I r MAGGI HOOVER BOUILLON 1.000.000 BAKKER S IJZERHANDEL 1 \m - weede blad •l Het is de moeite waard om uiterst precies te zijn op het merk koffie, dat U koopt. LEKKERE koffie... dat is Douwe Egberts Koffie... het fijnste van de plantages... met zorg behandeld... op een speciale wijze gebrand door de grote vraag altijd om bij Uw winkelier verkrijgbaar TEXELSE COURANT ZATERDAG 1 DECEMBER 1956 Wij tonen en demonstreren U de stoom- of droogstrijkbout! Invochten overbodig! Het zwaarste strijken nu een ple zierig, licht werk. De Hoover vocht in, terwijl U strijkt - met stoom I Daarnaast de ideale droogstrijkboutTwee strijkbou ten dus voor één geldr. 65.-. Vraag vrijblijvend demonstratie. Nog 2 ft minuien, Ans I Voor o weggaat nog even oen lekkere kop bouillon I I t MAGGI GOUDBOUILLON, zeker? Ja, graag, dal is de lekkerste, die ik ken MAGGI GOUDBOUILLON Is de zuiverste, lekkerste en krachtigste vleesbouillon, die U zich denken kunt, met fijngesnipperde jonge groenten erin. Fijn in stamppot - prima om een stevige soep van te maken. En bovendienwat een besparing aan tijd en geld Per doosje met twee tabletten 28 Ct. voor 1 liter bouillon. ZO ZUIVER ALS GOUDI W/M1H... Z EGT GOUDREKELTJE GEMEENTE-AVOND IN DEN HOORN Vorige week donderdag werd in „Ons Huis" een gemeente-avond van de Her vormde Gemeente gehouden. Bij de opening wees Ds. C. H. van Rhijn op de nieuwe mogelijkheden t.a.v. de eredienst, wanneer de gerestaureer de kerk in gebruik is genomen. Men besloot de personen en noden, die in de voorbede aan God zullen worden opgedragen voortaan vooraf te noemen. Inzake de verkiezing van ambtsdragers besloot de vergadering van lidmaten de kerkeraad voor de komende 6 jaar te machtigen. President-kerkvoogd M. J. Kikkert deelde mede, dat de lasten de komende jaren met 2.000,zullen stijgen, maar een verhoging van de verplichte hoofde lijke omslag leek de kerkeraad niet ge wenst. Voorgesteld werd deze verhoging door vrijwillige bijdragen op te vangen. Vele wolveehouders zullen voortaan een kerkschaap als vrijwillige bijdrage schenken, waardoor de helft van het be nodigde bedrag al zou zijn opgebracht. De andere helft zou door middel van intekening bijeen moeten komen. Een gemeentelid bracht naar voren, dat hij als bollenkweker gaarne een bepaal de hoeveelheid bollen zou willen af staan; dit dus in navolging van wat de boeren gaan doen. Voorzitter deelde mede, dat binnen kort een rondschrijven aan alle lidmaten zal worden gericht. Na de pauze werd een filmstrook over oude gerestaureerde kerken vertoond, waarbij de nadruk werd gelegd op de inrichting van diverse kerken. Een centrale plaats zullen kansel en avondmaalstafel tegen de Oostmuur van het kerkgebouw krijgen. De kansel komt uit een kerk uit Bleiswijk en dateert uit de 18e eeuw. De verwarming zal bestaan uit een combinatie van electrische straal- en voetverwarming. TOEKOMST IN DE KUSTVAART Ongeveer 800 kustvaartuigen varen vandaag de dag onder Nederlandse vlag. Een machtige vloot waar wij allemaal terecht trots op mogen zijn. Meer dan de helft van het totale aan tal Nederlandse koopvaardijschepen be staat uit kustvaartuigen! Al deze schepen - groot en klein - hebben mannen nodig. Jonge mannen, die een toekomst willen bouwen in de kustvaart - een tak van scheepvaart, die vooral na de oorlog een enorme ontwik keling te zien heeft gegeven. Deze pittige schepen bevaren de zeeën in ons oude Europa en vèr daarbuiten. Zij steken de oceaan over, zij gaan naar Noord- en naar Zuid-Amerika, zij liggen in Afrikaanse havens, aan de Oost- zo wel als aan de Westkust. Zelfs reizen naar Nederlands Nieuw-Guinea zijn al gemaakt. Flinke knapen zijn nodig, die iets van het avontuur in het bloed hebben, maar het ook de baas kunnen omdat er boven dat verlangen naar avontuur een wil ligt. Een wil om een goede toekomst op te bouwen in de kustvaart. Beginnende bij de lagere rangen, dan naar de school banken om voor stuurman te leren en later zelf kapitein op zo'n schip en wie weet misschien zelfs wel eigenaar, want dat is nog altijd een mogelijkheid die bij de kustvaart bestaat! Natuurlijk willen we niet allemaal stuurman of kapitein worden. Dikwijls trekt het hart meer naar de techniek - naar het inwendige van ieder schip: de motor. Nu, wie daar van houdt kan op deze moderne kustvaartuigen terecht. Deze schepen ziin uitgerust met prachtige ma chines van vele honderden paardekrach- ten. Zo zijn er dus mogelijkheden genoeg, temeer daar naast het dekpersoneel en het machinekamerpersoneel ook nog de man in de kombuis, de kok staat. Ook al een belangrijk man aan boord, die zijn vak kennende, dan bovendien nog een zeer gewaardeerd man is. Want een goede maaltijd na een hele dag buitenlucht vindt altijd waardering. Over dit alles en nog veel meer hoopt de heer H. A. Groothuis maandag 3 december a.s. in Hotel „De Graaf" een lezing met film te houden. Het feit, dat jongens met niet meer dan lagere schoolopleiding kunnen op klimmen tot 1ste machinist en kapitein moet aanleiding zijn tot flinke belang stelling van de zijde der jeugd. BRIDGEN Uitslag 5e competitiewedstrijd: A.: 1. Mevr. Keijser-Bruin 57.75% 1) 2V*. Backer-Broekman 55.95% (14) 2Vs. Bos-Gieze 55.95% l( 8) 4. Echtpaar Beemsterboer 54.17% (13) 5. mej. Hattuma-Kok 48.21 (15) 6%. Echtpaar Boersma 46.43% i( 9) 6%. Echtpaar v.d. Heerik 46.43% 5) 8. mevr. Wonder-Stolk 35.12% B.: 1. Mantje-Veenema 61.11% 2) 2. Dam-Dros 58.33% 6) 3. Bakker-Brücher 54.86% (16) 4. Echtpaar Jouwersma 52,78% i( 3) 5. mevr. Kooijman-Wessels 52.08% 4) 6Vs. Van Dam-Raven 46.53% (11) 6Vt. Roeper-v.d. Werf 46.53% 7) 8. van Lenten-Koorn 42.36% i(12) 9. Echtpaar Pelgrim 35.42% (17) Volgende competitieavond donderdag 6 december 8 uur. Gemiddelde percentage 21 nov. 1956: 1 Keijser-Bruin 56.03 2) 2. Mantje-Veenema 55.54 3) 3. Echtpaar Jouwersma 55.14 i( 1) 4. Kooijman-Wessels 52.21 6) 5. Echtpaar v.d. Heerik 52.08 4) 6. Dam-Dros 51.70 (10) 7. Roeper-v.d. Werf 51.10 5) 8. Bos-Gieze 51.09 <11) 9. Echtpaar Boersma 50.93 7) 10. v. Heerwaarden-de Vries 50.90 9) 11. Raven-v. Dam 50.34 i( 8) 12. v. Heerwaarden-v. Lenten 48.32 (13) 13. Echtpaar Beemsterboer 46.73 (16) 14. Backer-Broekman 46.67 (17) 15. Hattuma-Kok 45.60 1(15) 16. Bakker-Brücher 44.30 (19) 17. Echtpaar Pelgrim 41.41 <18) KLAVERJASDRIVE T.B.V. DE V.A.R.A.-SPEELGOEDACTÏE Oudeschild. De klaverjasdrive van de „Doormars" ten bate van de V.A.R.A.- speelgoedactie trok 40 koppels, waaron der van De Mok en Den Burg. Het batig saldo bedroeg 45, 1. P. Kleve-T. Dekker 8661 pnt. 9 marsen 2. P. Vos-T. Eelman 8012 pnt. 2 marsen 3. J. D. Koning-P. Schagen 7283 pnt. 4 marsen; 4. J. Blom-M. Koning 7212 pnt. 6 marsen; 5. S. en D. Hemelrijk 7033 pnt. 6 marsen; 6. J. Kuiper-Gerbr. Dekker 7027 pnt7. Tj. Bergstra-D. Backer 6879 pnt. Het echtpaar Krijnen-Blom kreeg de eerste prijs voor de meeste marsen; het koppel Rijver-Butter een troostprijs voor het laagste aantal (4189 pnt.). Behalve de troostprijs werden alle prijzen behaald door Oudeschilders. VOORTGANG RIOLERING De uitbreiding van de moderne riole ring vordert gestaag. Dit vele tonnen vergende object wordt stap voor stap uitgevoerd. Dezer dagen vond de aanbesteding plaats van rond 2700 meter riool van 30 en 40/60 meter middellijn. Voor de som van 129.950,was de fa. Polman en Van Tiel, Heiloo, de laagste inschrijf ster. Het materiaal wordt door de gemeente zelf geleverd. In totaal zijn de kosten dan 170.000,—. Het betreft aanleg van betere riole ring door de Kogerstraat, Schoonoord- weg, Achterom i(Achter de Weverstraat dus), Kantoorstraat, Groeneplaats, Prof. Keesomlaan naar het Groentje, uitbrei dingsplan Noordwest (Den Burg) achter de Gollardsstichting, Dorpsstraat te Ou deschild, Achterweg idem en Singel idem, alsmede het terrein voor de zo merhuisjes te De Koog. e e I n e m e r s keert de Onderlinge Levensverzekering -Mij~ te s Gravenhage aan U allen uit als winst over het afgelopen tijdvak A. Bctsema - De Waal 67 - Telefoon 531 Vertegenwoordiger voor Texel PLATTELANDSVROUWEN BELUISTERDEN INTERESSANTE CAUSERIE Vrijdag 23 november j.l. kwam de Bond van Plattelandsvrouwen bijeen in de Landbouwhuishoudschool. De presidente, mevr. Laan, kon een flink aantal dames welkom heten. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken was de beurt aan de spreekster van deze avond, mevr. v.d. Wardt-Kikkert, die als arts verbonden is aan het Prov. Zieken huis te Bakkum Het onderwerp was „de moderne verzorging van geestes zieken". Spreekster begon haar inleiding met te zeggen, dat de uitdrukking verzorging tegenwoordig niet meer van toepassing is. Immer door de nieuwe geneesmidde len kunnen veel patiënten na, soms ja renlange, verpleging weer als genezen ontslagen worden. Vooral de laatste twee jaren is dit zeer toegenomen. Geen wonder dat mevr. v.d. Wardt dan ook zeer enthousiast over haar werk is en er heel graag over spreekt. Vroeger werden deze patiënten uit de samenleving verwijderd en opgesloten, verder deed men niets voor deze stak kerds. Op het eind van de vorige eeuw begon men met de verpleging in speciale in richtingen. Werden de patiënten aan vankelijk in bed gehouden, tegenwoor dig gelden heel andere richtlijnen en laat men de verpleegden geschikt werk verrichten. Als ontspanning wordt gehandwerkt en de vorige winter was er zelfs dansles met een tussenbal, waar zeer geanimeerd aan deelgenomen werd. Zo wordt de inrichting voor die groep mensen, die door hun zwakzinnigheid niet geschikt zijn voor de samenleving, een echt tehuis, waar ze na hun jaar lijkse vakantie weer graag heen gaan. Ook ouden van dagen, die thuis moei lijk zijn, worden hier liefdevol ver pleegd. Jammergenoeg is er een lange wachtlijst en staan er van de 1050 bed den 300 leeg door gebrek aan verpleeg sters. Voor meisjes die in de verpleging willen, ligt speciaal hier een prachtige taak. Nadat mevr. v.d. Wardt iets verteld had over de moderne geneeswijze en enige vragen beantwoordde, was het jammergenoeg tijd geworden deze prach tige lezing te beëindigen. Mevr. Laan bedankte spreekster heel hartelijk en riep allen een tot weerziens toe op de adventsavond. SINT NICOLAASl St. Nicolaas, goed Heilig man. Komt weer met de stoomboot an. Wordt nu ieest'lijk ingehaald. Maar niet overal, bepaaldl En de jeugd verheugt zich al, St. Nicolaas haalt het paard van stal. Zal weer komen, met zijn Piet, Gaat rijden, 's nachts, als men 't niet ziet. Moet dit blijde kinderfeest, Nu historie zijn geweest? Oosterend en Oost daar kwam hij al. Heerlijke intocht, blij geneugtl Goede Heilige, oude Bisschop, Ieder deelde in die vreugd Samen kan men veel bereiken, 't Is maar éénmaal in een jaar. Dat Sint Nicolaas komt kijken. Dus een intocht, met elkaar. Houd dan hoog, deez' schoon' traditié. Van het weldoen van de Sint, Dat de intocht, met ambitie. Moge slagen voor het kind A. v. L.-B. BONTE AVOND MIDDEN-EIERL AND Een groot aantal Eierlanders heeft zaterdagavond de weg weer gevonden naar de school in Midden-Eierland, waar de tot traditie geworden Bonte Avond hen tot laat in de avond gezellig heeft bezig gehouden. Om precies 8 uur kondigde commissie voorzitter Joh. de Graaf het optreden van een dameszanggroepje aan, dat o.l.v. mevr. Meindertsma de avond opende. In een vlot tempo werd hierna de rest van het uitgebreide programma afgewerkt. In bonte afwisseling volgden de schets jes elkaar op, afgewisseld door muziek van Mia Beerling en Jan Stammes, die ook het huisvrouwen-orkest begeleidden, dat o.l.v. de dirigente mevr. Kalf voor menige vrolijke noot zorgde. Het zou ons te ver voeren alle mede werkers te noemen. Zonder hun ver diensten te kort te doen, willen we toch niet nalaten de heren Roeper en Van Maldegem te roemen voor hun uitbeel dingen (resp. als zenuwachtige a.s. papa en als arts) in hun kostelijke schets. Ook de heren Bekker wisten de zaal met hun liedjes tot daverende lachbuien te be wegen. Een der hoofdpunten was tot het laatst bewaard. Nadat juf. Dijt op het toneel was ontboden, kon zij ter gelegenheid van haar verjaardag een lang gekoes terde wens in vervulling zien gaan: na mens alle ouders werd haar door vier jongens een scooter aangeboden. Dat zij er nog maar vele sigaretten mee mag be vuren! De aan het slot gehouden verloting, waarvoor zoveel enthousiasme bleek te bestaan, dat het aantal loten te klein was, stelde vele gelukkigen in staat met een mooi prijsje huiswaarts te keren. De niet-afgehaalde prijzen vielen op: rood 208, 118, 360, 141, 560, 612, 685, 724, 734, 774, 690. Groen: 20, 475, 481, 514, 596, 874, 549. De prijzen kunnen aan de school wor den afgehaald. MINDER GEVAARLIJK Het talud van de vijver in plan Zuid wordt momenteel belangrijk gewijzigd en wel gebracht van 1/3 op 1/8 tot 1/10, zodat de heining straks kan verdwijnen en het minder steile talud zal worden beplant. En een verfraaiing èn een tijdige opheffing van de ernstige drei ging, die de oorspronkelijke toestand in zich hield. ADSPIRANTEN OOSTERENDER GYMVERENIGING GAVEN GESLAAGDE UITVOERING In „Het Wapen van Amsterdam" heb ben de adspiranten van gymnastiekver eniging Oosterend zaterdagavond een zeer geslaagde uitvoering gegeven. Mevr. Daalder-Barhorst wenste allen een pret tige avond toe. „U zult wel nieuwsgierig zijn wat er komt". Inderdaad, vooral de ouders van de deelnemers en deelneem sters! Begonnen werd met een vrije oefening van de grootste meisjes. Ze oefenden keurig op de maat van de muziek. Ver volgens toonden de 5- en 6-jarige turners en turnsters hun kunnen. Erg leuk ge daan, hoor, evenals de balkoefening door de grootste meisjes. Het verliep naar wens. De grootste jongens wilden trou wens voor hen niet onder doen. De heer D. Koorn heeft ze prima opgeleid. Nu stonden ze onder leiding van de heer A. Keizer, doordat de heer Koorn enige tijd ziek geweest was. Hierna genoten we van een zangspel letje door de kleintjes, die zich met volle overgave van hun taak Icweten. Alle eer ook aan de leidster, mej. N. Agter. Na dat de jongens hun oefening op de bank hadden gedemonstreerd, werden grond- oefeningen uitgevoerd. Jammer, dat het podium daarvoor te laag was, zodat het publiek nu te veel ontging. In de pauze werd na een inleidend woord van de heer Keizer een verloting gehouden, die vlot slaagde. Mevr. Daal der-Barhorst won de hoofdprijs, een heerlijke taart. En laat haar man nou de cake winnen, die zijzelf gebakken had. Deze werd opnieuw verloot en ging nu naar mevr. v.d. Vis-v. Houte. En zo wa ren er meer prijzen, o.a. drie worsten, die altijd zeer gewild zijn! Het tweede deel van het programma bood ook weer velerlei: jongens en de grootste meisjes op de brug, een zang spelletje van de middenklasse, een be wegingsspelletje door de kleinsten, waarbij Jellie op een gegeven moment spijbelde en zomaar op moeder's schoot kroop. Ook de tweede klassers voerden de brugoefeningen leuk uit. Gewaardeerd ook werd het zangspel letje, dat ons aan Koning Winter herin nerde en waarin Jan Renout een echte baanveger was. Ook waagden grootvader en grootmoeder een baantje. Besloten werd met een vrije oefening door de oudste meisjes. Aan het slot werd de heren Koorn, Keizer en Daalder een surprise aange boden.

Texelsche Courant | 1956 | | pagina 3