AMSTEL gold HUMANITAS Blikseminslag MOTORPALACE T exels BioscoopTheater Telefoon 27 Laurel en Hardyfestival Mamma Vios Vios Jubileumuitvoering Vios Vios Wij komen maandag op de markt N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming Algemene vergadering NUISSPAARBANX Rente 2\ pCt HYPOTHEEK beschikbaar. F.N. Bromfiets Garage A. Kievit Tel. 58 'n Cadeautje Permanent Taxi Garage Reij Borduren J. G. Dekker C. P. MOOJEN, is verplaatst Hollewalsweg B 115 te Den Burg Openbare Vergadering Beveilig Uw bezit tegen N. V. Hommema's Bliksemafleiders NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK N.V. H.H. Sportvissers prachtige films op het gebied van de sportvisserij Uw leverancier bezit een verborgen schat! MOTOREN SCOOTERS Hoofddealer van al deze merken bil 6« Vervuld verlangen zondagmiddag 4 uur een programma samengesteld van films met de dikke en de dur.ne TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN Zondag en maandag 8 uur Benjamino Gigli in zijn ontroerendste film 's werelds beste zanger in de glansrol van zijn leven TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Financieringskantoor „Hofgeest" Hoofdkantoor: Meervlietstraat 36a te Velsen. Telefoon K 2550 nummer 4210. Heeft gelden beschikbaar voor: Landbouwmachines, Tractoren, Vrachtauto's, Luxe Auto's, Motoren, Bromfietsen enz. Geheimhouding verzekerd. Fanfarecorps VIOS op zaterdag 7 april te Oosterend bij J. Dijt en op zaterdag 21 april te Den Burg in De Oranjeboom Entree f 1,— donateurs vrij Bal na met een grcte sortering Laarzen, schoenen, regenkleding De beste waar voor de laagste prijs. Alle soorten rubber heren werklaarzen 10,— Hoge vetleren werkschoenen 13,50 Prima zeildoeken kruipbroeken dubbele knie 12,50 Alle soorten regenpakken vanaf 19,50 Rubberklompen, leren sokken, werk handschoenen Kinderschoenen en sandalen vanaf 4 95 Jongens en meisjeeschoenen 7 50 Heren schoenen extra voordelig 12.50 Moderne damesschoenen 14 95 Speciale aanbieding lederen kleding lange rundleren motorjassen vanaf 125,- Alle soorten moderne bromfietsjekkers PIET */ROEGOP St. Pancras Tel K 2267 588 rima V oordelig maandags op de markt Agent H. v. Heerwaarden, Hollewalsweg 32 Den Burg van aandeelhouders op donderdag 12 april a s te 20,30 uur in hotel „Texel" te Den Burg Te behandelen punten Opening Notulen Jaarverslag Aanbieding ontworpen balans en winst- en verliesrekening met toelichting Verslag commissarissen betreffende onder zoek balans, winst- en verliesrekening Vaststelling balans en winst- en verlies rekening Verkiezing commissaris (altredend de heer E Noordijk, herkiesbaar) Rondvraag Sluiting De balans en winst- en verliesrekening met toelichting alsmede de te behandelen punten liggen van 19 maart tm 11 april 1956 op werk dagen van 9—13 uur voor aandeelhouders ter inzage ten kantore der onderneming te Den Burg Volmachten kunnen worden ingeleverd ten kantore der onderneming van 19 maart tm 7 april 1956 12,15 uur. De Raad van Commissarissen. Op deze vergadering rijden bussen t w. Van De Cocksdorp 19,45 uur via Wageningse weg, Hoofdweg, Schoolweg Postweg, Walenb Van Den Burg 19.30 uur via Watergemaal tot einde lange weg ('t Noorden 19.50 uur) Van Oost 20 uur Van Oosterend 20 10 uur. Van De Waal 20.20 uur. Van Oudeschild 20,15 uur. Van De Koog 20,15 uur. Van 't Horntje 20 uur via P.H polder Van Den Hoorn 20,15 uur heen via Hoornder- weg en terug via De Westen 9. Óverleg en leg wat over I Spaar bi) de Dagelijks berekend Inlichtingen: Bij kantoor Kooger straat 34, tel. 215 REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper I Mevr. A. C. A. Boer, Warmoesstr. 46, Den Burg De Bromfiets met ruggegraat Prijs f 595, Motorpalace Taxi, Trouwen, Buitenritten Verwarmde wagens voor groot of klein Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I Voor een betera slaagt U zeker in Oosterend I KAPPER BAKKER. Tei. 203 Den Burg, Texel Telefoon 333 Ceintuurs, knopen kousenreparatie binnen 4 dagen gereed VILT P1TRIET RAFFIA KRAALTJES Telefoon 146 Alle Verzekeringen kunt U sluiten bij Den Burg, Telef. 278. Vraagt vrijblijvend offerte Ook voor financiering Het kantoor van het Provinciaal Water leidingbedrijf van Noordhoiland van Haffelderweg 15 naar Telefoon no. 395 afd. Texel Vereniging van Maatschappelijk werk op Humanistische grondslag op dinsdag 10 april nm 8 uur in pension Lakeman Den Burg De heer N. F. A. de Graan adj. directeur spreekt over het werk van Humanitas. Humanitas verzorgt de belangen van niet-kerkelijken en wij hopen dat deze groep blijken van belang stelling zal geven Stelt U in verbinding met Sedert 1825 HoofdkantaorWommels (Fr) Telef 241 bgg 427 Onze vertegenwoordiger is maandag 9 april in hotel Lakeman, Emmalaan 2 Den Burg, telefoon 106 De directeur van de Zeevaartschool te Den Helder, brengt hiermede ter kennis van belang hebbenden, dat door de Raad van Bestuur voor de Zeevaart aan hen die in 1956 de opleiding willen volgen tot stuurman of scheepswerktuigkundige bij de Grote Handelsvaart (schepen van 500 B.R T. of meer) aan een zeevaartschool met eindgetuigschritt A.S. en/of B.Srësp. aan een school voor scheepswerk- tuigkundigen met eindgetuigschritt A M. en/of B.Meeu studiebeurs ter beschikking kan worden gesteld als tegemoetkoming in de kos ten van beide studiejaren, indien in verband met de finantiële draagkracht van de ouders de opleidingskosten een bezwaar vormen. De beoordeling of een reflectant vooreen studiebeurs in aanmerking komt geschiedt door de directeur van de zeevaartschool of school voor scheepswerktuigkundigen waar de reflec tant zich meldt. Nadere inlichtingen worden op aanvraag verstrekt door de directeur van de zeevaart school te Den Helder. Ankerpark 27 DEN BURG, Binnenburg 11 Telf. 391 U komt toch ook a s. dinsdag om 8 uur naar Hotel Texel? Het wordt een genotvolle avond Mitehel Dealer R. DAALDER Vrij entree Norton Panther James F.N. Pannonia Victoria T.W.N. Koop naar Uw zin! Wij geven U de juiste des kundige voorlichting. Vespa Victoria T.W.N. BROMMERS Magneet - F.N. - Kreidler Alle modellen uit voorraad leverbaar. Termijn of contant? Voor de beste service staan wij garant!! Oosterend Tel. 202 en 264 Uw leverancier heeft het in een speciaal „schatkistje" - dat voortreffelijke Amstel Gold Vraag er vandaag nog om en ontdek zélf, dat Amstel Gold inderdaad een „schat" van een bier is. Vol (6H pittig, frisGebotteld in fraaie flesjes, even fonkelend als de fljne inhoud AMSTF.l een schat van een bier! FEUILLETON door W. ROELANT (Slot) HOOFDSTUK X. DIEP IN DE WINTER van datzelfde jaar kwam ze op een namiddag in haar kamer terug, na haar lessen op het ly ceum en vond Leo op haar wachten. Eén ogenblik schrok ze. Maar snel herstelde zich haar evenwicht. Het lag in de lijn der dingen, dat ook dit gebeurde. Rustig luisterde ze, naar alles wat hij ie vertel len had. Het was een lang verhaal. Nu hij tegenover haar zat, moest hij alles uitspreken. Zijn wanhoop toen zij weg was gegaan. Zijn eenzaamheid. Maar ook daarna, zijn begrip en dankbaarheid voor haar besluit. Hij vertelde van de ziekte van Marianne, van haar dood, haar begrafenis. Zij zag het alles voor zich. Zó had zij het meegeleefd in die dagen. Ze was mijn vrouw, zei Leo schor. Ik heb het weer zo goed be grepen, toen zij gestorven was. Weet je Sabina, in al die jaren, waarin ik nooit meer met haar spreken kon, waarin zij onbereikbaar was voor iedereen, was zij mij soms een vreemde. Iemand waar mee ik medelijden had, natuurlijk had ik medelijden. Maar het leek mij soms, of in mijn hart het gevoel van vroeger voor haar gestorven was Jij kwam in mijn leven. Met jou kon ik praten. Toen ging jij weg. Ik heb dat weggaan geëer biedigd, ik begreep dat het te moeilijk voor je was, om altijd zo'n halve plaats in te nemen. Dat was het niet, viel ze hem in de rede. Dat weet ik nu ook, antwoordde hij. Je zou ongemerkt Marianne's plaats hebben ingenomen. Pas toen je weg was, zag ik dat in. Ik heb gevochten met mijzelf en ik heb afstand van je ge daan. Maar eerst toen ik bij Marianne's graf stond, ben ik je ten volle dankbaar geweest voor je kracht, die ik niet bezat. Hij zweeg en keek voor zich uit. Alles trok weer aan hem voorbij. Vol komen oprecht had hij het leed gevoeld om de dood van zijn vrouw. Sabina zweeg ook en keek neer op haar handen. Hoe dankbaar was zij zelf ook. Nu stond er geen schaduw tussen hen van verraad en ontrouw. Sabina, vervolgde Leo, terwijl hij haar aankeek, je begrijpt wel, waarom ik hier gekomen ben. Zou je te rug willen komen, maar dan bij ons, in mijn huis? Ze had geweten, dat dit komen moest en toch overvielen de woorden haar. Suzan, zei ze. Wat moest het voor het kind zijn, wanneer juist Sabina haar tweede moeder werd? Er trok een schaduw over Leo's gezicht. Ik heb openhartig met de kinderen gesproken, zei hij, voor ik hierheen ging. Zij zijn oud genoeg om deze din gen te weten. En Suzan7 vroeg Sabina weer. Zij gaat op kamers wonen in Am sterdam; je weet dat ze met september studente is geworden. Ze staat niet vij andig tegenover je, maar voorlopig wil ze liever niet meer thuis komen. Hij zei het verdrietig. Het deed hem pijn, dat Sabina er zo tegenover stond. Ook Sabina's gezicht betrok. Moest het kind door haar komen nog eenzamer worden? Dat spijt me, zei ze zacht. Ik had haar dit graag willen besparen. Leo knikte. Ik ook, antwoordde hij Daarom had ik eerst nog langer willen wachten. Maar later begreep ik, dat het geen zin zou hebben. Suzan moet dit toch verwerken. En Maarten? vroeg Sabina. Hij is blij, antwoordde Leo. Hij verlangt ernaar, dat je bij ons komt. Het is ook om hem, dat ik niet langer gewacht heb. Hij is zoveel beter dan voor de operatie Maar toch is het nodig, dat hij een beter huiselijk leven krijgt. Die jongen heeft zo jong zoveel moeten verwerken. Ik wil niet dat hij nog lan ger alleen in dat grote huis zit. Ik heb weinig tijd, je weet het. Sabina knikte. Ja, zijn werk nam Leo helemaal in beslag. En ze wist hoezeer Maarten altijd verlangde naar gezellig heid om hem heen. Het is toch veel beter met hem? vroeg zij. Ik heb hem niet meer ge zien na toen, je weet wel Ja, bevestigde Leo. Hij loopt veel gemakkelijker. Maar juist nu moet hij nog leren, zich aan te passen aan het gewone leven. Hij is niet sterk. Je weet, dat hij op het lyceum gaat. Dat kost veel van zijn krachten. Daarom wil ik zo graag, dat je de zorg voor hem op je neemt. Sabina knikte. Ze waardeerde het, dat hij haar niet over hun liefde sprak. Die was vanzelfsprekend tussen hen. En schroom weerhield hen beiden, om aan te raken. Er zou nog veel tijd J ten verlopen, eer zij het verleden konden laten en samen een nieuw staan opbouv/en. Laat in de avond Leo weg en Sabina bleef alleen ach Over twee maanden zouden zij in si trouwen. Nog twee maanden, dan alles in vervulling gaan wat zij eens hartstochtelijk verlangd had. Er was rustige dankbaarheid in haar, een v nuten wondering dat haar gegeven zou wore waarvan zij eens vrijwillig afstand gedaan. Wanneer zij geen kracht had ontv gen om standvastig te blijven en los laten wat niet van haar was - als zij nomen had wat haar toen onthou 'tegen werd - zou zij nu alleen verlies heb te, geboekt. Peinzend keek ze in het van de haard. Kleine vlammen speel een vreemd en onbegrijpelijk spel elkaar. Wie begreep het leven7 Er 1 maar één weg: Zo wie zijn leven willen verliezen. Ze vouwde haar handen en haar geopend naar alle dingen, luisterdfl naar de stilte. EINDE.

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4