Vereniging Veilig Verkeer „Texel" Pepito's eerste grote avontuur ir< Onder de Pomp Een vrouw met twee linkerhanden reis Op WELKE METHODE VAN INKUILEN ZULT U KIEZEN? Op veel bedrijven wordt in de voor zomer gras ingekuild. Afhankelijk van de aard van het gewas, één van de be langrijkste factoren, zal men de gewenste methode van inkuilen moeten kiezen. Zo is voor het verkrijgen van prima kuil- voer van vochtig eiwitrijk gras toevoe ging van een conserveringsmiddel nood zakelijk. Grof materiaal leent zich er niet voor om, na flink voorgedroogd te zijn, te worden ingekuild, heeft de Rijks consulent voor Weide- en Voederbouw, ir. H. de Groot, geadviseerd in de landbouw-radiorubriek van het Ministe rie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening. Broei of schimmel zullen na het verwijderen van het gronddek vrij wel steeds optreden, zelfs al is men er aanvankelijk in geslaagd deze verschijn selen door snel werken en zwaar belas ten te voorkomen. Bij de nog steeds veel toegepaste war me methode moet de temperatuur in de hoop tot 50 55 gr. C oplopen. Het tem po van werken moet hiernaar worden ge regeld. Blijft de temperatuur te laag als gevolg van de aanwezigheid van te vochtig materiaal of door te snel werken, dan is de kans groot dat het kuilvoer gaat stinken. Stijgt de temperatuur te sterk, dan verbroeit de kuil. De kans op het winnen van goed kuilvoer is bij deze methode gering. De beste resultaten worden verkregen door voor deze me thode van eiwitarm gras, dat iets is verwelkt, gebruik te maken. Alle andere methoden zijn koude me thoden. Hierbij moet de temperatuur laag blijven (b.v. beneden 20 gr. C) het geen door snel afwerken en zwaar af dekken van de hoop kan worden be reikt. De snelheid, waarmee moet wor den gewerkt wordt voor een deel bepaald door de aard van het gras en de methode. In het algemeen is de kans op een goede kuil bij de koude methoden groter als alles in één dag is afgewerkt. Uiteraard spreekt de arbeidssituatie op het bedrijf een woordje mee. Bij de voordroog- of verwelkingsme- thode moet worden uitgegaan van jong mals gras, dat wordt voorgedroogd tot minstens 40% droge stof. Dit betekent doorgaans, dat van elke 100 kg gemaaid gras minder dan 50 kg in gewicht bij het inkuilen over is. Voor de andere methoden verdient licht voordrogen aanbeveling. Het ge bruik van een conserveermiddel is daar bij sterk aan te raden en voor eiwitrijk gras eigenlijk onmisbaar. Maar welke methode U ook kiest, het blijft van belang het werk goed en nauwkeurig te doen als U prijs stelt op goed kuilvoer. EEN HALVE EEUW GELEDEN Uit de Texelaar, donderdag 7 juni 1906: De Waal, 5 juni. Hedenmorgen ge raakte het paard, gespannen voor de lammerenwagen van K. Wetsteen bij de dijk dicht bij De Waal op hol. De voer man viel er af en bezeerde zich aan het hoofd. Het paard holde met de wagen voort en reed tegen een andere lamme renwagen aan, waardoor de voerman van deze, Vlaming van Oosterend, op de weg werd geslingerd. Bewusteloos werd de man opgenomen en geneeskundige hulp werd ingeroepen. De toestand van de mannen is heden vrij gunstig. OPLEIDING JEUGDLEIDERS(-STERS) Er bestaat in ons land een groot te kort aan geschoolde jeugdleiders en jeugdleidsters op vrijwel alle terreinen van het jeugdwerk. Daarentegen komt in onze samenleving steeds sterker de behoefte naar voren om hetzij heil-paedagogisch, hetzij als vrije-tijdsbesteding meer aandacht te be steden aan de jeugd buiten de schooltijd. Het opleiden van geschoolde jeugd leiders vindt nog maar in slechts enkele instituten plaats. Een der bekendste is Middeloo te Amersfoort. Aan dit op leidingscentrum worden verschillende cursussen gegeven: 1. De opleiding tot jeugdleid(st)er voor het werk in inrichtingen of voor werk in club- en buurthuizen, alsmede het vrije jeugdwerk. Deze opleiding die intern is duurt an derhalf jaar en wordt gevolgd door een gesalarieerd praktijkjaar. Hierna wordt het diploma uitgereikt. Het zijn vooral de praktische vakken als handenarbeid, sport en spel, zang en muziek en leken spel, die centraal staan, omdat er van wordt uitgegaan dat een jeugdleider vooral met een groep moet kunnen wer ken. 2. De opleiding tot handenarbeid-instruc- teur(trice) als gespecialiseerde topfunc tionaris in allerlei sectoren van de vrije tijdsbesteding. Deze nieuwe opleiding is gericht op het werken met kinder-, jeugd- en volwassen groepen in allerlei instellingen, tot ziekenhuizen en sana toria toe. De cursus duurt een jaar, is intern en wordt ook door een praktijk jaar gevolgd, waarna diplomering. 3. Eveneens met ingang van de nieuwe cursussen in september a.s. wordt er op Middeloo een muziekcursus begonnen, die gedurende een jaar een dag per week wordt gegeven. Deze opleiding is niet intern. 4. Tenslotte worden er op Middeloo avondcursussen gegeven voor de M.O.- akte handenarbeid, het jeugdleiders- diploma en voor muziek. Uit het bovenstaande blijkt wel dat Middeloo zijn taak serieus opvat en dat het door een intensief en uitgebreid pro gramma zijn aandeel wil leveren in de bestrijding van het tekort aan jeugd leiders. Moge vele jonge mensen die hier ge boden kans aangrijpen en het mooie werk van jeugdleid(st)er kiezen. De toelatingseisen zijn vrij hoog ge steld: Een middelbare schoolopleiding of een daarmee gelijk te stellen algemene ontwikkeling. Bovendien moet de leeftijd van 20 jaar zijn bereikt. Na persoonlijke beoordeling kunnen in beide gevallen uitzonderingen worden gemaakt. Er bestaat voor allen de mogelijkheid een beurs te krijgen. Het cursusgeld voor de interne cursussen loopt van 130 tot 140 gulden per maand, exclusief ma teriaal en enkele andere bijkomende kosten. Alle inlichtingen worden gaarne ver strekt. Het spreekuur van de directrice is op maandag van 2 tot 4 uur. Het adres van Middeloo is: Koningin Wilhelmina- laan 1, Amersfoort, Tel. 5645. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden woensdag Consultatiebureau De moeders van GEHEEL Texel wor den verwacht: De Cocksdorp 1,45 uur; Oosterend 2,15 uur; Oudeschild 2,45 uur; Den Hoorn 3,15 uur; De Koog 3,45 uur. De moeders van Den Burg worden verwacht van 4 tot 5 uur. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Den Burg: no. 463, H. Alta, kinder kamp „De Bremakker".; no. 509, J. Bak ker D. Pzn., Hogerstraat 4; no. 501, Boeijen Verstegen, loodgietersbedrijf, Haffelderweg 11; no. 503, J. Goedkoop, grond-, weg- en waterwerken, Holle- walsweg; no. 508, P. M. Haak, Houtweg 1; no. 476, Jac. J. Hin, veehouder, Onge- ren B 195, post De Waal; no. 504, S. C. Keijser Johzn., veehouder, Schildereinde 50; no. 346, mej. A. I. Keijser, Schilder einde 10; no. 229, mevr. F. F. Kraai- Bouman, Witte Kruisweg 14; no. 502, P. Plaatsman Szn., veehouder, Dorpsstr. 46, De Waal; no. 506, J. G. Swan, inse- minator, Wilhelminalaan 21; no. 505, mevr. A. Witte-Majoor, Gerritsland B 166. Eierland: no. 234, W. Visser, landb.- veeh., Hoofdweg E 36. De Koog: no. 224, Dros' Magazijn, eig. C. J. v.d. Kooi, Dorpsstraat 53; no. 315, Bakkerij De Eendracht, filiaal Dorpsstr. 12; no. 374, Corn, van Heerwaarden, bloemb. kweker, Kogerweg K 79. Oosterend: no. 364, o.l. school, hfd. mevr. M. Ch. E. C. Rappard-Smeur, Weststraat 42; no. 391, F. Stark, vakan tieoord „De verrassing", Wijk O 1; no. 355, P. A. v.d. Vis, Peperstraat 79. A Vraag: Wat moet worden overgelegd voor het verkrijgen van een rijbewijs, nadat men dus de rijproef heeft afgelegd? Antwoord: Bij de aanvrage aan de Commissaris der Koningin in de provincie waar de aanvrager woont, moet worden over gelegd: 1. een uittreksel uit het bevolkingsre gister; 2. twee goed geliikende pasfoto's <in de aanvrage dient een verklaring opgeno men te worden, dat deze foto's inder daad de aanvrager betreffen; 3. het ontvangen bewijs van rijvaardig heid, ten bewijze dus, dat men de rij proef met gunstig gevolg aflegde. Dit bewijs moet uiterlijk binnen 6 maanden na datum van afgifte worden gebruikt. 4. een geneeskundige verklaring, niet ouder dan 6 maanden. Teneinde deze te verkrijgen dient men een formulier aan te vragen bij het Bu reau Afgifte, Rijvaardigheidsbewijzen. Dit fomulier dient men zelf in te vullen en te ondertekenen. Na inzending ont vangt men dan een geneeskundige ver klaring. Indien men 60 jaar of ouder is, moet een geneeskundige U onderzoeken. T\ a 50. Kapitein Druppel was er zoals ge woonlijk weer héél naar aan toe en mop perde op vakkundige wijze en met boos vertrokken gelaat over de rampzalige omstandigheden, waarin ze verkeerden. „Wat een belabberde positie voor een eerlijke zeeman!", zei hij steeds, „ik ga net als de kikkers winterslaap houden!" Maar toen hij drie dagen achtereen in zijn kooi had doorgebracht, kwam hij mopperend weer te voorschijn en begon ongeduldig over het ijs te ijsberen. „Daar ligt mijn arme „Brulletje", jam merde hij, „op een stijf geworden zee". Bloobeest en Pepito vermaakten zich echter best; ze hadden een spiegelgladde ijsbaan gemaakt, gooiden elkaar met sneeuwballen en slubberden hete choco lademelk in de kombuis. En eigenlijk vonden ze het helemaal niet erg, dat de Brul" niet verder kon. Maar toen Pepito op een goede dag wat liep te slenteren, deed hij 'n belangrijke ontdekking....! Onder de sneeuw lagen een heleboel dikke balken! „Hé" riep hij verrast, „Ik heb het! Daar kunnen we de race mee winnen! We maken schaatsen onder de „Brul"!" Kapitein Druppel kwam nieuwsgierig toelopen, Bloobeest liet zijn glijbaantje in de steek en toen Pepito zijn plannetje had verteld, kende hun enthousiasme geen grenzen en sleepten ze met vereende krachten de zware bal ken naar de „Brul". „Haal jij hamer en spijkers Bloobeest", zei Pepito, „dan zal ik alvast de maat nemen". En weldra weergalmden de forse hamerslagen van Bloobeest door de ijle vrieslucht. VOLLEYBALUITWISSELING Het weekend-bezoek van de volleybal club uit Middenmeer is succesvol gewor den. Zaterdagavond werden in het gym lokaal 5 games voor dames, 5 games voor heren en 4 games voor gemengde ploegen gespeeld. In alle partijen behaalden de Texe laars de overwinning: Dames Texel 75 pnt., dames Middenmeer 36 pnt. Heren Texel 75 pnt., heren Mid denmeer 44 pnt. Gemengd Texel 61 pnt., gemengd Middenmeer 26 pnt. De gasten wisten hun verlies zeer sportief te dragen, zodat de stemming was, zoals wij die zo graag willen zien, nl. dat men niet speciaal om de winst, doch meer om de voldoening van het spel speelt. Zondagmorgen werd een mooie fiets tocht gemaakt naar Den Hoorn, de Den nen en Westerslag en zondagmiddag hebben wij samen met de gasten een prettige middag gehad aan het strand. De gasten gingen dan ook zeer voldaan huiswaarts met een prettige herinnering aan dit weekend en aan de gastvrijheid, waarvoor wij dan ook van deze plaats af alle pleegouders nogmaals van harte willen bedanken. A.s. donderdag spelen wij aan Ooster end, om half acht beginnen we. A.s. zondag komen 2 dames- en 1 he renteam van Den Helder. Komt U voor al woensdag trainen, dan kunnen wij de 2 damesploegen en de beste herenploeg samenstellen. S.V. Texel Onze kranige handbalploeg heeft het van Tavenu uit Amsterdam niet kunnen winnen. Ze heeft echter goed partij ge geven en zó haar sportieve plicht uit stekend vervuld. Duidelijk kwam aan 't licht, dat de handbalomgeving, waarin de bezoeksters verkeren technisch beter is, maar ook dat ons elftal in veel op zichten daar niet ver bij achterstaat. Onze verdediging, die ook nu weer goed op dreef was, had het lang niet gemakkelijk, maar wist veelal de goede opstelling te vinden, terwijl mevr. Ko ningsveld op een. pracht wedstrijd terug kan zien. Menig zeer gevaarlijk schot wist zij, soms op verbluffende wijze te keren. De aanvallen golfden heen en weer, maar de afwerking bij Texel liep wat minder vlot. Ook de verdediging van Ta. reageerde zeer snel en bood weinig ge legenheid. De gasten namen na 6 min. de leiding met een zeer scherp schot, maar Texel antwoordde met een fraai tegenpunt. Opnieuw nam Tavenu de leiding, maar met de rust was het gelijk: 22 en met nog een open strijd voor de boeg ging het naar de thee, die er n.b. niet was Na de hervatting ontwikkelde zich weer een snelle aantrekkelijke strijd, maar de meerdere techniek der gasten begon zich meer af te tekenen en Lile redde enige keren prachtig, maar een zeer scherp schot deed haar zwichten en daarna nog een zeer hoog schot dat doel trof. Texel zou verliezen, zelfs werd het 25, waarna Anneke er 35 van maakte. Met 36 kwam het einde. Voor Texel een waardig besluit van een prachtig seizoen, waarmede we T. willen gelukwensen. Nu maar doorgaan en blijven streven ons spel steeds meer te verbeteren, door regelmatige training. Anneke speelde haar laatste wedstrijd voor ons. We danken haar voor haar prettige kameraadschap. We wensen haar veel succes. We mogen verwachten, dat ook de trainer en comm. met voldoening op hun arbeid zullen terugzien. Onze adsp. konden in Alkmaar de speldjes niet bemachtigen. C. won van Holl. d, maar verloor van Z(FC d. A won van Assendelft met 30 en verloor van Purmersteijn met 10, na een wedstrijd van onderschatting en klungelen. Als dan de actie komt is het meestal te laat. We herinneren de leden er aan, dat a.s. vrijdag de jaarvergadering plaats vindt in hotel De Graaf. Hier moet ko men vast te staan hoe en met wie we onze vereniging in het volgend jaar moe ten leiden. Vanzelfsprekend is het dus, dat ieder die het goed met de vereniging meent en zijn plicht begrijpt, present is. Dit geldt voor alle leden. Tot vrijdag dus. A.s. zondag gaan de welpen met twee elftallen naar de welpendag, georgani seerd door Alk. Boys. Dat kan goed worden. Natuurlijk moeten de sport- tenuetjes in orde zijn en schoon. Ook de schoenen moeten even nagezien worden. OP VLIELAND SLUITEN ZE («TEl 12 UUR Burgemeester en wethouders meente Vlieland hebbén het sluil uur voor verlof- en vergunningj voor de periode van 1 juni tot 15] tember vastgesteld op 24 uur. Veri lende exploitanten verwachten dat rust in het dorp niet meer in het van de nacht zal worden gestoord, dat alle zaken nu tegelijkertijd sl en het niet meer mogelijk is na slu van de een of andere gelegenhei( boel ergens anders even op steltei zetten. qcrv< •khc 1 Br VOORJAAR KWAM DRIE JAA ACHTEREEN TE LAAT Dit jaar is het nu al de derde dat het voorjaar bijzonder lang op heeft laten wachten. Aangezien dit weinig voorkomend verschijnsel is ar. ir. J. J. Post van het K.N.M.I. Bilt in een onlangs gehouden radii zending van het Ministerie van bouw hierover enkele interessante delingen gedaan. In de eerste plaats valt de late van zomergranen op. De haver, voor de zaaitijd normaal omstreek maart valt, kon dit jaar eerst maart worden gezaaid. In 1954 kon voor 22 maart worden gezaaid, spande echter de kroon, want doo lang onbegaanbaar blijven van de celen kon men niet vóór 4 april zi Hoe laat het voorjaar is kunnen w zien aan de bloei van het fruit vroege peren, die eigenlijk 29 apri op moeten bloeien, stonden dit jaa 14 dagen later in bloei. Dit is nog|" dan in 1955 en 1954, toen de bl< respectievelijk op 8 en 10 mei vie] vroege appelen, die in een norma; in de eerste week van mei volop bi bereikten het stadium van volle in 1956 eerst tussen 15 en 20 mei| voorjaren van 1954 en 1955 waren veer 10 dagen later dan normaal. De zeer late ontwikkeling in d< ren hangt samen met de lage tei turen in de maanden maart en Vooral overdag is er in alle drie een belangrijk tekort aan warmte] weest. De normale waarde van de mum temperatuur in de periode maart tot 1 mei bedraagt 10.8 gr. 1956 bedroeg het gemiddelde 9.3 dus 1.5 gr. C. te laag. In 1955 was verschil nog iets groter nl. 1.1 1954 was nog de minst koude vai^jy drie met een gemiddelde max temperatuur van 10.0 gr. C. dus 0 C lager dan normaal. :cri". mma lere Toch tragisch, pas trouwd de boot misse voor de huwelijksrei Maar zó tragisch was dat tod voor die Eijerlanders? Men zegt, zich in het boshusie „Kruimeltje" bést vermaakt hèwe; aars bluuf je gien week lang „hange" ll'l." Verwaarloos ze niet die Rheumatische Pijnen. Anders kunt U straks niet meer op of neer... Begin morgen die bloedzuivi Kruschen-kuur, om zelf te onder\ en al spoedig! hoeveel beter voelt, naar lichaam en geest. Wai ?stek Uw stemming heeft van Rheums 'n dit Pijnen zo te lijden. Eigenlijk ver die pijnen Uw hele leven, belemme "it v< ten h iderd Rat". ,De jdag scoop rdaf 1 Bui in Uw doen en laten. En dat terwij voor 't grijpen ligt. Neem toch Kru lCert De kleine dagelijkse dosis doet v ren. Op Uw hele gestel. emgi isdag ïtiem erse andfe' ddeni FEUILLETON door TOM LODEWIJK 16. De oudere vrouw had meest klachten, over de eenzaamheid, over de duurte, over lichaamskwaaltjes. Ze had ook niets anders te doen. Haar belangstelling leef de op, toen Annelies, om het gesprek over een andere boeg te gooien over de kinderen begon te praten. Ze liet foto's zien en Monica beloofde gauw eens naar Maarnveld te komen. Dat had ze al zo vaak beloofd. Annelies wist al de eerste vijf minuten: bij moeder logeren, dat deed ze niet. Ze zou wel zien dat ze in een hotel terecht kwam. Jan had haar een royaal „drink geld", zoals hij zei, in de handen gestopt, ze moest het er maar eens van nemen. Vanavond „niet te laat thuis" en dan nóg weer eens Moeders verhalenVrij zou ze zijn, een vrije vrouw. Eén dag, één avond in Amsterdam, daar moest ze uit halen wat er uit te halen viel. Eén keer weer Annelies Verheyen zijn! En ze héd een heerlijke avond. Want om half tien trof ze Carel al weer in een gezellig restaurant, en mét Carel een heel troepje vrolijke, gezellige, aardige mensen. Kennissen van de radio, uit de muziekwereld, een toneelspeler, een re gisseur, allemaal mannen en vrouwen, die een luchtige conversatie voerden. Carel besteedde heel veel aandacht aan Annelies, zeer tot ongenoegen van een blond zangeresje, dat toen maar hevig begon te flirten met de regisseur. Alle heren van het gezelschap vonden Anne lies een ontdekking, achtten het een misdaad tegenover de mensheid, de cul tuur en nog veel meer, dat ze daar in Maarnveld was „bijgezet", zoals Carel het oneerbiedig uitdrukte. En ze was ook vèruit de knapste van al die char mante vrouwtjes, want ze was echt en natuurlijk tegenover zoveel aanstellerij en gefabriceerde charme. „Heidenröslein" noemde de regisseur haar en waarschuw de haar dat ze zich niet moest laten pluk ken. „Ze is al geplukt", zei Carel, ,,'t een échte mevrouw, hoor, en ze heeft drie kinderen". Dat wou de regisseur niet geloven Het was al heel laat, de klok van de Munttoren wees met de kleine wijzer op de drie, toen de rode Jaguar van Carel haar voor haar hotel bracht. „Het was héérlijk", zei Annelies, toen ze op de stoep stond en een slaperige portier wachtte tot ze binnenkwam. „Heb ik je een gezellige avond be zorgd?" vroeg Carel. „Je bent een schat", zei ze, „hier", en ze gaf hem spontaan een zoen. Hij was een beetje verlegen. En toen hij, weer alléén, zijn wagen stuurde langs het Rokin, waren zijn ge dachten bij Annelies Verheyen, die nu mevrouw Belders was. Ja ja. 't Was thuis allemaal best gegaan, al had Grietje de melk een half uur laten koken, zodat de aluminium melkkoker onbruikbaar geworden was: één klomp vettige korst en roet. Annelies had voor elk van de kinderen een cadeautje mee genomen, voor Jan een paar mooie hand schoenen „voor in de wagen". Ja, ze was er wel van opgeknapt, van dat „uitvluchtje" naar Amsterdam. Maar dat was alleen maar schijn. Had ze gedacht, dat het saaie leven in Maarn veld nu beter te dragen zou zijn, binnen enkele dagen zat ze er weer midden in. En nu was er gestaag de hinderlijke vergelijking. Ze zag de melkboer met een schuinse blik kijken naar haar kimono, die ze 's morgens graag droeg, ze hóórde hem denken over stadse fratsen en flod dermadam. Zijn eigen vrouw droeg een glanzendproper, blauw-wit geruit schort, dat zag hij liever. Ze zag de kwijnende belangstelling, toen ze op een visite ver telde van Amsterdam, ze hoorde venijn in de vragen, ze begreep niet dat al ie vrouwen eigenlijk een beetje gewoon- jaloers waren en zelf óók verlangden naar een verzetje. Maarnveld begreep Annelies niet, maar Annelies wilde Maarnveld ook niet begrijpen. Ze^vergeleek de drukke, we reldse stad met 't stille, conservatieve dorp. Ze kon in deze grond geen wortel schieten. Ze vervreemdde steeds meer van de mensen, die haar wel tegemoet hadden willen komen, als zij zich maar wat toeschietelijker had betoond. Ze wist niet, dat de doktersvrouw, die het altijd zo druk had, in haar studententijd ook een der sterren van het Corps was ge weest, en dat het stille mevrouwtje Ver haar, de vrouw van de accountant, graag eens een uurtje zwijgend in Annelies' kamer naar haar pianospel had willen luisterenalleen maar luisteren. Het werd steeds stiller rond Annelies alleen de kinderen, die maakten drukte genoeg. De hoogtijdagen vormden de bezoeken van Carel Maes, die zich nu beschouwde volgens zijn zeggen, „als kind aan huis". Jan Belders, geërgerd omdat hij het Annelies blijkbaar niet naar de zin kon maken, vond het allang goed. Hij had wel iets anders te doen. Meer dan eens verscheen de rode Jaguar voor den huize Beldersen dan ging Annelies „er van door", zoals ze zei, naar Enschede, waar Carel's band regelmatig optrad, of er gens anders heensoms alleen maar gezellig lunchen in een restaurant ergens waar het mooi was. Met Carel kon ze praten over vroeger, over muziek, Carel wist honderd-uit te vertellen over al de ntrigues, de kliekjes en de coterietjes bij de radio - heel amusant. Dan straalden de ogen van Annelies en was ze vlot, ge vat, geestig. Jammer, jammer, dacht Carel Maes meer dan eens, dat dit kind in zo'n gat begraven zat. En toch vroeg hij zich af, hoe lang dit nog kon duren. Eén ding beviel hem niet Annelies bleef te vriendschappelijk. Carel Maes was geen schurk, maar hij nam wat het leven hem gaf. Hij had altijd vriendinnetjes bij de vleet gehad, en die waren niet zo gereserveerd. In 't eerst had die houding van Annelies hem aangetrokken, dacht hij dat ze hem ex pres op een afstand hield om het spel letje van kat en muis te spelen. Maar langzamerhand had hij begrepen, dat met al haar afkeer van Maarnveld, haar wei nige interesse voor het huishouden, ze met onverbreekbare banden was ge bonden aan haar kinderen, méér nog dan aan haar man. Annelies was nooit een „mal meisje" geweest, herinnerde hij vroeger al niet. De vriendschappei selden in hun kring, men hield ei zeer vrije opvattingen op na, maa mand had ooit over Annelies Vei kunnen roddelen. „Een ijsberg" ha; ris Muntendam haar genoemd, n rii' zoveelste blauwtje. Ja.... het was natuurlijk leuk een zo charmante en knappe vroi te gaan en je met haar te vertone dere vrouwtjes jaloers te mak< maar als het allemaal zo platonisch dan vond Carel het toch maar een vertoning. Niks voor hem.... hij er een minderwaardigheidscomple: vond hij zelf. Meer dan eens ha voorzichtig gezinspeeld op een vriendschap. maar Annelies v óf geraffineerdhandig, óf volkomei wét wist hij niet precies, glad lang gezeild. Hij wist niet, hoe Annelies he zichzelf te kwaad had. Carel vond aardige jongen, bar gezellig, enzo, maar ze wist zeker, dat eens op hem verliefd was, laat hem liefhad. Ja, ze was wél verl op zijn auto, op zijn leven, zijn ken, de kring waarin hij verJ Naar dat alles ging haar hart uit, ze. (Wordt vervol dan Uw spoorkaartje ge baald bij de V. V. V. „Texel" *Ju bii Uwsch idslok; ilicitar irkracl n. Sol C. lrg, Ti n te a

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4