KOFFIE KOFFIE KOFFIE ELKE KOP NESCAFE IS bc 9' an an rot ii ^s?oslip% en de meester heeft ons ook nog verteld van dat boekje en het nieuwe jeugdspaarjaar IOO°/0 ZUIVERE KOFFIE IN 2 TELLEN KLAAR! SCHOOLMELKVOORZIENING 1800 Texelse scholieren, leerlingen van kleuterscholen, lagere scholen, huishoud school, ulo en hbs, hebben gisteren kennis gemaakt met hun kwart litertje schoolmelk, dat zij voortaan dagelijks op het menu zullen aantreffen. Een beste start, want meer dan drie-kwart van de hiervoor in aanmerking komende scho lieren (de Landbouwschool kan om tech nische redenen niet deelnemen) krijgen nu dagelijks een kwart liter van wat goed is voor elk en wij twijfelen niet of ook de andere leerlingen zullen vroeger of later gehoor geven aan de opwekking „kun je nog drinken, drink dan mee!" Financiële bezwaren kan een en ander niet geven en wel dank zij de gemeente lijke subsidie van 7.000,en de steun van ruim 3.000,door het Centrale Schoolmelkcomité. Het gehele jaar door, met uitzondering van de zomermaanden juli en augustus, zullen de leerlingen schoolmelk kunnen nuttigen. HET EERSTE MATERIAAL VOOR DE ZOMERWONINGEN IS GEARRIVEERD Maandagmiddag reden twee vracht auto's beladen met materiaal voor de te De Koog te bouwen zomerwoningen, de „De Dageraad" af. Men vertelde ons, dat er zo'n honderdtal vrachten naar ons eiland gereden moeten worden. Dit werk werd opgedragen aan de fa. Van Vliet en Van Duist, Rotterdam, die de (46) zomerwoningen aan het Vasteland al ge deeltelijk gereed maken, zodat hier gro tendeels van montagebouw sprake zal zijn. Hierdoor ook zullen de 46 zomer woningen reeds in het prille voorjaar betrokken kunnen worden. Genoemde firma heeft het werk op Texel opgedra gen aan de firma Gebroeders Bruin, aannemers, alhier. De heer S. Bruin deelde ons mede, dat een soortgelijk type door hen zal worden gebouwd voor rekening van een familie uit Apeldoorn. De Gemeente Texel, de opdrachtgeef ster tot de bouw van deze zomerwonin gen, is voornemens de huisjes voor de tijd van vijf jaar te verhuren aan wo ningzoekenden. Na die periode zal de situatie inzake de vraag naar woningen verder worden bekeken. Wellicht kun nen deze zomerwoningen dan worden bestemd voor het doel, waarvoor zij uit eindelijk gebouwd zijn - zomerwoningen in de volle betekenis van het woord. VOOR GEDUPEERDE FAMILIE Gisteren was in totaal 774,50 bijeen gekomen ten behoeve van familie Dek ker. Wie volgen. U kunt Uw bijdragen afgeven aan de boerenleenbank, waar een speciale reke ning voor dit doel is geopend onder de naam „Comité Laan". Zie verder slot be richt jubileum U.D.I. op pagina 4. Het echtpaar Dekker heeft inmiddels plaats besproken voor een vliegtuig naar ons land, waar mevr. Dekker een ope ratie zal moeten ondergaan. IJSCLUB EIERLAND VERGADERT Vrijdag vergadert de Eierlandse IJs club in café Nota. Zie ook adv. ZDH-nieuws ZDH-Dirkshorn 30, verslag volgt. Het tweede ging bij De Koog 2 op be zoek en verloor met 32. Vooral in de tweede helft waren ze meer in de aanval. Het programma voor het komende weekend is: zaterdag ZDH a-Oosterend a aanvang 3 uur. Zondag: Vesdo-ZDH en Cocksdorp 2-ZDH 2. SVC-nieuws SVC 1-Schoorl 1 01. Verslag volgt. Voor a.s. zondag is voor het eerste nog geen wedstrijd vastgesteld, zodra dit wel het geval is krijgen jullie bericht. Het tweede speelt thuis tegen ZDH en de adsp. spelen, ook thuis, tegen De Koog a. HULP AAN EEN MEDEMENS De Texelaar is een wondeikrant, Ze gaat van huis tot huis, van hand tot hand. En vermeldt ons lief en leed van iedereen, Die op ons eiland vroeg of laat verscheen. Zo stond zaterdag een vraag in het blad, Om hulp voor een medemens, die pech had- Zijn vrouw zeer ziek geheel in Canada. De dokter ginds gaf haar op. Hij zei: „Ik ga". Drie duizend gulden kostte hem 't besluit, 't Moest worden geleend, want hij had geen duit- En straks zullen ze moeten terugbetaald Waar moeten ze dan worden gehaald? Dit is te zwaar voor deze man, privé De krant vermeldde nu een comité. Het vroeg om hulp voor een medemens- Dit was de start voor een grote wens: Het geld bijeen te brengen voor deze man, Zodat hij 't bij thuiskomst ontvangen kan. De giften begonnen te vloeien nu. Met namen wil 'k niet vervelen U- Maar één geval wil 'k U aanbevelen, Ter navolging en hopelijk doen 't velen, De bus zag 'n anonieme gift in papier: „Voor hulp aan een medemens, alhier!" C. P. Laan- „DE RODE PIMPERNEL" Komend weekend draait de film, ge maakt naar de bekende roman. Zijn we nog wat verder in het seizoen, dan zul len wij ons kunnen verlustigen in een toneelstuk met de Rode Pimpernel als de held van de avond, want naar wij vernemen heeft de r.-k. toneelvereniging „Sint Jan" het toneelstuk „De Rode Pimpernel" in studie genomen. OOK BLINDEN WILLEN WERKEN Ten bate van de Blindenwerkkampen zal van 29 okt. tot 4 nov. op alle dorpen worden gecollecteerd. SEXUELE VOORLICHTING Op initiatief van de Culturele Raad was een bespreking gehouden met de Oudercommissie te Oudeschild of het mogelijk zou zijn een avond te organise ren over sexuele voorlichting. Toen hier voor wel interesse bleek te bestaan werd besloten om als proef op alle dorpen een dergelijke avond te organiseren. Oudeschild was het eerst aan de beurt en men bleek een goede greep te hebben gedaan, want de heer J. S. Dros kon aan 80 ouders het welkom toeroepen. Er werd een film vertoond over het ontstaan van de mens en wat daarmee samenhangt, die zeer leerzaam was. En er werd gesproken over de sexuele voor lichting van de ouders aan de kinderen. Een forum, bestaande uit mevr. De Vries-Steutel, dokter Elias, Ds. Klijnsma en pastoor Wanna( wegens verhindering van kapelaan Stam), beantwoordde di verse vragen die door de aanwezigen werden gesteld. Eén daarvan was of het zijn nut had om de kinderen op z'n tijd een goed boek te laten lezen over het sexuele leven. En zo ja, waren die er en te betalen. De vraag werd uitvoerig besproken en bevestigend beantwoord. Diverse andere vragen werden eveneens zeer tot genoe gen van de aanwezigen beantwoord. De heer J. S. Dros kon in zijn slot woord dan ook zeer tot zijn genoegen constateren dat de avond zeer goed was geslaagd en hij hoopte van harte dat in de toekomst meerdere van dergelijke avonden georganiseerd zouden worden. Een woord van dank aan het forum dat zozeer tot het welslagen had bijgedra gen was zeer zeker op zijn plaats. DAMCLUB TEXEL A.: Jac. v. Heerwaarden-S. v. Heerwaarden 0—2 C. Meedendorp-J. Hooijberg 20 S. Bakker-S. Ros 20 Joh. D. Bakker-W. A. v. Zeijlen 11 B.: A. v.d. Slikke-P. Keijser Dzn. 02 G. Dros-Jb. Koorn 11 A. Vinke-C. P. Burger 11 S. v. Heerwaarden-P. W. Kooi 02 C. v.d. Werf-Jn. Stam 02 Jo Schoo- J. J. de Beurs 11 C.: R. Zijm-J. Hillen 20 F. v. Sambeek-Jn. Koorn 11 J. A. v. Enst-D. v.d. Werf 0—2 P. Bakker-J. J. Lafeber 20 Jeugd: H. Verstegen-I. Moerbeek 11 P. v.d. Wulp-P. Bruin 02 J. Vonk-W. Laan 0—2 K. v.d. Bout-J. Moerbeek 11 K. Schoorl-J. A. v.d. Slikke 02 Texel 1-Schagen 1: C. Dijker-W. Tesselaar 20 S. Ros-P. Blaauboer 11 J. Hooijberg-J. de Vos 11 Jac. v. Heerwaarden-Jb. Pronk 11 N. de Graaf-C. Portegies 11 W. A. v. Zeijlen-J. Keet 1—1 Jas Vinke-A. Veenstra 02 S. Bakker-J. Schot 20 C. Meedendorp-M. v.d. Vorst 11 G. Dros-A. Kossen 20 De enige remise in A. ontstond door dat Joh. D. de winstvariant miste, nadat hij zwart in een verloren stand had ge dwongen. Hierdoor deelt hij nu de le en 2e plaats met S. van Heerwaarden. In B bouwde A. v.d. Slikke een heel penibele stand op, waardoor P. Keijser de eerste punten vergaren kon. P. W. Kooi won alweer. J. A. van Enst kon in C nog geen enkel punt bemachtigen. De eerste comp. wedstrijd leverde ons een verdiende overwinning op, ondanks het feit, dat van de bovenste 5 borden er 3 vervangen moesten worden. Scha- gen maakte bij de hernieuwde deelname in de comp. nog niet zo'n sterke indruk. OOSTERENDER MANNENKOOR Het Chr. Mannenkoor van Oosterend hoopt zaterdag een uitvoering te geven. De adv. vermeldt alle bijzonderheden. OPENSTELLING BIBLIOTHEKEN Het leesseizoen is weer in volle gang. De navolgende bibliotheken lenen thans boeken uit: Reizende bibliotheek te Den Hoorn: in het dorpshuis, elke vrijdagavond van 17.30-18.30 uur; Reizende bibliotheek te De Koog: in de Lubertischool, elke donderdagmiddag van 4-4.30 uur voor kinderen en 4.30 - 5 uur voor volwassenen; Nutsbibliotheek te Den Burg (tevens de pót Reizende bibliotheek): in de v.m. Landbouwschool in de Nieuwstraat te Den Burg, elke vrijdagmiddag van 3.30- 4.30 uur en elke vrijdagavond van 7-8 uur; Reizende bibliotheek te Oudeschild: elke donderdagavond van 7-8 uur door mevr. A. Zoete-Blom. R.K. leesbibliotheek „Voor Allen" te Oudeschild: in het R.K. bondshuis te Oudeschild, elke zondagmorgen van 12- 1 uur; Reizende bibliotheek te Midden-Eier- land: in de o.l. school, elke donderdag middag van 3.30-4.30 uur; Bibliotheek der Ned. Herv. Gemeente te De Cocksdorp (tevens depót Reizende bi bliotheek) in het wijkgebouw der Ned. Herv. Gemeente, elke vrijdagavond van 19.30-20 uur. De Reizende bibliotheken te De Waal en Oosterend zullen binnenkort met de uitlening beginnen. Hierover volgen nog nadere mededelingen. (Publikatie Culturele Raad) Texelse Boys-nieuws Tex. Boys 1-Zeemacht 1 40. Een forse doch faire wedstrijd, waarin de Eoys superieur waren. Ofschoon 't spel peil niet op hoog niveau stond, was dit toch een aantrekkelijke wedstrijd. Zee macht beschikte over een snelle ploeg, doch miste de stootkracht. Door het stug verdedigen van onze achterhoede, jnien Minis rgt aarv. erkel uui irk strandde hun aanvallen herhaaldelijk De Boys kregen eerst tegen de straffe wind op te spelen, waardoor bal nog al eens te hoog werd gesp*. Zij zagen echter kans enige gevaarb .^er aanvallen te lanceren en na 10 min.* verde dit een doelpunt op, nadat midvoor Van Tongelen goed was dl'!! gelopen. Rust 10. J De tweede helft begon met een 2 ilpla machtoffensief, doch door goed ter ig 1 komen van halfspelers en binnen 3U werd de aanval geleidelijk aan |jZe plaatst, doch de Boys-aanvallen werj nog te veel door het middenveld speeld. De prima spelende Zeenaai spil wist al deze aanvallen te keren onze r.back C. Witte vanaf het midijlm. veld een schot afvuurde, dat door keeper, gehinderd door de zon, verk werd beoordeeld en over hem heet [tob het net kwam: 20. Hierdoor geïnspireerd kwamen Boys nog meer in het offensief, aanvallen waren zeer gevaarlijk, onloekc zij via de vleugelspelers werden opgt oste Hierdoor raakte de Zeemacht-verd ging uit haar evenwicht en werd er v paniekvoetbal gespeeld. Alleen macht's spil stond rustig als een roti de branding en wist zeer vaak handel op te treden. Bij een aanval van werd de bal door de B.-linksbuiten voorgezet en de r.-binnen M. Boog; kopte de bal in de uiterste hoek: Ook Zeemacht probeerde het nog eens met een verrassende aanval, de B.-verdediging was niet van plan haar doel te laten doorboren. J3ij een geslagen aanval van Zeemacht werd bal hard naar voren gespeeld, een ie was van mening dat deze bal wel ad zou gaan, doch de zeer snel sprint Boys-l-binnen A. Boogaard dacht anders over. Vlak voor de lijn wist de bal te bemachtigen. Een prima zet volgde. Zijn broer Martien kopte leer rustig in de touwen: 40. Boys 2 verloor uit van Geel Zwaï met 42. Het 3e elftal moest met in Cocksdorp 2 zijn meerdere erkeni De wedstrijd van de adsp. werd af gel Op 21 oktober 1956 werden wij verblijd met de geboorte van onze zoon die bij het H. Doopsel -de namen ontving Pieter Cornelis Wij noemen hem Peter A. M Witte-v. d Berg M. Witte 't Noorden, O 138a „DE Bemes" Texel Meyert Boon en Theo Waldus hebben het genoegen U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op donderdag 8 novcmbei 1956 nm 3 uur ten ge meentehuize te Den Burg De Cocksdorp C 70 De Cocksdorp C 60 Texel, oktober 1956 Gelegenheid tot feliciteren op de trouwdag van 8 tot 9,30 De Cocksdorp C 70 Toekomstig adres De Cocksdorp 93, Texel inkei -er eleg' de 17 Dir Ja I 01 !^*roo* K* W2 <bjc£ &(*cJcje wcri <r/te TKXKLAABTJES Bij vooruitbetaling tot 3 regels f0,60; elke regel méér f0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. In Boekh.) en onder nr. f0,20 meer. Radio herstellen VONK opbellen I Telefoon 78 en 273 Te k. zo goed als nieuwe uitneembare schuur 3x4 m. A. Huizinga Warmoesstr. 55 Den Burg Aardappelen 7c. p. k.g. per zak. A. Huizinga Warmoesstr. 55 Den Burg U kunt voordelig terecht op zaterdag in ,onze groentenhal in de Kantoorstraat geopend van 9 tot 17 uur. De markt- groentenboer Te k. 10 zak voeraardapp. spiraalmatras 1 Etna fornuis. J. v. Loo Cocksdorp C103 Duinweg Te k. 1 beton- ring met boduminh. I m3. ponny tuig en wagen, broei- kastje, partijtje planken, en kort hout. Grondfrees met bijbehorende werktuigen. F. Buijsman Hollewalsweg 20 Te k. z.g.a.n. hoge jongens schoenen merk Robinson m. 34 J. Vonk, Haven, Oudeschild 274 Te k. complete druk ketel. 1000 liter. Van Egmond, Tienhoven Te k. 1 prima eiken ameublement, 1 eiken tafel, een 2 en een 1 pers. le dikant met spiraal, kistkarn- tje, kunstmoeder. R. Eelman Kogerweg B185a - Te k. in prima staat verkerende grijze tilop kinderwagen. Tromp De Cocksdorp Te k. divan met kleed en dressoir. K. Dog- fer, Singel 346, Oudeschild koop commone en 2pers. eiken ledikant met spiraal, C. Keyser, De Waal 68— Te k. 2 electramotoren prima staat 5'/2 p.k. en 2'/2p.k. 1 bascule 150 kg J. Daalder. Kogerstr. 23 Wie heeft een paar voetbalschoenen i.g.st. voor jongen van 13 j. S. Nota De Cocksdorp 15 Gevonden een bril, Jac. Witte Spang Te k. gevr. een z g.a.n. meis jesmantel leeft. 10 j. J. Schraag Koogerstr. 60 Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Trijntje Johanna (TINEKE) J Boon-Dooljes A. Boon Jzn. en kinderen De Cocksdorp Texel 19 oktober 1956 Tijdelijk: Parkzicht, Den Helder Met grote blijdschap en dank aan God geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Nora die bij het H Doopsel de namen ontving van NORA MARIA J P Bakker Munnik W Bakker P H Sluis, Texel 20 oktober 1956 F.rg blij zijn we met de geboorte van ons vijlde kindje, een dochtertje, dat wij Yvonne hebben genoemd. C. M Welboren- Schreuder A Welboren Daan Niek Kees en Carla Den Burg, Texel 22 oktober 1956 Binnenburg 3 Ondertrouwd Arie Kamp en Sara Pranger 19 november 1956 Kogerweg K 48 De Koog, Texel. Ontelbare Nescafé-deeltjes houden het rijke, volle aroma vast van verse, geurise koffie - ge* brand naar Nederlandse smaak. Overgiet Nescafé in het kopje met kokend water - zie, hoe de miljoe nen deeltjes In 2 tellen oplossent U geniet van de rijkdom aan geur en smaak die vrijkomt. Ja, dat is ïéérlijke koffie niets dan koffie Bus voor ten minste 35 koppen f. 2.55 en voor 140 koppen f. 9.20. CoffeTnevrij L 2.90 en f. 10.45. Nescafe

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2