9Jct „DRIE VROUWEN" NORDUCHT Garage A. Kievit Tel. 58 'n Cadeau restantethr Alg. leden- vergaderin Deze theedoek drinkt een kopje water „schoon leeg*' in 48 seconden Lpg; N.V. PH. VLESSING, Den Burg i.v VLAGGESCHIP VAART YVEER „De Dageraad", die op woensdag 19 september Oudeschild verliet om te Amsterdam een schoonmaakbeurt te on- .dergaan, is pas donderdag terugge keerd. Deze vertraging vond zijn oor zaak in het feit, dat boot bij het dok ken een twintig meter lange kabel in de schroef bleek te hebben. Gisteren heeft De Dageraad de dienst hervat. OOSTEREND OPROEP BEMANNING VAN VISSERSSCHEPEN Bemanningsleden van vissersschepen! U kunt zich op zaterdag, 3 november, des middags van 3-4 uur, te Oudeschild in het „Eigen Gebouw" laten doorlich ten. Uw oproep voor het onderzoek te Oosterend ontvangt U in de week van 29 oktober tot en met 3 november a.s. U kunt zich dus naar eigen keuze te Oudeschild dan wel te Oosterend laten doorlichten. Het bestuur van „Het Witte Kruis" OPBRENGST COLLECTE De „Reclasseringscollecte 1956" heeft het prachtige eindresultaat van f340,66 opgeleverd. De opbrengsten van ieder dorp afzonderlijk zijn: Den Burg f 138,66; Den Hoorn f 25,43; De Cocksdorp Eierland f26,53; De Waal 12,29; Oudeschild f42,80; De Koog f40,27 Oosterend f 54,68. In 1955 was de opbrengst f 334,91. DE BOOTSCHOLIEREN GAAN WEER SPELEN De bootscholieren hebben in studie genomen: „Het witte schaap van de fa milie", een blijspel vol snoodheid in drie bedrijven door L. du Garde Peach en Ian Hay. DETX5 HAD BIJZONDERE VIS IN HET NET De kotter ,,TX 5", schipper de heer Ellen, ving bij Terschelling een 45 cm. lange sidderrog, een vis, die elektrische schokken kan veroorzaken. In 1949 werd zo'n exemplaar bij Zeeland gevangen, maar die kon men niet in leven hou den. De Oosterender visser heeft de vis, die springlevend was, aan het zoölogisch station te Den Helder geschopken. FEUILLETON door W. KERREMANS 23. In een militaire carrière is dat niets ongewoons, daar kan een superieur, die om een of andere reden een rancune heeft tegen een onder hem staande, met een enkel rapport de gehele loopbaan van een officier breken. Zo was het met Witsenborg gegaan. Een der leraren van de Krijgsschool, ook een officier, een man met een eindeloze inbeelding over eigen bekwaamheid, kennis, voortreffe lijkheid en geleerdheid, was gebeten op Witsenborg, omdat deze hem niet met gebogen respect vereerde, wat hij ver wachtte. Zelfs had Witsenborg de onver geeflijke fout begaan, de leraar op zijn speciaal terrein te bestrijden en met hem gedebatteerd over zijn opvattingen. Toen dat was gebeurd, bleek het lot van Wit senborg bezegeld. De leraar bracht een vernietigend rapport uit over de cava- lerie-officier en het gevolg was dat deze niet voor plaatsing bij de staf in aan merking kwam. Deze onrechtvaardige behandeling had Witsenborg verbitterd, hij had zelfs plan gehad de dienst te verlaten, maar hij was tezeer met hart en ziel militair en rui- ter-officier om dat plan door te zetten, doch hij deed zijn dienst met minder lust en spaarzame ambitie. Het geval Venkel had evenwel zijn be langstelling en hij wilde die jongen hel pen. Hij leende Venkel boeken en wees hem de weg naar de Koninklijke biblio theek, het grote deftige gebouw in het Voorhout, dat voor ieder open staat, waar Venkel echter uit zich zelf nooit zou hebben durven binnengaan. Witsen borg had met de bibliothecaris over Venkel gesproken en toen deze zich aan meldde werd hij welwillend ontvangen en geholpen. Er lag een lijstje klaar, waarop een aantal boeken vermeld stond over paarden-onderwerpen en regelma tig kwam Venkel zo'n boek te leen vra gen of in het gebouw zelf bestuderen. Naast deze theoretische ontwikkeling ging zijn praktische voort. Hij was af- geëxerceerd en een goed ruiter. Nu ge noot hij pas ten volle van het paard rijden. Nelly verstond haar berijder, die de hulpen, d.w.z. de druk van de benen en het gebruik van de teugels om het paard kenbaar te maken wat de ruiter verlangt, met zuiver gevoel toepaste en die de bewegingen van het paard volgde. Een goed ruiter genoot de algemene waardering, zowel van de officieren als van de onderofficieren en manschappen en Venkel kreeg nu en dan opdrachten, waaruit bleek dat men hem waardeerde. Er was een klevend paard in zijn es- cadron, dat is een dier dat alleen gewil lig uitrijdt als andere paarden het ver gezellen, maar dat men niet van de an deren kan wegkrijgen. Op een dag, toen Nelly een lichte verwonding had opge lopen door tegen de latierboom te slaan, werd Venkel het klevende paard toege wezen om op uit te rukken. Door de stad en ook buiten gaf het kittige dier, dat Venkel bereed, geen moeilijkheden. Het was wat kijkerig en jolig, maar dat vond Venkel niet onplezierig en hij zag hoe het paard zich inspande om de vreemde stem te verstaan als Venkel er tegen sprak. Het peleton onder bevel van Joachim Willem was de duinen ingereden en hield halt op een lange weg. De luite nant reed op Venkel toe en zei met zijn donkere bariton: „Venkel, nu moet jij eens proberen of je 418 - het nummer van het paard dat Venkel bereed - kunt afvoeren. Wij gaan deze weg in en jij gaat de andere kant op.Tenminste zover als je kunt'' voegde hij er spottend bij. „Je blijft hier wachten tot je paard onrustig wordt en dan draai je het om en rijd de andere kant uit". „Met tweeën links marcheert af., in draf!" commandeerde de officier. Onmiddellijk begon 418 onrustig te DOOPSGEZINDE GEMEENTE Op donderdag 25 oktober houdt de Doopsgezinde gemeente Texel een wijk- avond voor de leden te Oosterend en omgeving, n.m. 8 uur in de Doopsge zinde kerk aldaar. DOOPSGEZINDE ZUSTERKRING EIERLAND Naar wij vernemen vierde de Doops gezinde Zusterkring Eierland dinsdag j.l. haar tienjarig bestaan. De jubileum- vergadering werd gehouden t.h.v. de familie Zijm-Witte, „Sir Robert Peel". De voorzitster, mevr. de Wolf-Kikkert, gaf een overzicht van het ontstaan en de geschiedenis der kring, terwijl zij in de loop van de avond veel gelukwensen mocht ontvangen van de besturen der andere zusterkringen, van de Federatie van D.G. Zusterkringen op Texel en van beide predikanten. Ook het dage lijks bestuur van de kerkeraad woon de de vergadering bij, terwijl de voor zitter, de heer C. P. Laan, een geluk wens uitsprak namens de gehele Doops gezinde gemeente. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat mevr. de Wolf reeds sinds de oprichting der kring voorzitster is. S.V. Texel VZV - RKAFC. BKC - DTS." JVC - Wa tervogels. Succes - Schagen. WGW - Grashoppers. Texel is vrij. Texel 2 - LSW 2. Adsp. Schagen a-Texel a. Texel b - De Cocksdorp a. Schagen C - Texel c. Voor Texel 2 hopen we dat ze op de goede weg voortgaat. Texel a moet niet gaan onderschatten. Texel b zal de han den vol krijgen. Texel c pas op! Texelse Boys-nieuws Het 1ste speelt zondag thuis tegen Zeemacht 1. Deze ploeg is altijd zeer wisselvallig. Vandaar dat wij de spelers aanraden zich ten volle op de wedstrijd te concentreren. Aanvang 1.30 uur. Boys 2 gaat naar Geel Zwart 2. Dit wordt een zware match. Vertrek om 11 uur v.d. Groeneplaats. Het 3de elftal gaat naar De Cocks dorp. Aanvang 2.30 uur. Vertrek 1.15 u. per fiets. De adsp. spelen vanmiddag 4 uur thuis tegen De Koog adsp. worden en wilde de anderen volgen. Het aier verzette zich er tegen, toen Venkel iustig tegen het paard sprekende het dwong zich om te wenden. Venkel was trots op de opdracht en hij wist niet hoe moeilijk het zou zijn die uit te voeren. Hij had een takje van een boom willen snijden om het zo nodig als rijzweep te kunnen gebruiken, maar het was niet mogelijk het paard een ogenblik tot stil staan te dwingen. Eerst trippelde het, nu begon het te steigeren en zich op te gooien om de berijder af te werpen, maar Venkel bleef volkomen beheerst en wist dat dit in de eerste plaats nodig was, omdat de onrust of angst van een ruiter door het paard wordt waargeno men en het ook nerveus maakt. Rustig en gemoedelijk bleef hij praten tegen het dier, hield de stangteugel, die in gewone omstandigheden niet gebruikt wordt, wat strakker aan en gaf door druk van zijn kuiten bevel aan het paard zich van de anderen te verwijderen. Het hielp niet en daarom liet Venkel het paard even de sporen voelen. Plotseling stoof het voor uit, hield na nog geen honderd meter te hebben gerend eensklaps op en wendde zich om. Deze dubbele en onverhoedse beweging had Venkel bijna uit het zadel geworpen en hij werd driftig verbolgen op het paard. Hij gaf een harde ruk aan de teugels, voer nijdig uit tegen zijn rijdier en schold het voor muilezel en kameel. De ruk aan de teugels bracht het paard even tot stilstand en nu herinnerde Ven kel zich wat hij in één der bóeken over paardrijden had gelezen. Daarin was de raad gegeven om wanneer een paard op hol was geslagen, niet uitsluitend de teugels strak aan te trekken maar voort durende korte rukjes te geven naar links en naar rechts. Dat wilde Venkel hier proberen. Het was in zekere zin al een overwinning, dat hij het dier belet had de anderen te volgen, maar tevens besefte hij een fout te hebben gemaakt door driftig te worden en te rukken. Dat verhoogde alleen maar de nervositeit van 418. Hij had het paard weer omgewend in de richting tegenovergesteld aan die, waarin de troep was vertrokken en sprak het nu weer vleiend toe, maar het bleef onwillig. Venkel zou iets anders doen, hij steeg af en ging bij het hoofd van het paard staan, bleef het geruststellend toespreken en leidde het aan de teugel mee; hij beproefde of het wilde grazen, maar het draaide voortdurend zijn hoofd naar de kant, waar het heen wilde en vrat niet. Ook aan de hand bleef het zich verzetten en steigeren, maar toch slaagde hij er in het dier een eind mee te nemen. Kon hij de aandacht van het onwillige beest maar op iets anders brengen, weg van die andere paarden waar het heen wilde, was er maar iets dat zijn gedachten tot ietwat anders trok, maar er was niets. Fluiten! Dat was het! Daar is 'n paard gevoelig voor, het was zelfs voorschrift, dat wanneer een paard urineerde, de ruiter zich voorover moet buigen en fluiten. Dat zou hij eens proberen. Venkel wilde weer opstijgen, maar daartegen verzette 418 zich met alle kracht. Noch met zachte woorden, noch met bedreigingen was het te bewegen zich een ogenblik stil te houden om de last op zich te nemen. Een man met een handwagen had de strijd van Venkel al een poos gadegesla gen en genoot van het kosteloze schouw spel.' ,,'t Is een kreng hè?" riep hij. „Een beetje lastig", antwoordde Ven kel. „Ben je bang van paarden?" „Ikke nie hoor! Van de duvel ben ik nog nie bang". „Dan mot ik jou net hebben. Pak jij het paard nu eens effe hier bij zijn teu gels dan klim ik er gauw op. En als ik zit spring dan maar gauw op zij, want hij kan wel eens gaan dansen". (Wordt vervolgd) GESLAAGDE BAZAR TE OOSTEREND De bazar ten bate van de verwarming in de Ned. Hervormde kerk te Ooster end is een groot succes geworden. De bruto opbrengst is ruim f2800. Er zijn nog verschillende prijzen af te halen. Deken 728 rood. Schoorsteenloper 990 groen. Taart 865 rood. Geborduurd kleed 251 groen. Tulband 929 rood. Koffiepot 316 wit. Kleedje 259 groen. Kleedje 265 groen. Hijskraan H30 groen. Spel H65 groen. Klein popje H90 groen. Schilderij 70S blauw. Kleed 18S rose. Kleed 46S blauw. Zeep 45S rose. De prijzen kunnen afgehaald worden bij mevr. Peper-Visser. STERK GROEIEND TOERISME Uit het snel groeiende vreemdelingen verkeer blijkt, dat de Waddeneilanden als recreatiegebied een steeds grotere nationale betekenis krijgen. Gezamen lijk hebben vertegenwoordigers van de eilanden de mogelijkheden en moeilijk heden besproken op de elfde Wadden- conferentie, die woensdag en donderdag op Terschelling werd gehouden. Burgemeester C. de Koning hield een rede over de problemen van de eiland gemeenten in verband met het sterk groeiende toerisme, waarbij hij speciaal aandacht wijdde aan de financiële con sequentie die het toerisme voor de ei landen meebrengt. SPIEGELTJE, SPIEGELTJE AAN DE WAND De maandelijkse bijeenkomst van de Plattelandsvrouwen, afdeling Texel, werd door ongeveer 100 dames bijge woond. Nadat de huishoudelijke zaken door de voorzitster, mevr. Laan-Kistemaker, behandeld waren, volgde een verslag van de provinciale vergadering in Alk maar door mevr. Dekker-Hovenier. Dit verslag gaf ons een duidelijk overzicht van deze interessante vergadering. Vervolgens hield mevr. Abbink, Den Haag, namens het instituut van Leeu wen, een lezing over huidverzorging, die met grote aandacht gevolgd werd. Bij voldoende deelname, aldus spreek ster, zal een cursus georganiseerd wor den, die f 8.kost en uit 3 lessen be staat, d.w.z. huidverzorging, make-up en de verzorging van de handen, met b.v. advies voor eventuele winterhan den. Als wij al niet overtuigd waren van de aantrekkelijkheid van deze lessen, dan werden wij dat toch zeker wel toen wij een der leden zagen nadat zij door mevr. Abbink was behandeld i(masker enz.) Het was een succes en tevens de vrolijke noot van deze avond. Als re sultaat gaven zich 45 dames op, die in 3 groepjes les zullen krijgen van een schoonheidsspecialiste, een middag en avondles in Den Burg en één avond in De Cocksdorp. Na de spreekster bedankt te hebben voor de prettige lezing sloot mevr. Laan deze gezellige avond. ONDER DE POMP Nou, an de Wael hebben we ok een mooi dorpshuur zeg! Wat dan? Nou, we moste club houwe en de deur was vast! En weer hewwen jelui het toen houwen? Nou, allien het portaal van de kerk was nog vrij, het was er aars puur koud hoor! MUNITIE JUTTEN AFGELOPEN? De laatste jaren verdienden tal van jongelui uit Den Hoorn en omstreken er een zakcentje bij door het verzame len van lood, scherven, stalen kogel mantels, lege hulzen enz. op de Hors, gelegen bij De Mok. Dit gaat tot het verleden behoren, want de Inspecteur Domeinen Alkmaar (zie adv.) gaat vrijdag a.s. het recht om genoemd materiaal toe te eigenen, bij inschrijving verkopen. Te zijner kan toor zijn alle voorwaarden en inlich tingen verkrijgbaar. VOOR GEDUPEERDE FAMILIE Gisteren was in totaal f 655,50 bij eengekomen ten behoeve van de fami lie Dekker. Wie volgen. Zie ook het be richt op de voorpagina. HET NUT VERGADERDE Op de donderdag in hotel Lakeman gehouden ledenvergadering, onder voor zitterschap van de heer Wieringa, kon door de heer Koolhaas worden mede gedeeld dat het aantal lezers van de Nutsbiblioteek sterk toeneemt. Dank zij subsidies kon deze biblioteek met 200 delen worden uitgebreid. In de plaats van de heren De Gorter en Kempenaar werden gekozen tot be stuurslid van de Kleuterschool mevr. Gulmans en de heer Bosma. Als be stuurslid van de Woningbouwstichting de heren Veldstra en Oskamp inplaats van de heer Van Dienst en wijlen de heer J. Tiessen. De heer S. Bakker werd als lid van het Nutsbestuur herkozen. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan met de zondagsschool, Oogstcollecte Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte Restauratiefonds Oudeschild 9.30 uur Ds Waardenburg Gezinsdienst De Waal 11 uur Ds Waardenburg Gezinsdienst De Koog 19.30 uur Ds Waardenburg Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma 8 uur, ouderavond van de zondags school op de kerkekamer. Mej. T. de Vries spreekt over: „Wat weet u van de zondagsschool?" GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Ds Goedendorp 3 uur Ds. Scholten. Oosterend 10 uur Ds. Scholten 3 uur Ds. Goedendorp GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O Hoekstraat 38, Oosterend Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. van der Zwaag 2 uur Kinderdienst zondagsschool Oosterend 10 uur Ds. van Sluijs TEXELAARTJES Radio herstellen VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 Te k. zo goed als nieuwe uitneembaie schuur 3x4 m. A. Huizinga Warmoesstr. 55 Den Burg Aardappelen 7c. k.g. per zak. A. Huizinga Warmoesstr. 55 Den Burg Te k. aangeb. kinderbox (3- hoekmodel) en fietsmandje. A. v. Dienst, Slingerweg 11. Den Burg. Te k. aangeb. een zwarte kamerkachel en een petr. kachel. D. v.d. Weive Witte Hoek C86 Te k. gevr. een i.g.st. zijnde kinderwagen H. Flens Eierland E6! Huis houdster gevraagd (Ger.) in gezin met 3 jonge kinderen, waarvan moeder door ziekte afwezig. P. v. Esten, Mei- doornstr. 144, Den Helder Aangeboden een net kosthuis adres Bur. v.d. blad. - Verl. schoolvulpen plm. 4 weken geleden, zwart-blauw. Edo Spoelstra P.H. Polder. Aardappelrooiers gevraagd. C Hin Czn. Witte Engel tel. 324 Beste biggen te koop. H. J. Zijm Warmoesstr. 6 Te k. gevr. één 3 pit en 4 pit pe troleumstel. Adr. Mej. D Vla ming Schoolstr. 2 Oosterend Te k. een z.g.a.n. snel- brommer, merk Magneet met Sachs motor, iets moois. Br. bur. v.d. blad Verl. zak bijbel. Gaande van O'end via Spang naar P.H. Polder. Gaar ne terug, A. de Visser, Maria- hoeve JVerloren van Den Hoorn via De Westen naar Den Burg 'n nikkelen wieldop van Volkswagen. D. Frank, Weverstraat, Den Burg Louis van Bekkum Corrie Dekker hebben, mede namens we derzijdse ouders, het ge noegen U kennis te geven van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de vol trekking zal plaatsvinden op vrijdag 2 november'56 om 2,15 uur in het Gemeen tehuis te Den Burg Kerkelijke inzegening om 3 uur door de Weleerw heer Ds Klijnsma, in de Ned Herv. kerk te Oude schild. Oosterend, Hoekstr. 9 Oudeschild, 117 Texel, 17 oktober 1956. Gelegenheid tot feliciteren: zaterdag 27 oktober te Oosterend Op de trouw dag van 5 tot 6 uur in Ho tel „Havenzicht" te Oude schild. Arie Brans en Nel van Egmond hebben de eer u, mede namens wederzijdse ou ders, kennis te geven van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrek king zal plaats vinden op vrijdag 2 november 1956 des namiddags om 3 uur ten Gemeentehuize te Den Burg, Texel Nieuwstraat 4 Oosterend Wilhelminalaan 10, Den Burg. Receptie op de trouwdag van 5 tot 6 uur in Hotel „Texel". Toekomstig adres: Oosterend O 16. Pieter Drijver en Helena E. Kalf geven hierbij, mede na mens wederzijdse ouders, kennis van hun voorge nomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden D.V. op vrijdag 2 november 1956, des namiddags 1.30 uur te Den Burg, Texel. Kerkelijke bevestiging des namiddags 3 uur in de Gereformeerde kerk te Oosterend, Texel, door de Weleerwaarde heer Ds. F. J. Scholten. Oosterend, Peperstraat 11 Dijkmanshuizen S 37a, Texel, 13 oktober 1956. Gelegenheid tot felicite ren op de trouwdag van 4.30-5 30 uur en van 8-9 uur in het gebouw voor Christelijke Belangen te Oosterend. Toekomstig adFes: Peperstraat, Oosterend. Voor de vele blijken van belangstelling welke wij mochten ontvangen bij ons huwelijk zeggen wij har telijk dank P. de Graaf A de Graaf-Scheper Den Burg, oktober 1956 Voor de vele blijken van deelneming, ondervon den bij het overlijden van onze lieve man, va der, behuwd-, groot en overgrootvader en broer Gerrit Hin betuigen wij onze harte lijke dank. In het bijzon der aan dokter van Loon H.H. Geestelijken en de Eerw. Zusters, buren dragers en kleedopleg- sters voor de laatste eer de overledene bewezen. M. Hin-Mulder en familie Den Burg, okt. 1956 Molenstraat 29 M. Heerschap en B. Heerschap-Schaap danken, ook mede na mens wederzijdse ouders voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Texel, oktober 1956 TE KOOP woonhuis op prima stand buitenzijde van Den Burg, staat enkele jaren dus nieuw. Direktte aanvaarden, f 27500.- Br. no 851 bur. v. d. blad Te koop Meubelen, ledikanten met spiraal en bedstel, was tafels met marmerblad, nachtkastjes, bijzettafel, spiegels, stoelen, enz. J. H. Geus Huishoudelijke hulp GEVRAAGD bij bejaard echtpaa', liefst voor d. en n. Adres bureau v. d blad TE KOOP nw. ribfluweel mantel en hoedje donkerrood, prima kwal.m. 44, prijs f 40,— De Koog 41, tel. 252 Gevraagd zo spoedig mogelijk een bekwame huishoudster in klein gezin Br. no 850 bur. v. d. blad de ideale rijwiellamp voorradig in sport- en tourmodellen f 18,50 Rijwielhandel ZEGEL tel 150 Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend! Kapper Bakker, Tel. 203 Taxi, Trouwen, Buitenritten voor groot of Dan moet U i®. bij J. P. STAM Volkswagenbusjes te huur voor klein* zeischappen met en der chauffeur. Van Koningsbrn Loodsgracht Den Helder, telef. Te koop 1 prima electr. hes, wasmachine; 1 Ij bouwwagen met hé dissel, lemoen en stok, in goede st< DROS SMEDEB Maandag komen wij derom met een partij voor mantels en ja isendi nen. Wevenit alle kleuren reeds 8,95 per meter. Sneekes Stoffenhaf ,de, plant - )t sui genoe maats vondf dez h ajoi en jersey d van kar even t afd. TEXEL v.h. W|ber KRUIS op donderdag 25 okl 's avonds 8 uur in 1 Texel. AGENDA. Opening. Notulen Ingekomen stukken. Voorstel tot contriebj verhoging. Bestuursverkiezing.. Rondvraag. Sluiting. Zo juist ontvangf Nieuwe medicinale levert Levertraan capsules, dru[ ezie Levertraan met sinaasappelsstj Tegen verkoudheid et Vitamine C tabletten flessen a 1000 st IOC A. VAN DER SUE T.o. Postkantoor, roen j >k v (origineel getest) TE lan bild Het overtuigende bewijs van helvocW- opnemend vermogen van deze doek. Kant en klaar - gezoomd en gelust kost dete practisch onvervulbare^ halllinnen theedoeki in royale maat, slechts TE 4 Zi 34, Het frisse fleunge ruit-dessin is het zonnetje in Uw keuken. En voor bijzonder populaire prijs brengen wij een sterke keperkatoenen thee doek met driekleurig ingeweven ruitdessin, eveneens een doek van royaal formaat - gezoomd en gelust - en dat alles voor

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2