A tekc fin tinv 0. R. Ubbe afwezig 9.45 uur houten tenthin Wegens vakai^ gesloten Bakkerij W VOLKSFEEST TE DEN HOORN Woensdag en donderdag gaat Den Hoorn zijn volksfeest vieren met dit pro gramma: Woensdag: 9 uur: Allegorische optocht voor kinde ren met versierde fietsen, wagentjes enz. Start op het Kamerland. 10 uur: hinder niswedstrijd voor dames van 16 - 30 jaar. 11 uur kinderspelen; 1,30 uur tobbe steken voor dames vanaf 16 jaar; 3 uur hinderniswedstrijd voor heren vanaf 16 jaar. Daarna kinderspelen. 8 uur „Vossenjacht" voor paren vanaf 16 jaar. Donderdag: 8,30 uur Rondgang D.E.K.; 9,30 uur hin derniswedstrijd voor jongens van 14 tot 16 jaar; 11 uur hinderniswedstrijd voor meisjes van 14 tot 16 jaar. 1,30 uur ringsteken met wagen, max. 3 paren vanaf 16 jaar; 3,30 uur hindernis- wedstrijd voor dames vanaf 30 jaar. 8 uur „Vossenjacht" voor paren vanaf 16 jaar. Aan de vossenjacht kan iedereen mee doen en allen hebben evenveel kans, want er behoeven geen hindernissen te worden genomen. Deze vossenjacht is voor paren, zoek nu vast een partner, voor beide avonden. De inwoners van Dijk, Straat en Klift, gelieven ons te helpen door het aan brengen van een buitenlamp, daar de vossenjacht door het hele dorp plaats vindt. Dinsdagavond tussen 8 en 8,30 uur wil de feestcommissie een inspectie tocht houden. Wilt U die avond het licht opsteken. Natuurlijk beide dagen de vlaggen uit, dat verhoogt de stemming. Voor het ringensteken op wagens geldt dit jaar geen verplichte versiering, maar wel is een mooie prijs beschikbaar gesteld voor de mooist versierde wagen. Wij besluiten gaarne met de wens, dat het zonnetje zich beide feestdagen in volle luister wil laten zien! UITSLAG AANBESTEDING Door B. en W. en de Woningbouw ver. „Texel" werd gisteren ten gemeente huize openbaar aanbesteed: Voor de gemeente Texel: 1. een haven meesterswoning op het vliegveld Texel; 2. een B.L.O.-school te Den Burg, be staande uit 4 lokalen en nevenruimten; 3. een kleuterschool te Den Burg, be staande uit 4 lokalen en nevenruimten; 4. een uitbreiding van de o.l.s. te Ooster end, Texel; 5. een uitbreiding van de school met de Bijbel te Oosterend, Texel; 6. 3 transformatorgebouwtjes resp. te Oudeschild, Eierland en Oosterend. Voor de woningbouwvereniging „Texel": 7. 8 woningwetwoningen; 8. 34 bejaarden- woningen te Den Burg. De aanbesteding geschiedde in massa van 1 t.m. 6 en per object t.b.v. het ge meentebestuur van Texel; in massa 7 en 8 en per object t.b.v. de woningbouw vereniging „Texel". Ingeschreven werd door: Bouwbedrijf „Vlissingen" voor object 1 t.m. 6 plus 8 voor 910.000,(deze firma noch de volgende twee hadden een bestek voor object 7 ontvangen, zodat zij daar niet voor inschreven). Jac. W. Suikerbuik, Breda, idem, 895.500,fa. Luyten, Zevenbergen, idem, 903.400,fa. Jac. Drijver Zn., Texel, 1-8, 945.500, C. H. F. Duin, Texel, object 8, J 415,000,—. De begroting voor 1-6 was 377.825, ZDH-nieuws Ons eerste elftal start zondag 16 sep tember voor de comp. tegen Koedijk aan Den Hoorn, aanvang ^,30 uur. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN over de periode van 1 tot 6 september '56 Gevonden: jute zak inh. vis; bruin plastic kinderdekentje; sierduif met zw. vleugels; 'n dameshorloge met rekband; nummerplaat; filmrolletje; grijze vulpen; zwarte gummilaars; bruine herenporte- monnaie; twee strandschoppen en een pak inh. lijsten. Verloren: sleutel; gouden slavenarm- band; korte zw. regenjas; zilveren antie ke broche; lipssleutel; kindermanteltje en een verzilverd kinderarmbandje. Het bureau is hiervoor geopend dage lijks van 4-6 uur n.m. FILMNIEUWS: „DE BAAS IN HUIS" Mr. Hobson (Charles Laughton) huis tiran en uithuizige drinkeboer, bezit een keurige schoenzaak, drie dochters die deze gaande houden en een meester knecht, die zonder het te beseffen, een meester in zijn vak is. Mr. Hobson leidt een idiaal leventje en zou dat stellig zo tot zijn dood hebben voortgezet, als Amor geen roet in het eten gegooid had. Zelf wordt hij niet meer door de pijlen van het godje geraakt, maar zijn doch ters waren stuk voor stuk een willig mikpunt. „LES DIABOLIQUES" De geschiedenis speelt zich af in het instituut Delaselle, een selecte - doch weinig luxueuze - inrichting voor de op voeding van jongelui in de omgeving van Parijs. Ongeveer veertig leerlingen le ren en wonen in het instituut, dat be halve madame Delaselle nog twee lera ren, Drain en Raymond, en een lerares, Nicole Horner, telt. Met de laatste is monsieur Delaselle een verhouding be gonnen, reeds op de dag van haar aan komst, een affaire, die niet verborgen is gebleven voor madame Delaselle. Ook in ander opzicht zijn de verhou dingen moeilijk. Behalve, dat de school in slechte financiële omstandigheden verkeert, blijkt Michel Delasalle een tiran te zijn, zowel voor de leerlingen als voor zijn vrouw en zijn maitresse. De twee rivalen in de liefde besluiten zich van hun tiran te ontdoen. Zij stellen vast, dat de beste gelegenheid zal zijn gedurende de drie vakantiedagen, waar bij de leerlingen afwezig zijn. Wereldnieuws: O.a.: Uitvaar in Marcinelle; Gesprek over het Suez-kanaal; Stevenson verko zen door de democratische confentie; Mislukte Kanaal-race. TEXEL HEEFT BEGROTINGSTEKORT VAN 234.232,— De ontwerp-begroting der gemeente Texel toont een tekort van bijna twee- en-een halve ton 234.232, B. en W. merken o.a. op: Evenals in voorgaande jaren hebben wij ons ook bij het samenstellen van de ontwerp-begro ting van de gemeente voor 1957 ten aan zien van de omvang der uitgaven en nieuwe investeringen strenge beperkin gen opgelegd. Gaarne zouden wij U (de raad) een ontwerp-begroting hebben voorgelegd, waarvan de uitgaven van de gewone en van.de kapitaaldienst een voorzieningspeil waarborgen, dat over eenkomt met het karakter en de struc tuur van onze gemeente. Het is te betreuren, zo vervolgen B en W, dat nog steeds niet de algemene uitkering zodanig is verhoogd, dat de bij het gemeentebestuur levende plan nen inzake het opvoeren van het voor- zieningenpeil kunnen worden gereali seerd. Telkenjare moeten op zichzelf urgente kapitaalswerken worden uitge steld om aan nog urgenter investeringen voorrang te verlenen. Gaarne zouden wij de uitgaven en de nieuwe investeringen willen aanpassen aan de behoefte. Door gebrek aan dekkingsmiddelen is dit echter uitgesloten. Overtuigd zijnde van het feit, dat het strikt noodzakelijk is de algemene uit kering uit het gemeentefonds te verho gen, stellen B en W de raad voor tot de Minister van binnenlandse zaken een verzoek te richten om verhoging van deze uitkering tot een zodanig bedrag als nodig is om de ontwerp-begroting 1957 te doen sluiten. DE DEMONSTRATIES, GEORGANISEERD DOOR BAKKERS IJZERHANDEL Vele eilandgenoten hebben gaarne ge bruik gemaakt van de gelegenheid de demonstraties bij te wonen, welke in „Casino" door Bakkers Ijzerhandel werden georganiseerd. Geen wonder, want deze demonstraties mogen wij ver eenzelvigen met gratis (en vakkundige) voorlichting; mevr. Van der Gaag, Rot terdam, demonstreerde diverse huis houdelijke voorwerpen, terwijl de heer Marquart, Roterdam, als oliestook-ex- pert een interessant betoog hield. Mevr. Van der Gaag demonstreerde een vernuftig werkende mixer, die fei telijk het manusje van alles bleek te zijn, want er werd niet alleen majonaise mee klaar gemaakt, maar ook room mee ge klopt, beslag en soepgroenten panklaar mee gemaakt, appelmoes mee bereid en niet te vergeten de mogelijkheid om er allerlei verrukkelijke dranken mee te „brouwen". De dames, die mochten keu ren en proeven, knikten instemmend! Vervolgens zagen wij de Dico elektri sche bak- en braadoven gedemonstreerd. Handig dat glazen bovendeksel, zodat men de cake ongestoord in zijn ontwik kelingsstadia kan volgen, waardoor men de risico's van de ouderwetse bakwijze vermijdt. Eigenlijk was het maar een oventje, dan dan ook gemakkelijk even naar de verwarmde kamer kan worden meegenomen als er in de keuken zelf nu niet bepaald een aangename tempera tuur heerst i(wij denken aan de komende winter - of voortzetting van de zomer De warmtebron van deze oven zit in de rand. Het oventje staat op rub- berpoten, zodat ook in deze aan het be perken van ongelukjes is gedacht. Hierna kwam mevr. Van der Gaag met een plastic deegrol voor het podium. Die kon worden gevuld met warm of koud water naar gelang het soort deeg, dat men er mee bewerken gaat. Op deze wijze wordt het aankleven van het deeg voorkomen. Ook het wavelijzer werd beproefd. Wij zagen even later diverse dames het croquante gebak met goedkeurende blik ken tot zich nemen. Het nieuwste soort huishoudmes bleek het ei van Columbus: het is n.l. verstelbaar, zodat brood, to maat of worst er in alle diktes mee ge sneden kan worden. Aller ogen werden vervolgens gericht op de fluitmelkkoker, waarin de melk absoluut niet kan overkoken, want hij alarmeert reeds als de melk tegen het kookpunt komt (96 gr.). „Per jaar vliegt er door het gebruik van de ouderwetse pannen heel wat over het gasstel heen", aldus de demonstratrice, die nog op merkte dat deze koker dubbelwandig is, zodat de pap er nooit in kan aanbranden. Met verve vertelde zij tevens van de kwaliteit der Miele wasmachines, die alsmaar lustig en onvermoeid stonden te draaien. Hierin heeft het wasgoed niet te lijden en past U bovendien de Miele centrifuge toe dan werkt U nóg econo mischer en efficiënter, want die haalt 30 pet meer vocht uit het wasgoed dan de wringer, terwijl de centrifuge ook geen knopen kan doen sneuvelen. Vermelden wij volledigheidshalve ook nog de elektrische PeDe koffiemolen. Hoe sneller de koffie wordt gemalen, hoe beter de geur bewaard blijft en men dus minder koffie nodig heeft, zodat deze molen zich over de lopende jaren zelf verdient. Ook werd de Nova-express koffiepot gedemonstreerd. Het huis vrouw-zijn moet waarlijk tot een heer lijke bezigheid, ja een hobby worden ge rekend voor wie met deze moderne ap paraten in zee gaat! De heer Marquart bleek ons volledig te kunnen in- en voorlichten ten aan zien van de oliestook. „Oliestook is de modernste wijze van verwarming en er is geen methode uit te denken, die zo snel de markt veroverd heeft als juist de oliestook, welke pas na de oorlog uit Amerika - dat ons in zo veel ver voor is - is overgewaaid". Dit jaar zal meer dan de helft van de Nederlandse bevolking bij de oliestook- kachel zitten en dat is geen wonder, want de voordelen zijn vele: minder werk, minder stof, meer genoegen en meer rendement. Vooral in het voor- en najaar is het met de oliekachel voorde lig stoken. „Jammer, dat die geen hon derd jaar eerder zijn uitgevonden". AGENDA CULTURELE RAAD Zaterdag 8 september De Cocksdorp, Ronde van Eierland. Oudeschild, Eigen Gebouw, causerie en films door Siem de Waal. De Waal, Dorpshuis De Wielewaal, 4-6 en 8-10 uur bazar t.b.v. de Ned. Herv. kerkvoogdij. Zondag 9 september Den Burg, Hallerweg, 2 uur Start puz- zelrit motorclub Texel. Maandag 10 september Den Burg, Dorpshuis, formatievergade ring „Centraal jeugdoverleg Texel". Dinsdag 11 september Oosterend, rijtoer bejaarden. Woensdag 12 september Den Hoorn, Volksfeest. Donderdag 13 september Den Hoorn, Volksfeest. Vrijdag 14 september Den Burg, Oranjeboom, Texelfilm. Zaterdag 15 september Den Burg, Oranjeboom, ANAB, gezel schap Tetman de Vries voert op „De tijd staat niet stil". INGEKOMEN PERSONEN Roelofje ten Kate, van Avereest, De Haar 2 naar De Koog 47; Catharina M. G. Vogelzang ev Donia, van Alkmaar, Vondelstraat 19 naar Den Burg, Schil derend 64; Hendrika Dalenberg, van Amsterdam, Minervalaan 54 naar C 107a; Sjirk Weening van Smallingerland, Compagnonsweg 46 naar Oosterend, Schoolstraat 7; Trijntje Mulder, van Wieringermeer, Amstelmeerweg 1 naar Warmoesstraat 20, Den Burg. AVONDTEKENSCHOOL IN ULO De nieuwe cursus start 1 oktober. Men kan zich aanmelden bij de directeur, de heer W. J. Jouwersma, Kogerstraat 19, tel. 216. 38 TEXELAARS NAAR ZWITSERLAND Naar de heer C. P. Laan, hoofd van de landbouwschool, ons meedeelt, zullen zondagmiddag om half één 38 Texelaars naar Zwitserland vertrekken. De bus is volgeboekt. Het gezelschap zal bestaan uit zes echtparen, 2 (ongehuwde) dames en 24 (ongehuwde) heren. Zaterdag 15 september met de laatste boot terug. BEJAARDEN GAAN OP STAP De dinsdagmiddag te houden tocht voor bejaarden uit Oosterend en Omge ving start om half een bij de o.l. school. Er zullen 150 personen aan deelnemen. Route: Oosterend, Oost, Zevenhuizen, Dijkmanshuizen, Spang, Oudeschild, Russenbegraafplaats, Driehuizen, Water leiding PWN, thee in hotel „De Linde- boom-Texel". Vervolgens naar De Koog, Mienterglop door naar Eierland, De Cocksdorp, bungalowdorp (koffie). Het Noorden, Oosterend, waar ze om zeven uur bij de o.l. school door Excelsior zul len worden opgewacht. In het gebouw voor chr. belangen zal de koffietafel worden gebruikt. Wie nog een auto be schikbaar willen stellen, gelieven zich te wenden tot de heer Jn. Visman, tel. 335. De rijkspolitie heeft zich weer bereid verklaard de escortedienst te verrichten. ZON. MAAN EN HOOG WATER De zon komt 9 september op om 6.07 uur en gaat onder om 7,11 uur. Maan: 12 sept. E.K.; 20 sept. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 8 sept. 10.45 en 23,20; 9 sept. 11,25 en 23,55; 10 sept. 11,55 en 11 sept. 0,25 en 12,35; 12 sept. 0,45 en 13,15; 13 sept. 1,35 en 14,15; 14 sept. 2,40 en 15,40; 15 sept. 4,05 en 17,05. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. FELICITATIE ADJUDANT GULMANS Het ligt voor de hand, dat de promotie van de heer Gulmans tot adjudant niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Dinsdag a.s. zullen er officiële woorden worden gesproken. „Maar hou het binnen de perken", aldus het verzoek van de ad judant tot zijn staf. Intussen zijn aan zijn woonhuis, Kogerweg 10a, al ver schillende bloemstukken en telegrammen bezorgd! Wie de adjudant persoonlijk willen komen gelukwensen vinden daartoe dinsdagmiddag a.s. te zijnen huize gele genheid. S. V. Texel, handbal Zondag, 4,15 uur, spelen 2 combinaties ter vervanging van het toernooi van „Ons Genoegen". A. in groen-zwart, B. in wit shirt. 16 sept. Texel 1-JHC 2; Texel 2-Zwa- luwen; 23 sept. Vrone-Texel, Ons Ge- noegen-Texel 2; 30 sept. Texel-Olympia, Texel 2-DES. SVC-nieuws Morgenmiddag, half drie oefenwed strijd De Koog-SVC. 12 sept. naar Cal- lantsoog. 23 sept. starten ons tweede en de adspiranten. EINDE BADSEIZOEN 1956 ((Vervolg van pagina 1) het seizoen voorbij is en dus voor ver regende vakanties niet meer gevreesd hoeft te worden. Er zijn natuurlijk nog altijd vreemdelingen, maar zij worden zeldzamer. En hoewel het nog steeds geen verbazing wekt, wanneer men in het Duits of Engels wordt aangesproken, zal het toch niet lang meer duren of de Texelaars zijn weer gezellig „onder ons". Nochtans is het geen slecht seizoen ge weest, bezien van het financiële stand punt; de drukte was als ieder jaar in De Koog weer groot en zelfs het strand trok toch altijd bezoek. En dat de zomer gasten zich zelfs nu niet hebben laten afschrikken, en dat Texel wel degelijk iets zeer exclusiefs moet bezitten, blijkt zonneklaar uit de talrijke reserveringen, die reeds nu voor 1957 zijn geboekt! Een hoopvol teken, een straaltje zon aan een ziekelijk grauw zwerk. Een zwerk, dat halsstarrig blijft dreigen met regenluchten, en dat de stilte omspant, die over Texel gaat neerdalen. Een stilte, die nog maar nauwelijks verstoord wordt door de juke-box van een der ijssalons in de Dorpsstraat. De ijssalons zullen hun deuren weldra sluiten, en de strand huisjes zullen verdwijnen en, tenslotte, de laatste badgast. Dag grimmige zomer! Alsjeblieft, volgende keer beker! Als jeblieft. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 31 augustus t.m. 6 september 1956 Geboren: Maria Elisabeth, dv Jan van Laar en Albertine Kooijman; Maria Neeltje, dv Huibert de Ridder en Theo dora J. van Heerwaarden; Franciscus Maria, zv Mattheus Kuip en Maria J. C. Taverne; Johannes Stephanus, zv Eelke Groot en Klasina P. Zijm; Hugo Willem Christiaan, zv Hendrik J. Keijser en Boukje C. Adema; Ank Nel, dv Harm Nieboer en Dina K. Eelman; Johannes Gerardus Maria, zv Gerrit Gieles en Catharina Witte. Ondertrouwd: Frederik Tuitman en Catharina M. P. Buis; Adriaan P. Voort- huijzen en Petronella de Vogt. Overleden: Margaretha J. van Elburg, oud 84 jaar, ev Ran. VERTROKKEN PERSONEN Maartje S. Hol, ev Vlaming, van Ooster end, Kerkplein 8 naar Den Helder, IJsel- straat 5; Paul S. Loeb, van Haffelderweg 15 naar Schagen, Laanplein 2, met gez.; Jan Dussel, van H 131 naar Groningen, Kamperfoeliestraat 3; Klaas Korver, van K 10a naar 's-Gravenhage, Altingstraat 17; Jetze Ploeg, van C 42 naar Amster dam, Lucellestraat 33; Annelieze G. M. van Heerwaarden van C 71a naar Ber gen NH, Loudelsweg 20; Margaretha P. Wite, van O 33 naar Bergen, Loudelsweg 20; Egberdina J. E. Graaf, van Vismarkt 7, Den Burg naar Bergen, Loudelsweg 20; Petrus Th. Smit, van MolenstraaX 37 naar Horst, Kerkhofpad 1; Adrianus M. J. Rutten, van C 117 naar Utrecht, Vosstraat 39; Cornelia M. Schouten, van Schilderend 81 naar 's-Hertogenbosch, Choorstraat 7; Doede B. Zoete, van Ou deschild 133 naar Amersfoort, Pr. Marie- laan 6; Pieter Quartel van C 74 naar Alkmaar, Westerweg 75. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9,45 uur Zondagsschool. Den Burg 11 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Bediening H. Doop Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte Restauratiefonds De Koog 9,30 uur Ds. Waardenburg jr. De Waal 11 uur Ds. Waardenburg jr. Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Om half 12 begint de Zondagsschool weer! Oudeschild 9,30 uur Ds. Van Reijendam GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O Hoekstraat 38, Oosterend 10 en 3 uur cand. G. Blijdorp, Rotterdam GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Sluijs Den Hoorn 11,15 uur Ds. Van Sluijs Oudeschild 19,30 uur Ds. Van Sluijs Donderdag 13 september Doopsgezinde Zusterkring Den Burg. Texelse Boys-ni( 16 sept. begint voor Tex. Boys de competitie. Zondag a.s. enkele wedstrijden: Helder 2-Boys 1, bo uur, bus 10 uur. De spelers kurn niet naar de Hoogmis. Boys 2 speelt om 2 uur een oei strijd tegen het derde. Serieus o; want de competitie zal zwaar zij; 3de klasse. Komt hedenmiddag op het vé daar de zaak in orde te maken komende competitie. De comp. adsp. en het derde elftal zal vermi 26 september a.s. beginnen. T.B.C.-THERMOMETER 100°/. 61% 55% 47% 90% 80% 70% 60% 50% 40% 30% 20% 10% 0% De nieuw ndag ids o] •schoc ïvve zich iepter eur, 216. dej K)1 re iten, iw aa Percentage van de bevolking, d| tot op heden opgaf voor het t.b.c. zoek. Wij constateren met verheuging| thermometerstand gedurende de week weer is opgelopen van 47j 61%! Weer een belangrijke stap goede richting. In 1950 werd 93% van de bei doorgelicht en in 1954 88%! U bl dus, dat wij er met een stand vai nog lang niet zijn! Alle krachten r te worden samengespannen, o stand nog meer te doen oplopen, geval tot 93%! Ingezetenen van alle hoop is op U gevestigd. Velen onder U hebben nog bezl en toch.het wordt U zo gemaj gemaakt. De doorlichtingsapp; wordt niet ver van Uw woning steld. In elk dorp wordt minsten] avonddoorlichting gehouden. Nadat U zich aan de huisbezoekel ezicl oend derer I' E opgegeven ontvangt U te zijner t ^uu' post een oproepkaart in huis, waa :tv er tijd van doorlichting staat aang« >orst De doorlichting zelf is in een oo geschied. En daarmede heeft U d ;han< steentje bijgedragen in onze cara het uitroeien van de t.b.c. op ons die besmettelijke en zo gevreesde Het Bestuur van de afdki van „Het Witte Kir TEXELAARTJES Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Weggelopen een zwart poes je met wit befje. Terug te bezorgen bij Huize Irene. Te k. een ttapnaaimachine Singer Duinweg lU7a De Cocksdorp Te k. een kleine kinderfiets. K. Dijker. Zevenhuizen Oosterend Te k. regenmantel m. 40, bruin colbert-jasje kl.m 3hoek-box gcd. baby-uitzet, meisjes- kleding en schoeisel voor baby tot 4 jaar, alles in pr st. Room, Schilaereinde 65 Beste biggen te k. W. Jannes Eierland Te k. transport fiets f 10, tel. 224 Molendwars- str. 4 - Te k. 35 a 40 weck flessen. Warmoesstr, 40. Te k. gevr. een jongensfiets of een frame daarvan. F. Huis man, Ongeren Van C.dorp naar B Dros motorbril verl. Zondag 2 Sept. graag terug A. v. d. Kolk C.dorp 117 Te k. een drukketel met of zon der motor. M. Knol, De Koog no. 3 - Verl. duozitting van motorfiets. Gaarne terug. N. J Witte, Schildereind 121 Wie heeft per vergissing Martin's z.g.a.n. donkerblauwe jopper op school aangetrok ken leeft. 6jr. P. Veeeer Westermient. Te k. par tijtje plantgoed van witte le lies; (Lelium Candidum L. Gieles, Wittekruisweg 32, Den Burg. Te k. aangeb. i g.st.z. grote haard, te bevr. Schildereind 84. Te k. 2 melkgeiten. R. Kok Eierl. Tek. z g.a.n. Kaptein Moby- lette, kinderwagtn en wieg Adres Weverstraat 67. Met grote vreugde ge ven wij U kennis van de geboorte van onze doch ter en zusje Johanna Maria S. Grisnigt-v.d. Beek W. J. Grisnigt Jannie Texel, 5 september 1956, Tijdelijk: „Parkzicht", Den Helder. Voor de vele blijken van belangstelling, be toond bij de ziekte en het overlijden van mijn lieve vrouw en onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster en tante HELENA SLAMAN, echtgenote van Pieter Smit, betuigen wij onze harte lijke dank. Namens de familie, P. SMIT Pzn. Den Burg, sept. 1956. In plaats van kaarten. Hendrik v.d. Werf en Jetske de Swart hebben de eer U kennis te geven van hun voor genomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden op woens dag 26 september 1956, n.m. 2,30 uur ten Ge meentehuize te Den Burg, Texel. Everstekoog K 83, Texel. Heden overleed tot onze diepe driefheid onze innig geliefde vrouw, moeder, be huwd- en grootmoe der Hermina Bakker, echtgenote van J. Vlas Czn., in de leeftijd van 60 jaar. Oudeschild: J. Vlas Czn. C. Vlas Amsterdam: C. van Kooperen- Vlas C. H. van Kooperen Helga en Eline G. Vlas Th. Vlas-Zandstra Oudeschild 410, 6 september 1956. De teraardebestel ling zal plaats vinden maandag 10 septem ber 1956 op de be graafplaats te Oude schild. Vertrek 14 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde zuster en behuwdzuster Hermina Bakker, echtgenote van J. Vlas, in de ouderdom van bijna 61 jaar. De Cocksdorp: Wed. M. Kalis- Bakker G. Bakker T. Bakker-Krul Ede: C. Bakker K. Bakker-Althuis De Cocksdorp: Jn. Bakker M. Troost-Bakker C. Troost Sr. Den Haag: A. Kiers-Bakker L. Kiers De Cocksdorp: A. Bakker T. Bakker-List Den Helder: A. Spierenburg- Bakker C. W. Spierenburg De Cocksdorp, 6 september 1956. Jaap Boon Tiny Eelman EVR Den Tel geven U, mede wederzijdse ouders nis van hun voo men huwelijk, wi de voltrekking zal vinden op vrijdag tember 1956 n.m. te Den Burg,> Tex< Den Hoorn 99 De Koog, „Arco" Texel, september Gelegenheid tot fj ren op zondag 9 ber te Den Hoorn de trouwdag 14 ber „Arco", De Texel. Toekomstig adres: IJmuiden l(O), straat 20. Hiermede betuige mede namens wed( es se ouders, onze har dank voor Uw van belangstelling I a huwelijk ondervont C. A. DRIESSE C. J. DRIESSE Ti Belkmerweg D 112, Sint Maartenvlotbr Gem. Zijpe. Ko J. I Keel-, neus- en oo van 8 t m. 17 sepl aev< Herv. Zondagssch. Den Burg morgen aanvang ard VI 0 per TE KOOP Nieuw dubb. wandig 28m2. Br. nr 832 Tel or BRESKENS, Bouleviflek WOONGELEGENH ijks TE HUUR v. 6 per 'da; Wed. v. Wijnst1 qq. van 10 i ra. 22 seplrfllO Oudeschild ■en

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2