i-Bever BuitenbijtS Pimba de negerjongen Gijs de Peur AMSTEL OVER HET HEDEN EN VERLEDEN VAN AMBON EN ZIJN BEVOLKING Op uitnodiging van enige Texelaars hebben de heer en mevrouw Lokollo dinsdagavond in „De Lindeboom-Texel" ons, na een inleidend woord door mevr. Van Loon, het een en ander verteld over het heden en het verleden van Ambon en zijn bevolking. De Ambonnees, een geboren militair, een trouwhartig mens, werd in de loop der jaren door de overheid op allerlei posten geplaatst, die men juist aan de Ambonnees toevertrouwde, omdat men op deze mensen aan kon. Geen wonder, dat juist de Ambonnees zich de wet niet wil laten voorschrijven door Soekarno en zijn trawanten. Dit volk heeft door de eeuwen heen zijn waarde getoond en blijft trouw aan zijn principe, waardoor het Soekarno ten enenmale onmogelijk zal zijn de Ambonnees op de knieën te krijgen. Toen in 1950 de Republiek der Zuid-Molukken werd geproclameerd, gaf Soekarno terstond het bevel Ambon te overvallen, maar dit bleek gemakkelijker gezegd dan gedaan en nog steeds wordt de strijd door de Ambonnezen voortge zet, zij het op het naburige Ceram. Zij strijden voor het recht en de vrijheid, nu al zeven jaren lang, zoals wij eens tach tig jaar lang geworsteld hebben om on der het Spaanse juk vandaan te komen. Maar de strijd gaat niet alleen om het recht en om de vrijheid, ook en evenzeer moet hier van een geloofsstrijd worden gesproken, want de Ambonnees is tot het Christendom bekeerd, terwijl Soekarno hem tot Mohammedaan wil omvormen. Ambon zal de strijd nimmer staken. Hoe lang Indonesië Ambon zal blijven bestoken hangt geheel en al af van het geen de toekomstige geschiedenis zal openbaren. Momenteel kunnen wij in Indonesië reeds een veel zeggende evo lutie waarnemen, die Soekarno c.s. voor een dilemma plaatst. De Ambonnezen geloven in hun toe komst, zo zeer als de. 17.000 Ambon nezen nog hoop koesteren, die al jaren lang in Nederlandse kampen verblijven. Wie het kampleven persoonlijk kent weet, dat zulk een status de mens on waardig is en wie ver van zijn vader land in een kamp verblijven moet, moet op de duur in een toestand geraken, die voor de betrokkene een gevaarlijk cri terium gaat vormen. Voor deze mensen moet iets gedaan worden. Zij moeten weer in de gelegenheid worden gesteld om zich te kunnen ontplooien. Daarom kan „de stem van Ambon" niet zwijgen en daarom ook zal Ambon herrijzen, ook al wordt het door menigeen als verloren gewaand. Wie echter zoals de heer en mevrouw Lokollo, de Ambonnees in zijn element heeft gade geslagen, zal ervan overtuigd zijn, dat ook Ambon eens de dag zal mogen beleven, waarop het zijn vier kleur (de Nederlandse kleuren plus een groene baan) weer als een teken van vrijheid en gerechtigheid, geluk en trouw aan eigen land en volk zal mogen be groeten. Zij, die geluisterd hebben naar hetgeen de heer en mevrouw Lokollo hebben be toogd, zullen het streven van „Door de Eeuwen Trouw" zeker niet (meer) als 'n hersenschim beschouwen, maar ervan overtuigd zijn, dat Ambon herrijst, zodra de tijd rijp is. Daarom zou het diep te betreuren zijn, als wij de Ambonnezen, nu zij in zulk een moeilijke situatie verkeren, de rug zouden tonen met een „je redt jezelf maar", temeer waar de Ambonnezen Ne derland en zijn Vorstin nimmer in de steek hebben gelaten en liever door de vijand werden neergeknald, dan onge hoorzaam te zijn aan de vlag, ook hun symbool van vrijheid en gerechtigheid. Hoe wij kunnen helpen? Door ons ge bed, door met Ambon in contact te blij ven via het maandblad „De Stem van Ambon", waarop men zich voor 3, per jaar kan abonneren en last but not least door lid te worden van de stichting „Door de eeuwen trouw", onder wiens auspiciën ook deze avond, de eerste ken nismaking met Texel, werd gehouden. P.S. Mevr. Van Loon verklaarde, dat „Door de Eeuwen Trouw" op Texel dus danige belangstelling hoopt te wekken, dat ook hier een afdeling kan worden gevormd. Voorts betaan er plannen om een groep Indonesische dansers uit te nodigen tot een optreden (van de zomer) op ons eiland en mogelijk kan t.z.t. een muziek avond worden georganiseerd. Misschien zou een en ander in samenwerking met de VW „Texel" tot stand kunnen wor den gebracht. i&U/uT JvuiA Vijzfi&us wM-... HONDEN TUSSEN DE SCHAPEN De politie ontdekte twee honden op een weiland, waarin wolvee graasde. De eigenaar kreeg een bon, omdat men zijn hond nu eenmaal niet zonder toezicht mag laten loslopen. Van de zijde der jagers verenigingen zijn al eerder klachten over deze honden ontvangen. TEXET.SE markt Aangevoerd 1 april 1957 6 koeien 750950; 1 pink 400; 2 schapen 100125; 10 schrammen 6570; 15 big gen 4555; 55 nuchtere kalveren 3570. ZAKENNIEUWS: DROS' MAGAZIJN BREIDDE UIT Toen de fam. C. van der Kooi „Dros' Magazijn" ging exploiteren draaide in het belendende achterlokaal nog de Eer ste Texelse Advocaatfabriek op volle toeren, maar sinds enige jaren wordt de fabricage van advocaat elders voortgezet. Dros' Magazijn kon zodoende beslag leggen op een aangrenzende ruimte, die goed benut werd, want al meer artikelen vroegen om een (overzichtelijk) plaatsje. Inmiddels ging ook het pand, waarin de heer A. Rab een reeks van jaren als schoenmaker heeft gearbeid, over in han den van de heer Van der Kooi. „Wat moet je nou met twéé panden?!" hebben sommigen toen gezegd, want als Texe laars onder mekaar hou je alle verbou wingen en andere mutaties nu eenmaal (met de onafscheidelijke critiek) goed bij. Dros' Magazijn was echter helemaal niet van plan om een tweede winkel te ope nen, maar om de bestaande zaak nog verder uit te breiden en wie thans de „complete" inrichting in ogenschouw neemt, zal met ons constateren, dat men met de aankoop van het gebouw in de Weverstraat een goeie gooi heeft gedaan: dit is namelijk met het reeds bestaande gedeelte van „Dros' Magazijn" tot één winkelruimte omgetoverd met een totale oppervlakte van 240 m2. Prettig winkelen, dunkt ons, met zo veel ruimte en temidden van zo'n keur aan artikelen, van het „wees voorzichtig, porcelein!", tot 't onverwoestbare Dinky Toys speelgoed toe. Door deze uitbreiding en verbouwing konden de artikelensoorten gesplitst worden wat het overzicht ten goede komt: de serviezen in aparte vitrines, de afdeling lederwaren in eigen omgeving, evenals de Sola-cassettes, bijouterieën, toiletartikelen enz. enz. Een fraaie gon dola met siervazen en wat het oog meer streelt en er komt nog een tweede gon dola bij, die wordt momenteel gefabri ceerd in de werkplaats van de heer Joh. Bakker, Diek, Den Hoorn, die reeds ver scheidene orders geplaatst zag: dit groeiende bedrijf schijnt iedere concur rentie aan te kunnen en bovendien top kwaliteit te leveren, zodat deze Hoorn der industrie een goede toekomst wacht. Het is uiteraard niet doenlijk om alle artikelen te noemen, die Dros' Magazijn voorradig heeft en.in welk een ver scheidenheid. Wij vestigen enkel gaarne de aandacht op de keur van Makkumer aardewerk, dat reeds tal van grenzen passeerde, waar ook de verwende toerist dit als een waardevol souvenir over de plas voert. En tenslotte - om ook het prozaïsche gedeelte niet te verwaarlozen - de afdeling pas-aan serviezen van het gerenommeerde merk fris-edam, dat on langs door de Plattelandsvrouwen nog eens met aandacht onder de loupe is genomen. Het werk werd uitgevoerd door de fa. v.h. J. Koorn Mzn. Gaarne wensen wij Dros' Magazijn het succes toe, dat een zaak, die haar tijd verstaat, toekomt. 17. Maar Pimba's Vader is een geoefende woudloper. Hij heeft meer voor leeuwen gestaan. Stil, Bari, zegt hij. Straks zal ze ons opmerken, want de wind is voor ons verkeerd. Ik zal proberen haar te raken. Het schot mist, maar de leeuwin schrikt toch zo, dat zij hals over kop het hazenpad kiest en ergens in het struik gewas verdwijnt. Heel voorzichtig nade ren ze de rivier. Bari wijst in de rich ting van het eiland en Vader begrijpt, daar moet Pimba zijn! Hij schrikt: hij weet immers dat dat een geliefkoosde plek is van de kroko dillen! En in angstige spanning turen beiden naar het eilandje in de verte. Dan slaakt Bari een kreet. En Vader ziet het ook: daar duikt een zwart jon getje van het eilandje af in de rivier en het zwemt als een otter in deze richting. Prachtig, wat zwemt die knaap! Het gaat nu vlugger want hij heeft de stroom mee. Toch is Pimba heel erg moe, als hij zich eindelijk op de kant sleept. OUDERAVOND O.L.S. DE COCKSDORP Deze avond, die onder voorzitterschap stond van de heer A. Boon, werd ook bijgewoond door burgemeester C. de Koning. Het hoofd der school, de heer G. Mo- nen, besprak de schoolmelkverstrekking. Hij betreurde de achteruitgang van deze toch zo nuttige instelling. Later op de avond werd dit toegelicht door burge meester De Koning. Verdere mededelingen door het Hoofd werden vlot afgehandeld. Daar de heer De Graaf, bestuurslid, naar de N.O.-polder vertrokken is, werd een nieuw bestuurslid gekozen. Met meerderheid van stemmen werd de heer W. Ran benoemd. De heer Boon bracht de schoolreisjes ter sprake. Besloten werd de le klasse op Texel te houden; de 2de en 3de klas gaan een dagje naar Amsterdam; 4e, 5e en 6e klas 3 dagen kamperen op Vlieland. Na de pauze, veraangenaamd door het gebruikelijke kopje koffie, werd de rondvraag gedaan, waarin niet veel be langrijks besproken werd. Burgemeester zei het prettig te vinden deze ouderavond te kunnen bijwonen. Met nadruk wees de burgemeester op het grote belang van de schoolmelk. In 1956 werden 20 Texelse scholieren naar kolonies gezonden. Dit jaar is het aantal niet zo hoog, maar de geldelijke bijdra gen liepen ook terug, de burgemeester deed daarom een beroep op de aanwezi gen om deze 1,per jaar toch te vol doen. Ook vroeg hij de schoolconcerten toch vooral niet aan de kinderen te ont houden. Als laatste punt van de agenda ver toonde de heer Monen twee schoolfilms, die met grote aandacht werden gevolgd. „DE EEN IN BLAUWIG SPORTCOAT" „Heb je die advertentie in „Het Pa rool" gelezen?" zo vroeg ons een bekend Koger. In de rubriek huwelijken staat 'n mooie. We hebben 'm gevonden en hier is-ie: „WILLEN 2 DAMES, de één in blau wig sportcoat, de andere in bruin man telpak, die op Texel met vakantie waren (zondagav. bij ponniewagen), zich in verbinding stellen met heer (toerist). Brieven P8b-27744. Wij verbazen ons nooit bijzonder over de advertenties in deze rubriek, want wat is menselijker dan het zoeken naar een passende levensgezel(lin). Is tragi scher figuur denkbaar dan de alleen staande, eenzame mens? Dat is inderdaad niet goed. Gelukkig, dat „zij" er is, al was het alleen maar om ons van die loodzwaar drukkende vrijgezellenbelas ting te bevrijden. Overigens mag het materiële facet geenszins een doorslag gevende rol spelen. Want dén loopt het „skeef öf" om een oude eilandgenoot te citeren. Toch heeft die advertentie ons ver wonderd, want wie spreekt in januari nog 1 over zo'n vluchtige ontmoeting onder een zomerse hemel in een badplaatsje? Zou den die twee dames zich nu werkelijk die heer (toerist) nog herinneren? Zou den er bij die ponywagen niet meerdere heren zijn geweest? Zouden die dames toevallig juist „Het Parool" lezen? En weten zij ook nog hóe ze die bewuste avond gekleed waren? Enzouden er niet méér dames in blauwig sportcoat en bruin mantelpak op het eiland vertoefd hebben? Wij vinden het een heel probleem. Die heer (toerist) geven wij weinig kans, het is onzes inziens verjaard en als die da mes zó'n diepe indruk gemaakt hebben, waarom dan niet een extra editie laten drukken ofin diezelfde week zomaar een Texelaartje in het eilandelijke nieuwsblad? Beter doet deze advertentie het, of schoon ons niet duidelijk is, wie hem plaatste, de heer of de dame?: „HEER met bontkraag, reisde 23 jan. in de trein Utrecht-A'dam, aank. 0.00 uur met DAME, grijze mantel, rode hoed en rookte een sigaret met haar. Wilt U mij schrijven onder P8b-15681. ACTIEVE VOGELS Eind maart heeft men op Texel reeds een zwaluw gezien en in een tuin te Den Burg broedt een lijster. In de duinen zijn verscheidene paartjes bergeenden de gezinswederopbouw ernstig aan het be spreken en aan de Westerweg passeerde ons een witte kwikstaart in snelle vlucht. PUBLIKATIE VAN REEDS VASTGESTELDE DATA VOOR UITVOERINGEN, VERGADERINGEN April. Di. 9 april, De Waal, bromfietscursus. Di. 9 april, Den Burg, Jeugdconcert Ge rard Hengeveld en Joop Schrier. Vr. 12 april, Oosterend, bromfietscursus Vr. 12 april, Den Burg, jaarvergadering N.V. TESO. Ma. 15 april, Den Burg, bijeenkomst oud- leerlingen landbouwhuishoudschool. Di. 16 april, De Cocksdorp, bromfiets cursus. Wo. 17 april, De Koog, bromfietscursus Do. 18 april, .De Koog, bromfietscursus Ma. 22 april, Den Burg, start puzzelrit Motor- en Autoclub Texel. Za. 27 april, Den Burg, feestavond Motor en Autoclub Texel. Ma. 29 april, Den Burg, Postzegelruil beurs. Di. 30 april, Den Burg, Jeugdtoneeluit voering „Het Masker". Di. 30 april, Den Burg, Taptoe Kon. Texels Fanfarecorps. Mei. Wo. 1 mei, Den Burg, viering 1 mei-feest Spreker W. Thomassen. Wo. 8 mei, Den Burg, bijeenkomst Bond van Plattelandsvrouwen. Di. 28 mei, Den Burg, concert door het Ned. Kamerkoor. Wo. 29 april, Den Burg, concert gezamen lijke Texelse korpsen. Juni. Za. 29 juni, Den Burg, Concert „Haer- lemse Musyckcamer" m.m.v. Aafje Heynis. Men wordt verzocht wijzigingen en aanvullingen van deze lijst zo spoedig mogelijk door te geven. Dit kan schrifte lijk of telefonisch (telefoon Den Burg 21) gebeuren. Voor schriftelijke opga ven zijn kosteloos kaarten verkrijgbaar bij de secretaris van de culturele raad, p.a. raadhuis, Den Burg. Wilt U bij het bepalen van een datum voor een bepaalde activiteit zoveel moge lijk rekening houden met de activiteiten van andere verenigingen. Deze vereni gingen zullen U hier dankbaar voor zijn. Opgaven voor het volgende maand overzicht uiterlijk in te zenden op woensdag 24 april a.s. DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De Burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de Minister van Oorlog omtrent vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige de volgende uitspraken heeft gedaan: Jan Anthonius Witte, lichting 1956. Met ingang van 1 april 1957 voor één jaar vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige wegens persoonlijke on misbaarheid, bij beschikking van 22 maart 1957, no. 851471. Tegen elke omtrent vrijstelling gedane uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag na de dag waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht, in be roep komen. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan, voor zover het door deze in le stellen beroep betreft, met overschrijding van de termijn van tien dagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genoman, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk be schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin te richten beroepschrift moet met redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op afd militaire zaken van de secretarie d zer Gemeente De Koningin beslist op het beroep bij een met redenen omkleed besluit, nadat de raad van state is gehoord. Texel, 28 maart 1957. De Burgemeester voornoemd. C. DE KONING FEUILLETON door J. G. J. Bax 6. Vermeulen, die niet wist wat te ant woorden, schraapte zijn keel eens en Hoos keek verwonderd van de een naar de ander. Hij voelde, dat er iets bijzon ders mee werd bedoeld. Hij zoog eens heftig aan zijn peukje sigaar, een teken, dat er iets broeide, keek de kring rond en vroeg toen aan Vermeulen: „Wat kletst v.d. Berg nou van jouw familie en wat heb ik daar mee te maken? Zitten jullie me er door te halen of hoe is dat?" Vermeulen zweeg en trachtte de span ning te verbreken door Sivous te roepen, waarbij hij de beweging van schenken maakte, waarop Verhoeven thans met de fles in zijn hand verscheen en de glaas jes opnieuw vol schonk. Deze voelde ook een zekere spanning en vroeg onschuldig aan Hoos, die nog steeds met een kwaad gezicht op de ver klaring van Vermeulen wachtte: Heb ben ze je uitgekleed, man? Hou vast en laat je niet. „Hou je kop", viel Hoos hem hier in de rede en Verhoeven, die wist, dat hij hem nu beter met rust kon laten, veegde eens met zijn vatendoek over het tafel tje en slofte gelaten naar zijn buffet te rug. De drie boeren namen hun glaasje in de hand en draaiden deze besluiteloos aan het steeltje rond, hopende, dat een hunner de stilte zou verbreken. Tenslotte bracht Janus zijn glas naar de mond en zei: „Nou proost", waarop de anderen nog steeds zwijgend eveneens een slok namen. „Hoe zit het", ging hij voort, ziende dat niemand aanstalten maakte het spel te hervatten „spelen we nou, of niet? Hij gaf, geloof ik, Vermeulen. Hier is een stuiver, zet in". Hoos schoof koppig de stuiver terug. Boer Janus, wie de zaak intussen danig begon te vervelen, sloeg hierop met de vuist op tafel en riep uit: „Hé, spelen we nou nog, of niet", om er toch, nieuws gierig als hij was en tuk op een heibeltje, zolang het hem niet aanging, aan toe te voegen: „Ja, v.d. Berg, vertel nou eens op: hoe zit dat met die familie van Ver meulen? Wat heeft Hoos daar eigenlijk mee te schaften en wie wordt er nou familie, van wie?" Op deze rechtstreekse vraag kon Van der Berg het antwoord niet schuldig blijven. Hij keek nog eens hulpeloos naar Vermeulen, die echter deed, of zijn neus bloedde, nam een laatste slok om zich moed in te drinken en richtte zich dan tot Hoos. „Het was maar een lolletje, Gerrit, we weten toch, dat je dochter met Vermeu len zijn neef vrijt en ik zei het zo maar. Ik weet best, dat het toch nooit wat wordt. Je begrijpt net zo goed als ik, dat de boer van „Hoop vleit de Land man" nooit goed zal vinden, dat Jacob het met jouw dochter aanlegt. Dat is alles en nou praten we er niet meer over. Wat zeg jij Vermeulen? Geef op". Hoos had stil toegeluisterd. Hij be greep nu de bedoeling van de woorden van zoëven. De rijke Vermeulen, eige naar van de kapitale hofstede „Hoop vleit de Landman", met 40 koeien, zijn moderne tas en als enige boer met be tonnen rijbanen door zijn gehele land en hij Hoos, beroepsvisser, eigenaar van 'n motorbootje en een vlet en van een var ken en twee geiten. Om je dood te lachen, Vermeulen, steunpilaar van de kerk, vaste bezoeker van het stamcafé „In den Prins" en Hoos, heiden en vaste bezoeker op de lat van „Het Baarsje", stamkroeg der kleine boeren, dagloners en gezellen - twee werelden even ver van elkaar verwijderd als de Zuid- van de Noordpool. Marietje met die Jakob, onmogelijk en toch, iets zou er toch wel van waar zijn. Van der Berg zal het toch niet uit zijn duim ge zogen hebben, maar als „Je liegt!" riep hij plotseling opstaand en zijn stoel omverwerpend uit. Vermeulen greep hem bij zijn arm en vermaande: „Nou Hoos, geen ruzie, ga zitten". Hoos weerde hem driftig af en her haalde nog eens, nu vlak voor v.d. Berg staande: „Ik zeg, dat je liegt". Deze haalde onverschillig zijn schouders op en antwoordde: „Ook goed, gelogen dan, maar ik dacht anders, omdat ze het er hier vanavond over hadden, dat ze ze met elkaar hadden gezien, dat het wel waar zou zijn. En", voegde hij, er nog lachend aan toe, hopende Hoos wat vriendelijker te stemmen, „ongelijk kan ik hem niet geven, hij heeft een goeie keuze, d's vast". Dus toch, dacht Hoos. Hij raapte zijn stoel weer op, ging zitten en deed alsof hem de zaak verder niet meer interes seerde. „Jij geeft Vermeulen". De anderen blij, dat de kwestie hier mede zonder verdere uiteenzettingen uit de wereld was, gingen gretig op Hoos' voorstel in. Hoos' plotselinge kalmte was echter maar schijn, want in stilte wachtte hij op een gunstig ogenblik om de an deren verder uit te horen. De zaak liet hem toch niet met rust voor hij het juiste te weten was gekomen. Kletspraatjes gin gen er bij de vleet in het dorp rond en dit zou hier ook wel het geval kunnen zijn. Maar als het waar was, dan zou hij zijn maatregelen weten te nemen. Nooit zou hij toestaan, dat Marietje zich als speelbal zou laten gebruiken. Hij trachtte het onderwerp terloops weer ter sprake te brengen, doch de anderen gin gen er niet op in, weinig lust als zij voelden, zich in moeilijkheden van een ander te verdiepen, moeilijkheden, die zij elk voor zich zelf genoeg hadden. Een ogenblik dacht hij er nog aan te proberen van Verhoeven iets naders te vernemen, maar wetende, dat deze toch niets los zou laten, zag hij hier maar van af. Sivous stond ijverig glazen te spoelen. Hij deed, of hij van de prins geen kwaad wist en zei alleen maar: „Zo, Hoos, stap je eens op. Het wordt zoetjes aan ook tijd". Hij haalde zijn lei voor de dag, zette zijn bril op, keek Hoos tersluiks aan en vroeg: „Zal ik het maar opschrijven?" Hij begon na een bevestigend gebaar van Hoos te tellen: „dat is een van het bin nenkomen en één, twee, dat is drie rondjes, da's bij mekaar dertien stuks". Hoos trok aan de rand van zijn hoed, wierp Verhoeven een laatste blik toe, draaide zich met de deur in de hand nog even naar de drie boeren om, die thans languit in hun stoel lagen en ging heen, de deur met een harde slag achter zich dichtslaand. Nadat Verhoeven zijn boeken had bij gewerkt, ging hij naar de kamer waar zijn vrouw zat te naaien. Daar bleef hij met de handen op zijn rug staan en vroeg: „Zijn de meiden al naar bed. vrouw?" „Ja, ze zijn net naar boven gegaan", antwoordde deze. „Moet je ze nog heb ben?" „Nee, dat nou direct niet. Maar Hoos was in de zaak; hij heeft nogal wat naar binnen geslagen en hij had woorden met v.d. Berg en Vermeulen". „Over zijn dochter. Het schijnt, dat v.d. Berg weet, dat die Marietje hier is geweest met Jakob, je weet wel. Ans zal toch niet gekletst hebben?" „Nee, natuurlijk niet, dat weet je wel beter. Zij weet drommels goed, dat ze d'r mond over die dingen moet houden. Misschien heeft de een of ander ze naar binnen zien gaan". „Ja", gaf Verhoeven toe, „dat is na tuurlijk ook mogelijk, het is onze zaak niet". „Nee, vanzelf niet", „er zal anders nog wel wat voor haar opzitten. Je weet, hoe Hoos tegenover de meeste boeren staat en dan uitgerekend Vermeulen Dat muis je zal nog wel een staartje hebben, vrees ik. Zijn er nog mensen in de zaak?" „Een paar. Ik denk, dat ik de boel maar dicht gooi, ik verlang naar kooi. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4