Voor j aarsaanbieding DROS MAGAZIJN CISKE DE RAT een nieuwe hoed t U hebt het in eigen hand In het voorseizoen naar Texel Bakker Compoteschaaltjes Limonadeglazen Glazen schalen Botervloot Suikerpot Nest glazen schalen Bowlkommetjes m oor Colaglazen Bitterglas Limonadeglas Crème borden Kop en schotels Melkbekers Nest schalen Wasstel Combinatie Tafelservies Combinatie Waterglazen 39 ct 3,35 7,95 no. 374, De Koog Rode Geraniums Texels BioscoopTheater Telefoon 27 Met Pinksteren J. G. DEKKER Nieuw BUTAGAS Hotel De Lindeboom-Texel Tijdens het pinksterweekend zaterdag, zondag en maandag Esemble JOHAN HART SOIREE DANSANT N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming Op 2e pinksterdag vaart een extra boot t.w. Vanaf maandag 21 mei a.s wordt de veedienst naar Purmerend en Leiden weer normaal hervat Alle voortekenen wijzen er op, dat ons eiland weer een bijzonder druk sei zoen tegemoet gaat en dat de boten van de N.V. TESO in de komende voorjaars- en zomermaanden tienduizenden gasten naar Texel zullen brengen. Aldus het blad „Voor Vrienden van Texel", dat vervolgt: Als alle onderkomens - daaronder ook begrepen de kampeerschuren en kam peerterreinen - zijn volgeboekt, dan wil dat zeggen, dat ongeveer 10.000 gasten verblijf houden op ons eiland. Dan kun nen wij dus heel wat „bergen", zult U ongetwijfeld zeggen. Inderdaad. Deson danks kunnen wij - helaas - lang niet aan alle aanvragen voldoen. Dat wil zeggen: voor zover die aanvragen be trekking hebben op een vakantieverblijf in de periode tussen half juni en half au gustus. In deze luttele weken heeft 90°/o van de Nederlandse bevolking haar va kantie. Dan trekt die ganse massa er op uit, voor een deel naar het buitenland (waar tegenover staat dat minstens evenveel buitenlanders naar Nederland komen), voor het grootste deel echter binnen de eigen grenzen. Nu heeft ons overbevolkte landje waarlijk geen te véél aan recreatieruimte, wél een ern stig tekort, terwijl het leger van vakan tiegangers van jaar op jaar nog toe neemt. Daarbij richt zich de enorme stroom van aanvragen vooral op de vakantieoorden aan of nabij zee. Met het gevolg, zoals wij reeds zeiden, dat wij niet in staat zijn, aan al die aanvragen te voldoen. De vraag naar een gemeubileerd huis, naar gemeubileerde kamers, naar een bungalow of een kampeerhuisje is ont stellend groot. Bovendien concentreert zich het overgrote deel van die aanvra gen op De Koog. Men heeft, klaarblijke lijk, liever een huis öp het strand dan 10 meter er achter. Wel nu, het lijkt ons in dit verband juist om de situatie, zoals die op het ogenblik (midden februari) is, onver bloemd hier weer te geven: in De Koog is voor de maand augustus praktisch geen enkel huis of huisje meer beschik baar. Voor juli ligt de zaak iets gunsti ger, met name voor de eerste weken van juli. (Men heeft er echter rekening mee te houden, dat de eigenaars van gemeu bileerde huizen bij voorkeur voor de gehele maand verhuren, zeker de maan den juli en augustus). Overigens is er in De Koog, naar de stand van het ogen blik, nog wel plaats in de hotels en pen sions voor de topweken. En verder zijn er in de andere plaatsen op ons eiland nog mogelijkheden voor alle soorten van accomodatie, al dient men wel voor ogen te houden dat ook hier de periode van half juli tot half augustus het eerst „vol" loopt. Men raadplege zoveel mo gelijk onze Bezettingslijsten. Deze kun nen weliswaar niet van dag tot dag „bij" zijn, doch als richtingaanwijzer bij het zoeken naar een onderkomen zijn zij niettemin van groot belang. Op grond van het vorenstaande zal het duidelijk zijn, dat onze aanvragers hun aanvankelijke wensen noodgedwon gen wel eens zullen moeten wijzigen. Wij kunnen onmogelijk het maximale aantal van 10.000 vakantiegangers, dat tegelijk op ons eiland aanwezig kan zijn, onderbrengen in De Koog; wij hebben in De Koog bovendien veel minder hui zen en huisjes beschikbaar dan er vraag is. Men bedenke, dat de afstanden (naar het strand bijv.) waar men ook „zit" op Texel nergens groot zijn, dat wij be schikken over uitstekende wegen en fietspaden en tenslotte: dat ieder plekje op ons „Gouden Boltje" haar eigen be koring heeft. Het spreekt wel vanzelf, al willen wij daar toch nog gaarne de nadruk op leg gen, dat er in het voor- en naseizoen méér dan voldoende plaats ter beschik king is. En zijn eigenlijk de maanden mei en juni niet ver-uit de mooiste van het jaar? Zeer zeker is dat ook op Texel het geval. Onze prachtige natuur is dan in haar feestkleed; de jonge lammetjes, die overal in de weiden hun levens vreugde uitleven, zijn dan een lust vooi het oog; de lammerenmarkten worden alleen in deze maanden gehouden en zijn van een bijzondere bekoring; onze beroemde vogelbroedplaatsen tenslotte zijn in geen periode van het jaar zo vol DE PEERLESS-FLETSWEDSTRIJDEN De door de Texelse Peerless rijwiel handelaren georganiseerde Peerless fiets- en prestatierit over Texel, waarbij alle dorpen moesten worden bezocht, is een groot succes geworden, want er heb ben 75 personen aan deelgenomen. Za terdagavond werd de uitslag reeds be kend gemaakt, maar later bleek, dat de bovenste twee deelnemers gediskwalifi ceerd moesten worden, een hunner was b.v. nog geen 14 jaar. De hoofdprijs, een Peerless-fiets, ging nu naar C. Vinke, Weverstraat, die bovendien een Peerless rijwiellamp kreeg. Alle prijzen zijn be schikbaar gesteld door de Texelse hande laren in Peerless rijwielen. De verdere uitslagen waren: Rijwiellampen: J. Mollenhof, De Koog; J. Voorthuizen, De Cocksdorp; G. de Graaf, Eierland; D. Betsema en A. v.d. Berg, Oosterend, J. Jimmink, De Waal; J. Slot, Oudeschild; C. Slegh en D. Lap, Den Hoorn. Voorts werden prijzen gewonnen door: P. Keijser Fz, De Waal; J. Kreeft, De Waal; G. du Porto; G. Bakker, Buiten- heim; P. Blom, Kogerweg; Tj. Douma, De Koog; J. Witte; C. Bruin, Oosterend; A. Brans, Oosterend; M. Witte; M. de Waard, De Cocksdorp; J. de Waard, De Cocksdorp; D. Bakker, H. du Porto; T Witte; B. Dorenbos; H. Verstegen; C. de Graaf; H. Spanjer; P. Dam; J. Vonk en B. Buisman. Morgenavond vindt in ,,De Oranje boom" de feestelijke uitreiking van de prijzen plaats. Ter gelegenheid hiervan wordt o.a. een aantal interessante films vertoond. Iedere deelnemer aan de tocht mag een belangstellende meenemen. kleur als in mei en juni, de broedtijd. Redenen te over, zouden wij willen zeggen, om ernstig te overwegen of U niet veel beter in het rustiger voorsei zoen met vakantie naar Texel kunt gaan. U krijgt, om het populair uit te drukken, dan beslist méér waar voor Uw geld. De prijzen zijn bovendien lager. Uw schoolgaande kinderen vormen daarvoor een bezwaar? Wij onderschrij ven dat volkomen. De pogingen om te komen tot een zo dringend noodzake lijke, vrijwillige vakantiespreiding,, heb ben helaas jammerlijk gefaald. Daarom lijkt ons een regelend optreden in deze door de overheid meer dan ooit gebo den, in het belang van de vakantie gangers doch niet minder in dat van alle bij het toerisme betrokken organi saties. (waaronder ook het vervoers wezen, dat de enorme stroom in de top weken niet of nauwelijks verwerken kan). Om in theater-termen te spreken: men verdringt zich allerwegen voor de twee de voorstelling en er is té weinig be langstelling voor de eerste, die toch minstens zo goed is. Dat moét fout lopen, aan alle kanten. Het is ook voor de vakantiebedrijven bepaald niet leuk, dat de vraag voor zes, hoogstens acht, seizoenweken (veel) te groot is, de vraag voor voor- en naseizoen te gering. Tot slot: er zijn nog zoveel gezinnen zónder kinderen, of alleenstaanden. La ten zij het voorbeeld geven en wél in het voorseizoen komen. Dat zal hunzelf ongetwijfeld veel genoegen geven, doch dat niet alleen: zij zouden daardoor ook meer ruimte vrij maken voor de families mét kinderen, die tot nu toe voor hun vakantie op de topweken zijn aange wezen. AUTOMOBILIST MOEST UITWUKEN Doordat een jeugdige wielrijder op de Hoofdweg bij hoeve „De Volharding" plotseling een onverwachte manoeuvre maakte, moest de chauffeur van een bestelauto, de heer Van der Berg, Bakke rij „De Eendracht", De Cocksdorp, snel uitwijken om een botsing te voorkomen. Het gevolg hiervan was, dat de auto in de sloot terecht kwam en aan de rechter zijde nogal beschadigd werd, terwijl de chauffeur enige gekneusde ribben opliep en zijn medewerker J. P. Stolk een hoofdwond bekwam. JONGE KONIJNEN Bij hoeve „Weltevreden" nabij De Cocksdorp huppelen verscheidene jonge konijnen rond, een bewijs dus, dat de myxomatose niet alle konijnen in deze buurt verdelgd heeft. ONDERWIJSNIEUWS Naar wij vernemen is onze vroegere eilandgenote, mej. F. Meindersma, be noemd tot directrice van de landbouw- huishoudschool te Varsseveld. TEXEL-HARLINGEN Een abonne schrijft ons: Uw berichtje in de Texelaar van 9 dezer over de dienst Texel-Harlingen verdiend m.i. wel enige aanvulling. In de tijd, waar ik geen weet meer van heb gingen mijn ouders in de vakantie reeds met ons heen en terug met de schipper naar Harlingen. Er waren toen twee schippers, die om de week een ge regelde dienst op Harlingen hadden. De ene week voer schipper Pieter Plaatsman een oom van de heer J. C. Plaatsman, en de andere week voer Jac. Bakker Phz. met zijn zoon P. Bakker. Later heeft de heer J. C. Plaatsman de dienst van zijn oom overgenomen en is de fam. Bakker er mee opgehouden. De dienst is later uitgebreid met een 14-daagse dienst op Rotterdam. S.V. Texel Uitslag: Wieringerwaard 2-Texel 2 23, waarmede Texel 2 dan haar laatste competitiewedstrijd eervol heeft afge sloten. Dan staat a.s. maandag, 2e pinksterdag de jaarlijkse sportdag van de Texelse Sportraad te De Cocksdorp op het pro gramma en mogen we verwachten, dat, voor zover daarvoor aangewezen, we zullen medewerken tot het welslagen van dit sportprogramma. VISAFSLAG OUDESCHILD Periode 30 april tot en met 12 mei 1956: 747 kg tong; 1227 kg schar; 193 kg bot; griet 192; 23 kg kabeljauw; 1244 kg vis- puf; 8869 kg handels- en exportgarnalen; 1964 kg krukels; 1680 kg kokhanen. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 16 mei 0,30 en 12,30; 17 mei 1,25 en 13,20; 18 mei 2,30 en 14,25; 19 mei 3,50 en 15,45. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. KLEUTERBUREAU Het Kleuterbureau van 17 mei a.s. is uitgesteld tot 24 mei. Advertenties Met vreugde en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van ons dochter tje en zusje Anita dat bij het H. Doopsel de namen ontving Anita Cornelia M. J. Bakker-Veeger P. J. Bakker Carla Martinushoeve, Den Hoorn, 15 mei 1956 Beter zien er beter uitzien I met een nieuwe moderne bril van gedipl. opticien Groeneplaats Ook het juiste adres voor Uw zonnebril met optisch verantwoorde glazen. TEXELAARTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Te k. glazen vitrine (liggend) J. Bakker, „De Instuif", De Koog Te k. radio en radio tafel. v. d. Struys, R. P. Keij- serweg 12 - Te k. aangeb. prima accordeon 120 bassen 4 korig B. Beumkes, Zwaan- straat 8 Te k. 2 meisjes jurken m. 95 en 100 f250p stuk. Geel meisjes jasje f3,50 Witte overall maat 46 f5 donkbe bl. falcon regenjas lft. 15 jaar 2,50 br. jongenssch. m. 38 - 39 f3,50 Verder 2 3-delige konijnenhokken f 10 per stuk Oudeschild 182 Te k, 2 ton voerbieten Anton Barhorst Gerritsland Te k. een maaimachine (Massi- Haris) Jac. Kikkert. Spykdorp Tel. 323, O 34 n.b. Oosterend Te k. zinken badkuip. Ko- gerstraat 21 Wie heeft Henk Martens zijn Dinky Toys gevonden op wegnaar paal 12. Haffelderweg 7 Flinke hulp gevr. voor hele of halve dagen voor bloemen- kwekerij. Jac. Hin, Kogerweg 14— Nette werkster gevr. C. de Wijn, Helling, Oudeschild Aangeb. dames en meisjes rijwiel. Lafeber, Schildrend 17 Te k gevr. damesrijbroek Adres bur. v.d. blad Wie nam vrijdag br. aktentasvan fiets tegen Vismarkt mee? Graag ber. J de Waal, We- verstr 51 Meisjes gevraagd voor het seizoen. Hotel De Toekomst, De Koog Getrouwd RONALD VLESSING eh HENNY SNOEK Amsterdam-Z. 15 mei '56 Messchaertstr. 2 Verloofd Annie Vonk en Jan Bakker 2e pinksterdag 1956 Spang W 29a, Spang Verloofd Trijnie Heerschap en Jaap Klaversteijn Den Burg, Warmoesstr. 34 Zeist, Eikenlaan 4 a 21 mei 1956 2e pinksterdag zijn onze ouders S. Ellen M. C. Ellen- Verbruggen 30 jaar getrouwd. Nog veel goeds en vele jaren wensen de kinderen hun toe Eerste pinksterdag hopen onze lieve ouders A. Bakker en A. Bakker-Duinker hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken Hun dankbare kinderen Jan en Annie Ria Gerrit Nico Spang W 29a Texel Op 20 mei hopen onze geliefde ouders J. Smit en A. Smit Hin hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen Zevenhuizen O 127, Texel Receptie 21 mei (2e pink sterdag) van 3 5 u in Het Wapen van Amsterdam, Oosterend Heden overleed voor zien van de H H. Sacra menten der stervenden onze lieve broeder, zwa ger en huisgenoot Jacob Witte wedn. van Henderika Scbrama in de ouderdom van 85 jaar Tam. Witte Fam Scbrama Cath. en A Smit Den Burg, Molenstr 9 Texel, 11 mei 1956 De gezongen uitvaart dienst heeft plaatsgehad dinsdag 15 mei in de RK. parochiekerk te Den Burg, waarna begrafenis op het R.K. kerkhof Vrijdag 18 mei as hopen onze lieve opa en omoe P. Koorn en T. Koorn-Kint hun 40-jarige echtvereni ging te herdenken Wim Piet Kees Reino Gelegenheid tot feliciteren van 3—5 uur Westergeest B 65 Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstelling onder vonden tijdens de ziekte en het overlijden van onze lieve moeder, behuwd- groot- en overgrootmoeder AAGJE SPIGT wed van C. de Ridder Fam. de Ridder t Noorden, 16 mei 1956 Voor de vele blijken van belangstelling welke wij op 2 mei jl hebben ontvanger betuigen wij onze oprechte dank. H Schrama A Schrama-Hopman Den Burg, mei 1956 Langs deze weg zeggen we allen hartelijk dank; voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25- jarig huwelijk ondervonden Fam J. Visser Wilhelminalaan 98 Den Burg, Texel Voor de vele blijken van deelneming ons betoond na het overlijden van onze geliefde man, vader, be huwd-, groot- en over grootvader JACOBUS MOENS betuigen wij onze hartelijke dank in het bijzonder ds Soesan, dokter Feikema en dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer de overledene'bewezen Uit aller naam A Moens-Verschelling Eierland, mei 1956 Zolang de voorraad strekt helder glas, 6 stuks 115 cl met banddécor in div.l Q kleuren, 6 stuks helder plas, flinke maat 7 5 C helder glas 55 cl helder glas 50 d 5-delig, helder glas 2,' gekleurd glas, 6 stuks 1,9] mooi dun glas, 6 stuks 1,^ met goudrand, 6 stuks 1,4 met goudrand, 6 stuks 1,' diep en plat 39 ct ontbijt 33 ct crème aardewerk crème aardewerk 29 ct 6 dig crème 5 dig crème thee-, ontbijt- en tafel- CQ go servies 49 dl crème Porselein met goudrand OQ 50 22 dig thee-, ontbijt- en tafel servies crème m goudrand OQ 50 64 dig 12 persoons helder glas, 6 stuks 85 ct STENENPLAATS 6 Telefoon 221 Telefonisch aangesloten onder van Heerwaarden Langebos dubb en enkele voor bak en tuin Bloemkwekerij Jac. Hin Cz Tel. 261, Kogerweg 14 Hedenavond iaatste voorstelling van de Nederlandse film U slaagt het beste bij r Hoe hoger Uw rekening dij de Cent kruidenier is, hoe meer U kunt spar Allereerst door de netto-prijzen en tweede door het vrijwillig spaarsyste van de Centra-Klanten-Kring. Cono treer dus Uw boodschappen op de Cent kruidenier. Hij kan U vrijwel alles k ren: koek. beschuit, koffiemelk, U groenten, margarine, vleeswaren zo maar door. Ook de lekkernijen, dii op Uw uitstapje wilt meenemen. ADVOCAAT GOLD EGG per fles REINE VICTORIA'S OP SAP per fles HAWAII ANANAS GROTE PINDA'S ZOUTE PINDA'S VRUCHTENCARAMELS RUMBONEN EIERKOEKEN VERKADE PAKJES CROQUETTE BISCUITS PAKJES GEMENGDE BISCUITS per blik 250 gram 200 gram 150 gram 150 gram 3 voor CENTRA CENTRA blijft CENTRA De Directeur Direct tegen de laagste prijs en sparen van een leien dakje Van Texel20,30 uur Van Den Helder: 21,30 uur Ver. Texelse Beurtdiensten Hoofddepót voor Texel: BAKKERS IJZERHANDEL

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2