Hongarije is in nood! M JNU STRAKS Ook Texel gaat helpeD een deel van die nood te lenigen lar er GRAF. MONUMENTE VOOR HONGARIJE Door het Rode Kruis is maandagavond begonnen met het collecteren ten behoe ve van Hongarije. Geeft met milde hand, daarmede tevens bewijzend, hoe groot onze dankbaarheid is voor het feit, dat wij onze vrijheid mochten herkrijgen èn behouden. HEEMRAAD HERBENOEMD De heer Jac. Reuvers Mzn. is bij K.B. per 15 oktober jl. herbenoemd tot Heem raad van polder Eijerland. BALLERO-VVEEK Winkeliers, die alsnog willen deelne men aan de „Ballero-week" kunnen zich tot morgen - donderdag - 12 uur nog opgeven bij de heer G. Bakker, Wever straat, telef. 67. HOUT OP HET STRAND Maandag lag het Texelse strand be zaaid met mijnstutten. Er kwam dus volop werk aan de winkel voor de strandvonders van Den Hoorn tot De Cocksdorp. In totaal konden ruim 4000 mijnstutten worden geborgen. Het hout, dat ongemerkt was, had reeds geruime tijd in zee gelegen. Het had een lengte van 2,40 meter. Het kostte de Koger strandvonder grote moeite om het hout landinwaarts te krijgen wegens de te smalle oprit naar de Badweg. PROTEST-BIJEENKOMST TEGEN DE GEBEURTENISSEN IN HONGARIJE Alle democratische politieke partijen in Nederland hebben dezer dagen de na volgende gezamenlijke verklaring uit gegeven: „In een sterk gevoel van verbonden heid heeft de gehele mensheid meege leefd met het volk van Hongarije in zijn strijd voor vrijheid en zelfstandigheid. Het Russische verraad in Hongarije dreigt de zo zwaar bevochten vrijheid opnieuw te vernietigen. In felle veront waardiging en gekwetst in haar heiligste gevoelens protesteert de mensheid tegen de moordaanslag op het dappere Honga rije, dat welhaast weerloos en machte loos staat tegenover de nietsontziende overweldiger. In dit tragische uur willen de Neder landse politieke partijen, staande op de grondslag van geestelijke vrijheid, ge meenschappelijk het Nederlandse volk oproepen, eensgezind te getuigen van hun afschuw voor het communistische geweld". Op basis van bovenstaande verklaring hebben de Texelse afdelingen van de politieke partijen besloten om een pro test-bijeenkomst te organiseren op vrij dagavond 9 november a.s. half negen in het park te Den Burg. Bij slecht weer zal de bijeenkomst in een nader te wijzen zaal plaats vinden. De navolgende partij afdelingen zullen aan deze bijeenkomst medewerken: de Partij van de Arbeid; de Katholieke Volkspartij; de Anti-Revolutionaire Partij; de Christelijk Historische Unie; de Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie. Over het programma van de avond wordt nog overlegd. Wel staat vast dat sprekers van verschillende richtingen het woord zullen voeren. De besturen van de partij-afdelingen wekken een ieder op deze bijeenkomst bij te wonen. De gezamenlijke besturen van de Texelse partij-afdelingen. FILMNIEUWS DON CAMILLO CONTRA PEPPONE In de derde historie rondom die bijna legendarische figuren Don Camillo en Peppone, zijn de zelfde personages ge handhaafd als in de eerste twee. Er is alleen een verschil in periode. Speelden de beide eerste verhalen zich kennelijk af in de tijd vlak na de oorlog, men krijgt hier de indruk, dat het geval zich voordoet in een zeer recent verleden. Vandaar dan ook dat wij kennis maken met enkele nieuwe figuren. De inhoud zullen wij ditmaal onbe schreven laten, maar eens het woord ge ven aan twee bekende dagbladen, twee van de vele kranten, die deze film een prima recensie gaven: Zij zal met haar warme menselijkheid en haar vrolijk optimisme, dat de toe stand heel wat rooskleuriger ziet dan hij in werkelijkheid is, zonder twijfel jong en oud aangename en prettige ontspan ning bieden. MAASBODE De regisseur verrast volkomen door zijn lichte toets, zijn humoristische visie en de verfrissende wijze, waarop hij de oude Don Camillo-thema's vernieuwt. Uit al deze kleine avonturen in een kleine wereld ontstond een film in de orde van de grote kleinkunst, met Fer- nandel en Gino Cervi als de onover troffen hoofdfiguren van deze kostelijke comedie. ROTTERDAMS NIEUWSBLAD De kinderen l(en zij niet alleen) kun nen zondagmiddag in de bios hun hart ophalen aan de avonturen van de Dikke en de Dunne, Stan Laurel en Oliver Hardy in „Van de regen in de drup". Nederlands nieuws O.a. s.s. „Statendam" nadert voltooiing; Eerste herfstrit van de Pionier Auto mobielen Club; Nat. Judo-kampioen schappen in Groningen, Anton Geesink weer titelhouder alle catagorieën; Drie- in-één show van de Nederlandse haute couture; Amerikaanse waterballet in Haags zwembad, kunstzwemsters en clowns van de bovenste plank. Wereldnieuws O.a. Atoomkracht voor de Britse in dustrie; Nationale feestdag op Formosa; Ark van Noach gevonden? Prinses Mar garet's reis in Oost-Afrika; Trieste be grafenis in Cambodja; Russische geleer den aan de Zuidpool; Hindernis-race in Tsjecho-Slowakije; Voetbalwedstrijd Frankrijk-Rusland. TWEE BUSSEN IN VERKEERSMOEILIJKHEDEN Zaterdagavond belandde de nieuwe Mercedes Benz bus van de N.V. TESO even voorbij Oost in een sloot, toen een tegenligger moest worden gepasseerd. De bus zakte eerst weg in de zachte, smalle berm. De bus kwam geheel op z'n kant te liggen, maar niet een van de 16 passa giers werd gewond. De bus, die nage noeg onbeschadigd bleef, werd de vol gende ochtend door C. Keijser's sleep dienst uit zijn benarde positie bevrijd. Een andere bus kwam maandagoch tend in botsing met een vrachtauto van de zuivelfabriek. Dit gebeurde op de hoek Koogerstraat-Witte Kruislaan. De vrachtauto kwam uit de Witte Kruis laan. De schade aan de bus viel erg mee en de inzittenden kwamen met de schrik vrij. VAKDIPLOMA Mevr. Langeveld-Hoekstra deed te Amsterdam met gunstig gevolg examen voor het diploma consumptie-ijsbereid- ster. ENKABE-AVONDEN UITGESTELD De drie Enkabe-avonden zijn in ver band met de internationale toestand uit gesteld. ONDERWIJSNIEUWS De heer A. J. H. M. van der Hulst, onderwijzer aan de r.-k. school Den Burg is met ingang van 1 januari 1957 be noemd tot onderwijzer aan de „Sint Adelbertus-school" te Bergen. In zijn plaats is benoemd de heer P. Luyck, Den Helder. HOUTWALLEN VROEGER EN NU In het kader van de ruilverkaveling wordt men in de gelegenheid gesteld zijn boerderij met een luisterrijk geboomte te verfraaien. In verband daarmede ge loven wij, dat er wel interesse zal be staan voor het hiervolgende artikel: Nog lang niet iedere landbouwer is overtuigd van de betekenis, die bomen en struiken voor zijn bedrijf kunnen hebben. Ir. Vlieger, houtvester bij de houtvesterij „Leeuwarden" was in een onlangs in de landbouwrubriek van de Regionale Omroep Noord gehouden praatje van mening, dat het de Neder landse boer er om te doen is, financieel zo goed mogelijke bedrijfsresultaten te verkrijgen en de geringe belangstelling voor alles wat boom en struik is, voor het grootste deel aan deze instelling is toe te schrijven. Waren vorige genera ties boeren, zo vroeg spreker zich af, dan minder nuchter en zakelijk ingesteld dan het tegenwoordige geslacht. Of had den houtwallen, die reeds eeuwenlang in het cultuurlandschap voorkomen en met zorg in stand werden gehouden, destijds een meer praktische, direkte betekenis? Houtgewas had vroeger voor de boer inderdaad economische waarde. Houtwallen werden niet alleen als grensscheiding en veekering gebruikt, maar leverden ook brand- en geriefhout. Op de scheiding tussen heide en cultuur land werd een aarden wal opgeworpen en beplant met houtgewas, terwijl daar naast op tal van plaatsen van nature grensbeplantingen ontstonden, waarvan de talrijke elzensingels in de Friese Wouden en het Groninger Westerkwar tier een voorbeeld vormen. Het walhout is tegenwpordig als ge rief- en brandhout van weinig betekenis en zo komt het, dat men alleen de na delen, die houtwallen voor het gewas kunnen brengen, scherper voelt. Geluk kig, aldus ir. Vlieger, weet men tegen woordig, dat houtwallen van meer be tekenis zijn dan alleen voor de voort brenging van hout. Ze dragen er in ster ke mate toe bij, de schoonheid van het landschap te verhogen en zijn dus uit oogpunt van recreatie van veel belang. Voor de boer betekenen houtwallen be schutting en luwte, terwijl het gevaar van verstuiving er door wordt beperkt. Daar staat echter tegenover, dat de boer ook weet, dat de kwaliteit van zijn grasgewas in de direkte omgeving van de houtwallen slechter is dan op enige afstand daarvan, terwijl het gewas in de luwte van struikbeplanting slecht droogt. Hoewel over de rol, die houtwallen in het biologisch evenwicht der natuur spelen, niets met zekerheid kan worden gezegd, kunnen zij toch weer direkte economische betekenis krijgen. In dit verband wees ir. Vlieger op de verwer kingsmogelijkheden van weekhoutsoor ten als els, beuk, lijsterbes en wilg tot hard- of zachtboard, dat in de bouwnij verheid in grote hoeveelheden wordt toegepast. Kaprijpe houtwallen behoe ven tegenwoordig niet overjarig te wor den, maar kunnen op deze wijze nog een netto-opbrengst leveren. Daarnaast noemde ir. Vlieger ook de uitbreiding van de populierenteelt, als mogelijkheid in de toekomst meer opbrengst uit be plantingen te verkrijgen. Met een onder étage van elzen zou een houtwal van populieren aanmerkelijk hoger worden, dan de huidige houtwallen. Daardoor zou niet alleen de beschuttende invloed groter, maar ook de onderlinge afstand tussen de houtsingels vergroot kunnen worden. Op bescheiden schaal zal in saipenwerking met de Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst in deze geest een proef in de omgeving van Rottevalle worden opgezet. Ook elders kunnen echter nog op tal van plaatsen langs de wegen en vaarten op uitgebreide schaal populierenbeplantingen worden aange bracht. Bij een deskundige verzorging der bomen zullen de kosten en moeiten ruimschoots door de opbrengst worden goedgemaakt. Concluderend meende ir. Vlieger, dat het behoud van de hout wallen in het algemeen belang geboden is, omdat zij uit ons landschap niet kun nen worden gemist. Het is dan ook beslist noodzakelijk, dat deze beplantingen, zoals vroeger, 'n waarde krijgen, die in geld betaalt. DE VLAGGEN HINGEN HALFSTOK Van alle openbare gebouwen werd maandag de vlag halfstok uitgehangen: hiermede werd uitdrukking gegeven aan het medegevoelen van het Nederlandse volk met het lot dat Hongarije heeft ge troffen. Ook vele Texelse particulieren hadden dit voorbeeld gevolgd. COLLECTEN IN DE KERKEN Men deelt ons mee, dat ook in de Gereformeerde Kerken van Oosterend en Den Burg a.s. zondag de derde collec te bestemd zal zijn voor Hongarije. „Hebt Uw naaste lief als U zelve". Laat dit uit Uw gave blijken. Al dagen lang leven we mee met. de gebeurtenissen in Hongarije. Afschrik wekkende tonelen spelen zich ginds af. Allerwege leeft de behoefte om tegen 't onrecht, dat zich ginds voltrekt, iets te doen, om het volk te helpen, dat zo held haftig voor zijn vrijheid strijdt en dat weer in de duisternis dreigt te verdwij nen. Wat kunnen wij doen? Welke moge lijkheden staan er voor U en voor ons open, om althans iets te doen, om te po gen iets van de verschrikkelijke nood te lenigen? Het vluchtelingencomité Texel meent, dat er mogelijkheden zullen zijn om te helpen, al kan zij zelf op'dit moment ook nog niet overzien welke mogelijkheden dit zullen zijn. U zult gehoord hebben, dat duizenden vluchtelingen de Oosten rijkse grens overgekomen zijn; tot op vandaag al meer dan 15.000. Vijftien duizend van huis en haard verdrevenen, waaronder velen, waarvan zelfs het ge zinsverband werd verbroken. Duizenden vrouwen en kinderen met geen ander bezit, dan de kleren die zij droegen. On der de vluchtelingen bevonden zich vele kinderen, die een kaartje droegen, waar op stond: „Zorg voor onze kinderen; wij blijven om tot het uiterste te vechten". Wat is de toekomst van deze mensen? Moeten zij evenals die duizenden anderen verkommeren in kampen? Is er dan geen andere mogelijkheid voor de duur, dat een terugkeer naar het eigen land onmogelijk is? Naar wij vernamen zou Oostenrijk, dat reeds overvol met vluchtelingen zit, reeds een beroep op andere landen - waaronder Nederland - gedaan hebben, om ook een deel van deze vluchtelin genstroom op te nemen. Reeds deed de Raad van Vakcentralen in dit verband een beroep op de Nederlandse Regering om haar grenzen voor de Hongaarse vluchtelingen te openen. Hier ligt een mogelijkheid om te hel pen; ook voor ons en voor U. Snelle hulp is dubbele hulp, zegt men, en daarom doen wij reeds thans een beroep op de Texelaars om ons adressen op te geven, waar één of meer vluchtelingen kunnen worden opgenomen. Wij zullen - even als vorig jaar - weer trachten een con tingent kinderen, in dit geval Hongaarse kinderen, op Texel onder te brengen, doch uiteraard is het niet onmogelijk, dat thans ook andere groepen onderge bracht zullen moeten worden. Wij zou den de mogelijkheden van Texel in dit verband reeds thans willen inventarise ren en verzoeken, daartoe een ieder, die ruimte en gelegenheid heeft zich uiter lijk a.s. zaterdag op te geven bij mevr. A. de Koning-van Ramshorst of op het raadhuis. Ook telefonische opgave is mo gelijk. Vermeldt U er de gewenste leef tijden even bij, eveneens of U een jon gen of een meisje, een man of vrouw of echtpaar wenst. De vorige winter heeft Texel getoond te weten welke plichten de menselijke verbondheid ons oplegt. Ook thans weten wij niet tevergeefs een beroep op Uw medewerking te doen. Het is een ieder duidelijk, dat elke wijze van hulp aan het Hongaarse volk of aan de Hongaarse vluchtelingen, veel geld zal vragen. Naast de hierboven ge noemde aktie wil het comité dan ook reeds thans een inzamelingsaktie hou den. Het comité verheugt zich erover, dat ook thans de Texelse Courant zich bereid heeft verklaard als coördinatie punt voor alle giften in geld voor dit doel te dienen. Wie uwer dan ook geen gelegenheid heeft zelf Hongaarse vluch telingen op te nemen zal deze aktie door middel van geldelijke bijdragen kunnen steunen. Bijdragen zullen zowel bij de redaktie van de Courant kunnen worden afgegeven, als ook gestort kunnen wor den bij een van de Texelse bankinstellin gen ten gunste van het vluchtelingen comité. Als heel Texel er zijn schouders onder zet zal ook Texel in staat zijn een klein stukje van het leed, dat door de overweldiging van het dappere Honga rije is ontstaan, te lenigen! Het comité vluchtelingenhulp Texel: Den Burg: mevr. J. E. de Koning-* van Ramshorst; mevr. L. Schalkwijk- Donker; mevr H. J. Elias-Koot; mevr. P. Goedendorp-Blok; mevr. Laan-Kistema- ker; mevr. J. Wassenaar-Wilmink; mevr. A. Witte-Kuip; mevr M. Kuip-Huijsman; mevr. A. Bruin-Over; mevr. J. v.d. Vlies- Koopman; mevr. P. A. G. de Waard- Alderlieste; mej. K. Hönigesz; kapelaan H. A. Stam. Den Hoorn: Ds. C. H. van Rhijn. Oudeschild: mevr. J. Koning-Bruin. De Koog: mevr. E. H. Luberti-van Bergen. Oosterend: Ds. P. C. Klijnsma. De Cocksdorp: Ds. W. A. Soesan. De Waal: de heer J. Mijwaard. SOCIALE DIENST Het kantoor van de Sociale Dienst zal op zaterdag 10 en op woensdag 14 no vember a.s. gesloten zijn. Voor dringende aangelegenheden kan men zich vervoegen ter gemeente secretarie. BEVOLKINGSONDERZOEK OP T.B.C. ONDERZOEK TE DEN BURG Belangrijke mededeling 1 Het onderzoek van de bevolking van Texel zal worden afgesloten met een onderzoek op 15, 16, 18 en 19 november a.s. te Den Burg, speciaal voor de rest van de bevolking van Den Burg. De oproepkaarten zullen eerdaags wor den toegezonden. Ook bestaat op die dagen nog gelegen heid voor die bewoners van Texel, die op andere onderzoekdagen verzuimden te komen. Het is b.v. bekend, dat ver scheidene mannen van Den Burg ver stek hebben laten gaan bij het reeds ge houden onderzoek aldaar. Wij mogen hier nogmaals met klem verzoeken toch vooral deze laatste gele genheid te benutten. Het gaat hier om een voor ons allen uiterst belangrijke zaak! Het onderzoek-schema voor die dagen zal U nog tijdig worden bekend ge maakt. Reeds nu kunnen wij meedelen, dat er speciaal voor mannen gelegenheid is op donderdagavond 15 november en op maandagavond 19 november a.s., van 19.00 tot 21.00 uur. Het Bestuur van „Het Witte Kruis" HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond om 8 uur Samenkomst in het Noorden ten huize van de fam. Jac. Roozendaal. Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden, in de leeftijd van 67 jaar, van onze oud-directeur, de heer P. A. de Rode De wijze, waarop hij sinds de oprichting de belangen van onze N V. gedurende vele jaren heeft gediend, zal bij ons in dankbare herinne ring blijven voortleven. Raad van commissarissen, directie personeel van de N.V. Texelse Electriciteitsmaatscha pij Texel, 3 november 1956 DE BAZAR VOOR S.V.O. De bazar voor S.V.O., de Oosterenj Sportvereniging, heeft het pra resultaat opgeleverd van 718, Zaterdag was de drukte ontegenzegg lijk het grootst en toen stroomden meeste centen in het laadje. Er werd die dag niet minder dan twaalf taart gewonnen en vier wekkers. Het was niet alleen geven, maar óók nemen! De prijzen van de verloting zijn niet allemaal afgehaald. Het damespo horloge viel op no. 58 oranje, het here polshorloge op no. 610, groen. De op 342 groen, het tafelkleed op blauw. Deze prijzen kunnen tot zaterd a.s. worden afgehaald bij de heer Mosk, Schoolstraat. De pop heette Christina, maar naam werd door niemand geraden, kaas woog 3 pond en 13 gram. 1 Janny Vlaming Md. raadde slechts gram tekort en was zodoende de gek kige winnaar. Tonny Boogaard bleek de beste schi ter van de dag èn van de week, zodat niet alleen met een beer (een imitat beer, hoor) naar huis ging, maar ook een fragment voor zijn toekomstige t zet te pakken heeft en wel een fr tafelkleed. De hoofdprijs van de Balk een taart, ging naar Jb. Timmer Het feest werd o.a. opgeluisterd d', een „Johnny-programma" verzorgd d( de heer S. Dros, wiens medewerki zeer op prijs werd gesteld. Veel is er van de goederen niet ov< gebleven, het restant zal samen met goederen van de gymafdeling wordTe|ier verloot. [e|s> Dank zij deze goed geslaagde bai soir, kan de penningmeester weer enkele er, s gen vooruit. bei got op i elf 1 chtig A maar half lansti irse i goec amei TEXELAABTJES U kunt voordelig terecht op zaterdag in onze groentenhal in de Kantoorstraat geopend van 9 tot 17 uur. De markt- groentenboer Te k. een geregistreerd kui- kalf. Jac. Hin de Nes Te k. nieuwe Jersey japon m.44, blauw-grijs, niet gedragen en klein zwart zakketeltje. Wil- helminalaau 27 Te k. een bietenmolen. Gravenstr. 11, Den Burg Te k. stoofperen (Gieze wildemans) 10 pond voor fl,- en z.g.a.n. Engels ledikant. A. Witte, Molenstr. 34 He-eft U bloempotten nodig? Wij hebben een grote partij in voorraad in alle ma ten. bloemisterij Jac. Hin Czn Kogerweg 14, Tel. 261 Te k. 4 a 5000 kg voerbieten. Groenkraag. D. Medema, Hoekstr. 4, Oosterend Te k herenjas m. 52 en z g.a.n. meisjesregenmantel plm. 10j. C. Gielis, Westerweg 8 Met grote dankbaarheid aan God geven wij kennis van de geboorte van onze zoon die bij het H. Doopsel de namen ontving Cornelus Antonius Ernst A. Zijm-Koper S Zijm Den Burg, Texel 3 november 1956 De Westen H 117 Met grote b'ijdschap ge ven wij U kennis van de geboorte van ons dochter tje en zusje Maria Jannetje (Makjan) M. Westdorp-Zoer W. Westdorp Denny Box 646 station A Kilimat B.C Canada 21 oktober 1956 Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Marinus Gerard S. Dootjes- van Boven B. Dootjes Hannie Gea Wiep De Cocksdorp C 19, Texel 4 november 1956. In plaats van kaarten. Simon van Heerwaarden en Joke Hulskamp hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats hebben op woens dag 21 november a.s., des morgens 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Jozef te Alkmaar. Alkmaar, 2 nov. 1956. Anjelierstraat 4 Ropjeskuil 28. Receptie van 2.30 tot 3.30 uur Ropjeskuil 4. Toekomstig adres: Ropjeskuil 28, Alkmaar Hiermede heb ik de treurige plicht U in kennis te stellen van het overlijden van mijn beste, zorgzame man, de heer P. A. de Rode, oud-directeur van de N.V. Texelse Electriciteitsmaat- schappij, in de leeftijd van 67 jaren J. de Rode-Rooker Den Burg, Texel, 3 november 1956, Warmoesstraat 34a. De crematie zal plaats hebben te Drie- huis-Westerveld op woensdag (heden) te 12 uur. Heden overleed plotseling mijn gelief de man Arie Blok, opzichter Rijks Kust- verlichting Den Hel der, in de leeftijd van 59 jaar. Mede namens wederzijdse familie, K. Blok-de Graaff Den Helder, 4 november 1956, Badhuisstraat 30. De teraardebestel ling heeft plaats woensdag (heden) op de Algemene Be graafplaats te Egmond aan Zee te 14 uur. Voor de vele blijk van belangstelling, beti gen wij, ook namens w derzij dse familie, oi hartelijke dank. M. Bakker E. M Bakker-Veej „Kapberg" B 151, Den Burg, nov. 1956. G em. geb Voor de vele blijken belangstelling bij ons lBr- s welijk ondervonden zegg - wij een ieder hartel dank J. Witte C. J M. Witte Bastiaa en M S Witte M Witte-Witte EVE berei in id te »o tin than Hiermede betuigen onze hartelijke dank vt t de vele blijken van belan 1 stelling bij ons huwel ir/ ondervonden te N. Sch J. Kikkert C. Kikkert-Looyestt De diakenen en ket voogden der N.H. Gemee te Den Hoorn houden zitting voor het in ontvangst r. men van de !and volkstuinhuur op vrijdaj nov. a s. 8 uur in Ons Hi De Ver van Oudleerli gen houdt op donderdai november des avonds 8 uur in de landbouwscho haar tweede praatavond Spreker: J. Biersma OnderwerpOnderling boerenfonds Tevens worden enige fill gedraaid over Joego Slav GELD credieten uitsluitend gro fl. 1600,— k 3% zonder bo verkrijgbaar, voor elk doel voor iedereen. Gemakkelij voorwaarden, wisselen wachttijd. Vraagt inlichting „Samenwerking", Versto straat 31, Leeuwarden Met leedwezen ge ven wij kennis van het plotseling overlijden van onze hooggeachte oud-chef, de heer A. Blok, Hij zal in onze herin nering blijven voortle ven als een uitnemend chef en goed vriend. Het personeel der Rijks Kust verlich ting Eierland. De Cocksdorp, Texel 4 november 1956. Zen w a 1DEI Het is verstandig Uw nieuwe visitekaar te bestellen, want is de kans groot, dat v u niet meer op tijd kunni helpen. Drukkerij Texelse Courant Voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden, zeggen wij een ieder har telijk dank. G. A. KEIJSER J. KEIJSER-Bakker Oudeschild, nov. 1956. Langs deze weg betui gen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. H. v.d. Werf J. v.d. Werf-de Swart Everstekoog, Texel, november 1956. 5TOOMSTEENHOUWERU ivW. F.STOEL i Ik LUTTm OUDORP Z5./UKM" VRAAGT CATALOGUS Agenten G. BAKELAA Den Hoorn no. 32. M W. KOORN, Den Bul Wilhelminalaan 54. B. GIEZE, E 117a, Ei» C. BOS Holl. weg C57 LOK, De W.ial P. EELMAN, De Koog

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2