V WACHTEN Pimba de negerjongen Gijs de Peur duurt altijd lang STIERENKEURING IN SPANG Dinsdag 2 april werd bij het K.I. sta tion in Spang de jaarlijkse voorkeuring van stieren gehouden. Deze keuringen worden op een 40-tal plaatsen in N.H. gehouden, waarna op vrijdag 26 april in Alkmaar de Centrale keuring volgt. Op deze Centrale keuring worden dan die stieren aangevoerd, die op de voorkeu- ringen daarvoor worden aangewezen als ze aan de gestelde eisen voldoen. Deze Centrale keuring is dus een bijeenbren- ging van het beste stierenmateriaal, dat momenteel in Noord-Holland aanwezig is. Geen wonder dus dat deze dag voor vele Noordhollandse fokkers een hoogtij dag betekent. In Spang werden 19 stieren aange voerd, waarvan 11 1-jarigen, 5 2-jarigen en 3 oudere stieren. Met het keuren van de 2-jarigen werd begonnen. Allereerst verscheen Wardy 13 Eig. Gebr. Huisman te Bargen, voor de jury. Het begin bleek in dit geval al een succes, daar deze stier een prima indruk maakte. De jury vond het een typische regelmatig gebouwde stier met goede bovenbouw en mooie kop, doch kon in de benen wat solider. Met algemeen voorkomen b. en 79 punten werd hij de finitief ingeschreven in het N.R.S. Hij gaat dus 26 april naar Alkmaar. Dit feit is zeker voor Gebr. Huisman een succes te noemen. Hierna verscheen Aaltje's Toekomst 2 eveneens van Gebr. Huisman in de ring. Ook deze stier maakte een goede indruk, alhoewel iets minder klasse dan z'n voorganger. Over 't geheel was hij iets te beknopt en wat te klein, vooral in de middenhand. Daarbij de nogal iets te grote buikontwikkeling, waardoor hij iets koeachtig aandeed. Ook hij werd definitief goedgekeurd voor N.R.S. met alg. voork. ben 77 punten. No. 3 in deze rubriek was Adema Eduard 56 van de Vlijthoeve. Eig. Th. Rutten. Ook een goedsoortige stier, vrij typische en vrij regelmatig gebouwd, doch iets week in de bovenbouw. Definitief goedgekeurd voor N.R.S. met alg. voork. ben 77 punten. Hij was nogal wat onrustig van wege de grote belangstelling, waardoor hij moeilijk in de stand te brengen was om hem vlot te kunnen keuren. Dit moet eveneens opgemerkt worden van de vol gende stier, welke voor de jury ver scheen, nl. Adema 175 v.d. Woudhoeve, eig. Coöp. Ver. voor K.I. De vele vee houders, die inmiddels, mede aangelokt door het mooie voorjaarsweer, een kijkje kwamen nemen, waren over het alge meen wel ingenomen met deze stier. Je hoorde nogal eens ,,'t Is een lieve bul". Hij bekoort ook zeer zeker alhoewel ook hij over 't geheel wat te beknopt en te klein is. Mogelijk dat hij het komende jaar nog wat meer uitbreekt en daar door op wat oudere leeftijd wat meer massa toont. Ook deze stier werd defi nitief goedgekeurd voor N.R.S., alg. voork. ben 78 punten. Als hekken sluiter in deze rubriek verscheen Marco v.d. Gest., eig. Gebr. Swaerts, Oudeschild. Deze stier, vorig jaar goedgekeurd voor j N.H., was niet in z'n voordeel uitge- groeid. Nogal groot en onsoortig, te smal en te slap met zeer matige benen. Hier- door verwierf hij een P. Hierna kwamen de 1-jarige stieren aan de beurt. Deze worden voor 1 jaar voorlopig gekeurd, waarop dan op 2- jarige leeftijd de definitieve keuring volgt. Van deze 11 werd alleen Roel, eig. C. Roeper Mzn., Hollandscheweg, goed gekeurd voor N.R.S. met alg. voork. •5f Vs' PRIJSVRAAG PROTESTANTSE GEZONDHEIDSZORG Naar aanleiding van het 10-jarig be staan van haar maandblad is door de Landelijke Stichting „Protestantse Ge zondheidszorg te Baarn een prijsvraag uitgeschreven. Voor deze prijsvraag wordt gevraagd: Een uiteenzetting over het ambt van de geestelijke verzorger en de taak en organisatie der geestelijke verzorging van de patiënten in het ziekenhuis. De beschikbare prijzen zijn: een hoofd prijs van 300,een tweede prijs van 100,en twee troostprijzen van elk 50,—. Inzendingen worden gaarne ingewacht voor 1 juni 1957 bij de administratie van „Protestantse Gezondheidszorg", Wal deck Pyrmontlaan 4 te Baarn voorzien van een motto, dat ook vermeld staat op een bijgevoegde enveloppe, waarin zich naam en adres bevinden. b.c.+ Punten worden op 1-jarige leeftijd niet gegeven. Voldoend typisch, vrij soortige stier, doch over het geheel wat fijn met matige benen. Voor N.H. werden goedgekeurd: Ceres van Driehuizen, eig. Jac. Boersen, 't Noorden, Albert Juweel 2, eig. J. J. van Miltenburg, 't Noorden; Trijntje's Roelof, eig. C. Roeper Mzn., Holl. weg; Kee's Ceres 160, eig. C. de Wit, Eierland; Kee's Felix 158, eig. C. de Wit, Eierland; Kee's Ceres 155, eig. C. de Wit, Eierland. Een enkele van dit 6-tal had maar weinig meer nodig om voor 't N.R.S. in aanmerking te komen, doch over het geheel kwamen ze iets te kort in kwali teit. Veelal wat te rank en te weinig ont wikkeld, waardoor ze als te pinkig be titeld werden. Ook vaak te fijn op de benen. Een uitzondering maakte echter Kee's Ceres 155, die integendeel te grof en te robuust werd bevonden. Een 4-tal 1-jarigen bracht het niet verder dan een P., wat betekent, dat deze nog wat minder van de goede hoe danigheden hadden meegekregen dan hun voorgangers. Ze zijn niet voldoende tot stier uitgegroeid met tevens te wei nig type. Hierna kregen we nog even de beide oudere stieren Leopold en Felix van Blokland van de Coöp. Ver. voor K.I. ter demonstratie in de ring De nu 9-ja- rige Leopold houdt zich goed, al is het begrijpelijk, dat hij iets slijtage begint te vertonen. Nochtans een stier die zich kan laten zien en gezien de productiviteit van z'n nakomelingen met ere een 2de premie voert. Felix kwam ook goed voor en was ook in prima conditie. Ook een beste stier, die echter in de voorhand wel iets meer stoorde dan een jaar ge leden. Ook de derde oudere stier, nl. Amarilla Roelof houdt zich goed. Het werd echter beter geacht deze stier niet op de zachte grasmat voor te brengen. En hiermede was dan ook deze voor keuring weer ten einde. Opgemerkt mag nog wel worden, dat de inzenders over het algemeen een pluim verdienen voor het toiletteren der dieren. Dat hebben wij op Texel wel eens veel minder gezien. Ook daarin gaan we dus de goede kant op. Het was voor Texel een goede keuring en wat prettig aandoet is dat er belangstelling voor is van de zijde der veehouders. Wanneer ook deze belangstelling zich uitstrekt tot de Centrale keuring, dan kan dat niet anders dan een verrijking van kennis voor de boer zijn. B. Oostra FILMNIEUWS „GERVAISE" Dit verhaal speelt honderd jaar gele den en is ontleend aan Emile Zola, om precies te zijn aan „L'Assomoir". Het is de levensgeschiedenis van Ger- vaise, een jonge, manke vrouw, die uit de provincie met twee kleuters aan de hand en een man in haar voetsporen een Parijse arbeiderswijk is binnengekomen. Zij verafgodt de vader van haar kinde ren, maar die geeft de voorkeur aan een lichtzinnige levenswandel en laat haar in de steek. Gervaise huwt de leidekker Coupeau, een oppassende arbeider. Het is een huwelijk, dat niet geheel uit liefde en niet geheel uit berekening is gesloten. Het gezin wordt met een dochter uitge breid en het ziet er uit, of er verder niets over te vertellen valt. Maar dan start Coupeau van een dak. Hij is zwaar gewond en de verpleging slokt al het spaargeld op, dat Gervaise bestemd had voor een eigen wasserij en strijkerij. Dank zij een vriend des huizes, die haar in stilte aanbidt, krijgt zij haar winkel toch, maar intussen heeft zich in haar man een verandering voltrokken. Hij durft de daken niet meer op uit angst opnieuw te vallen en geraakt op een af schuwelijke wijze aan de drank. Wij zien zijn totale verwording en de afta keling van zijn gezin. Gervaise besluit haar leven tenslotte ook in de onmid dellijke nabijheid van fles en glas. „ABBOTT EN COSTELLO" Als U de namen van deze komieken leest, weet U, dat het verhaal weer een stortbad van lachsalvo's zal verwekken. Het duo start als loodgieter, komt van de regen in de drup en beleeft weer de meest spectaculaire avonturen, rijk aan lief en leed. Een film met een happy ending, zoals wij dat graag willen en Abbott en Costello zijn de beroerdsten niet! Nederlands nieuws O.a. Serveerwedstrijd voor restaurant- kellners in Scheveningen; Het rivier- duinwaterplan voor Amsterdam in uit voering, massa-fabricage van betonnen waterleidingbuizen, Aanleg van de 80 kilometer lange pijpleiding; Nieuws van de 12e Internationale Huishoudbeurs; Nederland herdenkt Michiel de Ruyter, o.a. parade van de Zeestrijdkrachten in Den Helder. Wereldnieuws O.a.: De verongelukte beklimmers van de Mont Blanc geborgen; Het toneelstuk Anne Frank nu ook in Jeruzalem; Suez: Opruimingswerkzaamheden in 't kanaal, Hammerskjöld ontmoet Nasser; Egypti sche soldaten voor Gaza; Israël legt een pijpleiding aan; Hongaarse vluchtelingen zetten zich neder bij Gaza; Spoorweg staking in Japan; Halve finale van de bekerwedstrijdenBirmingham-Manches ter. (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewijzen voor boot en trein in voorverkoop bij de V.V.V. 18. Kom, Pimba, kom, de leeuwin, roept Vader, maar Pimba kan niet meer. Dan moet Vader wel naar Pimba toe Behoedzaam kruipt hij langs de oever, telkens omkijkend of de leeuwin niet plotseling te voorschijn zal springen. Maar die schijnt wel erg geschrokken te zijn want ze is spoorloos verdwenen! „Zo Pimba, gaat het weer een beetje?" Pimba zucht maar eens. Na een paar minuten is hij zover, dat hij op kan staan. „Ik ben weer de oude Pimba", zegt hij lachend, maar daar gelooft Vader niets van. Ze wandelen voorzichtig naar huis, hand in hand. „Nu weet ik zeker, dat je een best beest bent, zegt Pimba en Bari schijnt het te begrijpen. „Hij is m'n beste vrind, papa, zegt Pimba. „Dat kan wel, maar je moet me nu eerst eens vertellen wat je meege maakt hebt! „Ja, als we thuis zijn!" S.V.O.-nieuws A.s. zondag speelt het 1ste uit tegen Kolping Boys. Verder zijn geen wed strijden vastgesteld. 70 lKWi *lcro&. Zm. 2* DE HOLLEBOL" STAAT BLOOT AAN VERNIELZUCHTIGE JEUGD Een historische dag, die tweede juni van het jaar 1951: toen werd immers de speeltuin „De Hollebol" officiéél ge opend. Een klein kleutertje mocht een lint doorknippen, burgemeester De Ko ning hield een toespraak, er waren ver snaperingen en een heleboel lampions. Zes jaar geleden. Sindsdien is er zo het een en ander veranderd. Wat wij precies bedoelen is duidelijk voor degene, die een kijkje heeft genomen in de speel tuin aan de Nieuwstraat te Den Burg, want het is daar om zo te zeggen een rommeltje geworden. Het heeft er veel van of daar zojuist een bende wilde beesten zijn woede heeft gelucht: een van de twee zandbakken is verpulverd, gemetselde zandbakken nog wel, de grote wip is verdwenen, nadat de heining grondig vernield was, de houten bankjes van de draaimolen zijn bijna allemaal „vakkundig" uitgesloopt. De glijbaan is onbruikbaar doordat een deel van de baan is weggebroken. En zo kunnen wij doorgaan. Er is hier voor honderden gul dens vernield en dat is diep te betreuren, want deze vereniging is destijds met 'n schuld van.drieduizend gulden ge start. Men kon dit geval opzetten dank zij de spontane medewerking van enige particulieren, die bereid waren als borg te fungeren. „Maar op deze manier raakt de aardigheid er goed af", aldus een der bestuursleden, de secretaris, die zijn jaarverslag zeker in een verre van opti mistische toon zal moeten houden. De vernielzucht is ongelooflijk. De schade schrikbarend: die wordt namelijk getaxeerd op.... 200,per jaar en dan te bedenken, dat de gelden bijeen komen door contributies van.15 cen ten per week per gezin, ongeacht de grootte van het gezin. De vandalisten hebben bij hun vernielzucht zelfs gebruik gemaakt van ijzerzagen: zo werden 22 mm. dikke stangen doorgezaagd, van de zweefpaal werden enige touwen doodge moedereerd doorgesneden, sloten werden vernield (bij winterdag zijn de werktui gen geblokkeerd), zelfs hebben ze kans gezien om de lagers uit de draaimolen te breken. „Wij hebben er de politie ook al eens van op de hoogte gesteld, maar als de jeugd zelf niet medewerkt speel je op de duur niks klaar". De smid wacht dus 'n omvangrijk reparatiewerk, dat gaat een heleboel geld kosten, waar we nu juist zoveel mee hadden kunnen doen. Voor heen werden de werktuigen in een schuur opgeslagen, maar men kan met de beste wil van de wereld geen opslagruimte meer op de kop tikken. Jammer, want het ging eerst zo goed en een belangrijk deel van de geleende som kon reeds weer worden terugbetaald. Ook had men een begin willen maken met het organiseren van handwerkmid- dagen: figuurzagen, houtsnijwerk en wat dies meer zij. Dit kon, want er was en is volop belangstelling voor het werk van de speeltuinvereniging, die 130 leden rijk is alsmede een aantal donateurs. Er zal binnenkort zeker weer eens S.V. Texel Uitslagen van zondag: JVC-WGW 0—3; Succes-BKC 1—0; Grashoppers-VZV 22; Schagen-Texel 4—1; DTS-RKAFC 1—1. Texel 2-Kaagvogels 2 32; Texel c- Kaagvogels b 70. Texel 1 heeft het geluk nog steeds niet mee, want ook nu speelden ze beter dan Schagen. Ruud trof tweemaal de lat, Max schoot tegen binnenkant paal en toen de bal weer het veld in. In de achterhoede een paar ongelukjes, Bertus, wat gehandicapt, was ook al niet ge lukkig, terwijl Tonny ook nog niet in dit milieu kan spelen. De scheidsrechter verklaarde: „Ik begrijp er niets van. Dit is de 2de wedstrijd, die ik met jullie fluit, jullie spel is veel beter en toch verliezen." Texel 2 won van Kaagvogels 2, dat nog slechter speelde. Verdedigend ging het nog wel, ook Jan Zegel, Frans en Cor bleven er wel aardig in en ook Henk redde het heel goed, maar een door zichtig combinatiespel in de voorhoede was fout, 'traag en slecht geplaatst. De talrijke aanvallen liepen op niets uit. Enfin, deze 2 punten stelden ons tweede veilig voor deze afdeling. Wie heeft het horloge van Henk Stig- gelbout meegenomen? Texel c won van Kaagvogels b met 70. Aanvankelijk ging het wat stroef en de eerste goal was een gelukje. Het schot van Rob ging via een back in het doel. T. begin beter te spelen en we hebben in deze wedstrijd prachtige kop- combinaties gezien. Thijs en Jan met daarachter Teun en de beide backs deden het wel goed en ook Jan heeft in het doel enkele zeer moeilijke ballen ge keerd. In de aanval begon het beter te lopen en toen de keeper, die trouwens prachtig werk deed, een hoge bal ver keerd beoordeelde en deze voor de 3de maal uit het net moest halen, was het pleit beslecht. Uit een mooie voorzet van rechts schoot Henk onhoudbaar no. 4 in. Direct na de hervatting was Abe de verdediging te vlug af, 50, en ook no. 6 nam hij voor zijn rekening. Met 70 kwam het einde. Nog 2 punten hebben jullie nodig om kampioen te worden, een goede kans dus. A.s. zondag kornt West-Frisia a op bezoek bij Texel a. Dit is dè concurrent en er zal het allerbeste gegeven dienen te worden. Maak van de training ge bruik en zorg in goede conditie te zijn. Voor Jeugdleiderscursus van de afd. N.H. der KNVB zaterdag in Hotel „De Graaf", sprak de heer Van Velzen over „terrein en spelregels". Het werd een zeer interessante en leerzame avond. Zeer nuttig voor alle deelnemers. Tot zaterdagavond dus! Sterling k houd van je blonde kuif vergaderd moeten worden, maar.... zal het bezoek dan wéér tot het bestuur-zon- der-meer beperkt blijven? Tot dusverre was de grootste opkomst.twee leden. Toch moet en ander eens ernstig onder het oog worden gezien, want op deze manier kan het bekwaamste bestuur de eindjes niet meer aan elkaar knopen. Een gelukkige omstandigheid is het feit, dat de toekomstige speeltuin in Plan-Zuid is geprojecteerd. Hopelijk kan daar de zaak beter in de gaten worden gehouden. FEUILLETON door J. G. J. Bax 8. Toch bleef diep in zijn binnenste iets hem nog om een verklaring over de kwestie met Marie vragen. Hij zag er echter tegen op er met zijn vrouw over te beginnen, maar daar hij Marietje zelf niet voor de volgende avond zien zou, besloot hij toch maar het onderwerp aan te snijden. Hierbij kwam nog, dat hij zich tegen over Marietje nooit erg op zijn gemak voelde, wanneer er reden was voor een standje. Als zij hem met haar brutale ogen zo onschuldig aankeek, maakte hij zich er maar gauw met een paar korte woorden af, zonder op antwoord te wachten. Hij had zich eigenlijk van haar opvoeding maar weinig aangetrokken, de vrijheid, die hij zelf zo lief had, zat ook haar in het bloed, dat wist hij maar al te goed. Als kind was zij met hem de plassen ingetrokken; zij had met veel verzuim en geruzie de school bezocht en was kort daarop in dienst gegaan bij een rijke familie uit de stad, die aan het an dere einde van de plas in de daar ont stane nieuwe wijk een nieuw buitenhuis bewoonde. Hij voelde, dat zij zijn ka rakter had en hoewel hierover in zijn hart trots, had hij toch liever gezien, dat zijn zoon op hem had geleken. Die aard de meer naar zijn vrouw, was altijd kalm en tevreden en ging stil zijn weg. Marietje daarentegen was veel levendi ger van aard, maakte zich nergens zor gen over en had een uitgesproken eigen wil. Vaag voelde hij, dat deze eigen schappen voor een jong meisje niet zon der gevaren waren. Grote conflicten waren er tot heden nog niet voorgeval len, of, om helemaal eerlijk te zijn, hij had er niet van gehoord. Maar nu zou hij zich er toch mee moeten bemoeien. Hij keek zijn vrouw eens tersluiks aan, die doende was de boel op te ruimen. Het was of deze in stinctief voelde, dat haar man iets op zijn hart had. Dat hij weer eens te veel gedronken had, had zij al geweten voor hij binnen kwam, want als hij zo laat was, kwam hij nooit geheel nuchter thuis. Maar meestal ging hij spoedig naar bed en nu zat hij nog steeds beslui teloos in zijn stoel. Intussen klonken buiten twaalf heldere slagen en zij vroeg hem, met de wekker in de hand: „Hoe laat moet-ie gezet worden? Ik ga maar naar bed hoor". Hij besloot met de deur in huis te vallen: „Vijf uur, maar „Nou, dan mag je er ook wel gelijk inkruipen", viel zijn vrouw hem in de rede. „Ja, ik kom zo, maar wat ik nog zeg gen wilde, wat voert Marietje tegen woordig uit?" „Daar heb je het", dacht zijn vrouw, „maar vanwaar die plotselinge belang stelling in het doen van Marietje?" ,Hoe bedoel je?" vroeg zij met een verwonderd gezicht, „wat zou ze uit voeren, niks bijzonders, zo ver ik weet". „Zo, niks bijzonders", antwoordde Hoos nadrukkelijk. „Jij weet dus van niks, hè?" Zijn vrouw, die inderdaad van het hele geval niets snapte, en Hoos' ont hullingen als dronkemanspraat be schouwde trachtte hem met een zoet lijntje naar bed te krijgen. „Ga nou maar slapen, Gerrit en laten wij er morgen verder over praten, het zal wel niks bij zonders zijn, er is toch niks gebeurd?" „Niks gebeurd?" schrok Hoos op. „Niks gebeurd, dat zou er nog bij moeten ko men". En met stemverheffing ging hij voort: „Als dat zo is dan is het jouw schuld". „Stil nou, Gerrit", suste zijn vrouw, die echter door het aanhouden van Hoos nu toch ook angstig was geworden. Zij nam tegenover Hoos plaats en vroeg: „Maar wat is er dan toch Gerrit, wat zeggen ze dan en wat heb je nu eigenlijk gehoord?" „Ze is met Jakob bij Verhoeve ge weest, nou weet je het". „Met Jakob, welke Jakob, en ik dacht dat ze met „Ja, je dacht, nou, dan heb je ver keerd gedacht, met Jakob Vermeulen en bij Verhoeve, dat zegt je zeker wel ge noeg, hè? Een knappe dochter heb je, dat moet ik zeggen. Eén vrijer is niet genoeg voor mevrouw, nee, zo houdt er twee op na. Rinus is zeker niet fijn ge noeg". Hier zweeg Hoos even om te zien welke indruk zijn woorden zouden ma ken. Zijn vrouw bleef echter met gebogen hoofd stil zitten, zodat hij er aan toe voegde: „Nou, wat zeg je daar nu van?" „Wat moet ik daar nu op zeggen, Gerrit". „Nee, nu hoef je niks meer te zeggen, dat had je eerder moeten doen, nu zal het wel te laat zijn. Ik hoef je van Jakob wel niets te vertellen, hè?" „Nee", antwoordde zij, „dat weet ik". Zij kende de reputatie van de zoon van de rijke Vermeulen maar al te goed. Vertwijfeld ging zij verder: „Maar er hoeft toch niks gebeurd te zijn, Gerrit, misschien was het voor de eerste keer en misschien is het wel helemaal niet waar en hebben ze je alleen maar willen plagen". Hoopvol keek zij Hoos aan. „Ik help het je wensen, maar neem maar van mij aan, dat het zo is". De vrouw zonk bij dit antwoord in haar stoel en Hoos zei: „Toe nou, Marie, maak je nou geen zorgen voor de tijd, het kan nog best loslopen, laten we maar naar bed gaan en spreek jij morgen eens met haar". Dankbaar keek de vrouw hem aan, zij was geen tederheden gewend van haar man, die altijd erg gesloten was en zijn zachtere gevoelens meestal achter een stug uiterlijk trachtte te verbergen. Zij kende zijn karakter echter precies en waardeerde zijn sporadische uitingen van medegevoel des te meer. Wanneer hij, zoals nu, haar zelfs bij haar naam noem de, gaf haar dit altijd weer een gelukkig gevoel, dat zij nog lang koesterde. Zij stond van tafel op en legde schuchter haar hand op zijn arm. „Goed, Gerrit, we zullen morgen wel verder zien, laten we er maar het beste van hopen en nu gaan slapen". Toen de wekker voor de tweede maal was afgelopen, brak het ogenblik voor vrouw Hoos aan om met Marietje over het geval Jacob te spreken, dat haar als een donderslag bij heldere hemel had overvallen. Zij zag er tegen op en had de gehele nacht liggen piekeren. Zij had het ontbijt klaar gemaakt en riep nu aan de trap in de keuken: „Marietje, kom je, het is tijd!" „Ja, ik kom direct", luidde het ant woord van de zolder. „Ben je er al uit?" „Joe", klonk het bevestigend, waarna vrouw Hoos de kamer weer binnenging en aan tafel plaats nam. Na enige ogen blikken klonk er gestommel op de trap, gevolgd door geplas met water, waarop Marietje met een „Morgen, Moeder" in haar onderjurk de kamer binnenkwam en zich verder begon aan te kleden. Vrouw Hoos nam haar terloops op. Zij bezag haar nu met heel andere ogen dan vroeger. Dat haar dochter mooi was ge worden en voor mannen erg aantrekke lijk moest zijn, was haar niet verborgen gebleven. Dit trof haar nu nog sterker, zoals het meisje met de rug naar haar toe gekeerd het haar stond te doen. De armen opgeheven, het lenige, slanke li chaam gestrekt op de ranke benen, een beeld van bevalligheid en gratie, maar toch met iets van het vrije en ongedwon- gene van het natuurkind. Een nog jeug dig, maar reeds gevuld figuift van een ontluikende jonge vrouw.

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4