SUNIL Sunil voorde witste was Douwe Egberts VERBOUWINGS-OPRUIMING mi Nutsspaarbank Een hoogtepunt van de dag - BONTMANTELS en, Drukkerij Texelse Courant witste zakdoek waarmee blinddoekt „DRIE VROUWEN'1 'n Cadeautje Garage A. Kievit Tel. 58 Taxi Garage Reij AMSTERDAM Kalverstraat 113 gratis all-risks verzekerd Vergelijk en profiteer van onze extra voordelige aanbieding VOOR AL UW DRUKWERK Naar de Westfriese Flora te Bovenkarspel. een trip per bus Katholieke Arbeiders Beweging Voor de a.s. Feestavond .met 't minste werk! Deze speciale Pickwick-theepot is nu verkrijgbaar voor 750 punten, verpakt bij C Douwe Egberts koffie en g thee. Deze fraaie pastel- X I kleurige theepot is op de I volgende punten beter: 1 Tuit kan niet lekken. 2 Grote opening, waardoor gemakkelijker schoon te i' I maken. il 3 Het hoge kraagdeksel L"'A stevig bevestigd ens het schenker. het ogenblik waarop Moeder jong en oud verkwikt met een kop geurige Pickwick thee! Verrassend opwekkend is de smaak van deze fijne Engelse melange. Kenmerkend is ook de rijke volle afschenk. Laat UW gezin, UW gasten, gemeten van deze voortreffelijke thee. Ceylon melange u.f ct. Engelse melange g8 ct. Pickwick Thee zakjes doosje van 20 stuks 102 ct. doosje van 10 stuks ct de fijne Engelse Melange FEUILLETON door W. KERREMANS 53. 't Zou moeilijk zijn om met Tinus alleen het werk dat voor hem lag te doen, maar alles was beter dan met zo'n kracht te blijven doorgaan. Toen hij 's zaterdags Jacob zijn loon gaf, reikte hij hem het dubbele bedrag over en zei: „Hier zijn 2 weken loon, Jacob. Je be hoeft niet meer terug te komen". „Niet meer terugkomen? Wat bedoelt U? Heb ik soms mijn werk niet gedaan?" „Ja, maar niet zoals ik het wil". „Wat mankeert er dan aan?" „Er mankeert zoveel aan, dat ik je niet langer kan gebruiken". „Jijjijhijgde Jacob. „Jij gooit mijn er ook uit, jij wilt hier alleen de baas zijn hè. Best man, ik heb jou niet nodig. Een man as ik kan overal zijn loon verdienen, maar dat zeg ik je, dat ik er voor zorgen zal dat je geen andere in mijn plaats krijgt en dan mot jij maar zien het met die lamzak van een Tinus hier te klaren. Saluut meneer de direc teur". Venkel ging naar Tinus, vertelde hem dat hij Jacob ontslagen had en vroeg of hij iemand wist, die in zijn plaats kon komen, maar alleen een flinke en bruik bare kracht wilde hij aannemen. Tinus dacht lang na en zei langzaam, dat het niet zo gemakkelijk zou zijn zo een te vinden. „Een jongen wel, weet je. Die jongen van Ketels, die heb me al zo lang aan me kop gezanikt om hier te komen. Dat jong is nou dol op paarden". „Dat is juist wat we nodig hebben, Tinus. Hoe oud is die?" „Nou, ik schat dat ie met de Paas niet ver van de 15 af zal zijn". „Uitstekend, Dat is goed. Meer heb ik niet nodig. Een jongen, die van paarden houdt en dit werk graag doet. Wat is hij nu?" „Hij is bij die verver in de leer, die onderlaatst hier is geweest". „Stuur hem morgen of vanavond eens bij mij". ,,'t Zal gebeuren, meneer". De jongen van Ketels, die Ariaan heette, kwam met een verheugd gezicht diezelfde avond bij Venkel en werd aan genomen. Venkel ging met hem naar de verver en kreeg gedaan dat Ariaan de volgende week al in dienst kon treden. Het was een enthousiaste knaap, die glansde van vreugde, nu hij bij de paar den was en die met een zoekende ijver en opgetogenheid zijn werkjes deed. Venkel was niet de directeur, die bij het werk stond toe te zien, dat zou later wel komen, nu stak hij zelf 's morgens tot 's avonds de handen uit de mouwen en werkte als de twee anderen. Hij had na de arbeid herhaaldelijk besprekingen met mevrouw Horsting, gaf verslag van wat er nog gedaan moest worden en be trok onderwijl ook de handel in paarden in zijn voorstellen. Het bedrijf was na enige weken on herkenbaar veranderd. Mevrouw Hor sting geraakte er niet over uitgepraat en haar twee zoontjes Wim en Jan liepen met bewonderende blikken rond. Venkel had de noodzakelijkste reparaties door de timmerman en de metselaar laten uit voeren, de verver was een week lang be zig geweest en het gehele terrein plus stal waren een lust om naar te zien. Me vrouw Horsting had Venkel verschei dene malen haar innige voldoening ge uit, over hetgeen hij in zo korte tijd had kunnen bereiken met zo weinig hulp. Zij schreef een lange brief aan Kortebas om hem te danken voor zijn goede raad en beschreef wat Venkel tot stand bracht. De weg van Equi naar het dorp was 'n grintweg. Venkel fietste die dagelijks enige malen en nu de donkere dagen wa ren aangebroken, leverde de onverlichte weg voor hem geen moeilijkheden. Soms reed hij met Tinus samen naar het dorp, maar dikwijls ook was hij alleen. Dat was als mevrouw hem nog vragen had te doen en hij haar berichten bracht en zij hem met thee wachtte. Zo was het ook op een avond, een don kere avond met slechts een flauw begin sel van maanlicht, dat Venkel naar huis reed, alleen. Hij fietste niet snel en over dacht de aankoop van een nieuw paard, waarover hij met mevrouw had gespro ken, toen hij voor zich twee schaduwen zag, twee mannen. Een alarmbel rinkelde in hem, hij herkende de gestalten: Vink en Jacob. Snel volgden toen de gebeur tenissen elkaar op. De twee voor hem gingen uiteen, zodat zij elk aan een kant van de weg kwamen en hielden stil. Een barmhartig lichtstraaltje van de maan gleed over het ijzerdraad dat zij beiden in de hand hielden en over de weg span den. Venkel trapte met alle kracht voor waarts om nog te pogen langs hen heen le komen en week naar de kant, waar Vir^k stond, maar deze schoof nog meer naar de berm, Venkel kon hem niet meer voorbij en op het laatste ogenblik schoot als een vonk de gedachte door hem wat hij moest doen. Met volle vaart botste hij tegen Vink op, vloog over zijn wegval lend rijwiel, maar kon Vink vastpakken. Door de schok stortten beiden op de grond, Venkel niet boven op zijn tegen stander, maar wat opzij, zodat Vink hem niet tegen zijn buik kon schoppen. Hij had de man met een hand bij zijn haar gegrepen en bonsde diens hoofd zo hard hij kon enige malen tegen de vaste grond en beukte met de andere op diens ge zicht, waar hij het treffen kon. Vink werd gehinderd door de fiets, die op zijn benen lag, maar poogde met alle macht Venkel van zich af te duwen. Zijn greep en bewegingen waren slap en Venkel voelde die nog verminderen. Dit was in enkele tellen geschied en Jaocb kwam toegelopen om zijn medestander te be vrijden. Met een knuppel begon hij op Venkel los te ranselen, overal waar hij raken kon. De slagen troffen Venkel op zijn hoofd en schouders en rug en hij vreesde, bewusteloos te worden gebeukt. Hij liet daarom de reeds half bezwijmde Vink los en deed een greep naar 'n been van Jacob, hij voelde een broekspijp, rukte er aan met zoveel macht als hem nog restte en trok het been onder de man weg. Jacob viel ruggelings neer, maar krabbelde weer vlug op. In dat korte ogenblik echter had Venkel zijn fiets kunnen pakken en hield die als een schild boven zich om de slagen op te vangen, hij voelde en hoorde stokslagen op het rijwiel neerkomen en drukte dit met een schok tegen zijn aanvaller. Ja cob liet een bukend geluid horen, deed een stap achteruit; Venkel zwaaide de fiets en wierp die met alle kracht tegen de wankelende gestalte. Onmiddellijk hierna sorong hij op, kreeg nog een harde slag van Jacob op zijn hoofd, gaf hem een trap en zakte toen in elkaar. Het duurde niet lang. Hij was vrijwel bij bewustzijn gebleven, maar kon zich nauwelijks oprichten. Jacob hoorde hij vloekend en kermend wegstrompelen en Vink lag roerloos. „Hulp!" riep hij in de richting, waar hij een lichtje zag branden en hij her haalde die kreet enige malen voor hij iemand hoorde naderen. Twee mannen naderden, van wie één een lantaarn droeg. „Ik docht al zoiets te horen van her rie", zei de een. „Wat is er aan de hand?" „Twee kerels hebben mij aangevallen. Ik ben Venkel van Bucephalos en die hier is Vink". „O die", meesmuilde de boer. „Is ie dood?" „Neen, bewusteloos". Eet meer eieren van Uw eigen kippen Alle soorten en erkende kruisingen zijn leverbaar zowel jonge hennen als ééndags kuikens. Maar dan naar de speciale fokkerij C. P. v. d. Werve Torenweg C 86, CocKsdorp Volkswagenbusjes te huur voor kleine gezel schappen met en zonder chauffeur. Van Koningsbruggen Loodsgracht 22 Den Helder, tel. 2026 Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend! Kapper Bakker, Tel. 203 VRIJDAG 15 FEBRUARI 10 UUR 's MORGENS START ONZE (wettelijk toegestaan door de Kamer van Koophandel) HIHIBB Een omvangrijke verbouwing met totale vernieuwing van show- en verkoopruimten dwingt ons tot geforceerde verkoop van het grootste gedeelte van onze showcollecties. Wegens dringend ruimtegebrek verkopen wij thans onze complete sortering stola's, korte, lange en driekwart DE HOOGSTE PRIJS voor al Uw GALANTHUS (sneeuwklokjes) biedt U F. J. HALSEMA, Zuid-Haffel, telef. 528. Hoge rentevergoe ding en gemakkelijke terugbetaling Kogerstraat 34 Den Burg voor groot of klein? Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I Taxi, T rouwen, Buitenritten Den Burg, Texel Telefoon 333 3/4 MANTELS LANGE MANTELS Zobel Chevrette .W- 249. WO Uitc Boe Den SS Opossum -350.- 178." Zobel Feh 399.- Pers. Pattes J&tr.- 369.- Zeehond Lam 249.- Bisam -8507- 526.- Kld Leg -3507- 229.- Pers. Head 469.- Zobel Genotte -3*5t- 199.- Broadtail -555".- 365.- Yemen Panes -360".- 229.- Andes Kid -3*6-.- 226.- Yemen -eroT- 267.- White Coat -STsr- 579.- Nat. Persianer -weör- 1129.- Toscaans Lam 360r- 199.- Borego A36r- 259.- Lincoln -«so:- 319.- Skunks Opossum -4507- 298.- Civet Lapin -£037- 218.- Mongoline -4£5;- 197.- Chevrette Head JS9&7- 249.- Zobel Chevrette -£93.- 199.- Am. Opossum Kalgan Head Zobel Feh Nertz Muimei Persianer Panes Yemen Penlaner Blue Bisam Broadtail Nat. Persianer Bisam Buik Bever Skunks Opossum Mongoline Kid Leg While Coat -56»-.- 399.- jWS - 345.- -srs:- 439.- aeso.- 896.- «T5- 489.- -445-.- 362.- -isso.- 1249.- ism.. 798.- -456:- 687.- MS07- 1695.- 945- 698.- 45V0TC 2975.- 555- 449.- -645:- 529.- -445- 299.- 1650.- 826.- ROTTERDAM, Groothandelsgebouw ing. A UTRECHT, Voorstraat 8 BOVENDIEN ALS ZEER BIJZONDERE ATTRACTIE: het kostbare bezit, Uw nieuwe bontmantel, gedurende een jaar tegen brand, inbraak, verlies, vermissing of beschadiging. Persianer m. Nertz £050.- 1899.— Lamb Leg -350.- 396.- Perslaner Kid &TS.- 459.- Bisam Rug 34307- 950.- HrS bij aankoop 2 dagTetours vergoed volledige garantie speciale krediet-faciliteiten gratis opbergen in bontkluis gedurende de zomermaanden RIJKE KEUZE in de GROTE MATEN. Pracht vet spek 500 gram 118 ct ie soort ham 150 gram 79 ct Boterhamworst 200 gram 59 ct Groene erwten 1 kg 76 ct Grove bloedworst 200 gram 45 ct Italiaanse Tom. puree 2 blikjes 43 ct Bij aankoop van één der artikelen 500 gram koelhuisboter 1.45 COR DE JONG 00STEREN0 Het bestuur van de rundveefokver. wil trachten a donderdag 21 februari voor de leden en huisgenote te organiseren naar deze tentoonstelling Tevens zal getracht worden een bezoek te brenge, aan een vooraanstaand fokbedrijf in die omgevin tot uiterlijk 18 febr. kunt u zich hiervoor opgeve bij de stamboekhouder B Oostra afd. Texel op donderdag 21 febr. in hotel De Oranjeboom zij voor de leden van KA.B en K.A.V toegangsbewijze verkrijgbaar bij o.s. adressen Hotel De Zwaan, Den Burg a.s. zondag na de Hoog mis; C Bos, EierlandB H. Roest, Oosterend. 1 te iijc scl zo hie I ric tor lev de he< eer vai eer Vo tra Lel 1 rel de gei bri gei all eei ou gei ge: ha ni€ loc va rei zei he ac tie de vr w< U ki kl 1 u Dt dc ER IS MAAR WEINIG NODIG om plezier te maken! Een schone zak doek uit de kast en... spelen maar! Zag U ooit een wittere zakdoek? Werk van Sunil! Alleen Sunil wast ZO Wit! De blauwe kleur vertelt U op het eerste gezicht al dat Sunil anders is dan alle andere wasmiddelen. En de weergaloze witheid van Uw wasgoed spreekt boekdelen over de unieke werking van Sunil. Vet en vlijtig Sunil-sop heeft meer dan normale wasenergie en intensieve reinigingskracht! Zonder weken, zonder bteken, zonder blauwen Sunilis„a!leS'in-een"Uhoeft niet te weken en U bespaart Uzelf het ongemak van bleken en blauwen. In één washandeling wordt Uw wasgoed op de gemakkelijkste manier stralend wit! STANDAARDPAK 42 CT. REUZENPAK N CT. SUN 72.169.200.V

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4