Albert Heijn Bij de „Onderlinge Rundveeverzekering Texel" zijn 3131 dieren verzekerd voor f 1.368,675.- Een vrouw met twee linkerhanden Meisje gevraagd Dr. K. J. Pronk Lunchschotel Gym Ver. Texel Echt zilveren theelepeltjes en taartvorkjes Fa Gebr. Mantje Limonadeglas GRATIS Onder voorzitterschap van de heer Joh. de Graaf, die deze functie al 20 jaar lang vervult, hield de Onderlinge Rundvee- verzekering „Texel" vrijdagavond in Ho tel „De Zwaan" haar algemene leden vergadering. Als wij nagaan, dat deze vereniging 185 leden telt viel de opkomst beslist hard tegen, ofschoonhet be stuur ook wel eens vergaderd heeft in tegenwoordigheid van slechts één lid veehouder. De voorzitter kon mededelen, dat 1955 voor de verzekering een betrekkelijk gunstig jaar is geweest en slechts een ge ring nadelig saldo opleverde. Hierna werden door de administrateur, de heer C. Stoepker, de notulen van de jubileum-vergadering voorgelezen: op 21 februari 1930 werd de vereniging nl. op gericht. Wij kregen het bewijs daarvan in handen; „De ondergetekenden verkla ren bij deze dat zij deelnemen aan de Onderlinge Rundveeverzekering „Texel" en genoegen nemen met de voorwaarden, vastgesteld in de oprichtingsvergadering van 21 februari 1930 en vastgelegd in 't reglement". Men startte met 21 leden. Het waren: H. Smit Czn., Fr. Witte, C. Bakker Dzn., H. Smit Hzn. Jr., W. Bak ker Mzn., P. M. Witte, C. Schoenmaker, L. Bakker, P. van Tatenhoven, Joh. Smit Rzn., Gebr. G. en A. Keijser, A. Kooiman, S. Kuiper, C. Roeper Pzn., D de Jonge, J. P. Breman Pzn., wed. J. Vermeulen- Knol, P. Koorn Jzn., Gebr. Wilner, gebr. Boon en W. J. Vendel. De voorzitter betuigde de 85-jarige ad ministrateur zijn dank voor de keurig verzorgde notulering, welke geen reden tot op- of aanmerking gaf en sprak de hoop uit, dat de heer Stoepker zijn werk nog geruime tijd zou kunnen voortzetten. Uit de boeken bleek, dat er 49 koeien waren overgenomen. Deze waren verze kerd voor f 30.425,Voor deze dieren werd aan de verzekerden uitbetaald in totaal f 24.340,De dieren brachten in totaal f 9.228,04 op. In de verzekering zijn 3.131 runderen opgenomen voor een totale waarde van f 1.368.675,zodat de heer Van Egmond nog gelijk kreeg ook, toen hij schertsend opmerkte: „Nu krij gen wij behandeling van de miljoenen nota". Inmiddels is het aantal verzekerde koeien weer toegenomen. De voorzitter merkte op, dat de belang rijke opbrengst der overgenomen dieren mede te danken is aan de dierenarts, die tevens adviseur der vereniging is. De premie voor het eerste halfjaar werd weer vastgesteld op 1 pet. en het bestuur volmacht verleend om voor het 2e halfjaar naar bevinding te handelen. Men maakte erop attent, dat men bij aan koop van runderen onverwijld de taxa teur of administrateur op de hoogte dient te brengen, daar de dieren ook al zijn de andere koeien verzekerd, niet automa tisch in de verzekering worden opgeno men. Koopt men een rund van een ver zekerde stal, dan blijft die verzekering uiteraard van kracht. Bestuur. De heer Joh. de Graaf, voor zitter, werd op voorstel van de heer Stoepker bij acclamatie herkozen. De heer De Graaf dankte voor het gestelde vertrouwen. De heer C. Huisman was als bestuurslid niet herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer C. Verberne, Spang, met algemene stemmen benoemd. De voorzitter dankte de heer Huisman voor het werk, door hem ten dienste van de Onderlinge rundveeverzekering verricht. Tijdens de rondvraag informeerde de heer D. Witte wat de meest voorkomen de oorzaak van sterfgevallen onder de runderen was. De voorzitter antwoordde, dat de oorzaak zeer verschillend is. On der kalveren deed zich nogal eens een geval van longwormziekte voor. Voorts worden allerlei ziekten waargenomen kopziekte, uierontsteking enz. en ook komt het meer dan eens voor, dat men een rund dood in de weide vindt, zonder dat de oorzaak bekend is. Op onze vraag wat de aanleiding tot de stichting van de Onderlinge Rund veeverzekering „Texel" is geweest werd geantwoord, dat dit mede verband hield met het gunstig verloop van de reeds in 1915 opgerichte Onderlinge Paardenver- zekering „Draagt Elkanders Lasten". Op richters van „D.E.L." waren de heren -j. - GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN over periode 4 tot 11 mei 1956: Gevonden: zwart lederen kinderport. met vreemd geld; br. herenhandschoen; groene kinderbeurs; rozenkrans; konijn (brandneus); bruin ribfluwelen kinder jasje (De Koog); zilveren manchetknoop met zeeuws knopje (O'end); tondeuse. Verloren: paar zwarte dameshand schoenen, bruine kinderpantoffel; brui ne lederen herenwant; zw. glacé hand schoen; licht grijze jongensregenjas; re genbroek van zwart zeildoek; lipssleutel in etui (De Koog); polshorloge „Fortus" zw. wijzerplaat (Oosterend); bos sleutels; br. lederen port. met inhoud. Het bureau is hiervoor geopend dage lijks van 4 tot 6 uur n.m. Handbalnicuws Z.D.H. Texel 2-ZDH, vrijdagavond is, hoewel een enigszins forse, toch een sportieve wedstrijd geworden. ZDH, dat feller speelde, heeft verdiend gewonnen en wel met 21. Volhouden maar. Donderdagavond trainen, zie kastje. SVC-nieuws De tweede pinksterdag krijgen wij op ons veld de grote Texelse Sportdag, waar U van alle sportevenementen kunt ge nieten die op Texel beoefend worden Cocksdorpers houdt allen deze dag vrij om er niets van te missen. Zij, die naar de Olympische dag willen op 24 juni moeten dit opgeven voor za terdagavond bij W. Ran, tel. 231. C. Stoepker, C. J. Geense en P. C. Boo gaard. Na de rondvraag werd de vergadering door de voorzitter gesloten met een woord van dank voor de wijze waarop de besprekingen waren gevoerd. FILMNIEUWS: „DE ONSTERFELIJKE WALS" Het is een verademing onder films er weer eens één te zien, waarin men onder de bomen vrijt, de zon in het water ziet schijnen en danst en muziek maakt. De film is al oud, maar het is wonderlijk zo „modern" ze nog aandoet; in de opnamen van de walsen zit een ongelofelijke zwier en het ontstaan van de „Geschich- ten aus dem Wienerwald" tijdens een ritje van Strauss met zijn geliefde in het bos is een charmante vondst, die heus niet minder geworden is, omdat ze zo vaak is geïmiteerd. „LAVASTROOM OVER JAVA" De film „Lavastroom over Java" speelt in 1883. Het verhaal gaat over ka pitein Boll, die" de Pieterszoon-diamanten wil opsporen. Deze schat zou twee eeuwen eerder zijn gezonken bij de on dergang van het schip „Pieterszoon". Er is echter ook een Chinees in het spel, die het ook op schatten voorzien heeft. De verleidelijke danseres Kim Kim ziet zich tenslotte gedwongen de Chinees te ver tellen over haar bezoeken aan de Vuur god op de Krakatau, waar prachtige dia manten verblijven. Om kort te gaan, het komt tot een uitbarsting van de Krakatau (iets aparts door de kleuren), en de held redt zijn geliefde. In deze aardige avonturenge- schiedenis worden hoofdrollen vertolkt door Fred MacMurray en Vera Ralston. Nederlands nieuws: O.a.: Werkbezoek van Koningin aan Oostelijk Flevoland; Koperen bruiloft van Johnny Jordaan; Koninginnedag parade in Enschede; De Verjaardag van H M de Koningin; Plechtige onthulling van het Nationale Monument voor de gevallenen. Wereldnieuws: O.a.: Brits-Russische besprekingen ge ëindigd; Nato-manoeuvres op de Mid dellandse Zee; Aardbeving in de omge ving van Granada; Nieuw grensincident in Gaza; De duizend mijl race in Italië. PUBLIKATIE VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 16 mei Den Burg, „Casino", 8 uur, film- en foto-avond. LAMMERENMARKTEN Burgemeester en Wethouders maken het volgende bekend: De grote lammerenmarkten zullen dit jaar worden gehouden op de volgende data: 22 en 28 mei, 4, 11, 18 en 25 juni 1956. De toelating tot deze markten ge schiedt, bijzondere gevallen uitgesloten, alleen wanneer vooraf de nodige hokken zijn besproken. Daartoe zal de gelegen heid bestaan: a. ter gemeente-secretarie op alle werk dagen, uitgezonderd marktdagen, van 8,30 tot 12,30 uur. b. ten raadhuize des zaterdagsavonds van 19 tot 20 uur. c. op de marktdagen van 9 tot 13 uur aan de kiosk op of nabij 't marktterrein Verzocht wordt bij het bespreken van lammerenhokken met gepast geld te be talen. Aangiften na zaterdagavond 20 uur ontvangen voor de markt van maandag d.a.v. worden niet meer ten uitvoer ge bracht. Aanvoer van de lammeren en het overige vee kan alleen geschieden tus sen 8 en 10 uur en alléén door de Park straat met dien verstande, dat de Park straat niet anders bereikt kan worden dan door de ingang bij de Weverstraat. De aandacht wordt er nadrukkelijk op gevestigd, dat het niet toegestaan is de lammeren te merken met teer. Texel, 9 mei 1956. Burgemeester en wethouders van Texel, De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog omtrent vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige de volgende uitspraken heeft gedaan: Jacobus Marinus van Splunter, lichting 1956. Met ingang van 7 juni 1956 voor 1 jaar vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige, wegens aanwezigheid van een bijzonder geval. Bij beschikking van 5 mei 1956, no. 717423. Tegen elke omtrent vrijstelling gedane uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag na de dag waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht, in be roep komen. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk be schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin te ■ichten beroepsohrift moet met redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op afd militaire zaken van de secretarie de ze'- cremeente. Texel, 11 mei 1956. De Burgemeester voornoemd C. DE KONING Die mand ts eigenlijk te zwaar voor de kleine meid. Zt] tont hem echter met plezier, omdat zij weet welke heerlijkheden er inzitten. Heerlijkheden voor straks en voor de beide Pinksterdagen. En natuurlijk alles van Albert Heijn, want nergens koop je beter en voordeliger! FEUILLETON door TOM LODEWIJK 9 „Hier ben jij voortaan de Koningin" Het viel wel een beetje af.... Anne- lies niet elke dag meer te zien. Voortaan was er alleen het weekend, en nog niet eens iedere week. De reis was lang, en meneer Beeremans had vaak 's zater dagsmiddags besprekingen met de staf. Daar moest Jan bij zijn en hij leerde er ontzaglijk veel van. Manussen, de oude hoofdvertegenwoordiger, nam hem onder zijn hoede. Jan merkte dat de oude baas hoog aangeschreven stond bij de klan ten. Maar hij was een tikje conservatief en voelde weinig voor experimenten. In Maarnveld had hij een goede hos pita getroffen in juffrouw Wansink, een weduwe met drie dochters (gelukkig niet op huwbare leeftijd, had hij geruststel lend Annelies bericht) die een degelijke burgerpot kookte en van oordeel was dat een man, die hard werkte, voldoende moest eten. Zij zorgde voor hem als was hij haar eigen zoon, kortom.hij kon het niet beter treffen. Annelies was een weekend over ge weest. Ze had gelogeerd bij Verleur, een jonggetrouwd collega, want twee ver loofden onder één dak, daar had juf frouw Wansink het niet op begrepen. Op een zaterdagavond waren ze samen door de hoofdstraat van Maarnveld gewan deld. Het was er druk en gezellig, de winkels verlicht, al het volk op straat. Maarnveld was een flink dorp met en kele industrieën, mooi gelegen, vlak bij bos en hei. „Zou je hier wel willen wonen?" had Jan schertsend gevraagd. „Met jou wel", had ze geantwoord, „maar móet je hier wonen?" „Ja, meneer Beeremans wil dat erg graag". „Er wonen toch ook vertegenwoordi gers ergens andersin Arnhem een en in Leeuwarden, heb je me verteld?" „Ja, die hebben daar hun rayon. Maar meneer Beeremans wil dat ik dicht bij de fabriek zit, dan heeft ie me in de buurt. Het is ook beter". „Meneer Manussen woont toch óók in Deventer?" „Daar heeft ie altijd gewoond, vóór ie hier kwam. En daar krijg je hem met geen duizend politieagenten vandaan. Hij is verknocht aan de koekstad. Maar het zint meneer Beeremans niks". „O". Later zou hij nog aan dit gesprek te rugdenken. Nu trad hij op rozen, terwijl hij met Annelies door de hoofdstraat liep. De mensen keken naar hen: een knap stel. De dorpelingen hielden Anne lies voor een soort gravin, en de vrou wen zagen naar haar om. Jan zag het en genoot. „Mijn prinses", zei hij, en drukte haar arm. En toen duurde het niet zo lang of Jan begon over trouwen te praten. Er kwam een heel aardig huisje leeg aan de Bosweg, meneer Beeremans had het ge kocht. „Je kunt er in", zei hij tot Jan, „en als je trouwt, krijg je er honderd in de maand bij. Hoe eer je hier voor vast zit, hoe liever". Ja, met die oude heer Beeremans had hij het wel goed af geschoten. Hij kon geen kwaad bij de „baas" doen. Met Annelies was hij er„op visite geweest, en de oude heer had zo stilletjes geglimlacht. „Je doet 't niet minder", had hij gezegd. Maar bij het weggaan had hij Jan even achteruit ge trokken. „Je hebt een schat van een meisje", zei hij, „en als ze nou óók nog een goeie huisvrouw is, dan mag je je zelf feliciteren". Ook aan die uitspraak van de oude mensenkenner had Jan later nog vaak teruggedacht. Mevrouw Monica Verheyen had even tjes geweend, toen ze hoorde hoe haar dochter zou wegtrekken met een vreem de man naar een onbekend dorp. Jan had zijn aanstaande schoonmoeder al lang dóór. Dat was ook niet zo moeilijk. Mevrouw Monica had een goedhartige vlindernatuur, zó zat ze mijlen diep in de put, zó zong ze het hoogste lied uit. Ze vond het niet zo leuk, dat Annelies wegging. Ze had stille dromen gehad van een adellijke schoonzoon of een in dustrie-magnaat, het viel haar een beet je tegen dat haar Annelies, haar prin sesje, tenslotte trouwen ging met een doodgewone reiziger en wonen in een achterafdorp. Bij Jan z'n ouders waren ze geweest, die in hun eenvoudig huisje in een ar beiderswijk in de stad Groningen woon den, nu de kinderen de deur uit waren. Ze waren eenzaam geworden. Hun beide dochters geëmigreerd, Jan ergens in het Overijsselse. Maar vader Beider waakte over z'n tuintje, z'n kippen en z'n hout snijwerk, en moeder Beider had er een schaar kleinkinderen bijgekregen in de buurt, waar ze met speeltuin- en club- -aal in nde werk een onvervangbare hulp was, zen snoot, koffie zette, tranen drw en door heel de buurt tout coitt „Opoe Beider" werd aangesproka. waren een beetje verlegen toen Jaa Annelies kwam aanzetten. Moeder der vond haar een „echte dame' vreesde dat zoon Jan het wel eenb hoog in 't hoofd had. En later spr haar bezorgdheid uit, terwijl ha; jaarde echtgenoot worstelde op de tussen slapen en waken. „Als dat maar handen an d'r lijf heeft, Ai ,,'t Zal wel loslopen", zei de vader genwoordig hoeft dat niet meer. Stofzuigers en electrische wasma: en al dat gesnor, daar hadden wij z(| weet van. 't Was al heel wat, toen wringer kochtenwat heb ik ding staan draaien". „Je had in de muziek gemoeti was prachtig geweest als orgel grapte moeder Beider en met die lach sliep ze in. Jan wist van al die zorgen onj welzijn niet af. De trouwerij nam in beslag. Het werd een „kouwe ning". Annelies' vader gaf haar drag in geld „voor haar uitzet" en een foto van zijn dochter in bruii' Moeder Monica zou het besterven als haar wettige echtvriend mét hi cie trouwerij kwam. Jan dacht ai vader en moeder, eenvoudige naast z'n schoonmoeder, die nató in groot gala zou komen. Annelif zette door. Ze verbande met een moedigheid en vastbeslotenheid diejn l verbaasde, alle gedachten aan een bruid" en stootte bij hém op de weerstand, want hij droomde van in bruidskleed. Het werd een heel voudige stille trouwerij, zonder eni hef. En wat het bruidscostuum Annelies zag er in haar donkei mantelpakje zo betoverend uit, datj zich niet kon indenken dat ze in L nóg mooier zou zijn. Overigens vu een stijlvolle dag, zonder hoogtef en Jan was blij toen het achter was. De bruiloft begon voor heml hij met een gewichtig gebaar de sleutel uit zijn zak trok en de de: hun eigen woning opende, die ii door Annelies zo modern en was ingericht, dat Jan ze „zijn noemde. Op de tafel prijkte een pi ruiker gloeiendrode rozen. Het van de „Agri" hing er aan. „Beert* zei Jan verrast. „Hoe heeft ie die gesmokkeld?" E. Groot, Molenstraat TE KOOP puik beste consumptie aardappelen Rode Ster, S. v. Egmond, Tienhoven Huidarts, Den Helder is VRIJDAG 18 MEI AFWEZIG van deze week 50 gram tongenworst 50 gram metworst 50 gram schouderham samen 70 ct. Voor fijne vleeswaren naar E. Groot, Molenstraat De afdeling herensenioren begint a s, donderdag 8,30 u Aller opkomst is dringend gewenst, ook degenen, die zich nog niet opgaven kun nen dit op de oefenavond alsnog doen Het Bestuur. vertegenwoordigen 'n eeuwenoude traditie van degelijkheid Ook leverbaar in mo derne modellen Hogerstraat 8, Den Burg TE KOOP partijtje dekriet P Vvitte, Plassendaal Schenk met de feestjaren een extra fijn kopje koffie en thee ALBERT HEIJN KOFFIE EN THEE de krachtigste - de geurigs te de voordeligste spedaai aanbevolen onze DELICATA GUATEMALA KOFFIE bus 230 grim 255 00*0 W 4 Fantastische Mobylette-aanbiedingen voor 1956: S1, s 2, S3 en Transport. Vraagt om een proefrit bij: M. A. J. VONK Limonadesiroop sinaasappel per fies 75 Groninger koek met sucade en snippers reuze koek 95 Gemberkoek vol stukjes fijne gember per stuk 65 Grote pinda's verpakt in speaale zak 230 gram 59 Een extra tijne maaltijd met: voor de soep Champignons extra choix per blik 70 Calif. Soepasperges groot blik 93 voor de vleesschotel Agniez sauces madihe - piquante - champignons p. blik 98 voor het dessert PerzikenSunrearltntrblik I95-125-79 FruitCOCktailSunpeari bi ik 215-135-79 Hawaiian ananas blik 222-118-82 een fijne tafelwtjn Medoc 1952 per fles270 Beaujolais supérieur per flcs3l5 Franse landwijn per fles 170 Graves supérieures demi sec flc>295 Vin blanc de table per fles 175 Riesling sylvaner per fles 195 gezondheid- drink vruchtensap Sinaasappelsap DelMonic per blik 69 Grapefruitsap DtlMoote per blik 53 Ananassap Sunpcarl p-r blik 49 Appelsap Runo I er fles 35 Tomatencocktail Rimo per fles 37 GROTE DELICATA-CHOCOLADE REPEN melk puur - extra bitter - butterscotch 6 stuks f I .- Zès voor één gulden Drie redenen 1. de beste kwaliteit - 2. de laagste prijzen om b, AH t, kopon f reme winstaandeel Koop AL uw kruidenierswaren bi/ Albert Heijn en u spaart sneller voor een A.H. klantenobligatie. Met haar hoge rente en winstaandeel (dtt jaar samen liefst 7%) ts deze obligatie h f SO.- een -waardevol bezit Gten wonder dat de effecten handel oj banken u er grif circa f. 63.- voor betalen Toast per pak 34-28 Volrode Can. zalm per blik 345- 195 Rose Canad. zalm Clover Leaf blik 115 Canad zalm fancy keta per blik 175 - 95 Sardines Philippe Canaud p. blik 125 Pilchards DelMonte per bilk 115 Schelvislever per blik 65 Blanke tonijn 'n delicatesse blik 100 Kreeft ..princes" per blik350 Lunchkaasje volvet per stuk 150 Baby edammer kaasje per stuk225 Olijven Crosse &BlackweJI flac. 230-195 Croqucttenvulling kaai en klaur 8 stuks 125 Bacon zonder zwoerd ioo gram 75 Boerenmetworst 100 gram 54 Mals rookvlees 100 gram 49 Knakworst per blJe vanaf 110 Leverpastei 3 blikken 100 VOORDELIGE PI NXSTERAAN BIEDING tot en met zaterdag 19 met a.s. bij iedere fles limonadesiroop vanaf 95 ct een vrolijk gekleurd - leuk gedecoreerd Albert Heijn 's limonadesiroop - heerlijk en verfrissend GROTE SPRITSEN bus 12 stuks 49 HIPPODROME BISCUITS 250 gram 33 VANILLE TOFFEES 200 gram 45 ROULGTTA'S p. Stuk verpakt 200 gram 45 VRUCHTENKOEKjES 200 gram 45 CHOC. PRALINES 200 gram 49 ADVOCAAT goudmerk exrra grote fles395 ADVOCAAT prima grote flcs249 FIËSTA apéritief literfle 175 RODE VRUCHTENWIJN Vinolia fles 110 SARDINES in olijfolie 3 blikjes 100 KOFFIEMELK per blikje 25 ANANAS Sunpcarl blik 10 schijven 149 MANDARIJNTJES Sunpear! per blik 85 GRAPEFRUIT PARTJES DelMonte blik 82 SPERZIEBONEN le kwaliteit literblik 84 DOPERWTJES middel fijn literblik 84 DOPERWTEN tuinbouw 2 literblikken 139 ECHTE GELDERSE HAM 150 gram 69

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4