Een vrouw met twee linkerhanden Wrijf Kou en Pijn weq met DAMPO J. A. STAAL ZONDAGSDIENST DEN BURG lste en 2de Pinksterdag DOKTER ELIAS (ingaande zaterdagavond 6 uur) KANTOREN VERHUISD Met ingang van heden zijn de kantoren van Huisvesting en Sociale Dienst ver plaatst van Raadhuis naar Vismarkt 2 (hoek Groeneplaats). AFKOELING Twee opvarenden van een in de haven liggend schip, man en vrouw, kregen ver schil van mening. De vrouw maakte zich zo kwaad, dat ze pardoes te water sprong. Of ze na dit verkoelende bad de ruzie nog voortgezet hebben, is niet bekend. EEN KLEINE OVERSTROMING De Koog. Een miniatuur waters nood vond plaats aan de Minister Ruys- weg toen Woensdagmiddag een buis van de Waterleiding sprong. De omgeving van het Doopsgezinde kerkje stond in een ommezien blank. Donderdag werd een en ander door waterfitters van het P.W.N. hersteld. Dit is in korte tijd de derde maal dat aan de Minister Ruysweg een buis het begaf. BAKKERIJ „DE EENDRACHT" OPENDE FILIAAL TE DE KOOG In een bijzonder klein pandje aan de Dorpsstraat opende de fa. v.d. Berg Hilverda uit De Cocksdorp haar filiaal te De Koog. „Klein maar fijn", zou elke daar binnengaande smulpaap kunnen uitroepen, om vervolgens in tweestrijd te geraken bij het zien van de waarlijk enorme sortering. De grote verscheiden heid aan luxe bakkerijprodukten, uitge stald in talrijke keurige vitrines, getui gen van de toewijding en de goede smaak van de exploitanten. De met veel zorg opgemaakte etalage, alsmede het heldere interieur, komple- teren de goede indruk, die de winkel op de bezoeker maakt. Wij willen niet nalaten bakkerij „De Eendracht" op deze plaats geluk te wen sen met deze voortreffelijke start. GESLAAGD Mej. G. M. Vlaming, Oosterend, slaagde te Haarlem voor gezinsverzorg ster. PEERLESS-FEESTAVOND Donderdagvond vond in „De Oranje boom" de Peerless-feestavond plaats. Op deze avond werden de prijzen uitgereikt, welke gewonnen waren bij de Peerless- prestatiefietstocht, georganiseerd door de Texelse Peerless-rijwielhandelaren. Geopend werd door de heer Van den Kommer, namens de Peerless-grossier Jako, Alkmaar. Spreker merkte op, dat de deelname - 75 man - veel groter had kunnen zijn, want het aantal prijzen was zeer groot en daaronder bevond zich een fiets! Hierna werd begonnen met de verto ning van een filmpje van de autoped- tocht rond het IJsselmeer in november 1954, waaraan zes mannen deelnamen. In zes dagen legden zij 440 km af, iedere dag toonde de vrucht van de training der voorgaande en ten leste geleek het een sprintwedstrijd te zijn geworden. „Maar het waren dan ook Peerless-autopeds", aldus de commentator! Vervolgens werden de prijswinnaars op het toneel geroepen. Dat waren er zo veel, dat het toneel nauwelijks groot ge noeg bleek! Kees Vinke, Weverstraat, mocht de fiets in ontvangst nemen. Het werd een damesfiets. Voor zijn verloofde? Nee, zo „ver" is Kees nog niet, maar hij had een heel ander plannetje: „Moederdag" had hij in zijn kazerne in Gelderland moeten vieren en nu maakte hij het eventjes goed. Bravo, Kees! Na de pauze werd door twee groe pen van deelnemers aan de Peerless- tocht een wedstrijd hersengymnastiek gehouden, o.l.v. de heer Van den Kom mer. Dit werd gevolgd door een film, aangeboden door Veilig Verkeer en ge draaid door de heer Laan. EXTRA BOOT OP TWEEDE PINKSTERDAG Tweede Pinksterdag vaart 's avonds een extra boot van Texel om 20,30 uur en van Den Helder om 21,30 uur. RIJWIELVERVOER NAAR TEXEL Met ingang van 1 juli a.s. zal het weer mogelijk zijn op de stations der Nederl. Spoorwegen rijwielen rechtstreeks naar Texel te bevrachten. In het vorige sei zoen was dit niet mogelijk in verband met de toen plaats hebbende werkzaam heden op het haventerrein te Oudeschild. Teneinde misverstand te voorkomen, zij er op gewezen, dat de op het station van afzending te betalen vervoerskosten worden berekend tót station Den Helder. Indien men dus in Oudeschild zijn rij wiel in ontvangst neemt, dienen nog be taald te worden de kosten van vervoer van station Den Helder tot Oudeschild. Tót 1 juli blijft bij treinverzending de regeling van kracht, dat bevrachting slechts mogelijk is tot Den Helder en dat men op het station aldaar z'n rijwiel dient af te halen en het zelf mee aan boord moet nemen. Overigens is natuurlijk te allen tijde en onder alle omstandigheden vervoer van rijwielen naar Texel per (particuliere) bodediensten mogelijk. Bij terugkeer van Texel verdient het aanbeveling indien men rijwielen per spoor naar de plaats van herkomst wil verzenden om de rijwielen zelf mee aan boord te nemen en op het station Den Helder af te leveren. Oponthoud aldaar kan men voorkomen door zich reeds op Texel, bij onze VW-bureaus, van baga- gekaarten te voorzien. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN periode 10 tot 18 mei 1956 Gevonden: kinderarmband (gekleurd); een schep; 3 muntbilj. van f 1,grijze das, double damesarmband; zw. glacé handschoen; rood geruite halsdoek; rood gekleurde hoofddoek met gr. en gele vakken. Verloren: wieldop Opel; donkerbl. emaille ingelegde ster; dop van benzine tank mobylette, rood kinderwantje. UITVOERINGEN KLEUTERSCHOOL OOSTEREND Het Bestuur van de Algemene Chr. Kleuterschool Oosterend mag met vol doening terugzien op de uitvoeringen van 11 en 12 mei j.l., want iedereen die deze avond heeft bezocht heeft genoten van hetgeen de R.K. Toneelgroep, onder leiding van de heer B. H. Roest heeft geboden met het successtuk in 3 bedrij ven „Drie is teveel". Nadat de heer C. Bremer, voorzitter, allen hartelijk had verwelkomd, wees hij op de verloting met de vele prijzen welke spontaan door vele ouders en belangstel lenden bijeengebracht waren. Hierna kreeg de Toneelgroep 't woord. Wij maken kennis met Enny Graven- sande (mej. A. Smit), die snode plannen ontwerpt en hierin de huisknecht (A. Boogaard) betrekt. Door deze manipula ties wordt haar vader (de heer M. Witte Czn.) getroffen en rolt van de trap, even later gevolgd door de huisknecht, hetgeen mama (mej. M. Boogaard) vanwege de komst van de fam. Oldenbach uit Ame rika tot resolute daden brengt: zij roept de stoker der centrale verwarming te hulp. Deze stoker Driekus (de heer B. Roest) biedt zichzelf aan, waarna hij om het voornamer te maken Drie wordt ge noemd. Deze pseudo huisknecht schept vele komische situaties, welke al begin nen bij de verkoop van zijn snor. De heer Oldenbach (de heer W. Witte Czn.) is dan ook beslist ontevreden over deze 'huis knecht; hij wordt daarin gesteund door zijn vrouw (mej. G. Goeman), terwijl Oma (mej. M. Witte Fr.d.) het ook een merkwaardig type vindt. Nog erger wordt de situatie als Enny ook al uit de band springt, terwijl door de komst van de huisdokter Droppie (de heer P. Boo gaard) en een Dokter in de Nat. Historie Link (de heer T. Witte Czn.) een vriend van Enny de situatie er niet rooskleu riger op wordt. Als dan ook de zoon Fred Oldenbach verschijnt, tracht mevr. Gravensande alles nog te redden met een heildronk welke Drie natuurlijk weer in het honderd laat lopen. Ook het heerlijke aangekondigde diner wordt door Drie hopeloos verknoeid, nadat hij eerst Oma de soep over het hoofd heeft gegooid. Alles wordt nog verwarder als de dochter van Drie Bella (mej. A. Smit) verschijnt en Drie in volle overmoed Oma overhaalt om een glaasje te drin ken met alle gevolgen van dien. Dit alles blijkt nog niet genoeg te zijn, want ook Lou, de bokser i(de heer B. Boogaard, dubbelrol) en vader van het dienstmeisje Jansje (mej. C. Roest) verschijnt en ziet de Burgemeester (de heer A. Boogaard, üubberrol) voor de verkeerde aan, ter wijl Dr. Link wordt aangezien voor de zoon van Oldenbach. Dit leidt tot een stevige kloppartij tussen Oldenbach en Lou, de bokser, waarbij laatstgenoemde het onderspit moet delven tot grote schrik van Drie. Als na al deze komische situaties de fam. Oldenbach wil vertrek ken volgt de ontknoping, want Fred en Enny blijken elkaar toch nog gevonden te hebben. Als de eigenlijke huisknecht Emiel dan weer verschijnt en Drie weer stoker geworden is, blijkt Lou de man te zijn, die probeert om de zaak in de war te schoppen hetgeen nu door Drie belet zal worden, maar als na enige ogenblik ken van lawaai en gestommel Drie en Lou elkaar steunende en kreunende weer opkomen, blijkt het dat zij van de trap gevallen zijn en zakt het doek. Wij kunnen zeggen dat in deze korte beschrijving maar weinig verteld is.- Dit had ieder moeten zien, want het spel van iedere speler afzonderlijk was in één woord prima. De vertolking en bezetting van het gehele stuk gaf iedere speler de volle gelegenheid zich volledig te geven. Wij kunnen zeggen, dat ook wat de rol- kennis betreft een klucht naar voren is gebracht, die alle eer en roem verdient, welke het Amateurtoneel waardig is. Nadat de verloting had plaats gevon den, zei de voorzitter: „Mijn verwachtin gen waren hoog gespannen, maar dit heeft alles overtroffen en, zo vervolgde hij, ik denk wel, dat ik namens alle aan wezigen spreek". Hij richtte ook woor den van dank tot de organisator, de heer R. H. Roest, wie niets te veel was ge weest om deze avonden goed te doen slagen. Het grimeurwerk was prima verzorgd door de heer en mevr. Boersma. Daar zij dit werk geheel belangeloos hadden gedaan, werden zij voor de spon tane medewerking met een taart verrast. GESLAAGD Te Amsterdam slaagde dezer dagen de heer J. Vlaming voor het vakdiploma Machinezetten. TEXEL VIERDE DE LUILAK De Texelse jeugd was vanmorgen bij zonder vroeg uit de veren én om niet tot luilak verklaard te worden èn om hen, die maar niet met Morpheus konden breken tot het bewustzijn terug te bren gen. Zo werd het dank zij een overvloed aan materiaal, weer een ouwerwets la waai, waarbij de sleep bussen enz. ach ter de fiets de hoofd„toon" vormde. Ho ren en zien verging, maar dit nemen wij op de koop toe, want de jeugd heeft bij zonder goed gereageerd op het verzoek van de burgemeester om niet reeds da gen te voren te trainen. Ze hebben zich daar allemaal keurig aan gehouden. GIFTEN WITTE KRUIS over de maand april. Fam. E. 2,50; fam. S. 7,50; Th. W. 1,— H. B. 2,50; J. L. 2,50; B. V. 2,50; fam. R. 2,50; J. K. 2,50; fam. K. 2,50; fam. B. 2,50; D. 2,50; A. J. K. 2,50; A. S. 2,50, wed. D. 5,—; N. J. v. H. 2,50; C. B. 2,50. CULTURELE RAAD Zaterdag 19 mei Zuid-Eierland, Kapel, 8 uur, Pinkster bijeenkomst voor de jeugd. Maandag 21 mei De Cocksdorp, 1,30 uur, aanvang sport dag te De Cocksdorp. Woensdag 23 mei Den Burg, Oranjeboom, Ds. J. J. Buskes spreekt voor Partij van de Arbeid. Donderdag 24 mei Den Burg, De Zwaan, Moederavond Kath. Arb. Vrouwen. Zaterdag 26 mei Den Burg, Sportvelden Tex. Boys en S.V. Texel, schoolvoetbaltoumooi. FEUILLETON door TOM LODEWIJK 10. Hij keerde zich naar Annelies, die stilletjes op de drempel stond en met grote ogen rondkeek door deze woning, die van nu af haar huis zou zijn. „Hier ben jij nu voortaan de koningin" zei Jan schertsend, maar zijn scherts ver stomde toen hij haar gezicht zag. Toen eerst werd hij er zich van bewust wat ze had gedaan. Ze had een leven afgesloten achter zich. Allen die ze ken de, had ze in de steek gelaten. Voortaan zou ze hier leven, in dit huis met deze man. De gedachte overweldigde haar nu eerst besefte ze het onherroepelijke van deze stap: het huwelijk. Jans blik verzachtte, toen hij naor die tengere, geliefde gestalte keek, die daar zo aarzelend hulpeloos bijna, stond. En hij vond de woorden, waarmee hij haar eens getroost had, toen ze de leeg heid en doelloosheid van haar leven had uitgesnikt. „Je bént iets", zei hij, „je bent alles. Wij samen, wij kunnen alles Annelies. Hier gaan wij opnieuw boginnen, hele maal alleen met z'n tweeën. Misschien komen er andere mensen, maar we heb ben ze niet nodig. Wij sémen Annelies. Toen was zij het, die de dingen het meest nuchter zag. „Weet je wat ik ga doen?" zei ze met een ongewone schittering in haar ogen, een schittering die tranen verried zowel als opgetogenheid. „Nou ga ik in m'n eigen keuken voor jou de heerlijkste koffie maken die je ooit in je leven hebt gehad!" „Nou", zei hij vergenoegd, „dat zal me dan wat worden". Toen klonk er een noodkreet uit de keuken. „O Jan.we hebben natuurlijk geen koffie!" Ze stond op haar tenen en gluurde in de roodgelakte bus met de veelbelovende letters „koffie". „OOOh!" galmde ze toen. Terstond be gon ze te snuffelen. De bus met thee, de bus met suiker, het wandrek. Ze opende de kast. „Jan!" juichte ze, „alles is er!" Ze rende naar binnen, naar de kast, opende de broodtrommel. „En brood! En boter! En een heel stuk kaas! En rookvlees! Jan de kabouters zijn hier geweest!!" Jan glimiachte mysterieus. Juffrouw Wansink wist van die kabouters méér af. Hij, Jan had wel gesnapt dat je na een lange reis toch eten moet, en wat drin ken! En dat zei hij ook. „Wil je wel geloven", beleed Annelies, „dat ik daaraan geen ogenblik heb ge dacht? „Nee natuurlijk niet schat", zei hij en sloot haar in zijn armen. „Jij had het véél te druk met trouwen, niet?" Later zou hij denken: toen begon het al HOOFDSTUK VII „Taartjesmidden in de week?" Ze waren nog maar kort getrouwd, toen de oorlog uitbrak. Jan was indertijd om een kleinigheid afgekeurd en maakte dus de vijf verschrikkelijke meidagen als burger mee. Oorlogsgeweld trok door Maarnveld, maar liet het betrekkelijk onbeschadigd achter. Met de oude heer Beeremans en de staf van de fabriek speelde Jan het gevaarlijke spel van PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Eerste Pinksterdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Zendingscollecte De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Pinksterzendingscollecte Alleen le Pinksterdag rijdt de kerkbus Den Hoorn 9,15 uur Kinderdienst voor de Zondagsschool. Den Hoorn 10,30 uur Ds. Van Rhijn Lidmatenbevestiging. Zendingscollecte De Koog 9,30 uur Ds. Waardenburg Pinkstercollecte De Waal 11 uur Ds. Waardenburg Pinkstercollecte Oosterend 11 uur Ds. Klijnsma Medewerking van het kerkkoor Pinksterzendingscollecte Oudeschild 9,30 uur Ds. Klijnsma Pinksterzendingscollecte ZANGDIENST VOOR IEDEREEN Oosterend 's avonds om 8 uur Zangdicnst voor iedereen in de Herv. kerk. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. F. J. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend, Hoekstraat 38 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Sluijs Pinksteren, Coll. v. Bijzondere Noden De Waal 11,15 uur Ds. Van der Zwaag Pinksteren, Coll. v. Bijzondere Noden Oosterend 10 uur Ds. Van der Zwaag Pinksteren, Coll. v. Bijzondere Noden De Koog 19,30 uur Ds. Van Sluijs Pinksteren, Coll. v. Bijzondere Noden Tweede Pinksterdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds Van Reijendam Zendingscollecte De Cocksdorp 10 uur Ds. Klijnsma Pinksterzendingscollecte Den Hoorn 10 uur Samenkomst met de Doopsgezinden, Ds. Van der Zwaag en Ds. Van Rhijn. Zendingscollecte. Oosterend 10 uur Ds. Soesan Pinksterzendingscollecte GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 uur Ds. Scholten DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Hoorn 10 uur Ds. Van der Zwaag en Ds. Van Rhijn. Pinksteren, Interkerkelijke Dienst INSTUIF DE KOOG De Instuif is niet op le Pinksterdag, maar op de 2e Pinksterdag om 8 uur. sabotage. Thuis was het helemaal niet ongezellig, een paar onderduikers namen Annelies al het werk uit de handen, on bekenden kwamen en gingen of logeer den een nacht, waarbij des avonds zware bomen werden opgezet. Het voedselpro bleem was hier geen probleem. En toen tenslotte de bevrijding ook voor Maarn veld kwam, moesten Jan en Annelies eerlijk bekennen dat met al de gevaren, de angsten en de zorgen, die vijf jaren van bezetting voor hen mooie jaren wa ren geweest, jaren van actie, van vrees, maar ook van veel gezelligheid en vriendschap. Na de bevrijding kwam de drukte. De oude heer Beeremans leidde nog steeds de zaak, maar moest toch veel overlaten aan zijn zoon Hendrik, met wie Jan best overweg kon. Hendrik was de baas, na tuurlijk, maar verder gingen ze als vrienden met elkaar omal kwamen ze weinig bij elkaar thuis. Want met de vrouwen vlotte het niet. Hendrik had 'n rijke boerendochter getrouwd, wat stijf jes en weinig spraakzaam, en Annelies en zij konden met elkaar niet converse ren. Er waren geen punten van overeen komst. Dat hinderde de mannen niet. Die spraken elkaar vaak genoeg op de zaak. En Jan vond het eigenlijk ook maar beter niet al te „dik" te zijn.zo bleef de zakelijke verhouding beter be waard. Nu het af-en-aan-gaan tijdens de be zettingstijd voorbij was, nu de onderdui kers weer naar huis waren, nu Maarn veld weer een dorp was als voorheen en Jan het extra druk had met zijn werk, begon Annelies zich eenzaam te voelen. Ze was dol op de kinderen, en had daar ook veel plezier van, maar verder had ze weinig omgang met de mensen uit het dorp. Jan luisterde met niet al te veel aandacht naar haar bezwaren. „Je hebt hier zo weinig mensen, met wie je nu eens gezellig praten kunt over dingen die je interesseren", vond Anne lies, „de doktersvrouw heeft het altijd druk, met die apotheek er bij. De vrouw van de notaris zit altijd te zeuren over haar familie en hoe deftig die wel was. De vrouwen van je collega's, heus Jan, ik kan niet de hele avond met ze praten over de kinderen en naaien en koopjes in de stad". Ze was lid geworden van de afdel van de Huisvrouwenvereniging en ze daar warempel een causerie gehou< over moderne kunst. Het huis had stelten gestaan, weken lang. Ze zocht alles bij elkaar, schreef aan Floris jf tendam (die niet antwoordde) en toen eindelijk haar lang verbeide lezing hi« merkte ze dat de moderne kunst de mes maar bitter weinig interesseer en dwaalde het gesprek naar allerlei komstigheden af. „Paarlen voor de z% nen", zei Annelies weinig compliment* en van toen af was haar belangstel] voor de vereniging gedaald. Ze kw; nog wel eens. Maar dan werd ze toch schouwd als een vreemde eend in de I Dat ze daar zelf ook wel wat schuld had, en dat een vreemde eend, vreemd blijft zich in de bijt ook n thuis zal voelen, daar dacht ze niet door. Af en toe ging ze met Jan op stap, de wagen. Des avonds naar de stad, er iets te doen was.maar dat was niet zo'n pretje. Ze moest altijd ho; om op tijd klaar te zijn, zat vaak hoofdpijn in de wagen, probeerde asperientje dat haar „verkeerd viel", dat ze half onpasselijk in de stad kwam. En dan was het nog minstens uur terug, langs donkere wegen, in k sende regen of felle kou. Langzaam-aan begon Annelies Maa: veld te haten. Jan merkte dat niet, of wilde het r. merken. Hij voelde zich hier best thi Hij had ook weinig vrienden hier, geen tijd voor visites. Maar hij ken iedereen en kon met iedereen een praa maken of een kop koffie, een potje b drinken in „Het Grafelijk Wapen" „Boschlust". Hij kwam op de beurs, sprak met de collega's, met de klant hij had vertier genoeg. Voor de kinderen was de streek zond, ze zagen er uit als melk en bic en hij kon het ook nooit zo erg vinó als Annelies, wanneer ze het dialect i de streek spraken aan tafel. „Als ze maar goed Nederlands kunnen spreke zei hij, „als je de kinderen dit verbi staan ze alléén. (Wordt vervolgd) TEXELAARTJES Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel.85 Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Gevr. 2 ha bieten om te be werken. Stobbe, Gasthuis- str. 6 Billijk te k. 4 stoe len en ronde tafel met glas plaat. Oudeschild 371 Verl. wieldop van Opel-Olympia Fa A. Langeveld Te koop gevr. watertank inh. 1500 k 20001. F. Visser, Groeneplaats 7, Den Burg Te k. gevr. i.gst.z. melkontromer F. Duin- ker Jz. Nieuweschild 0 54 Te k. prima brandend kleine haard f20 Schilderend 111 Wie heeft Arjan Zwart zijn rode autoped meegenomen Willi.laan 5! Wegens plaatsgebrek te k. goed on derh. motor Zündapp. Julia- nastr. 14, Den Burg Tek 4 stoelen en kort meisjesjasje Ift. 13 |aar. Warmoesstr. 8 Wegens opheffing bedrijf te k. een makke ket. Jac. Zegel, Oudeschild 95 Verl. omg. De Koog broodtas m. drink fles en houder met sleutels Bakker, „de Instuif" Met grote dank aan God en blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje die bij het H. Doopsel de namen ontving van Antonia Geertruida Maria C. M. Boogaard Witte H. Boogaard Oosterend O 35, Texel 19 Mei a.s. gedenken C. H. Roeper Lzn. en M. Roeper-Garritsen hun 30-jarig huwelijks feest. Er is gelegenheid tot gelukwensen op zaterdag 26 mei a.s. vanaf 20 uur in Hotel „Texel". ii - *L fi J**| IVi*- T"t I ~>ii 2e pinksterdag zijn onze ouders E. v. Egmond T. v. Egmond-Slot 25 jaar getrouwd Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun kinderen Betty en Cor Nel en Arie Annelies Dick Nicolientje Op 23 mei a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders C. J. Bakker M.Bakker-Veeger hun 40-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen Receptie van 7-8 in hotel De Graaf Gevraagd: Net particulier pensi door jong echtpaar 21 juli tot 1 aug., in o geving van strand. Brieven met prijsopg van volledige verzorg aan mevr. Meijer, Verbenalaan 10, Aerdenhout N.H. Gevraagd: FLINKE HULP voor juli en august Gehuwd geen bezwaar Waalderstr. 25, Den B Pension Van Dart k< Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Pieter Aart (Peter) R. J. Kok-Slegh J Kok H 75a, Den Hoorn Texel, 15 mei 1956 Verloofd: Lia de Jong en Lub Bos Haffelderweg 8, Den Burg, Nieuwe Schans 44, Spakenburg, 20 mei 1956. Op woensdag 6 juni om 9,30 uur hopen Cornells Nicolaas Slot en Afina Catharina Smit in de kerk van de H. Jo annes de Doper te Den Burg het H. sacrament van het huwelijk toe te dienen. Daarna zal tot hun intentie een gezongen H Mis aan God worden opgedragen, waaronder de huwelijks zegen wordt gegeven. Eierland C 5 Westermient H 99 Texel, 16 mei 1956 Gelegenheid tot feliciteren zondag 20 mei, Wester mient H 99 en op de trouwdag „De Bouwvoor" Eierland C 5 Toekomstig adreshoeve „Rotterdam" C 6 Hiermede betuigen wij onze dank voor uw blijken van belangstelling bij onze 25-jarige echtvereniging ondervonden |oh. Schade G. Schade—Stevens Warmoesstraat 30 Den Burg, Texel Hiermede beluigen wij onze hartelijke dank voor de deelneming ons beloond bij het overlijden van onze lieve zusier, behuwdzuster en lante NEELTJE WITTE Uit aller naam C. P. Witte Den Burg, Texel, mei '56 Wilhelniinalaan 50 S. KNOL en N. KNOL—Eelman danken mede namens we derzijdse ouders voor de vele blijken van belang stelling voor en bij hun huwelijk ondervonden „Wdgenhof" Marsweg zenuwarts Den Helder dinsdag 22 mei afwezig Buffet Tex. Boot Gevraagd 2 nette meisjes Br aan J Bruin Wz. Singel 371e, Oudeschild Op een kunt U rekenen! In de bocht Is de RAP fantastisch! De lage bout en het stijve frame gevea de RAP eon ongeëven aarde wegligging. In de borgen: Uw RAP lal U nooit in de steek daw zij de krachtige moto' Twee personen: Op duo vervoer is de RAP 8* bouwd, dat zult U spoedij merken I Op slechte wegen: Da* zij de unieke teloscoo vering geeft de RAPU' hoogste comfort. Rap Service-station FA. ZEGEL ZN Parkstraat, Tel. 15® Uit de hand te koop: gr onderhouden HOEKHUIS leeg te aanvaarden. Tuintjesweg 18, Helder. Bevat benec n ruime voor- en achter 0 mer, gang, W.C. en k ken; boven: 3 slaap mers, kinderkamer, bs met ingeb. bad, overh en zolder. Voorts flinke garrage voor twee auto's, waarin sluiting electra krachtstroom. Grote N

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2