T Magneet Vereniging Veilig Verkeer „Texel" Als de rode haan kraait een meisje 1 tons bestelau Uitbetaling Landboip vakantiebonnen zaterdag 21 juli houdt zitting drachtige koeii en vaarzen vooraan op weg en baai MOTORPALAC Onze lunchschotel E. GROOT, v kamerorgel 15 gulden belonini Ak de RADIO KAP01 I. DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog omtrent vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige de volgende uitspraken heeft gedaan: Dirk Jacob Keijser, lichting 1955. Aanvraag om vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige wegens per soonlijke onmisbaarheid afgewezen, bij beschikking van 28 juni 1956 no. 743194. Tegen elke omtrent vrijstelling gedane uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag na de dag waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht, in be roep komen. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan, voor zover het door deze in te stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk be schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin te richten beroepschrift moet met redeneL omkleed zijn en worden ingeleverd op afd. militaire zaken van de secretarie de zer eemeente. Texel, 12 juli 1956. De Burgemeester voornoemd C. DE KONING NUTTIGE EN FRISSE DRONK IN HET PARK Tijdens de pauze van de door de Mok hedenavond in het Park georganiseerde grote feestavond zult U een frisse (alco- holloze) dronk kunnen bestellen. Jongens van de Marine zullen U die aanbieden. Met Uw bestelling snijdt het mes aan twee kanten. U verfrist Uw keel en de met de verkoop gemaakte winst zal vloeien naar het Marine Sanatorium iFonds en de organisatie die zich bezig houdt met de uitzending van zwakke Texelse kindertjes. Besluiten wij met de ongebruikelijke wens, dat vele kelen zéér dorstig mogen worden! TOBBESTEKEN OF BROODJESHAPPEN Ook de afdeling De Cocksdorp van onze V.V.V. doet van zich spreken. Van avond zal aan de dijk een groot volks spel worden georganiseerd. Tobbesteken, een spel waarbij de hilariteit meestal hoogtij viert, zal de hoofdschotel van het programma vormen. Mocht het weer tegenzitten, dan wordt overgeschakeld op broodjeshappen. Zie ook adv. DIENSTREGELING T.E.S.O. Geldig tot 20 augustus 1956 Werkdagen: Van Texel. 5.20; 7.40, 9.10; 10.25; 11.45; 13.00; 15 30; 16.25; 18.05. Van Den Helder: 6.30; 9.20; 10.30; 11.40; 13.20; 14.20; 16.45; 18.25; 19.35. Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.40; 10.25, 14.00; 16.00; 18.25; 20.30. Van Den Helder: 9.20; 11.30; 15.00; 17.15; 19.30; 21.30. TEXELS JEUGD MUSICEERT De heer J. Visser zal zaterdagmiddag dikwijls naar de lucht gekeken hebben. De weergoden waren ook niet erg met hem. Zaterdagavond immers zou Texels Jeugd musiceren in het park. Moet het doorgaanmoet het niet doorgaan. Maar Texels Jeugd heeft gemusiceerd en hoe! Het was weer de moeite waard. En de belangstelling viel, ondanks de regen, geweldig mee. Het programma begon met „Tokkel- vreugd", dit nummer bracht ons al di- rekt in de sfeer. Vrolijke klanken, een prettige avond. Een volgend nummer was het optreden van de baby in de muziek, nl. onze mondorgelclub. Dit optreden viel bij ons zeker, in de smaak. En we zijn dan ook van rpening, dat onder goede leiding zeker iets bereikt kan worden. Een nieuweling op het programma was het trio V.V.V. Deze hadden niets te maken met het vreemdelingenverkeer., maar waren de dames Visser Jd. en Fd. en Verberg. Het geheel was aardig en is zeker voor herhaling vatbaar. Wat volgens Uw verslaggever niet in het programma thuishoorde was het op treden van „het vrolijke kwintet"! Het „Ritmisch" onder leiding van mevr. Dijkstra en begeleid door mej. A. Visser, was goed. We hebben bewon dering voor haar werk. Ook de dansende meisjes rond het kampvuur werden met flink applaus beloond. De heer Visser zal met het samenstel len van zijn programma gedacht hebben: lest-best. En dat was zeker waar. Want het nummer „Allegro" - jeugdorkest en revuedans - was een fantastisch slot. Het geheel was een weergave van verstaan en overname van de wil van de dirigent. A Vraag: Welke betekenis heeft een rond blauw bord met daarop een rijwiel in witte kleur? Antwoord: Wielrijders zijn verplicht van een pad, aangeduid met dit bord, gebruik te ma ken. Bromfietsers vallen hieronder eveneens, indien zij door de Minister ge lijkgesteld zijn met rijwielen, hetgeen met de meeste brommers dan ook het geval is. Indien men op een rijwiel gezeten een ander dier dan een hond geleidt, mag men op de rijbaan rijden. Een bromfietser behoeft geen gebruik van een zodanig aangeduid pad te ma ken, indien de daarnaast gelegen weg is aangeduid met een bord, rechthoekig blauw, waarop in witte letters: Rijwielen met hulpmotor toegestaan. DEMONSTRATIE WADDENRUITERS UITGESTELD De demonstratie van de Waddenrui- ters, welke voor hedenavond was vast gesteld te Den Hoorn, is tot een nader te bepalen datum uitgesteld in verband met A.V.R.O.'s Tip-Top-Taptoe van vanavond in Den Burg. DEN HOORN: FANCY FAIR DIE KLINKT ALS EEN KLOK! Donderdag 19, vrijdag 20 en zaterdag 21 juli staat Den Hoorn in het teken van de Fancy Fair, onder het motto: „Den Hoorn bouwt aan zijn kerk". De oude school is geheel herschapen in een kleine kermis met verschillende stands, o.a. twee voor ballengooien, hen gelen, goudvissen, dubbeltjesgooien enz. enz., en ook een vrolijke keuken. Achter de oude school is de theetuin, waar iedere avond een schaap wordt ge schoren, wat een leuke attractie is voor de gasten. Er kan naar het gewicht van de vacht geraden worden. Van een geit mag U vertellen hoe oud zij is. In de Dorpsstraat voor de Pastorie komen enkele verkooptenten. Leden van de Zusterkringen hebben een groot aan tal schortjes vervaardigd met een vogel embleem er op geborduurd. Verder zijn er buiten twee schiettenten, touwtje- trekken, grabbelton en het rad van avontuur. Iedere middag is er een kindervoor stelling in „Ons Huis". Er is een luid sprekerinstallatie en de hele zaak wordt fraai verlicht. Er zijn ontzettend veel prijzen; met het raden naar het gewicht van de vacht is een mooie wollen deken te verdienen. Al met al is deze Fancy Fair een gebeurtenis die een bezoek méér dan waard is! Vrijdag- en zaterdagavond om 10 uur wordt het schaap geschoren en de wol gewogen. Daarna wordt bekend gemaakt wie de le klas wollen deken heeft ge wonnen. FILMNIEUWS MARCELLA, EEN CIRCUSKIND Een aandoenlijke Italiaanse circusfilm, sentimenteel en nu en dan ontroerend Een acrobatennummer, bestaande uit man, vrouw en een medewerkster har monieert niet, omdat de medewerkster er alles op heeft gezet de echtgenote te verdringen, een feit waar de man niet ongevoelig voor is. De vrouw heeft een dochtertje uit haar eerste huwelijk. Dit kind loopt weg van de kostschool om haar moeder op te zoeken, maar krijgt daarbij een ongeluk, waardoor zij ver lamd dreigt te worden. Om de grote kosten der genezing te dragen verlaat de moeder haar man en begint een levensgevaarlijk nummer bo ven een leeuwenkooi. Maar als bij de première de vrouw ten offer dreigt te vallen aan de gulzige roofdieren, grijpt de echtgenoot, door wroeging gekweld, juist bijtijds in. En we vieren de geluk kige hereniging van man, vrouw en kind, terwijl de fatale vrouw haar gerechte straf niet ontloopt. De Oscar-winnares Brigitte Forsey speelt de kinderrol op een wijze, die ont roert. Men verbaast zich over zoveel uit beeldend vermogen bij zulk een jeugdige actrice. „DE KLOKKENLUIDER VAN DE NOTRE DAME" Onder regie van William Dieterle heeft RKO Radio Films het aangedurfd het beroemde werk van Victor Hugo, „De Klokkenluider van Parijs" te ver filmen. Aan de opgaaf is redelijk voldaan. Na tuurlijk gebeurt er véél in deze film. Quasimode, de mismaakte klokkenluider van de Notre Dame, verschijnt in al z'n machtige lelijkheid op het doek. Hij grijpt in als Esmeralda, het mooie zigeu nermeisje, dreigt te worden terechtge steld wegens een niet door haar ge pleegde moord. Opperrechter Frollo, ver liefd geworden op Esmeralda, tracht haar uit de kerk, waarheen Quasimode haar heeft gebracht, te ontvoeren, maar hij stuit op de gebochelde, die zijn tegen stander weet te liquideren. Het verhaal heeft nog een fraai einde, als bekend wordt dat de koning gratie verleent. Een pracht vakantiefilm. Nederlands nieuws: O.a.: De T.T.-Races in Assen, Carlo Ubbiali wint in de 125 cc-klasse, John Surtees zegeviert bij de halve liters; Renners van de Tour de France-equipe tekenen hun contract; „Mariken van Nieumeghen" in Nijmegen, Openlucht voorstelling van Middeleeuws Mirakel spel; Drukke dagen voor Prinses Beatrix. Wereldnieuws: O.a.: Egypte viert het vertrek van de Britse troepen; Helicoptères landen op onderzeeërs; Minister Sjepilov komt in Athene aan; Noord-Korea's President bezoekt Oost-Duitsland; Anquetil verbe tert uurrecord wielrijden; Een groots vliegfeest in Rusland; Wimbledon kam pioenschappen: Ann Shilcock - Althéa Gibson. ONDER DE POMP Zeg buur heb jee ok siên dot vlede week woensdagèvend een kerel tussen de böme naar het voetballe tusse Dg Koög en de badgaste stond te gluure? Ja, dot komt omdot ie gien donateur is, en omdot van him er gien ien meer in de sportclub is. PARKEREN OP DE STENENPLAATS? (Ingezonden) Onlangs publiceerde U een ingezonden artikel van een J.C. R. over de wantoe standen, wat het parkeren aangaat op de Stenenplaats. Het is j.l. maandag weer duidelijk komen vast te staan, dat de toestand onhoudbaar was. De Stenen plaats was dicht gezet met auto's. Het was voor de bussen onmogelijk de Waal- derstraat in te komen. Een moment kon den drie politie-agenten hier niets tegen doen. Dit is de komende maandagen nog vreselijker. Er staan zaterdags bij de boot, toch ook reservepolities. Is het niet mogelijk dit maandags op deze plaatsen te doen. Hier gaat iets gebeuren, als men het niet goed aanpakt. (Eén die zich zéér ergerde) CULTURELE RAAD Woensdag 18 juli Den Hoorn, 20.15 uur demonstraties van „Waddenruiters" De Cocksdorp, volksspelen Den Burg, 20,15 uur, Dorpshuis, Kla ver j as wedst r ij d. Den Burg, Park, De Mok biedt aan „Tip-top-taptoe". Donderdag 19 juli Den Burg, Oranjeboom, laatste opvoe ring van „Ciske de Rat" door St. Jan. Den Hoorn, Dorpshuis, 15.30 uur bonte kindermiddag. 20 uur Attracties voor jong en oud. Vrijdag, 20 juli Den Hoorn, 15.30 uur Dorpshuis, bonte kindermiddag, 20 uur attracties voor jong en oud. Den Burg, Oranjeboom, 20 en 21.30 uur Texelfilm. Zaterdag 21 juli Den Hoorn, Dorpshuis, 15.30 uur bonte kindermiddag, 20 uur attracties voor jong en oud. Den Burg, Park, 20.15 uur Optreden or kest „De Hooischelf" uit Haarlem met Tiroler en boerenkapel. IN DE DUINEN VIEL HET NOG MEE Menigeen zal in de nacht van zondag op maandag, zo hij van het watergedruis eens wakker werd, met enig huiverend medelijden gedacht hebben aan de jon gelieden die ergens in duinpannetjes kampeerden. Wel, dat is erg meegeval len. De heer Veltman, beheerder van 't duinkampeerterrein bij De Koog, had geen enkel alarmgeval te melden. Ook zijn er nergens lieslaarzen aan te pas gekomen. Ondertussen waren wij zelf maar wat blij onder een licht wollen de kentje in een stenen huis de dag te mo gen afwachten! SCHADE AAN BOERDERIJEN ƒ40 MILJOEN PER JAAR U weet misschien niet dat een tiende deel van het aantal branden in ons land plaats heeft op boerderijen. De recht streekse schade beloopt zelfs een kwart van alle» brandschade in Nederland, om dat de brand op de boerderij in de regel zo'n omvang aanneemt. In cijfers be draagt de jaarlijkse rechtstreekse schade door brand aan boerderijen aangericht bijna tien miljoen gulden. De werkelijke schade ligt ongeveer vier maal zo hoog, aldus ir. G. J. A. Bouma, Rijkslandbouw- consulent voor de Boerderijenbouw, in een één dezer dagen gehouden praatje in de radiorubriek van het Ministerie van Landbouw. Het is daarbij ontstellend, dat, volgens een opgave van deskundigen, de helft van deze branden wordt veroorzaakt door onoplettendheid, onvoorzichtigheid, nalatigheid en door spelen met vuur. Spelen met vuur alleen al is oorzaak van bijna een vijfde deel van de branden in boerderijen. Het is noodzakelijk zich te bezinnen op het voorkomen van deze jaarlijkse vernietiging op grote schaal. Blijkbaar is men niet algemeen doordrongen van de noodzaak voorzichtig te zijn en zijn ge zond verstand te gebruiken. Teveel worden nog uit sleur, onbekendheid of zorgeloosheid, bepaalde onachtzaamhe den begaan, vaak omdat er nog nooit wat is gebeurd en men zelf nog nooit brand heeft gehad. Tot het te laat is en boer derij en misschien mensenlevens verlo ren gaan. Het voorkómen van brand Het sterk toenemen van het gebruik van verbrandingsmotoren op de boerde rij levert door de gebruikte brandstoffen, vooral benzine en trekkerspetroleum, bij ondeskundig gebruik, grote gevaren op. Dampen van deze vloeistoffen zijn zeer brandbaar. Ze liggen als een dikke laag op de vloer en de kleinste vonk kan ze in een oogwenk in een vlammenzee ver anderen. Vul doorgaans bij, zo enigszins moge lijk, in de buitenlucht. Laat de motor nimmer draaien tijdens het bijvullen. Rook daarbij niet. Steek binnen, ook na het sluiten van de brandstofhouders, geen sigaret, sigaar of pijp aan Anders kan het U vergaan gelijk de boer, die na het bijvullen van de motor van zijn melkma chine en het goed sluiten van de beide doppen, aan deze verregaande zorgeloos heid te wijten, ter nauwernood zijn le ven kon redden en die een schade ver oorzaakte van bijna twee ton. Ook was benzine, veel gebruikt voor het reinigen van kleding, is uitermate brandbaar. Pas dit in huis nimmer toe bij vuur, zelfs niet wanneer dit in een nevenvertrek aanwezig is. Menig huisvrouw heeft hier bij haar leven op het spel gezet. Dampen van flessengas zijn even ge vaarlijk. Nog deze winter ging een hele boerderij met het vee in vlammen op, omdat de boer, die voor de zekerheid al tijd een nieuwe fles aansloot, daarna een verse pijp opstak. Zorg vooral voor een goede pakking-ring bij het aansluiten van een nieuwe fles. Volg de voorschrif ten van de leverancier. De ruimte waar de fles staat, moet op de grond worden ontlucht. Zoek niet met een brandende lucifer naar lekken en tracht evenmin met een soldeerbout een bevroren gasleiding te ontdooien. Uw leven kan ermee gemoeid zijn. Wees uitermate voorzichtig bij het ge bruik van trekkers in schuren. Een lage gloeiende uitlaat kan op de grond lig gend hooi en stro doen ontbranden. Vonken uit de uitlaat eveneens. Het is bekend hoe verraderlijk en kost baar hooibroei kan zijn. Reeds bij veer tig tot vijftig graden Celsius, wanneer er nog geen gevaar voor brand bestaat, is er reeds een belangrijk verlies aan voe dende bestanddelen. Het is nodig de temperatuur en de geur van broeiend hooi nauwlettend te bewaken en tijdig over te gaan tot het maken van een gat of omzetten (60 tot 80 graden Celsius). Doorblazen van lucht, desgewenst met de waaier van de hooiblazer, kan ernstige broei voorkomen. Elektrische leidingen moeten geregeld worden nagezien, hetzelfde geldt voor gasleidingen. Een bliksemafleider voorkomt bijna zeker het uitbreken van brand bij inslag. Ook deze moet geregeld worden doorge meten. Tenslotte: weest waakzaam in alle op zichten en gebruik Uw verstand. Stel 'n rookverbod in op plaatsen met hooi, stro, benzine e.d. Let op nabrandende wegge- dorpen sigaretten en andere „kleinighe den". Loop 's avonds voor het naar bed gaan nog even door huis, schuren stallen: je kunt nooit weten. Blussen. Men moet met huisgenoten en pj neel bespreken, wat er bij brand geschieden. Is de brand eenmaal uil broken, dan is iedere minuut winst. L dwinge zich kalm te blijven. Zo spoe mogelijk moet de brandweer worden waarschuwd. Noteer het telefoonnumi van de brandweer duidelijk op een makkelijk zichtbare plaats. Velen heb'j 01 zich dit voorgenomen, doch voerden nog niet uit. Ga na, waar de brandy water kan vinden. Probeer dit te re len als het niet in orde is Blusmiddelen, voor het bestrijden het begin van brand, moeten op ied boerderij aanwezig zijn. Een tuinsl; 'St met een afsluitbare straalpijp, aange; ten op de waterleiding, opgehangen een vaste plaats op de deel, is uitsteké Bij het ontbreken van waterleding een aantal watervaten van 200 liter putsen (emmers) dienen. Snelblussi zg. natblussers, worden ook toegep Omdat de inhoud ervan niet groot moeten ze eerst vlak bij de brandha; in werking worden gesteld en goed w Jai den gericht. Bij de trekker moet schuim- of droogpoederblusser wori gebruikt. Ook is een bak met zand 50 liter en een grote schop wensel Goedgekeurde blustoestellen hebben Rij kskeurmerk. Schilder de blusmiddelen rood; laat altijd op hun vaste plaats en houd goed in orde. Kortom, doe wat U kfe om brand te voorkomen. TEXF.L AARTJES U kunt voordelig terecht op zaterdag in onze groentenhal in de Kantoorstraat geopend van 9 tot 17 uur. De markt- groentenboer Radio herstellen? VONK opbellen I Telefoon 78 en 273 Te k. 1 toonbank, 2 theekastjes, 1 motorfiets, teakhouten buffet, eiken ovaal tafeltje, prima se- J cretaire (antiek); nieuwe wringer, twee fietsen, 1 paar motorlaarzen (br.), 4 keukenstoelen, 2-pers. ledikant, paar voetbal schoenen, werphengel met molen 2 stofzuigers. P. Dekker, Nieuweweg, Oudeschild Ruiters te koop, staande op Molen hof. C. Keijser Hzn., Ko- gerstraat 42 Te k. we gens overcompl. dressoir en boekenkast, eikenhout. W. J. Jouwersma, Koger- straat 19 Jonge hanen en tamme konijnen te k. gevr. Fa. Plaatsman en Cornelissen, telef. 195, Den Burg Te k. ploeg om bloembollen uit te ploegen. M. Koorn Czn., Duinweg Te k. enige grote waterbalies, 20 stoelen, 2 tafels en 2 kastjes. J. Jongedijk, Schildereinde 60, tel. 477 Zolderopruiming, in boedels, lompen en meta len koopt J. Jongedijk, telefoon 477 Hooi te k. aan de hoop. W. Bulder, Eierland Weggevlogen 3 kanaries Gaarne terug Ran, Warmoesstraat 47 Te k. electr. water- pompinstallatie met 500 ltr. drukketel Binnen- burg 17, Den Burg Verloren bl. zwembroek met badhanddoek. Gaar ne terug C. Vlaming, Hogerstiaat Gevonden aan Duinweg zwart vest. j Tegen adv.kosten terug bij Warmoesstr. 62 Te k. 2 paar schoenen z.g.a. 1 n. en 2 donkere mantels. J. Dijker, Oudeschild 134 Te k. 8 cylinder Solex wegens aankoop van zwaardere machine, 's avonds na 6 uur. J. Koops, Julianastraat, Oosterend Met blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Marinus Gerard G. HOEP-van Boven M. HOEP JAN Waalenburg, Texel, 15 juli 1956. De Heer en Mevrouw De Boer-Van Donselaar geven met vreugde en dankbaarheid kennis van de geboorte van hun dochter Jeanncttc Berendinc Den Burg, Texel, 14 juli 1956, „Texla". Dankbaar en zeer ver blijd geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Akkic D. TERPSTRA C. TERPSTRA- Spierings Dickie, Corrie, Anton „Ons Genoegen", Texel, 16 juli 1956. VERLOREN: JAS van regenpak, gaande van Den Burg naar Oudeschild. KALF, Watergemaal, Dij kmanshuizen Getrouwd: Anne Evelijn Giesbrecht en Jan Jacob Roeper Steinbach, Manitoba, Canada, 1 juli 1956. Hiermede geven wij U kennis van het overlijden van onze jongste lieveling Henkie J. Schagen T. Schagen- Keuning en kinderen Zaterdag 14 juli 1956 Oudeschild 137, Texel Wij vragen voor kantoor te Oudeschild voor telefoon, lichte a JLI nistratie en huishoude werk. J. C. Rab N.V TE KOOP IR E merk International n prima staat N.V. Ph Vlessinj Heden overleed onze lieve Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgrootmoeder Marretje Kievit weduwe van D. C. Dros in de ouderdom van ruim 91 jaar. Namens de familie, A. DROS Dzn. Texel, 13 juli 1956. De begrafenis heeft inmiddels plaats ge had. Den Burg Joh. Gieles De Koog Jb. Eelman Oost, P. Verijzer C'dorp O. L de Kind De kerkvoogdij derf Herv. Gemeente Eierlan Heden overleed zacht en kalm in het Lid- wina Ziekenhuis te Den Helder onze ge liefde Moeder, Be huwd-, Grootmoeder en Zuster Dieuwertje Boon weduwe van Jac. Brans in de leeftijd van 72 jaar. Den Hoorn: M. P. Drijver-Brans P. D. Drijver Zaandam: J. Boon C. Boon van het Nederend en kleinkinderen Den Hoorn, Texel, 16 juli 1956. De begrafenis heeft plaats op donderdag 19 juli a.s. n.m. 2 uur te Den Hoorn, Texel. Voor de vele blijken van deelneming bij de ziekte en het overlijden van onze Zuster en Tante MARIA LOK ondervonden betuigen wij onze hartelijke dank. Zo ook aan Zuster Harinck, dragers en kleedopleg- sters voor de laatste eer de overledene bewezen. Namens de familie, F. STARK „Avondrood", Eierland, Texel, juli 1956. Voor de vele blijken 'van belangstelling bij ziekte en overlijden van onze lieve vrouw, moe der en grootmoeder JACOBAJOHANNA HONING echtgenote van G. Kuneman betuigen wij onze op rechte dank. In het bij zonder bestellers en kleedoplegsters der PTT. Uit aller naam, G. KUNEMAN De Koog, Texel. tot het innen van hooffn: lijke omslag en plaats huur op zaterdag 21 nm van 8—9 uur, Cocksdorp in gebouw Chr. Belangen. Middi Eierland in de o 1. sch en Zuid-Eierland i d ka Te koop gevraagd stamboek en ongereg kalftijd aug. - oct J. Wiersma, Menaldu Opgave bij O. J. Veegi Westermient B I Tel. 131 50 gram lunchworst 50 gram berliner 50 gram ontbijtspek 68 ct Voor fijne vleeswaren n (3 Molenstraat TE KOOP goed onderhouden 16 registers Br. no 807 bur. v. d. I wie voor ons agent wo of een agent aanstelt OKKERS ZADEN, Ooltgensplaat en zijn f. W :rl gaat hij noorden V/IKhlAH MARTIEN BAKK£J| Spreekt met de monteur en het kom'| orde!

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2