1 50 jaar geleden was de pui van Het oude slofte koop M Pepito's eerste grote avontuur t- Op reis Een vrouw met twee linkerhanden Bladerend in een vijftig jaar oude Texelaar vonden wij een interessant berichtje: „Naar wij vernemen, zo stond er, heeft de heer J. Flens in bui tenlandse en binnenlandse bladen te koop aangeboden de ouderwetse pui van het „oude slot", waaromtrent voor enige jaren alreeds vanwege het Rijk pogingen moeten zijn gedaan om dezelve voor ons land te doen behouden". De pui kennen wij beter als de Poort van Hotel „Texel", die vooral een bezienswaardig heid is voor de toeristen. Het heeft blijkbaar niet veel ge scheeld of deze fraaie pui was van Texel afgevoerd! In genoemde krant lezen wij verder: Het aanbod van de heer Flens aan de gemeen teraad alhier betreffende ver koop van de ondergrond van Hotel „Texel" enz., dat als ongezegeld moest worden ter zijde gelegd, schijnt nog niet van de baan te zijn. De heer Flens heeft zijn aanbod weder herhaald, nu behoorlijk in de vorm, en biedt de bedoelde grond wederom aan, nu ech ter met deze aanvulling, dat ook de opstal van het gebouw „het oude slot" door de ge meente kan worden gekocht, hetwelk dan als burgemees terswoning uitnemend dienst j'j zou kunnen doen. Een adres aan de raad van ingezete nen om op het bedoelde aanbod in te gaan, gaat ter tekening rond en bevat alreeds nagenoeg 150 handtekeningen van personen, meest veehouders, die daardoor bedoeld plan willen steunen, hun belangen door verkrijging van een goed marktterrein op deze wijze zien gebaat en in verhoging van marktgeld geen bezwaar zien". De heer Flens wilde het terrein, waarop Hotel Texel staat, met aangren zende tuin aan de gemeente verkopen ter vergroting van het marktterrein. De daarop staande gebouwen zouden dan worden afgebroken en worden overge bracht naar De Koog, om daar als bad hotel dienst te doen. Toen dit aanbod in de raad van zater dag 3 maart 1906 behandeld werd, was er ook een adhesie-adres met 218 hand tekeningen. B. en W. achtten vergroting van het marktterrein echter niet dringend nood zakelijk: alleen op twee grote markt dagen bestaat behoefte aan groter ter rein, de Nieuwstraat of Hollebol kan dan zeer goed dienst doen. Voor aankoop en gereedmaking van 1000 m2 terrein zou f 20.000,nodig zijn. Daardoor zouden de marktgelden met 5 ct. per dier moe ten worden verhoogd. „Gevreesd moet worden dat dan de aanvoer zeer zou verminderen. Aankoop van het gehele terrein met oude slot, benevens de kos- De gevel van het oude slot", dat in 1611 werd gebouwd. Dit historische ge bouw staat in de geschiedenis ook wel vermeld als het schoutshuis. ten van gelijkmaking enz. zou ongeveer f 40.000,eisen, terwijl de gemeente dan zou moeten gaan speculeren in bouwter rein en bovendien, geen burgemeester kan verplicht worden een gebouw van de gemeente te huren. In geval van nood zou de gemeente altijd nog het Park hebben om voor marktterrein in te rich ten. De heer Zijm zag liever de markt naar buiten Den Burg op een stuk land of bij de haven. De heer Keesom zou er tegen zijn de markt buiten het dorp te maken, doch meent dat er altijd wel ruimte zal zijn te vinden. De heer Dikkers wijst er op, dat de aanvoer de laatste jaren niet vooruitgaat, terwijl de uitgaven stijgen. De heer Keijser verlangt stemming en daarbij wordt h$t aanbod van de heer Flens met algemene stemmen verworpen. DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.45 10.30 12.55 15.25 18.00 Van Den Helder: 6.30 9.25 11.40 14.10 16.45 19.35 Op Zon- en alg. erk. Chr. feestdagen: Van Den Helder 10,35, 13,00; 17,20; 19,35 Van Texel: 7.45; 11,35, 16,00; 18,20 45. 's Morgens héél in de vroegte, moest Pepito het roer overnemen van Bloo- beest. Maar toen hij uit zijn kooi wilde stappen, bemerkte hij, dat het vreselijk koud was en er dikke ijsbloemen op het glas van de patrijspoort zaten. „Sjonge", mompelde Pepito, „ik beleef wel vol doende avonturen! Boeven, mist, mijnen, boze Chinezen en nu is het alles weer ijs wat de klok slaat! Brrr!" Klapper tandend trok hij zijn streeptrui aan en toog kouwelijk naar het dek om Bloo- beest af te lossen. „Hallo Bloobeest!", riep Pepito, „ik kom je aflossen, ga maar gauw naar bed!" Doch als enig antwoord hoorde hij het huilen van de ijzige wind door de touwen, waaraan lange ijspegels hingen. „Ach, arme Bloobeest", zei Pe pito vol medelijden, ga maar vlug naar je bed", maar Bloobeest verroerde geen vinger! „Oeg, oeg", kreunde hij en dat was alles wat er uit zijn mond kwam. Zijn handen zaten vastgevroren aan het roer en dikke ijspegels hingen aan zijn neus. Zelfs op zijn ogen zalen ijsbloe men! Zo stond Bloobeest daar, als een plichtsgetrouwe ijsklomp. Toen Pepito geen beweging in Bloo- HET BADHUIS ZATERDAGMIDDAG GESLOTEN Het Bestuur van de afd. Texel van het Witte Kruis verzoekt U beleefd er reke ning mede te houdend dat het badhuis zaterdagmiddag 12 uur gesloten zal wor den, in verband met het 50-jarig bestaan van onze afdeling. OPENBARE KENNISGEVING Aanmelding cn aangifte voor de Bevolkingsregisters. Burgemeester en Wethouders van Texel; gelet op het bepaalde in artikel 112 van het besluit bevolkingsboekhou ding, Staatsblad 1936, nr. 342; herinne ren de bevolking aan haar verplichtin gen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van genoemd besluit; brengen als voornaamste ter openbare kennis: le. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of er daar voor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in één der bevolkingsregisters; 2e. dat ieder moet worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalden tijd als regel zijn nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust te genieten, 3e. dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2e vermelde bijzondere voor schriften gelden; 4e. dat, behoudens afwijkingen, ieder die Nederland verlaat onverwijld van de bevolkingsregisters moet worden afge voerd; 5e. dat bij adresverandering binnen de gemeente de nodige wijzigingen in het bevolkingsregister moeten worden aan gebracht. Voorts in verband met het boven staande: a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente, monde ling of schrftelijk moet geschieden op de dag van, of uiterlijk 5 dagen na het vertrek .(bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adresverandering met opgave van het laatste adres en van de naam der ge meente of van het land en de plaats waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig met opgave van de naam van het hoofd van het gezin); b. dat aan de aangever van een vertrek, behoudens bijzondere gevallen, onmid dellijk een verhuiskaart wordt uitge reikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding en welke bin nen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het bestuur der Nederlandse gemeen te in welker bevolkingsregister de per soon moet worden opgenomen; c dat ieder die in de gemeente nacht- iust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet en die nog niet in een be volkingsregister is opgenomen of die ten onrechte nog in het bevolkingsregister ener andere gemeente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bij het ge meentebestuur onder overlegging van een paspoort of ander identiteitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Neder land en van een verhuiskaart of legiti matiebewijzen, indien hij uit een andere gemeente van Nederland is gekomen, tenzij hij overeenkomstig de desbetref- beest kon krijgen, werd hij toch een beetje ongerust en trommelde kapitein Druppel uit zijn kooi, die voor de zo veelste keer vreselijk schrok en dadelijk meeging. „Wel,, alle ijsberen", riep de kapitein uit, toen ze aan dek kwamen, „we zitten met de „Brul" midden in het ijg! Daar komen we nooit meer uit!" „Zullen we eerst proberen Bloobeest uit het ijs te halen, kapitein?", stelde Pepito voor en even later droegen de ka pitein en Pepito de stijf bevroren Bloo beest naar de warme kombuis. fende bepalingen is vrijgesteld van aan melding; d. dat bestuurders van instellingen, ge stichten of schepen, waarin personen onder eni" bestuur inwonen, alsmede hotelhouders, pensionhouders en kamer verhuurders uiterlijk vijf dagen na de opneming of huisvesting of na het ver trek, mededeling moeten doen van de ge slachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veertien dagen in de instelling, het gesticht, schip, ho tel, pension of huis wordt of is opgeno men of gehuisvest, alsmede van ieder zodanig persoon, die daaruit vertrekt; e. dat overtreding van de voorschriften wordt gestraft volgens de wet; f. dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het be volkingsregister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 8.30 tot en met 12,30 uur, bij de afdeling bevolking der gemeentesecretarie, te Den Burg, Texel. Texel, 12 april 1956. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboei DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog omtrent vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige de volgende uitspraken heeft gedaan: Dirk Roeper, lichting 1955. Met ingang van 5 april 1956 voor een jaar vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige wegens persoonlijke on misbaarheid. Bij beschikking van 28 maart 1956, no. 702971. Ilcnricus Maarten Brouwer, lichting 1956 Met ingang van 7 juni 1956 voor een jaar vrijstelling van dienst verleend als gewoon dienstplichtige wegens kostwin nerschap, bij beschikking van 6 april 1956, no. 704880 Tegen elke omtrent vrijstelling gedane' uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag na de dag waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht, in be roep komen. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, mei overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk be schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin te richten beroepschnit moet met redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op afd militaire zaken van de secretarie de zer cemeente. Texel, 11 april 1956. De Burgemeester voornoemd. C. DE KONING TEX. BOYS 1-FORESTERS 1 1—3 Dit werd een in alle opzichten spor tieve en faire wedstrijd. Meteen ontwik kelde zich een felle strijd met opvallend mooi veldspel van Foresters. Daar stond het enthousiasme van de Boys tegenover waardoor Foresters niet tot volle ont plooiing van hun spel toekwamen, want de Foresters werden meteen aangeval len of gehinderd in het plaatsen. In de eerste 10 min. waren de Boys enigszins in de meerderheid en met open aanval len werd het de verdediging van Fores ters zeer lastig gemaakt, doch deze ver dediging was uit het goede hout gesne den. Bij één der snelle aanvallen van Foresters schoot de l.buiten van korte afstand keihard in, de Boys-keeper stompte de bal nog weg, maar toch be landde hij via de onderkant van de lat in het net: 01. De Boys gooiden er hierna een schepje op en met succes, want 5 min later bracht M. Boogaard de partijen weer op gelijke voet, nadat mid- voor N. van Heerwaarden de keeper uit z'n heiligdom had gelokt. Om beurten trokken zowel Foresters als de Boys ten aanval met zeer goede ocmbinaties. De Foresters 1 binnen schoot vanuit een kluwen spelers laag en onhoudbaar in: 1—2. In de tweede helft moesten de Boys tegen de straffe wind op spelen, maar juist in deze fase hebben de Boys zich uitstekend geweerd en zijn zelfs een pe riode sterk in de aanval geweest. De Boys maakten via de paal de gelijkma ker, doch de scheidsrechter annuleerde dit doelpunt, daar hij dit niet had kun- ZDH-nieuws Daar de wedstrijd voor de adsp. het tweede afgelast werden, kwam leen het eerste elftal in het veld en in de plaatselijke derby in Oosteren Daar de scheidsrechter verstek liet gaaj werd onder leiding van Klaas Burg begonnen. O. kiest eerst voor de win maar toch zijn wij voor de rust al in de aanval, maar doelpunten blijve uit, rust 00. Na de rust zijn wij ger; geld voor het O.-doel geweest en sla; den wij er in twee doelpunten te make Keeper Keijzer heeft zijn doel uitst kend verdedigd. Eindstand 02. Zaterdag: Oosterenda-ZDH a. Zonda Vesdo-ZDH te Schagerbrug, dit wor een zeer belangrijke wedstrijd: Ve& heeft de leiding en wij staan twee doe punten achter. Donderdagavond trainen. Jongens, reid je voor op deze wedstrijd. Er km nen geen supporters mee in de bus v de spelers, maar bij voldoende belaq stelling gaat er een extra bus. Dus geven voor donderdagavond bij het b stuur. De handbal won met 85 van Ze meeuwen. SVC-Niemw De adspirantenwcdslrijd werd afgela Het eerste, dat naar JVC moest, kre het zwaar te verduren. Alvorens wij gonnen werden we met bloemen geht digd ter ere van ons kampioenschap. Direct na de aftrap ontwikkelde J1 zich zeer snel, wat voor ons niet nj viel, ?odat wij al gauw met 30 achl stonden. Dit wist S. te handhaven een kwartier voor het einde en mo* toen zwichten: uit een corner werd ke rig ingekopt en vlak voor het ein maakten ze er 50 van. Dit was prima oefenwedstrijd voor de volgen competitie. A.s. zaterdag SVC a-Tex. Boys a. Voor het tweede zal getracht word een wedstrijd vast te stellen. Zij, die naar Nederland-Saarland w len op woensdag 6 juni moeten dit geven voor zaterdag bij de secretaris. S.V.O.-nieuws De wedstrijd van de adsp. werd af; last. Het eerste speelde tegen ZDH. O. gint met de harde wnd in de rug, zo de aanvallen over en weer gaan. Toch Z. niet zwakker, ja zelfs gevaarlijk maar de verdedigers weten het h<x koel te houden en de rust gaat in n blanke stand Na de rust heeft Z. de wind mee de aanvallen zijn niet van de lucht, bal-is niet weg te krijgen en de verde ging staat dan ook onder hoge druk 20 minuten weet De Wit de bal in d te werken, wat Dijker even later h haalt. Wij krijgen hierna weer wat mi vat op het spel en het einde komt i 20 voor Z. Voor ons geen slecht sultaat en voor Z. een verdiende ov winning. Zaterdag thuis adsp. tegen ZDH a. Ons eerste zondag uit te^en DWOW ZA' Uitq Boel Den In mer Nooi Be TES< gera; Texe belai de ti te be winti den I in de kelijl is aa He Den tijd i bezig de vt have: bindi van boot Verk meen wetei tje v den, TESC vaart Me denti te ve waar ting kunn beria wij zij dan Uw spoorkaurlje ge haald bij de V.V.V. „Texel" Vo< De van 1 de, h< het j sard ij voerd vredij elder: De achte: breke concu De slag tegen nen constateren, aangezien de bal on het zijnet doorging. Hierdoor gaven Boys zich echter nog niet gewonnen werd cle serie aanvallen voortgezet, ter zonder resultaat. De aanvallen Foresters waren zeker niet zonder vaar, maar ook onze verdediging geen krimp. Bij een ogenschijnlijk on vaarlijke aanval van Foresters werd bal niet snel genoeg weggewerkt, w« door er een doclworsteling ontstond, voor Foresters een doelpunt oplevenilhet voer 1.60. schild Gro zo m; kleun als in oi 13. In de resterende 5 minuten tntifl vroeg ten de Boys vergeefs door te breken. I Texel Met deze overwinning is Foresters! slechts 1 punt van het zo begeerde k; pioenschap af. In de nog resterend wedstrijden zullen zij deze zeker bt richt len, daar dit een prachtige homogene snelle ploeg is en o.i. dan ook als ei candidaat voor dit kampioenschap aanmerking komt. Boys, wij heb deze wedstrijd eervol verloren, jullie hebben er voor gevochten de derlaag zo klein mogelijk te houdefl getoond sportieve verliezers te kun zijn, hetgeen de voorzitter van Fores ook na de wedstrijd heeft laten blij door zijn dankbetuiging voor deze ia en sportieve strijd. FEUILLETON door TOM LODEWIJK 2. Jan bevrijdde zich met moeite uit de hartelijke omhelzing. „Waar is Ruth?" vroeg hij, verwachtend de jongste spruit voorzichtig van de trap te zien dalen. „Ruth is nog even bij moesje in bed gekropen" schamperde Junior. „Ze was jóu zeker te vlug af" lachte Jan, de zwakheden van Junior kennend als zijn eigen. „Ik ga zwemmen" zei Junior, „lekker vroeg, dan is er nog niemand. De bad meester zal me duiken leren van de hóge plank, vader!" „Nou, da's wel nodig ook" vond Jan, onderzoekend zijn stamhouder aanziend, „heb je die lik wagensmeer op je toet vannacht in bed gekregen? Heb je je gisteravond niet gewassen?" „Moeder had gezegd dat hij zich was sen moest" verklaarde Els effen, „maar hij is natuurlijk vuil en wel in z'n bed geklauterd". „Heeft moeder je dan niet nageke ken?" informeerde Jan. „Moeder had toch zo'n hoofdpijn", lichtte Els toe. „Dat vind ik geen manier", veroor deelde Jan, „om daar gebruik van te maken". Als moeder ziek is, moet je zulke streken niet uithalen, Junior. Denk er om dat je 'm dat niet weer lapt, want als ik het merk, trek ik je aan je benen uit bed en stop je zo met je hoofd onder de kraan". „Met een boender met Vim" hielp Els lachend en droeg voorzichtig de thee muts met inhoud naar de kamer. „Nou dan jij als de weerlicht naar boven!" dreigde Jan „en je gaat eerst je gezicht wassen, mét zeep, denk je d'r an? Dan kleed je je an en gaat eten, en dan kun je nog even naar 't zwembad". „Dan is 't alweer te laét" klaagde Jan „als ik éérst moet wachten tot ze alle maal gegeten hebben. Dan kan 'k net zo goed niet gaan. Toe vader, mag ik m'n brood mee naar het zwembad? Van moeder mag 't ook altijd". Jan zuchtte. Ongeordend was dit huishouden. Hij dacht aan zijn eigen ouderlijk huis. De eerste, die altijd óp was, was moeder. Als je beneden ikwam, was de thee gezet, het brood gesneden, de tafel gedekt. Allemaal aan 't ontbijt, geen uitzondering op die regel. Orde in huis, zei moeder altijd en zijn vader was dat roerend met haar eens. Wat was het hier? Annelies dikwijls nog laat in bed of lang bezig zich te kleden, hij zelf jachtig om weg te komen en allerlei klusjes er tussen door - een knoop ha len uit Junior's veters, een speldje in Ruth's blonde haren wurmen, zelf met warm water een vlek halen uit z'n broek, een vlek die er al een paar dagen zat - dan had je het maar moeten zeg gen, zei Annelies dan, maar óls hij het zei zat die vlek er een week later nog. geen tijd voor gehad - nee, het werd zo een huishouden van Jan Steen. „Ga dan maar" zuchtte hij, „maar eerst je wassen. Je mag zo 't zwembad niet eens in!" „O best" protesteerde Junior, trach tend van de waspartij af te komen. „Het gaat er in 't water vanzelf af, vader!" „Wassen!" bulderde Jan en wees naar de trap. Haastig, als een eekhoorn, klauterde Junior de trap op, en even later hoorde Jan de kraan op volle kracht bruisen. „Je hoeft geen brand te blussen" buide hij nog onderaan de trap, maar Junior hoorde het met. Even later vernam Jan de klagende stem van Annelies „Spat toch niet alles onder, jongen, toe Jan, zeg jij dan es wat!" „Ik heb al genoeg gezegd" snauwde hij, en zijn slechte humeur keerde te rug. Met een onvergenoegd gezicht de tafel rondkijkend, die door Els een beetje onbeholpen was gedekt, greeo hij naar een boterham, smeerde er jam op. „Waar is het deksel van die jampot, Els?" „Daar heeft Jan gisteren gaatjes in geboord. Hij had een tor gevangen" vertelde Els, „maar de tor is er tóch uit gekomen, vader". „Jan moet van de spullen afblijven" zei Jan Senior „zo'n open jampot is geen gezicht". „Moeder had het ook al gezegd, maar hij deed het tóch" zei Els berustend. Wat heb je er aan als je iets zegt, en de kinderen storen zich er niet aan, be dacht Jan geërgerd. Ouders die zich niet wisten te doen gehoorzamen waren in de aap gelogeerd. Hij zélf moest va ker thuis zijn. Annelies kon de jongen niet aan. Maar tja. Vandaag was hij weer de hele dag weg. Congres in Arnhem. Vanavond laat thuis Dan trof hij Annelies ver moeid en lusteloos in een luie stoel met een boek waarin ze niet las, of mis schien al in bed. Een briefje op de tafel. „Doe je een beetje stil, ik ben maar vast naar bed gegaan". Het ergste waren de kinderen. Els niet. Die ging zo rustig haar gang, die was altijd gelijkmoedig, die hielp moe der als 't maar even kon. Hij was dol op z'n oudste. En kleine Ruth, die leu ke springintveld, die deed alles wat Els zei. Die twee waren onafscheidelijk. Die konden uren samen spelen. Of ze zaten te tekenen, puntje tong uit de mond, stil als muizen Nee, die twee meiden van hem, daar had je een zacht eitje aan wat de opvoeding betref^. Maar Junior' Lastig, woelig, ongezeggelijk, vol fantastische plannen, die maar meteen verwezenlijkt moesten worden, altijd klaar om met een hamer of een nijp tang af te gaan op wat beslist voor zijn experimenten moest worden gespaard. Je mocht wel ogen in je rug hebben voor dat jong. Toch was het een leuke, eerlijke knul, en zat hij boordevol goede voornemens. Maar die vervaagden als kaf voor de wind bij de eerste de beste afleiding. Hij hing aan z'n vader en moeder en bezorgde ze nochtans heel wat narigheid, maar had dan diepe spijt en kon niet slapen, wanneer de schuld hem des avonds niet vergeven was. ,,'t Komt allemaal later wel terecht", had de meester op school goedmoedig ge zegd. Maar inmiddels hebben wij de last" had Jan stillekens gezucht. Hij kauwde lusteloos op z'n boterh spoelde die met grote slokken thee Boterhammen-thee dacht hij, me. vertederd, want Elsje had altijd de ging een hele hoop water le gooiö een klein beetje thee. „Zo", zei Annelies, in haar ki®sen, di beneden komend, met een slaperig zicht, „ben je al begonnen?" „Moest wel", zei hij met z'n mond Nergei halfvol, „anders haal ik de bus niet „Ga je niet met de wagen?" *„Die heb ik vandaag maar es in garage laten staan, dan kan ie een ff beurt krijgen". „Waar moet je heen7 Gunst, dacht hij geirriteerd, dat hd haar nu al twee maal verteld. dat mechanisatiecongres in Arrüie lichtte hij nadrukkelijk geduldig toe „Zeker laat thuis", constateerde „Zal wel laat worden, ja", stemde toe. „Nou ja", zuchtte ze, „dan ga ik vroeg naar bed. Of zal ik voor je blijven?" Maar dat laatste klonk slachtofferachtig dat hij er niet op ging. „Zou 'k maar niet doen", ried opstaande. „Nou", hij boog zich naar haar voor een afscheidskus.... formal dacht hij scherp. Wat is een zoen ceremonie? Precies hetzelfde als spiegelei van de stationschef, klaar vooruit dan maar. „Kan het niet een beetje harteüp vroeg Annelies pruilend, „ik zie Je hele dag niet". mee I komst door Maar haar op de eens teinsn nauwi lun den e! een ti deine sporer vrienc vader] ongetr goed 1 staan derlan Zo 1 •roeg heeft :ich h wijde vroege eigen De :'j Zijl legnif van di iets v< eerste doen. Zelf; zoen t verwa. tencen dat z§ beetje gaan over. rand i Vreemi stellen Onz< dekt, 'iland auto, op de in de En

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4