mers op diverse wegen druk aan het werk. Het personeel van de gemeente lijke buitendienst werd versterkt met „verse troepen" uit de Parkstraat en de Vismarkt. Op de weg van Oosterend naar Oost werd prachtig werk geleverd door de hoogste klassen van beide scho len onder leiding van ds. P. C. Klijnsma. Dit was een van de moeilijkste trajecten van heel Texel. Oost had om half vier weer verbinding met de rest van de wereld. De heer J. v.d. Pijl, opzichter van de 30 Polders zei, dat gisteren is begonnen de rest van de dichtgestoven wegen sneeuwvrij te maken. Dank zij het mooie en rustige weer van donderdag hadden de gemeente en de Polders al veel kun nen presteren. Men zou gisteren in Spang en bij de Doolhofweg beginnen. De Doolhofweg is van bijzonder belang geworden, omdat men hierover het ver keer van de P H. Polder moet leiden, nu de Amaliaweg opgebroken is. Donderdagavond waren alle dorpen weer bereikbaar, Den Hoorn zelfs langs twee wegen. De stuifsneeuw heeft vele autobe stuurders tot capitulatie gedwongen, daaronder bevond zich een auto met veevoeder. Ook een TESO-bus raakte het spoor bijster. SNEEUWFEEST TE DE KOOG Donderdagavond werd op de Badweg te De Koog een wedstrijd ringsteken voor paren gehouden. 1. G. Eelman Jzn. en C. Kooiman; 2. J. Molenaar en Adri Eelman; 3. H. Verijzer en G. Eelman Azn. Er waren 33 deelnemers. Een gelukkig niet al te ernstig inci dent deed zich voor, toen Leen Daalder en mej. Fien Boogaard juist de hoogte afkwamen, terwijl op de hoek van de Badweg een tobbe water de baan ver sperde. Zij doken er precies in en open den zodoende 't Badseizoen 1956. Bravo! Een poosje geleden moest ik sollici tanten naar een bepaalde betrekking ontvangen. Ik vroeg iedereen, wat hij de laatste tijd zoal had gelezen en wie zijn lievelingsauteur was. Want de antwoor den op die vragen zijn altijd bijzonder verhelderend. Zo was er een man van vijfenveertig jaar, die zonder aarzelen antwoordde: „Ik heb zojuist „De Schat in het Zilver- meer" gelezen en mijn lievelingsschrij ver is Karl May". Als ik dat hoor van een jongen van twaalf, knik ik goedkeurend - maar een man van vijfenveertig, die Karl May leest, is bedenkelijk. Nog veel bedenkelijker was de man van vijftig jaar, die mij met een air van vertrouwelijkheid en trots zei: „Ik lees eigenlijk nooit, mijnheer, ik heb daar nog nooit tijd voor gehad". Hij deed mij denken aan die man, die zijn vrouw, toen die op hun gouden brui loft hem verweet, dat hij haar nooit eens mee uit had genomen, antwoordde: ,,'t Is me nogal een wéér geweest." Niemand hoeft het lezen te laten we gens gebrek aan tijd. De heer Dender- monde mag dan al vaststellen, dat de wereld aan vlijt ten onder gaat, de Heer Hofland mag ons voorrekenen hoezeer wij ons schaden door onze agenda's vol afspraken te pennen - tijd om te lezen blijft er altijd wel over. Als U maar wilt! Maar het is dan wèl zaak voortdurend een boek in de zak te hebben. Geen zak boek - daar verstaan wij wat anders onder. Een pocketbook dan? Niets tegen, hetzij Engels, hetzij Nederlands. Maar 'n béétje zak, in pak of mantel, dient zo groot te zijn, dat een gemiddeld brok boek er gemakkelijk in kan worden mee gedragen. Wie namelijk van élke minuut, die het leven hem als extraatje laat, wil profite ren door te lezen, moet steeds een boek bij de hand hebben, zoals fotografen, die die naam verdienen, nooit zonder came ra de deur uitgaan, onder het motto: „Je kunt nooit weten." U moet tien minuten wachten bij de tandarts. Pakt U dan zo'n belegen tijd schrift, waarin U warempel Péron nog tegenkomt en de geest van Genève (za liger gedachtenis) - óf hebt U een boek bij U, dat bereid is U een hoofdstukje af te staan en zo Uw leven te verrijken door U in staat te stellen, behalve Uw eigen leven, nog een stukje ander leven te leven - waar U maar wilt, van wie U maar wilt, wanneer U maar wilt? De televisie, de bioscoop, de radio bin den U aan plaats en tijd, ja, U kunt, terwijl de bus nog zeven minuten staat, alvorens van het eindpunt te vertrekken, Uw lievelingsmuziek zelf niet onder de pick-up leggen, want U hebt noch Uw platendraaier, noch Uw discotheek bij U. Maar het boek laat U nooit in de steek. Het is er op het ogenblik, dat U het nodig hebt - het laat zich op slag de mond snoeren op het moment, dat U weer wat anders te doen hebt. Wees daarom nooit zonder boek! Wie of wat U ook teleurstelt - het boek: nooit. „Een boek, ja, dat kan U wel eens tegenvallen - maar „het" boek: nimmer. Fietsen en autorijden is funest voor Uw leescultuur. Wandelend lezen is te genwoordig ook al gevaarlijk. Maar lie den, die reizen met bus, tram, trein of vliegtuig horen enorm belezen te zijn. Ik geef toe, dat het schudden van bus en trein het lezen wel eens moeilijk maakt, maar indien U fiks rechtop gaat zitten, los van de rugleuning, los van de arm leuningen ook en U heeft Uw boek in Uw vrije handen en armen, danst Uw boek met Uw hoofd méé, zodat U best kunt lezen. U wilt de burgemeester spreken, maar hij komt te laat; bij de internist zit U 'n uur in de wachtkamer; de tram laat ze ven minuten op zich wachten; thuis gaat U pas over een kwartier aan tafel; er is echt geen tijd genoeg meer om nog vóór het eten aan het werk te gaan - weet U wel, dat U door een efficiënt gebruik van zulke tijd-restjes elke twee dagen een boek kunt uitlezen. Dat zijn zo'n hon derdtachtig boeken in een jaar - en dan reken ik alleen nog maar de boeken mee, die gelezen worden in afval van minuten! Verder zijn daar dan nog Uw zondag, Uw griep en (zeer belangrijk): Uw nacht. Over die zondag hoef ik niet uit te weiden. U verdoet een veel te groot deel daarvan met suffen. Er zijn mensen, die op zondagen telkens kwartieren voor het raam staan om te kijken naar niets. Want er is op zondag buiten niets - ge looft U mij. Zelfs in Amsterdam is er dan niets. Kijk liever niet uit het raam, maar in Uw boek. Uw griep is natuurlijk je-van-hèt om eens „bij te lezen". Er zijn echter bekla genswaardige mensen, die nooit griep krijgen. Zij komen pas in bed te liggen met een galblaasontsteking of difterie - en in beide gevallen is men te ziek om lekker te kunnen lezen. Dan wil zelfs zo iets eenvoudigs als het telefoonboek er niet in blijven. Maar het griepje (tempe ratuur 37,8 - 38,3) is voor Uw geestelijke restauratie nog veel belangrijker dan voor Uw lichamelijke wederopbouw. Wie ongevoelig is voor griep, doet daarom goed zich met zijn arts te verstaan en hem te vragen om een onschuldige ziekte van niet te lange duur. Een goed medi cus heeft altijd wel iets in voorraad. Op de duur zal een goedaardig griep-virus trouwens mogen worden verkocht door apothekers, drogisten en boekhandela ren.. Verpakt in glazen buisjes - opsnui ven voor het slapen-gaan - ook in de voordelige familieverpakking. Uw voornaamste leestijd is echter de nacht. Eindelijk is het stil in huis. Die vermaledijde telefoon houdt eindelijk 'ziin bek. Geen schijn van kans, dat Uw nicht Emma komt binnendruilen om over haar twaalfvingerige darm te zeuren. Ook kan Uw vrouw U niet opdragen het handdoekenrek in de keuken vast te schroeven - noch kan Uw man U, me vrouw, commanderen een lusje aan zijn regenjas te zetten. Duisternis en stilte heersen - hoe heerlijk is dan het bed! Ja, het bed is ver-ruk-ke-lijk, zoals dat woord in advertenties wordt ge schreven. Maar wat merkt U er van? U slaapt! Wie slaapt, geniet niet. Die kon net zo goed helemaal niet bestaan. Wat hebt U, bij voorbeeld, aan een heerlijke rijsttafel, die ik Uw slaapkamer in schuif als U slaapt en die ik weer weghaal nog vóór U ontwaakt? Niels. Zo "s het ook met een heerlijk bed. U geniet er pas voluit van, indien U er uren en uren op ligt te lezen. Te mid dernacht naar bed, tot half drie lezen. Rook er gerust een sigaret bij, maar pas op voor brand. Drink er gerust een glas cognac bij, maar mors niet op Uw pya- ma. Ah, dan merkt Uw gebroken rug pas goed hoe lieflijk Uw matras zich voegt naar zijn gefolterde spieren en botten! Hoe vriendelijk steunt Uw kussen Uw hoofd! Hoe mild schijnt het hartelijk licht van een kleine lamp op Uw boek! Ongemerkt vult U het pakhuis van Uw geest met rijkdommen, waaruit U later, wanneer U maar wilt, zult kunnen putten! Slaap minder, lees meer! Henri Knap. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN De Kerkeraadsdag is uitgesteld tot 13 maart. Den Burg 9,45 uur Zondagsschool. Den Burg 11 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Collecte voor de kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur Eerw heer Veldhuis Er loopt een bus door de P.H. Polder. Vertrek 9,30 uur vanaf het Horntje. De Koog 7 uur Ds. Waardenburg De Waal 10 uur Ds. Waardenbuig Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Maandcollecte voor de kerkvoogdij 19,30 uur Ds Klijnsma, Jeugddienst Maandcollecte voor de kerkvoogdij Vooraf van 19,15-19,30 uur samenzang Na de jeugddienst contactavond in de pastorie. Oudeschild 9,30 uur Ds. Van Reijendam Maandcollecte voor de kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Ds. Goedendorp 3 uur Ds. Peddemos Oosterend 10 uur Ds. Peddemos 3 uur Ds. Goedendorp GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend, Hoekstraat 38 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Sluijs De Waal 11,15 uur Ds. Van Sluijs Oudeschild 19,30 uur Ds. Van der Zwaag Dinsdag 28 februari 8 uur Zusterkring Den Burg: feestavond 35-jarig bestaan. BEJAARDENSOCIETEIT VIERR EEN-JARIG BESTAAN In blijmoedige sfeer waren de van de Bejaardensociëteit en het voltallige bestuur woensdagmiddag een. Ook de heer Kempenaar van Culturele Raad was aanwezig. In korte toespraak memoreerde de pj, dente, mevr. Van Sluijs-Bijl het staan van de Sociëteit. De hoge leef van onze leden roept ons als vanzei gedachten, dat wij mensen maar kortstondig leven hebben en daaron een jaar sociëteitsleven toch wel gq om een blik te werpen op onze geschiedenis. Ik voel mij hierbij steund - aldus mevr. Van Sluijs -1 onze burgemeester, die in zijn nie jaarsrede voor de Raad gewag maj van onze Sociëteit als een verheug instelling, die getuigt van groen saamhorigheid en van gemeensch; bewustzijn tussen de groepering waaruit onze samenleving is opgebou Daarom gedenken wij thans met vreti en dankbaarheid de oprichting van Sociëteit. Gij, leden, zijt 'n levend be dat onze instelling goed en nuttig Tenslotte herdacht mevr. Van Sluijs ogenblik de leden die in het afgelo jaar heengingen. Als een grote familie werd voorts eenvoudige, gezellige wijze de mió leestelijk doorgebracht, er was voor heren een lekkere sigaar en voor de mes heerlijk gebak. Maar het hoo punt van de middag bezorgde ons optreden van mevr. J. Craanen-Hen rijk, die geheel belangeloos met ae deon en gezellige spelletjes de leden de juiste feestelijke stemming bra Mevrouw Craanen besloot met het gen van een aantal mooie Texel-li ren,waar we allen zeer van gen! Mede uit naam van de leden stelt bestuur er prijs op haar van deze p! nog hartelijk clank te zeggen voor 1 komst. Al met al getuigde deze mie weer van grote saamhorigheid en dankbaarheid om het bestaan van Burger Bejaardensociëteit. Zij leve 1 AFVALWEDSTRIJDEN TE DEN BI Hedenmiddag 3,30 uur is er een ai wedstrijd voor jongens tot en met li Om 4 uur is er een afvalwedstrijd dames. Voor deze wedstrijden, waarvoor inleggeld behoeft te worden bet; zijn mooie prijzen beschikbaar. lede: is van harte welkom. i f I tj O I DESNOODS PER HELIKOPTER Indien de nood aan de man komt voor de verbinding van ons eiland de overkant gebruik worden gems van een helikopter van de Marine, stationeerd te Den Helder. Hiertoe h gemeentewerken in plan-Zuid te Burg 'n terrein sneeuwvrij laten mai TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels £0,00elke regel meer f 0,2U. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder Van Vliet houden Maan dag van 11 tot 2 uur zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, mcasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V T B Uen Burg, Tel.85 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Ik geef de hoogste waarde voor zolderopruimingen, lom pen, metalen, ijzer A. v.d Vis, tel. 256 Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 „De Smalpot" heeft alle dagen en elk uur van de dag heer lijke erwtensoep verkrijgbaar 75 ct per liter P. C. Kaan, Ruygwcg 101, Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Verl. portemonnee met inh. tegt-n bel. terug te bez. bij D Rutten, Eendracht Te k. beste biggen G. v.d. Star, Slufterweg 133. Eierland Maandag gevonden op de markt stroomopmeter. losse sleutel en schroevendraaier Tegen adv kosten terug te bekomen bij J. Zuidema, De Cocksdorp 17 B.z.a. net meisje voor winkel huishou ding liefst Oosterend ofomg Br. no. 757 bur. v. d. blad Jacob van Kooten en Shirley Lanting geven kennis van hun voorgenomen huwelijk op 2 maart te Franeker, ker kelijke inzegening te Tzum Toekomstig adres: Artecia California U.S.A. I Tot onze diepe srnart is plotseling van ons wegggenomen ons lief Floor! je in de leeftijd van 6 mnd A. Zijm-Koper S Zijm De Westen Hi 17 Texel, 23 febr. 1956 De gezongen Engelen- mis zal worden opge dragen maandag 27 tebr te 7.45 in de parochie kerk te Den Burg Voor een betere Permanent slaagt U zske: Oosterend I KAPPER BAKKER. Te' REPARATIE KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en.w. goedkoper! Mevr. A. C. A. Bo Warmoesstr. 46, DenB Dhr en Mevr Kikkert- Duinker Dhr. en Mevr Kikkert-Lap betuigen biermede hun har telijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden Den Hoorn, Texel, febr '56 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan allen die blijk van mede leven hebben betoond bij het overlijden van onze lieve zuster PETRONELLA MOENIS- geb Oom. Ook dank aan Ds. van Reijendam voor het gespro ken, dat haar leven altijd dienende en goedheid is gewet st Den Helder Joh Oom T. Oom-Piers Noord Scharwoude M. Oom T. Oom-Bos Zaandam P Oom Gevraagd spoedig nette bakkersbediende halfwas of leerling CARF.L SCHUl/l E Bakkerij Weverstr tel 32 Heden en volgende week RFCLAMF. 10 flinke gevulde koeken 80 cent Prima kwaliteit Vanaf heden rekenen de Texelse bakkers 1 cent sneeuwtoeslag per 800 gram brood. Het Bestuur Voor Fa m i li c-1) r u k werk slechts één adres TE KOOP a contant tegen doort kundige getaxeerde pri aardappelsorteeiit met motor, ontromer.k en vijfbalkseg Te zien en te bevra „Molenhof" Molenbi voor groot of kle Dan moet U i bij J. P. STAM zij Geen grijs haai Crème Marchal maakl haar weer jong omdat uw grijze haren doet dwi]nen A. VAN DEB SLB T.o. Postkantoor, Taxi.Trouwen.Buifenri Verwarmde wagen; in de kas van 0.1 en de sport Vraagt Leeuwenzeg< margarine Gevraagd voor het seizoen Badhotel De Ko Den Burg, Texell Telefoon 333

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2