9 roen in het harL, F ZATERDAG 5 JANUARI 1957 71e JAARGANG No. 7109 TEXELSEWCOURANT Uitgave N.V. v h- Langeveld de Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 Verschijnt woensdags en zaterdags* Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank- Postgiro 652. - Abonn- pr- 2,25 p. kwart, -f 20 ct incasso. Adv- 10 ct p. mm (INGEZONDEN) Eierland, Texel. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik u het volgende te yillen opnemen in Uw blad, waarvoor lij voorbaat mijn dank. In uw blad van 29 december hebben vij kunnen lezen hoe ook de oudjes in ,e Gollards Stichting Kerstfeest gevierd .ebben. Persoonlijk vind ik het altijd een prachtig gezicht de oudjes te zien zitten op het zuider zonnetje, knus achter de amen. Toch meen ik zo vrij te mogen zijn mge kritiek uit te oefenen, niet op de udjes, maar op het bestuur. Toen dit rusthuis klaar was en het evolkt moest worden, heb ik hieraan een klein beetje mee mogen werken. Ons is toen opgedragen bij de Protestan ten een huis aan huis-actie te voeren om te komen tot een fonds, waardoor ook de minder draagkrachtigen in staat wer- len gesteld van dit mooie rusthuis ge- [ruik te maken. Naar ik meen mocht •ze actie geslaagd heten. Maar wat zien we nu? Verschillende mensen sturen de witanties onbetaald retour, althans op at gedeelte van ons eiland wat ik 'met Ben Hervormde vriend bewerkt heb. openlijk is het alleen dit gedeelte, maar >ch heb ik mezelf de vraag gesteld: loe komt dat?" Wij hebben de mensen idertijd verteld, dat de kwitanties aan boden zouden worden in de zomer, an is het leven nu eenmaal goedkoper m in de winter, en zo was het ons ook >gedragen. Maar het bestuur schijnt ze ever in de winter aan te bieden, en el bij voorkeur in december als alles en dereen om geld komt. Ook is me de vraag gesteld door een mateur: „Wat gebeurt er nu met m'n ;ld en wat is het uiteindelijk resultaat?" anzelfsprekend moest ik het antwoord huldig blijven, want ik weet het ook et. Persoonlijk ben ik er van overtuigd, Lt de diverse diaconieën met de ove- ge bestuursleden de zaak heus wel la- reilen en zeilen, maar zo denkt blijk- lar niet iedereen er over. Het publiek il nu eenmaal weten waar het aan toe en daar kan m.i. niets tegen wezen. Is t niet mogelijk, dat b.v. eens per jaar n verslag in de Texelse Courant komt? Het bestuur en verder ieder welden- nd mens zal het met me eens zijn, dat at door een prachtige samenwerking stand kwam op den duur niet mag rwateren. Laten we de Gollards Stich- ig blijven zien als de trots van het otestantse volksdeel op ons eiland. F. Oosterhof, Eierland IXEL VIERDE DE JAARWISSELING it Wij hebben in verband met de oude- irsviermg door de jeugd veel minder ichten ontvangen dan in voorgaande en", aldus vernamen wij van de zijde p politie. De klachten, die ons bereikten hebben i bovendien ter zijde moeten leggen, Int wie zich oudejaarsavond als toe- iouwer op de Stenenplaats waagt moet f ook de consequenties accepteren, jt is erg beroerd als je met een be- adigd paar nylons huiswaarts moet er zijn nog wel belangrijke schade- iten te noteren, maar ja, wie niet zo 'standig is om zich ver van het 'nt" te houden, moet ook de gevolgen t zijn rekening nemen. Aldus is onge- ir de opinie van de politie. 'uurwerk op oudejaarsavond wordt ju uenmaal niet tot de afdeling balda digheid gerekend. Overigens: ze begon- e|i soms al weer dagen te voren te don eren en dat is niet de bedoeling; heren: elontheffing voor dit festijn geldt voor et tijdstip tussen twaalf uur en half hi, dus onmiddellijk na de overgang an het oude in het nieuwe jaar. Als dan P gillende keukenmeiden worden aan stoken, hoef je ook niet meer je klokje raadplegen of het al zo ver (weer) is De politie vertelde ons, dat op de fond van de 31ste december som- dge jongens op zeer onverantwoorde- jke wijze met vuurwerk omgingen: ze lerpen allerlei projectielen tussen kerk- ingers. Het zou dienstig zijn als de iders in deze enige medewerking ver enden. Als wij het wèl over baldadigheid illen hebben: tijdens de gladheid door tel hebben verschillende jongens zich rlijk misdragen door b.v. vlak voor mobilisten, die de handen reeds vol Iden, over te steken, zodat in sommige 'allen de voertuigen na krachtig rem- i, tegen stoepen of muren aanschoven, ien dame, die op de Stenenplaats in r auto wilde wegrijden, werd door 'n P jongens gemolesteerd: zij lieten de slippen, waarna deze een halve slag raaide. De bestuurster kon weer zien zij verder kwam. Een van de belhamels werd in overleg et de ouders in het politiebureau aan werk gezet: regels schrijven van „Ik as geen Heer in het verkeer INGEKOMEN personen Janus Troost, van Vught, Boslaan ld iar Texel, a.m. ms. „Marsdiep" en echt- n Jules Tjoelker, van Noorddijk, ïsterhoogebrug, p0p Dijkemaweg 80 a.r D®n ®u.r&- Gravenstraat 20, met an;i?eS. Visscher, van Steenwij- rwold, Tuk I 99 naar De Zes 12 Den irg. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 28 dec. 1956 t.m. 3 jan. 1957 Ondertrouwd: Melle J. van Sikkeleras en Renetta Keijser; Pieter Duinker en Annegien J. Wiering. Getrouwd: Johannes Smit en Maria D. J. Rutten. PUBLIKATIE VAN DE CULTURELE RAAD Maandag 7 januari De Cocksdorp, „De Hoop", filmavond Ned. Blindenbond. Dinsdag 8 januari Den Burg, „Casino", Oogstdankdag LTB. Den Hoorn, „Loodsmans Welvaren" film avond Ned. Blindenbond. Woensdag 9 januari Den Burg, „Oranjeboom", Contact-avond gez. landbouwcoöp. met spreker en film. Oudeschild, „Bondshuis", Opening be- j aardensociëteit. Oudeschild, „Eigen Gebouw", filmavond Ned. Blindenbond. Donderdag 10 januari Den Burg, „Oranjeboom", propaganda- kunstavond Ned. Blindenbond. Vrijdag 11 januari De Koog, „De Toekomst", filmavond Ned. Blindenbond. Den Hoorn, „Loodsmans Welvaren", Uitvoering fanfarekorps D.E.K. Den Burg, Aula, ouderavond Dr. Jac. P. Thijsseschool. Den Burg, „Texel", Alg. verg. Ver. Texel tot t.b.c.-bestrijding (abortusfilm). Zaterdag 12 januari Den Burg, „Texel", prijsuitreiking paar densportvereniging. Den Hoorn, „Loodmans Welvaren", Uitvoering fanfarekorps D.E.K. De Cocksdorp, „De Hoop" Toneelvoor stelling SVC „De dochters van de baas". AAN DE HAND GEWOND De oude jaarsviering is te Oudeschild niet geheel zonder ongelukken verlopen. Tijdens het afsteken van talloze voet zoekers en bommetjes, kreeg de 15-jarige J. v.d. M. een dergelijk exemplaar in zijn jaszak geworpen. Toen hij het ding er uit wilde halen, ontplofte dit, waarbij zijn hand zodanig werd verwond, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. SCHOON SCHIP GEMAAKT In de avond van de 31ste december heeft de jeugd van Den Hoorn de oude jaarsavondtraditie gehandhaafd door te speuren naar alles wat niet door boer en burger onderdak was gebracht. In het dorp zelf hadden ze geen succes, maar op een erf in De Westen vonden ze twee wagens op luchtbanden en die werden in triomf naar de achter Den Hoorn gele gen duinen vervoerd. Ze werden op een hoog duin geplaatst en de eigenaar moet maar weer zien hoe hij z'n bezittingen thuis krijgt. TENTOONSTELLINGVERSLAGEN VAN DE „TEXELSE SPORTFOKKERS" In december bezochten de leden van L ovengenoemde vereniging de Prov. Tentoonstelling te Winkel en de Nat Kersttentoonstelling te Den Helder. In Winkel behaalden de Franse Hang oorfokkers W. Rijk en P v.d. Molen, resp. 1 zg, 2x zzg en 2 x zg. P. v.d. Molen werd met een witte ram, jong (zzg) de beste Franse Hangoor en tevens fraaiste grote rassen. W. Rijk werd met een jonge voedster de fraaiste in de klasse: Fr. Hangoor voedsters. Ook op de Kersttentoonstelling te Den Helder, waar tevens de clubshow was ondergebracht, werden mooie successen geboekt. Er waren hier van Texels aller mooiste dieren ingezonden. Fraaiste dier werd de Fr. Hangoor, voedster wit, fraaiste van de clubshows en werd mooiste Fr. Hangoor der tentoonstelling en mooiste dier grote rassen, 1 zzg. In de klasse Fr. Hangoor bont werd D. Bakker nummer één. W. Rijk werd num mer twee, een opmerkelijke prestatie, daar dit een dier is, geboren in juni, met een gewicht van bijna 10 pond. Dit dier zal nog veel van zich laten horen. In Fr. Hangoor konijngrijs werd Rijk nummer één met een voedster, 1 zg. Mooiste dier op 1 na werd R. Jonker met W. Wener ram, tevens beste Wener van jong der gehele tentoonstelling lzg. A. J. Barhorst werd met VI. Reus fraaiste clubshow 1 zg. In Havana en Gouwenaar waren mevr. Barhorst-Dijker en mej. Barhorst weer heer en meester en wel met 1 zg. Een goede G. v. Bourg van Witsiers kreeg gg, jammer dat dit dier nog niet geheel klaar is, evenals de bl. van Beve- ren van G. Barhorst en Alaska van mej. D. Barhorst. Ook de jeugdleden van de Sportfok- kers deden het prima. M. Vermeulen werd met een Hollander ram, fraaiste Hollander der tentoonstel ling. Zie je wel, dat het gaat als je de goede voorlichting maar krijgt. Ook het jeugdlid H. Mooien volbracht hetzelfde huzarenstukje met een Rex. Hij werd nl. fraaiste Rex bruin. Was het dier op kleur geweest, dan was deze nog ho ger in predicaat gekomen. De Sportfokkers kunnen zich verheu gen over prima opfokmateriaal en er zijn thans weer enige fokdieren in België aangekocht. W. R., secr. VERKEERSONGELUK Zondag is de 77-jarige fietser R. S., doordat hij te veel naar links ging rijden op de Schilderweg met zijn voorwiel in aanraking gekomen met het achterwiel van een hem passerende jeugdige wiel- rijdster. Hierdoor kwam hij te vallen en liep een ernstige beenbreuk op. VEE OP DE WEG Van de zijde der politie vernamen wij, dat er de laatste tijd nogal eens een koppeltje vee, voornamelijk schapen, op de wegen wordt aangetroffen. Tijdens de afgelopen feestdagen heeft de politiejeep op één traject zeker zesmaal moeten stoppen wegens het op de weg tippelen van wolvee. De eigenaars van wolvee wordt met klem aangeraden de nodige maatregelen te treffen, opdat verkeers ongelukken voorkomen worden. In zulke gevallen moet onvoldoende omheining stellig als de oorzaak worden beschouwd. Ook tijdens dikke mist werd een koppel schapen op de weg ontdekt. De politie is aan het schapendrijven geslagen, maar heeft uitraard geen po ging kunnen doen om de schapen op het perceel te jagen, waar zij thuishoren. Hier schuilt dus weer een nieuw gevaar: de kans op besmetting. NEDERLANDSE BLINDENBOND Kaarten voor de propaganda-filmavon- den zijn a 0,75 verkrijgbaar bij de vol gende adressen: De Cocksdorp: Ds. W. A. Soesan, Pas toor Z. v.d. Klein en mevr. J. v.d. Veen- Eelman; Den Hoorn: Ds. C. H. van Rhijn, mevr. A. Lap-Terpstra en W. H. Bakker, Den Hoorn 17. Oudeschild: mevr J. Koning-Bruin, mevr. A. Zoete-Blom en pastoor Wanna. De Koog: mevr. Luberti, mevr. Zwan- Plessius en Ds. A. W. F. Waardenburg. Voor de propaganda-kunstavond te Den Burg op donderdag 10 januari a.s. zijn kaarten a 1,verkrijgbaar bij: mevr. M. F. van Sluijs-Bijl, Kogerstraat 17a; mevr. J. Wassenaar-Wilmink, Witte Kruisweg 18; mej. E. Dijt, Warmoesstr. 20; mevr. Buisman-Woestenburg, Wil- helminalaan 84; J. Hooijberg, Wilhelmi- nalaan 112; mej. D. Witte, Schilderend 35; mevr. de Waard-Alderlieste, Park straat 18; G. A. Oskam, Schoonoordweg 16a. TIEN JAAR FRIESKE KRITE FEESTAVOND OP 15 JANUARI Op 18 november was het 10 jaar gele den, dat de Frieske Krite werd opgericht. Het initiatief hiertoe ging uit van de heren Goënga, Dokter en wijlen de heer IJska. Een advertentie in de Texelse Courant bracht op 10 december veel Friezen in Hotel „Texel" bijeen. Het resultaat hiervan was, dat gestart werd met 110 leden, onder voorzitterschap van de heer Dokter, later naar Friesland vertrokken. De bedoeling van deze ver eniging is niet, zoals velen ten onrechte menen, een groep apart te vormen, maar een paar maal in het winterhalfjaar een gezellige avond te verzorgen in de voor de Friezen zo eigene taal. Dat ook ande ren hier belangstelling voor hebben, ge tuigen de vele niet-Friese leden en do nateurs. Het is de Frieske Krite echter niet al tijd voor de wind gegaan. Ook deze ver eniging heeft zijn ups en downs gekend. Gelukkig is men de laatste te boven en mag de Krite zich in de belangstelling van haar leden verheugen. Het kan ech ter nog veel beter. Er zijn nog vele Friese Texelaars, die geen lid zijn. Daar om, Friezen en Friezinnen, nodig ik U hierbij uit tot het bijwonen van onze feestavond in „De Oranjeboom" op dins dag 15 januari. Voor U zal optreden het bekende Leeuwarder Toneelgezelschap „Die Jounpraters" met het stuk „As it bloed sprekt". Friezen en Friezinnen, denk aan de eerste regel van Uw volkslied „Fries bloed tsjuch op!". En wordt lid van Uw Frieske Krite. S. K. NIEUW „KOTEX" SUCCES Zaterdag 22 en zondag 23 december werd in Laren de Provinciale Konijnen tentoonstelling gehouden. Aangemoedigd door de plaatselijke successen hadden ook weer enkele Kotex-leden hun dieren op deze Prov. keuring ingezonden. J. A. Barhorst behaalde 1ste zg in de Weners, ram oud. 1ste gg in zilvervossen. C. A. Pool had zg in de Tans. H. A. Witte verwierf een fraaie beker met Blauwe Wener, voedster, oud, 1 zzg. Tevens de beste ingezonden Wener van NH.; een dochter van deze voedster bracht het ook tot 1 zzg. Deze was de beste jonge Bl. Wener en verder de beste op 3 na van alle Weners (39 ingezonden Weners). Dit is een zeer groot succes op een Prov. keuring en bewijst dus duide lijk de goede kwaliteiten van een stam. Nu is het wachten nog op de grootste Konijnententoonstelling van Nederland op 18, 19 en 20 januari in Musis Sacrum te Arnhem. S.V.O.-nieuws van polder Eijerland. Wegens terreinafkeuring hadden we zondag geen wedstrijd. A.s. zondag waarschijnlijk geen wed strijd, daar dan Gouden Kruis-wedstrij- den worden gespeeld. ONTRUIMING DIENSTWONINGEN Het gemeentebestuur van Texel vestigt de aandacht van werkgevers en werk nemers in de landbouw, voor wat be treft de ontruiming van dienstwoningen, op het volgende: De huisvestingsmoeilijkheden in deze gemeente maken het noodzakelijk, dat indien door beëindiging van het dienst verband de werknemer zijn woning moet ontruimen, of de werkgever de beschik king over zijn dienstwoning wenst te verkrijgen, hiervan zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk 21 januari e.k. opgave wordt gedaan bij de ambtenaar voor de huisvesting, Raadhuis Den Burg. Texel, 5 januari 1957. Burgemeester en wethouders van Texel, De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer OUD-TEXELAAR BEVORDERD Onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. J. Wuis, chef van de garages en werkplaatsen van de gemeentepolitie te 's-Gravenhage, is per 1 januari 1957, be vorderd van Technisch Hoofdambtenaar A tot Technisch Hoofdambtenaar B. S.V.C.-nieuws De afgelopen zondag werden alle wed strijden afgelast. Voor zondag zijn er geen wedstrijden vastgesteld. A.s. maandagmiddag begint de jeugd- gym weer onder leiding van de heer Van Veen. Nieuwe leden kunnen zich melden op de lesuren. Bent U al voorzien van kaarten voor de uitvoering van 12 januari, uitsluitend voor leden en donateurs? Middenstanders e.a., die rekeningen voor onze vereniging hebben, worden verzocht deze voor 12 januari bij de penningmeester, de heer C. de Waard, af te geven. Aan allen, die hebben medegewerkt onze oliebollenactie op oudejaarsavond te doen slagen, onze hartelijke dank. DAMCLUB TEXEL Uitslagen en standen van 28 december: Jeugd: M. Stam-P. v.d. Wulp 0—2 P. Bruin-W. Laan 02 I. Moerbeek-J. Moerbeek 11 J. A. v.d. Slikke-H. Verstegen 20 A.: J. Vinke-J. Hooijberg 02 C. Dijker-S. v. Heerwaarden 11 Jac. v. Heerwaarden-C. Meedendorp 11 Joh. D. Bakker-S. Ros 02 C. v. Heerwaarden-W. A. v. Zeijlen 20 B.: P. Keijser Dzn.- P. W. Kooi 20 Jb. Koorn-J. J. de Beurs 02 C. P. Burger-J. P. Stam 11 C.: J. Hillen-F. van Sambeek 02 J. A. v. Enst-C. Vinke 20 J. J. Lafeber-Jn. Koorn 20 De fraaie partij tussen C. Dijker en S. van Heerwaarden hield de belangstelling der ovrige leden lang gaande. Pas rond de 70e zet kon C. Dijker de remise defi nitief veilig stellen. Jeugd: P. Bruin 11 9 0 2 18 J. Vonk 10 7 0 3 14 J. A. v.d. Slikke 9 6 0 3 12 H. Verstegen 10 5 2 3 12 J. Moerbeek 10 4 3 3 11 J. v.d. Bout 10 5 1 4 11 I. Moerbeek 10 4 3 3 11 W. Laan 11 4 2 5 10 T. Verheye 9 4 1 4 9 P. v.d. Wulp 11 3 2 6 8 K. Schoorl 8 0 1 7 1 M. Stam 9 0 1 8 1 A.: S. van Heerwaarden 11 7 4 0 18 C. Meedendorp 13 6 5 2 17 W. A. van Zeijlen 11 4 5 2 13 S. Ros 10 4 4 2 12 C. Dijker 7 4 3 0 11 J. Hooijberg 11 4 2 5 10 Joh. D. Bakker 10 1 5 4 7 Jac. v. Heerwaarden 11 1 4 6 6 C. v. Heerwaarden 6 1 2 3 4 S. Bakker 8 2 0 6 4 J.' Vinke 4 0 0 4 0 B.: P. W. Kooi 12 6 4 2 16 J. J. de Beurs 11 6 3 2 15 C. v.d. Werf 12 5 5 2 15 Jo Schoo 10 6 2 2 14 S. van Heerwaarden 9 4 4 1 12 Jn. Stam 10 3 4 3 10 A. Vinke 11 3 4 4 10 P. Keijser Dzn. 12 4 2 6 10 A. v.d. Slikke 9 4 0 5 8 C. P. Burger 12 2 4 6 8 G. Dros 11 2 3 6 7 Jb. Koorn 11 1 3 7 5 C.: R. Zijm 11 8 2 1 18 D. v.d. Werf 11 8 1 2 17 J. A. van Enst 14 8 1 5 17 Jn. Koorn 10 6 1 3 13 J. Hillen 13 6 0 7 12 C. Vinke 9 5 1 3 11 F. van Sambeek 12 3 4 5 10 P. Bakker Dzn. 6 2 1 3 5 J. J. Lafeber 10 3 0 7 6 Jac. Bink 10 1 1 8 3 J. Wietsma 8 1 0 7 2 BIJ ONS IN AMSTERDAM Maken de rondvaartboten hun gebrui kelijke route, zij het dan wat minder dan in augustus en werkt men hard aan de IJ-tunnel. Op de Dam in en om het pa leis, bij ons Nationaal Monument placht men bij tijd en wijle plechtigheden te verrichten en behoren poppenkast, snel tekenaar, tot de vaste attracties. Vrij ge regeld kunt u er een auto zien staan, als prijs voor een liefdadig doel. Een Amsterdammer ..gokt" graag, maar geeft ook graag. De Amsterdamse grachten kunnen eventueel nog gedempt worden, met de duizenden geparkeerde auto's, waarbij de aantallen die over het asfalt snellen maar buiten beschouwing worden gelaten. Zo langzamerhand zal er „bij ons in Amsterdam", om elke vier kante meter grond gevochten moeten worden. Woning- en utiliteitsbouw, in dustrieterrein, havenuitbreiding, Schip hol slokken zoveel op, dar. de Hoofdstad uit z'n jasje is gegroeid. Als je dan, na de weken op Texel te hebben doorgebracht weer overmeesterd wordt door het enerverende leven van de grote stad, dan is de overgang wel erg groot. Zeker, Texel heeft ook zijn pro blemen, maar in vergelijking, heerst er bij U, een goe-gesapige rust, waar men zo intens naar kan verlangen. Want niet zodra zijn de deuren van het Jan Ligt- harthuis geopend of de jeugd stroomt binnen en groeien ook wij uit in tal en last. September,kermis bij ons in de Jordaan. Pardon, „Festival"! Een meer dan duizendkoppige jongeren- schare, beoefent een soort gewrichts techniek, dat swing, of rock and roll wordt genoemd. Als dat „festijn" achter de rug is, kunnen we pas aan „rustig" clubwerk beginnen. In oktober en no vember hadden we tweemaal een volle zaal met ouders en jeugd, waarbij de nieuwste filmstrips van Texel en activi teiten rondom het J.L.nhuis, hét evene ment was. December is, „bij ons in de Jordaan", de zwaarste en duurste maand van het winterseizoenmaar ook vol verras singen. Hoe kan het anders, dat wij hier in Amsterdam de verjaardag vieren van de Goed-heilig-man! Twee onderwijs instellingen in Amstèrdam-Zuid hielpen Sinterklaas aan speelgoed en boeken voor de jeugd van de jordaan, waarvan de leerlingen van één school, liefst 500 prachtige boeken cadeau gaven. Thoral- do, de prijswinnaar Kindergoochelen en Poppentheater heeft daar nog luister bij gezet. Een heer, uit een zeer oud Am sterdams geslacht, was bij het festijn tegenwoordig de gehele avond. De uitwerking van dit bezoek, vond ik de dag voor Kerstmis in mijn brieven bus, namelijk een cheque vanéén duizend en vijf honderd gulden! Voor aanschaf klankfilmapparaat en beste vrienden, het is een pracht toestel hoor. Onze kerstfeesten waren wel de hoog tepunten in de laatste maand van het jaar en dankbaar mogen we constateren, dat er velen zijn geweest, die ten spijt van ongunstige omstandigheden de jeugd van het J.L. huis niet hebben vergeten. 1956 mag dan voor ons werk een jaar van zorg geweest zijn, maar toch ook van uitbreiding en vooruitgang. Wij mogen ons gelukkig prijzen, de sport en gymnastiekzaal vlak naast het J.L.-huis gelegen, nu alle dagen te onzer beschikking te hebben. Tevens kunnen wij vermelden, dat voor de Jordaan- jeugd de Noorderkerk beschikbaar is ge steld. Iedere zondagmorgen verzorgen wij nu een eigen Jeugddienst, iets wat zover als ik weet, zich nimmer heeft voorge daan in de Jordaan. Er wordt nu aan gedacht om op het J.L.-huis een klokken stoel met luidklok te plaatsen, omdat er geen ruimte is in het torentje van de Noorderkerk. Waar wij nu zo in de loop der jaren, krachtens onze arbeid voortdurend con tact mochten hebben met vele Texelaren, meende ik goed te doen door middel van „Onze Texelse Courant", bij de aanvang van dit jaar allen hartelijk te bedanken die in 1956 hebben meegeholpen, dat contact te verstevigen. Vanzelfsprekend wens ik, mede na mens mijn jordanertjes in de allereerste plaats de Vroede Vad'ren van de Ge meente Texel, haar bevolking, waarbij natuurlijk de Redactie van dit blad is in begrepen, een gezegend Nieuwjaar. Hartelijk dank, aan de Redactie die gelegenheid schonk, om u langs deze weg weer op de hoogte te stellen van de stand van zaken.bij ons in Amsterdam, zonder correspondent te zijn of over journalistieke gaven te beschikken. Joh. K. A. Schreuder, Jan Ligthart-huis (Met dit laatste bedoelt onze vriend Schreuder natuurlijk „Met de hand op m'n hart, wat ik schreef is voor de volle honderd procent wéér", red.) DIENSTREGELING T.E.S.O. Geldig van 25 nov. 1956 t.m. 28 febr. 1957 Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 12.10 14.55 18.10 Van Den Helder: 6.30 10.45 13.25 16.25 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.45 11.30 16.00 18,20 Van Den Helder: 10.30 12.45 17.20 19.35

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 1