WACHTEN duurt altijd lang! Pepito's eerste grote avontuur „DRIE VROUWEN" 1 OUDEN VAN DAGEN UIT DEN BURG HADDEN HEERLIJKE TOCHT Begunstigd door het mooiste weer dat wij Hollanders ons kunnen voorstellen hebben de Ouden van Dagen van Den Burg zondagmiddag een onvergetelijke tocht over het eiland gemaakt. De orga nisatie was wederom in de beproefde handen van de Vereniging voor Volks feesten en Folklore, die dank zij veler medewerking ook nu weer een zeer groot aantal bejaarden kon inviteren: er werd een stoet gevormd van liefst 45 auto's en 3 autobussen. Omstreeks kwart voor twee werd op de Wilhelminalaan gestart. Een gemoto riseerd lid van onze rijkspolitie opende de stoet, gevolgd door de bekende jeep van deze instantie. Eerst werd langs het waterleidingsbedrijf gereden, toen door de Hemmer naar Den Hoorn, de Prins door, Westergeest, Russenkerkhof, de Schans, Oudeschild, over de Langwaal- derweg naar De Waal, Oosterend en over de Koningsweg naar Oost. Molen van Het Noorden, Oorsprongweg, Hoofd weg, Hollandseweg, De Cocksdorp, waar in de drie lokaliteiten - café Hooijberg, Nota en De Hoop thee gedronken werd. Vervolgens werd een kijkje genomen in het gloednieuwe bungalowdorpje in De Krim. Hierna zocht men de Eierlandse Polder weer op, door Waalenburg naar De Koog, Gerritslanderdijkje, Wester- mient, Duinweg, Laanweg, Westerweg, Groeneplaats. In „De Lindeboom-Texel" werd nog een gezellig uurtje doorgebracht. De deelnemers werden onthaald op koffie met broodjes, terwijl zij onderweg ook al verscheidene keren gul getracteerd waren. Het echtpaar Beumkes zorgde voor een stukje muziek, terwijl een band met Syb Dros als tenor ook veel bijdroeg tot verhoging van de vreugde. Toen er enige wijsjes uit vroeger jaren gespeeld werden waagden verschillende oudjes nog een dansje op de gladde vloer. De heer M. Kikkert sprak namens de bejaarden een woord van dank tot de feestcommissie voor de uitstekende ver zorging. Verder werden alle medewer kers hartelijk bedankt. Hierna - het was reeds duister ge worden - werden allen weer veilig en wel thuis afgeleverd. Tot volgend jaar maar weer. (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewijzen voor boot en trein in voorverkoop bij de V.V.V. BRANDJE IN DEN HOORN Zondagmorgen ontstond er brand in de bakkerij van de heer J. A. Dros, waar een gasstel brandde en vermoedelijk iets in de nabijheid vlam vatte. De wand van de aangrenzende keuken brandde reeds. De reeds gealarmeerde brandweer be hoefde er niet aan te pas te komen, door dat men de brand meester werd met een brandblusapparaat. De schade was niet erg groot; verzekering dekt de schade. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 24 september 1956 80 lammeren 5075; 25 schapen 100 115; 20 graskalveren 280350; 20 fok- rammen 180300; 4 pinken 400500; 3 koeien 700800; 50 biggen 4572,50. EEN DESKUNDIGE OVER DE SCHAPENFOKDAG OP TEXEL Het is zeer zeker verklaarbaar dat er voor deze dag veel interesse bestond. De schapen staan in het teken der belang stelling, de cijfers van de Landbouwtel ling hebben uitgemaakt dat het met de schapenhouderij de goede kant uitgaat. Zeer zeker is dit verklaarbaar, de laatste jaren is het schapenvlees zeer in trek vooral op de Parijse en Brusselse markt. Hierdoor en door de export van leven de schapen, al is dit percentsgewijs ge ring, zijn de verkoopsprijzen belangrijk gestegen t.o.v. vorig jaar, in het bijzon der van de fokdieren. De natte zomer is echter niet bevor derlijk voor de conditie van de schapen en lammeren en wij menen dat de voor de slacht bestemde dieren wel eens vroeger dan anders opgeruimd zullen worden. Ook voor de gezondheid is overtollig water op de landerijen funest, het geven van pillen nadat de dieren 1 nacht vastgestaan hebben op korte termijn en over 2 a 4 weken nogmaals zal bij velen een gebiedende eis bete kenen, om de kosten {enkele centen per pil) behoeft men het niet te laten. Begin augustus waren wij van ge dachten dat de kwaliteit van de inzen dingen op de Texelse fokdag aan hoge verwachtingen zou voldoen, de condi- tiel viel nu echter tegen, het natte gras veroorzaakt diarrhee en vlees verlies. Dit laatste vooral was goed zichtbaar bij de ingezonden ooi- en ramlammeren en in het bijzonder nadat de gehele morgen tijdens de keuringen de regen zonder ophouden de jassen van mens en dier doordrenkt had. Wij hebben het wel meer verkondigd, gesloten huiden zijn te prefereren, ze voorkomen dat de opperhuid van de schapen nat en koud wordt, waardoor geringer gewichtsverlies plaats vindt. Een tentoonstelling is een showdag, op Texel kwamen de hoogwaardige fokdieren ditmaal niet uit, ze stonden met hangende oren en hoge ruggen. Ondanks dit al waren er velen vanuit de provincie Noord-Holland en ver daar buiten naar Texel getogen en heb ben er aan mee gewerkt dat de stem ming er in bleef en de topprijzen hoog kwamen te liggen. In het begin viel er een vlotte handel waar te nemen, na dien verflauwde dit en ging men vroeg naar huis zonder de bedoelde aankoop te hebben verricht. Voor de jury was het een moeilijke, haast onmogelijke taak de inzendingen, te weten 64 rammen plm. 135 schapen met lammeren en de plm. 20 viertallen te keuren. Wij zijn er van overtuigd dat bij gunstig weer-de uitslagen weieens anders zouden zijn uitgevallen. De fokker P. C. Hin, Spang De Waal verwierf wel de hoogste roem, de mees te extra prijzen kwamen in zijn bezit. Deze fokker heeft er ook alles mee op om zijn dieren goed te krijgen en kent al zijn dieren. Presteert het om 45 schapen met lammeren w.o. een aantal drielingen, de rest tweelingen in een hok te jagen dat eivol was in het begin en dan zonder fouten te maken, de moeders met eigen kinderen uit te sor teren. De eerste dagen van augustus heeft een commissie uit het Bestuur een voorkeuring gehouden, thans is weder om gebleken dat deze datum vroeg ge noeg is, aan de andere kant moet ge zegd worden, gelukkig dat deze voor keuring gehouden werd. Nu toch waren de uitwassen mini maal, voorheen kwamen deze regelma tig voor. Toch kan nog meer aandacht besteed worden aan het toilet, waaronder wij rekenen bij de rammen nette halsters, verder schoongewassen kop, staart en benen, besneden hoeven en netgeschoren schapen vooral over de rug. Het besnijden van de hoef is extra belangrijk, hier besteedt men veel te weinig aandacht voor, nodig is het ech ter om de goede beenstand in stand te houden. Bij een snelle groei in de zomer ko men nogal eens ongewenste beenstan den voor, welke men door een oordeel kundige behandeling tendele kan be perken. Deze Schapenfokdag is voor Texel de uitgezochte gelegenheid om de manne lijke fokdieren te verkopen, bezoek van buiten komt op zulk een dag. Ook is er steeds veel vraag op een keuring naar goede gebruiksdieren, het is dan ook verwonderlijk, dat de ver koopklasse ooien zo slecht bezet is, de 20 aangeboden dieren zijn alle ver kocht, waren er meer geweest, verkoop was zeker tot stand gekomen. Verschillende fokkers hebben de goe de gewoonte om reeds in het land een ramlam aan te kopen, voor de kopers van elders is het dan gewenst dat deze dieren van een marktmerk voorzien worden, men voorkomt dan steeds neen te moeten zeggen en de e.v.t. koper kan bij anderen zijn keus bepalen. Nogmaals het was op de regenachtige maandagmorgen onmogelijk de dieren goed te beoordelen, wel vernamen wij van de heren Juryleden dat weinig vos geconstateerd werd, de koppen goed waren en de huiden over het geheel ge nomen voldoende fijn en gesloten. De ontwikkeling is de laatste jaren veel verbeterd, toch komen er bij enkele fokkers wel wat te fijne en kleine ram en ooilammeren voor. Wij moeten ook een bout overhouden en vooral een breed achterstel. Voor een geïnteresseerd schapenfok ker is het elk jaar ecu bezoek naar de Texelse Schapenfokdag een uit gaansdag waar hij veel aan heeft. Mo ge deze dag voortaan onder gunstiger omstandigheden gehouden kunnen wor den, de inzenders hebben dan meer be vrediging van hun fokkersarbeid. C. Roeper (In Hollands Landbouwweekblad). DIENSTREGELING T.E.S.O. Geldig tot en met 29 september 1956 Werkdagen: Van Texel: 5.20; 7,40; 10,25; 13,00; 15,30 18,05. Van Den Helder: 6,30; 9,20; 11,40; 14,20; 16,45; 19,35. Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7,40; 10.25; 16.00; 18,25. Van Den Helder: 9,20; 11,30; 17,15; 19,30. 64. Onze onfortuinlijke kapitein Druppel was totaal beduusd door het splijtings proces, waaraan de „Brul" onderhevig was. Aan de diepste wanhoop ten prooi strompelde hij over het versplinterde dek. „Waar hangt Bloobeest uit?!", schreeuwde hij. „Staat natuurlijk weer in zijn eethuisje te kokkerellen. - Bloo beest!!", gilde hij opeens, toen er grote stukken van de „Brul" afbraken en in zee stortten. „Help met toch, het schip valt uit elkaar!" - „Even mijn eitjes af bakken heer kapitein", antwoordde Bloobeest toch wel een beetje ongerust. „Wat!", brulde de kapitein, terwijl hij zich voorover boog om een blik in de kombuisruïne te werpen. „Lelijke veel vraat! De sloepen uit, de sloepen uit!" - „We hebben geen sloepen, heer kapitein" zei Bloobeest beschaamd. „Die ene.... die heb ik.u weet wel.die is een beetje stuk gegaan. Maar misschien is de teil van Pepito wel geschikt!" - „Heb je de teil van Pepito nog bewaard? vroeg kapitein Druppel verrast. „Maar dat is prachtig!" Pepito was in de machinekamer net bezig de assen te smeren, toen de ramp geschiedde. De bedompte, flauw verlich te machinekamer baadde plotseling in een helder daglicht toen de wanden weg gerukt werden en de zee gulzig naar binnen stroomde. „We zinken!" gilde hij, wierp de oliekan weg en rende vliegens vlug naar boven om zich bij de anderen te voegen. Groot was zijn verrassing toen hij Bloobeest met zijn lang vergeten teil zag sjouwen! Texelse Boys-nieuws Tex. Boys 1-SVW 1, 23. Meteen na de aftrap kwam SVW in de aanval, 01. Bij de Boys was het verband in het elftal zoek, waardoor SVW steeds weer ge vaarlijke aanvallen kon opzetten. Gelei delijk aan werd het spel van de Boys beter en het tempo hoger. Het duurde dan ook niet lang of de SVW verdedi ging werd onder zware druk gezet en enkele malen moest de keeper dan ook handelend optreden. Toch kon hij niet verhinderen dat r.-binnen A. Boogaard de stand op 12 bracht. Hierna werd de stand 22. Rust. Het eerste kwartier in de 2e helft was zeer aantrekkelijk en tot 2 maal toe bracht de lat voor SVW redding. Ook de Boys-achterhoede kreeg het zwaar te verduren en wederom was het de r.- binnen van SVW die in de uiterste hoek schoot. 23. Boys 2 heeft het in zijn uitwedstrijd tegen Con Zelo 2 niet tot een overwin ning kunnen brengen. Zij verloren deze wedstrijd met 42. Het 3e elftal speelde zijn eerste com petitiewedstrijd tegen het sterke tweede elftal van ZDH. In een aardige wed strijd verloren onze jongens met 21. De adspiranten traden zaterdag in het veld tegen de adsp. van ZDH. Ook dit is een goede wedstrijd geworden. Uiteindelijk moesten de Boys de eer aan ZDH laten en verloren met 54. Training. Donderdag a.s. beginnen we weer met de training. De adspiranten trainen van 56 uur en de senioren be ginnen om 7,30 uur, allemaal in het gymnastieklokaal in plan-Zuid. Boys, de training is een onmisbaar iets. ZDH-nieuws Het eerste elftal bracht een bezoek aan ZAP 3. We begonnen direkt met een hoog tefnpo, maar na een kwartier spelen zakte het tempo. We bleven sterker. De rust kwam met 10. Na de rust waren we weer steeds in de aanval, met gevaarlijke aanvallen van ZAP, en wisten de stand op te voeren tot 40. Ook het tweede elftal won met 21 van de Boys 3 te Den Hoorn en de adsp. keerden zaterdagmiddag met een 54 overwinning bij de Boys-adsp. vandaan, al met al een goed weekend. Zaterdagmiddag ZDH a-De Koog a, aanvang 4 uur. Zondag ZDH 1-DTS 3, aanvang 1,30 uur. Tex. Boys 3-ZDH 2, aanvang 12 uur. Vrijdagavond trainen adsp. 7 uur, 1ste en 2de elftal om 8 uur. S.V.O.-nieuws Oosterend a-Texel b 71. Zo begon za terdag jl. voor Oosterend a ook weer de competitie. Cor en Kees waren niet op gesteld en dan waren er nog twee spelers die de paardensport belangrijker vinden dan voetballen. Het samenspel was goed maar toch moet er wat meer tempo in komen, jongens, want dat was te laag. Het eerste trok naar N.Niedorp om daar N.N. 2 te bekampen. We hadden zeker de warmte in het hoofd, het tem po lag droevig laag en het plaatsen en opstellen leek nergens na. Ja, we hadden zeker over pech niet te klagen als niet minder dan zes maal de paal de weg naar het doel verhinderd. De wedstrijd was nog niet oud, toen we door een mis ser met 10 achter stonden. Wim wist weer gelijk te maken, maar voor de rust was het weer 21 voor N.N. Na de ruüt zijn we sterk in de aanval, maar paal en keeper houden alles er uit. Tocht wordt het 32. Als de scheids rechter op z'n klok kijkt, geeft Kees een pracht boogbal, die achter de keeper in het net belandt. Precies op tijd, want de bal is nog uit genomen, maar toen was het einde. Zondag het eerste thuis tegen Gras hoppers 2, 1,30 uur. Adsp. zaterdag naar Cocksdorp a, 4 uur. Stram en Rheumatisch? Do* dan toch tens een bloedznhrerendc kaar. Met Krnschen Salts. Al tientallen jaren was Kruschen over de hele wereld redder in de nood, in duizenden gevallen van Rheumatische Pijn. Dat komt omdat 't principe waar op Kruschen werkt, de oorzaak van de kwaal aantast en verdrijft. Rheumatische Pijnen vinden veelal hun oorzaak in de vertraagde werking van de bloedzuiverende organen. Juist die komen door Kruschens zes minerale zouten weer op gang. 't Bloed gaat weer sneller stromen en wordt gezuiverd van alles wat nu de pijn verwekt. Probeer 't eens met Kruschen! FEUILLETON door W. KERREMANS 17. Marien gaf zich gewonnen en be sloot de cursus te gaan volgen. Hij had de hulp van zijn moeder nodig om va der over te halen toe te stemmen in de kosten voor die opleiding en voor de boeken, hoewel Marien dat van zijn sa laris kon betalen, maar het verzet van Venkel was meer voor de vorm. Nu hij zijn zoon voor het boerenvak verloren wist, oordeelde hij, dat het zijn plicht was hem niet langer te verhinderen een andere positie te veroveren en langza merhand begon er ook hij hem iets van trots te komen op zijn knappe zoon. Marien richtte op de zolder een soort van studeerkamer in, die uit niets an ders bestond dan een tafeltje en een stoel onder het zoldervenster. Hij stond gelijk met zijn huisgenoten op, hetgeen zeggen wilde 's winters om 6 uur en 's zomers om 4 uur. Hij studeerde dan tot hij naar het kantoor moest en hervatte zijn leren 's avonds na het eten. Hij werkte ingespannen en nam veel meer op dan een leerling op de school, omdat hij door zelf de moeilijkheden en pro blemen te moeten vinden, zich grondig in de leerstof boorde en zich moest in spannen om de grondslagen meester te worden. Niet alle vraagstukken kon hij zonder verklaring van anderen begrijpen en hij maakte daarom een overeenkomst met Schippers, die hem elke week een uur onderricht gaf tegen een matige vergoeding. Er kwamen zelfs wiskundige sommen en opgaven in de natuurkunde, waarvoor Marien zich tot anderen moest wenden. Schippers verwees hem voor de wiskunde naar een collega in Reekamp, die acte wiskunde had en voor de na tuurkunde waagde Marien het de dokter te raadplegen. Dokter Rademaker had al gehoord van Mariens plannen en stond hem met vreugde bij. Maar na de eerste maal hem uitleg te hebben gegeven zei hij tot Marien: „Ik weet nog beter voor je. Ik zal mijn vrouw vragen je te helpen. Zij heeft eindexamen hbs en is nog niet zolang uit die vakken als ik en ik weet zeker, dat zij je graag zal bijstaan." Dat deed mevrouw Rademaker en hierdoor kreeg de jongen nog onderricht in een vak, dat hij niet uit de boeken kon leren en dat hij toch niet kon missen. Door zijn bezoeken aan de dokters vrouw leerde hij iets van de omgansvor- men en zijn lerares wist hem die op tactische en delicate wijze bij te brengen. Zijn eerst nog stroeve hersenen be gonnen leniger te worden, de regelmatige ingespannen oefeningen elke ochtend, elke avond en elke zaterdagmiddag maakten zijn verstand absorberend en het leren ging hem gemakkelijker dan in de aanvang. Vooral, omdat hij met over gave en ambitie werkte en zich nooit met tegenzin, maar met altijd frisse lust en ijver aan zijn tafeltje zette en met moeite er toe overging de boeken te sluiten. Maar hij vergat zijn paarden niet. Dik wijls ging hij zaterdagsmiddags naar een boer, die paarden had en leerde er men nen van de bok, vertrouwd te geraken met die geliefde dieren, ze te verzorgen en hun gewoonten en behoeften te ken nen. In het dorp kende men zijn harts tocht voor paarden. Hij kreeg er een bijnaam door. Eerst noemde men hem de paardengek, maar die naam was te lang. Toen werd 't: het paard, maar ie mand vond hem te jong voor die naam en toen eenmaal de bijnaam het veulen was genoemd, bleef het daarbij. Zijn voornaam verdween uit het gebruik en hij werd niet meer anders genoemd dan „het Veulen". Op het kantoor werkte hij met dezelf de ijver als bij zijn studie en een half jaar na zijn eerste verhoging werd zijn salaris gebracht op 30,per maand. „Dertig gulden per maand, dat is een gulden per dag", zei Venkel tot een buurman, „dat verdient die jongen met zo maar een pgar uur op een stoel te zit ten en wat te schrijven. Hèje d'r ooit van gehoord?" „Sterk is 't, maar hij mot er veul voor leren hoor ik". „Leren dat die jongen doet. Daar kan nen jij en ik nie meer bij. Drie talen as jeblief: Frans en Duits en Engels". „Wat een geleerdheid. Een boerenjon gen die in drie talen kan praten". „Ik zal je nog anders vertellen. Reke nen doet Marien, maar hij rekent niet zoas ik en jij met cijfers, maar met let ters". De buurman keek ongelovig. „Da ken toch nie". „Ja dat ken. Jij zeit 2 en 2 dat is 4, maar hij gaat heen en hij rekent a en b dat is.... nou ja dat is dan weer een andere letter". „En wat heb ie daaraan?" „Da weet ie zelf ook nie, maar hij het 't' nodig voor 't examen, door een diplo ma zo gezeid". Toen Marien 18 jaar was moest de eerste klerk in dienst en Marien werd bij de directeur geroepen, die hem vroeg of hij zich bekwaam gevoelde om diens plaats over te nemen. Verheugd en met zelfvertrouwen antwoordde Marien be vestigend. „Dan wil ik dat wel eens met je proberen. Ik heb van meneer Schouten goede rapporten over u gekregen en ik zal 't dus maar er op wagen. Meneer De Wit heeft een salaris van 50,per maand, maar omdat u zich eerst moet inwerken zal ik het uwe dan brengen op ƒ40,Is dat goed?" „Ja meneer, dat is heel goed en ik beloof u erg mijn best te zullen doen". „Het Veulen is weer hoger geworre op 't febriek. Hij is nou zoveul als boek houwer en hij heb een groot loon", ver telde men in 't dorp. Het was wel niet juist, dat hij „zoveul as boekhouwer was", maar hij had bij de vakken van de ulo toch ook boekhou den geleerd en daar hij die kennis dade lijk in praktijk kon brengen en de boek houder hem controleerde, kwam het ge leerde hem bijzonder van pas. De dag van het examen naderde en Van Kesteren had hem al 2 maanden S.V. De Kooj \TE Zo heeft dan De Koog 1 zondag- een overwinning kunnen behalen, wedstrijd uit tegen BKC 3 werd 30 gewonnen. Gerard bracht doelpunten op zijn naam, het derde voor rekening van de BKC achterho De Koog 2 moest met 33 Cocksdorp 2 genoegen nemen, al Jan de stand reeds binnen vijf mie op 20 voor De Koog te brengen. De adsp. wisten het niet tot een winning te brengen, al werd er allen goed gespeeld. Als jullie alle zo je best blijft doen als zaterdag, geeft het niets als er een wedstrijd loren wordt. Uitslag 41 voor dorp a. Zondag speelt De Koog 1 om 1,: thuis tegen Sint Boys. Het tweede is De adsp. gaan zaterdag om 2.45 uur ZDH, aanvang 4 uur. iga 1 SVC-nieuM Zo speelde S. haar eerste thuis strijd tegen KSV. In het begin komt direkt al met scherpe aanvallen, maakt 10. Dit duurt echter niet want door goed doorlopen van Jan i het 11. Even later is het Arend di jar stand vergroot 21. KSV komt nu opzetten en door even te lang wat t d komt de stand weer gelijk. Voor de weet KSV de stand nog te vergrl^ n rre 32. Na de rust aan weerskanten i aanvalskansen, waaruit Frans de ge \[s maker weet te scoren. Einde 33. De adsp. speelden haar eerste co: titiewedstrijd tegen De Koog a en w aeze te winnen met 41. We begii woensdag te trainen in het gymloka Het tweede speelde haar eerste strijd tegen De Koog 2. Zij deeldecj punten, 33. Programma a.s. zondag: SVC 1 I naar Petten, vertrek om 9,30 uur val Cocksdorp, boot 10,25 uur. Het twi is vrij. De adsp. spelen zaterdagmi<| cm 4 uur tegen Oosterend a. Hel int, ic h V. S.V. Texel Watervogels-Texel 22; Texel 2 it Waard 2 2—8; HRC a-Texel a 1 Oosterend a-Texel b 71; HRC e-7 c 1—6. Handbal: Dosko-Texel 1 43; Tei maakte een vergeefse reis. De start van Texel 1 eindigde in puntenverdeling De wedstrijd kon i bevrediging schenken. Er moet meer overtuiging gespeeld worden. Texel 2-Wieringerwaard 2 leek de eerste helft een goede kans ii houden. Over en weer aanvallen, wi bij de verhouding in het veld we n overwicht van een der partijen te gaf. Rust 10 voorsprong. De vraag rees, houden ze het de ge! wedstrijd vol en later bleek inderd dat vermoeidheid en te ver doorsp de kans heeft doen keren. Einde 2—8 Als hier een grensrechter was weest, had dit stellig 3 doelpunten scheeld. Adspiranten: HRC a-Texel a. Van aftrap ging Texel goed combinerend aanval en prompt schoof Hans met linkervoet de bal langs binnenkant in het doel en was dit het sein tot productieve eerste helft. Met 15 u 5 gedraaid. De 2e helft werd er in de aanval i der goed gespeeld omdat het binnen telkens, zonder gebruik der vleugelspe ht wilde doorbreken, waartegen een vei e diging zich op dit midden kan opstel Het werd toch nog 18. Texel b verloor in Oosterend met de keeper en onze P. D. bleven weg er werd ook slecht gespeeld, HRC e-Texel c is een goede wedst geworden, waar het tamelijk lang di re de voor het betere spel in doelpui i* werd uitgedrukt; rust 12. Daa kwamen ze beter los en werd de a tot 16 opgevoerd. Alzo niet onbev digend. Handbal. Dosko-Texel 1 werd eerste nederlaag. Met 43 is een k! :a verschil en wil dus zeggen, dat we weer moeten inhalen. Voor Texel 2 was er al een heel prettig begin. Jets over tijd aangekoit kon er niet meer gespeeld worden. A.s zondag: Texel 1-DTS 1; Schagei Texel 2, 10 uur. Adspiranten: Texel Helder a, 12 uur; Texel b-Tex. Boy zaterdag 4 uur; HRC g-Texel Handbal: Texel 1-Olympia; Texel DES. Wie van de oudspelers of voetb; hebbers wil als geleider van onze tallen (voetbal) optreden? 101 lid :to M rf nl JU 1 tr stil alt bal* :e I voor die dag geschreven, dat Marien goed had gewerkt, dat hij al lang de examendag zich gereed mocht gei len voor die proef en dat hij zoi vrees zich er aan kon onderwerpen. Rustig vertrouwend en zelfbehei ging hij er heen en slaagde met go cijfers. Dat was in het jaar- dat hij jaar werd en dus in dienst zou moei Nog altijd had hij geen voorkeur t enig vak. Alleen paarden en paardriji en hij had altijd weer gesprekken de huzaar over de dienst bij de cavl rie en over zijn kansen om ook bij paardenvolk te worden geplaatst. Marien had na zijn examen een spreking met Van Kesteren over nieuwe cursus en de direkteur had 1 uitvoerig de vooruitzichten uiteengï van verschillende betrekkingen, die voor Marien geschikt achtte, maar o had zich geen keuze kunnen maken. „Zou ik niet wat kunnen leren i paarden en zo?" vroeg Marien tensld De directeur schudde het hoofd: „Neen, daarvoor hebben wij geen sus en ik kan er voor een enkele h ling niet een maken, maar als U anders wilt dan alleen maar die paard* dingen, dan wil ik u wel een raad gev Ga eens praten met de veearts in gemeente en vraag hem een boek leen over paardenkennis of zo. Ik de haast dat die wel in het Duits, teruni^ niet in het Hollands geschreven zuil1 zijn en dat zou dan tevens een heel g<* oefening voor U zijn om die talen slechts te onderhouden, maar er te leren lezen en te studeren".

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4