Pepito's eerste grote avontuur „DRIE VROUWEN" S.V. Texel Uitslagen van zondag: Texel-WGW 31; Kaagvogels 2-Texel 2 03; Flevo a-Texel a 03; Kaagvogels b-Texel c 2—2. Het eerste elftal behaalde een verdien stelijke 31 overwinning op WGW in een vooral voor de rust aantrekkelijke wedstrijd. Naar wat we er zo van ge hoord hebben, wogen de partijen in het veld goed tegen elkaar op, maar hadden de gasten het schot blijkbaar thuis ge laten. Bij de thee was de stand 20 in ons voordeel, door een kopbal van Kees Boot na voorbereidend werk van Ruud, die een voortdurende bedreiging voor de W-verdediging was en een keihard schot van Kees Schermer, die uit een afge slagen hoekschop de bal voor zijn voeten kreeg. De tweede helft was van minder ge halte en beide partijen scoorden nog een maal. Harry maakte er eerst met een ver schot, waarbij de doelverdediger to taal misgreep 30 van en hierna redden de gasten de eer. Het tweede had aan Kaagvogels 2 een zacht eitje, de tegenstanders hadden eigenlijk niets in te brengen en kwamen er met 30 nog genadig af. De verdedi ging sloot dit keer met André als een prima stopper goed en op het midden veld bleek Piet v.d. Slikke op de links halfplaats door zijn goede techniek een belangrijke aanwinst. Bij de rust was de stand overigens nog maar 10 door een sof-doelpunt van Leen. Overigens werd er wel wat erg royaal met de kansen omgesprongen maar ook pech stond eni ge keren een doelpunt in de weg. In de tweede helft werd de stand door een prima kopbal van Henk Grootjen en een schot van Leen tot 30 opge voerd. Adspiranten a hadden aanvankelijk nog veel moeite met Flevo, ruststand 00. Er waren weer te veel liefhebbers die een doelpunt wilden maken, zelfs de spil speelde in de voorhoede. Later ging het beter en werd het toch nog 30 door doelpunten van Nic. Hans en Ide. De c-tjes konden het dit keer niet ver der brengen dan een gelijkspel. Het be gin was weinig hoopvol want onze me rendeels grotere tegenstanders trokken fel van leer en toen Jan in het doel een nummertje show dacht weg te geven mislukte dit volkomen en stonden we met 10 achter. Betere techniek en be ter positiekiezen verzetten de bakens echter en Henk zorgde voor de gelijk maker. Toch nam K. weer de leiding toen de linksbuiten tegen de paal schoot en de rechtsbuiten voor de rest zorgde. In deze periode werd er in de verdedi ging, aanvoerder Teun incluis, geducht geknoeid. Na een serie gevaarlijke aan vallen kwam toch de gelijkmaker nog in de eerste helft. Hierna werd K. volko men met de rug tegen de muur gedrukt en de ene aanval volgde op de andere, maar doelpunten bleven uit. Achter had men de zaak nu goed in handen, maar de voorhoede liet het afweten. Volgende keer wat beter schieten, dan komt het wel in orde. ZDH-nieuws De adsp. wonnen met 32 van Oos terend a, na met 20 achter gestaan te hebben. Goed gedaan, jongens. Ons eerste ging op het goede pad voort door met 51 in Schagebrug van Vesdo 2 te winnen. Voor de rust kregen we het niet cadeau, V. zat geweldig op de bal en liet ons niet spelen, maar we namen toch de leiding. V. kreeg een penalty wegens hands, maar het was geen hands. Protest gaf niet en de stand was weer gelijk. Maar V. had niet lang plezier er van, want al heel spoedig was het 21 voor ons. Na de rust kon V. het tempo niet volhouden; wij wisten met nog 3 goals de stand op 51 te brengen. Ons tweede kreeg kreeg puur afbe- richten en liet verstek gaan naar SVC. Dat kost een boete en twee punten, jon gens. Van de week gaan we eens praten wat we hier mee aan moeten. Het komende weekend komen alleen de adsp. in het veld en wel tegen Texel b uit. HERV. GEMEENTE DE KOOG Vrijdagavond 2 november om 8 uur bijbelkring in de Pastorie. Iedereen is welkom. ONFORTUINLIJKE VOERMAN De heer A. Jonker, vrachtrijder te Den Hoorn, had dezer dagen het ongeluk van zijn wagen te vallen. Hij kreeg een wiel over een voet, zodat hij zich door een dokter moest laten behandelen. SVC-nieuws Het is voor SVC geen druk weekend geweest, want alleen onze adsp. hebben gespeeld en ook nu weer gewonnen: met 50 van De Koog a. Het tweede werd te elfder ure afgelast. Voor a.s. zondag staat alleen maar de adsp wedstrijd Oosterend b-Cocksdorp a vast, aanvang 4 uur. We vertrekken om 2.45 uur van garage Barends. S.V.O.-nieuws De adsp. verloren aan Den Hoorn. Het lste moest de strijd aanbinden met St. Victor 2. Er werd begonnen onder leiding van Kalis daar de scheidsrechter verstek liet gaan. Direkt zijn wij sterker en weten dit al gauw door een doelpunt uit te drukken: 10. Bij een ongevaar lijke aanval komt onze keeper zo onge lukkig met een speler van de tegenpartij in botsing, dat hij het veld moet verla ten. Piet gaat nu even in het doel, maar dat gaat minder goed en al gauw is het 11. Nu gaat Jan het doel verdedigen en we gaan weer tot de aanval over. Klaas schiet uit een bijna onmogelijke hoek in: 21. Even later herhaalt hij dit 31. Rust. Ook Dirk komt na de rust niet meer in het veld. Als we het spel hervatten denken we zeker dat de strijd al is ge wonnen, want er wordt niet meer voor gewerkt en al gauw is het 32. Wim zwenkt naar buiten geeft een mooie voorzet en Kees kopt in: 42. Bij een St. V. aanval krijgt Boet de bal tegen zijn hand. Strafschop: 43. Even later laat Jan een bal slippen. Jammer, maar we staan gelijk. Wij dommelen rustig ver der, denkend „we maken er straks nog wel een!", maar St. V. denkt er anders over en uit een corner wordt het 45. We zijn meteen klaar wakker, alles wordt op de aanval gegooid en met kunst en vliegwerk verdedigt St. V. haar doel. Wim mag een strafschop nemen, maar onnoemelijk hard jaagt hij de bal naast het doel, weg kans. Boet doelpunt nog bijna, maar we zijn te laat wakker geschrokken en het einde komt met een 54 nederlaag. Deze competitie hebben we erg te kampen met het verschijnsel, dat we na de rust zo terugvallen. Is dit nu ver moeidheid of denken we dat het even goed wel gaat? De gehele wedstrijd voet ballen is de boodschap. Zondag is ons lste vrij, adsp. b ont vangt SVC a. Adsp. a uit tegen Texelse Boys a. ONDERHOUD VAN MACHINES TIJDENS HET WERKSEIZOEN De ongunstige weersomstandigheden van deze zomer hebben de noodzaak van mechanisatie nog weer eens onderstreept. De uren,dat er gewerkt kon worden, waren schaars en natuurlijk is 't dan van 't grootste belang, dat deze tijd zo goed mogelijk wordt uitgebuit. Oponthoud, aldus de heer ir. P. W. Bakker Arkema in een onlangs in de radiorubriek van 't Ministerie van Landbouw gehouden praatje, moet zo veel mogelijk worden voorkomen en dus moeten de machines ongestoord kunnen doorwerken, met andere woorden, de machines moeten be drijf szeker zijn. De landbouwwerktuigen moeten vaak onder moeilijke omstandigheden werken. Zij zijn blootgesteld aan weer en wind, zij moeten rijden over het veld en over hobbelige landwegen, terwijl de bedie ning vaak is overgelaten aan praktisch ongeschoold personeel. Landbouwwerk tuigen moeten daarom stevig en solide zijn van constructie, zulke machines zijn niet goedkoop, terwijl het aantal ge- bruiksuren per jaar gering is. Vooral bij oogstwerktuigen is de bedrijfszeker heid van belang. Het uitvallen van een zelfbinder of transporteur kan bijv. grote schade tengevolge hebben. Als dit gebeurt voordat een regenperiode invalt, is de schade niet te overzien. Door de machine goed te onderhouden kan de gebruiker er toe bijdragen, storingen en ander oponthoud zoveel mogelijk te voorkomen. In de eerste plaats moet ervoor wor den gezorgd, dat de machine bedrijfs klaar is, voordat het werkseizoen begint. Maar even belangrijk is het onderhoud tijdens het werk. Dat kost U niet veel tijd, en heeft tot voordeel, dat de ma chine de noodzakelijke verzorging krijgt. Bovendien is er dan een geregelde con trole op de werkende delen. Hoe inge wikkelder een werktuig is, des te nood zakelijker is dit dagelijks onderhoud. Bij een trekker behoort een smeerschema, waarin de maandelijkse, de wekelijkse en de dagelijkse verzorging zijn aange geven. Raamploegen, cultivatoren en an dere werktuigen waarbij nog glij-assen voorkomen, trekken lichter door gere geld smeren van de wielassen. Boven dien vermindert dit de slijtage. Van be lang is ook een regelmatige controle van de spanning van luchtbanden van wa gens, zelfbinders, trekkers en andere werktuigen. Scharen en risters van ploe gen, die niet worden gebruikt, moeten worden schoongemaakt en met vet of olie ingesmeerd. Controleer regelmatig aandrijfkettingen, kopmessen en licht- snaren. Reparatie in het veld vergt im mers veel meer tijd dan thuis. MOSSELCULTUUR OP DE WADDEN „WADDENVISSERS PROFITEREN NIET MEE" De mosselkwekerijen en mosselhandel concentreren zich momenteel nog in Zeeland en de belanghebbenden hebben zich daar stevig georganiseerd. De ont sluiting van de Waddenzee als teelt plaats voor mossels werd er aanvanke lijk met lede ogen aangezien en door een straf vergunningenstelsel werd, en wordt nog, een mogelijke concurrentie zoveel mogelijk aan banden gelegd. Dat de Waddenzee desniettemin een grote ont plooiing als produktiecentrum voor mos sels tegemoet gaat is niet in de eerste plaats te danken aan het feit, dat hier werkelijk ideaal kan worden gekweekt en er produkten vandaan komen, die de kwaliteit van de Zeeuwse mosselen ver re overtreffen, maar meer doordat de Zeeuwen hun cultures eerst bedreigd zagen door de mosselparasiet en later door de uitvoering van het Deltaplan. Hun politiek is er thans op gericht de Waddenzee als een toekomstig toe vluchtsoord zoveel mogelijk voor zich zelve te reserveren. Aldus de Harlinger Courant. Op zichzelf niet onbegrijpelijk en voor de Friese volksgemeenschap in het al gemeen en de Harlinger bevolking in 't bijzonder, ook niet onacceptabel, daar dit nieuwe vestingen en nieuwe indus triële ontplooiing zeer in de hand kan werken. Maar voor de Waddenvissers is een en ander soms wel zuur, daar ze hun tra ditionele visterrein tot een grotere ont plooiing zien komen zonder er zelf in de door hen gewenste mate van te kunnen profiteren. Tot nog toe maken de Waddenzee- mosseltelers hun vangsten nog niet ex- portklaar. Ze zijn niet alleen gebonden aan de hun toegewezen teeltplaatsen, die nog maar in zeer beperkte mate zijn uitgegeven (de Waddenzee biedt nog on gekende mogelijkheden voor uitbreiding en opvoering van produktie) maar ze mogen hun produkten ook slechts tot bepaalde maxima leveren aan het ver koopkantoor te Bergen op Zoom, nadat ze eerst nog door Zeeuwse bedrijven in Zeeuwse wateren z.g. „verwaterd" zijn. Men wil daardoor in Bergen op Zoom de exportmarkt in de hand houden om de prijzen zo lonend mogelijk te houden. Dat die regeling speciaal gunstig werkt voor de grote bedrijven en de kleinere daarbij wel eens in de knel komen, ligt voor de hand. Het gaat er met de mosselenexport toch al vreemd toe. Evenals in het voor jaar de eerste groenten en aardbeien reikhalzend worden tegemoet gezien en goede prijzen maken, is in het najaar de mossel bijzonder in trek, speciaal wel in 69. Kapitein Druppel, Pepito en Bloo- beest sliepen een gat in de dag; zóvmoe waren ze van de uitbundige huldiging, die hun ten deel was gevallen. Maar om dat ze geen zin hadden om een zonson dergang mee te maken, terwijl ze in bed lagen, stonden ze druk geeuwend op. „Kom jongens!" zei de kapitein", we gaan in de lobby wat herinneringen op halen!" - „De kapitein wordt vergeet achtig", mompelde Bloobeest hoofd schuddend. „Hij laat zijn herinneringen in de lobby liggen". - „Ja maar herinne ringen zijn toch geen dingen, die je beet kunt pakken?" zei Pepito. - „O, nee!?", riep Bloobeest verontwaardigd. „Ik her inner me herinneringen, die mij beet pakten!" - „Dat kan niet!", sprak Pepito tegen. „Herinneringen zitten in je hoofd, net als centen in een spaarpot". - „En tóch is het zo!" sputterde Bloobeest. ,.Weet je nog, dat die Chinezen mij beet pakten en aan de mast bonden?" Gelukkig nam kapitein Druppel hen mee naar de lobby, want ruzie maken als je rijk bent, is niet leuk. Zoals je ziet, genoten Bloobeest en de kapitein van 'n uitmuntende sigaar en Pepito van de geur. Een ober bracht de ochtendkrant en omdat de kapitein het beste kon le zen, verdiepte hij zich in de dagelijkse strip. Toen hij die, schuddend van het lachen had gelezen, viel zijn oog op een grote foto en die foto.... was.... van Jef Aluin!! „Stil, stil, stil!", gebood de kapitein (Bloobeest en Pepito hadden het nog steeds over beetgepakte herinne ringen). „Ik zal iets voorlezen: Heden morgen zijn de kletsnatte figuren van Jef Auin en zijn makkers aangespoeld en naar het politiebureau overgebracht. Als deelnemers aan de wedstrijd meen den zij, ondanks het minder gebruike lijke vervoermiddel, aanspraak te mogen maken op de tweede prijs". „Wat een brutaliteit!", stoof Bloobeest op. „Ach", suste de kapitein, „je moet je mededingers wat gunnen. Bovendien hebben we aan Jef Aluin te danken, dat we de race hebben gewonnen! Die gum- mimijnen waren een goed idee. Kom Bloobeest, we moeten naar de trein!" - „Gaan jullie al weg?", riep Pepito ont hutst. „Ja natuurlijk", zei kapitein Drup pel, „het verhaal is afgelopen! Of ga jij er soms mee door!" - „Ik wel", zei Pepi to, „als je rijk bent is het veel gemak kelijker om avonturen te beleven". Op het station gekomen namen onze vrienden hartelijk afscheid van Pepito en beloofden te zullen schrijven. En toen de trein vertrok kreeg Pepito 'n brok in zijn keel, want hij vond kapi tein Druppel en Bloobeest echte fijne vriendjes! (Slot volgt). SRD/ >t r L ive 1 hand België en Frankrijk. Wie er vroeg kan dan iets extra verdienen. Waar eigen produktiecapaciteit tekort schiet voeren de Zeeuwei mossels in uit Denemarken en Duit die dan enkele dagen in Zeeland verwaterd en vervolgens als Nede se produkten worden uitgevoerd laatste weken kwamen er dagelijj 20-tal vrachtauto's met buiten! mosselen Ierseke binnen, waar manier reeds meer dan 70.000 mi is verwerkt en verhandeld. Het bet hier de z.g. rode mosselen die slee tot 22°/o vlees bevatten en ook koken nog minder gemakkelijk openen. De Waddenmosselen be 30 tot 35 procent vlees en zijn va betere kwaliteit. Van vele kweek sen in de Wadden kan momenteel nog geen volgroeid produkt word oogst. Dat duurt nog enige weke de forcering van de vroege expor diverse Waddenzeekwekers daaro: lede ogen wordt aangezien laat indenken. Trouwens dit soort handel hee in Denemarken reeds aanleidin moeilijkheden gegeven. De Denei wijten de Nederlanders, die (op a onder Deense vlag) met zwaarder vissen dan de Denen zelf is toegi dat ze overbevissing toepassen. In leidde dat tot relletjes en werd g< het lossen van de Nederlandse s te verhinderen. Ook werd gepooj havenmond af te sluiten om de landers het uitvaren te verhindere TEXELAARS TER HARINGVA1 Elf van de dertien Texelse kotte in de nacht van zondag op maan* de haven van Oudeschild wegge om de haringvangst te gaan beo* Teneinde de visgronden tijdig (te| avond) te kunnen bereiken verlie Texel op een bijzonder vroeg uu 1947 gingen de Texelaars voor het ter haringvangst en met uitzon van 1948 zijn ze ieder seizoen ter van het Kanaal met deze visserij geweest, het grootste deel van de se vloot tenminste. In 1955 legde de gehele Texelse zich op deze visserij toe. De lijk wordt twee aan twee uitgevoerd: c ien ters slepen het z.g. atoomnet nl. zich in. De TX 4 heeft een Urke compagnon. Vorig jaar werden vangsten gedaan en de TX 32 en 24 (thans de TX 2 genaamd) wiste zelfs de wimpel van het gemeenteb van Breskens te veroveren voor d r dc voer van de meeste haring aldaaismae Als het programma volgens he eer wa st. h aan mag worden uitgevoerd, zullen d arlSe ters vandaag reeds hun eerste bi Z1J£ Breskens aanvoeren. De bemanniim staat uit Texelaars, Volendammers wij kers, IJmuidenaren, Egmondei Heldersen. De haring wordt 's nacl r^eT vangen. Op wel zeer ongeregelde worden de netten binnengehaald, genstelling dus tot de visserij van vis. Nu kan het zijn dat men ree* minuten na het uitgooien van alweer zoveel „schrijverij" waari dat het opnieuw „halen" is geblaz Het avontuur is dus ook heel wa ter dan bij de gewone visserij aaarnaast is het risico ook groter, het gebeurt wel, dat er zoveel har het net wil, dat dit finaal scheurt gaat een kapitaal aan vis en mat verloren. Per trek loopt de vangst van één tot twintig ton, dit laai trouwens een zeldzaamheid. Maandag a.s. zullen de twee Texelse kotters, de TX 17 en de volgen. Omstreeks maart keert de naar Texel terug. Dit kan trouwei wel eerder worden, want de duur campagne hangt geheel af van d< wezigheid van haring of niet. Een deel van cle kottervissers e twaalf, heeft in Breskens een huis huurd, zodat de familie daar de koi tijd gaat vertoeven. De overigen ieder weekend naar Texel. ONTWIKKELING OOSTEREK| Vrijdag 2 november a.s., aanvl uur houdt de heer J. C. Bruin Wapen van Amsterdam een causeri film over Corsica. Deze hoogst in santé kleurenfilms hebben recht volle zaal. De toeschouwers wacht genotvolle avond. FEUILLETON door W. KERREMANS 26. „Ja Marien, alles wil ik doen wat je zegt om mijn eigen te redden!" „Goed, dan is dit mijn voorwaarde: Direkt als jij je tractement hebt gekre gen, kom je naar mij en geeft het mij zonder een cent achter te houden. Ik betaal alles wat je nodig hebt en alles wat je wilt kopen, maar geen enkele borrel. En dan moet je me bij je eigen zaligheid beloven ook geen geld van anderen te lenen!" Bart stak Marien de hand toe en riep bewogen: „Ja Marien, dat doe ik, dat is prachtig van je. Nou kan ik er van af As ik toch geen cente heb kan ik vanzelf geen bor rels kopen en ik beloof je bij mijn zalig heid dat ik nooit nie een cent van een ander te leen zal vragen. Ik heb aldoor gedocht as ik weer aan de zuip was: as Marien komp dan zal ie me weer redden en nou doe je het ook. Ik ben je echt dankbaar, Marien. Ik zou naar de blik sem zijn gegaan, zo vast as een boom". Het krasse middel dat Marien zijn vriend had gegeven hielp uitstekend. Da delijk na de ontvangst van zijn soldij bracht Bart hem het geld en Marien gaf hem nooit daarvan iets in handen doch betaalde wat Cornelisse wenste te kopen in de kantine of elders, 't Was een las tige taak, maar dat had Venkel er graag voor over en hij constateerde met innige voldoening, dat Bart op deze wijze zijn hartstocht voor drank overwon. Met kleine bedragen liet hij hem langzamer hand wat vrijheid en hield Cornelisse voor, dat het voor hemzelf een mooie overwinning en een gevoel van her nieuwde eigenwaarde zou zijn, als hij weer geheel en al over zijn tractement zou kunnen beschikken en zich sterk ge noeg gevoelen zou om de verleiding te weerstaan. Het kwam zo ver. Cornelisse was ge lukkig en dankbaar. Er was nu geen ge vaar meer, geloofde hij, dat hij weer in zijn fout zou vervallen, ook al zou Ma rien weer voor een poos weggaan. Kort na zijn bevordering had Venkel zich opgegeven voor de wachtmeesters cursus, die 6 maanden duurde. Het mili cienskader had een zeker voorrecht bo ven de vrijwilligers, werd hij niet dade lijk in die graad benoemd, maar moest wachten tot er een vacature was en dat kon soms tamelijk lang duren, maar een milicien, die hetzelfde examen aflegde, werd onmiddellijk tot wachtmeester aan gesteld. En zo kwam Marien na ruim een jaar in dienst te zijn geweest, als wacht meester met verlof thuis, gekleed in een sierlijk zittend buitenmodel uniform. „Dat Veulen van Venkel zie ik nog best officier worre en as ie mettertijd generaal wordt zal ik niet gek opkijken" Na zijn bevordering tot wachtmeester was Venkel overgeplaatst naar een an der escadron, wat altijd geschiedde, om dat het moeilijk zou zijn voor een nieuw benoemde onderofficier zijn gezag vol doende te laten gelden tegenover de mannen met wie hij zolang op de cham- bree had gehuist. De Mottige kwam Venkel feliciteren met het slagen voor zijn examen en zei toen: „Brigges (d.i. brigadier of korpo raal), je treft 't niet man. De ritmeester van dat escadron is ene Hogenterp en dat gaat nog wel, maar je peletonscom- mandant dat is jhr. Puygens, een luite nant, die nooit anders genoemd wordt as „het Kreng" en dat is ie ook. Het is de grootste lazersteen die ooit z'n poten in de kazerne gezet heb, een Judas, een pestkop en een ruiter as de Lange". Een ruiter as de Lange betekende een slecht paardrijder, die zich verbeeldde een uitmuntend rijder te zijn. De Lange was trompetter en reed dus een van de makste paarden die er waren. Hij kon er op blijven zitten maar daarmede was dan ook alles gezegd. Ruiter mocht men hem niet noemen en die man was in zijn verhalen de kloekste, de vaardigste en onverschrokkenste berijder van 'n paard die de wereld ooit had aanschouwd. Hij vertelde tot vermaak van zijn hoorders de voorbeeldige kunststukken op eques- trisch gebied, die hij zou hebben ver toond, maar die men nooit te zien kreeg en de spotnaam: een ruiter als de Lange, beschouwde hij als een eerbiedige ere titel voor zijn eigenschappen. De nieuwe peletonscommandant van Venkel had op de Militaire Academie natuurlijk hetzelfde rij-onderricht gehad als zijn collega's, maar zijn rijkunst was ver bij hen achtergebleven en dat was een eigenschap, die hem bij de huzaren in minachting bracht. Men kon iemand veel vergeven, als hij een goed ruiter was, maar een slecht ruiter bleef altijd in ongenade. Nu kwam er nog bij, dat Puygens eigenschappen had, die hem de verbeten haat van zijn gehele peleton en van het gehele escadron hadden be zorgd. Hij schold de huzaren uit - dat was niets bijzonders, want dat deden al len, die meer waren dan gewoon huzaar - maar hij schold vernederend, grievend. Wanneer in beeldspraak uitgedrukt, an dere officieren de huzaren een gemoede lijke stomp gaven, dan schopte hij hen tegen de schenen en kneep hen met een tang. Daarbij was hij wraakzuchtig streng. Hij liet de mannen niet slechts straffen als ze in overtreding waren, hij zocht naar elke mogelijkheid om hen straf te doen opleggen en bij geen esca dron vielen zo vele en zware straffen als bij dat waarbij Venkel nu was geplaatst. De nieuwe wachtmeester huisde met zijn 3 collega's op een afzonderlijke on derofficierskamer, at in een aparte zaal en kreeg fijner kost. Er was ook een onderofficierskantine. De oudste van zijn collega's lichtte Venkel in, dat het de gewoonte was dat een nieuw benoemde zijn kamergenoten een avond onthaalde. „Een fuif, begrijp je", zei hij. „Je bent er niet toe verplicht hoor, maar 't is aardig om mekaar zo te leren kennen". Het bleek Venkel bij verder vragen, dat zo'n fuifje gewoonlijk bestond uit het ledige van enkele flessen jenever en het roken van vele sigaren. Venkel beloofde er voor te zullen zorgen en nodigde zijn nieuwe vrienden daartoe uit op de eerst volgende zaterdagavond. De inwijdingspartij werd altijd ge houden op de onderofficierskamer en daar zou ook die van wachtmeester Ven kel plaats hebben. Hij had er zeer tegen op gezien en gezocht naar een middel, waardoor hij zonder de anderen tegen zich in het harnas te jagen, zich kunnen onthouden van onmatig drinken. Marien kon er slecht tegei^ had het ondervonden toen hij zijn*^ ga-korporaals moest onthalen bi] bevordering tot wachtmeester. Hi na enige borrels een haast onoverw lijke weerzin tegen de drank geki had toch nog een glas genomen eisteri de volgende dag bijna niet in stal ster' weest, zijn dienst behoorlijk te do* B Niet weer wenste hij zich aan bloot te stellen en hij vond een om er aan te ontkomen. In de waar hij de drank kocht, voor elke nemer een halve fles jenever, lie er een voor de helft met water vei gen en er een weinig opvallend et ori op aanbrengen. Verder bracht hij ve de drank en sigaren nog een belegde broodjes en augurken me dit ongewone onthaal bracht zijn raden in een blijde stemming, dronk nu vrolijk, maar toch voorz lva met hen mee en dit wekte de bewfn ring der geharde drinkers, dat weinig onder de invloed kwam vi drank. i m ize kw deze rek de iern ir toi errfe irf j L>e o r chti Lke spo Za let I it:n B rwej Zo idesc lif -v M i in E Het gesprek ging vrijwel alleen paarden, vrouwen en drank, maai nieuwe collega's hielden hem ook dat hij lid diende te worden van de ciersvereniging „Kameraadschap doel", die o.a. gezellige avondjes, voeringen en bals gaf. Een beetje schaamd bekende Venkel, dat hij e Cc fond •e Cc fond D >en omst asp fcds, ertoe Z kon dansen, maar dat was niets. W todei meester De Roy, een vent van de uif familie, zeiden ze met zekere eer oor gaf daarin onderricht, dat was gau" noeg geleerd. (Wordt vervolg' lad

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 4