Lieve's geen spreekuur VOOR Sluis C. de Jong, S.V. 0E KOOG „Narcose" Hedenavond Alg. ledenvergadering net meisje een huisje NORDUCHT NAAR DE TANDARTS? „Het laat zich aanzien, dat de meeste tandartsen het parool van hun organi satie, om boter bij de vis te vragen, zul len opvolgen", aldus lezen wij in een groot dagblad. Naar aanleiding hiervan hebben wij geïnformeerd naar het stand punt van de Texelse tandarts. Dokter Ten Hooi deelde ons mee, dat 97 pet. van de bij deze organisatie aangesloten tand artsen met het besluit van hun bestuur akkoord gingen en hij geen aanleiding zag om in deze een afwijkend standpunt in te nemen. De tandartsen zijn, zoals U weet, sinds maandag jl. niet langer aan de fondsen verbonden, zodat de fondsen genoodzaakt zijn de tandheelkundige hulp voor de verzekerden met ingang van die datum te beëindigen. Hoe lang deze situatie zal duren is uiteraard niet bekend, maar het lijkt toch wel aanne melijk, dat op de duur een nieuwe rege ling zal worden ingevoerd. LAAG WATER VERTRAAGDE VERBINDING TEXEL - DEN HELDER Door de aanhoudende oostenwind durfde „De Dageraad" maandagmiddag het binnenlopen van de haven te Oude- schild niet riskeren, nadat om 2,20 uur Den Helder was verlaten. De boot bleef een stuk uit de wal liggen en de „Voor waarts" voer uit om de passagiers over te nemen. De „Voorwaarts" sprong ver der de gehele middag en avond bij: om 3,30 en 6,10 uur uit Oudeschild, om 4,45 en 7,35 uur uit Den Helder, terwijl „De Dageraad" om 5 uur een reis naar Den Helder v.v. maakte. De N.V. TESO heeft, gelet op de min der prettige ervaringen van de laatste tijd, besloten om bij tekort water „De Dageraad" geen risico te laten nemen wegens de kwetsbaarheid van de (om keer-) schroef. De vraag waarom men destijds een omkeerschroef koos, is ge makkelijk te beantwoorden: de boot moet steeds vanuit de Oudeschilder haven achteruit de zee op, doordat deze haven veel te klein is en keren in de havenkom derhalve tot de onmogelijkheden behoort. GLOBETROTTER WERD GEVLOERD In de raad hebben ze eens opgemerkt, dat je veiliger door Mokum rijdt dan door Den Burg De heer B. Kuiper van De Waal zal dit beamen: hij reed eens zonder brokken naar Parijs en voer zon der schipbreuk naar de krijtrotsen, maar bij het nemen van de bocht Meijert Boonsbosweg-Waalderweg werd hij door een uit richting De Waal komende snel- brommer gevloerd. Een zwaar bescha digde bromfiets, een schouderblessure en enige hoofdkwetsuren vormden voor onze Texelaar het nadelig saldo, dat nog lang niet weggewerkt is, want de snelbrom- mer was een overkanter, die weliswaar naam en adres bekend maakte, maar of die met de waarheid overeenkomen, moet nog blijken.... De Overkantse weggebruiker zal nl. het gelag moeten betalen, want de heer Kuiper kwam van rechts. DE HOORNDER GYM BEGINT Vrijdagavond a.s. begint de Hoornder gymafdeling voor dames, in de oude school. Van 7 tot 8 uur voor de adsp. van 12 tot 15 jaar en van 8,15 tot 9,45 uur voor de dames van 15 jaar en ouder. Men wordt verzocht gymschoenen mee te nemen. AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 3 april Den Burg, „Texel", Jaarvergadering Motor- en Autoclub Texel. Den Burg, „Oranjeboom", lezing Anthony van Kampen over „Onbekend Nieuw Guinea". De Cocksdorp, „De Hoop", bromfietscur sus Ver. voor Veilig Verkeer. Donderdag 4 april Den Burg, „Texel", Reciteerwedstrijd voor scholieren in het kader van de boekenweek. Vrijdag 5 april Den Burg, „Texel", lezing Johan Fabri- cius in het kader van de boekenweek. Den Hoorn, Loodsmans Welvaren, brom fietscursus Ver. voor Veilig Verkeer. Zaterdag 6 april De Koog, „De Toekomst", Toneeluitv. „Het Masker" t.g.v. het tienjarig bestaan van de Sportver. De Koog. FILMNIEUWS „DE OPSCHEPPER" Joe E. Brown trekt in deze rolprent weer eens heerlijk van leer en garan deert U een anderhalf uur durende serie humoristische momenten, die zelfs de grootste nurks tot een schaterlach zal weten te dwingen. Zijn compagnon is Judy Canova, eveneens een man met twee linker handen, zoals U weet. „DRIE MANNEN IN DE SNEEUW" Erich Kastner's boek verfilmd. Ook in deze (boeken-) week heeft U natuurlijk dit machtige, kluchtige verhaal kunnen lezen, waarin de romantiek tussen jonge meisjes en jonge mannen in de heerlijke wintersport vrij spel heeft. Verbeeldt U, een miljonair, die als een doodgewoon mens door het leven wenst te gaan. Zijn relaties némen dat echter niet en dat brengt juist de poppen aan het dansen. Van harte aanbevolen! „MYSTERIE DER TWEE VROUWEN" En mocht U aan „De Opschepper" en die „Drie mannen in de sneeuw" niet genoeg hebben - wij zeker niet - wel dan heeft ons Texels Bioscoop Theater nog een derde verrassing in petto: Eddie Constantine, Frankrijk's nieuwe ster, maken wij hier mee als de beroemde Amerikaanse detective, die Nadia Gray en Dominique Wilms ontmoet op een terrein, dat ons Texelaars zeker wat al te glad onder de schoen zou liggen. Nederlands nieuws O.a. Manifestatie „Bescherming Be volking" in Tiel; Tympaanversiering van Utrechts stadhuis onthuld; Coaster „Achilles" gekapseisd op Zeeuwse kust; Voorjaarsmodeshow in Wassenaar; Rot terdams centrum nadert voltooiing; De voetbalwedstrijd Nederland-Luxemburg. Wereldnieuws O.a.: De luchtramp bij Manchester; De Franse industrie verhuist naar Ka meroen; Onrust in de strook van Gaza; Staking in de Britse dokken; Een Zuid- pool-expeditie keert in Londen terug. 55 JAAR GETROUWD Viijdag hoopt het echtpaar W. Griek en A- Griek-Brouwer zijn 55-jariq hu welijksfeest te vieren. Deze foto werd gemaakt ter gelegenheid van hun 45- jarige echtvereniging. Donderdag 4 april zal het 55 jaar ge leden zijn, dat het echtpaar W. Griek en A. Griek-Brouwer in het huwelijksbootje stapte. Het feest zal vrijdag 5 april wor den gevierd, daar verschillende familie leden en kennissen donderdag nog op zee dobberen. Het echtpaar geniet nog een goede gezondheid en daarom is be sloten dit bijzondere feest niet onopge merkt voorbij te laten gaan: vrijdagmid dag om drie uur begint in Het Gebouw voor Christelijke Belangen te Oosterend een receptie en natuurlijk zal „Excelsior" 's avonds voor een vrolijk lied zorgen, De bruidegom hoopt op 1 oktober zijn tachtigste verjaardag te vieren, de bruid viert heden haar 74ste geboortedag. Zoals wij ter gelegenheid van hun gouden huwelijksfeest berichtten, heeft de heer Griek van zijn 12de tot voorbij zijn 70ste jaar op zee gedobberd, of als visser of als vrachtschipper. Dat de zee hem goed lag is verklaarbaar, want hij zag te De Cocksdorp het levenslicht en daar had je vroeger immers een bloeiend vissersbedrijf. De eerste 16 jaar van hun huwelijk woonden ze in De Cocksdorp. Bijna 25 jaar heeft de heer Griek bij schipper W. van der Vis gevaren. Na derhand hebben ze zes jaar op Oost ge woond en nu zitten ze al weer 25 jaar aan de Weststraat in Oosterend. Dat zij daar nog vele jaren aan toe mogen voegen en die in de beste gezond heid mogen beleven wensen wij hen van harte toe. KAMPEERVERORDENING TEXEL Burgemeester en wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare ken nis, dat door de Raad dezer gemeente bij besluit van 15 maart j.l., nr. 28, is vast gesteld 'n „Kampeerverordening Texel". Genoemde verordening, welke op 1 april j.l. in werking is getreden, is, te rekenen vanaf heden, voor een ieder gedurende drie maanden op de secreta rie ter lezing nedergelegd en tegen beta ling der kosten, t.w. 0,70, algemeen verkrijgbaar gesteld. Texel, 1 april 1957. Burgemeester en wethouders van Texel, De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris, P. Beemsterboer WAALDER DORPSHUIS VERGADERDE Op 27 maart is in het Dorpshuis „De Wielewaal" de eerste algemene vergade ring van het Dorpshuis gehouden. De opkomst was niet al te groot, maar dat is in deze tijd van het jaar - de lammer- tijd - wel te verwachten. Om half negen opende de voorzitter, de heer J. Lok, de vergadering. Daarna kwam de secretaris, de heer A. C. Ka- ger aan het woord met het voorlezen van de notulen gevolgd door het verslag van de penningmeesteresse, mevr. R. du Porto-Kieft, die haar verslag keurig had verzorgd, waarvoor ze dan ook door de voorzitter hartelijk werd bedankt. Bestuursverkiezing. Aftredend was mevr. Sikkeleras-Keijser en niet her kiesbaar, daar zij thans Oudeschilder is geworden. Met algemene stemmen werd benoemd de heer Alberts, hoofd van de school. Na de rondvraag, die ook geen moei lijkheden opleverde, werd de vergade ring door de voorzitter gesloten. S.V.C.-nieuws Het eerste heeft het de afgelopen zon dag niet tot een overwinning kunnen brengen en verloor van het technisch beter spelende SVW met 80. In het begin ging het vrij goed, maar lang zamerhand voerden de SVW'ers de stand op. A.s. zondag speelt het eerste haar laatste wedstrijd en wel uit tegen Duin- randers. Vertrek 10,30 uur van dorp. Vrijdag trainen de adsp. op het veld en hedenavond de senioren. DAMCLUB TEXEL Jeugd: J. Vonk-T. Verheijen 20 M. Stam-I. Moerbeek 02 A.: S. Ros-C. v. Heerwaarden 20 C. Dijker-S. Bakker 20 Joh. D. Bakker-C. v. Heerwaarden 1- Heerwaarden Jas Vinke-C. v. B.: Jo Schoo-A. v.d. Slikke Jn Stam-A. Vinke P. W Kooi-J. J. de Beurs C. P. Burger-Jb. Koorn C.: R. Zijm-J. J. Lafeber In de B.-afdeling is nog steeds strijd, al is het dan vrijwel zeker, S. v. Heerwaarden kampioen gaat wor den. Voor de 2e plaats gaan Jo Schoo en P. W. Kooi gelijk op, met als derde kans hebber J. J. de Beurs, die een belang rijke partij verloor. De ontmoeting G. Dros-C. P. Burger zal onderaan de be slissing wel moeten brengen. 1—1 0—2 2—0 0—2 2—0 veel dat Z.D.H. H KAMPIOEN! Zondag is ons tweede elftal er in ge slaagd de uitwedstrijd tegen de Boys 3 te winnen. Hiermede hebben ook zij het kampioenschap behaald. Het werd een 32 overwinning na een spannende strijd. Bravo jongens! RECHERCHE NAM HOND IN BESLAG Het gebeurt waarschijnlijk niet iedere dag, dat de politie een proces-verbaal van inbeslagneming opmaakt, dat be trekking heeft op een hondje, maar in Rotterdam is zulks gebeurd. Aldus een Haagse Courant. Wat is het geval? Een inwoner van Oudeschild mist sedert enige dagen zijn trouwe viervoeter „Robby". Texelaars hadden gezien, dat de hond naast de bestuurder van een Texel bezoekende auto had gezeten en men had zelfs het autonummer opgenomen. Zo kwam men de Rotterdammer op het spoor, die dit Waddeneiland had bezocht. De hond is inmiddels weer teruggestuurd. LUBERTI-SCHOOL De Koog. Het was vrijdag- en za terdagavond j.l. zeer gezellig in de to neelzaal van Hotel „De Toekomst". Kwam dat omdat ditmaal de wel zeer prille jeugd de boventoon voerde en dat zo goed deed? - Wellicht. De jaarlijkse uitvoering ten bate van de reiskas was namelijk iets meer dan alleen maar een met wat toegeeflijkheid bezien „avondje voor een goed doel". Noemen wij de kleine Tineke Kooiman, die keurig en op de goede toon een gedicht voordroeg van Adema van Scheltema, „De zeven wilgen" heette het. En dan Paula Groen hof met een versje van Annie Schmidt, en Hannegriet Zoetelief met een heel leuk rijmpje van Han Hoekstra. Er werd verder gezongen onder lei ding van mej. Veen, en de liedjes - in bonte rij - vielen erg in de smaak bij het publiek, dat tevoren hartelijk had gelachen bij de sketch „10 kleine nik kertjes", voor het voetlicht gebracht door leerlingen van de derde en vierde klas. Na de pauze voerden de leerlingen op hun ongedwongen, spontane wijze „Het wapen van de Elfenkoningin" op. De elfjes waren Ineke Bakker; Frieda Kuip; Hennie Schoo en Ina Bruin. Begeleid door de blokfluit van Geb. Boogaard dansten deze „figurantjes" met haar kollega's de kabouters. En dat waren dan Fia Kuip, Emmy Duyser, Trudie de Ridder en Hans Hoep. Een inderdaad sprookjesachtig schouwspel. In het verloop van dit stukje kwamen wij verder de figuur tegen van kabouter Weetveel (Leentje Zwan); zeer oud en zeer wijs, en dan koning Steenhart (Har ry Splunter) en de elfenkoningin (Jansje van Tatenhove). En laten wij Jaap (Peter Kramer) niet vergeten, die zo trouw voor zijn stokoude grootmoeder (Ria Middel koop) zorgde. Noemen wij nog prinsesje Viola (Gerda Bakker): een echt koningskind. Zij en de elfenkoningin vielen op door goed spel en een keurige uitspraak. De rol van hofnar werd vervuld door Dikkie Kooiman, wie zoiets wel is toevertrouwd. Goevernante tenslotte was Alie Kiewiet, die met de beide hofdames (Roelie Stam en Dean Koningsveld) en de beide hof- heren (Kees Bakker en Kees Minnes) het spel compleet maakten. In de pauze vond de gebruikelijke ver loting plaats waarvoor elk gezin een prijsje had afgestaan, zodat de winst 100% is. Dank aan de milde gevers, na mens de jeugd! De heer J. Zwan ver kocht amerikaans een kunstig door de heer Drevel vervaardigde miniatuur bun galow, die 48,opbracht, waardoor de opbrengst van deze prettige schoolavond 418,bedroeg. Een uitstekend resul taat dus. S.V. Texel VZV-BKC 1—1; Texel-JVC 0—1; DTS- Schagen 40; RKAFC-Grashoppers 21 SRC 2-Texel 2 42; Helder a-Texel a 21; ZAP d-Texel c 0—17. (Zie voor de verslagen volgend nr.) Zaterdagavond werd in Hotel De Graaf begonnen met een jeugdleiders cursus door de afd. NH. van de KNVB. Dit was de eerste van vijf avonden. De inleiding van de heer Westerberg was uiterst belangrijk en gaf vrijwel een antwoord op de vraag, waarom de jeugd van 12-14 en 15-18 zo moeilijk is. We wekken alle clubs op Texel op om geen avond te verzuimen. Alleen SVC ontbrak op het appèl. De heer Van Ketel opende en sloot deze avond. A.s. zondag: Schagen-Texel; Texel 2- Kaagvogels 2; Texel c-Kaagvogels b. S.V.O.-nieuws We bonden de strijd aan tegen kop loper St. Adelbert, een nogal sterke ploeg. Wij beginnen tegen de nogal stijve wind in. St. A. is dan ook direct sterker. Toch duurt het minstens 20 mi nuten voor St. A. tot doelpunten komt 10, even later wordt het 20 door 'n misser in de achterhoede. Hierna wordt het doelgebied goed afgesloten en men komt dan ook niet verder dan de verde diging. In de rust en ook na de rust wordt door buitenstaanders er op aangedron gen, dat de spil aanvallend moet gaan spelen. Om van het gezanik af te zijn wordt dit gedaan. Misschien dat ze nu genoeg hebben gezien, men had aan de vorige wedstrijd nog niet genoeg. Met de regelmaat van de klok gleed de St. A.- voorhoede langs onze backs. Men vindt aan de lijn het buitenspel zo mooi, maar als men dat niet kan spelen dan worden dit doelpunten. De stand werd opge voerd tot 61. Klaas redde de eer voor ons. Ik ben het met onze "keeper eens, dat men tegen zo'n sterke tegenstander de stand zo klein mogelijk moet houden. Het is te hopen, dat men aan de lijn begint te begrijpen, dat de spelers sta- digaan er een hekel aan krijgen om thuis te spelen. De uitwedstrijden worden veel beter gespeeld en met veel meer plezier dan de thuiswedstrijden. Laat de spelers hun eigen spel spelen en probeer niet jullie gedachten aan hen op te dringen, want dat brengt alles in de war. Komende week is alles vrij. Oosterenders, denk om de toto. Wil men er meer van weten, even naar A. Kalis, die weet er alles van. TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. ƒ0,20 meer. Een net meisje gevr. voor hele dagen in klein gezin. Adr. te bevr. bur. v. d. blad Te k. voerbieten. P. Dros „Bern" Te k. een pr. bak voor luchtbandenwagen (met borden). Nic. Dros. Oosterend Tel. 383 —Te koop pr. con sumptie aardappelen, behan deld met „anti-spruit". Jac. Bakker, Mienterglop Tek. leren damesjas, groen. Motor- palace, Oosterend - Tek. 1 gebruikte bietensnijder. C. Roeper, Holl. weg, De Cocks dorp Te huur gevr. voor 3 weken, vallende in het tijd vak 14 juli t.m. 17 aug. ge meubileerd zomerhuisje .kam- peerhuisje of caravan voor 4 pers. Br. met uitv. inlicht. Joh. Wag£naarkade81, Utrecht Te k een 4 jarige versaf- gekalfde koe. N. Swaerts, Ho- geberg B36 Te k. z.g a.n. commode Kuiper, Ijsfabriek Met blijdschap geven w'j kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Elisabeth Marja E. A. Rijk G. Rijk-Dalmeijer Arie E 140, Texel 30 maart 1957 Met dank aan God en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Jelle Robert (Robby) J. Visser—Brouwer Fl. Visser Weverstraat 69 Den Burg 1 april 1957 Tijdelijk adres: Ziekenhuis Parkzicht, Den Helder Donderdag 4 april hopen onze geliefde ouders en grootouders W. Griek A. Griek-Brouwer hun 55-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat God hen nog lang voor ons mag sparen is de wens van hun liefhebbende kinderen en kleinkinderen. Receptie vrijdag 5 april na 3 uur in gebouw voor Chr. belangen Oosterend Heden ontsliep in haar Heer en Heiland onze lieve moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder Tetje de Leeuw Wed. van Jan Drijver in de ouderdom van bij na 86 jaar. Psalm 1/ vers 8 IJmuiden C. Dogger-Drijver C Dogger Oosterend E. Dogger-Drijver IJmuiden W. Drijver M Drijver-Slijkhuis P. v. Bekkum-Drijver Oosterend v. Bekkum D. Drijver R Drijver en klein en achter kleinkinderen. Hoekstr. 9, Oosterend, Texel 29 maart 1957. De begrafenis heeft plaats gehad dinsdag 2 april Hiermede geven wij U kennis dat hedenmorgen in het Sint lanshuis al hier is overleden, onze lieve moeder, behuwd-, en grootmoeder Aotje Bakker- v. d. Bijl in de ouderdom van ruim 91 jaar. Namens de familie S. Bakker Den Burg, Texel, 1 april 1957 De teraardebestelling zal plaats hebben don derdag 4 april a s. van af Molenstraat 24 Heden overleed zacht en kalm, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Luit Bakker wedn. v. Cornelisje List in de ouderdom van ruim 90 jaar. Uil aller naam P. C. Bakker Texel, 29 maart 1957 Kogerveld 20 De begrafenis heeft plaats gehad op de Alg Begraafplaats te Den Burg op dinsdag 2 april Enige en alg. kennis geving voor Texel Hiermede geven wij kennis dat hedenmorgen in het St. Lidwinazie- kenhuis te Den Helder is overleden mijn lieve opa en onze lieve oom Pieter Kuiter wedn. van Doortje de Boer in de ouderdom van ruim 83 jaar Namens de familie P. J. Kuiter Oudeschild 151, Texel, 31 maart 1957 De teraardebestelling zal plaats vinden heden middag 2 uur Enige en algemene kennisgeving. Heden werd plotseling van ons weggenomen na voorzien te zijn van het H H. oliesel onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder Trijntje Wegman wed. v. Hendrik Spigt in de ouderdom v. bijna 73 jaar. Den Burg M J. de Krijger-Spigt M. J. de Krijger F. Spigt A. Spigt-Lensen Tasmania, Australia H. Spigt T. Spigt-Bakker en kleinkinderen De gezongen uitvaart zal worden gehouden op woensdag 3 april te 9 uur in de parochiekerk van de H Joannes de Doper te Den Burg. Heden werd vanuit Australië bericht ont vangen, dat door een motorongeluk om het leven is gekomen onze lieve Zoon, Broer en Zwager Toon Vendel in de leeftijd van 26 jaar. Uit aller naam, W. J. VENDEL Zuid-Haffel B 77, Texel, 2 april 1957. Te koop gevraagd woonhuis met grond of woning met bungalow- bedrijf. Ook wel genegen groter bedrijf samen te exploiteren Br. no. 929 bur. v. d. blad A.s. donderdagmorgen A. len Hooi Radio, televisie, was machines, centrifuges, stofzuigers. Kortom elk electrisch apparaat kunnen wij U leveren op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Wij berekenen een zeer billijk tarief. Geheim houding verzekerd. MARTIEN BAKKER Te huur gevraagd van 27 juli tot 24 Augus tus a s. een zomerhuisje, caravan of ged. huis voor 4 personen. Dicht bij zee. Brieven met omschrijving: Jac. Lamsma, Joh. Olden- barneveltslr 9, Zwolle Opfokvoer Kuikenzaad Ochtendvoer Gem. graan Pluvimex Zangzaad Schelpenzaad Visvoer Unicum Veeolie Pessaria's Penicillinepasta Tepelstiften Veetonicum Vitaminestoot Leverbotpillen Spuitstof Longtex Anti Snot emulsie Zogdrank Veeluispoeder Laxeerpoeder Calton Rumen NAAR Telefoon 283 - Oosterend Zaterdag 6 april verzorgt HET MASKER een toneelavond met haar successtuk: Toegangsprijs f 1.50 Leden en donateurs f 1,— Voorverkoop van kaarten uitsluitend voor leden en donateurs vrijdagavond in het Witte Huis Motor-, Auto- en Bromfietsclub. in hotel De Lindeboom-Texel. Aanvang 8 uur Het Bestuur. MENSENETENDE TIJGER Harmen van Rijn, con troleur bij het Binnen landse Bestuur in het voormalige Nederl. Indië, is na de oorlog uit het Birmaanse oerwoud naar Sumatra teruggekeerd. Zijn vrouw en kind zijn in Japanse gevangen schap gestorven. Hij tracht zijn leed om dit grote verlies te verdoven door zeer' hard te wer ken. Dat werken wordt hem door allerlei omstan digheden steeds moeilij ker en tenslotte is het zo ver dat de Nederlandse driekleur wordt neerge haald en dat Van Rijn als een ongewenste blanke 't land moet verlaten waar hij werd geboren. - Hij maakt zich gereed naar Holland te vertrekken, diep ontgoocheld en ver bitterd. Hij gaat afscheid nemen van een bevriend Sumatraans dorpshoofd en als hij daar zit bonst in de verte de tong-tong door de tropennacht; een gevreesde tijger - een menseneter - is de streek binnengedrongen en heeft zijn eerste slacht offer gemaakt. Van Rijn besluit om de laatste dagen van zijn verblijf op Sumatra te benutten door te probe ren deze tijger te schie ten. 'n Moeilijke opgave. Fabricius, intiem Indië- kenner, vertelt ons hoe de afgedankte controleur maanden later nog steeds het spoor van de oude sluwe tijger volgt, die, dan hier, dan daar zijn slachtoffer kiezend, een uitgestrekt gebied onvei lig maakt en elke voor hem opgestelde val uit de weg gaat. De jacht wordt er één op leven en dood en wordt voor Harmen een obsessie. Natuurlijk komt er ten slotte een einde aan die jacht. Hoe? Dat kunt U horen als U vrijdagavond om 8 uur in Hotel Texel bent. Daar zal de beken de Nederlandse schrijver Johan Fabricius spreken over zijn nieuwste boek „Setoewo - de tijger". De toegangsprijs be draagt 1, Exemplaren van het boek zullen in de zaal aanwe zig zijn en zullen bij aan koop door de auteur van zijn handtekening wor den voorzien. Mis deze mooie lezing, door een schrijver die over de gehele wereld heeft rondgezworven, vooral niet. Kaarten zijn verkrijgbaar bij 'T BOEKHUIS, Binnenburg 3, Den Burg, tel. 482. BIEDT ZICH AAN: voor winkel-huishouding Br. no. 930 bur. v.d. blad Gevraagd in De Koog door echtpaar met 2 kind. of gedeelte van een huis in de 2e helft van juli of le helfl van augustus. Dr. K. M. Dijkema, Zilvermeeuwstraat 40 Badhoevedorp de ideale rijwiellamp voorradig in sport- en tourmodellen f 18,50 Rijwielhandel ZEGEL tel. 150

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2