Vereniging Veilig Verkeer Texel" 228 LEERLINGEN Naar wij vernemen is het aantal leer lingen van de ulo gestegen tot 228, die door acht leerkrachten worden opgeleid. MOEDERCURSUS TE OOSTEREND Op dinsdag 18 september begint de Moedercursus. De deelneemsters worden om 2 uur (precies) verwacht in het ge bouw van Chr. belangen. Er zijn nog enkele plaatsen open. Wilt U deze cursus volgen en heeft U zich nog niet opgegeven, doe dit dan spoedig bij Zr. Mettau. Het cursusgeld bedraagt 3, OUDEN VAN DAGEN OUDESCHILD Het feestcomité van Oudeschild heeft de tocht van Ouden van Dagen vastge steld op zondag 30 september. In De Cocksdorp zal thee worden gedronken en te De Koog een kopje koffie. Terug in Skil zal in „Het Eigen Gebouw" een voorstelling (een blijspel natuurlijk) door „Klein Toneel" worden bijgewoond. P.S. Steunt U allen de lijstcollecte, vol gende week, want ook nu zal er weer veel geld nodig zijn. V.P.R.O.-FILM Aangemoedigd door het grote succes, dat de VPRO ieder jaar op ons eiland ten deel valt, heeft zij besloten op ver schillende dorpen de film „Tuin der Wonderen" te draaien. Deze film van ontroerende blijmoedig heid speelt in de open lucht van Alexan dra Town, een voorstad van Johannes burg en wordt geheel door negers ge speeld. Een oude man, die zijn einde voelt naderen, wil zijn spaargeld schenken aan een goed doel, maar het geld wordt ge stolen. De dief verstopt zijn buit onder een enorme pompoen in een tuintje van een arme weduwe, die besluit deze pom poen te gaan consumeren. Zo wordt het geld ontdekt en kan de weduwe toch haar inkopen doen. Het eerste Wonder is geschied. De kruidenier neemt het geld in be waring. De dief ziet ten tweede male kans het geld weg te nemen, maar ook nu wordt hij onmiddellijk ontdekt: In zijn angst gooit hij het gestolene in een boom, waaruit het neerdwarrelt tussen een verliefd paartje: Het tweede Won der, want niet alleen, dat de kruidenier juist met dit meisje had willen trouwen, waarvoor hij die 40 - goed zou kun nen gebruiken, maar ook de vader van het meisje zit in grote verlegenheid, om dat hij zijn schuld van eenzelfde bedrag aan de kruidenier onmiddellijk moet be talen, wil hij niet in de gevangenis te recht komen. Ten derde male ziet de dief kans het geld te stelen, maar dan blijft geen an dere schuilplaats voor het geld over dan de kerk, waaruit hij het ook de eerste keer wegnam. De priester vindt het en de oude man en de priester knielen op nieuw voor het altaar om God te vragen hoe de £40.- het beste te besteden. Na drie wonderen zijn wij op het uit gangspunt terug: inmiddels is er veel goeds gedaan en is het kwaad gestraft. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN periode van 6 tot en met 13 september Gevonden: blauw-wit gebreide sjaal; grote huissleutel; groene capuchon; bl. ceintuur; blauwe alpino-muts; rode plas tic portem.; rode portem. inh. 9,61; zilveren damesring met zwarte steen (De Koog), bruine lage kinderschoen (De Koog); Te De Cocksdorp: goudkl. herenarm bandhorloge; grijs jongensvest; armband van dubbeltjes; twee gekleurde sjaals; Te Oudeschild: stormlantaarn; ring met sleutels; bril; dekzeil; enige huis sleutels. Verloren: rode sjaal; bruine portem. met rijbewijs t.n. van Slingerland; rose hoedje; bruine ronde damesportem met radiozegels; grijze vulpen; rode dames portem. met knipsluiting; blauwe vul pen merk „Pick-Wick"; portefeuille met 500,grijs kindervest; bril met licht montuur; een goudkl. damesarmband horloge (Cocksdorp); licht grijs dames- vest met knoopsluiting i(De Koog). Het bureau is hiervoor geopend dage lijks van 4-6 uur n.m. VERTROKKEN PERSONEN Trijntje J. Timmer, ev Driesse, van H 13 naar Zijpe, St. Maartensvlotbrug D 112; Maria M. van Heerwaarden, van Wilhelminalaan 78 naar Steenwijker- wold, Gelderingen 1-517; Frederik J. Brücher, van Julianastraat 4 naar Am sterdam, 3e Oosterparkstraat 226; Jacob Berkenbosch, van Burgerhoutstraat 13 naar Leeuwarden, Raadhuisstraat 10; Jacobus C. M. Witte, van B 173 naar Zeist, Kroostweg 149; Hubertus W. Bot ter, van De Koog 151 naar Schermer- horn A 148; Cornelis Troost, van West- straat 34, Oosterend naar Den Helder, Waalstraat 31, met gezin; Geertruida Jongedijk, van Schilderend 60 naar Alk maar, Pr. Julianalaan 14; Anna M. Vla ming, ev Beneden, van Peperstraat 73 naar Amsterdam, H. Dienskestraat 9; Jacob W. Witte, van W 21 naar Medem- blik, Ridderstraat 10; Ans B. Wonder, van Schilderend 8 naar Egmond aan Zee, Julianastraat 84; Rinse Stark, van O 1 naar Gouda, Fred. Hendriklaan 63; Henk P. ter Steege, van Molenstraat 64 naar Lisse, Broekweg 124. S.V. Texel De aangekondigde wedstrijd Texel 1- DEC gaat morgen niet door. Texel 2 gaat naar Watervogels 2 om haar com petitieseizoen te openen. Texel 2, denk er aan: een goed begin is het halve werk. Handbal: Texel 1-JHC 2, plm. half twee. Ook hier geldt dat de eerste wedstrijd vaak bepa lend is voor de verdere gang der comp. Zorgt er dus voor dat allen zich geheel geven, houdt de goede stemming er in en zet door. De wedstrijd Texel 2-Zwaluwen komt te vervallen. Wel jammer, we hadden deze oefening best kunnen gebruiken. KERKDAG CLASSIS ALKMAAR Men verzoekt ons de aandacht te ves tigen op de Kerkdag 1956 van de Classis Alkmaar der Hervormde Kerk, welke op zondag 23 september te Alkmaar zal worden gehouden en wel van 10-16 uur in de Grote Kerk. Ds. W. A. Soesan zal Hervormd Texel vertegenwoordigen, maar men hoopt er meerdere eilandge noten te ontmoeten. Wie mee willen ge lieven zich op te geven bij hun predikant. Ook de jeugd (vanaf 4 jaar) is er wel kom, want voor hen worden speciale groepsindelingen gemaakt met eigen pro gramma's. Zo zal er met de kinderen ge fröbeld worden, er zal een film worden vertoond, een puzzeltocht worden gehou den, worden gevolksdanst. De ouders kunnen deze dag hun programma dus met een gerust hart bijwonen, wetend, dat hun kroost in vertrouwde handen is. Onderwerp voor de Kerkdag is „Met de ander in de wereld". Begonnen wordt met een gemeen schappelijke Kerkdienst, waarop door twee predikanten het woord zal worden gevoerd. Vervolgens zullen discussie groepen worden gevormd om enkele vragen te bespreken. De middag wordt begonnen met een samenvatting van de resultaten die de discussies hebben opgeleverd, waarna enkele Bijbelfragmenten zullen worden gedeclameerd. Tenslotte nog een praktische wenk: Er kan nog geen koffietafel worden aange boden, zodat men zelf voor zijn twaalf uurtje moet zorgen. Dit zal gemeen schappelijk worden genuttigd. FEEST IN DEN HOORN De tweede feestdag werd geopend met een rondgang van „DEK". Het weer was vrij goed en 's middags zou zelfs een stralende zon de feestvreugde nog ver hogen. De volgorde van het programma werd gewijzigd en zo kwamen eerst de oude ren aan bod. „Pijproken voor paren". De uitslag hiervan was: 1. Ds. J. A. van Bo- ven-mevr. M Zijm-Lap; 2. v.d. Kooi- mevr. D. du Porto; 3 Jac. Huisman en echtgenote. Hierna mochten de heren boven de 30 jaar een koek van een lijn proberen te happen. Het werd een kluchtig spel. Uitslag: 1. F. Zwanenburg, 2. Ds. J. A. van Boven en 3. W. J. Bakker. Ook het zoeken naar een speld in een hooiberg i(ze gebruikten er trouwens flinke spijkers voor) bleek een attractie en de dames, allemaal boven de 30, kweten zich geducht van haar taak. Het bleef overigens niet bij het zoeken naar „de speld", want op een gegeven ogen blik verloor een der deelneemsters haar kunstgebit, zodat ook daar een speur tocht naar moest worden ingezet. De uitslag was hier: 1. Wed. W. T. Bakker, 2. A. Hin-Commandeur, 3. mevr. S. Koopman. Idem voor dames 16-30 jaar: 1. mevr. D. Bakker-Bakker, 2. Nel Bak ker, 3. Ria Slegh. Het middagfeest startte met een flink aantal deelnemers voor het ringsteken met paard en wagen. Er zat spanning in. 1 Joh. Zijm en echtgenote, 2. Arie Dijker en Alie de Bruyn, 3. Dick Smit en Riek Gode. De prijs voor het schoonste geheel ging naar P. Koorn. Omdat ze daags tevoren met de dames zo'n succes hadden geoogst besloot de feestcommissie het tobbesteken te her halen en wel voor heren. Zowel Ds. Van Boven (de gast van het dorp) als Ds. Van Rhijn deden met enthousiasme mee. 1. Cor Veeger, 2. Arie Lap Jaczn, 3. Aris Troost. Vervolgens begaf men zich naar het terreintje aan de Kerkstraat waar jon gens van 14-16 een biscuitje uit een pan netje met meel moesten snoepen. Ze moesten zich bij het pannetje voorover werpen en daarbij gebruik maken van twee dicht aan de grond komende hand vatten van opgeofferde schoppen. Som mige jongens zaten van kin tot kruin on der het meel. 1. P. Bakker Jzn., 2. Gerrit Duinker, 3. Axel Lap. Idem voor meisjes van 14-16 jaar: 1. Jannie Lap, 2. Jany Huisman, 3. Mary Bakker. De Vossenjacht trok donderdagavond zelfs 82 paren. 73 hunner leverden de kaart in. 1ste prijs Ide Kok-Ria Slegh. De volgorde der overige winnaars was: IJ. Kikkert-mevr. Keijser-Slot; v.d. Weijde-A. v.d. Vis, P. Zijm Johzn. en echtgenote, Piet van Rossum en Nel Fioorn, Jan Kiljan-mevr. A. Huisman- de Groen, A. Troost en echtgenote, P. Kok en echtgenote, C. Bakker en echt genote. Twee dagen lang heeft Den Hoorn uit bundig feest gevierd. De organisatie heeft een zee van werk verzet. Ze heb ben om zo te zeggen wèl een extra „Goud Boltje" of „Kees Boontje" ver diend, maar. die zullen hun dan ook wel aangeboden zijn, vertrouwen we! A 9) Vraag: Welke verkeerslichten kunnen in tun nels voorkomen en wat is de betekenis van de kleuren? Antwoord: Groen licht: doorrijden; Oranje knipperlicht: voorzichtig rijden; Rood licht: stoppen, eventueel motor af zetten. In de Maastunnel te Rotterdam zijn op regelmatige afstanden in de wanden knoppen aangebracht. Indien U moeilijk heden met Uw motorrijtuig krijgt, waar door opstoppingen kunnen ontstaan, dient U een dergelijke knop te bedienen, waardoor het oranje knipperlicht in werking komt, zodat alle gebruikers van de tunnel gewaarschuwd worden. Mocht U zicht in de tunnel bevinden terwijl het rode licht gaat branden breng dan het door U bestuurde met overleg tot stilstand, zodat U niet door plotse ling stoppen aanrijdingen doet ontstaan. Ga zoveel mogelijk rechts op de rijbaan staan en zet tenslotte Uw motor af om overmatige gasontwikkeling in de tun nel te voorkomen. TEXEL HEEFT EEN CENTRALE ORGANISATIE VOOR OVERLEG IN HET JEUGDWERK Maandag vond in het Dorpshuis te Den Burg op uitnodiging van de Jeugd- en Sportcommissie van de Culturele Raad een bijeenkomst plaats, waarin werd be sloten tot de oprichting van een centrale organisatie van overleg bij het jeugd werk. Het orgaan draagt de naam „Cen traal Jeugdoverleg Texel". Het overlegorgaan heeft een raad van afgevaardigden, bestaande uit afgevaar digden van de verschillende aangesloten jeugdorganisaties en een bestuur. Reeds besloten de navolgende organi saties zich bij het overlegorgaan aan te sluiten: Gidsenkring „Margaretha Sinclair", Kath. Verkennersgroep „St. Jeroen"; Ned. Herv. jeugdraad Den Burg; Ned. Herv. jeugdraad De Koog; Ned. Herv. jeugdraad Oosterend; Ned. Herv. jeugd raad Den Hoorn; D.G. jeugd- en jonge renwerk Den Burg; D.G. jeugd- en jon gerenwerk Oosterend; Padvindersgroep „De Zwalkers"; Volksdansgroep „Texel"; Speeltuinvereniging „De Hollebol"; In- stuifwerk Oudeschild. De meeste dezer organisaties benoem den reeds vertegenwoordigers in de raad van afgevaardigden. Ten aanzien van enkele verenigingen moet dit nog geschieden. De organisaties, die niet op de verga dering tegenwoordig waren zullen zich alsnog bij het „Centraal jeugdoverleg Texel" kunnen aansluiten en vertegen woordigers in de plaatselijke raad van afgevaardigden kunnen benoemen. De wil om zo spoedig mogelijk aan 't werk te gaan was er oorzaak van, dat men - hoewel dus nog niet alle Texelse organisaties op de vergadering tegen woordig waren - de bestuursverkiezing niet langer wilde uitstellen. Het verkozen bestuur bestaat uit de navolgende personen: Ds. A. W. F. Waardenburg, De Koog, voorzitter; Kapelaan H. A. Stam, Den Burg; mej. G. Dros, Den Hoorn; Ds. T. v.d. Zwaag, Oosterend; de heer A. Wei- boren, Den Burg; mevr. A. Zoete-Blom, Oudeschild. In het bestuur wordt één zetel gere serveerd voor een vertegenwoordiger van het Geref. jeugdwerk op Texel. Als adviserend bestuurslid werd voorts door de culturele raad benoemd ds. C. H. van Rhijn te Den Hoorn. Algemeen leefde de wens om de ver schillende problemen, waarmee het jeugdwerk worstelt gezamenlijk aan te pakken. Dat hierbij de kaderopleiding voor het jeugdwerk een voorname plaats inneemt zal niemand, die bekend is met de moeilijkheden bij het jeugd werk, verwonderen. Daarnaast is het „Centraal jeugdover leg Texel" zeer belangrijk voor het uit wisselen van ervaringen en methodiek. Ook zijn bepaalde gezamenlijke activi teiten op het terrein van het jeugdwerk nu tot de mogelijkheden komen te beho ren, terwijl het overlegorgaan ongetwij feld van grote waarde zal kunnen zijn voor de oplossing van de financiële pro blemen van het jeugdwerk. Voor de jeugdwerkorganisaties betekent de in stelling van dit orgaan een belangrijke stap voorwaarts en ongetwijfeld ziet men in deze kring al met belangstelling de eerste activiteiten van het „Centraal jeugdoverleg Texel" tegemoet. SOCIALE ZORG VOOR MINDER-VALIDEN De Nederlandse Vereniging Sociale Zorg voor Minder-Validcn, „Actio Vin- cit Omnia" (arbeid overwint alles) is een particuliere vereniging, die zich ten doel stelt: „de bevordering van arbeid voor minder validen in de ruimste zin van het woord". De gelden, welke voor de verwezen lijking van dit doel benodigd zijn, wor den voor wat het verenigingswerk be treft gevoteerd uit de opbrengst der do naties en contributies. Het werk van het Arbéidszorgbureau wordt gesubsidieerd door het Rijk. De vereniging „A.V.O." is dus een particuliere en tevens een Semi-Over- heidsinstelling. De taak van de „A.V.O." bestaat in korte trekken uit de volgende punten: 1. Behartiging van de belangen van de minder-validen als groep en het propa geren van het sociale en economische belang van een goed georganiseerde minder-validenzorg. 2. Bevordering van de aanpassing aan en weder inschakeling in het maatschappe lijk leven van de minder-validen, voor zover mogelijk in samenwerking met andere instanties. De benodigde gelden om tot dit doel te geraken bestaan uit: a. Provinciale subsidie; b. subsidie van de gemeenten; c. bijdragen van werk gevers, werknemers, particulieren en bedrijven; d. collecten. Onze samenleving is een ketting van talloze schakels. Wij noemen hiervan: Produktiviteit-Verbruik-Arbeidsvreug- de-Inkomen. De sterkte dezer schakels is afhankelijk ook van hen die, door ge mis aan arbeid, niet aan het produktie- proces kunnen deelnemen, geen arbeids vreugde kennen en weinig of geen in komsten hebben. Tot hen behoren de minder-validen. Zij die door geestelijke of lichamelijke belemmeringen niet in staat zijn langs gewone wegen en op normale wijze een plaats in de maat schappij te verwerven. Het doel van de „A.V.O." is: „Geeft de minder-valide de plaats waarop hij recht heeft". De „A.V.O." kan haar werk echter slechts afdoende doen met de steun van alle Nederlanders. Steunt daarom de collecte die de volgende week op ons eiland zal worden gehouden. Dit ter versterking van de ketting die de minder-validen uit hun lediggang moet optrekken naar een nuttig en res pectvol bestaan. Naar de plaats waarop zij recht hebben! INGEKOMEN PERSONEN Klaaske Krotje, van Zeist, Krakeling- weg 10 naar Oosterend, Bosweg 21; Cor nelia N. Kikkert, van Haarlem, Sprui- tenbóschstraat 17 naar K 35; Johannes Alta, van Amerongen, Donkerstraat 26 naar De Bremakker, met gezin. WEER LOSGEBROKEN Dezelfde hond, die dinsdag op hoeve „Akenbuurt" enige kippen heeft dood gebeten, heeft kans gezien om donder dag opnieuw te ontsnappen. Op het erf van de boerderij werd hij gesignaleerd met een kip tussen de kaken. Vermoede lijk is donderdag wederom een aantal kippen gesneuveld. DIENSTREGELING T.E.S.O. Geldig tot en met 29 september 1956 Werkdagen: Van Texel: 5.20; 7,40; 10,25; 13,00; 15,30 18,05. Van Den Helder: 6,30; 9,20; 11,40; 14,20; 16,45; 19,35. Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7,40; 10.25; 16.00; 18,25. Van Den Helder: 9,20; 11,30; 17,15; 19,30. DE „VRIJE NATUUR" SMELT WEG In 1900 woonden er in Nederland 5 miljoen mensen, fn 1947 bereikten wij de 10 miljoen en deskundigen hebben uitgerekend dat wij in 1970 met 12 mil joen zullen zijn. Maar Nederland is in die tijd niet veel groter geworden. In 1900 waren er in de industrie werk zaam ruim 600.000 personen (bijna 13 °/o). In 1947 waren dat er ruim 1.3 miljoen (ruim 13 maar in 1970 zullen het er naar alle waarschijnlijkheid 2,5 miljoen zijn (24 °/o). Steeds meer mensen slijten hun dagen binnen fabrieksmuren. Tegelijk neemt het aantal „grote plaat sen" snel toe. In 1900 waren er 24 ge meenten met meer dan 20.000 inwoners i(tezamen vormende 36 °/o van de bevol king); in 1947 was 54 procent van de be volking opgehoopt in 66 van zulke ge meenten en voor 1970 heeft men hun aantal berekend op 110 met 63 °/o van de bevolking. Wij worden steeds dichter op elkaar gepakt. Overeenkomstig daarmee neemt voor ieder van ons de beschikbare ruimte aan „vrije natuur" af. In 1900 was er voor elke 1000 inwoners nog 165 ha. natuur- ruimte beschikbaar; in 1947 was deze ruimte verminderd tot 56 ha. en in 1970 zal er niet meer dan 45 ha. over zijn. Dat wil zeggen: indien de totale hoeveel heid natuurruimte niet verder zou ver minderen! Maar aangezien mensen, ste den en industrieën nu eenmaal ruimte nodig hebben (denk maar aan de indus trialisatie van verschillende plattelands gebieden) zal er zonder enige twijfel nog verder aan de vrije natuur worden ge knabbeld. Bovendien hebben we te rekenen met defensie, die niet knabbelt maar vreet. Daar kan Defensie, misschien weinig aan doen (misschien ook wel), maar het is nu eenmaal zo. Dat getal van 45 ha. is dus stellig te optimistisch berekend. De hier genoemde cijfers zijn ontleend aan een voordracht van ir. H. M. Bus- kens, hoofd van de Planologische Dienst in Noord-Brabant, een rede waarvan de tekst werd opgenomen in „Natuur en Landschap, 't voortreffelijke tijdschrift van de Contactcommissie voor Natuur- en Landschapsbescherming. Wij zouden willen dat minstens 10 pCt. van onze Nederlanders dit artikel zou lezen en overdenken. Zij zouden dan beseffen en door hen misschien ook de andere 9 miljoen dat er periculum in mora is hoge nood. Niets minder. Dit wordt nog allerminst algemeen beseft. Ir. Buskens zegt met enige bitter heid: „De trek van de vogels volgen we nauwkeurig, die van de mens kennen we amper". Met andere woorden: het weten schappelijk onderzoek naar vrije tijds besteding en „gebruik" van de vrije natuur, dat ons de feiten moet leren kennen, die ons in staat stellen de toe stand te beoordelen en maatregelen te beramen, staat nog niet eens in de kin derschoenen het ligt in de wieg. Dit is des te ernstiger omdat het mes niet aan twee maar aan vier kanten snijdt. Eén: de bevolking neemt snel toe. Twee: de beschikbare ruimte voor ont spanning in de vrije natuur neemt snel af. Drie: tegelijkertijd neemt door opeen hoping van mensen in fabrieken en grote steden de behoefte aan zulke ontspan ning toe. Vier: betere arbeidsvoorwaar den stellen steeds meerderen in staat aan die behoefte te voldoen. Zo even noemden we het getal 56 ha. bos en woeste grond per 1000 inwoners. Dit is verreweg het laagste cijfer in Europa en waarschijnlijk in de wereld. In Frankrijk is het 430 ha, in Zwitser land 450 ha., in Duitsland 210 ha. en zelfs in het dicht bevolkte België nog 90 ha. Met die 56 ha. (het getal van 1947) is de toestand dan nog veel te gunstig weer gegeven, omdat een belangrijk deel van de daarin begrepen gebieden niet of maar beperkt toegankelijk is. Hier komt nog iets bij. Men kan niet ongestraft duizenden vakantiegangers en dagjesmensen op een beperkt natuurter rein loslaten. Dat verdraagt de natuur niet, zelfs niet wanneer opzettelijke ver nielingen achterwege blijven. Ir. Bus kens zegt: „Vast staat, dat een te grote dichtheid l(van bezoek), veelvuldig voor komend, èn de recreatie, èn de planten groei en bodembedekking vermoordt". In het Gooi is dit op sommige plaatsen duidelijk waar te nemen. Kortom: er dreigt niet, maar er is groot gevaar. En wij maken de slotcon clusie van ir. Buskens graag tot de onze: „Nederland moet daarom zeer zuinig zijn met natuurschoon en tijdig de nodi ge terreinen reserveren, opdat niet te laat de onoplosbaarheid van dit probleem gaat blijken". En voorts: „dat de zorg voor recreatie landse volk voor het Nederlandse volk", een levenszorg is van het hele Neder- („Vrij Nederland") DE ARBEIDERSAVONDSCHOq Reeds vele jaren organiseert hs derl. Verbond van Vakvereniging samenwerking met de Partij van c, beid en het Instituut voor Arbe ontwikkeling cursussen voor de os keling van de leden, z.g. Arbeider^ Jóest scholen. Op deze avondscholen, dj rek duur hebben van 2 jaar wordt gedi; {ij w£ de wintermaanden één avond per rein t 2 uren les gegeven in Nederlandss ezegc rekenen en sociale kennis. Dit ras d vak omvat het eerste jaar o.a. de j en economische aardrijkskunde va ien derland en zoveel van de Neder! ioest staatsinrichting als elke kiezer bi ^en, te weten. jden Het tweede jaar wordt de econoa no< aardrijkskunde uitgebreid tot de wereld, waarbij vooral de actuele beurtenissen van grote betekenis Het cursusgeld is zo laag mogelL steld en kan nog in termijnen x Jaa^ betaald. Op Texel heeft reeds enige mali arbeidersavondschool gedraaid hopen op voldoende deelname om dit jaar weer een dergelijke cursi kunnen beginnen. Ook vrouwelijke nemers zijn van harte welkom. Voor diegenen die niet in de ge heid zijn een avondschool te bezoel een cursus schriftelijk elementair wijs samengesteld bestaande uit gende vakken: zonder fouten schi 5 stijlverbetering, rekenen en taalk Duur ongeveer 5 maanden. Wij hopen dat velen van de ge§iz?n gelegenheid gebruik zullen maken hun kennis op een prettige en praktijk ingestelde wijze te vergrot z' te verdiepen. Geeft U op bij of vraagt nadere tingen aan Uw besturen of bij de taris van de T.B.B. ZEVEN TIPS VOOR DE SOLLICI1 en- Oog in Mar jcht lis n ens, iet k an h arre gent ingd< raat at le ien r VI et bi Het ,Ik larie De fas e ,Ik ik De lan in e :d 1 fist ,La iet Mai jn Var Va enoe Ma raag ,1 reec inw eb. aar ac iond „Ze Er inge ie v lei De sollicitant die voor een pen lijke bespreking is opgeroepen eindelijk oog in oog te staan r man die over zijn lot beslist, hei patroon, de procuratiehouder of delings- of personeelschef. De eerste indruk is vaak beslis en b Dat geldt vooral voor het voorh De van de sollicitant Zorg er dus vooi as e ge er keurig, maar niet opvallend ziet. Uw costuum behoorlijk ge; snJ' Uw linnen schoon, Uw schoenenp°r Doetst. Draag geen leikleurige nemden of schreeuwende dassen dasspelden en geen insignes okmt niet als lid van de voetbalcli van een jeugdvereniging, maar als kerHoe eenvoudiger ge er uit ziel beter de indruk is die ge maakt. O is die indruk „neutraal", des te Het gesprek zal de werkgever wel lichten, wie en wat ge zijt. Wanneer ge binnenkomt, wach\ tot ge uitgenodigd wordt te gaan i Steek niet zelf de ander de hand wacht tot hij daartoe het sein gee doet hij het niet, houd Uw handen „thuis", maar niet in Uw zakken.. Vraag niet of ge een sigaret n ebbe opsteken, ook al zit ge er nat. tandakken. Bega niet de onvergee iout, de werkgever zélf een sigaie sigaar aan te bieden Hang niet op Uw stoel, maar zit i rtee' op. Geef kort en duidelijk antwooi lakk de U gestelde vragenWees niet vangen en verlegen, maar gedrat '3n ook niet alsof ge bij moeder thuis om daarmee gemakkelijkheid van wegen en vlotheid van conversalfk demonstreren. Ongetwijfeld zal de werkgever de gelegenheid stellen, zelf iets te tellen, over Uzelf, Uw werk, Uw ti rac^ werkkring. Houd er rekening mee, ge tijdens dit verhaal voorwerp observatie zijt. Hij zal niet alleen Ji ren naar wat ge vertelt, maar ooi ge het vertelt. Hij zal letten op Uv spraak, Uw zinsvorming, het al oi gebruik van krachttermen (altijd li al of niet wijdlopigheid, bescheided of zelfingenomenheid. Terwijl ge p: geeft ge hem een beeld van Uzlef- U daarvan altijd bewust tijdens he licitatiegesprek. Voortdurend zijl onder de loupe. Hoe meer ge in Uw dagelijks i streeft naar zelfbeheersing, goede nieren, zakelijkheid en wellevend hoe minder moeite het U zal kostei tijdens en sollicitatiegesprek ten toc spreiden. Want zo'n gesprek slaaf tijd het best, wanneer ge geheel l kunt zijn. Op die manier alleen ook leert werkgever de sollicitant kennenEs is tenslotte, waarvoor hij hem opqt pen heeft. ZAKENMAN (Uitknippen en bewaren) PROTESTANTSE KERKDIENST! HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendan 19.30 uur Ds. Van Reijendam Onderw. „Het Onze Vader" De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Extra collecte Kerkeraadskas Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte Restauratiefonds De Koog 19,30 uur Ds. Waardenburg Viering Heilig Avondma De Waal 11 uur Ds. Waardenburg Viering Heilig Avondma Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Oudeschild 9,30 uur Ds. Waardenburi ZANGDIENST VOOR IEDERE© Oosterend, zondagavond 8 uur, dienst voor iedereen in de Ned. B kerk. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Ds. Goedendorp Voorbereiding Heilig Avondm 3 uur Ds. Goedendorp Oosterend 10 uur Ds. Scholten Viering Heilig Avondmaal 3 uur Ds. Scholten Viering H. Avondm. en nabet GEREF. KERK (onderh. art. 31, K( in de Doopsgezinde kerk Oosterend 10 uur Ds. Vreugdenhil, Zwolle, voorbereiding Heilig Avon* 3 uur Ds. D. Vreugdenhil Viering H. Avondm. en nabetf DOOPSGEZINDE GEMEENTE Geen dienst voor het gehele eiland-

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2