H Cjroen '2warL-J~exels in het harL, L U.D.I. dit jaar in het goud irt PP UQI 3 Aan Piet Zijm TERDAG 3 MAART 1956 70e JAARGANG No. 7023 TEXELSEWCOURANT tgave N.V. v.h. Langeveld de Rooij ekhandel Drukkerij Bibliotheek jn Burg - Texel - Postbus 11 - Tel- 11 Verschijnt woensdags en zaterdags. Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl- Bank- Postgiro 652- - Abonn. pr. f 1.95 p kwart. 20 ct incasso. Adv- 8 ct p- mm. Aanstaande herfst zal de Rederijkerskamer „U.D.I.", (Uitspanning door In- anning) haar gouden jubileum gaan vieren. Wij wensen niet op dit heuglijke it vooruit te lopen, maar in wezen werd precies vijftig jaar geleden de stoot even tot de stichting van U.D.I. of juisterde hernieuwde stichting, want rdien bestond er op Texel ook reeds 'n Rederijkerskamer van dezelfde naam. auto aard spolitc eerde voon >litoer ins, d Dit prod sr wrij oogvo f s, dn 316 e glc zeke de nai A Ikmo De voorgeschiedenis van het tegen- iurant van donderdag 8 februari 1906 lint >ordige U.D.I. doet ons de Texelse f 1 jde doeken; Naar aanleiding van de bonte feest- J Ij ond van de Texelse IJsclub in Hotel I U 'exel" merkte de redactie op: „Gezien goede talenten, welke beschikbaar n om enige toneelavond te maken, mag t verwondering baren, dat die zich et tot elkander voelen aangetrokken n tezamen eens een flink, degelijk to- tot tr elspel voor het voetlicht te brengen. Wij zijn daarmede niet verwend de atste tijd, en indachtig aan hetgeen Den Burg een vroeger toneelgezel- 3lif( hap op dit gebied meermalen pres enile, komt het ons voor, dat bij goe- n wil zulks ook nu wel eens mogelijk voor-jou Z1jn voor een enkele keer, hetgeen vele beminnaars van toneelspel er zeker zou worden toegejuicht". Deze suggestie bleef niet zonder ge- want in de Texelaar van 18 okto- van datzelfde jaar, 1906, lezen wij: oprichting van een Rederijkerskamer ier, is een voldongen feit. Voor den je T tmenden winter zullen dus eenige to- 9»elavondjes ons wachten. Bestaat de mer vooralsnog enkel uit heeren, ook meskrachten wil men trachten aan te rven. De Kamer heeft tot naam ge- zen „Uitspanning door Inspanning", zal werkzaam zijn in het Hotel Texel. Het bestuur bestaat uit de heeren D. eus, voorzitter, J. E. Bakker, secr.- a-^nningm., W. Dalmeijer, bibliothecaris i D. Kerkhof, regisseur. De eerste Rederijkerskamer U.D.I. ürd in 1879 opgericht. Tien jaar later, dinsdag 5 maart 1889, gaf zij haar atste uitvoering en wel in „De Vergul- Kikkert", het bekende gebouw aan de ravenstraat, dat momenteel als garage enst doet en - tenzij men snel ingrijpt binnenkort haar fraaie voorgevel zal ïrliezen! Vele genodigden woonden „de af- heidsvergadering" bij. De opvoering in een paar blijspelen, zomede een .ar komische scènes verschaften de nwezigen veel genoegen. Aan het ein- der werkzaamheden werd met een epasselijk woord de kamer ontbonden. ;n gezellig en genoeglijk bal besloot ize laatste bijeenkomst van U.D.I. „De Kamer gaf door deze bijeenkomst n waardig slot aan haar bijkans tien- rig bestaan". In de Texelaar van 9 september 1888 nden wij de volgende advertentie; Re- Tijkerskamer a.d. Burg. Jongelieden, negen mede te werken tot oprichting ier geheel nieuwe Rederijkerskamer, orden verzocht dit in gesloten briefjes inbaar te maken voor dinsdag 12 sep- ^mber a.s. onder letter A aan het Bu- au dezer courant. Bij enige deelne- ing zullen later de liefhebbers worden ko tgenodigd tot bijwoning ener vergade- fepoe nê lot verdere bespreking". De volgende krant bevat dit bericht, exel, 12 september 1888: UDI" behoort tot het verleden. In gisteravond gehouden vergadering erd door de leden besloten de Kamer ontbinden. Overwegende redenen ga- n zeker de doorslag tot dit besluit. Ze er betreurt menigeen de ontbinding in een gezelschap, dat zo menige ge zeglijke avond bezorgde; hopen wij, dat ugdiger krachten ons schadeloos zullen ellen voor het gemis van „UDI". Tot •ver de redactie. Jeugdiger krachtenHieruit ma- en wij op, dat de toenmalige Rederij- erskamer uitsluitend uit mannelijke edewerkers bestond, de redactie zou "ze opmerking anders wel diep in de en gelaten hebben, niet waar! Toen zat Den Burg zonder rederijkers- Danjf™61"' maar niet zonder jongelui, die woo j Pakken gingen neerzitten: op zon- afsc 30 september 1888 meldt de krant eheei l,) dat nu de leden van UDI er het bijl- ?spro toj neergelegd hebben, jeugdiger ietse: rachten voornemens zijn die taak over een t de id eveel ele :hte testin an i vaa! m w men m op een dappe rens Een •o\g ipbrei beta nssen t bel het L voo leme rens on »ral reel n, lijkt bij »r tra jken to te rettij zijn ellig- de M pijn oven i, moed •mde toe» yolft nemen. De redactie wijst erop, dat er er 1 ve^e andere terreinen braak liggen. Waarom het doelloos rondlopen, dat licht aanleiding geeft tot minder ge- enste, ja somtijds anderen overlast eroorzakende bezigheden? Dat de a.s. age winteravonden tot nuttige en leer- ike bijeenkomsten aanleiding mogen koi even> is zeker een wel te rechtvaardi- "ïn wens". !n die dagen was het blijkbaar een be- eie toer om een vereniging in stand te ouden. Op 18 oktober 1888 werd b.v. bloten ook de Texelse Zangvereniging ontbinden. De krant schrijft, dat deze angvereniging gedurende de korte tijd sn haar bestaan meermalen een aan- ename avond had bezorgd. „Hoe jam- jor, dat op een plaats als hier, waar wij *>r onze afzondering toch al zoveel oeten missen, wat elders de samenle- ng biedt, dat hier zo weinig lust tot 'menwerking bestaat bij het pogen om - z^n en anc*eren nu* en genoegen Imussen - aldus lezen wij in de krant I 25 oktober 1888 - beloven de po- gingen tot oprichting van een nieuwe rederijkerskamer een goede uitslag. De naam der Kamer zal zijn „Leering en Genoegen" en het voornemen schijnt om deze winter drie voorstellingen te geven Vermoedelijk zullen binnenkort de inge zetenen per circulaire worden uitgeno digd om door toetreding als begunstiger van hun belangstelling te doen blijken". Op zondag 11 november 1888 (toen de krant bezorgd werd, vroor het reeds dat het kraakte en de Zuiderzee was voor zeilschepen al zo goed als onbevaar baar!) bevatte de krant de volgende ad vertentie: „Rederijkerskamer „Leering en Genogen" 1ste Openbare Uitvoering op zondag 18 november a.s. des avonds 7V2 uur precies. Na afloop bal. Entree voor niet-leden f 0,99. Leden hebben recht van toegang met 1 dame op ver toon van diploma. Zij, die nog lid wen- schen te worden, kunnen zich hiertoe nog aanmelden bij een der leden van het bestuur. Op den avond der voorstel ling worden geen nieuwe leden aange nomen. De contributie bedraagt slechts f 1,50. Er zullen worden gegeven drie voorstellingen; elke voorstelling wordt besloten met een bal". Een vrij talrijk publiek woonde die eerste voorstelling bij. Het feest vond plaats in „De Vergulde Kikkert". „Sta de naam der Kamer hen immer voor de geest, dan zullen zij bij eigen leering ons nog menige genoeglijke avond verschaf fen". DE YVAALDER JEUGDREVUE De Waal. Zaterdag hebben de oude re jongens en meisjes weer een vrolijke avond gegeven. Het was een uitgebreid programma met zang en schetsjes. Ondanks het slechte weer was het dorpshuis „De Wielewaal" geheel gevuld. De avond werd geopend door Co van Splunter, de voorzitter. Daarna volgden het „Openingslied" en een accordeonsolo door Jan Bakker. „Even aantekenen" was een schetsje door Nel Kooiman, Dolf Keijser, Cor de Wolf en George Jimmink, waarmee de stemming er in raakte. Hierna kwam 'n ochtendgymnastiekprogramma, van vele moeders der Waalder jeugd, dat een da verend gelach opwekte. Vervolgens de schetsjes „De Dokter", „Liegen is troef" en „Sokken voor Bambo", gespeeld door Co van Splunter, Delf Keijser, Cor de Wolf en George Jimmink, verkleed als 4 meisjes. De meisjes en jongens zongen en floten met veel succes en werden begeleid door Jan Bakker en Gerrit Keijser. Tot slot kwam het huisvrouwenorkest de avond sluiten en er volgde nog een gezellig bal. Een woord van dank richt de jeugd vereniging aan diegenen, die aan de avond hebben willen medewerken. Bij voldoende deelname volgt een 2de uitvoering. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Plaatsman, bakkerij De Waal. BILJARTEN Het Texels kampioenschap le klasse Libre wordt verspeeld in „De Oranje boom." De speeldata zijn 5, 6, 7, 8, 9, 12 13 en 14 maart a.s., aanvang 8 uur. Het is verheugend, dat weer met een volledig 8-tal kan worden gespeeld. De deelnemers zijn: N de Graaf (kam pioen), Jn. Dekker, E. Breeuwer, J. Hooijberg, A. Barhorst, P. de Graaf, Luc. Kellner en H. Timmermans. Ook de data voor het kampioenschap 3e kl. Libre in Hotel „De Graaf" zullen spoedig worden vastgesteld. pubLikatie van de CULTURELE RAAD Zaterdag 3 maart Den Burg, Oranjeboom, toneeluitvoering Rederijkerskamer U.D.I. Oudeschild, toneeluitv. „De dochters van de baas" ten bate van de restauratie van de Ned. Herv. Kerk. Dinsdag 6 maart Oosterend, 10,30 uur Kerkeraadsdag Ned. Herv. Gemeenten. Woensdag 7 maart Den Burg, „Texel", filmavond van het Ned. Roode Kruis, afd. Texel. Donderdag 8 maart Den Burg, „Texel", filmavond met le zing over veevoeding en voeding van rundvee en schapen (Wessanen en CR v.h. C. R. Keijser Co.) Den Burg, „Texel", 8,15 uur Alg. Leden vergadering V.V.V. „Texel". Den Burg, Geref. Kerk, filmavond Ned. Bijbelgenootschap. Vrijdag 9 maart Den Hoorn, Doopsgez. kerk, filmavond Ned. Bijbelgenootschap. Zaterdag 10 maart Den Burg, „Oranjeboom", Jubileum avond NW „Door het donker kwam het wonder". VERWACHTE FILMS: Zo. 4 en ma. 5 maart: The Colditz Story (Ontvlucht uit Colditz). Zo. 25 en ma. 26 maart: „Manon van de Bronnen." Vijf en twintiq jaar geleden. Kwam Piet Zijm in het plantsoen, En het zijn nog weinig dagen, Die hem scheiden van 't pensioen. Vijf en twintig jaar geleden, Knipte Piet het schaarse gras. Van het enkele gazon'tje, (Wat een hele rijkdom was)- In die vijf en twintig jaren, Klom jij wel in elke boom, En moesten er een paar verdwijnen. Dan deed je 't slechts met grote schroom- In die vijf en twintig jaren, Heb je heel wat neergeveld, Maar dat werk had niet je liefde: Je was te zeer op ze gesteld. In die vijf en twintig jaren. Was je 'n beste Kameraad, Eén die altijd voor ons klaar stond, Als mens vroeg om goede raad- Voor de vriendschap in die jaren. Dank en hulde, beste Piet, De jongens van de buitendiensten, Vergeten jou zeer zeker niet! Adr. St. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 24 februari t.m. 1 maart 1956 Geboren: Christine Geertruida, dv Gerrit van Agteren en Ida C. Kooijman; Pieter, zv Cornelis van Leeuwen en Trijntje Mosk; Jan Arie, zv Willem J. Eelman en Neeltje Lap. Ondertrouwd: Jan Bruijn en Jacoba C. Kooiman. Overleden: Klaas Eelman, oud 78 jaar. INGEKOMEN PERSONEN Bastiaan van der Beek, van Wagenin- gen, Dijkstraat 11 naar C 58. WAT HET JONGSTE VLUCHTELINGETJE ONS LEERDE De Koog. De 7-jarige Helga, een der jongste vluchtelingetjes, leerde ons iets, dat speciaal voor de dames bestemd is. Zij vroeg namelijk haar pleegmama of ze breien mocht en tot verbazing zet te ze de steken niet op één pen op, maar nam 2 pennen in haar handje. Dit voor komt „trekken" en het gebreide zal zo doende minder aan de opzetkant te lij den hebben. Ook legde ze haar breiwerk niet neer, maar zette handig de pennen rechtop in het kluwen, wat een romme lig effect voorkomt en weinig ruimte vraagt. Uiteraard heeft men wel een flink kluwen nodig. MOEDERS OPGELET! CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 7 maart consultatiebureau Deze week is er bureau voor de baby's van de buitendorpen. VERGADERING HOLL. MIJ VAN LANDBOUW AFDELING EIERLAND Zaterdag jl. belegde de afd. Eierland van de Holl. Mij van Landbouw een ver gadering, waarbij ook de vrouwen van de leden uitgenodigd waren. In z'n openingswoord merkte de voorz. op, dat deze avond niet bedoeld was als feestavond, zoals in de agenda van de Culturele Raad vermeld stond, doch meer om het onderling contact van de leden en hun vrouwen te verstevigen Daarom was ook de gewone vergader- vorm gehandhaafd. De heer F. Jansen uit Amsterdam be handelde het actuele onderwerp „De Amsterdamse Jordaan". Deze nam de vergadering mee naar het hard van Mokum. Hij vertolkte lief en leed van dit stukje Nederland. Slechts een geboren Amsterdammer, zoals de heer Jansen, kan dit aparte volksdeel zo levendig schetsen. Met de Jordaan wordt meestal donker Amsterdam bedoeld, dit is onjuist. De Jordaan is een woonplaats van arbeiders, neringdoenden enz. met hun eigen levenswijze en hun groot ge voel voor humor. Een volkswijk, waar „Ome Jèn" nog goede zaken doet, waar het pierement thuis hoort, waar duiven- platjes zijn en elk cafeetje zijn eigen zanger heeft. De Jordaan is ook schil derachtig met zijn oude Westertoren als een waker over de oude huizen en grachtjes. De „Lange Jèn" zeggen de be woners, zoals ze honderden bijnamen hebben. Veel leven speelt zich op straat af. De heer Jansen vertolkte vele schets jes op dit gebied: „De ruzie van tante To met een smeris" of van twee buren op hun balconnetjes enz enz., en dit alles in onvervalst Jordaans. De Jordaner heeft een grote mond en een klein, maar gou den hart. Heeft iemand leed, dan heeft de hele straat leed, moet er geholpen worden, dan helpt ieder. Maar is er feest in de buurt, dan feest iederèen mee en is het de moeite dan desnoods een week lang. Zo en met nog vele andere voorbeel den deed de heer Jansen de Jordaan leven. De voorzitter dankie dan ook namens de vergadering de heer Jansen zeer har telijk voor zijn leerzaam en humoristisch betoog. Na de rondvraag sloot de voorzitter, jvaarbij hij constateerde, dat deze ge combineerde vergadering wel zeer ge slaagd mocht heten. NA DE GYMUITVOERING „DE NIEUWELING" Na een gymuitvoering is het doorgaans de meest geschikte tijd om, indien men daar zin in heeft, deel te nemen aan de wekelijkse training. Niet dat dit tussen tijds niet zou kunnen, maar de leider heeft het dan nog al druk met het in studeren van verplichte oefenstof voor de uitvoering, zodat er niet veel tijd overblijft voor de nieuwe leden. Na bijna elke uitvoering treden nieu we leden tot onze vereniging toe, maar het opmerkelijke daarbij is, dat er na 3 weken of iets langer niet veel meer over zijn gebleven. Wat er op het toneel te zien was leek meestal zo eenvoudig en spelenderwijs te gaan, waardoor er een verlangen bij ver schillende jongelui ontstaat dit ook te kunnen doen, met als gevolg nieuwe leden! De eerste oefenavond is dan gewoon lijk een avond van verkennen. Ze hou den liefst hun gewone kleding maar aan en staan nog wat onwennig met hun ogen te knipperen, maar pakken toch aan, om onmiddellijk tot de conclusie te komen, dat zelfs het allergemakkelijkste, wat op het toneel amper een applausje waard was, nog niet eens lukt. De benen lijken met eigen zinnen behept en ge hoorzamen niet. De armen gaan nét krom op het moment, dat de bezitter er van ze toch heus récht had willen heb ben. Een overmoedige zwaai ontaardt in een potsierlijke zwieber op de (veilige) mat. Daar zit dan de nieuweling met het schaamrood tot in de nekharen, en niet eens alleenheerser over zijn eigen ledematen, doch slechts bezitter hiervan. Dergelijke mislukkingen moeten dan een aansporing zijn om 't beter te doen, maar voor het werkelijk beter gaat zijn er al heel wat maandblaadjes van de kalender gescheurd. Langzamerhand krijgt U meer zeggenschap over Uw le dematen; langzaam worden de lichaams conditie en -houding beter, doch pas na jaren herken je de turner(ster). Sterker, vlugger, pittiger en mentaal getraind, met meer geduld, meer zelfbeheersing en actiever. Moed en zelfvertrouwen zullen Uw deel zijn, maar vergeet één ding vooral niet. Dit gaat niet en nimmer in 3 we ken. Misschien wél in 3 jaar en dan kunt U zich onder de vlugsten rekenen. Dit zal de oorzaak wel zijn van het spoedig afvloeien van het grootste deel van de nieuwe leden. Gedesillusioneerd door de prestaties van de besten onder ons, aan wier prestaties zij nog lang niet toe zijn of zelfs nooit aan toe zullen kernen, doet hen dan besluiten om op te geven. Een daad, de jeugd onwaardig. Alsof turnen dan pas voldoening zou schenken als men zich no. 1 kan noemen. Niets is minder waar, daar anders elke vereniging immers uit slechts één lid per afdeling zou bestaan, ieder voor zich no. 1 Wat zou hèn dat een „voldoening" schenken, zonder inspanning steeds de beste. Dit is natuurlijk onzin. In werkelijkheid is het juist anders om. De beginners die de „smaak" ervan te pakken hebben, gaan zeer voldaan naar huis, omdat ze zelf ontdekken, dat het steeds beter gaat. Telkens leren ze iets nieuws en dat houdt ze „warm". Bij de oudere turners(sters) gaat dat zo gemakkelijk niet meer, vooral niet wanneer je bemerkt dat je op je „re tour" bent en toch kunnen ze het turnen niet laten, omdat elke training voor hen opnieuw een onmisbare verfrissing is. Eigenaardig toch, dat je aanvankelijk niet eens met je armen en benen, kort om met je hele lichaam, kunt doen wat je wilt. Dat je van al je spieren er maar zo weinig werkelijk onder controle hebt Vaak niet veel meer dan die welke je in staat stellen om in je onderhoud te voorzien. Na de eerste de beste training voelt U Uw spieren dan ook zitten op plaatsen, waar U ze niet eens vermoed de, het beste bewijs wat gymnastiek voor U betekent. Maar om dit bewijs te kunnen leveren is het absoluut noodza kelijk, dat U éérst komt trainen. We hebben de beschikking over een prachtig gymlokaal met prima toestellen, welke er ook voor U staan. De leiding is bij de heer V.d Veen in zeer bekwame han den. Aarzel niet, doch maak hier ge bruik van. U weet niet wat U mist. Er is plaats op alle afdelingen voor nieuwe leden vanaf 4 tot plm. 80 jaar, behalve een afdeling heren senioren, doch hier aan besteedt het bestuur alle aandacht, doch het lokaal is voorlopig geen uur vrij. P. S, P.S. Geachte Redactie, Uit Uw verslag over onze uitvoering blijkt dat de heer Mets de leiding aan de heer V.d. Veen overgaf. Dit is echter niet geheel juist. Vier jaar geleden droeg de heer Mets de leiding reeds over aan de heer Mooy uit Den Helder, doch hij behield de leiding nog over de afdeling heren. 1 sept. 1955 trad de heer V.d. Veen in onze dienst, bij welke gelegen heid de heer Mets ook deze afdeling overdroeg. Het kwalitatief verschil tus sen de voorlaatste en laatste uitvoering zou dan stellig niet zó groot zijn ge weest. P. S. ZAKENNIEUWS: ZAAK FA. WED. H. J. NEUENS ZN GEMODERNISEERD 31 Jaar geleden opende mevr. de wed. H J. Neijens aan de Groeneplaats een klein winkeltje, waarop vooral de ogen van Jong-Texel gevestigd werden, want het hoofdartikel was in die dagen choco lade en suikerwerken met als bijzaak 'n aantal verpakte artikelen. Wij geloven niet, dat zij toen de verslaggever heeft uitgenodigd om de zaak in ogenschouw te komen nemen omdat het in feite niet meer dan een geïmproviseerd winkeltje was: een deel van het pand, een klein kamertje werd zomaar tot „winkel" be vorderd. Het was echter een beste stand en de jongelui kwamen er graag, vooral natuurlijk de vrienden van de kleine welpen der Groen-Zwarte Leeuwen, Piet en Herman, die het óók best leuk von den, dat die kamer ineens wat op een snoepwinkeltje was gaan lijken In feite was de stichting van deze zaak bittere noodzaak geworden: mevr. Neijens moest reeds vroeg haar man missen. Zij besloot te trachten het gezin draaiende te houden door een winkel te beginnen. Zij pakte aan en genoot veler steun. Allengs werd het een echte krui denierszaak, vooral nadat Herman zich in deze branche ging bekwamen en een ijverig assistent van zijn moeder werd. Op zekere dag werd de winkel gemo derniseerd. Ook de fa. wed. H. J. Neijens Zoon ging met haar tijd mee. Thans mogen wij wel zeggen, dat aan de Groe neplaats, althans wat het interieur aan gaat, een gloednieuwe winkel is geves tigd, want geen vierkante centimeter herinnert nog aan het verleden. In re cordtijd hebben de diverse vaklieden hier een winkel verbouwd tot wat de toets der strengste critiek kan doorstaan, tot een der mooiste en doelmatigst inge richte zaken van ons eiland. Allereerst sta je dan versteld van het geweldige overzicht, dat de moderne zaak nu biedt, waardoor men eerst nu een goed beeld ook krijgt van de enorme verscheiden heid aan artikelen, behorend tot het mo derne kruideniersbedrijf: van Azijn tot Zout, van Abrikozen tot Zelfrijzend bak meel. Artikelen te kust en te keur. En daarnaast de afdeling fijne vleeswaren, tentoongesteld in een prachtige koel vitrine. Vleeswaren van Anton Hun- nink, die het tot Hofleverancier wist te brengen. Een feestelijke dag dus voor deze fir ma en ogenblikkelijk na de opening kwam de heer H. Neijens dan ook met de grote, kleurige VIVO-vlag naar bui ten. Op dat moment werd juist een fraaie bloemenmand aangedragen. Er waren vele bloemstukken. „Ik wist niet, dat er nog zoveel ruimte in dit pand zat", zo merkte iemand op en inderdaad, de winkel is nu van een behoorlijke om vang. Ook de factor „licht" speelt hierbij een bijzondere rol De heren uitvoerders hebben dan ook eer van hun werk. De fa. Bakker Koorn werkte hier de laat ste dagen in ïjl-tempo samen met de an dere uitvoerders: de fa. De Geus' Win kelbetimmering uit Alphen aan de Rijn, de fa. J. Bruin, Stenenplaats, elektra, de fa. B. Beumkes, schilderwerk, en de fa. Lunter, vloerbedekking. Een belangrijke dag dus voor de fa. wed. Neijens Zoon, een der.2.000 kruideniersbedrijven, die zich georgani seerd hebben in de VIVO: de Vrijwillige In- en Verkoop Organisatie, die snel ge groeid is sinds de stichting ervan, nu 14 jaar geleden. Vanaf de oprichting der VIVO is deze Texelse firma al lid. De heer P. A. Jacobse, grossier van de VIVO, te Alkmaar, sprak een hartelijk woord, waarin hij de firma met het be haalde succes, de ontwikkeling en bloei van het zo klein begonnen bedrijf van harte feliciteerde. „Dit is de kroon op Uw werk van jaren en ik hoop, dat U in hetzelfde tempo zult kunnen blijven voortgaan". Spreker herinnerde zich nog zijn eerste bezoek aan deze firma, ver voor de oorlog. Het mocht toen zeker nog geen allround kruideniersbedrijf heten. Maar, zoals gezegd, de fa wed. H. J. Neijens verwierf zich allengs een mooie klantenkring. Dat de ijver, service en goede kwaliteit daarbij een voorname rol hebben gespeeld behoeft geen betoog. Daarom gaarne een blijvend succes van harte toegewenst. VERENIGING VOOR ASTMATICI Men verzoekt ons nogmaals de aan dacht te vestigen op de in september jl. opgerichte vereniging tot bevordering van de belangen van astmatici, van de lijders aan astma dus. De contributie be draagt f 5,per jaar, welke som des noods in twee termijnen kan worden be taald. Ook kan men als donateur toetreden, eveneens f 5,per jaar. De vereniging geeft een eigen orgaan uit, dat de leden gratis wordt toegezon den, de inhoud is voor hen belangwek kend en geeft een antwoord op belang rijke vragen en problemen. Het ligt voorts in de bedoeling over te gaan tot de oprichting van plaatselijke afdelingen. Ook op Texel zijn vele ast matici en ook hier zullen t.z.t. dus po gingen tot stichting van een Texelse af deling worden gedaan.

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 1