V V Halve eeuw geleden WACHTEN SPORTIEF AUTO- COATS duurt altijd lang! Bouw vau een uieuw watergemaal De Smulpot een huishoudster ledenvergaderin Adsp. uitvoerin Ledenuitvoerin jakej UITVOERING Naaister Schemer lamp en bedrijfsruimte NORDUCHT Ve f 5,00 Jerrycans inhoud 20 lite 'ikk BEKENDMAKING De Burgemeester van Texel brengt on der de aandacht, dat in de duinen nabij De Koog in verband met een daar heer sende rattenplaag vergiften zullen wor den uitgelegd. Deze verdelgingsmiddelen bevinden zich in afgesloten kistjes, waarop het woord „vergift" is aangebracht. Met het oog op het doel van deze actie worden de ouders verzocht hun kinde ren er nadrukkelije op te wijzen de kist jes op hun plaats te laten staan. Texel, 16 november 1956. De burgemeester voornoemd, C. DE KONING. DE HEER EELMAN OVERLEDEN De heer A. Eelman, Schilderend, die woensdag 7 november op de Schilderweg door een personenauto werd aangereden, is donderdagochtend in het ziekenhuis „Parkzicht" overleden. KABEL STUK Den Hoorn. Bij het opgraven van 'n oude kabel langs de MOK-weg, werd bij vergissing de TEM-kabel stuk gezaagd, toen de kabel onder de weg door liep en aan de andere kant afgezaagd zou wor den. Den Hoorn raakte ruim een V* uur zonder stroom. KERKCOLLECTEN VOOR HONGARIJE Op ons eiland is in verschillende ker ken voor Hongarije gecollecteerd. In en kele kerken moet deze nog worden ge houden. De collecte in de Gereformeerde kerk te Oosterend bracht op 721,95, Gere formeerde kerk Den Burg 293,50; N.H. kerk De Koog 130,—, De Waal 42,—, Den Hoorn 161,64, De Cocksdorp 129,Den Burg 300, BOUWVERGUNNINGEN C. Laan Azn., bouw schuur aan de Postweg te Eierland; A. M. van der Slik- ke, Parkstraat 20, verandering winkel pand. BALLERO-PRIJSWINNAARS Woensdagavond is de Ballero-wedstrijd begonnen. Er werden toen reeds vrij veel kansjes gewaagd. Donderdagavond was het aantal liefhebbers nog belang rijk groter. Hier de uitslagen: Woensdag: Dagprijs: J. Buijsman, Wilhelminalaan 50,(9992); 2de prijs P. Kuijper, Kogerstraat 25,(9973); 3de prijs idem 10,(9896); 4de prijs P. Drijver Dzn., Den Hoorn 5,1(9833). Donderdag: Dagprijs: J. van der Vis, Oost, 50,(9983); 2de prijs J. Buijsman Wilhelminalaan, 25,(9966); 3de prijs J. van der Vis, Oost, 10,(9955); 4de prijs J. van Sambeek, Den Burg, 5, (9953). Tot en met donderdagavond was de hoogste stand hoofdprijs 9994 ifmej. Duw Drijver Pd., Den Hoorn). DEN HOORN - DEN BURG De nieuwe duikerbrug halverwege Den Burg en Den Hoorn hoopt men over enkele weken in gebruik te kunnen ne men. De duikers zijn reeds geplaatst. De oude brug - die voor het snelver keer altijd een handicap was - is dezer dagen met medewerking van marine- deskundgien opgeblazen. Dit is in diver se etappes uitgevoerd: men maakte 's morgens namelijk gebruik van lichte la dingen en wel op verzoek van de een denkooihouder: 's morgens vertoeven de eenden nog in d$ kooi en deze zouden stellig opgeschrikt worden en niet terug keren. 's Middags kon de grote en be slissende lading worden aangebracht. De Cocksdorp, 5 oktober 1906. Met het rooien van suikerbieten in Eierland is een begin gemaakt. De oogst valt nogal mede. Ze worden met schuiten van hier naar Oudeschild gebracht, waar ze in tjalkschepen worden overgeladen om verder naar de fabriek vervoerd te wor den. De bieten worden op de weegbrug gewogen. Tot weger is aangesteld de heer T. Buijs Jzn. Jr. Oosterend, oktober 1906. De lijster trek brengt weder vele vogels naar hier. In de kreupelbosjes zijn vanaf 1 oktober reeds talrijke exemplaren buitgemaakt. Adv. Waarschuwing. Degenen, die er belang in stellen of aardigheid in hebben om 's avonds of 's nachts het water uit de ketel van de Stoomdorschmachine te laten weglopen, of enige schroeven los te draaien om op die manier ongelukken te veroorzaken, worden in hun eigen belang verzocht zulks na te laten. H. Kievit. Gemeenteraad van 17 oktober 1906: Onderwerp „Verzoek telefoonhouder te Oudeschild om verhoging van jaarwed de". Door adressant wordt gevraagd zijn salaris te verhogen met 25,en te brengen op 100,en hem verder nog een jaarlijks verlof toe te staan van 7 dagen met behoud van salaris. B. en W. stellen voor het verzoek niet toe te staan. Telkens komt adressant maar weer aankloppen om verhoging. Ternauwernood aangesteld deed hij zulks al. De kosten van de telefoon zijn in deze gemeente al vrij belangrijk en zouden zeker niet weinig stijgen als men boven dien alle salarissen nog ging verhogen. Wat de aanvrage om verlof betreft, meent men ook te moeten adviseren om afwijzend te beschikken, omdat men het beter vindt een regeling te maken voor allen. Zonder hoofdelijke stemmen wordt Overeenkomstig het advies van B. en W. besloten. De Waal, 25 oktober 1906. Donder dag 1 november a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer H. H. van der Vegt, alhier, zijn geneeskundige praktijk in Eierland aanvaardde. Van 1881 tot 1885 had de heer v.d. Vegt zijn woon plaats te De Cocksdorp, van 1885 t.ot heden aan De Waal. Nog steeds neemt de geachte medicus zijn praktijk met opgewektheid waar. GEMEENTE-AVOND HERVORMDE GEMEENTE DE KOOG De gemeente-avond van de Hervormde Gemeente te De Koog werd door 29 be langstellenden bijgewoond. Ds. Waarden- burg hield een inleiding over twee as pecten van het lid zijn: de zielszorg en de zending. Hij betoogde, dat men ook als lid tegenover elkaar zijn taak in deze heeft en dit facet van het christen-zijn niet aan de dominee of andere kerke lijke instanties mag overlaten. Deze in leiding werd door uitvoerige besprekin gen gevolgd. Na de pauze kwam het financiële pro bleem van de gemeente ter sprake. Deze situatie is verre van rooskleurig. Door een juist beleid en drastische be zuiniging en bijdragen van 1,5 pet. door de gemeenteleden hoopt de Kerkvoogdij tot 1958 uit te komen. Lukt dit niet, dan komt de predikantsplaats in groot gevaar. De Kerkeraad heeft moeten beslissen, dat wie na een tweetal bezoeken onwil lig blijft tot het verstrekken van deze bijdrage door predikant en ouderling zal worden gevraagd of het in de bedoeling ligt als lid te bedanken. De verbouwing van de pastorie (voor malige huis hoofd der o.l. school) zal ƒ4000,vergen. Buiten de begroting om hoopt men deze aangelegenheid te kunnen regelen. Er gingen stemmen op om het ge meentewerk om de 4-6 weken een week stil te leggen ten behoeve van het ge zinsverband en huisbezoek, doch dit bleek niet goed mogelijk doordat 't win terseizoen voor De Koog als toeristen centrum aan de korte kant is. De Kerstnachtdienst zal dit jaar te De Koog worden gehouden, maar we gens de kleine ruimte zonder Kerstspel. Het jeugdwerk heeft nog leiding nodig voor twee clubs. Wie melden zich? BLOEMEN SCHIKKEN In de moderne huizen maakt men de ramen veelal groot, omdat men zoveel mogelijk licht in de vertrekken wl laten komen. Bovendien is een ruim, vrij uit zicht ook prettig, vooral als we dan iets van de natuur zien. Kan dat niet, dan brengen we iets van de natuur in huis door er bloemen neer te zetten. Hoe fleu rig en feestelijk staan die bloemen! Ook al zijn het er maar een paar. Eigenlijk behoren we eerst na te gaan hoe wij de verschillende soorten bloemen moeten behandelen, alvorens wij ze schikken. Welnu dan: zet ze minstens twee uren met de stelen een flink eind m een emmer met water, bij voorkeur op een donker koel plekje. Dit is vooral nodig als we bloemen cadeau hebben ge kregen, want dan weten we immers niet hoe lang ze onderweg zijn geweest. Zijn we in de gelegenheid ze zelf te plukken dan doen we dat 's morgens vroeg of 's avonds na zonsondergang. Vervolgens vraagt de vaas onze aan dacht. Daarover kunnen we van mening verschillen. Sommigen houden van va zen met een wijde hals, omdat de bloe men daarin gemakkelijker zijn te schik ken en er langer mooi in blijven. Ze krijgen n.l. in zo'n vaas meer frisse lucht dan in een vaas met een nauwe hals, hetgeen vanzelfsprekend bevorderlijk is voor de levensduur. Natuurlijk moeten we ervoor zorgen, dat de vaas van bin nen goed schoon is, want anders kan het water gauw onaangenaam gaan ruiken. Aan te bevelen zijn de vazen van on doorzichtig materiaal, in wit of pastel tint, want daarin past vrijwel iedere bloemsoort. Doorzichtige vazen varr glas of kristal zijn alleen te gebruiken voor de fijnere bloemsoorten, zoals rozen, an jers, fresia en lathyrus. Een veelkleurige, bewerkte pul doet het niet zo goed, doordat deze te veel de aandacht vraagt, met als gevolg dat de bloemen, die er In staan, niet tot haar recht komen. Als ons boeket lang genoeg diep in het water heeft gestaan, kunnen we met het schikken ervan beginnen. Het aardigste is het als de bloemen als het ware uit de vaas groeien. Dat betekent, dat wij de stelen stuk voor stuk moeten inkorten. Er mogen geen twee stelen even lang zijn. Op het eerste gezicht lijkt het mis schien jammer om de vaak mooie en lange stelen gedeeltelijk af te snijden, maar als we dat niet doen, krijgen we een onnatuurlijk stijf effect. Dan wordt het een bos bloemen met een bos stelen er onder. Hoe anders toont de boeket als wij een aantal stelen flink inkorten i(schuin en met een scherp mesje) en daardoor de bos stelen hier en daar door een bloem doen onderbreken. Heeft de vaas een zeer wijde hals, dan proppen we er eerst wat kippengaas in. Daardoor kunnen we gemakkelijker hier en daar een bloem met een korte steel tussen de andere steken. Als we na het schikken de vaas ergens laag neerzetten, kunnen we „in" de boeket kijken. En dan zien we geen „leeg hart" erin, want met behulp van gaas hebben wij het ge heel harmonisch opgevuld. Het is een mooie z,g. „ronde" schikking geworden. Werken we met bloemen in verschil lende kleuren, dan plaatsen we de don ker gekleurde en de grootste bloemen laag. De kleinere bloemen en de lichtere tinten hoger, de knoppen het hoogst. Let U er maar eens op als U in tuin of park wandelt: de natuur geeft ons hierin het voorbeeld. Natuurlijk is de plaats, waar we onze bloemen neerzetten, ook erg belangrijk. Een bakje, dat Japans aandoet, komt het moois uit tegen een rustige achtergrond, bijvoorbeeld op een tegen een muur ge plaatste kast of tafel. Hebben we een z.g. ronde schikking gemaakt, dan kunnen we die het best plaatsen op een tafel, waar we omheen zitten. De bloemen mo gen dan echter niet te hoog zijn, omdat het storend werkt als we in een gesprek genoodzaakt zijn ons in allerlei bochten om de bloemenvaas heen te wringen, teneinde elkaar te kunnen zien. Een groot bloemstuk vraagt ruimte, terwijl een klein vaasje vrijwel overal past. Tenslotte nog dit: hebt U wel eens be dacht hoeveel een cadeautje aan waarde wint als U het in aardig papier verpakt en in het koord of lint er omheen een fleurig bloempje steekt? (Nadruk verboden). HIJ WON DE WEDDENSCHAP U herinnert zich nog het verhaal van die geit? Dat een kersvers gehuwd echt paar bij de entree van een bruiloftszaal een kwiek geitje ontmoette, dat aan het jonge paar aangeboden werd namens de vrienden met wie het hoofd van de echt vereniging enige jaren geleden een wed denschap had gesloten? Wie het eerst in het huwelijksbootje zou stappen, zou met een geit worden beloond. Een soortgelijke weddenschap werd vijf jaar geleden gesloten tussen een groepje vrienden van Den Burg en om geving. Ze zouden degene, die het eerst huwde met een solide kinderwagen ver rassen. Allemaal trapten ze erin, want geen hunner had nog blijvend contact met die brave Amor gehad. Maar bij het klimmen der jaren ver anderde dat: een hunner kreeg een aar dig meisje in het oog en belandde wel dra op de weg naar het praedicaat „Man" Toen z'n vrienden vernamen, dat er een bruiloft in de lucht hing staken ze de koppen bij elkaar en besloten botje bij botje te leggen om de belofte in te los sen. Wel, het cadeautje kwam keurig op tijd en om niet de laatste te zijn reden ze de spiksplinternieuwe kinderwagen re gelrecht naar het stadhuis. Toen het pasgehuwde paartje de trouwzaal ver liet stond daar „de" kinderwagen al te lonken. Het publiek amuseerde zich zichtbaar en het paartje bleek deze attentie óók zeer te waarderen. GING NET NIET Op het moment, dat een Volkswagen, bestuurd door de heer S. B., de Waalder- straat in reed, naderde een vrachtauto, bestuurd door de heer C. P. B., die trachtte te passeren. De Waalderstraat is bij de Stenenplaats echter aan de krappe kant en het plan lukte daardoor niet: de bumper van de vrachtauto raak te de Volkswagen aan spatbord en lin kerdeur, waardoor nogal materiële schade ontstond. (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewijzen voor boot en trein in voorverkoop bij de V.V.V. RUILVERKAVELING Dezer dagen is men begonnen met de eerste voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van een nieuw waterge maal in de P.H. Polder. Zoals bekend is, staat het oude gemaal op enige afstand van de zeedijk. Tussen het gemaal en de zeedijk ligt de boezem waarin het water wordt gemalen. Deze boezem loost door sluizen rechtstreeks op zee. Bijna ieder jaar kwam het wel voor dat het gemaal één of meerdere dagen niet kon malen, omdat de boezem vol was en door hoge buitenwaterstand niet kon lozen. In de nieuwe situatie zal het gemaal het water door een persbuis rechts- streeks in zee brengen. Het te stichten gemaal zal niet alleen de bemaling van de P.H. Polder voor zijn rekening ne men, maar tevens dienen voor de polders Hoornder-Nieuwland en De Kuil. Op 't moment wordt het water van deze pol- dertjes door een klein gemaal in het Hoornder-Nieuwland in een boezem ge bracht, die vanaf het gemaaltje via de P.H. Polder langs de zeedijk naar de sluizen bij Dogger gaat. Een dergelijke zeer lange boezem vraagt veel onder houd en bovendien zat men ook hier met het bezwaar dat bij hoog buitenwa ter niet kon worden gemalen, wat voor het Hoornder-Nieuwland, dat plaatselijk water met een zeer hoog zoutgehalte heeft zeer funest was. Tijdens de uitvoering van de werk zaamheden nabij het gemaal in de P.H. Polder zal het niet mogelijk zijn het wa ter door de sluizen bij Dogger op zee te brengen. Daarom zal gedurende deze tijd het water van P.H. Polder, Hoornder- Nieuwland en de Kuil via het zgn. „bre de kanaal" nabij boerderij „Ceres" in het waterlopenstelsel van de Gemeen schappelijke Polders komen. C. v. Gr. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. C. H. van Rhijn Zendingscollecte 19.30 uur Ds. Van Reijendam Onderw.: „Uw wil geschiede" Zendingscollecte De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Zendingscollecte Den Hoorn 10 uur Ds. Van Reijendam De Koog 7 uur Ds. Waardenburg Zendingscollecte De Waal 11 uur Ds Waardenburg Zendingscollecte Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Collecte voor Hongarije Oudeschild 9,30 uur Ds. Waardenburg Collecte voor Hongarije GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. Vegter van Noord-Scharwoude Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Hoekstraat 38, Oosterend Oosterend 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Sluijs 2 uur Kinderdienst Den Hoorn 19.30 uur dhr. M. C. Postema proponent A.D.S. Oudeschild 19.30 uur Ds. Van der Zwaag Collecte t.b.v. Mennofonds Wijkavond na de kerkdienst. TEXELAARTJES 3 regels f0,60; elke regel méér f 0,20. Ónder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. f0,20 meer. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting In Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B.,Den Burg, Tel. 85 Radio herstellen? VONK opbellen! Telefoon 78 en 273 P. C. Kaan, Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Gevr. klein kolenfornuis met prijsopgaaf. Brieven onder 868 bureau v.d. blad Te k. goed onderh. Jawa 250 cc. (1940)' met-of zonder eigenbouw zijspan en was machine m. 220 v. Buis, Mo- lenstr. 63 Te k. gevr. een goed onderh. box. Kogerstr. 7, tel. 68 Te k. wit emaille fornuis in goede st. met pijp. Te bevragen: J. Goudswaard, Oudeschild 120 Te k. nieuwe zw.-crème gewatt. peignoir m. 40, mohair swag ger, rafblauw m 40, getaill. mantelcamel, m. 40, licht blauwe getaill. mantel m.40, 2 paar kinderlaarsjes m. 0 en 1 Drijver, Wilhelminal., tel. 366 Ingrid Moojen is haar plastic pop kwijt. Wie heeft haar gevonden? Gaarne zie ik haar terug op Stenenplaats 10 Te k. een paar voet balschoenen. Ift. 10-12 Jr. en prima stofzuiger. Eelman, Schilderend 45b Te k" 2- peis. ledikant, wringerbox, rolbezem en koffiemolen. Na zaterdagmidd. 3uur, N Won der, Schildereinde 8 Tek. divan, haardkachel en 2 ta fels. J. Daalder, Weststr. 51, Oosterend Te k. z.g.a.n. voetbalschoenen. K.de Leeuw Den Hoorn 2 Te k. schrijf bureau, Schildereinde 60 Te k plm. 25 ton pr. Gaka voerbieten. C. Smit. Schilder- weg 124,^Den Burg Te k. 2 paar nette voetbalsch.. Ift. plm 8j. en een paar voor volwassenen, prijs billijk, P Moerbeek. Hoogerstr. Enige en algemene kennisgeving Met blijdschap en dank baarheid geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Ada i(Adriana Maria) B. van Beek-Witte W. van B.eek en Kinderen Texel, 13 nov. 1956. Heden werden wij verblijd met de geboorte van een Dochter Joke die bij het H. Doopsel de namen ontving Johanna Maria Th. Schraag- du Porto Jac. Schraag en Kinderen Oudeschild 242, Texel, 13 november 1956. Met blijdschap en dank aan God geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje Engelbertha Elisabeth Maria Wij noemen haar Bettie. G. HOPMAN-Boogaard G. HOPMAN Waarland, 13 nov. 1956, Volleringweg D 30b. GETROUWD: Jan Kortenhoeven en Frédérique A. André 3121 E Lee, Tucson, Arizona, U.S.A. 10 november 1956. Hiermede geven wij kennis dat hedenmorgen in het ziekenhuis Park zicht te Den Helder is overleden, onze lieve man, vader en groot vader Arie Eelman Jbz. echtgenoot van Anna Gieles in de ouderdom van 63 jaar. Namens de familie A. Eelman-Gieles Den Burg, Texel 15 november 1956 Schildereinde 73 De teraardebestelling zal plaats vinden op maandag 19 nov. a s. 2,30 uur vanaf Schil- dereind 73 Hiermede betuigen wij U onze hartelijke dank voor de belangstelling, betoond bij het overlijden van onze geliefde vader ARIS VAN DER VIS In het bijzonder onze dank aan dokter Renout en zuster Mettau voor de hulp van de overledene bewezen. Ds. v.d. Zwaag voor de troostwoorden en dragers en kleedopleg- sters voor de laatste eer de overledene bewezen. Namens de familie: P. v.d. Vis Arisz. Oosterend, Texel, Kerkplein 8, november 1956. iVEED Hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij ons huwelijk ondervonden M. Broekman J. Broekman-v. Fxel „Zeeland", Eierland Texel Onze hartelijke dank aan allen, die van hun belangstelling en deelne ming blijk hebben gege ven bij de ziekte en het overlijden van onze on vergetelijke vader, be huwd- en grootvader JOH. DE GRAAF Johzn. Joh. de Graaf N. de Graaf-Jansen D. J. de Graaf M. de Graaf-Smit Voor de zeer vele blij ken van belangstelling bij ons huwelijk onder vinden, zeggen wij een ieder hartelijk dank. W. BARHORST F. BARHORST-Bruin Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank, ook namens wederzijdse ou ders, voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. P. DRIJVER L. DRIJVER-Kalf Oosterend, Texel. Hiermee betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van be langstelling bij ons huwe lijk ondervonden. A. Bakker R Bakker-Reij Brede Hof 12, EspelN.OP Voor de talrijke blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden, zeggen wij, mede namens wederzijdse ouders, har telijk dank. A. G. DEKKER A. DEKKER- Duinker De Koog, Texel, november 1956. Maandag 19 Nov. hopen onze lieve ouders R. Henstra en R. W. Henstra Mollenhof hun 35jarig huwelijksfeest te vieren. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun kinderen en kleinkinderen: De Koog- N. G. Kikkert-Henstra KI Kikkert Paula-Rudi Ina-Paultje Johan Henstra Slootdorp- H. v.d Berg-Henstra J. A. v.d. Berg Cors Receptie van 8.30-9 30 Ho tel 't Witte Huis, De Koog komt alweer! Zaterdag 4 uur in Oosterend present. Zondag half vier snoept De Waal. Zondag half vijf kan De Cocksdorp smullen. GEVRAAGD op een veebedrijf omtrek Behagen. Geen werk van boerderij Brieven onder lett. G K aan Boekhardel Raven, Schagen ALLEN die iets te vorderen heb ben van, verschuldigd zijn aan, of onder hunne berusting hebben van, alsmede allen die borg tochten hebben lopen ten laste van mejuffrouw Heintje Kuijper, ge woond hebbende te Oos terend op Texel, Kerk straat 2 en overleden 29 oktober 1956, worden verzocht hiervan opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van no taris G. J. B. Mulder te Den Burg, voor of op 15 december a.s. V.V.V. d afdeling Den Hoon !en"ee op dinsdag 20 novembj aar in Loodsmanswelvagi Aanvang 8 uur Gym. Ver. Oosteroiiü op zaterdag 24 nov. loor r iochte: ^ootir aerk ;aan v alloze die rordt iaar J !ijm i lussel jaar g )oster op zaterdag 1 dec. a ^drijf ;aar d hans lewoo: aan ei ree rordt Dit lierszi lis, v< fspee Js je ipzich ierblo eten Muziekvereniging De Havenkanters op zaterday 17 nov i Eigen Gebouw te Oudeschild Aanvang 8 uur. Fabrieksaardappels Zij, die nog aardappel er we zouden willen lever leeft aan de fabriek Scholtei ijn v( kunnen daarvan uiterl der g a.s. maandag tijdens !e ko markt nog opgave do voord bij de L.T.B., Weststn 8, Den Burg. Wij zullen dan trai ten deze nog op tijd de fabriek te krijgen, mers de campagne volgende week af. kan weer elk voorkome werk aannemen. Br. no 87Ü bur. v d in moderne klassieke slijl elke prijs. MARTIEN BAKKER Ballero- bono Te koop gevraagd in winkelcentrum Den Ba [0un^ Brieven met voll. inl bur. v d. blad onder nr de ideale rijwiellan voorradig in sport tourmodellen f 18,50 U k ug ei ;an d e: jojinke reeg uimtf oefte iinit, zerk, child lijn, iun v aodei icht, en ri itrim nstal! atuui iere intwc laak Een loen i iruid' je gei Fee kijf, 'en k lou k voor het bewaren vat petroleum, benzine enz DIRK WITTE CZN. Teleloon 224 Er Rijwielhandel ZEGllaag tel. 150 iiet-t rakar Volkswagenbusjes jfrde te huur voor kleine gei reel schappen met en zone fan c chauffeur. elf. Van Koningsbruge dijkt Loodsgracht 22 Jein, Den Helder, tel. 20 )aar ran 1 lan i •eziei jerin boe re vintE lezer en moge werr (ling, In rij ze :aad gel ijl gekleed zijn d< vord leuke meisjes- ven ;ierin lat d met lat 1 ioudi uit onze nieuwe „vrj koeie en blij"-collectie kin- dermode. De ideale 7/8 meis- jesmantels voor eet jonge „spring-in- veld". Een sportieve mante! voor weer of geen weer. Prachtige kwaliteiten en fraaie tinten ve lours capuchon, ge- voerd met donzig* teddy. Prijzen als 46.75, 39,75 34,71 27,75 Het is maar 'n weej dat „De Bijenkon ook Uw meisjes be& kleedt. erb; moet melk de n houd ?rod vat misst schie ieg 1 voor hoge Vore 'P, t stree stap( dat den Be van over CES Den Helder

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 2