:DDH Veel veel vroeger meer Met de duinkonijnen is het nog niet best! ,,De Dageraad" terug De bunkeropruiming vordert Aanvragen bij V.V.V. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 29 maart tot en met 5 april 1956: Geboren: Tineke Jolanda, dv Leendert Bakker en Leonora C. van Hilten; Johanna Lenette, dv Jacob Smit en Neeltje Duindam; Andreas Cornells Maria, zv Cornelius H. Ran en Veronica E. van Heerwaarden; Margaretha Fran- cisca, dv Dirk Maas en Maria V. Hin. Ondertrouwd: Martinus H. van Til burg en Gerarda E. J M. Jas; Albertus G. Schuurman en Johanna C, M. Wil- lemsen, Maarten Bruijn en Trijntje G. van Wijk. Getrouwd: Rein T. Haarsma en The- resia M. van Heerwaarden. PUBLIKATIE VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 7 april Den Burg, .Oranjeboom", Toneelver. ,,Het Masker" voert op „Haar andere man" van Lary Johnson Oudeschild, „Eigen Gebouw", slotavond „Instuif". Oosterend. „Wapen van Amsterdam", Uitvoering Fanfarekorps „V.I.O.S." Maandag 9 april Den Burg, postzegelbeurs in hotel „De Graaf". Dinsdag 10 april Den Burg, Ned. Herv. kerk, 2 uur jeugd- concert door het Nederlands Kamerkoor. Den Burg, Ned Hedv. kerk, 8 uur avond concert door 't Nederlandse Kamerkoor. Den Burg. „Lakeman", propaganda- avond afd. Texel „Humanitas". Donderdag 12 april Den Burg, Hotel „Texel". 8,30 uur, Aan deelhoudersvergadering N.V. T.E.S.O. Vrijdag 13 april Oosterend. o.l. school, schooluitvoering. Zaterdag 14 april Oosterend, o.l. school, schooluitvoering. AANSLUITING WATERLEIDING Het Texelse kantoor van de P.W.N. meldt nog dat de volgende plaatsen en wegen aan de waterleiding kunnen wor den aangesloten: Den Burg, De Koog, Oudeschild, Schilderweg, Schansweg, Doolhofweg, Kogerweg, Westerweg door Waalenburg ten zuiden* van Pijpersdijk en de Pijpersdijk. KINDJE KREEG KOKENDE KOFFIE OVER ZICH HEEN De vierjarige Emmie Groot uit de Mo lenstraat in Den Burg kreeg in een on bewaakt ogenblik een pot kokende koffie over zich heen. Eén kant van haar ge zichtje, een schouder en een arm waren dusdanig door brandwonden overdekt, dat onmiddellijke opname in een (Hel ders) ziekenhuis noodzakelijk was. De dokter is over haar toestand niet ontevreden en het is wel zeker dat het met Emmie weer helemaal in orde komt. SLUITING REIZENDE BIBLIOTHEEK DE COCKSDORP De aandacht wordt er op gevestigd, dat op zaterdag 7 april a.s. de laatste zitting wordt gehouden van de Reizende bibliotheek te De Cocksdorp De lezers worden verzocht op deze zitting alle boeken terug te brengen. „HAAR ANDERE MAN" Vanavond brengt toneelgroep „Het Masker" het blijspel „Haar andere man" De bezoekers wacht weer een vrolijke avond. De voorstelling begint om 8 uur in „De Oranjeboom". Aan deze zaal zijn ook nog enkele kaarten verkrijgbaar. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 8 april op om 6,01 uur en gaat onder om 7,28 uur. Maan: 11 april N.M.; 18 april E K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 7 april 5,35 en 17,40, 8 april 6,45 en 18,40; 9 april 7,35 en 19,30; 10 april 8,15 en 20,15; 11 april 8,50 en 20,55; 12 april 9,25 en 21,35; 13 april 10,05 en 22,15; 14 april 10,40 en 23,00. KOMST MINISTER MANSHOLT UITGESTELD Waar Minister Mansholt onverwachts op woensdag 11 april a.s. aanwezig moet zijn bij een vergadering van de Tweede Kamer kan hij zich op deze datum on mogelijk vrij maken om naar Texel te komen. In verband hiermede zal de reeds aangekondigde „Vraagvergade- ring" op deze datum geen doorgang kunnen vinden. Overleg is gaande om een nieuwe da tum voor deze vergadering te bepalen. CONCERT NEDERLANDS KAMERKOOR De aandacht wordt erop gevestigd, dat kaarten voor het concert door „Het Nederlands Kamerkoor" a.s. dinsdag avond te geven in de Ned. Herv. kerk te Den Burg nog tot maandag a.s. ver krijgbaar zijn aan de navolgende adressen: Den Burg: W. Vlas, Parkstraat 1 en mej E. Dijt, Warmoesstraat 20; Oudeschild: J. Beumkes, Nieuweweg S 19 Oosterend: C. Bremer, Kerkstraat 18; De Koog: mevr. E. H. Luberti-van Ber gen, huize „Janncke"; De Cocksdorp: W. R. H. Ran, De Cocks dorp 32a; Den Hoorn: mevr. A. Lap-Terpstra, Den Hoorn 89a. Uiteraard zullen ook aan de ingang van de kerk nog kaarten verkrijgbaar zijn. Men wordt verzocht vóór 8 uur aan wezig te willen zijn, daar precies op tijd zal worden begonnen. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9,45 uur Zondagsschool. Den Burg 11 uur Ds. Van Reijendam. De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte restauratiefonds De Waal 10 uur Ds. Waardenburg De Koog n.m. 7 uur Ds. Waardenburg Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Maandcollecte voor de kerkeraadskas Oudeschild 9,30 uur Ds. van Reijendam GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. F. J. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend, Hoekstraat 38 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. van der Zwaag De Waal 11,15 uur Ds. van der Zwaag In verschillende dagbladen was dezer dagen te lezen dat in verschillende ge bieden van Nederland het wilde konijn weer veld begint te winnen. Niet zo op Texel. In de duinen heeft de gevreesde myxamatose hevig toegetast, en in de zuidelijke duinen is dan ook vrijwel geen konijn meer te vinden. De ziekte houdt nu nog opruiming in de noordelijke dui nen. In de buurt van De Cocksdorp wor den dagelijks dode konijnen aangetrof fen. Natuurlijk ontsnappen altijd wel en kele konijnen aan deze, door kunstma tige ingrepen niet te bestrijden, vijand. Aan hen de taak straks weer een om vangrijker - vertegenwoordiging van het geslacht konijn op de been te helpen. Zou het hun toevertrouwd zijn....? In de dennen is de toestand heel wat gunstiger. Daar kan men, tijdens een rustige wandeling, nog menig huppelend viervoetertje zien wegschieten. L AMMERENPRIJZEN HOGE VERWACHTINGEN De verwachtingen ten aanzien van de prijzen op de komende lammerenmark- ten zijn hoog gespannen. Natuurlijk mag men de dag niet loven voor het avond is, en de wereldmarkt is een zonderling samenstel van toevallige omstandighe den. Dat neemt niet weg dat op dit ogen blik alle omstandigheden gunstig zijn. De perspectieven voor levend export- materiaal zijn uitermate gunstig. Er worden hoge exportprijzen gemaakt, en er is veel vraag naar fokmateriaal voor het binnenland. Het zou dus niet ver bazingwekkend zijn als straks de prijzen hoger zullen blijken te liggen dan ooit tevoren. Op Texel lijkt het aantal geboorten van lammeren niet aan de lage kant te liggen; de weersomstandigheden werken tot nu toe niet tegen. Wat de sterfte be treft: wellicht iets boven het gemiddelde, wat te wijten kan zijn aan het koude weer tijdens de draagtijd. Doordat dit jaar zeer veel bijgevoederd moest worden, liggen de kosten tot nu toe hoger dan normaal, maar als het éven meeloopt worden die royaal goedge maakt, Woensdag is „De Dageraad" weer teruggekeerd uit Amsterdam, waar ze op de reparatiewerf van de firma Ver- schuure is nagezien in verband met de garantietermijn. Tevens is van de ge legenheid gebruik gemaakt om wijzigin gen aan de voorsteven aan te brengen. De kop is aan beide zijden voorzien van 2 berghouten om beschadigingen bij het aanleggen aan de steiger te voorkomen. In verband met de slechte toestand van de aanlegplaats waren deze voorzienin gen dringend noodzakelijk. Ook is de bovenbouw van het bakdek verwijderd en is dit dek voorzien van een hekwerk. Voorts is de schroef, die tijdens de ijs gang was beschadigd weer hersteld. En daar het ijs ook nogal wat van de verf heeft meegenomen, is ook dit euvel ver holpen. Het aanzien van „De Dageraad" is er door de veranderingen niet minder op geworden. Aanvankelijk zou „De Dageraad" vrij dag voor Pasen terugkeren, maar 't werk ondervond vertraging en daardoor werd dit pas woensdag. Het vervoer van auto's tijdens de Paasdagen ondervond daar door nogal wat moeilijkheden. Woens dagavond moest „De Dageraad" meteen al de laatste dienst waarnemen, want door een overvloed van auto's en vracht had de „Wagemaker" toen reeds een uur vertraging. Hopelijk zijn de vervoers- moeilijkheden thans voor geruime tijd van de baan, hoewel de aanlegsteiger 'n vlotte gang van zaken altijd zal bemoei lijken. VISAFSLAG OUDESCHILD Over de maand maart, na de winter periode aangevoerd: 52 kg schar; 266 kg bot. 173 kg vispuf; 1632 kg handelsgarnalen; 2045 kg export garnalen, 683 kg pufgarnalen, 3335 kg krukels; 538 kg wulken, 1600 kg kok hanen BRIDGEN Uitslag van 28 maart: A.: 1. Backer-Broekman 61.90 °/o 2. v. Dam-Raven 54,76 °/o 3M>. Echtpaar Jouwersma 54,17 °/o 3V«. v. Heerwaarden-de Vries 54,17 °/o 5. Mantje-Veenema 48,81 °/o 6. mevr. Kooijman-Wessels 44,64 °/o 7. mej. v. Heerwaarden-v. Lenten 44,05 °/o 8. Echtpaar Beemsterboer 37,50 °/o B.; 1. Echtpaar S. Bakker 63,10 °/o 2. mevr. Keijser-Kok 58,33 °/o 3. Bos-Gieze 52,38 °/u 4. Baan-Heikamp 51,19 °/o 5. Echtpaar v.d. Heerik 47,62 °/o 6 Echtpaar Boersma 45,24 °/o 7. Gebr. v. Sambeek 41,67 8. mevr. de Graaf-mej. Hattuma 40,48 °/o Volgende drive 11 april a.s. Tex. Boys-nieuws Zondag is het eerste en tweede elftal vrij, vanwege de interland-wedstrijd. De adsp. spelen hedenmiddag thuis tegen Texel b, aanvang 4 uur. De welpen spelen om 3 uur op het Boysveld tegen de welpen van Texel Boys 2 is ingedeeld voor het Zilveren Kruis in de afdeling L. met de elftallen WGW 3, JVC 2, Watervogels 3, BKC 3. S.V. Texel Programma adspiranten: Vanmiddag: Tex. Boys a-Texel b. Zondag: Helder a-Texel a; Watervogels b-Texel c. De training voor adspiranten (handbal) is in het vervolg weer op maandagavond, aanvang zeven uur. Bij genoegzame deelname rijdt er zondag 15 april een bus naar Alkmaar voor de wedstrijd Alkmaar-Enschede. Kaarten verkrijgbaar kantoor TESO. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER Hedenmorgen is er geen spreekuur van de Burgemeester. GESLAAGD Oudeschild. Onze plaatsgenoot, de heer D. Krijnen Czn. behaalde vorige week in Den Haag het diploma 2e stuur man. NIEUWE KOTTER Zaterdag jl. is weer een nieuwe kotter aan de Oosterender vissersvloot toege voegd, de TX 5, eigenaar A. Ellen, Pe perstraat te Oosterend. Het schip is ge bouwd in Den Helder op de werf van de heer Visser. Het is uitgerust met een 200 pk Industrie motor, heeft eeji lengte van ruim 26 meter en een breedte van 6 me ter. 2de Paasdag is op het Marsdiep proefgevaren; de snelheid bleek 9 mijl. De naam is „Orion". Men kan dit schip het vlaggeschip van de Texelse kottervloot noemen; het is n.l. het groot ste van de vloot. Wij wensen de fam. Ellen een goede vangst met dit mooie schip, waarop zij zeer trots kan zijn, en met hen ieder, die belang stelt in de vooruitgang van Texel. Ze verdwijnen, de hatelijke bunkers aan ons strand. Langzaam maar zeker. In staat van uitvoering is „plan 9-15". Het is een heel eenvoudige codering: het gaat om het stuk strand van paal 9 (bij Den Hoorn) tot paal 15 (Westerslag). Het laatste is nu vrijwel aan de kant. Uiteraard is men bij de werkzaamhe den sterk afhankelijk van de weersom standigheden Bij een stevig westen windje is het slecht bunkers slopen. De 2 compressoren, die de energie voor de pneumatische boren leveren, zijn nu aan het werk bij paal 12, waar de bekende „klaagmuur" is (en binnenkort: was) te vinden. Gelukkig zijn deze geweldige betonblokken niet gewapend. Die wape ning vormt namelijk een bijzondere moeilijkheid. Wat gebeurt namelijk als de springstof in zo'n blok gewapend be ton z'n vernietigend werk gedaan heeft7 Het beton vliegt de lucht in, maar de ijzeren wapening laat zich niet dwingen. Het is, om met de heer Heule te spreken, alsof een met nog maar weinig schedel- begroeiing gezegend man de haren te berge gerezen zijn! En dat zijn dan he laas haren waar heel weinig mee te be ginnen is. In zulke gevallen zou het middel erger kunnen blijken te zijn dan de kwaal. Als straks het strand tussen de palen 9 en 15 van alle smetten vrij zal zijn, is de Noordbatterij (de Krim) aan de beurt. De administratieve voorbereidingen zijn daarvoor nog niet afgerond. En dan is De Koog er natuurlijk nog. Dit seizoen zullen de bunkers aan het Koger strand nog niet verdwijnen; al het andere werk vraagt te veel tijd. Ook is overwogen dat de bunkers aan het Ko ger strand in gebruik zijn; een fraaie strandversiering vormen ze natuurlijk geenszins, maar ze doen tenminste nog enige dienst Maar het is vrijwel zeker, dat in het seizoen 1957 De Koog aan de badgasten een bunkervrij strand kan bieden GLADIOLEN ALS NEVENCULTUUR IN DE LANDBOUW Men zij hiermede omzichtig! De vraag naar gladiolen is na de oor log belangrijk toegenomen. De export van gladiolen vertegenwoordigt momen teel een waarde van ca. 20 miljoen gul den. Bovendien is het areaal sinds 1939 verdubbeld. Opmerkelijk is, dat deze uitbreiding voor een groot deel buiten de bloembollenstreek plaats heeft. De oor zaak van dit verschijnsel is in de eerste plaats gelegen in de omstandigheid, dat er behoefte bestaat aan verse grond voor de gladiolenteelt, terwijl daarnaast vele landbouwers de gladiolenteelt als nevencultuur zijn gaan uitoefenen of er in elk geval belangstelling voor hebben. Niet iedere landbouwer kan echter gladiolen telen. In een onlangs voor de radio gehouden vraaggesprek met enkele deskundigen, met name de heren J. H L. Vink, secretaris van de Nederlandse Gladiolus Vereniging en P G Balken ende, hoofdassistent van de Rijkstuin- bouwvoorlichtingsdienst te Lisse, bleek n.l., dat niet alle gronden voor de teelt geschikt zijn. In Zeeland, Noordbrabant en op de Zuidhollandse eilanden komen zeer geschikte gronden voor, doch be slist ongeschikt zijn de vele zandgronden in Brabant en Limburg, vooral vanwege de te lage waterstand. Een ander punt van overweging is, dat de gladiool een bijzondere verzorging vereist. Tijdig rooien is noodzakelijk, teneinde ziekten in het produkt en kwa liteitsvermindering te voorkomen. Direct na het rooien moet het produkt inten sief worden gedroogd, anders bestaat de kans van botrytis-aantasting, waardoor de knollen geleidelijk tot verrotting overgaan. In het beginstadium wordt deze aantasting niet door de kweker op gemerkt en in het vertrouwen een goed produkt af te leveren zal hij later erva ren, dat het niet aan de keuringseisen voldoet. Bovendien is er alles aan gele gen, dat uitsluitend gezond plantgoed wordt opgeplant. Voor de landbouwer houdt dit de waarschuwing in ?ijn plant goed van betrouwbare handelaren te be trekken en niet, zoals wel eens voor komt, van handelaren, die het niet zo nauw nemen en die ongekeurd plantgoed tegen vaak abnormaal hoge prijzen te koop aanbieden. Doch vóór alles dienen de landbouwers zich af te vragen, of hun land en hun bedrijfsinrichting zich voor de teelt lenen. De Tuinbouwvoorlich- tingsdienst doet al het mogelijke de te lers of toekomstige telers met raad en daad bij te staan. Ook kan advies wor den ingewonnen bij bonafide handelaren en niet te vergeten bij de Nederlandse Gladiolus Vereniging (secretariaat Eikenlaan 8, Bennebroek). „Ik zoek een flink huis, vlak bij duinen en strand, in de periode van half juli tot half augustus. Ik schrijf maar wat vroeg, dan weet ik tenminste zeker, dat U me nog helpen kunt. Deze en dergelijke brieven bereiken 't kantoor van onze volijverige V.V.V. da gelijks. Maar de schrijver van de brief met bovenstaande aanhef moet teleur gesteld worden. Want voor het gezochte huis had hij heel wat vroeger moeten zijn. Maar losgelaten wordt deze adspi- rant-vakantieganger geenszins! Want hem wordt duidelijk gemaakt dat niet alleen een plaats vlak bij duin en" strand aantrekkelijk behoeft te zijn. Er zijn nog wel eens aanvragers die veronderstellen dat Texel als vakantieland zo'n beetje ophoudt bij De Koog. En dus worden de aantrekkelijkheden van de andere dor pen opgesomd, terwijl ook wel eens een suggestie gedaan wordt om de vakantie periode, zo dat even mogelijk is, te ver schuiven naar een rustiger tijd. Per dag 100 brieven De laatst tijd ontvangt de V.V.V. ge middeld honderd aanvragen per dag. Het doorwerken ervan is vooral op dins dag zwoegwerk. Oorzaak: vooral op zon dag gaat het hele gezin er eens extra voor zitten. Dan wordt een brief, liefst lekker uitgebreid, aan de V.V.V. opge steld, waarin alle wensen tot in de kleinste details zijn uitgewerkt. Maar gelézen worden ze, en het antwoord is weliswaar beknopter dan de aanvraag, maar ook heel wat duidelijker. Buitenlanders Duitsers voeren bij de aanvragen van Krabben en peuteren maakt de rlUlO* kwaal steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep ln lIII.NIalI de'poriën door. doodt de ziekte- kiemen en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF - BALSEM ONDERZOEK NAAR DE HEILZAME WERKING VAN NOORDZEEWATER Het dagblad „Het Vrije Volk" publi ceerde een dezer dagen een artikel over bovengenoemd onderwerp. Omdat wij geloven, dat op Texel hiervoor, meer le zers interesse hebben, nemen wij het artikel hieronder over: Binnenkort kan de publikatie worden verwacht van een rapport over de ge neeskundige kracht van het zeewater aan de kust van ons land. In opdracht van een nationaal instituut wordt door deskundigen nagegaan in hoeverre de spreekwoordelijke heilzame werking van het baden in zee kan berusten op weten schappelijke argumenten. Een dergelijk onderzoek omvat het analyseren van allerlei omstandigheden, men beperkt zich niet tot de samenstel ling van het water ook de klimato logische factoren dienen in aanmerking te worden genomen. Een en ander zal voor onze badplaat sen kolossale consequenties met zich kunnen brengen. Een gunstig advies ver schaft namelijk vele mogelijkheden tot een verantwoorde „allweather exploita tie", onafhankelijk dus van de seizoenen. Daarmee zullen dan de badplaatsen terugkeren naar hun punt van uitgang. Zowel Scheveningen als Zandvoort dankt zijn opkomst aan de badhuizen, die daar zijn gebouwd in het begin van de vorige eeuw. Het isolement van de vissersdor pen werd doorbroken toen de zieken er genezing kwamen zoeken voor hun kwa len. In die tijd baadde men in kuipen met verwarmd zeewater, dat emmer voor emmer het duin was opgesjouwd. Er be stonden ook badkoetsen die de zee in reden daaruit werd dan afgedaald in de golven. Deze methoden zijn verouderd. Men kan nu speciale leidingen laten leggen naar de badkamers van elk hotel, waar men dan vier kranen krijgt: leidingwa ter, warm en koud of zeewater, warm en koud. Er zijn nog meer mogelijkheden. De gedachten gaan ook uit naar een over dekt zwembad aan het strand, met kunstmatige golfslag en verwarmd bassin. Maar zover is het nog niet. Toch houdt men los van het onderzoek inzake de heilzame werking het oog al gericht op een winter-exploitatie. De seizoenen groeien naar elkaar toe. Er moet nu nog een brug worden geslagen over de kloof van oktober naar april, «(bij ons is die kloof wel iets breder, laten we zeggen van september tot juni - red over de grenzen de boventoon. Zelfs het wel eens voorgekomen dat er Duitse dan Hollandse aanvragen uit postbox kwamen! De Duitser is gek de zee, en het is onder andere Texel van die sterke voorkeur profiteert. Resultatencontrol Het is heel moeilijk, zo niet onm lijk, te beoordelen welk percentage de aanvragers ook inderdaad naar Tei met vakantie komt. Er kan welisvw een systeem met antwoordkaarten w< den opgebouwd (dat is zelfs enige t gedaan) maar dat blijkt in de prakt toch veel te tijdrovend en dus te ko baar te worden. Aangenomen mag worden dat, gezien het feit van het gere aantal aanvragen, ook het bezo groter zal worden. En daar is het tenslotte om te doen. PAASZANGDIENST TE OOSTEREM - Op de avond van de tweede Paasd is in de Ned. Herv kerk te Oosterend Paaszangdienst gehouden mei medewi king van het Herv. Kerkkoor, het Chi telijk Mannenkoor en de gemengde zaï vereniging „De Lofstem", deze one leiding van de heer C. Bremer. Verd het kinderkoor, dat onder leiding sto van mej. M. Bremer. Het orgel voor samenzang werd bespeeld door de hf Th. Eelman, organist van de Herv. C meente te Oosterend. De kerk was geh< gevuld met belangstellenden. Ds. Scholten las het Schriftgedee Lucas 24:34; 1 Corinthe 15:19-20-54c Heer is waarlijk opgewekt als eersteli van hen die ontslagen zijn. Vervolge in samenzang „Mijn hart gaat U v« blijden", waarna in gebed. N. Vf Ds. Scholten voorgi lo D De Schriftlezing van Ds. Scholten \v uit Mattheus 28ï-7, waarna het ko „Jezus is ons licht en leven" fraai zot Schriftlezing Ds. Scholten over Col. 14-15. ,,Hij heeft ons al onze overtredi gen kwijtgescholden". Het kinderko zong twee coupletten van „Wij kniel voor Uw zetel neer". Samenzang het 3 couplet „U die als Heer der Heerlij heid", waarna een meditatie van Scholten volgde over 1 Corinthe 15*54 „De dood is verzwolgen in de Overwu ning". Samenzang „Looft en aanbidt Jezus onze Heer". Meditatie Klijnsma uit 1 Corinthe 15:57: „Gode dank, die ons de overwinning geeft do onze Heer Jezus Christus". Samenzai „Verlosser Vriend O Hoop O Lus: Schriftlezing Ds. Klijnsma: 2 Corint 13:4 en Romeinen 6:4, „Jezus is gekni :a sigd uit zwakheid, maar Hij leeft uit kracht Gods". Het kinderkoor brengt Dat ons lied vrolijk njze". Schriftlezing Klijnsma Ps. 118:14, 19, 21, onberip ,De Heer is mijn sterkte en mijn psall Hij is mij tot Heil geweest". Het ki zong hierop volgend „Hij overwint, staat voor eeuwig vast". De dankzegging werd uitgesproki door D- Klijnsma, waarna samer, „Nooit kan 't geloof te veel verwachter Zoals aan het begin van de diei speelde tot slot het orgel Zeer zeker mooie avond, waar men ieder jaar wi graag heen gaat. De steeds volle kerk daarvan wel het duidelijke bewijs. BILJARTEN Het kampioenschap 3de kl. is aangename verrassing geworden, ontmoetten hier gemiddelden die voldoende zijn voor de le klasse H. Grootjen toonde zich tot dusven de beste speler, niet alleen technisd maar ook omdat deze biljarter vrijd speelt en durft te stoteri. Als hoogs! partij-gemiddelde speelde hij tegen Room 7,69. Ook W. Vendel staat met| hoog gemiddelde en de overigen blijk allen nog ruim voldoende voor dc| klasse. De stand luidt nu: resp. gespeeld, pnt., car., h.s., li- H. Grootjen 4 8 400 36 5,1 Jn. Brouwer 5 6 461 21 3j J. Zwan 5 6 419 20 2. W. Vendel 3 4 266 19 5 C. Dros 4 4 363 30 3, C. Room 4 2 294 21 21 P. de Jong 4 2 318 19 Jn. de Wit 5 384 17 De biljartliefhebbers die nog met wezig zijn geweest, raden we zeker i zaterdag en zondag een kijkje te neml Na het teleurstellende tournooi derf klassers doet het prettig aan deze j(| gens aan het werk te zien. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Dood vee. Bel J. Zwan, De Koog tel 312 tevens.zoggen te koop gevraagd Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. P. C. Kaan, Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Te k sneeuwklokjes, 's av. na half 6. Zaterdag gehele dag. Joh. v. Leeuwen, Zuid- Eierland E 115 a Te koop stamb. en premiemerrie .,Je- ginie" Bakker Waalderstr. - Te k oude koemest. Tevens prima hoogdrachtige stamb. geit. Bakker, Waalderstr. Te k. aangeb. een wieg, een baby mat. Tevens 300 kg poters rode eerstelingen met spruit selectie E. Jti. Trap, Nieuwstraat 12, Oosterend Te k. aangeb. prima huisorgel Ju. Trap, Weststr. 36, Oos terend Te huur gevraagd schuur aan Den Burg. Adres Weststraat 16 Voerbieten te k. H. Boogaard, Oosterend tel. 292 Te koop 2 beste zoggen. Dros. Tienhoven Verl. gaande van Oudeschild naar Den Burg 1 pr leren en 1 pr. grijze sokken. H. J. Keijser, Waalderstr. 1 - Gevr. vaste knecht of flinke werkman W. Keesoni Te k. ledikant met 3-d. veren bedstel, 12-els wollen karpet mahonieh. linnenkast. W derstr. 47 Verl. een linl glacé handschoen. Gaal tegen bel. terug. Wevertf 57a Te k vers <ifgek f met afst. bewijs. D. Beutnfl Den Hoorn 68 Tel 2184 Aangeb. naaimachine, dair.< en meisjesrijwiel. Lafebc Schildereind 17 Voord aannemelijk bod te k. aangd wegens verandering com; kamerameublement. Ad» bur. van dit blad Te op k. st. r.b. 2-j, koe. A, Smit Sr.. 't Noorden Té een autoped. Beuken) Schildereind 44 Te kofl overcompl. voor elkaann.bfl 100 vt planken, 11 dampali lang 10 vt.. 1 houten voerbi ijzeren bak voor gootstee ijskast, buffet in prima sta hangklok goed lopend. 1 Rijk, Waalderstr. 25 - Te elektr. kookplaat tjiet panne elektr. wasmachine, haaf stoelen, grote linnenfe (mahoniehout), stofzuigert op maandag 9 april van J 6 uur. Peperstr. 77, O'enc

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2