rnmmm „De Lindeboom-Texelgefundeerd op historierijke grond mmm* «MBBr - IPSS51 Zo kunnen wij het brandgevaar' tot het uiterste beperken 65-jarige trouwe dienst BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 9.15 10.25 11.55 13.05 15.30 16.25 18.10 Van Den Helder: 6.30 9.20 10.35 11.40 13.25 14.20 16.45 18.25 19.35 Zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.40 10.25 14.00 16.00 18.25 20.30 Van Den Helder: 9.20 11.30 15.00 17.15 19.30 21.30 STOFFELIJK OVERSCHOT GEVONDEN Tussen paal 23 en 24, dus bij De Slufter, is maandagmiddag om drie uur het stoffelijk overschot gevonden van de 13-jarige Ria Jacoba van Kempen uit Loosduinen, dat op 6 juli in de zee bij Monster is verdronken. KONIJNENZIEKTE WOEKERT VOORT Er scheen gegronde hoop te mogen be staan op herstel van onze konijnenstand, want hier en daar zag men de vrolijke wipstaarten weer lustig rond huppelen. De laatste tijd worden evenwel weer verscheidene dode konijnen aangetroffen, nog steeds als slachtoffer van de ver schrikkelijke myxomatose, die enige ja ren geleden ook op Texel uitbrak en practisch de gehele konijnenstapel om zee hielp. Een heel enkel konijn bleef in leven. Nu worden echter zowel in de Westermient, bij De Koog als bij de vuurtoren vele konijnen door deze zeer besmettelijke ziekte geveld. „Erg jammer", aldus jachtopziener Kager, „want we dachten er eindelijk van af te zijn". TURNFEEST IN OOSTEREND Zaterdagavond hopen de leden van de Oosterender gymafdeling een demon stratie te geven op het sportterrein. Op ons eigen gemeentelijke sportveld, mo gen wij wel zeggen. Alvorens de sprong naar de ringen en wat dies meer zij zal worden gemaakt, zal men een rondgang door Oosterend houden. VIOS is bereid gevonden muzikale medewerking te verlenen. De stoet vertrekt om zeven uur. Zowel de adspiranten als de hoofd afdelingen zullen aan het turnfeest deel nemen. Ongetwijfeld zullen de Ooster- enders deze show in groten getale komen bekijken. Zaterdagavond j.l. hebben de leden van de gymnastiekvereniging „Texel" na een rondgang met het Koninklijk Texels Fanfarecorps o.l.v. de heer A. J. Vonk, een demonstratie op het terrein van de S.V. Texel gegeven. Het was wel erg jammer, dat er zo'n harde en voor de tijd van het jaar nogal gure wind stond. „ONZE WADDENEILANDEN HEBBEN HUN AANTREKKINGSKRACHT NOG NIET VERLOREN" De grote pers wijdt bijzondere aan dacht aan het toerisme, met name aan het bezoek uit het buitenland. Geen won der: het vreemdelingenverkeer betekent een belangrijke deviezenbron. Een der kranten schrijft: „Er is wel degelijk ongerustheid ont staan bij buitenlanders, die in Nederland hun vakantie wilden doorbrengen, door de berichten over Aziatische griep in Nederland. Dit is een der conclusies, die wij hebben getrokken uit een landelijke enquête over het toeristenbezoek aan en in ons land. Juist in de kuststreken, waar de bui tenlandse toeristen en vooral de Duitsers het talrijkst zijn, hebben hotel- en pen sionhouders nogal wat afschrijvingen om die reden gehad. Maar doordat het aan tal onaangekondigde toeristen ook bij zonder groot is, hebben de hotels, pen sions en kampeerterreinen geenszins re den tot klagen. De meeste hotels aan de kust zitten vrijwel vol, zomerhuisjes zijn er ook elders weinig meer te krijgen en de kam peerterreinen profiteren haast overal van het enorm gestegen sociaal toerisme. De Waddeneilanden hebben hun aan trekkingskracht nog lang niet verloren, aldus het blad. Van de buitenlandse bad gasten vormen - zoals overal elders - de Duitsers het leeuwedeel, nl. op elke honderd toeristen vijftien. Vlieland zit stampvol met bezoekers en op Ameland is tot eind september geen bed meer te krijgen. Op Schiermonnik oog telt men wat minder Duitsers dan vorig jaar. De hoteleigenaars op de eilanden kla gen niet. Van veel annuleringen is geen sprake. Vorig jaar, toen het weer veel slechter was, kregen veel hotels afschrij vingen, zgn. wegens „sterfgevallen en ziekte". BOERDERIJBRANDEN IN MEI In mei zijn 27 boerderijbranden voor gekomen, waarbij de boerderij totaal werd vernield of zwaar beschadigd werd. Eén van deze branden kwam voor in Groningen, twee in Friesland, drie in Drente, twee in Overijssel; vijf in Gel derland, één in Utrecht; twee in Noord- holland; twee in Zuidholland; zeven in Noordbrabant en twee in Limburg. De directe schade door deze branden aangericht wordt geraamd op 1.068.597,—. Eén van deze branden werd veroorzaakt door een ongeluk met verlichtingslantaarn; vijf door het spelen met vuur; één door het openen butaan- gasfles in de nabijheid van brandende petroleumkachel; één door vonken uit tractor; twee door brandende sigaret; één door kortsluiting; twee door defecte schoorsteen; één door vonken uit schoor steen; één door brandstichting; twee door blikseminslag; één door het in brand geraken van een door een benzinemotor aangedreven stropers; één door verwar- mingsinstallatie van kuikens, terwijl in acht gevallen de oorzaak onbekend bleef. Bij deze branden zijn acht koeien, tien varkens en 109 stuks pluimvee omgeko men. Ondergaat de Groeneplaats, Texels mooiste plein, nu en dan enige wijziging, ook de hotels tonen nu en dan enige verandering. De voornaamste verbeteringen en moderniseringen worden de laatste jaren wel aan „De Lindeboom-Texel" verricht. De zaal werd gemoderniseerd, er kwam een fraaie serre, een gezellige eetzaal er achter en - onlangs - een gloednieuwe eetzaal aan de Vismarkt-Kan toorstraat. Ook de entree zelf is belangrijk gewijzigd. Het hotel gaat met zijn tijd mee. In 1946 heeft zelfs de krant dit feit onopgemerkt de revue laten passeren: Hotel „Texel" bestond toen vijftig jaar. Op 14 november 1896 werd Hotel „Texel" door wijlen de heer J. Flens Pzn. ge opend. Het bestaat dus ruim zestig jaar, al luistert het thans naar de meer uitge breide naam van Hotel „De Lindeboom- Texel". In de Texelse Courant van 12 novem ber 1896 vinden wij een voor die dagen opvallend grote advertentie, ze besloeg een halve pagina, waarin de heer Flens de opening van het „concertgebouw" aankondigt. „Gezellige bijeenkomst .met welwillende medewerking van mej. J. Geus, opgeluisterd door muziek van het gezelschap „Trinitas", komische voor drachten van de heren E. Vlessing en Ph Polak, balmuziek van de heren Polak van Den Helder. Tot de bijeenkomst worden toegelaten personen niet beneden 16 jaar. En- treekaarten tot een beperkt getal don derdag a.s. verkrijgbaar bij P. Lieuwen a 75 ct. voor een heer en 50 ct. voor een dame (Wie heeft de emancipatie van de vrouw er nu eigenlijk doorgedrukt, wie o wie?? - red.). „Trinitas" opende met de feestmars „Hulde aan Texel" van S. Ph. Vlessing. Dit nieuwe „concertge bouw" bleek wél in een behoefte te zul len voorzien. De redacteur van de Texelaar gaf de volgende imnressie: De heer Flens stond ons welwillend toe eens even een kijkje in de zaal te nemen en al mocht ook onze verwachting reeds min of meer hooggespannen zijn geweest, omdat ons reeds bekend was, dat de heer Flens plan had door een decoratieschilder de wan den te doen beschilderen, wij moeten gulweg bekennen, dat onze verwachting niet werd beschaamd. De ruime, hoge zaal maakt met de keurige landschapjes, waarmede de wanden zijn beschilderd een alleraangenaamste indruk en wan neer nu alles eenmaal gereed is en hier en daar de open vlakken tussen de landschapjes zullen zijn aangevuld met keurige spiegels, welke er, zoals de heer Flens ons verklaarde, zouden worden aangebracht, dan voorzeker zal de totaal indruk er zeker niet op zijn verminderd. Ook het toneel ziet er waarlijk zeer lief uit en wij twijfelen niet of de rede rijkerskamer, welke daar, naar men ons verzekert, nog deze winter een of meer voorstellingen denkt te geven, zal er reeds naar verlangen er gebruik van te grenst aan het onlangs verkochte per ceel van de heer Westenberg en is door de nieuwe eigenaar van dat perceel aan gekocht om ruimer terrein te bekomen teneinde uitvoering te geven aan de plannen tot de bouw van een Hotel met annex gelegenheid tot ontspannings plaats. Door de thans gedane aankoop bestaat de mogelijkheid dat het laatstgenoemde gebouw in zijn geheel (behoudens de nodige restauratie) zal kunnen blijven bestaan. Ook dat gebouw getuigt van de solide bouw door het voorgeslacht: de ruime vertrekken, gangen, kelders en wat dies meer zij, leveren daarvoor het bewijs en zijn wel bezienswaardig. Door de tegenwoordige eigenaar wordt het ge bouw tegen een geringe toegangsprijs op zondag a.s. voor een ieder ter bezichti ging toegankelijk gesteld. Over die bezichtiging lezen wij in een advertentie het volgende: „De bezichti ging van het huis, sedert de laatste jaren bewoond door Notaris Coninck Westen berg, zal kunnen geschieden op zondag 17 mei 's namiddags van 3 tot 6 uur, te gen betaling van 15 ct. per persoon. De opbrengst komt ten voordele ener lief dadige instelling op dit eiland. De eigenaar J. Flens". De sloop van het voormalige raadhuis werd vlot aangepakt, want op 21 mei 1896 meldt de krant: „In het gebouw, dat hier voorheen als raadhuis dienst deed. doch thans wordt gesloopt, werd in een muur het bovendeel van een kozijn inge metseld gevonden, waarin het jaartal 1611 was ingebeiteld. Ditzelfde jaartal komt voor op een steen, met het wapen van Texel, ingemetseld in een der pila ren bij de ingang van het park. Deze steen zou volgens overlevering vroeger in het oude raadhuis hebben gestaan. Uit een en ander zou kunnen worden afge leid, dat het thans gesloopte gebouw in dat jaar (1611) werd gebouwd. Tot zover de krant. Door meer diepgaande onderzoekingen door de heer J. A. van der Vlis, Am sterdam, konden naderhand vele vaag heden tot klaarheid worden gebracht, hetgeen blijkt uit de mededelingen, die hij als schrijver van het boek „Texel" daarover doet. Overigens bevreemdt het ons, dat de krant in 1896 niet gewaagt van het feit, dat op een der wapenschil den boven de oude poort (van het vroe gere schoutshuis) het jaartal 1611 voor komt. Het is verheugend, dat dit laatste „Trinitas" opende met de feestmars „Hulde aan Texel" mogen maken. De onthulling. In het verslag van de opening lezen wij: „Het scherm van het toneel werd opgehaald, de muziek speelde achter het toneel het Nederlandse volkslied en allen waren nu in de gelegenheid de naam van het hotel te lezen. Op het toneel was namelijk een soort van erepoort gemaakt, waarboven als transparant waren aange bracht de woorden „Hotel Texel". Voor genoemde boog bevond zich een borst beeld (tekening) van H.M. Koningin Wilhelmina, terwijl aan de beide zijden daarvan zich die bevonden van H.M. Koningin-Regentes en van wijlen Z.M. Willem III. Dat al werd verlicht door tal van lichtjes en maakten waarlijk een zeer aardig effect". En verder: „Hadden de heren tot op dit ogenblik zich op verzoek onthouden van het roken, thans, nu dit minder hin derlijk was, meende de heer Flens allen ten bewijze daarvan een fijne sigaar te moeten aanbieden, van welk aanbod ge redelijk werd gebruik gemaakt". Het voormalige Raadhuis In de werkkamer van Texels gemeen te-secretaris hangt een foto van het voor malige raadhuis. Deze plaat is nogal door de tand des tijds aangetast en voor clichering in de krant ongeschikt ge worden. Het was een vrij eenvoudig bouwsel met wit gepleisterde muren. In oude stijl. Dit voormalige raadhuis is in 1896 gesloopt in verband met de bouw van de „concertzaal" voor de heer J. Flens Pzn. Op zondag 17 mei 1896 meld de de krant: „Een onzer oudste gebou wen, het voormalige raadhuis, zal wel dra onder de moker der slopers vallen. Het gebouw, waar voorheen de belangen der burgerij werden behartigd, doch dat in de laatste tijd niet bijzonder de aan dacht trok en thans werd gebezigd tot bergplaats van verschillende goederen, gebouw de slooplust ontsprongen is. De heer Van der Vlis heeft als vrucht van moeizaam speuren ontdekt, dat er voor 1611 ook al heel wat gebouwd is op de grond, waarop de fundamenten van de oude poort etc. zijn gegrondvest. Er was eens Op bladzijde 24 van zijn boek lezen we: „Eens (zo beginnen alle sprookjes, maar de heer Van der Vlis heeft bij het schrijven van dit boek de, ongetwijfeld op de loer liggende fantasie, netjes bui ten de inktpot gehouden) eens was Flo- rens van Aderkem rentmeester en schout van Texel. Aan zijn Heer de graaf van Blois in Schoonhoven bracht hij op ge zette tijden rapport uit over zijn financi eel beheer. Zijn opvolgers handelden als hij en daar bijna alle rapporten se dert het midden van de 14e eeuw be waard gebleven zijn, waren zij de heer Van der Vlis een bron van voortduren de informatie. In 1370-1371 (dat is dus bijna twee en een halve eeuw voor 1611!) noteerde Van Aderkem: „Mijne hede een nuwe earner ghemaect mit 2 verwulfden kelnaers, met 1 waerdeop met eenre earner onder ende mit eenen zolre daerboven". Dit betekende, dat de rentmeester een nieuw huis liet bouwen met twee kelders, die gewelven hadden en met een „waerderop", d.w.z. 'n kleed kamer '(vgl. wardrobe). Hij kocht voor de bouw 2 korbijele (balken) die van Medemblik kwamen, 18 muurankers voor de grote kamer en 11 muurankers voor de kleedkamer. Gerrit van Ooster wij k, zijn opvolger, verantwoordde gel den voor „wagenschot", daer men die vensteren in die trap af maecte", 50 keresperren en 50 Wiker sperren, daer men die haenbalcen af maecte" enz. Het gebouw werd later aanzienlijk verbe terd. Van de voorgevel dezer woning is GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer Nic. Veld- stra, Emmalaan, Den Burg, behaalde te Groningen het diploma H.T.S. (Hoge Technische School), afdeling Bouwkunde. VERSCHIL VAN MENING. In een hotel te De Koog speelde zich een oog om oog en tand om tand conflict af. Twee Texelaars, de heren A. P. en P. J. v.d. S., beiden woonachtig te Den Burg, raakten met elkaar slaags. V.d. S. kreeg zulk een vuistslag toegediend, dat hij zich met een gescheurde lip en een verwonding onder het oog uit de strijd terug moest trekken. V.d. S. heeft de politie in de arm genomen wegens het toegebracht lichamelijk letsel. Het inci dent gebeurde vorige week donderdag. ADRES VAN BADGAST GEZOCHT De politie deelt ons mede, dat gezocht wordt naar het adres van de heer Fokke Hommega, woonachtig te Amsterdam, die op Texel een huisje zou hebben ge huurd. Zijn moeder, mevr. Huitema, te Blauwhuizen, is plotseling overleden. De teraardebestelling zal plaats hebben op donderdag 18 juli 9.30 uur te Blauw huizen. De heer Hommega wordt ver zocht zich met de Texelse politie in ver binding te stellen. OUDHEIDSKAMER VERLICHT Volgende week woensdag zal mee 's avonds in de Oudheidskamer, Stenen plaats, Den Burg, diverse vormen van vergane ambachts- en huisvlijtglorie kunnen bewonderen. Bij kaarslicht èn verlichte gevel. GESLAAGD Joke v. Beek, Oudeschild, deed t* Bergen met gunstig gevolg examen voor het diploma vaardigheids-machineschrij. ven. SCHILDERIJEN VOOR OUDHEIDSKAMER De heer W. H. Dalmeijer, Oud-Texe laar, thans woonachtig te Overveen heeft de Oudheidskamer twee schilde rijen geschonken. Het ene schilderij stel voor het portret van Martinus Lange veld, die van 1797 tot 1819 schout, bal juw, vrederechter en strandvonder vai Texel is geweest; het andere portret stel zijn vrouw voor: Anna Maria Lijnslager Bovendien kreeg het museum een boekje dat Langeveld schreef ter ere van ziji huwelijk. Zie ook volgend nummer. De dampen van flessengas leveren gevaar op voor boerderijbrand. Ontsnap te gassen liggen als een deken op de vloer en de kleinste vonk kan hierbij een vlammenzee doen ontstaan. Men moet daarom vooral zorgen voor een goede pakkingsring bij het aansluiten van een nieuwe fles en de voorschriften van de verkoper opvolgen, aldus ir. G. J. A. Bouma, Rijksconsulent voor de boerderij- bouw, in een onlangs voor de radio ge houden praatje. De ruimte, waar de fles staat, moet op de grond worden ontlucht. Zoek nimmer met een brandende lucifer naar lekken en tracht evenmin met een slechts bekend, dat zij versierd was met beelden van Sint Joris en Johannes de Doper. Nieuwbouw in 1611. Dit huis heeft dienst gedaan tot de eerste jaren van de 17e eeuw. In juni 1611 werd door Jacob Reijerszn. Voocht de 8-jarige zoon van de burgemeester van Oosterend, de eerste steen voor een rechthuis gelegd. Naast dit rechthuis werd toen een nieuwe woning voor de schout gebouwd en dit gebouw verkeert nog steeds in goede staat, al is de voor gevel deerlijk mishandeld. Het rechthuis betrad men over een hoge trap. „De Koning David" was een kelder, onder schoutshuis, die als ge vangenis werd gebruikt waarvoor de ge meente lange jaren aan de schout huur betaalde. Voor het rechthuis lag een steen, waarboven in de muur een beugel bevestigd was. Eens zag de Haagse kunstschilder Van Cuyck, die omstreeks 1780 Texel bezocht, een jongen in de beugel sluiten „die zich hadt bezig ge houden met de koeijen te melken, eer de eijgenaar er bij kwam; eerst keek de kwant lelijk op zijn neus, maar toen zij ne maats er bij kwamen, hem uitjouw den en onder eikanderen lachten en speelden, begon hij hartelijk mee te lagchen, en toonde verder geene de min ste aandoening van schaamte of leedwe zen". Men zal begrijpen, zo vervolgt dan weer het boek „Texel", dat in de beugel arrestanten werden gesloten, die wegens misdrijven aan de publieke verachting werden prijs gegeven. In het oude memoriaalboek van 1606 schreef de secretaris van het eiland, dat het rechthuis was gebouwd onder de burgemeesters Jan Jansz. Schagen van Den Burg, Sijmon Jacobsz. Rebel van Den Hoorn, Pieter Cornelisz. van De Waal en de hiervoor genoemde burge meester van Oosterend. Niet zonder trots voegde hij - de secretaris - er aan toe, dat het gebouw geheel door de Texelaars zelf was betaald. Schepenen waren in het jaar van de bouw Jan Cor nells Jaepsz. en Eijmbert Eijmbertsz. van Den Burg, Jacob Cornelisz. Cramer van Den Hoorn, Claes Cornelisz. en Cees Jans Claes van de Westen, Gangelieff Jansz. van De Koog, Giel Claesz. van De Waal en Isbrant Maertensz. van Ooster end. Een belangrijk deel van Texels ver leden speelde zich af op dit oude raad huis, dat langer dan drie eeuwen dienst heeft gedaan. In 1841 besloot de gemeen teraad tot aankoop van het gebouw dat tegenwoordig raadhuis is omdat het ou de raadhuis te bouwvallig was gewor den. Het werd gesloopt toen men ruimte nodig had voor de bouw van Hotel Texel. Twee gevelsteenen met de wapens van Den Burg en Texel, uit het oude rechthuis afkomstig, kregen een plaats je in de palen van het hek, dat toegang geeft tot het Park". Na de nieuwbouw in 1896 is er door latere eigenaars heel wat aan Hotel „Texel" veranderd. Vooral na de oorlog. Hotel „De Lindeboom-Texel" is ook wat inrichting betreft met haar tijd meege gaan. De diverse restauraties en uitbrei dingen hebben een meer verantwoorde indeling tot gevolg gehad, terwijl de oude gevel van het voormalige schouts huis in de oorspronkelijke staat gelaten werd, zij het, dat wij het wit bepleiste ren van de gevel niet kunnen bewonde ren, wat uiteraard eveneens voor het tegenwoordige raadhuis geldt. Zo hebben wij met U - althans wij hopen, dat vele eilanders voor dit aan historische feiten rijke artikel belang stelling hebben gehad - enige tijd ver toefd in het centrum van Texels Hoofd dorp. soldeerbout een bevroren gasleiding ti ontdooien. Ook wasbenzine, veel gebruikt bij he reinigen van kleding of vloerbedekking is bijzonder brandbaar. Men mag he nooit gebruiken bij vuur, zelfs niet ah dit in een nevenvertrek aanwezig is Menig huisvrouw heeft dit tot haar grot* schade ondervonden. Een vanouds bekende brandoorzaak hooibroei. Reeds bij een temperatuu. van vijftig graden Celsius, als nog geei gevaar voor brand bestaat, is er een be langrijk verlies -aan voedende bestand delen. Men moet daarom temperatuur en geur van broeiend hooi nauwlettend in het oog houden. Bij 60-80 graden Celsiu, moet een gat worden gemaakt of moe hooi worden omgezet. De aanwijzing» van de hooibroei-inspecteurs moetei nauwkeurig worden gevolgd. Door blazei van lucht, zelfs met de waaier van d hooiblazer, kan ernstige broei worde voorkomen. Daarom is het aan te radei bij het optassen een kanaal onder d vakken te maken, met een of twee ton nen, die bij het optassen worden omhoo, getrokken, zodat toevoerkanalen in he» vak worden opengehouden. Elektrische en gasleidingen moeten ge regeld worden nagezien. Een bliksem afleider voorkomt, bij inslag, bijna ze ker het uitbreken van brand maar ook deze dient geregeld te worden doorge meten. Aan te bevelen is het roken op plaatsei met hooi, stro en benzine te verbieden en verder op weggeworpen, nabrandende Sigaretten te letten. Loop voor het naar bed gaan aldus ir. Bouma nog even door huis, schuur en stallen. Wanneer er brand is uitgebroken het zaak kalm te blijven omdat iedere minuut winst is. In dit verband is het goed van te voren met huisgenoten en personeel te bespreken wat men bij bran< te doen heeft. Het telefoonnummer van de brandweer moet op een gemakkelijk zichtbare plaats worden genoteerd. Gi na waar bluswater is te vinden en pro beer dit te regelen. Op iedere boerderij moeten blusmid delen zijn. Uitstekend is een tuinslang, met afsluitbare straalpijp, opgehangen op een vaste plaats. Is er geen waterlei ding dan kunnen watervaten van 205 liter met putsen - emmers - worden ge plaatst. Snelblussers of natblussers heb ben een kleine inhoud en moeten eersi vlak bij de brand in werking worden ge steld en goed worden gericht. Bij de trekker hoort een schuim- of droogpoe- derblusser en een bak met zand van 5(i liter met een grote schop. Het is aan te bevelen de blusmiddelen - goedgekeurde zijn voorzien van een rijkskeurmerk rood te verven, ze goed in orde te hou den en op een vaste plaats te bewaren. Zaterdag j.l. werd aan mej. A. Dalen- berg, Eierland, de zilveren eremedaille van Oranje-Nassau verleend voor haar 65-jarige onafgebroken trouwe zorg bij de fam. C. Stoepker. Dit vond plaats ten huize van de fam. R. Stoepker, alwaar Burgemeester De Koning de wel zeer verraste jubilaresse de medaille opspelde, haar vervolgens toesprak en gelukwen ste met deze onderscheiding voor dit wel zeer bijzondere jubileum. Als veertienjarig meisje was mej. Da- lenberg reeds bij de fam. Stoepker ge komen en zoals de heer R. Stoepker zei, in de loop der jaren een moeder voor het gezin geworden. Een schaduwzijde van dit feest was de ziekte van de heer C. Stoepker, die hier door jammergenoeg niet aanwezig kon zijn. Wel waren hiervan getuige, behalve de fam. Stoepker, de zusters en broer van de jubilaresse. Ook waren aanwezig twee afgevaardigden van de Bond van Plattelandsvrouwen, mevr. Laan bood bloemen aan en sprak mej. Dalènberg heel hartelijk toe. Al onze leden, aldus mevr. Laan, zien heel hoog op bij zoveel zorg en toewij ding, als waarmee U Uw taak vervuld heeft. Vervolgens bood mevr. De Wolf- Kikkert namens de buren een voet schommel aan, die zeker wel verdiend is! Tot slot sprak de heer R. Stoepker mej Dalenberg op zeer gevoelige wijze toe en dankte burgemeester en echtgenote voor hun aanwezigheid en de Bond van Plat telandsvrouwen voor hun bemiddeling in deze.

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2