1 Gemeente-Begroting 1957 wat gaat firma Klercq toch doen Halve eeuw geleden Pepito's eerste grote avontuur INT Dai J- Wij laten hier nog enige belangrijke posten volgen: Met de nieuwe huisnummering gaat het nu ernst worden. Al enige malen werd deze post afgevoerd. Totale kosten 3.565,Af te schrijven in 10 jaar. Voor plaatsing van 300 straatnaam borden worden 7.585,geraamd. Ook af te schrijven in 10 jaar. Aanschaffing meubilair gemeentehuis J 13.500,Nu de bouw van een nieuw raadhuis voorlopig voor onbepaalde tijd is uitgesteld, is het noodzakelijk, dat althans een gedeelte van de inventaris wordt vernieuwd. Vooral het meubilair is oud, ondoelmatig en verkeert in slech te staat, waardoor een vlotte werkwijze wordt belemmerd. Het meubilair zal zo danig worden gekozen, dat het eventueel ook in een nieuw raadhuis kan worden geplaatst. De raming kan als volgt worden ge specificeerd: 20 bureaus a 350,7000,— 30 stoelen 75,2250, 3 bureautafels, bureau en zes stoelen burgemeesterskamer 1000, 2 kasten 450, 16 m. gangloper 150, 40 m. overgordijnen 400, 1 bureautafel wethouderskamer 200,— 3 armstoelen wethouderskamer 300,— onvoorziene uitgaven 1000, Totaal 13500, Afschrijven in 20 jaar. Brandspuithuisje Oudeschild 4.260, Af te schrijven in 30 jaar. Aanschaffing uitrustingsstukken brandweer 2.700,(Aankoop van 45 uniformen a 60,afschrijven in 10 jaar). Aankoop en slopen van krotwoningen 8.000,—. Aanleggen en verbeteren van rijwiel paden 70.500,In 1957 zal een deel <6 km) van het rijwielpad Korver-rich- ting vuurtoren worden verbeterd. Aanbrenging beplanting in verband met de ruilverkaveling 9.500, Aanleggen en verbeteren van dorps straten 33.300,Ook in 1957 dient weer een gedeelte te worden verbeterd, t.w.: a. Julianastraat Den Burg (geheel); b. Binnenburg Den Burg, vanaf no. 10 tot de Groeneplaats; c. Molenstraat Den Burg, vanaf no. 27 tot de Gravenstraat; d. Kerkstraat Den Hoorn. Uitbreiden en vernieuwen van de rio lering te Den Burg 54.000,Voor aanleg van een hoofdriool in de War moesstraat, de Kogerstraat vanaf Ste nenplaats tot de Zes en de Waalder- straat, over een totale lengte van onge veer 600 m. Oppervlaktebehandeling van wegen 17.000,Het is noodzakelijk, dat de volgende wegen van een nieuwe slijt laag worden voorzien: a. Kogerweg. Ge deelte Den Burg-Tubantia; plm. 2400 m. Oppervlakte plm. 12600 m2 11.000, b. Weg Zeewijk-'t Horntje; plm. 900 m. oppervlakte plm. 3150 m2 2700,c. Oosterbuurtsweg; plm. 660 m., oppervl. plm. 2805 m2 900,d. Emmalaan; plm. 660 m., oppervlakte plm. 2805 m2 2400,Totaal 17.000,Afschrijven in 3 jaar. Uitbreiden en vernieuwen riolering Oosterend 100.000,Met de riolering van Oosterend zal in 1957 een aanvang worden gemaakt. Aanleggen plantsoen te Oudeschild 11.500,In het kader van de dorps- verfraaiïng is het gewenst het ontsieren de en door verstuiving dikwijls hinder lijke zanddepót (lees imitatie-vijvers - red.) te Oudeschild af te graven, van een laag teelaarde te voorzien en te beplan ten, waartoe een bedrag van 11.500, wordt uitgetrokken, af te schrijven in 15 jaar. Verbeteren zijweg Houtvester Boodt- laan te De Koog 8200,Daar langs deze weg reeds enkele percelen zijn ge bouwd, dient over een lengte van 75 m. tot verharding te worden overgegaan. Riolering is aanwezig. De raming voor ziet in de aanleg van straat, trottoirs, afvoer van grond en aanvoer van zand. Uitbreiding bestrating en aanleg trot toirs Schoonoordweg 27.000, Bouwrijpmaken gronden te Oosterend 13.600,Betreft het bouwrijpmaken van een gedeelte van de van de heer P. Keijzer gekochte grond, waardoor een strook van ongeveer 61 m. kan worden bebouwd. Bouwrijpmaken gronden te Den Burg (plan West) 76.000,Ter voorziening in de noodzakelijke behoefte aan bouw rijpe grond te Den Burg dient plan West in noordelijke richting verder te wor- aen ontwikkeld. Lengte plm. 430 m. Bouwrijpmaken gronden te Den Hoorn 29.600,Betreft de verlenging van de Schoolstraat (tot de Kuilderweg). Lengte plm. 150 m. Bouwrijpmaken gronden te Oudeschild 41.600,De Singel zal overeenkom stig het uitbreidingsplan worden ver lengd i(lengte plm. 210 m). Geraamd wordt: ƒ41.600,bestemd voor riole ring, zandaanvoer, afvoer zwarte grond, bestrating, trottoirs en afwerking aan sluitende bermen en terreinen. Uitbreiden van de o.l. school te Oude schild 55.000,Betreft uitbreiding met één lokaal. Bij deze uitbreiding zal aansluiting worden gezocht met een te bouwen kleuterschool. De bedoeling is, dat daarbij tevens een gemeenschappe lijk speel- en werklokaal, tevens gymna stieklokaal, zal worden gesticht. Aan schaffen meubilair 18.000, Aanschaffen schoolmeubilair 12.600, Betreft de noodzakelijke vervanging van het bestaande versleten meubilair. De raming is als volgt samengesteld: a o.l. school M.-Eierland, 2 lokalen meu bilair plus kachels 8.600,b. o.l.s. Oosterend, 1 lokaal meubilair 4.000, Aanbrengen bliksembeveiligingsinstal laties 3700,O.l.s. Den Hoorn 1100,o.l.s. Oosterend 800,o.l.s. Oudeschild 900,De Cocksdorp 900,—. Bouw kleuterschool te Oudeschild 105.000,Gezien de urgentie, die aan de bouw met het oog op de bestaande huisvesting moet worden toegekend, vindt thans raming opnieuw plaats. Aan schaffen meubilair 14.000, Bouw tweede gymnastieklokaal te Den Burg J 120 000,Aankoop inventaris J 15.000,—. Aanbrengen bliksembeveiligingsinstal latie op de N.H. kerk De Koog 400, Vernieuwen luidklok toren De Koog J 1000,De klok in de toren van de N.H. kerk te De Koog is gebarsten, zo dat deze dient te worden overgegoten. Van deze gelegenheid zal tevens gebruik worden gemaakt om een nieuwe luid- balk aan te brengen. Kosten van aanschaffing van bedrijfs middelen en grote gereedschappen t.b.v. de dienst gemeentewerken 62.500, Betreft aankoop van 2 nieuwe vracht auto's 38.000,2 van de in gebruik zijnde vrachtauto's, aangekocht resp. in 1946 en 1947 zijn dusdanig versleten, dat renduwaarde van de oude auto's wordt geschat op totaal slechts 2000, Aankoop motorgazonmaaier 2000,In verband met de uitbreiding van het plantsoenoppervalk in de gemeente is het noodzakelijk een 2e motorgazon maaier aan te kopen. Aankoop tractor met maaimachine 9500,Voor het maaien van de wegbermen is dringend behoefte aan een tractor met maaimachi ne, voorzien van roterende messen. Hier mede zullen tevens de sportvelden wor den onderhouden. Aankoop sneeuwploeg 4.000,In de afgelopen winter heeft de behoefte aan een sneeuwploeg met 'n behoorlijke capaciteit zich opnieuw ern stig doen gevoelen. Aankoop houtbewer kingsmachines 7500,In de in ge bruik genomen timmermanswerkplaats dienen enige machines te worden ge plaatst, zoals een vlak- en vandiktebank, cirkelzaag, boormachine en enige andere kleine gereedschappen. Handbalnieuws GDS Vanaf heden iedere donderdagavond 7 uur trainen in de zaal. Jongens, allen present! UITSLAG VERLOTING AVAALDER BAZAR Witte loten: 20, 89, 191, 356, 372, 380, 399, 808, 906, 932, 945, 955, 962, 999. Groene loten pennywafels: 13, 31, 40, 49, 50, 77, 86, 94, 96, 99, 132, 135, 151, 155, 186, 187, 189, 211, 217, 225, 245, 250, 251, 255, 267, 322, 340, 342, 343, 363, 364, 367, 371, 387, 400. Donderdagmiddag afhalen der prijzen in de oude pastoriezaal te De Waal. 62. Maar och en wee, wat ging er nu voor ergs gebeuren! Met een ongelofe lijke snelheid kwam de „Brul" op het tanden-en-ogenschip af en richtte zijn steven precies op het middenschip. Jef Aluin stond als aan het dek genageld, het koude prikkeltjeszweet brak hem aan alle kanten uit, terwijl de rechterhand van Jef, een zekere Klaas Akelig, met draaiende ogen over het dek waggelde. „Over boord, over boord!!" gilde Jef met overslaande stem. „We worden overva ren!!" Hij nam zelf het voorbeeld en sprong met een forse boog in zee, ge volgd door de anderen. En net op het nippertje, want met een luid gekraak boorde de „Brul" zich in de flank van het tanden-en-ogenschip, dat als koek in 1 weeën brak en luid borrelend in de diepte verdween. En al maar verder HOND DOODDE KIPPEN Een hond van de familie B. heeft dinsdagochtend op boerderij „Aken- buurt"' drie kippen doorgebeten. De po litie heeft proces-verbaal opgemaakt. ADJUDANT GULMANS GEHULDIGD Adjudant J. Gulmans is gisterochtend ten raadhuize gehuldigd in verband met zijn bevordering tot adjudant. Door ver scheidene personen werd het woord ge voerd. Burgemeester C. de Koning open de de rij van sprekers. Hij schetste de figuur van de nieuwe adjudant, wiens bevordering ten volle verdiend is. Majoor Hoogkamer sprak als districts commandant: „U hebt thans de hoogste onderofficiersrang bereikt, wat te dan ken is aan Uw eigen werkkracht, vak kennis en ambitie". Spreker noemde ad judant Gulmans een van de beste groeps commandanten van het district, een man wie niets te veel is en die voor zijn werk staat. Spreker hoopte dat het district nog lang zou mogen profiteren van de erva ringen, die de nieuwe adjudant heeft opgedaan. Adjudant Verduin sprak als voorzitter van de Ver. van Groepscommandanten te Alkmaar; adjudant Snijders als bri gade-commandant van de Kon. Mare chaussee te Den Helder, wachtmeester W. F. Stomp, waarnemend groepscom mandant te Texel, namens de groep Texel, die de adjudant een fraaie bu reaulamp aanbood. Adjudant Gulmans dankte alle spre kers voor hun hulde en zei, dat deze dag voor hem onvergetelijk is. Hij dankte allen, die deze bevordering hebben be werkstelligd. Spreker dankte vooral ook burgemeester De Koning voor de grote medewerking bij de uitoefening van zijn functie en niet in het laatst zijn eigen staf, waarin een geest van saamhorig heid heerst. „Ik heb op Texel de sfeer gevonden, waarin je met liefde en ple zier de opgedragen taak kunt vervullen", aldus adjudant Gulmans. Vermelden wij nog, dat mevr. Gul mans in de hulde werd betrokken en verschillende fraaie bloemstukken in ontvangst mocht nemen. KALVEROPFOKWEDSTRIJD 1956 TE TEXEL De prijswinnaars van deze wedstrijd worden door de organiserende vereni gingen gefeliciteerd met hun succes; tevens worden zij die aan deze wedstrijd hebben deelgenomen en/of hun mede werking hebben verleend om deze wed strijd te doen plaats vinden, daarvoor hartelijk bedankt. Dit jaar zijn 16 dieren in wedstrijd verband opgefokt, jammer dat door op heffing van een bedrijf, en door wrang drie kalveren moesten afvallen. Werden er vorig jaar 20 dieren op de keuring aangevoerd, nu waren er 13 stuks, dit is wel een mooi resultaat, maar, landbouw- jongeren, dit kan veel beter. Als wij be denken dat Texel jaar op jaar een toe nemend aantal leerlingen heeft, zowel zij die de lagere landbouwschool bezoe ken als zij die het landbouwhuishoudon- derwijs volgen, dan is dit aantal niet in overeenstemming. Ook blijven de oud leerlingen in dit opzicht achter. Waar is en blijft Uw eergevoel en aanhankelijk heid in deze? De weg van de minste weerstand kiezen is zeer gemakkelijk, doch schenkt geen bevrediging. Ook de ouders willen wij wijzen op de opvoe dende waarde welke deze wedstrijd in houdt. De liefde voor het vee, verant woordelijkheidsgevoel en plichtsbesef zijn en blijven prachtige karaktereigen schappen, welke U middels deze wed strijd kunt stimuleren. Ook nu weer zullen de prijzen uitge reikt worden op de algemene najaars vergadering van de oudleerlingen. Wij hebben de hoofdass. van het Veeteelt- consulentschap wederom bereid gevon den als vertegenwoordiger van het Vee voederbureau te Alkmaar, de beoorde ling nader uiteen te zetten. De voedertechnische zijde heeft de jury terecht zwaar laten gelden. Dit is immers het doel van deze wedstrijd. Wanneer wij kostprijzen zien van 88,tot en met 156,(hoewel dit verschil niet zo groot is als in 1955) dan dient op dit ter rein nog wel wat te veranderen. C. J. W. Texel, 16 augustus 1906: Rammenkeuring vanwege de afdeling Texel der Holl. Mij. van Landbouw, op woensdag 22 augustus 's morgens 10 uur op de Groeneplaats. Gevraagd worden: ramlammeren, ja rige rammen, 2-j. rammen en oudere rammen. Aan prijzen totaal beschikbaar 38,Namens het bestuur H. W. Kees- om, voorz., Jac. Kikkert Nzn., secr. N.B. Het bestuur vestigt de aandacht er op, dat deze keuring tevens uitstekend geschikt is om rammen te ruilen, te ko pen of te verkopen. joeg de „Brul", met afgebroken ra's, de tuigage fluitend in de wind, de over winning tegemoet. Intussen dreven de boeven hulpeloos en drijfnat rond. „Bah!", mopperde Jef, „was is het moeilijk om een goeie boef te zijn! Was ik maar bankdirecteur ge worden zoals mijn vader altijd wilde". HERV. GEMEENTE DEN HOORN Vrijdagavond 8 uur vergadering van de Jeugdraad in „Ons Huis". ZE ZIJN HARDLEERS Jammergenoeg is het politiekorps van te beperkte omvang om van vroeg tot laat in dorp en veld te surveilleren. An ders zou zij zeker proces-verbaal hebben opgemaakt tegen die zes bromfietsers, die zaterdagavond verscheidene race- ronden door Den Burg organiseerden. Zondagmiddag werden wij vergast op een demonstratie hardrijden door twee motornjders-knalpotridders, die met grote snelheid door de Weverstraat joe gen. (Omstreeks half zeven). VLIEGERS GEVRAAGD! De luchtvloot van de K.L-M-, al reeds een der „qrote" maatschap pijen, breidt zich gestadig uit en daarmee groeit de behoefte aan jonge mensen, die zich een toekomst willen scheppen in de lucht! Onze nationale luchtvaart maakt een nieuwe evolutie door: de overgang naar de straal- en turboprop-vliegtuigen. Even noodzakelijk als de voorziening met het allermodernste materieel is de zorg voor de bemanning van de luchtvloot! Het beroep van de vlieger heeft zich gewijzigd. De improvisatie het avontuur zijn er niet meer bij. Nog belangrijker dan de besturing, de bediening van de motor, is de navigatie. Naarmate de snel heid toeneemt, worden daaraan hoger eisen gesteld; in de nieuwste D C's ko men electronische rekenmachines de mens te hulp! Hoge eisen. Toch is de moderne verkeersvlieger het tegendeel van een automaat. Hoge eisen worden gesteld niet slechts aan zijn ken nis en bekwaamheid, maar ook aan zijn fantasie, practische zin, aanpassingsver mogen, loyaliteit, karakter en zijn en thousiasme voor het beroep, het werk. Toch maakt men zich blijkbaar nog 'n overdreven voorstelling van die eisen en van de keuring. Iedere kerngezonde, in telligente en enthousiaste candidaat heeft een kans. Streng moet de selectie zijn, want niet alleen worden kapitalen „ge ïnvesteerd" in iedere vliegerrecruut, maar hoe fataal zou het voor hem zelf zijn indien hij de opleiding zou moeten afbreken en zijn toekomstplannen in rook zag opgaan! Na plm. 3 jaar Rijksluchtvaartschool (en 2 jaar militaire dienst) komt de adspi- rant als derde piloot bij de K.L.M., met een op de grote lijnen. Dan gaat hij als tweede piloot over naar het Europese net, met als einddoel: gezagvoerder op de intercontinentale luchtlijnen. Vrees voor snelheid? Het schijnt dat juist de toenemende snelheid in de luchtvaart met name de ouders weerhoudt in een vrees die kan worden samengevat in de woorden „Mijn zoon niet in een straaljager!" Nu is er een hemelsbreed verschil tus sen een jager en een verkeersvliegtuig, gebouwd en toegerust onder het motto Safety first!" Ook worden de afgestudeerde leerlin gen van de R.L.S. bij voorkeur niet op een straaljager gezet, maar geplaatst bij het Transport Commando, grotendeels geboetseerd naar het schema van de verkeersvliegerij En bij de opleiding heeft al in zes jaar tijd nog geen cursist enig letsel van be tekenis opgelopen! De R.L.S. De Rijksluchtvaartschool op het vlieg veld Eelde, die thans 10 jaar bestaat, en binnenkort een groots, modern gebou wencomplex gaat betrekken, met een „kleuterklas" op Zestienhoven (Rotter dam) heeft in die tien jaren 321 cursis ten afgeleverd, die allen prompt een plaats vondenwant dit aantal komt ongeveer overeen met de helft van het aantal vliegers dat de K.L.M. momenteel in dienst heeft. Jongemannen tussen 18 en 21 jaar met einddiploma H.B.S. B of Gymnasium- Beta, die aan de toelatingseisen voldoen, krijgen hier een 3-jarige opleiding op de Tiger Moth, .Fokker S 11, Harvard, Saab- Safir en Beechcraft. De school beschikt over 63 lesvliegtuigen. In de link-trainer worden de leerlingen vertrouwd ge maakt met het „dashboard" van de grote verkeersmachines. Wanneer men nagaat dat deze oplei ding totaal 3600,kost (inclusief huis vesting, voeding, uniforinkleding en zak geld) en dat men dit lesgeld eventueel na aanstelling bij de K.L.M. in termijnen kan afbetalen, dan staat wel vast dat financiële bezwaren geen rem kunnen \ormen voor de jongen wiens ideaal het is, verkeersvlieger te worden! Zweefvliegen! Zo is het aan te bevelen wanneer hij, die zulk een ideaal koestert, zich reeds enige ervaring „in de lucht" eigen maakt door beoefening van de zweefvlieg-sport. Het merendeel der cursisten heeft daad werkelijk deze sport beoefend en ver kreeg daardoor als het ware een voor sprong. Een wijd verbreid misverstand is ech ter dat men na volbrachte militaire diensttijd als vlieger bij de Luchtmacht, kans heeft op plaatsing als verkeersvlie ger bij de K.L.M. Slechts in incidentele gevallen en door de nood gedwongen, heeft deze maatschappij ex-militaire vlie gers als piloten geaccepteerd. De weg naar de bestuurdersplaats in de K.L.M.-cabine voert zonder mankeren via de Rijks Luchtvaart School! Van hoe groot belang onze regering deze opleiding acht, blijkt wel uit het feit, dat alléén in gebouwen, outillage en onderdelen 21 miljoen is geïnvesteerd. Maar het is dan ook zo, dat waar voorheen Neerlands toekomst uitsluitend op het water lag, er nu voor Nederland èn voor flinke, ondernemende jonge Ne derlanders ook een toekomst ligt in de lucht! (Nadruk verboden) MOEDERCURSUS TE OOST Op dinsdag 10 september b« Moedercursus. De deelneemster om 2 uur (precies) verwacht ij bouw van Chr. belangen. Er enkele plaatsen open. Wilt U deze cursus volgen ec zich nog niet opgegeven, doe spoedig bij Zr. Mettau. Het bedraagt 3, KLAVERJASCLUB „DE DOO Deze week zal er weer begon den met de wintercompetitie, keer zal er op donderdag (mo kaart worden, daarna zal het gewoonlijk op vrijdag zijn. We rekenen er op, dat allen sent zijn. Ook nieuwe leden harte welkom. Boere gens 14 avond ARBEIDERSAVONDSCHOI BEGINNEN WEER Bij voldoende deelname zal arbeidersavondschool worden Maakt van deze gelegenheid geleste|d. Uw kennis te vergroten. Geeft Uw besturen voor 25 septembei Voor degenen, die zelfstandi willen leren is er een cursus sc elementair onderwijs. De leerstof: zonder fouten s stijlverbetering, rekenen, taalki Inlichtingen hierover "worden verstrekt door A. Backer Tzn 342, Oudeschild. Secr. Tex. Best bond. maan londerc )e cur anvan^ VOOR DE BEJAARDENjerste I ij die ;unnen us voc Vrijdag zal ten bate van het Tocht Bejaarden De Cocksdorp land 'n bonte rvond worden ge de school van M.-Eierland. Zc kend ligt het in het voornemen nenkort weer een tocht voor d< den uit De Cocksdorp en Omge TEXE organiseren. int voc De bonte avond te De Cocksdc dag in door omstandigheden komen tee Kante len. 9 tot 1 intenbo NAAR HET IJSBALLET TE ALf°°P 6' :nkistei Voor de tocht naar het IJsbi,eg 9, Alkmaar op dinsdag 25 septeml jnderw; ben zich reeds 60 personen aana staal De belangstelling belooft zeer g eg 10, worden en inderdaad gaan vele laars „zien, wat zij nog nooit gez ben". Het gezelschap vertrekt met van 18.05 uur, dus de laatste di< Texel en keert met een extra b> het Gouden Boltje terug. Men tot zaterdag a.s. opgeven bij TESO, Schilderend. Zie ook ar de vierde pagina. Srot In de adv. van zaterdag j.l. sto kt>aarl" sievelijk vermeld Stalles 9,25, zijn Parket 9,25. NIEUWE TELEFOONAANSLUITING! Den Burg: no. 521, C. W. landb.-veeh., Spang W 20, De W 520, P. Smit, veehouder, Noord! 98; no. 523, E. Tuinema, Burgei 12; no. 524, Corn. Witte, SchiHerma Burj ze Ma Iet b kern >rte v iertje 374a, Oudeschild. De Cocksdorp: no. 257, N. vi nalaar mond, melk-, boter- en kaa lelijk 1 Dorpsstraat 48. 2 Den Hoorn: no. 282, K. Lap Jz houder en landbouwer, Hemmer Den Burg. De Koog: no. 219, Mr. S. Ki de Tuunwoal, Oosterend: no. 320, J. Brouwei denier, Kerkstraat 24; no. 356, ker, loondorser, Peperstraat 62. FILMNIEUWS: „THE DAM BUSTERS" In mei 1943 werd de Duitse industrie zwaar getroffen door nietiging van twee dammen, waterstand in het Roer-gebied gevr. [Th. Wi k. moesst Indder land - heeft k staal destraat. (ms v2 ons je, die 1 de nai Cl 4irga IM. L. j1 G. C H. C HEN 1 Bur epterr lilden ftnn< j; j. vi Het g k aan I lennis sten. Wing-commander Guy Gibs onze later boven Noord-Brabant werd f geschoten, verwierf zich door de val grote roem. Deze film laat alles zich heeft afgespeeld. Het maanden, voor het idee van de vü ïfdwej technicus Wallis acceptabel en rland, baar werd geacht, en daarna ging 6 weken voorbij alvorens een sped vormd eskader Lancasters onder *ntho mando van Gibson met kans op kon starten. De voorgeschiedenis ohani aanval wordt aanvankelijk leve len comprimeerd, met grote soberheii derzij nog groter suggestiviteit, in bee!1 van bracht. De toeschouwer beseft ie n hu de bijna ondraaglijke spanning, voltr boord van de vliegtuigen, maar nu 'den der in het hoofdkwartier, hee seP*- heerst. Vooral ook maakt deze filf te delijk, welke diensten het luch terke aan de geallieerde zaak heeft be1 3 u „MICHAEL STROGOFF" k Jules Vernes populairste roma or de chael Strogoff, de koerier van de P- C is op grootse wijze verfilmd en m sterei daarvan genieten in de beste zii erlanc het woord. Het is een brok sens xel, f een adembenemend verhaal van b! «1' de kwaliteit, vol actie, koene dade g denmoed. erlan Zoals wij vroeger de boeken vd |^erC Verne gretig verslonden, zal nu beelding ervan tot een ieder sj stere: Het onmisbare liefdesverhaal, d Pteml doorheen is geweven, eindigt te de ti in de terugkeer van Strogoff - 1 UU1 van onmenselijke beproevingen Qtnirr zijn bruid Nadia naar St. Pete: Oost< waar hij door de Czaar met huld< tekorr gingen voor zijn werk wordt ontv ïperst Nederlands nieu - O.a. Nationaal concours voor acn Hedi in Kampen; De strijd tegen de ver «ling onveiligheid; Herdenking van Gr fr:enri ontzet in 1672; De „Taptoe Delft e Wereldnieuw* ClUIS O.a. Suez: Défilé te Cairo; Schee; in het kanaal; Einde van de Suez-i n rentie te Londen; Inscheping van e oorlogstuig; Het Suez-comité g& A. leerd; Eisenhower aanvaardt de ming als candidaat; Enorme bosbrë Huize Zuid-Frankrijk; Wereldkampioen!1 Noorc pen wielrennen te Kopenhagen. 10 se

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2