Mn BAKKER COUPONJNEN Agfa-Clack 6x9 M Hoe langer hoe gekker Zeehondenjacht in de Waddenzee ten dele verboden! Volgende week couponnen japonstof, vitrage, pyama- flanel, overgordijnstof, enz voor spotprijzen Lappen Schuttersveld manchester Fa FRANS ZEGEL Kzn. De Wa.ddenruiters Dressuurrijden Springen Vrijheidsdressuur Spanning Nog even schoolboeken bestellen bij Boekhandel Parkstraat >p iA( Verhuur van- rijwielen en solexen Bollenpeller e! meisje i, maaimachine '-LOMPJES j Bollenpeller- SCHOOLBOEK!^ Bestelt uw leerboe Glorie zllvermargarii de ronde vai Oost een Fototoestel is een pracht cadeau. f 25 Foto De Rooij Langeveld a> MIDWOUD MAAKT ZICH OP OM BURGEMEESTER TE ONTVANGEN Midwoud maakt zich op om zijn nieu we burgemeester, de heer A. van Dienst uit Texel, bijzonder goed te ontvangen. Het nieuwbenoemde hoofd van de ge meente zal woensdag 1 augustus om half tien zijn intrede doen. Aldus „Het Vrije Volk". Aan de grens van de gemeente (Ben- ningerbroeker kant) wordt hij opgewacht door het gemeentebestuur. Alvorens naar het gemeentehuis te gaan zal de burge meester eerst een rijtoer door de ge meente maken. Bij het gemeentehuis zullen de school kinderen hem welkomstliederen toezin gen en zal de Midwouder drieling Cha- tellon hem de sleutel overhandigen. Om 11 uur is de officiële installatie. De kinderen krijgen 's middags in de toneelzaal in Oostwoud een prettige mid dag. 's Avonds verzorgen de plaatselijke verenigingen op het schoolplein een openluchtvoorstelling. GEVONDEN EN VERLOREN periode 19 t.m. 26 juli 1956: Gevonden: kettingslot; groene zwem broek; rode gummi kindercape; broche met roos; boodschappentas met port. (gr.) zomerschoen (r.); lipssleutel; bruine port. met inh.; rode port. met kaartjes Naco, camouflagejas; psalmboek; een paar d. bruine gev handschoenen; map met on- beschr. briefkaarten; wijnrode fietspomp; rode kinderjas met capuchon; langw. damesarmbandhorloge; sigarettenkoker; roze donzen kinderkussentje; kampmes (De Koog); ribfluwelen pet (De Koog); lipssleutel (De Koog). Verloren: zwart wollen vest; petrolkl. damesregenjas; bruinieren port. met inh. donkerbl. kinderregenjasje; lichte dames- regenjas; zakmes; steunzool; bl. met groene damestrui; doosje met lepeltje van Texel; rood gebr. damesvest; don kerbl. port.; 1 paar gehaakte zw. dames handschoenen; zonnebril van goede kwa liteit, zw. damesmantel met geruite voe ring; rode step met drager; Agfa Box camera; portefeuille met leg. bewijs B.B.; zw. wollen bolero (De Koog); zwart-witte zonnebril; br. lederen port.; idem met 24,grijze wollen deken. „TIRA" BEHAALDE EERSTE PRIJS Op de jaarlijkse Prov. Ruiterdag te Middenbeemster behaalde onze plaats- genote, mej. Emma Witte met „Tira" in de rubriek 2-jarige merriën een eerste prijs. Een mooi succes. GESLAAGDE DEMONSTRATIE VAN WADDENRUITERS TE DE KOOG Woensdagavond hielden de „Wadden- ruiters" voor een, in flinke getale opge komen publiek, hun demonstratie, op 'n stuk land dat gratis door de heer Kuip werd afgestaan. Met spanning werden de verrichtingen gevolgd. Het dressuurrijden werd door het achttal, onder de bekwame leiding van Opperwachtmeester Gulmans, goed uitgevoerd en boeide de aanwezigen. Paarden en berijders waren één. Het springen zorgde weer voor de no dige spanning. De vereniging blijkt over goede paarden en ruiters te beschikken. Vooral het duospringen was een boeiend schouwspel. Alles een en al spanning. De instruc teur was ook zo enthousiast, dat hij tot driemaal toe naast een onwillig paard mee rende en toen deze de 4e keer de hindernis nam, hij in zijn ijver gelijk met het paard ook er over sprong! Het slotnummer was het laten liggen van een paard. Door de badgasten werd een en ander zeer gewaardeerd. Men hoorde nog al eens „Dit hebben wij op een badplaats nog nooit gezien" en „wat is het toch mooi" Jammer, dat er geen geluids installatie voor toelichting aanwezig was. Kortom het was voor V.V.V. en ieder een goed geslaagde avond. Ieder, die in de gelegenheid is deze mooste aller sporten te beoefenen, zou ik dan ook aanraden: maak „de Wadden- ruiters" sterk en geeft U op als lid. Kent U een edeler sport dan de ruitersport? U biedt Uzelf een prachtige ontspanning, en het zien van een ruiter is steeds een boeiend schouwspel. Een speciale correspondent. DERDE UITVOERING O.L. SCHOOL OUDESCHILD Dinsdag hield de o.l school voor de 3e keer een uitvoering in het Eigen Gebouw te Oudeschild. Ditmaal verzorgd door de 4e en 5e klasse. Wegens afwezigheid van de voorzitter, de heer J. S. Dros, werd de avond ge opend door de heer Boom. Het deed hem genoegen, dat weer zovelen aanwezig waren. Hij hoopte, dat het een behoorlijk overschot voor de schoolreisjeskas zou opleveren. Hij deelde nog mede, dat de opbrengst van de tentoonstelling 120, was en niet 90,zoals eerder was meegedeeld. Hierna kregen de kinderen het woord. Ditmaal werden twee toneelstukjes voor het voetlicht gebracht ..Leven is geven en geven is leven" en „de Erfenis van Schoenmaker Elshof" In het eerste stuk maken we kennis met een schriele huiseigenaar Duitziek, die niets anders doet dan geld bijeen schrapen en zijn huurders uitpersen. Zijn nicht vindt het best, want dan is er des te meer te erven, maar de neef zegt, dat hij anders moet leven. Zijn hebzucht gaat zover, dat hij een portemonnaie houdt, die zijn buurman, de bakker ver liest. Maar als hij zijn been verbrandt en zeer veel vriendelijkheid ontmoet, komt hij tot inkeer. Tot verdriet van zijn nicht, tot vreugde van zijn neef en de huurders. Het andere stukje liet ons schoenma ker Elshof zien, een man, die ondanks zijn armoede altijd vrolijk was en die arme oude mensen beneden de prijs aan hele schoenen hielp. Zijn vrouw is an ders, die wil wel eens met geld smijten en net zo behandeld worden als de def tige mevrouwen. En dan komt er plot seling geld, want een neef in Amerika is overleden en heeft de schoenmaker al zijn geld nagelaten. De schoenmaker spijt het voor zijn neef, die vorig jaar nog zo levenslustig was. Maar zijn vrouw is blij en kan nu doen wat ze al tijd heeft gewild. Al gauw merken ze dat het niet zo erg leuk is. De deftige dames komen alleen maar om geld te lenen en de schoenmaker, die is gaan rentenieren, verveelt zich erg. Tenslotte gaat hij weer schoenmaken, wat de men sen er ook van mogen denken en hij be sluit zijn armste klanten gratis een paar mooie schoenen te geven. De heer J. S. Dros dankte allen voor de medewerking. Vooral het onderwij zend personeel, dat veel werk heeft ver zet om het slagen van de avonden moge lijk te maken We hopen U volgend jaar op onze uitvoeringen weer in groten ge tale terug te zien. De traditionele verloting leverde een behoorlijk batig saldo op. Naai ons de couranten meldden. Heeft men in het buitenland De „onknapste" man gekozen- Niet onknap, nee, van verstand. Maar van uiterlijk, m'n vrinden. Dus, zo onder ons qezeid, De onogelijkste tronie. Dat is lang geen kleinigheid. Allerhande soorten fasies, Plat en stomp en scheef en plomp, Deze met een soort giraffenek. Gene zo maar op de romp, Dongen mede naar de hoofdprijs, Die ook waarlijk koofd"prijs was En tenslotte werd gewonnen Door een soort kopkalebas. 'k Heb mij afgevraagd bij 't lezen, Wie nu dwazer moet geacht: Zij, die hieraan medewerkten. Of hii, die 't heeft uitgedacht. Hoe het zij, het blijkt weer duid'lijk Dat er op dit tranendal, Voor een groot deel van de mensheid, Niets te zot is of te mal. Dat bewijzen ook de meisjes Uit 't eens machtig Albion, Die nu niet iets nieuws verzonnen Op 't gebied van een japon, Doch zich laten tatoeëren (Als de laatste modegril) Met een vlinder of een tijger, 'n Aap, pauw, stier of krokodil. Mooq'lijk zal 't niet lang meer duren Of de meisjes in ons land. Lopen met zon tatoeëring, Op hun rug, borst, been of hand- Als je zomers dan aan 't strand bent, Kom je ogen nog te kort Om al 't zotte te aanschouwen. Dat daar prijs gegeven wordt. 't Lijkt er op, dat onze aarde, Een soort mallemolen wordt, Wijl er telkens weer iets dwazers, Over haar wordt uitgestort- Hier een snuit om op te schieten, Daar 'n bewerkte dameshuid. En als klap dan op de vuurpijl De atoombom- Dan is 't uit Huib de Rijmelaar. MAANDAG GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van Burgemeester C. de Koning gaat maandag niet door. UITSLAG VERLOTING BRIDGECLUB „GROOT SLEM" De eerste prijs een zuiver wollen de ken, viel op lot no. 739. Verder vielen prijzen op de volgende no's: 872, 22, 224, 130, 259, 326, 433, 904, 866, 534, 639, 149, 616, 917, 794, 40, 325, 453, 204, 787, 894, 383, 527, 846, 98, 932, 377, 14, 133, 864, 603, 262, 947, 512, 119, 318, 951, 309, 933, 531, 150, 287, 662, 429, 826, 612 en 657. De prijzen kunnen worden afgehaald bij mevr. C. Kooijman, Wittekruisweg 7, Den Burg. VAKSCHOOL VOOR MEISJES DEN HELDER Bevorderd van het le naar het 2e leer jaar van de opleiding Huisnaaister: M. T. Pranger te De Koog. Bevorderd van het le naar het 2e leer jaar van de primaire opleiding: H. Bak ker en A. C. Visser te Den Burg. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Veenen uit Utrecht 19,30 uur Ds. Van Boven, Jeugddienst De Cocksdorp 10 uur Ds. A. de Wilde uit Nieuwe- Niedorp Collecte kerkvoogdij Den Hoorn 9 uur Ds. Van Rhijn Jeugddienst. Onderwerp: „Het toeval en de leiding van God". Extra collecte Restauratiefonds 10 uur Ds. J. A. van Boven Extra collecte Restauratiefonds De Koog 8 uur Ds. C. H. Lindijer 9,30 uur Ds. Waardenburg jr. H. Doop 9,30 uur i(jeugdhuis) kinderdienst (5 tot 12 jaar) 20 uur Ds. T. H. Oostenbrug Jeugddienst De Waal 11 uur Ds. Waardenburg H. Doop Oosterend 10 uur Ds. J. J. Buskes jr. Maandcollecte voor de kerkvoogdij 19,30 uur Ds. J. J. Buskes jr. Jeugddienst Maandcollecte voor de kerkvoogdij Van 19.15-19 30 uur Samenzang Zondag 9,30 uur Dr. G. Hartdorff Maandcollecte voor de kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 19,30 uur Ds. Vogel van Geleen Oosterend 10 en 3 uur Ds. P. Robbers van Rotterdam GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) 15.CO en 19 30 uur Stud. J. Strating van Den Haag in de Doopsgezinde kerk te De Koog GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van der Zwaag De Waal 11.15 uur Ds. Van Sluijs Den Hoorn 19,30 uur Ds. A. G. van Gilse Extra collecte Doopsgez. Vredesgroep De Koog 10 uur Ds. Van Sluijs Tussen Texel en Vlieland de jacht definitief gesloten. Eindelijk is het zover gekomen dat de zo vervolgde zeehonden in ons land eni ge bescherming zullen krijgen. Door het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening zijn aan de jagers op zeehonden dusdanige verplichtingen op gelegd, dat verwacht mag worden dat hierdoor de jacht in sterke mate zal worden beperkt. Het gevolg hiervan zal zijn dat grote slachtingen onder deze diersoort, door sportjagers aangericht, verminderd zal worden. Door de sterk in prijs verhoogde jachtvergunningen, zul len vele sportjagers de concentratie gebieden van de zeehonden waarschijn lijk niet meer bezoeken. Dit tot heil en herstel van de robbenstand in ons land. In het nummer van maart jl. maakten wij reeds gewag van de achteruitgang der zeehonden in het Waddengebied. Wij tekenden hierbij aan, dat, wanneer men nog prijs stelt op deze in eenzaamheid levende zoogdieren, de jacht zeer be perkt of zo nodig voor enige jaren ver boden dient te worden. Dit tot herstel ling van hun aantallen, welke de laatste jaren in zo grote mate verminderden. Het is dan ook verheugend, dat door de overheid verschillende bepalingen zijn gesteld, die robbenjagers verplichtingen opleggen. Dat hierbij ook rekening werd gehouden met het Deltaplan is van groot belang. Immers zal bij de uitvoering dezer plannen nog te bezien zijn of de robbenstand zich buiten de afsluitdijken zal kunnen handhaven, wanneer de Zeeuwse stromen voor hun ontoeganke lijk worden. Mogelijk zal er een uitwij king van de dieren volgen en misschien een gedeelte ervan zich in het Wadden gebied gaan vestigen. Aan de trek van jagers, die voor hun vakantiegenoegens de Zeeuwse wateren optrokken, is nu voor goed een einde ge komen, omdat de jacht in de maanden juni tot augustus verboden werd. Verwacht mag worden, dat door de verhoging der akten tot 100,voor 'n jaarvergunning en 30,voor een maandvergunning, de uitgifte zal doen afnemen. Voor wat het Waddendistrict betreft, zijn er enige goede verbeteringen te constateren. Een tweetal belangrijke centra in dit gebied zijn definitief afge sloten. De begrenzing van dit gebied (dat nog nader zal worden afgebakend) be gint een 3 km. zeewaarts van strandpaal 5 op de Vliehors en van uit dit punt in rechte lijn op de Prot. kerk van De Cocksdorp. Noordwaarts strekt het be schermde gebied zich uit een 3 km. zee waarts vanaf strandpaal 29, parallel de kust volgend tot 3 km. uit strandpaal 40. Laatstgenoemde strandpaal is eveneens op de Vliehors, ruim een halve km. ten Westen van het natuurreservaat de Kro nenburgerpolders op Vlieland. Volgens een in 1953 verricht onder zoek door Dr. van Bemmel van het Staatsbosbeheer bevinden zich in deze gebieden, welke een gedeelte der Waard- gronden en het Engelsmangat omsluiten, belangrijke aantallen zeehonden. Toen ik enige jaren geleden op een der zandgronden kampeerde, trof ik er llinke troepen zeehonden aan. Dat na deze waarnemingen de stand gewijzigd is, ligt voor de hand. Een tweede voor de jacht afgesloten gedeelte zal nabij Schiermonnikoog wor den uitgezet. Gelukkig is er dan nu, zij het ten dele, een einde gekomen aan een zo wrede vervolging van deze grote zoogdieren. Dat met deze beperkte veiligstelling het groots ideaal is verwezenlijkt, valt nog te betwijfelen, doch de ingeslagen weg is hoopvol! Allaerd van Wieringen. S.V. Texel Hedenmiddag speelt Texel in Den Helder tegen WGW in de voorronde voor de KNVB-beker. We hopen nu maar dat ook deze wedstrijd tot een goed ein de wordt gebracht. Maandagmorgen gaat een ploeg adsp. naar het Jeugdkamp der KNVB in de prachtige omgeving van Zeist. We wen sen allen een prachtige kampweek toe. Goede sport en vooral prima kameraad schap. Gehoorzaam leiders, opdat zij met jullie weer kunnen genieten van dit jaarlijkse sportevenement, maar denk er ook vooral om dat jullie de naam van je club vertegenwoordigd en die op de juiste wijze hooghoudt. De afd. Handbal hield woensdagavond haar jaarvergadering ten huize van mw Van der Vis-van der Slikke, Dennen. De opkomst was te klein, maar belangrijk was de agenda en ook de genomen be sluiten. De notulen en het jaarverslag waren uitstekend verzorgd. Ook de fi nanciële kant kon tot tevredenheid stemmen. De afd. kon zich zelf geheel bedruipen. Het bestuur en elftalcom missie werden herkozen. De training zal eind augustus weer aanvangen. 19 Aug. wordt deelgenomen aan het toernooi te Kolhorn. De competitie-indeling, waarvoor 2 schema's waren ingekomen, werd aan 't le de voorkeur gegeven. Indien mogelijk zal ook het 2e elftal gaan deelnemen. Getracht zal worden de bekerwedstrijden zoals vorig jaar te doen spelen. Voor adsp. zullen onderlinge wedstrij den (zevenhandbal) georganiseerd wor den. Kampioen wint speldjes. De contributie voor senioren wordt op ƒ1,per maand, voor adsp op 0,50 per maand gebracht. Grote partij Ver beneden de normale prijs. DEN BURG OUDESCHILD TEXELAABTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. In Boekh.) en onder nr. f0,20 meer. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys Oen Helder, houdt Maandags van 11,30 tot 2 uur zitting n Hotel Texel. Emigratie, Massages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Te k. gevr. jonge hanen of afgekeurde jonge hennen. Poelier A. N. Plaatsman, Ko- gerweg 36 n.b. Texla, tel. 139 P. C. Kaan, Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Te k. drukketel met Sihipomp en elektr. motor. Hotel De Toekomsr, De Koog Te k enige meisjesjurken z.g.a.n. waaronder strandjurk 9-10 j. f3,50, jongensplusf. 14 j. f5 2 mooie meisjestruien 10-12 j. f4 en beige topper m. 44 f10 E. Zoer, Oudeschild 187 In jong Chr. moederloos ge zin wordt huishoudster gevr. Ift. 28 - 35 j. Mag ook jonge weduwe zijn z.k. te Den Helder. Brieven nr. 814 bur. Tex. Crt. Zwarte bessen en zwarte bessensap. Bestel s.v.p. omgaand Beleefd aanbevelend R. Witte, Warmoesstr. 25 Te k. h.rijwiel f25 en kinder wagen f25 R. Zijm. Wester- weg 13 Te k. houten strijk plank f2,50. Schilderend 111 Gevr. net meisje 3 of4d. per week voor hulp i.d huish. C. G. Zijm, De Leemkuil. Noordhaffel B 101 Den Burg Jonge konijnen te koop Warmoesstr. 5 Goed tehuis gezocht voor 2 honden ha zewind met zoon van 4 jaar kan ook apart. W. Lamerée, 2de Vroonstraat 118, Den Helder Te k. beste mdk- geit C. N. Haarsma, Hoofd weg, Eierland Te k. ofte huur gevr. woonruimte voor vrouw en 1 kind Br. nr 813 bur. Tex. Crt. Te k. we gens overcompleet i.g.st.z. Gazelle bakfiets (carrier) Jac Zijm, Molenstraat 21, Den Burg Gratis entree Dinsdagavond aanvangen de om 7,30 uur zullen demonstreren op het ter rein welwillend door de heer loh. Roeper afgestaan bij „Irene" einde Gast huisstraat Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Henri Paul P. v. Exel-Kooger A. v. Exel Annemarietje 26 juli 1956 R 2 Box 338, Lody California USA. Diep getroffen door de buitengewone belangstel ling bij het overlijden van mijn man BERTUS COEVERT, zeggen wij U hartelijk dank. In het bijzonder aan Ds. Van Reijendam, Moe der Overste, dokter Kui per, buurtbewoners, fa milie en andere belang stellenden. M. Coevert-Heerding Den Burg, Texel, juli 1956. D. KRIINEN en T. A. KRIINEN-Bays betuigen bij deze hartelijk dank voor de blijken van belangstelling bij hun hu welijk ondervonden a.b. s s. Delftland Havenstr. 78b Oudeschild juli 1956 v Voor de talrijke blijken van deelneming bij het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd- groot- en overgrootmoeder Engeltje de Jager-Lap betuigen wij onze hartelijke dank. Tevens onze harte lijke dank aan de heer en mevrouw Broer voor de liefdevolle verpleging in huize Irene gedurende de laatste maanden Fam. de Jager lor in J FA. ZEGEL Zt Parkstraat, Tel. 1! Zondags GESLOTEN 11,30-5,30 gevraagd Huisman, Kogerstra Voor een betere PERMANENT slaagt U zeke Oosterend! Kapper Bakker, Tel.l n d vai 6 >ch Mevrouw MULD Hallerweg 5, Den B vraagt tegen 1 septen of eerder voor hele of halve da 'E» De Firma KOK, in Eierland, heeft 2 bruikte te koop, geschikt erwten te maaien. pur< L aag Voor direct gevraag flink meisje of ii van 9—12 en 6— Hotel De Grated i i gevraagd A. v. Lenten, P.H. po voor HBS, gymnasiu kweekschool, zeevaaf school, ambachtsschci alle andere scholen! Boekhandel RElI Vraag Uw leveran| het spaarboekje de nieuwe folder Bezoekt 11 august wielrennen voor juni en senioren GESLAAGD OF OVERGEGAAN? Bijvoorbeeld de De Paraattas f 9,50 Laat U de Agfa-Clack demonstreren door Den Burg Parkstraat Mi f

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2