MAARTEN SMIT Hl s Vlessing-Surprises V is fteus voölda&f bij O geeft de t J*n aa li Speci I HUM I A e kop van NOORD-HOLLAND ook ii f 3,50 f 2,95 6,95 nu f 5)50 9,75 nu f 8,50 wagens tonen wij U een grote ver met 600 en 1000 kg laadvermogen KOEGRAS Telefoon 202, Julianadorp Sub-dealer J. REIJ, Den Burg, Telefoon 333 mmê ffiMTITOBEB l:2fül£l Daarom is het eens een kijkj FORD TAUIS personenwag 15 M en 12 Stuk voor stuk JUWE Ook in de te EDI D1 vandelkous 30 Denier mooi. Ion Anklets 2 dessins. Flanellen lakens 2-persoons Wollen Slaapkamerkleedjes aan twee kanten te gebruiken. 2 s'o s7 'P u '"if "l*i, o loeite waard emen bij de "tie en combinatiewagens lN AUTOMOBIELEN met niet te overtreffen rijkwaliteiten Zowel met gesloten bestelcarrosserie als met open laadbak en niet te vergeten de fraaie en comfortabel 8-persoons MICRO-BUS Official Forddealer tlar iuis ijg De de en jen ;nt nei zul k he n ad b uit we t 2 ree zet h< 3u jm aki ïei hu a, RECLASSERINGSCOLLECTE BRACHT ƒ340,66 OP De „Reclasseringscollecte 1956" heeft het prachtige eindresultaat van 340,66 opgeleverd. De opbrengsten van ieder dorp afzonderlijk zijn: Den Burg 138,66; Den Hoorn 25,43; De Cocksdorp-Eierland 26,53; De Waal 12,29; Oudeschild 42,80; De Koog ƒ40,27; Oosterend 54,69. In 1955 was de opbrengst totaal 334,91. MOTORCLUBNIEUVVS In afwijking van het onder punt 13 en 14 in het clubblad opgenomen reglement voor de betrouwbaarheidsrit van morgen, deelt de sportcommissie mede, dat het dragen van een valhelm niet verplicht is en dat verloren tijd niet mag worden in gehaald. Men moet de tijd afwachten bij de groene vlag. Wij hebben de indruk gekregen dat men denkt dat de rit heel zwaar is, maar dat valt best mee. Wij verwachten U dan ook morgenmiddag op de Hallerweg. Vanaf half 2 inschrijven. Laten de rijders in de sportklasse er voor zorgen, dat zij er het eerste zijn, want daar beginnen we mee. Wij wensen U een prettige rit en geen pech toe. PROVINCIALE SCHAPENFOKDAG ALKMAAR 1956 Bovengenoemde dag is in het gehele land bekend en elk jaar treffen wij de bekende schapenfokkers aan uit diverse provinciën. Ditmaal waren er Fransen, Duitsers en Polen, wat ten gevolge heeft gehad dat er 75 eenjarige rammen voor dit laatste land zijn aangekocht w.v. 50 uit Noordholland. De belangstel ling was zeer goed, een zeer vlotte han del viel er waar te nemen tegen prijzen, die op andere verzamelplaatsen niet be haald kunnen worden. Nergens ziet men b.v. 96 rammen van 1 jaar of ouder op 1 rij staan, waartussen de beste uit de provincie. Ook de ramlammeren vielen ditmaal bijzonder op en de koper is er zeker van dat hij bij aankoop ervan overtuigd kan zijn dat hij een goedge keurde ram heeft aangekocht. Een vóór keuring vindt n.l. plaats, de besten mo gen alleen op de fokdag verschijnen. Het gemeentebestuur van Alkmaar stelt als centrumgemeente in onze pro vincie veel belang in het slagen van deze dag en stelde ook ditmaal weer een gou den medaille voor de afd. Schapen be schikbaar. De bekende schapenfokkers K. Reyne en Zn. te Schagen-Winkel wer den de gelukkige winnaars door met een 4-tal IV2-jarige ooien van de reserve- kampioenram F 6812 P de kampioens- prijs te behalen. De zoon van deze fokker Jb. Reyne uit Barsingerhorn wist beslag te leggen op het res. kampioenschap met 4 oudere ooien. Het Waagplein was geheel bezet met keurig opgestelde hokken waarboven op dezelfde hoogte keurig vastgetimmerde planken, voorwaar een schitterend ge zicht, vooral toen alles bezet was en men tussen de regels hokken rijendik het pu bliek zag staan om het tentoongestelde vee te aanschouwen. De Jury heeft zeker geen gemakkelij ke taak gehad om de 320 inzendingen, plm. 750 schapen en lammeren in de juiste volgorde te plaatsen en is ook niet ontkomen aan een lichte kritiek. Toch zijn wij van oordeel dat dit alleen om kleine onderdelen gaat, alhoewel het soms wel eens onbevredigend is dat el ders bekroonde dieren niet in tel zijn. Wellicht komen ze niet steeds op het gunstigst uit. De reserve-kamp. ram op Texel aan gekocht door J. P. Schippers, Abbekerk kwam 1 te staan, het is no. F 7433. Deze ram heeft een beste romp, goede hals aansluiting en beste kop. De wol is goed kan beter gesloten zijn, de beenstand is echter voor een kampioen niet geheel correct. F 6812 P b.g. werd lb en res. kam pioen, dit is een deftige ram met fraaie huid, goede romp kan iets dieper, iets vr. kop en is wellicht groot genoeg. Zijn afstammelingen kwamen best uit wat ook wel iets betekent in de ogen van de fokkers en hun adviseurs. Van de 20 dieren zijn er 9 op Texel gefokt, ook een preferente ram in Noord-Holland ge fokt en in N.-B. hoog bekroond was in gezonden doch kon niet in de prijzen vallen evenals de kampioen uit Purmer- end. 6886 van D. Haremaker, Beemster, werd 2A, C. J. Hoedjes behaalde met F 7390 een 2B prijs, W. v.d. Oord met 6956 een 3A en een halfbroer van 1B kwam nu 3B te staan, de ram 7101 is van P. Kistemaker, Beemster. De 2-jarige rammen, 20 in getal, wer den beoordeeld als goede rubriek met fraaie kopnummers. IA eig. H. J. de Wit, N.-Beemster, is een beste ram met fraaie romp en huid en een echte rammenkop, doch matige stand in de voorbenen, hij heeft tot grootvader eveneens de res. kamp. 6385, deze tak behaalde meerdere prijzen. IB is weer een halfbroer van IA n.l. F 7417 eig. Gebs. Hogetoorn, N.- Beemster, goede kop, romp en huid en zeer goed type en goed achterstel. De uitslag was ook in omgekeerde volgorde te verdedigen geweest. 2A was een Tex. ram j.v. 6770 van G. Eelman, die als 2-j 4,5 kg goede prima schoor, terwijl 2B dezelfde eig. op Texel niets behaalde en in 1955 op de nationale tentoonstelling een van de beste 1-jarige rammen was, hij heeft no. F 7406. 3A was eveneens voor Gebr. Hoge toorn met 7420 een ram met beste bouw en goed achterstel en is evenals 3B op Texel geboren. 3B heeft no. F 7345, eig. N. Kikkert, Dc Koog, deze ram heeft wel een bijzonder beste rammen kop, waaraan meerdere schapen behoef te hebben. Het deskundige oog van de eigenaar haalde dit lam destijds uit een markthok, kocht de moeder en liet het lam w.v. de ouders geregistreerd waren en opgaaf had plaats gevonden, merken. De 56 bij voorkeuring aangewezen 1-j. rammen waren in 2 groepen gesplitst en wel geboren op Texel en vasteland. De laatsten werden aangevoerd door een zoon van de res. kamp. 6812P. De eig. W. Baken, Schagen, was wel enigzins verbluft met dit succes en de ram werd na 2x verhandeld te zijn eig. van H. J. E. van Hoorn. Dit dier schoor 7 kg prima en is evenals lc gefokt door M. de Boer, W.-Waard. IB is een kleinzoon van 6812P fokker Jb. Reyne, eig. P. J. Kos ter, Hoogkarspel, een ram met beste eigenschappen doch kan iets dieper romp hebben, IC een 6812 zoon zelfde type, fraaie huid met een bemerking op de voorbenen. 2A F 7695 verhuisde naar Texel, de eig. Wed. A. Schippers kan er trots op zijn, evenals de fokker W. C. Koster. Deze ram heeft goede kop en diepe romp. 2B weer een 6812 zoon, re. cor no. F 7701 eig. M. Brommersma, Beemster, 2C fokker-eig. P. Waal, Beem ster, in Purmerend IA, verwant aan 6812 langs vaders kant, een goede ram met een enkel foutje o.a. de rug. F 7456 en 7582 behaalden elk een 3e prijs. Bij de op Texel geboren 1-jarige ram men was de op Texel IA geplaatste ram ook nu weer IA eig. C. Koorn Hzn., Den nen, deze ram heeft de kampioen van 's-Hertogenbosch als vader en als moe der een heel gewone ooi. Een succes voor dit hoog bekroonde vaderdier. 1B een wat kleine, doch deftige ram, reeds 3 maal met een eerste prijs bekroond, werd 7653 van G. Kant, Winkel, fokker de bekende P. C. Hin. IC op Texel even eens bekroond F 7464 fokker R. de Leeuw, eig. K. Reyne en Zn., een ram met extra beste kop w.v. in dit opzicht verbetering verwacht mag worden, 2 een 6144P zoon, welke weer 5831P tot vader heeft, fokker C. J. Commandeur, eig. Jn. C. Schilder, O. Niedorp. Met een 3e prijs kwam de IA van Texel uit de bus, viel de fokker-eig. wel even tegen, de ram heeft een bijzonder fraaie huid, doch komt in de benen wat te kort, ze zijn wat fijn. Een vierde van deze 56 rammen werd voor export naar Polen aangekocht, hetgeen de prijzen in gun stige zin heeft beïnvloed. Zeker er waren nog wel enkele dieren die minder goed in dit gezelschap pas ten, doch de dieren hebben veel bekijks gehad en velen verwisselden van eig. Opgemerkt moet worden dat de hoef- verzorging beter en de rammen met een goed( halster voorgebracht moeten wor den. Ruim 60 drietallen ramlammeren vormden een rubriek, waarin alleen Eer volle Vermeldingen zijn uitgereikt, dit waren er 5 met een medaille, 8 zonder medaille en 12 waarin 2 dieren deze onderscheiding waardig bleken te zijn. De kwaliteit van de ramlammeren was volgens de jury behoorlijk goed te noe men, doch hier en daar kon het type iets beter zijn. In volgorde met medaille G. Kant van een 1B vader; P. Korver, Oterleek, mevr. G. Pijper-Baas, Twisk, K. Reyne en Zn, vader res. kamp., C. J. Commandeur; de andere 8: Jb de Goede, vader voorl. pr., N. A. Koning, Beem ster, vader P.ram; W. v.d. Oord, vader 3A; K. Paarlberg, Schagerwaard, vader voorl. pr.; J. Ruyter, Beemster, vader voorl. pr.; Wed. D. Appel, H. H. Waard, vader 3B, C. J. Commandeur, Texel, vader P. ram en Jn. Pijper, Win kel. Persoonlijk zijn wij van oordeel dat deze collectie rammen van zeer goede kwaliteit was, waarin weinig uitschot in voorkwam, in aanmerking moet men nemen dat de voorkeuring in aug plaats vond. De rubriek schapen met 2 rami, was goed bezet, 18 nummer waarvan F54046 van K. Reyne en Zn met 2 rami, van 6812P IA kwam te staan en voor de le keer de wisselbeker won, dit was een best kopnummer, op de voet gevolgd door IB van Gebr Donker, F 53313. De vader van de lammeren is 6960; 2 scha pen bracht deze fokker bij deze ram van Vis en Bakker, met gunstig resultaat, 3 tweede prijzen, 3 derde prijzen en 2 cerv. verm. reikte de jury uit, een goed resultaat dus. Meerdere fokkers be haalden een bekroning. De schapen met 1 ooi- en 1 ramlam, verdeeld in 2 rubrieken boekten 42 in zendingen. Het bekende stel van Wed. J. Wagemaker werd in de ene rubriek eer ste, in de andere was het N. Hoedjes, Bobeldijk, een jonge fokker die dit suc ces boekte. 2 werd een stel van Gebr. Hogetoorn, 3A van W. C. Koster, Schel linkhout, en 3B van D. Kaan Nzn., Wie- nngerwaard. In de andere rubriek, lamm. geboren na 17 maart werd een stel van K. Reyne vader 6812 P, 1B, 2 werd 57544 van N. Kikkert, Texel en 3 dat van P. Zijm. Met 6 eerv verm. werden de overige be kroonde stellen onderscheiden. Ook deze rubrieken bevatten 3-tal extra stellen met r.l. waar toekomst in zit, het onder eind viel niet zo mee. In de oudste rubriek schapen met 1 ramlam zagen wij weer een 6812P zoon, een best stel w.v. de ram een iets zwar ter neus kan hebben. Eig. K. Reyne en Zn. De beginnende fokker C. J. Huiberts legde beslag op de 1B prijs met F 56749, R. Bakker, Venhuizen, 2A vader van het lam 6960, Jn. Langedijk, 2B door ram 7632, die zelf wat harig is, 2C 58321 van P. C. Vis, het ramlam heeft eveneens tot vader F 6960. Verder nog 3 derde en 3 eerv. verm. Schapen met 1 ramlam, jongste groep, A. Brak Jr, wist met 47108 de IA prijs te behalen, een net afgewerkt ramlam van 1-4; IB was voor J. J. Ruyter, Bobel dijk, moeder 59291 is een lVa-jarige ooi, een breed ramlam met fijne huid was er bij. 2A 59188 eveneens een 1-jarig ooi van G. Kant, vader van het lam 1B, ge hele afstamming prima wol, 2B was voor J. Jongert met 50355 een beste oude ooi met zwaar ramlam, 3A behaalde Wed. J. Wagemaker en 3B K. Reyne en 3C Gebr. Donker, voor het grootste deel namen van fokkers die meer op de voorgrond zijn getreden. De 4-tallen oude ooien, klein in aantal, met uitstekend kopnummer. Jb. Reyne legde beslag op de le prijs en behaalde Bij aankoop op afbetaling zeer lage renteberekening Demonstraties gratis en zonder enige verplichting tevens het res. kampioenschap met zijn 4 best ontwikkelde ooien met zware koppen en goede huiden, de dieren zijn resp. 3 en 4 jaar oud, dus kunnen nog enkele jaren mee. 2 werd in deze mooie rubriek K. Reyne met ooien van bekende vaders o.a. van 6812 P en 5831P. 3A P. Kistemaker, Abbekerk, eveneens van 5831P en 3B van P. C. Vis, Venhuizen. Hulde aan deze fokkers die deze rubriek vulden met hun fokooien. Bij de éénjarige ooien, 4 tallen, wer den die van K. Reyne kampioen van de fokdag 6812 dochters en legden beslag op de gouden medaille van de stad, fraaie ooien met beste huiden, vooral in geslo tenheid. De meermalen bekroonde ooien van Gebr. Donker werden nu 1B, even eens een uniform 4-tal met bemerking op de dijen. Ook 6960 dochters traden op de voorgrond en wel 4 van P. C. Vis, Venhuizen, gevolgd' door de best ont wikkelde ooien van Jn. Langedijk Hzn, Zeer nu nu de Weere en 4 van W. v.d. Oord, Barsin gerhorn, door 6956 zelf 3A bij de oudere rammen, een ander 4-tal werd 3B, ter wijl een 4-tal van de dure ram, welke naar Frankrijk is geëxporteerd 3A kwam te staan, eig. Gebr. Donker. De niet be kroonde ooien mogen echter evengoed een complimentje in ontvangst nemen, meerdere beste exemplaren zagen wij o.a. van Haremaker, Kaan, Langedijk, Schipper en Brak. Resumerende kunnen de fokkers over het ingezonden fokmateriaal tevreden zijn en wanneer de voorkeuringen met zorg plaats vinden, dan zijn wij er van overtuigd dat de provinciale schapen- fokdag te Alkmaar de plaats is waar de beste schapenfokkers zich van een dek- ram voorzien, omdat zij er van over tuigd zijn dat het beste wordt gedemon streerd, wat men heeft aan te bieden. Tot slot de 4-tallen ooilammeren waarvan de jury over het geheel geno men niet tevreden was. De rubriek vi lt verdeeld in 14 x 4 van een 1-j. vader rd 17x4 van een oudere ram. De prijswi st: naars in beide groepen waren niet zwa doch wel net van stuk en evenals du i 1955 van fokkers die een klein kopller schapen houden en niet zoveel op de voorgrond zijn getreden. Nogmaals e en rubriek met vele verrassingen, meerde 'ar ooien zijn verkocht, zodat wij welee de indruk hebben gekregen dat de bei thuis blijven. De le prijswinnaars war i van P. v. Berkel, de Weere en Joh. Sta ge Berkhout. 15 bekroningen kende de ju 11 toe. In doorsnee viel de wol niet n i i van dit jonge spul, wellicht wat uit? fes wassen. tal C. ROEPER. 1 VIJF HUWELIJKSVOLTREKKING* n Vrijdag 2 november zullen niet roü r der dan vijf bruidsparen naar de troui lui zaal te Den Burg schrijden om zich daar in het huwelijk te laten verbinde Voor zover ons bekend is, wordt hie gr mede een record gevestigd. Sommige t brengen een en ander in verband met d 01 bouw van de 46 zomerwoningen te D Koog, de komende 48 houtrijke wonir gen, alsmede met de komende bouw va p, 34 bfejaardenwoningen. smakelijk verpakt.smakelijk gegeten Friese beschuit FA6WEKEN TE LEEUWARDEN

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2