1 J 15 Knap óp die kale schuur met C E T A - B E E Gemeente-begroting 1957 )e WACHTEN VOORLICHTING VAN „VEILIG VERKEER" duurt altijd lang! „DRIE VROUWEN" Beide auto's staan hier rechts op de weg, maar toch is er een fout gemaakt. Het is namelijk verboden, een voertuig zo stil te laten staan, dat de vrijheid van het verkeer meer dan nodig wordt belemmerd. Dit schijnt de bestuurder van auto A, die hier zo gezellig keuve lend uit zijn wagen stapt, helemaal te vergeten. Het was een kleine moeite geweest de auto een eindje verderop te parkeren. Wij vertelden U reeds, dat de ge meentebegroting voor het jaar 1957 een tekort vertoont van 234.232,en dat de Raad daarom wordt voorgesteld de Minister te verzoeken de algemene uit kering te verhogen. De begroting is vervat in een uit hon derden posten bestaand foliant, waarvan wij er U enkele zullen noemen: Subsidie aan culturele of opvoedkundige instellingen Met ingang van het dienstjaar 1957 is een hergroepering en samenvatting doorgevoerd van alle subsidies, enz., die aan culturele instellingen worden ver leend. Geraamd wordt wegens subsidie of bijdrage ten behoeve van: a. het jeugdvormings- en jeugdzorgwerk (speeltuinverenigiAg, padvinderij, enz.) 3000,b. de sport- en gymnastiekbe- oefening (voetbalverenigingen, gymna stiekverenigingen, enz.) 1500,c. de muziekbeoefening (fanfarekorpsen enz.) 750,d. de organisatie van culturele evenementen voor de schooljeugd en volwassenen 1500,e. de gezamen lijke manifestaties vap de jeugdvereni gingen, sportverenigingen, zang- en mu ziekverenigingen, toneelverenigingen en ontwikkelingsverenigingen 1250,f. het Noordhollands Philharmonisch Or kest 750,g. het dorpshuiswerk 2000,h. andere culturele doelein den (bejaardenwerk, burgerdag, tentoon stellingen enz.) 2000,Totaal 12.750,—. In de dienst 1956 was voor bovenge- S.V. Texel De oefenwedstrijd Texel 1-Helder- comb. is met een kleine 23 overwinning der gasten geëindigd. Gezien de samen stelling van Texel 1 stellig geen onbe vredigend resultaat. Texel heeft er wel flink aan getrokken, maar de taktiek was nog niet af. Het systeem dat de back de buitenspeler bewaakt lukte, vooral bij Dick, niet helemaal. De ver binding kon het rappe comb, spel der gasten maar moeilijk aan. Henni als spil deed het lang niet kwaad, maar als ge heel moet van de verdediging meer kracht uitgaan, maar ook de aanval klopt nog niet helemaal. Ze zien soms niet ver genoeg vooruit en wachten veel al af wat de tegenpartij zal doen. Het is juist de bedoeling zelf het initiatief te nemen, zoals b.v. bij het le en 2e doel punt. Goed snel samen op de vleugel, prima geplaatste pass, schot doelpunt. Maar er zit perspectief in. Bertus was weer prima in vorm en redde menige moeilijke situatie. Reeds direct was het aan te zien, dat Texel het niet gemakkelijk zou krijgen, goed combinerend kwam H. opzetten, maar door te ver doorspelen en tijdig ingrijpen bleven doelpunten voorlopig uit. Na 20 min. ging T. via de linker vleugel ten aanval, een goede pass naar Ruud die zuiver inschoot. Zelfs werd het 20. H. slaagde er 2 maal in een corner te benutten en vlak voor het 'einde werd Bertus bij de hoge bal ge hinderd, waardoor H. de leiding kon ne men. De aanvalskracht van H. viel tegen A.s. zondag: Texel 1-DEC (3e kl.) Trainen: a.s. zondag begint Texel 2 haar comp-programma: heden nog even flink trainen, dat kan niet gemist wor den, maar ook Texel 1 komt zoveel mo gelijk, het is nodig. Adspiranten: trainen 6-7 en na 7 uur. Een ieder die aan de comp. wil deelne men is present. noemde doeleinden een bedrag ad 6096,geraamd. Aan de verhoging met 6654,bestaat dringende behoef te in het belang van een verdere uit bouw van het culturele leven in de ge meente. Kosten van t.b.c.-bestrijding 3000, Dit betreft subsidie aan de plaatselijke afdeling van het „Witte Kruis" in de kosten van uitzending van on- en min vermogende lijders. Geraamd aan de hand van de werkelijke uitgaven over het eerste half jaar van 1956. Wij mogen deze wel als een van de belangrijkste posten zien, want hieruit kunnen wij opmaken, dat de t.b.c. op ons eiland met succes wordt bestreden. Dat de t.b.c. afneemt is mede te danken aan het periodiek bevolkingsonderzoek, dat binnenkort ook weer zal plaats vinden. B. en W. stellen voorts voor de subsi die aan „Het Witte Kruis", d.w.z. voor de algemene dienst, van 1400,op 5400,te brengen. Zij merken daarbij op: Gezien het uitermate belangrijke werk van het Witte Kruis en het feit, dat praktisch elk Texels gezin van de diensten van de vereniging gebruik maakt, wordt voorgesteld op het desbe treffende verzoek van het Bestuur gun stig te beslissen. Na verhoging bedraagt de gemeentesubsidie nog slechts 40% van de door de leden bijeengebrachte contributie. Het gemeentelijke aandeel in de ex ploitatiekosten van de landbouwhuis- houdschool dient belangrijk te worden verhoogd. Dit vraagt in 1957 4824, meer; 30 pet. van het geraamde tekort is 22.329,—. Voor de Rijks H.B.S. wordt 15.130, geraamd. De gemeente is voor elke leerling van de Rijks H.B.S. een bijdrage aan het Rijk verschuldigd, bedragende de helft van het verschil tussen de kosten per leer ling en het schoolgeld. Betaald moet worden voor de leerlin gen, die op 15 september een dergelijke school bezoeken. Wordt geraamd voor het bezoek van: a. 40 leerlingen van de plaatselijke R.H.H.S. 40x%x690,is 13.800,— b. 4 leerlingen van de R.H.B.S. te Den Helder 4xVax(/ 690,25,is 1330,—. Totaal ƒ15.130,—. Het hoofdstuk openbare werken ver toont een belangrijke stijging, n.l. 42.779,Voornamelijk wordt dit ver oorzaakt door: onderhoud straten en wegen 1485, onderhoud markt enz. 1640, onderhoud plantsoenen 16900, onderhoud riolen 4570,j onderhoud begraafplaatsen 10U0,1 onderhoud gemeentereiniging 7050, hogere rente investeringen 1956 12534,— Totaal 45179,— Hogere raming marktgelden en reini- j gingsrechten 2400, Blijft 42779,— Onderhoud van straten en pleinen 11.420,onderhoud wegen, voetpaden en rijwielpaden 43.663,onderhoud van markten, beurzen en hallen 17.560,onderhoud van wandelplaat sen, plantsoenen en andere beplantingen 45.100,onderhoud van pompen en riolen 21.600,Te Oudeschild is men bezig met de laatste fase van de riole ring. Te Den Burg is men halverwege en in 1957 zal voor Oosterend het eerste deel worden aangepakt, waarvoor op de suppletoire begroting 1957 een post van 100.000,is uitgetrokken. SOCIALE ZORG VOOR MINDER-VALIDEN „Sociale Zorg voor minder-validen" is de ondertitel welke de Nederlandse Ver eniging „A.V.O." aan haar naam heeft toegevoegd. Deze vereniging behartigt nu reeds bijna 30 jaar de belangen onzer gehandicapte medeburgers. In 1955 verschafte zij aan 828 van de bij haar ingeschreven minder-validen passend werk, in het vrije bedrijf, in overheidsdienst, in speciaal voor hen be stemde beschuttende werkplaatsen, in eigen bedrijf (zelfstandige vestiging) en via huisarbeid. Van deze 828 gehandicapten waren er 42 blind of slechtziend, 10 doof of slecht horend, 143 met belemmerde ledematen, 44 met geamputeerde ledematen, 62 met interne ziekten, 15 kinderverlammings patiënten, 29 rheuma-patiënten, 8 lij dende aan suikerziekte, 19 lijdende aan vallende ziekte, 63 t.b.c.-patiënten, 36 lijdende aan asthma en bronchitis, 55 met defecten aan hoofd, romp en rug, 44 zwakbegaafden, debielen en imbecielen, 58 met psychische defecten, enz. enz. Aan 1067 personen werd met goed resultaat hulp verleend op andere wijze. Op 1 januari van dit jaar waren nog 3.610 personen bij de A.V.O. ingeschre ven. Hoevelen er in dit jaar geholpen zul len worden hangt af van het resultaat van de Nationale A.V.O.-collecte, die in de week van 17 tot 22 september a.s. op Texel zal worden gehouden. Wij vragen U deze collecte te doen sla gen door Uw bijdrage er aan. J. J. WESTDORP, corr. SVC-nieuws A.s. zondag begint de competitie. Het zijn voor ons allemaal nieuwe tegen standers. Het zal niet meevallen maar doe allen je best en het komt wel in orde. Het eerste gaat naar Callantsoog. Komen de spelers van het eerste vrij- dagdavond allemaal in school? Jullie krijgen bericht. De najaarsvergadering wordt dit jaar gehouden op zaterdag 29 september. Donderdagavond volleybal training. PUBLIKATIE VAN REEDS VASTGESTELDE DATA VOOR UITVOERINGEN, VERGADERINGEN ETC. September. Ma. 17 sept. De Koog: vertoning VPRO- film „Penny wissel Blues". Di. 18 sept. Den Burg: VPRO-film. Wo. 19 sept. Den Hoorn: VPRO-film. Do. 20 sept. Oudeschild: VPRO-film. Do. 20 sept. Den Burg: Bijeenkomst Bond van Plattelandsvrouwen, spreker de heer Heyn. Vr. 21 sept. De Cocksdorp: VPRO-film. Za. 22 sept. Oosterend: VPRO-film. Zo. 30 sept. Nationale Trial Motorclub Texel. Oktober. Wo. 3 okt. Den Burg: Filmavond Ned. Chr. Blindenbond. Do. 4 okt. Oosterend: Filmavond Ned. Chr. Blindenbond. November. Vr. 2 nov. Den Burg: Viering 50-jarig bestaan Rederijkerskamer UDI. Za. 3 nov. Den Burg: Toneelvoorstelling Rederijkerskamer UDI. Januari 1957. Vr. 4 jan. Den Burg: 't Nut, voorstelling door het marionettentheater van Bert Brugmans. De verenigingsbesturen worden ver zocht wijzigingen in de vastgestelde data zo spoedig mogelijk door te geven. Ook zij, die nog geen opgave deden van vast gestelde data voor uitvoeringen, verga deringen etc. worden verzocht dit zo spoedig mogelijk door te geven aan de secretaris van de culturele raad, p.a. Raadhuis Den Burg. Kaarten voor der gelijke opgaven worden op verzoek kos teloos toegezonden. Ook mondelinge of telefonische opgave is mogelijk. Tenslotte verzoeken wij de verenigingsbesturen bij het vaststellen van data zoveel moge lijk rekening te houden met de activitei ten van andere verenigingen. Knipt daar toe deze maandelijkse overzichten uit, opdat U steeds een overzicht hebt van de activiteiten van andere verenigingen. TEXELAARS NAAR HET IJSBALLET Het aantal evenementen dat jaarlijks in de kop van Noord-Holland voor het publiek valt te aanschouwen is - helaas - zeer beperkt. Dat is dan ook de reden dat wij het toejuichen dat het IJsballet van Maxi en Ernst Baier ook Noord- Holland in zijn Nederlandse toernee heeft opgenomen. Het machtige transpor tabele ijstheater zal van 25 tot en met 30 september zijn tenten opslaan te Alkmaar op het Canadaplein. Nog afge zien van het voortreffelijke programma dat dit ijsballet op de „ijzige" piste brengt, is reeds dit demontabele ijs- circus op zich zelf al een bijzonderheid voor Noord-Holland. Dat ook wij Texelaars belangstelling hebben voor dit kunstzinnige evenement is duidelijk. En het is dan ook verheu gend te kunnen mededelen, dat wij-van- het-Gouden Boltje het optreden van Maxi en Ernst eveneens zonder te grote financiële bezwaren kunnen bijwonen, want voor 8,75 zijn wij (met de trein, boot, bus en entree tot de revue inbe grepen) uit en thuis. Met een extra boot zal men naar het eiland terug kun nen keren. Men deelt ons nog mede, dat na „Alkmaar" in onze provincie geen voorstelling meer wordt gegeven. Voordat wij U een beeld willen geven van het programma dat in de aan 3400 personen plaats biedende circustent wordt gegeven, menen wij dat het nuttig is eerst even kennis te maken met Maxi en Ernst Baier. Beiden hebben zij een carrière achter de rug, die iedere kunst- rijder(ster) hen zal benijden. Zij zijn het geweest, die het kunstrijden voor paren op het niveau hebben gebracht, dat vrij wel gelijk geschakeld kan worden met het klassieke ballet. Het ijsballet is ech- (V, Den Den 't èds luwe: Hid hc irinn «ie c en oenb WIJ HEBBEN VROLIJKE LICHTE EN GEZELLIGE ZUARE STOFFEN. LUNTER, Warmoesstraat 12, Den Burg fii Li TOCHT BEJAARDEN DEN BURG „De Hollander ontdooit als het vriest", wel, de bejaarden komen al veel eerder tot actie, want dagelijks horen wij van de grootse plannen, die wij feitelijk al tot een traditie mogen rekenen. Gisteren hebben de bejaarden van Oosterend en Omgeving een fijne tocht met tractaties gemaakt en zondag 23 september hoopt de Vereniging voor Volksfeesten en Texelse Folklore zo'n tocht te organiseren voor de bejaarden van Den Burg en Omgeving. Zij, die hun auto beschikbaar willen stellen worden verzocht dit even op te geven aan de heer M. A. Idema, Schoon- oordweg 41, Den Burg, tel. 393. Aan dit- zelfde adres gelieven ook de deelneem sters en deelnemers zich melden. Een dezer dagen zullen lijsten circu leren, want voor zo'n tocht heb je meer nodig dan een auto en een zonnetje en hoe meer er op de lijst wordt getekend, hoë guller de tractaties zullen kunnen zijn. Inzake het programma volgen nadere bijzonderheden. AGENDA CULTURELE RAAD Woensdag 12 september Den Hoorn, Volksfeest. Donderdag 13 september Den Hoorn, Volksfeest. Vrijdag 14 september Den Burg, Oranjeboom, Texelfilm. Zaterdag 15 september Den Burg, Oranjeboom, ANAB, gezel schap Tetman de Vries voert op „De tijd staat niet stil". ter voor de leek zonder twijfel nogj ,VTEE trekkelijker. De mogelijkheden op gladde ijzers zijn aanmerkelijk grot® door het hoge tempo wordt het beslist boeiender. Ernst Baier koppelde aan zijn sti voor architect een intensieve trail voor het kunstrijden. Jarenlang heef gezwoegd om de 69 figuren van kunstrijden onder de knie te krij Toen hij voor het eerst aan kampio wedstrijden deelnam was hij 21 Regelrecht schaatste hij zich naar kampioenschap van Duitsland. In werd hij derde bij het wereldkampi( jgavi schap. Deze „matige" prestatie veroorzaakt door het feit dat hij doktersvoorschrift in toch met een zw angina op de baan verscheen. Na een lange serie van ongel successen, Duitse kampioenstitels 1933, 1934, 1935, 1936, 1937 en 1938 hij bij de wereldkampioenschappen 1936 eervolle tweede. Ernst Baier i naar de top dank zij zijn onverzette! wilskracht. Op een andere plaats Duitsland, München, werd een meiske spelenderwijs bekend gema met de ingewikkelde figuren van kunstrijden. Dat was Maxi Herber, op negenjarige leeftijd kampioene Beieren werd. Zij was elf jaar toen tweede werd bij de Duitse kampiln ui schappen en het jaar daarop werd kampioene. Dat was in 1933 en in en 1935 prolongeerde zij deze titel. Om kort te gaan, in november vond een ontmoeting plaats tussen kunstrijfenomenen, die vanaf dat ment het kunstrijden als een paar gen beoefenen. De resultaten: In ze achtereenvolgende jaren werden zij k pioen van Duitsland, vijf jaren ach een behaalden zij de Europese titel, jaar achter elkaar de wereldtitel en 1936 werden zij uitgeroepen tot Olf pische kampioenen. De kroon op fantastische loopbaan werd in 1941 zet toen zijin het huwelijk trai De oorlog maakte een einde aan amateuristische loopbaan van dit fa tal. Zij gingen over tot de beroepss; en na jaren van voorbereiding sticht zij het nu internationaal bekende ballet Maxi en Ernst Baier. Is het wonder dat voor het rijden van dit t; tal, dat een groot aantal sterren om heen heeft verzameld, een enorme langstelling bestaat? In de vier plas welke tot nu toe in Nederland we bezocht is er geen avond geweest da, bordje „Uitverkocht" niet bij de ing jdeli. hing. Het ijsballet, dat in de laatste van september te Alkmaar zal zijn aanschouwen bestaat uit drie de Circusliefde, Olympische Reis en sterfelijke Wals. Het heeft geen zin inhoud volledig voor U te beschrijv Wij willen volstaan met op te mei' dat de Olympische reis, waarin een zoek wordt gebracht aan Afrika, Hon rije, het hof van een Maharadja, zonnige Spanje, Broadway, Indian stammen en cowboys, wellicht het me spectaculaire onderdeel is. De onsterfelijke wals is uit kunsti nig oogpunt gezien ongetwijfeld meest te waarderen. Zwakke puur hebben wij echter bij het aanschouw 1 van dit ballet niet ontdekt. Het is programma dat zeer gevariëerd ii aan alle eisen welke men zich moge kerwijs kan stellen voldoet. iideli sachi var Orai d. id izie tiev( H< ft i t itu He lar g ip o r of brsp •r v< wr c :ar t Het ideli lego et n be eds ierei lier 31. et r spr ikenl at e et i esct Op ers en i aar pet eun eep ïblic (in een rij voor 'net loket) Haalt daarom uw plaatsbewijz ;e" voor boot en trein in voorverkoj-ii bij de V.V.V GIFTEN WITTE KRUIS Den Burg: P. M, de C. 2,50; C. Z. 2f~ fam. E. 2,50; C. W. 1,—; C. B. 2,50; I M. 5,—; fam. R. 2,50; fam. J. 2,50, 1,30; W. B. 2,50. Oosterend: S. H. W. 5, De Koog: N. Z. 2,50; N. T.S. 12,50. De Waal: H. Z. 2,50. Den Hoorn: C. v. C. 2,50. Oudeschild: H. C. 2,50. Wi; "Jt ie o ïom eoni aier :inn erg; INIIR fas rora fflnp EN UI leeft FEUILLETON door W. KERREMANS 14. Toen Marien met die boodschap thuis kwam, keken allen bewonderend naar hem op. Dat was me toch wat: 25, in de maand voor een paar uur per dag op een stoel zitten en wat te schrijven. Wat moest een boerenarbeider niet doen voor hij zo'n loon had verdiend. Als het zo door ging, zou Marien zekef een heer worden die veel geld inbracht. Marien had nu een voorstel over het gel dat hij verdiende. Hij wilde verder leren en les gaan nemen in boekhouden. Bij meneer Schouten voorlopig, die zou - dacht hij - 't zeker wel willen doen, maar hij wist niet wat dat kosten moest. „As je dat nie weet dan kan zo'n vent je toch zeker vragen wat of dat ie wil", zei vader. „Ga jij nou eerst naar meester Schip pers en vraag 't hem, die weet wel wat of dat je bieden kunt", meende moeder. Ja dat was een goed plan, dat zou Marien gaan doen. Meester Schippers had hem zo fijn geholpen met schrijven en met die brief en die zou hem ten goede rajen. Op zijn vrije zaterdagmiddag ging Ma rien bij Schippers op bezoek, vertelde hem van zijn verhoging en van zijn plan om les te gaan nemen in boekhouden. „Neen, Marien, dat is niet de juiste weg. Dat zou ik je niet raden. Les geven in een vak kan niet ieder, die dat vak heeft geleerd. Schouten kan een heel goede boekhouder zijn, maar daarom is hij nog geen docent". „Wat is ie nie?" „Een docent, dat is iemand die les geeft en dat kan nog niet iedereen, ook al kent hij het vak". „Da's gek", vond Marien. „Ja Marien, gek is 't, maar 't is zo. Je moet les hebben van iemand, die weet hoe hij les moet geven, hoe hij een an der, die zijn vak niet kent, de moeilijk heden er van kan duidelijk maken en zo helder uitleggen, dat de leerling hem begrijpt en niet verkeerd begrijpt. Om nu voor die boekhoudlessen elke week naar de stad te gaan is bezwaarlijk, tijd rovend en duur. Ik weet iets veel be ters voor je". „Meester", riep Marien verrukt, „wat helpt U mij toch fijn!" „Zo, vind je dat? Dat doet me genoe gen. Óch, ten slotte geef ik je alleen maar raad. „Nou ja maar dat is nogal wat, zou ik zo zegge. Les in schrijven heb u me toch ook gegeven en allemaal...." Marien hield plotseling op. Hij had willen zeggen en allemaal om louw, voor niks, maar nu bedacht hij, dat hij de meester toch wel eens wat mocht be talen of hem wat geven voor al zijn moeite. „Meester", ging hij een beetje be nauwd door, „nou mot U toch ook eens zeggen wat of U rekent". „Wat bedoel je", vroeg de meester scherp. „Hoe zal ik zeggen, voor alles wat U heb gedaan voor die lessen en zo". „Oh bedoel je dat? Dat zullen we nog wel eens verrekenen als jij een grote meneer bent. Dan stuur je mij maar eens een kistje sigaren of zo wat. Dat is van later zorg. Ik zal je zeggen, wat ik geloof dat je moet doen: schriftelijke lessen nemen". „Schriftelijke lessen? Zoas van die affetentie in De Boerderij?" „Ja, dat denk ik wel, dat ze daar ook in staan. Ik heb het zelf ook gedaan. Ik heb een schriftelijke cursus gevolgd in Engels en daarop heb ik mijn acte ge haald. De uitspraak, die in 't Engels nog al moeilijk is, kreeg ik door de radio. Die schriftelijke cursussen leiden voor alles op, wat je haast maar bedenken kunt, niet alleen voor boekhouden, maar voor bijna elke betrekking. Enfin al die andere dingen heb je niet nodig, want jij wilt alleen maar boekhouder worden is 't niet?" Schippers stelde deze vraag opzettelijk zo, omdat hij vermoedde dat Marien grotere plannen had en hem nu eens uit zijn tent wilde lokken. „Neen meester", kwam er langzaam en nadenkend uit, „dat nou juust nie. Ik weet zo geen ander vak za'k maar zeg gen, maar ik wil geen boekhouwer blij ven. Ik wil nog wat meer worre". „Juist, dat dacht ik wel en dat is heel goed. Je moet zo hoog mogelijk mikken en dan kan je bij zo'n cursus terecht. Ik zie die advertenties nu en dan ook wel eens, maar ik denk dat ze elke week in De Boerderij staan. Zoek thuis eens een nummer van dat blad op en schrijf dan er op". „Wat mot ik schrijven, meester?" „Je bent nu zover, dat je dat zelf moet doen. Je neemt een briefkaart en schrijft of ze je een prospectus willen toezenden" Marien voorzag moeilijkheden. Het woord prospectus alleen al verontrustte hem. „Een prop.wat?" „Nou dan zal ik je nog eens helpen, maar voortaan doe je zulke dingen zelf. Dat moet ook geleerd worden". „Ik zal je nu maar ineens afdoende helpen", vervolgde hij, „hier heb je een briefkaart, schrijf er je bestelling op en ga dan bij de kantoorhouder een post zegel kopen en de kaart posten". Drie dagen later was er in de woning van Venkel weer verbazing over een grote enveloppe, die de post had gebracht en weer met het adres: Weledele Heer. „Wat is dat nou weer Marien?" vroeg de moeder niet zonder ontzag. „Dat ben papieren om verder te leren". „Nog verders? Voor wat ga je nou weer leren, jongen?" „Dat weet ik nog zelf nie eens. Mis schien wel voor boekhouwer, maar 't kan ook best zijn voor wat anders. Ik zal eens zien". In de enveloppe vond hij 'een brief en een boekje. De brief deelde hem mee, dat ze het prospectus ingesloten toezon den, dat ze vertrouwden dat hij zich zou opgeven voor één der cursussen waar voor hij zich de kennis kon verwerven, die hij nodig had en dat juist in deze tijd het dringend nodig was, zich te be kwamen om vooruit te kunnen komen. De directeur zou hem gaarne alle ge wenste inlichtingen verstrekken en gaf aak eest aaor fieft die ook mondeling. Hij kon zich daarin elke dag, ook des zaterdags melden sen 9 en 12 uur en 1,30 en 5 uur aan bureau van de S.O.V.A.B. Hij keek die vreemde letterreeks alrij me ar zag toen in het briefhoofd sta n d Schriftelijke Opleiding Voor Alle roepen. De beginletters van deze na rerr waren groot en vet gedrukt en brach eest Marien de oplossing. Maar het boekje bevatte meer raad len. Marien begon conscienstieus voor af aan. De voorrede en dan de houdsopgave. Er waren 3 afdeling® toet Wetenschappelijke cursussen, Technic Üre< cursussen en Administratieve cursus» *an Dat ging nog wel, maar toen hij beg Ji d aan de eigenlijke inhoud, waarin cursus afzonderlijk werd omschrev stuitte hij op veel begrippen en uitdn toaa kingen die duister voor hem bleven, las evenwel met inspanning verder. Wat was dat nou allemaal? Hij geen keus kunnen doen, omdat hij meeste beroepen niet kende, niet greep, wat er voor geëist werd en kon gissen, welke waarde en beteke: ze hadden. Meester Schippers moest h* maar weer uit de moeilijkheden help» die zou hem alles kunnen uitleggen, hem nu volkomen duister was. Weer beantwoordde de onderwü1 aan de verwachting, die Marien hem had en na een lang onderhoud h hij Marien overtuigd dat de enige wÉ die hij kon inslaan, was om naar Utrtfj naar de SOVAB te gaan en daar de ren uiteen te zetten wat hij zocht. (Wordt vervolgd) ijn rach ime fee Als lijkt jij w us c ,Pi ;er ■>J vooi Baa teei W en renc glin Per trot de Dio; ure:

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4