Vereniging Veilig Verkeer „Texel" Ontstellende resultaten bij het T.B.C-onderzoek over het gehele land 'J i &g< w KLAVERJASWEDSTRIJD Aangemoedigd door het succes van de voorgaande wedstrijdavonden, houdt de Klaverjasclub Den Burg vrijdag 17 augustus a.s. opnieuw een klaverjaswed- strijd in het Dorpshuis in de Nieuwstraat BONTE AVOND TE DE COCKSDORP GAAT VANAVOND NIET DOOR De bonte avond georganiseerd door het „Comité Ouden van Dagen", welke van avond om 8 uur te De Cocksdorp zou plaats vinden, kan wegens ziekte niet doorgaan. DEMONSTRATIE UITGESTELD Dinsdag zouden „De Waddenruiters" te Den Hoorn een demonstratie geven. Doordat het de gehele dag fiks had ge regend was het veld spekglad en dus niet geschikt om er springnummers op uit te voeren. Zeer tot hun spijt moesten „De Waddenruiters" dan ook afzien van hun voornemen Den Hoorn op een aan trekkelijk programma te onthalen. Dit festijn heeft Den Hoorn echter te goed, want, naar wij vernemen is besloten om bij gunstiger weer volgende week naar Den Hoorn te komen. Op welke avond hopen wij U in ons volgend nummer te kunnen melden. ORANJEVERENIGING ENGAGEERDE TALENTVOLLE RUS De Koger Oranjevereniging heeft de bekende Russische danser Sascha Tama- rinof geëngageerd voor een optreden te De Koog. Tamarinof is blijkens de ad vertentie een veelzijdig ontwikkeld ta lent, want het repertoire vermeldt bo vendien zijn optreden als xylofonist, zanger en humorist. Na afloop behoeft het publiek niet on middellijk huistoe te keren, want het ligt in de bedoeling bij voldoende deelname een strijd om de man te houden. KIND DOOR KOE GETRAPT De 6-jarige Gerrit Boerhorst trok zondag aan een speen van een koe, die zijn 9-jarige broertje Jan als een vol leerde knecht aan het melken was. De koe reageerde hierop met een fikse trap achterwaarts. Gerrit werd zo ernstig ge troffen, dat dokter Schalkwijk een been breuk constateerde. Hij moest naar een ziekenhuis te Den Helder worden ver voerd. AANHANGWAGEN KREEG TE VEEL GANG De heer W. van Liere werd aan een hand ernstig verwond, toen hij bekneld raakte tussen een met drie ton hout be laden aanhangwagentje en een ijzeren hek, staande achter het Stoombootkoffie huis te Oudeschild. De heer Van Liere trok het wagentje over het haventerrein, maar doordat dit enigszins helt kreeg het wagentje te veel gang. Na in het kantoor van de havenmeester te zijn verbonden, moest de onfortuinlijke chauffeur zich te Den Burg door een dokter laten behandelen. AGENDA CULTURELE RAAD Woensdag 15 augustus De Koog, 19,30 uur, Demonstratie door de „Waddenruiters". De Koog. Koppelwedstrijd Donderdag 16 augustus Den Burg, 20,15 uur, „Oranjeboom". Klein Toneel te Oudeschild voert op het stuk „Een huis vol herrie". De Waal, Ned. Herv. kerk, 20,30 uur, Orgelconcert door mej. Marrie Bremer. De Koog. Feestavond Koger Oranjever. Vrijdag 17 augustus Den Burg, 20 uur, Oranjeboom, Texel- film. Den Burg. Lampionoptocht. Zaterdag 18 augustus Den Burg, Park, Concert fanfares en zangverenigingen. WINDHOOS TROK LANGS TEXELS KUST De Koog. Zondag j.l. in de namid dag zagen badgasten, die zich op het strand bevonden, een windhoos voorbij trekken, die op flinke afstand van de kust een enorme waterspiraal meters hoog de lucht in zoog. Het verschijnsel, dat een fascinerende aanblik bood, ver plaatste zich met grote snelheid en ver dween tenslotte als een grote rookpluim uit het gezicht. WAAG U BIJ EB NIET TE VER IN ZEE! (Ingezonden) Zondag is wederom gebleken, dat er nog vele badgasten zijn, die de gevaren van de zee onderschatten, zodat zij een beroep moeten doen op onze hulp. Opmerkelijk is het grote percentage Duitsers, dat zich onder deze waaghal zen bevindt (vijf van de zes gevallen). Pension- en hotelhouders waarschuw Uw gasten en in het bijzonder Uw Duitse gasten, om verdere incidenten te helpen voorkomen. De badmeesters van De Koog en het Westerslag. PLATTELANDSVROUWEN NAAR HET BLOEMENCORSO Op zaterdag 1 september wordt te Amsterdam in het Stadion het jaarlijkse bloemencorso gehouden. Dit festijn wordt al enkele jaren door leden van de Bond van Plattelandsvrouwen bezocht. Ook dit jaar organiseert het bestuur een tocht hierheen. Daar de kaarten hier voor vroegtijdig moeten worden aange vraagd, stelt het bestuur het op hoge prijs, als de opgaven zo spoedig mogelijk binnen komen. Als er andere verenigin gen of organisaties naar dit corso gaan, zou het misschien mogelijk zijn met el kaar in overleg te treden om eventueel een extra boot te laten varen, omdat men altijd gedoemd is voor het einde weg te gaan om de laatste boot te halen. Ook zijn er plannen een 2- of 3-daags uitstapje te maken naar Hellevoetsluis, naar de afdeling aldaar. Deze afdeling is door de afd. Texel na de ramp ge steund De afd. Hellevoetsluis heeft des tijds al eens een uitnodiging aan ons gericht. De leden, die hiervoor voelen kunnen zich eveneens opgeven bij het bestuur, ook liefst zo spoedig mogelijk. Het bestuur. KOPPELAVOND TE DE KOOG Het zal vanavond in De Koog een drukte van belang worden, want burgers en badgasten wacht daar een gloed nieuw festijn, een z.g. koppelavond. Groot nieuws voor de vrijgezellen, voor hen, die een hun passende levenspartner zoeken? Nee, dat is de opzet niet, of schoon uit een en ander wel eens een onverbrekelijke band zou kunnen groeien. Dit spel zit als volgt in elkaar: leden van de Koger Oranjevereniging, welke dit feest organiseert, hebben een groot aantal nummers aan de man ge bracht. Overal, in duinen, bos, kamp huizen, straten en pleinen, werden onze badgasten en onze eigen Texelaars opge zocht om hen een nummer te verkopen. Een nummer zonder meer. Alle nummers zijn dubbel uitgegeven. Een badgast, logerend in een kamphuis of pension of hotel zal b.v. nummer 80 gekregen heb ben en een ander, kamperend in een tent ergens in de uitgestrekte duinen, heeft eveneens dat nummer ontvangen. Nu ligt het in de bedoeling, dat deze twee elkaar opzoeken en na het contact zich aan de geluidswagen melden, waar zij een der vele fraaie prijzen in ontvangst zullen kunnen nemen. Mocht U nog geen nummer hebben: de verkopers zijn herkenbaar aan een blau we sjerp. VOLKSWAGEN RAAKTE SPOOR BIJSTER De bocht in de Postweg bij Hoeve „Antwerpen", Eierland, moge dan over zichtelijk zijn en niet scherp, toch ge beurt er op dit punt nog al eens een verkeersongeluk. Maandagavond om streeks kwart over negen reed de heer Bakker, een vertegenwoordiger uit Lei den, die voor de tweede maal op Texel vertoefde, met zijn gloednieuwe volks wagen in de richting van Den Burg toen de heer B. Paagman ook per auto de Postweg naderde. De heer Paagman kwam uit het voor zijn werkplaats ge legen weggetje, dat destijds deel uit maakte van de Postweg. Dit weggetje is smal en verkeert bovendien in slechte staat. De volkswagenbestuurder dimde zoals het een heer in het verkeer be taamt en de Texelaar dimde tegelijker tijd. De overkantse automobilist concen treerde zich op de naderende tegenlig ger, niet bevroedend, dat deze uit een andere weg kwam. Er staat weliswaar 'n z.g. schrikbord (rood-wit gestreept), maar, zoals <*ezegd, door de tegenligger werd de leidenaar misleid: hij rekende er volstrekt niet op, dat zich ter plaatse de bocht zou aandienen. Het gevolg hiervan was, dat hij regelrecht door schoot, in de oneffen grasberm belandde, naar links glipte, tegen de auto van de heer Paagman vloog en vervolgens met een boog (en toch weer helemaal links) in een sloot verzeilde. Gelukkig beperkte dit incident zich tot zuiver materiële schade: de volkswagen zag er aan de voorkant heel lelijk uit, terwijl de auto van de heer Paagman in eens zeker 300-400 gulden minder waard geworden was. De politie heeft de verkeerssituatie aldaar inmiddels aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen Zij acht het wenselijk, dat daar een z.g. kattenoog- strip op het wegdek wordt aangebracht, dat als „geleidelicht" in de praktijk aan de overkant al geruime tijd uitstekende diensten bewijst. BIETENLOOF EEN VOORTREFFELIJK RUNDVEEVOEDER De koppen en bladeren van de suiker bieten vormen een voortreffelijk rund veevoeder. Door de meeste veehouders wordt dit ook wel erkend. Helaas han delt men lang niet altijd dienovereen komstig. Als men in de herfst het maken van de loofkuil gade slaat, dan krijgt men vaak de indruk dat de boer blij is er met de geringste kosten af te zijn. De verliezen die bij de conservering van dit loof optreden zijn in ons land buitenge woon groot. In Denemarken wordt heel wat meer aandacht aan het bietenloof geschonken. Daar wordt dit produkt slechts bij hoge uitzondering niet in een silo bewaard en bijna steeds wordt het A.I.V.-zuur toe gevoegd. Bij het opstellen van het bouw plan (via het voederplan) wordt het bie tenloof daar ten volle gewaardeerd en niet als een toevalligheid beschouwd. Een vaste silo voor het bietenloof is van zeer groot belang. Wil men de con servering van de koppen en bladeren van oogst 1956 in orde krijgen, dan moet men - zo nodig - nu een silo (laten) bouwen De meeste beleggingen zijn heel wat minder winstgevend dan deze. Kortom: bietenloof hoort in een silo. A Vraag: Welk licht kan geplaatst worden bij een zeer gevaarlijk kruispunt? Antwoord: Bij gevaarlijke kruispunten kunnen oranje knipperlichten geplaatst worden. Deze lichten kunnen zowel binnen als buiten de bebouwde kommen gebezigd worden. Buiten de spitsuren kan het voorko men, dat de normale driekleurige ver keerslichteninstallaties in bebouwde kommen buiten werking worden gesteld om het verkeer niet meer op te houden, dan uiterst noodzakelijk is. In dat geval kan het voorkomen, dat de gemeentelij ke overheid dit kruispunt toch wil be veiligen, waartoe dan het middelste der verkeerslichten als oranje knipperlicht wordt gebezigd. Denkt U dan wel om het feit, dat als het oranje licht onafgebroken brandt het dus een teken is dat U, indien mogelijk, moet stoppen; indien het oranje licht knippert, behoeft U niet te stoppen, j doch kunt U doorrijden, echter met in achtneming van de normale verkeers regels, daar U van rechts en links krui send verkeer kunt verwachten. Nog steeds is de strijd tegen de t.b.c. niet gewonnen. Over geheel Nederland worden jaarlijks gemiddeld 10.000 nieu we gevallen van t.b.c. ontdekt, zulks blijkens mededelingen van het Centraal Bureau voor Keuringen op Medisch- Hygiënisch gebied, welk Bureau dit ge middelde heeft berekend over de afge lopen vijf jaar. Dit betekent, dat op elke groep van 1000 inwoners één t.b.c.-geval opgespoord wordt. Op de plm. 10.000 inwoners van Texel zou dit 10 gevallen zijn. Wat het aantal t.b.c. gevallen betreft, ligt Texel evenwel tot nu toe nog ver boven het landsgemiddelde. Bij het onderzoek in 1950 20 nieuwe gevallen! Bij het onderzoek in 1954 14 nieuwe gevallen! Dit bij een nagenoeg gelijk gebleven percentage van onder zochte personen. En bij het nu komende onderzoek?, vragen wij ons allen af! Reeds hebben wij, gezien de dalende tendenz in het aantal nieuwe gevallen, voor oktober a.s. een getal van 12 ge noemd. Laten wij in ieder geval hopen, dat het weer een belangrijk lager getal is dan in 1954. Vast staat echter, dat op Texel nog steeds verhoudingsgewijs meer nieuwe gevallen worden geconstateerd dan in de meeste gemeenten van Neder land. In Aalsmeer is het voorgekomen, dat bij een derde onderzoek het aantal t.b.c.- gevallen bijna het dubbele bedroeg van het twee jaar daarvoor gehouden (twee de) onderzoek. Wij moeten dus ook weer niet te optimistisch zijn, door maar aan te nemen dat er dit keer wel wéér min der gevallen zullen worden geconsta teerd. Vast staat in elk geval Texelaars, dat wij allen, niemand uitgezonderd, in ok tober a.s. ons zullen moeten laten onder zoeken. Alleen wanneer wij allen eens- GESLAAGD Onze vroegere eilandgenoot, de heer M. W. Roeper (Driehuizen), thans onder wijzer te Dirksland, deed te Wageningen met gunstig gevolg examen voor de landbouwakte, eerste deel. S.V. Texel Training. Woensdagavond, aanvang 7 uur handbaLsenioren; aanvang kwart voor acht voetbalsenioren en oudste adspiranten. De training voor adspiranten en wel pen begint de volgende week woensdag VRIJDAGAVOND LAMPIONOPTOCHT Wegens het zeer ongunstige weer moest het Koninklijk Texels Fanfare corps zaterdag het besluit nemen de lam pionoptocht uit te stellen. Tegen acht uur was het weliswaar droog geworden, maar er stond toen nog een fikse wind, zodat dit een wijs besluit was. De jeugd komt echter toch aan haar trek, want de lampionoptocht zal nu vrijdagavond a.s. worden gehouden. Er zal om kwart voor negen in het Park te Den Burg worden gestart. Het korps zelf met de fakkel dragers, wordt om 8,15 uur in het repe titielokaal verwacht. POLITIE IS VEEL TE KLEIN BEHUISD Tijdens de oorlogsjaren werden op ons eiland verscheidene houten barakken op gericht. Successievelijk werden die weer opgeruimd, maar aan „De Zes" te Den Burg vinden wij nog een barak, zoals wij ze wel uit de oorlog kenden. In deze barak zetelt de rijkspolitie. Ze is het domein van de Groep Texel en van de Post Den Burg. Als alle corpsleden daar bijeen zijn i(bij zomerdag acht man) is het er behoorlijk vol en ziet ge met één oogopslag, dat het aantal schrijftafels, enfin de gehele outillage, veel te klein is. Wij hebben er eens een lesmiddag meegemaakt, waarop opperwachtmeester Gulmans als instructeur fungeerde. Wel, het was er benauwd en de flesjes met „Air Wiek" konden maar weinig bij dragen tot veraangenaming van de „luchtgesteldheid". Het wordt tijd, dat de politie ook eens over een aan de eisen des tijds beant woordend gebouw gaat beschikken, zo stelden wij vast en in die mening wer den wij nog versterkt toen wij gisteren het laatste politionele nieuws kwamen verzamelen, want het was er een komen en gaan van allerlei badgasten: zoals U weet is dit bureau ook de plaats, waar men zijn kampeerpaperassen in orde kan laten maken en er zijn (wissel-) dagen bij van 60 gegadigden. Je staat er el kander dan behoorlijk in de weg. Dit veel te klein behuisd zijn belem mert uiteraard ook het werk van die leden van het corps, die met andere werkzaamheden dan het uitreiken van kampkaarten etc. belast zijn. Opper wachtmeester Gulmans heeft weliswaar een privé-kantoor gekregen - in het ge bouw - maar de nodige ventilatie ont breekt, zodat hij zich niet achter een gesloten deur kan concentreren. Voorts is het er een komen en gaan van mensen die óf een (welgevulde) portefeuille hebben gevonden óf er een zijn kwijt geraakt. Soms lijkt het bu reautje dan ook wel wat op een maga zijn, waar men een pak maar weg uit verkoop houdt. Bovendien ontbreekt hier bij slecht weer de nodige accomodatie voor onze toeristen, die na te zijn uitgeregend in de eerste plaats contact plegen op te nemen met de politie, die op ons eiland nu eenmaal een veelzijdige taak heeft. Als „opvangcentrum" is dit bureautje dus ook al niet bruikbaar. Het is voor de mannen, die daar een groot deel van de dag (en nacht) moeten bivakkeren dan ook te hopen, dat de be trokken instanties in deze de gewenste verbeteringen (lees bouw van een écht politiebureau) willen bewerkstelligen. gezind ons grote doel, n.l. het uitroeien van de t.b.c. onder onze bevolking, na streven, zullen zeker nog betere resulta ten worden bereikt dan in de vorige jaren. Met het huisbezoek is reeds begonnen. Wij willen er hierbij nogmaals de aan dacht op vestigen, dat wij ons met het Bureau voor Keuringen op Medisch-Hy- giënisch gebied hebben verbonden om de kosten van het onderzoek aan dit Bu reau te voldoen l(kosten per persoon 1,25). De Afdeling Texel van „Het Witte Kruis" hoopt daarom dat iedereen het verschuldigde bedrag zal betalen. Wij doen daarom nogmaals een beroep op U, om, indien U daartoe in staat bent, vrijwillig een hogere bijdrage te geven, want wij weten allen, dat een gedeelte in staat zal zijn, de verschuldigde kosten te voldoen. Helpt ook de huisbezoekers! Legt het geld reeds thans opzij! U voorkomt daar mee, dat de huisbezoekers een tweede keer moeten langskomen. Texel, 15 augustus 1956. Het Bestuur van de Afdeling Texel van „Het Witte Kruis". UITSTEKENDE SPUITRESULTATEN MET VLIEGTUIGEN In een onlangs in de radiorubriek van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening gehouden repor tage werd er op gewezen, dat het vlieg tuig voor werkzaamheden van zeer uit eenlopende aard, zoals zaaien, mesten, plantenziektenbestrijding e.a ten dienste van land-, tuin- of bosbouw kan worden gebruikt. In ons land wprden tot dusverre de landbouwvliegtuigen vooraf voor de be strijding van insectenplagen, schimmel ziekten en onkruiden gebruikt. Er zijn bhans in Nederland zes onder nemingen die de landbouwluchtvaart be oefenen waarbij vliegtuigen worden ge bruikt van het type Piper Super Cub, terwijl voorts enkele helicopters beschik baar zijn. Kort na de tweede Wereldoorlog, in het jaar 1946, werd door het Ministerie van Landbouw het gebruik van vliegtui gen in studie genomen. Als één van de resultaten van dit onderzoek is het thans mogelijk met een vliegtuig even goed en zelfs beter werk te leveren dan met lijdende spuitwerktuigen. Als de grond door langdurige regen te nat voor rijdende spuitwerktuigen is ge worden biedt het vliegtuig uitkomst, dat in dit opzicht vergeleken met andere spuitwerktuigen veel minder afhankelijk van gunstig weer is. De landbouwvlieg tuigen moesten dan ook in deze natte zomer vooral bij de bestrijding van de aardappelziekte herhaaldelijk het werk van de grondmachines overnemen. Uit wetenschappelijke onderzoekingen is komen vast te staan, dat het vliegtuig dit werk uitstekend kan verrichten. MAXIMUM SNELHEID 40 KM Wij herinneren ons nog als de dag van gisteren de tijd, dal in Den Burg (en zeker ook wel in de andere dorpen van ons eiland) bordjes prijkten waarop stond aangeduid, mei welke maximum snelheid men door de straten mocht rij den. Op zekere dag kregen P. Spigt en zijn staf echter de opdracht die bordjes op te ruimen, want de maximum-snel heidsbepaling was door de overheid zo maar over boord gegooid. De knalpot- ridders lachten in hun vuistje en jon gens, die als kilometervreters graag in de gaten wilden lopen waanden zich in eens in luilekkerland: gas openen en zo hard als je kunt. Er gold - althans voor een deel van Den Burg en Oosterend - slechts één beperking nog: de nauwe kronkelstraten en die bocht in de Peper straat naar het Kerkplein was voor de minnaar van de snelheid helemaal om op te schieten, omdat je die met een slak- kegangetje móest nemen en je daar dus helemaal niet opschoot. Die bordjes met „maximum snelheid zoveel kilometers per uur" zijn welis waar niet teruggekeerd, maar tóch voe len velen jongens zich door de overheid goed bedrogen: die vaardigde onlangs immers een verbod uit volgens hetwelk een bromfiets niet harder dan 40 km. mag rijden. Nu is het de vraag of je in dorpen als Den Burg en Oosterend ooit 40 km per uur op een bromfiets zou kunnen afleggen, maar op wegen als de Postweg is dat natuurlijk een slakke- gangetje. Geen wonder dus, dat af en toe een bromfietser buiten het dorp die bepaling negeert en zijn bromfiets tot hogere prestaties verleidt. Is er toevallig een politie in de buurt, dan heb je pech, wat bromfietsrijders de laatste tijd dan ook hebben moeten ervaren. Het worden dan altijd nog dure kilometers! Gelukkig verkopen bromfietshande laars ook (graag) echte motorfietsen en wie hard wil en de vereiste leeftijd en papieren bezit kan zijn hart dus te allen tijde blijven ophalen. P.S. En mocht die snelheid van meer dan 40 km U als bromfietser werkelijk ontgaan zijn, wel, Uw handelaar kan U tevens een nauwkeurig registrerende kilometerteller leveren. TIJDELIJKE OVERSCHRIJVING NAAR EEN ANDER ZIEKENFONDS De verzekerde, die langer dan 3 op eenvolgende maanden in een tijdelijke verblijfplaats vertoeft of zal vertoeven, dient uiterlijk 14 dagen voor het einde van de termijn van 3 maanden zijn zie kenfonds te verzoeken hem na afloop van deze termijn over te schrijven naar een ander ziekenfonds, ter keuze van de verzekerde, dat zijn werkzaamheden uitstrekt over de tijdelijke verblijfplaats van de verzekerde. Overschrijving is echter niet noodza kelijk voor verzekerden, die langer dan ZEVEN TIPS VOOR DE SOLLICITA] gKZ II. Wees volled We hebben in onze vorige „tip" UITERLIJK van de sollicitatiebrief sproken, nu zullen we het eens hebjlJV over de INHOUD. VOO t f 0,2 ?r. 0 in B [lore Vooropqesteld zij, dat de sollicitd brief volledig moet antwoorden op vragen die in de advertentie zijn steld. Lees dus eerst terdege de adv tentie en lees die nog eens na, nada\ Uw brief geschreven hebt, opdat ge zeker van zijt, dat alle in de anno gevraagde gegevens in de brief vervat. Maar ge zult nog wel iets méér hi ben mede te delen dan alleen hetqe in de advertentie wordt gevraagd. Wi wiet daaromtrent zo kort en zakelijk ma lijkMaar ook: draai er niet omheen Veronderstel dat ge bij Uw vori werkgever met misnoegen zijt vert\ ken, hetzij dat ge Uw ontslag hebt nomen of dat hij U ontslagen heeft, is natuurlijk op zichzelf nimmer aanbeveling, ook al waart ge volkoi in 't gelijkDe sympathie van de we gever zal eer Uggen bij zijn collega bij U, de werknemer. Wanneer ge nu die episode in sollicitatie verzwijgt, kunt ge er in gen van de tien gevallen op reken dat de werkgever daar tóch ach komt, al of niet nadat hij U heeft a< genomenDat maakt op hem een aangename indruk. Ge hebt geen op^ kaart gespeeld, ge hebt iets verzweq y Hij voelt zich min of meer beetqenom *-( Zelfs wanneer hij U reeds heeft aam o, nomen, begint ge met een slechte sh 9 Vermeld dus in Uw sollicitatiebi jk ook dataene, wat ge er eigenlijk liei uit zouat hebben gelaten. Weid da over niet uit, tracht U niet te rechtva digen- Stelt de werkgever U in de geleqi heid zulks alsnog te doen, geef dan bijzonderheden met grote objectiviti schilder Uw vorige patroon niet af een zwendelaar of slavendrijverled IQ* een heeft wel eens moeilijkheden, C lang niet alle bedrijven is het een E mei op aarde. De werkgever weet óók welNiet het conflict, maar de wi waarop ge U in dit conflict qedraq hebt, de wijze waarop ge het hem v telt, zullen de doorslag geven. Voldoet ge niet aan één der eisen de advertentie gesteld, (b-v. diplom lanl zeil daar dan niet omheen door er oifme re zwijgen, maar vermeld het ronduit toon aan waarom ge meent desondan no< vrijelijk te kunnen solliciteren. Geef de werkgever in een minimc aantal woorden een maximum aan formatie omtrent Uw persoon en kwaamheden. ZAKENMAN. (Uitknippen en bewaren) voo ri anto tot 1 ;nbo< idio fONI lefoc gd jat I ra ruisi he on nel i. C hui: gi aar oor 14 ret bij n z Har (de n ple tv drie maanden in kampeercentra blijven. Heeft de verzekerde geen voorkeur kennen gegeven voor een ziekenfonds de tijdelijke verblijfplaats, dan beslist ziekenfonds in de eigenlijke woonplaa bij welk ziekenfonds de tijdelijke schrijving zal plaats vinden. De verzekerde, die de overschrijvi )er niet tenminste 2 weken voor het verstij ken van de termijn van 3 maanden he( aangevraagd, kan geen aanspraak m ken op vergoeding van kosten voor ve strekkingen, genoten gedurende de afloop der 3 maanden verstreken ti waarover de inschrijving nog niet stand was gekomen. Indien het ziekenfonds, waarbij verzekerde is ingeschreven, zijn wei zaamheden uitstrekt over de tijdelij verblijfplaats van de verzekerde, bli hijingeschreven bij dit ziekenfon ooch dient hij na verloop van de term van 3 maanden te worden overgeschi ven ten name van door hem te kiei medewerkers, gevestigd in de tijdelij verblijfplaats. De bepalingen in de rige alinea zijn van overeenkomst! toepassing. Einde van het verblijf in d( tijdelijke verblijfplaats Wanneer de verzekerde het verblijf zijn tijdelijke verblijfplaats beëind om zich weer naar zijn eigenlijke woo plaats te begeven, dient hij hiervan verwijld" kennis te geven aan bet fon waarbij hij tijdelijk is ingeschreven o der inlevering van de ziekenfondskaa welke hij van dit fonds heeft ontvang Vertrek naar nieuwe tijdelijke verblijfplaats Wanneer de verzekerde zijn verbli in de tijdelijke verblijfplaats beëindi om zich naar een nieuwe tijdelijke vefi' blijfplaats te begeven, gaat opnieuw termijn van drie maanden in, tenzij nieuwe tijdelijke verblijfplaats Is g< gen in het werkgebied van het ziekei fonds in de eigenlijke woonplaats, laatst bedoeld geval dient de verzekerd indien hij tijdelijk is overgeschrevi terstond wederom te worden ingeschr ven bij laatstbedoelde ziekenfonds. Ove' schrijving ten name van medewerkers de nieuwe tijdelijke verblijfplaats die in dat geval echter niet eerder plaats' vinden, dan nadat drie maanden sede: de aankomst in de nieuwe tijdelijke ve blijfplaats zijn verstreken. Is de nieuwe tijdelijke verblijfplaa gelegen in het werkgebied van het kenfonds, waarbij de verzekerde tijdelu is ingeschreven, dan dient overschu ving ten name van medewerkers in nieuwe tijdelijke verblijfplaats evened eerst te geschieden na verloop van dn maanden. Couponverstrekking en einde de' verzekering Betreft de tijdelijke overschrijving ei rechtstreeks-verzekerde, dan stelt dtf de coupons voor de ziekenfondspreift of de bewijzen van ziekengelduitkeris in het bezit van het ziekenfonds, waarn hij tijdelijk is ingeschreven. Zolang tijdelijke overschrijving heeft plaats 8? had, gelieve de verzekerde ervoor zorgen, dat de coupons of de bewijs van ziekengelduitkering in het bezit men van het ziekenfonds van zijn woonplaats. oia

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2