i V I 10 pet. kortint „Bont en Blauw" Sensationele prijsverlaging van scooters vacant ie met een ideaal! met Gloriakopjes 2 spaniels Ontwikkelen en afdrukken Hedenavond volksspelen a.d. dijk Touwtrekken en kinderwagen-race B. DROS, Motoren Op alle Zomerartikele| Wij etaleren geen koopjl ook deze zijn binnen, o.a. vele kit lapjes, shirts voor spotprijzen. ,/T KLEUTERHUIS" v- Nóg hoger stijgt de .vreugde Favorieten in hun klasse KOOPT ttOOIE ONZE VOORRAAD IS ZEER VEELZIJDIG. LUNTER, Warmoesstraat 12, Den Burg VAL MET BROMMER Den Hoorn. De heer KI. Boon Jaczn. slipte maandagmiddag met zijn brom mer in het mulle zand bij het Horntje, waardoor hij kwam te vallen. Hierdoor schoot zijn schouder uit de kom. MOEDERS OPGELET! Voorlopig vinden er geen inentingen plaats. Wegens vakantie wordt er geen con sultatiebureau gehouden. BEVORDERD Den Hoorn: Joke Barendrecht werd bevorderd naar de 2de klas aan de In dustrieschool Vrouwelijke Jeugd te Am sterdam, en Kees Zegel Mzn. ging aan MTS te Amsterdam van de 2de klas naar de 3de klas, waar hij een jaar als volentaïr bij verschillende fabrieken praktijk op moet doen. DEMONSTRATIE WADDENRUITERS De V.V.V. verzoekt ons mede te delen, dat de voor hedenavond aangekondigde demonstratie van de Waddenruiters in De Koog niet zal aanvangen om 20.15 uur doch om 19.30 uur, terrein Kamer weg tegenover Hotel ,,De Koger Hoop". WINKELSLUITING Van de zijde der politie wordt op het volgende gewezen. Gedurende de zomermaanden gelden voor Texel, ten behoeve van het publiek, speciale bepalingen ten aanzien van de winkelsluitingsregeling In de periode van 15 juni tot 31 augus tus, ieder jaar, is de winkelsluiting practisch voor alle branches met uit zondering van manufacturenhandelaren, gesteld op 21 uur voor alle werkdagen. Het doel hiervan is, dat late eilandbe zoekers zich nog kunnen doen voorzien van de noodzakelijke levensbehoeften. Deze bepaling geldt voor de wijken Den Burg, Oosterend, Oudeschild en De Waal. Voor de wijken De Cocksdorp, Eierland, Den Hoorn en De Koog, is de zaterdagssluiting een uur later gesteld, dus te 22.00 uur. Uiteraard is deze be paling dus niet geldend voor Den Burg.( Ten aanzien van de zondagssluiting is' slechts een ontheffende bepaling ge maakt voor de wijken De Koog en Den Hoorn en wel van 14.00 uur tot 18.00 uur. In de overige wijken bestaat dus geen bepaling, dat winkels geopend kunnen zijn. Ondanks dus dat van gemeentewege de nodige bepalingen zijn gesteld om de gasten zoveel mogelijk ter wille te zijn, schijnt men hetzij uit onwetendheid, het zij om andere redenen deze bepalingen te verontachtzamen. Het is bekend, dat zeer vele overtredingen worden gepleegd op dit stuk. Teneinde deze materie bin nen de perken te krijgen, zal de politie ten strengste gaan optreden tegen even tuele overtreders. Van deze gelegenheid wordt tevens ge bruik gemaakt om het publiek er op te wijzen, dat zij deze bepalingen ook in acht hebben te nemen, daar de winke lier steeds de dupe wordt en de moge lijkheid niet is uitgesloten dat ook de koper wordt geverbaliseerd. De halve-dag sluiting is gedurende de genoemde periode niet van toepassing voor de wijken De Cocksdorp, Eierland, Den Hoorn en De Koog, voor alle bran ches. Voor alle andere wijken geldt deze bepaling eveneens met uitzondering van manufacturenwinkels. Hier wordt dus bedoeld de dinsdag- en maandagmiddag sluiting. Laat een ieder zijn medewerking geven! TERUG UIT ZUID-AFRIKA Den Hoorn. De heer C. de Jager, die op 5 november 1952 ons Gouden Bolt je verliet om in Zuid-Afrika werkzaamhe den te gaan verrichten, is zaterdag j.l. weer in ons dorp teruggekeerd. Na eerst bij de Spoorwegen werkzaam geweest te zijn, heeft Cees daarna ver schillende andere werkzaamheden ver richt. Het laatst was hij in dienst van de gemeente van Salisbury in Rhodesia. VOLLEYBAL-NIEUWS Doordat het lokaal voorlopig niet be schikbaar is, spelen de dames nu elke woensdagavond in De Koog en de heren donderdagavond. Aanvang beide avon den om half acht. De binnentraining vervalt dus voorlopig voor 4 weken. DE IIEER M. L. KEMPENAAR BENOEMD TE MAASSLUIS Met ingang van 1 juli 1.1. is de heer M. L. Kempenaar, controleur der Be lastingen te Den Burg, bevorderd tot hoofdcontroleur te Maassluis. Ook daar zal de heer Kempenaar als Rijksontvan ger fungeren. Hij bekleedde op Texel vele functies bij verenigingen en instellingen. Onder meer was hij enthousiast propagandist voor het openbaar onderwijs. Wij gelo ven, dat het niet eenvoudig zal zijn in de plaats van de heer Kempenaar steeds mensen te vinden, die op dezelfde actieve en kundige wijze zoveel werk kunnen verzetten! Sinds 1 september 1950 was de heer Kempenaar op Texel werkzaam. GESLAAGDEN VAN DE AMBACHTSSCHOOL Dezer dagen is aan een groot aantal leerlingen van de Ambachtsschool te Den Helder het getuigschrift uitgereikt. Hieronder volgen de namen van de Texelse geslaagden: Metaalbankwerker: R. Bos, P. R. Buis, A. Haker, J. Kuyper. Scheepmaker: M C. Dogger, P. Kalf Elektricien: H. C. Timmer. Timmerman: B J. Bruin, P. J. Stolk, R. J. L. C. Vlaming. Meubelmaker: C. Hoogerheide. Brood- en banketbakker: A. J. Eelman Schilder: J. C. Bakker. Motorrijtuighersteller: G. R. B. Huy- gen, K. de Leeuw, A. G. Roorda. VERKEERSDRUKTE OP TEXEL Het is zo langzamerhand een ieder wel duidelijk, dat er ten aanzien van het verkeersvraagstuk op ons eiland zo het één en ander hapert. Buiten de marktdagen is het al geen peuleschilletje om zonder gevaar door het centrum van Den Burg te komen, hetzij te voet, per rijwiel of auto. Onze dorpen zijn niet ingesteld op massaver- keer. Gezien de toename van het ver keer op het eiland zelf en daarbij ge voegd het maar steeds aanvoeren van de Mij. TESO van auto's, rijwielen en bromfietsen, is het ons een raadsel dat er nog niet meer ongelukken gebeuren. Het is ons bekend dat de politie deze toe name van het verkeer met zorg gade slaat en alles wel gaarne, indien dat mo gelijk was, rigoreus willen reorganiseren. Wij hebben ons gewend tot de Rijkspoli tie alhier en gevraagd hoe of het met de verkeersongevallen stond. Alleen al deze maand zijn door de po litie tot heden 15 verkeersongevallen behandeld, zij het dan dat deze zich be perkten tot materiele schade. Bij enkele ongevallen waren gewonden. Al deze ongevallen zijn het gevolg van onbeheerst rijden op plaatsen waar zulks ten enenmale ontoelaatbaar is. Gebrek aan verkeersdiscipline noemt men dat. Een ieder doet maar wat hij wil, zonder ook maar één ogenblik te denken dat er meerdere weggebruikers zijn. Maar het is niet alleen de gemotori seerde weggebruiker die zorgeloos op Texel aan het verkeer deelneemt, doch ook de wielrijder en de voetganger. De politie deelde ons desgevraagd mede dat het publiek zich schijnbaar niet bewust is van het grote gevaar dat zulks met zich meebrengt. Waar nodig wordt straf opgetreden tegen overtreders van de verkeersvoorsdiriften, doch het zijn steeds weer dezelfde terugkerende over tredingen die het gevaar veroorzaken. Wij hebben ons maandag j.l. overtuigd van de drukte in het centrum van Den Burg. Van de politie werd het mogelijke gedaan om alles een vlot verloop te waarborgen. Wij hebben gezien dat na het passeren van een onder hoogdruk werkende politieman automobilisten honderd meter verderop rustig hun wa gen parkeerden midden op een hoek van de straat, zodanig dat het verkeer totaal werd geblokkeerd. Dan vraag je je af, is zo iemand als bestuurder nog gerech tigd om een rijbewijs te bezitten. Deze bestuurder kan zich niet beroepen op het feit, dat de beperkte accomodatie in het centrum van Den Burg hem nood zaakt zijn auto daar te plaatsen. Het is de gemakzucht om déar de auto te plaatsen, vanwaar zo weinig mogelijk gelopen behoeft te worden. Dit is één van de vele treurige gevallen van het plaatsen van auto's daar waar het niet mag en kan. De politie gaf ons te ken nen dat steeds naar plaatsen werd ver wezen, waar gelegenheid bestond de auto te pakkeren. Dit geschiedde in vol ledige samenwerking met personeel van gemeentewerken. Het is ons wel duidelijk geworden dat er eendrachtelijk iets dient te gebeuren betreffende het verkeersvraagstuk op Texel. De politie .verzekerde ons dat ten aanzien van diverse verkeersmoeilijk heden een oplossing te vinden is door maatregelen te treffen van omleiding etc., die reeds in studie zijn, doch dat al deze maatregelen nimmer voldoende uitwerking zullen hebben indien iedere weggebruiker zo doorgaat als tot heden nog al vaak wordt geconstateerd en waarover wij enkele gevallen hebben vermeld. IIOORNDER FANCY-FAIR PRIMA RESULTAAT De Hoornder fancy-fair is uitstekend geslaagd; was het de eerste dag regen, de beide andere dagen was het stralend weer. Toen de plaatsvervangend voorzitter namens de fancy-fair commissie om half vier opende, waren er al velen aan wezig. Spreker wees op de mooie pres- laie, met medewerking van vele Hoorn- ders, deze groot opgezette fancy-fair in het drukst van het zomerseizoen op touw te zetten. Het doel van deze fancy-fair, het restauratiefonds van de oude Herv. kerk te spekken. Behalve de wekelijkse kerkcollecten en de huis-aan-huis-actie in ons dorp, dat al 30.000,bijeen bracht, krijgen we nu nog een fancy- fair. Het doel is om aan het eind van dit jaar 40.000,bijeen te hebben. De grote folderactie bracht reeds 6000, op, rest ons nog 4000,Ook dan blijft er nog een tekort van 15.000,want onze bijdrage aan de restauratie is nl. 55.000,Aldus spreker bij de opening van de fancy-fair. De fancy-fair was uitstekend opgezet. Het was niet de bedoeling van de com missie om er uit te halen wat er uit te halen was, want er werden ongeveer 1000,onkosten gemaakt en vele grote fabrieken stuurden mooie prijzen. In de Dorpsstraat was het 's avonds erg gezellig, een mooie verlichting ver hoogde de sfeer. Er stonden vier markt kramen, waar men kon touwtjetrekken, Texelse koek en kaas kopen en verschil lende door de Zusterverenigingen ge maakte artikelen kon kopen. De schortjes vlogen weg! De twee schiettenten buiten en ook de grabbelton hadden veel aftrek. De oude school, die in de toekomst als dorpshuis gebruikt zal worden, was om getoverd in oen kleine kermis. Zie ver der de krant van zaterdag. In ,,Ons Huis" was iedere middag een heel goed verzorgde poppenkast, die ook 's avonds de ouderen een leuk half uurtje bezorgde. Het rad van avontuur zorgde 's avonds voor leven in de brouwerij. Den Hoorn kan terugzien op een uit stekend geslaagde fancy-fair 'met een netto resultaat van ongeveer 2000, De commissie dankt iedereen, die aan dit resultaat heeft meegewerkt. n In hel glooiende landschap van Zuid-Limburg... in de Harz of Eiffel...: de RAP laat U nooit in de steek. De sterke motor, het grote etijg- vermogen, zeer krachtige remmen, maken de RAP tot een onmisbare reisgenoot. En de gemakkelijke, precies "uitgekiende" zit zorgt er voor dat zelfs de langste tocht een plezier blijft I Vraag eens nadere inlichtingen - ook over onze gemakkelijke betalingi- voorwaarden - bij: Geheel compleet in groene of zwarte uitvoering f. 599.50 Rap Service-station FIRMA ZEGEL Parkstraat, Tel. 151 '1 Met grote droefheid geven wij u kennis, dat na een geduldig gedra gen, smartelijk lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden in 't St. Lidwi- naziekenhuis te Den Helder van ons is weg genomen mijn lieve vrouw en onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster en tante Helena Slaman echtg. van Pieter Smit, in de ouderdom van 72 jaar Namens de familie P. Smit Pz. Gravenstr. 5 Den Burg Texel, 21 juli 1956 De gezongen uitvaart dienst heeft plaats ge had op dinsdag 25 juli jl. te Oudeschild. Voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden betuigen wij onze oprechte dank. H J. v. d Geest C. D. M v. d Geest- Dernison P.H polder, Texel juli 1956 U spaart en bespaart Vraag het spaarboekje en de nieuwe folder. TE KOOP S. Langeveld Steenenplaats, Den Burg Foto Langeveld en De Rooij Dorpsstr. 53 Parkstraat Den Burg De Koog texelaabtjes Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. In Boekh.) en onder nr. f 0,20 meer. U kunt voordelig terecht op zaterdag in onze groentenhal in de Kantoorstraat geopend van 9 tot 17 uur. De markt- groentenboer Radio herstellen? VONK opbellen I Telefoon 78 en 273 Wie helpt jong echtpaar z.k. voor tijdelijk (plm. '/2 jaar) aan gemeub. kamer met kook gelegenheid Br. nr 811 bur. Tex. Crt. Zwarte bessen en zwarte bessensap. Bestel s.v.p. omgaand Beleefdaanbevelend R. Witte, Warmoesstr. 25 Te k. herenfiets f30, koffer- gramofoon en platen. Waal- derstraat 19 Te k. wasta-' fel met wasstel. A. Mosk, n b Den Burg Te k. 10 ruiters hooi. W. Douma, De Koog Te k. pr. consumptie-aard appelen 14 et p. kg. Jn. Witte „St Marcus" Te koop het grasgewas (ingezaaid) v. d. langwaai.om met schapen te beweiden S. Keijser, Schilder end 50, tel. 504 Te k. 1 pr. eiken ledikant met spiraal en 3 dig veren matras weverstr- 16 Te k. Pax Europa-album gr. formaat met 1900 versch. postz. en Mebus album Ned. en kol. met 350 versch. postz. Wilh.laan 94 - Verl. op de Mokweg blauw grijze trui Tegen bel. terug bij .Happy Days" Den Hoorn Verl. rood gebreid kindervest terug te bez. Schilderend 8, Den Burg Met spoed gevr. leerjongen Motorpalace, Oos terend Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Jan Cornells E. de Wit-van Egmond C. N. de Wit Kogerstraat 24, Den Burg Texel, 21 juli 1956 Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van onze zoon Gert Jan I. Schoorl-de Ridder P. G. Schoorl Weverstraat 71a Den Burg T. M. Graaf en C. Kauw geven hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben te Warmen- huizen op 8 aug. 1956 vm om 10 uur. Den Burg, Texel Emmalaan 90 Warmenhuizen Krankhoorn 3 juli 1956 Heden overleed zacht en kalm onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Cornells Bakker weduwnaar van Meinsje van Zoonen in de leeftijd van 67 jr. G. Hoogerheide- Bakker H. W. Hoogerheide klein- en achter kleinkind Oudeschild, 23 juli 1956 Teraardebestelling he denmiddag te 3,30 uur vanuit Huize Irene Hiermede geven wij kennis, dat heden zacht en kalm is overleden onze lieve man, vader en grootvader Jacob C. Mantje echtg. van Leentje Dros in de ouderdom van ruim 75 jaar Namens de familie L. Mantje-Dros „Gollardsstichting" Den Burg. Texel 21 juli 1956 De teraardebestelling zal plaats vinden heden middag om 2 uur. Familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Heden overleed onze geliefde vader, behuwd- en grootvader Willem Dalmeijer wedn. van Wietske Doeksen in de ouderdom van 81 jaar Namens de familie C. J. Dalmeijer G. E G. Dalmeijer- Schrikken Tineke Dalmeijer De Koog, Texel, 21 juli 1956 De begrafenis heeft plaats gehad dinsdag 24 juli nm te Den Burg Bernard Bakker en Gisela Offermanns geven U, mede namens wederzijdse ouders kennis van hun voorgenomen hu welijk waarvan de voltrek king zal plaats vinden op dinsdag 31 juli a.s. nm 2,30 uur te Den Burg, Texel Kerkelijke inzegening nm 3,15 in de Ned Herv. kerk te Den Burg door de Wel eerw. Zeergel. heer Ds. Dr A. v. Diemen te Bentveld Kogerweg B 185 Traken-Trarbach (Mosel) Alte Marktstrasse 4 juli 1956 Gelegenheid tot feliciteren van 7-9 uur in het Eigen Gebouw te Oudeschild. Toekomstig adres Eeneindseweg 85, Nuenen ATTRACTIE ATTRACTIE V.V.V. Texel afd. De Cocksdorp voor ingezetenen en badgasten, voor dames en heren ATTRACTIE ATTRACTIE Zaterdag 28 juli Park Den Burg Zondag 29 juli Sportterrein De Koog Culemborgse boerenkapel met een bont programma van muziek en zang. Aanvang 8,15 uur Entree f 0,75 voorverkoop van toegangsbewijzen aan de VVV-bureaux Dürkopp, Diana 200 cc met elektr. starter van f 1995,- nu t 1745.-. Puch 125 cc met elektr. starter van f 1395,- nu f 1245,- Eierland Tel. 233 Warmoesstraat 9 Nog hoger stijgt de vreugde op zomer en vakantiedagen als er guldens zijn voor prettige extraatjes. Met Sparzegels krijgt u die guldens gratis. En altijd dubbel voordeel: 10°/o korting - 100%) kwaliteit. Bovendien deze week (26 juli - 2 aug.) met ook nog 10°/o korting in Sparzegels: Makreel, naturel o( in tom. saus, Spar, blikvan 75 voor I Vanille-of Amandelgries,Spar, 2p van 58 voor 5 Appelstroop, Spar, per beker van 50 voor 4 Vruditengazeuse Sinas, Spar, 3 flessenvan 78 voor 6 Kristallruit, 200 gram Zachte zeep, Spar, per-pot i 64 v 3 49 v llllllllllillllUlllffl Bij aankoop van 1 pak KOFFIE Spar, waarop altijd 10%> korting 250 gr. Katietongen ('n heerlijk.koekje) voor slechts 60 ct en nog ^£4 10% korting Prijswijzigingen voorbehouden i -j: 'X' De nieuwe OPEL O L Y MPIA Ol'EL fl 5.550, tl 6.1 50,- Opel de stijl van de toekomst, de ervaring van het verleden JAC. METS AUTOMOBIELBEDRIJF Alkmaar - Telefoon 3444

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2