9 roeti /wa in het harL, meer mensen baat ZATERDAG 20 JULI 1957 71e JAARGANG No. 7165 T E X E LS E«COURANT Uitgave N.V. *-h- Langeveld de Rooij Boekhandel Drukkerij Bibliotheek Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank- Postgiro 652. - Abonn- pr- 2,25 p. kwart. 20 ct incasso. Adv- 10 ct p. mm DOOR MOTORRIJDER GEGREPEN De 12-jarige Wouter Walbeek, Haar lem, die met een groepje andere Haar lemse scholieren op het terrein van de familie Verhoeve, Kogerweg, kampeer de, werd woensdagavond cm kwart voor negen, precies op zijn 12de verjaardag, op de Kogerweg door de „Puch" van de motorrijder V.d. K., De Koog, gegrepen en zo ernstig gewond, dat hij met een extra boot naar ziekenhuis „Parkzicht" moest worden overgebracht. De jongen had een gecompliceerde beenbreuk opge lopen en een fractuur aan de bovenkaak. De doktoren Van Loon en Schalkwijk, alsmede een Duitse arts verleenden de eerste hulp. Het ongeluk gebeurde toen de jongens zich amuseerden met het springen over een aan de kant van de weg lopende sloot. De motorrijder heeft aan de politie verklaard, dat hij de jongens op de weg had zien staan, maar dat zij aan de kant gingen toen hij claxonneerde. Toen hij vlak bij hen was, stapte echter één van de jongens de weg op en werd aan de rechterkant van de weg gegrepen. De motor kwam vele meters verderop pas tot stilstand. Donderdagochtend vernamen wij, dat de toestand van het slachtoffer naar om standigheden redelijk was. De politie verzoekt ons er op te wijzen hoe gevaarlijk het is op de openbare weg en dan nog wel een drukke verkeersweg als die van Oudeschild naar De Koog, te spelen. Het is intussen onverklaar baar, dat de leider de jongens niet op dit gevaar heeft geattendeerd. Velen schij nen nog te menen, dat op Texel het sein altijd en overal op veilig staat. Ze lopen en spelen dan maar raak. Door vele automobilisten wordt hierover dan ook reeds geklaagd. 7 SUCCES VOOR TEXELSE MOTOR RIJDERS Bij de oefentrial, welke zondag te Breda werd gehouden, hebben drie van de Texelse deelnemers aan de wedstrijd voor beginnelingen uitstekend resultaat geboekt. Piet Dam, Waalderstraat, be zette namelijk de eerste plaats, Kees Dros Bzn., Midden-Eierland werd derde en Bert Boekei, Wilhelminalaan, werd vierde. ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER VAN LOON (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) WIJ GAAN TENNISSEN Voor de tennissport blijkt flinke be langstelling te bestaan, want momenteel telt de vereniging al 35 leden. Dinsdag avond werden na de ledenvergadering van „Deuce" besprekingen gevoerd met belangstellenden en staande de vergade ring traden uit deze gelederen niet min der dan 25 personen als lid toe. Het inleggeld werd vastgesteld op f5. de contributie op f 30.- („Dat valt mij voor honderd procent mee, zo hoorden wij iemand opmerken en inderdaad is de beoefening van de „dure" tennissport thans toch wel voor niemand meer uit financiëel oogpunt bezwaarlijk te noe men. Bovendien bestaat een reductie mogelijkheid voor gezinsleden en jeugd leden. Gedurende dit jaar zal de contri butie f 15.bedragen. Er kunnen nog een vijftiental personen als lid toetre den, dat is dan ook het maximum, want in totaal zal men niet boven de 50 leden kunnen gaan. Aan de aanleg van de twee banen wordt inmiddels met voort varendheid gewerkt, zodat men de hoop koestert, dat de tennissport vanaf 1 au gustus a.s. beoefend kan worden. Het voorlopig bestuur van „Deuce" is als volgt gekozen: de heer W. Mulder voorzitter, leden mevr. Keyser-Rab en de heren P. Beemsterboer en J. Kikkert. De tennisbanen worden gehuurd van de VW „Texel". GEVAARLIJK SPELLETJE IN ZEE Een groot aantal badgasten is in het bezit van luchtkussens, een zeer gewild en practisch artikel, waarop je heerlijk kunt zonnebaden. Maar er zijn ook nogal wat mensen, die met zo'n luchtkussen de zee ingaan. Het is een leuk spelletje, maar veel gevaarlijker nog dan leuk. Een 16-jarig Duits meisje, dat al ettelijke malen gewaarschuwd was, onder andere door de badmeester van De Koog, ging woensdag omstreeks twaalf uur toch weer op zo'n luchtkussen liggen dobbe ren. Op een gegeven moment werd ze bang, want het vallende water scheen haar weg te zuigen. Ze begon te gillen om hulp en haar vader, een 50-jarige man, snelde toe. Hij kwam zelf echter in grote moeilijkheden te verkeren, want het water was ter plaatse diep. Er kwa men gelukkig meer mensen bij en zo doende konden vader en dochter gered worden. De man had echter nogal wat water binnengekregen). Hij scheen er niet al te best aan toe te zijn. Een om stander paste ogenblikkelijk kunstmatige ademhaling toe. Per brancard van de strandbewakings- dienst werd hij naar een taxi vervoerd en vervolgens naar zijn hotel „Het Witte Huis" gebracht. Het duurde wel even eer hij weer helemaal op z'n verhaal was. Het meisje, oorzaak van de sensatie was érg geschrokken. Het incident speelde zich af aan het einde van de bewaakte kuststrook. OUD-LEERLINGEN BODEN CADEAU AAN Het is al weer enkele weekjes gele den, dat de heer W. J. Jouwersma, hoofd van de Texelse ulo, zijn veertig jarig ambtsjubileum herdacht. Ter ge legenheid van dit heuglijke feit werd de jubilaris, zoals u zich zult herinneren in „De Oranjeboom" met cadeaux over laden. Het jubileum was de meesten niet bekend, doordat men de jubilaris zelf geheel had willen verrassen. Hier door was het moeilijk om ook de oud- leerlingen nog tijdig te bereiken. Men heeft toen gezegd, dat „hun cadeau" nog zou volgen. Wel, die belofte is thans in gelost, want dinsdagavond begaf een deputatie van oud-leerlingen zich naar de woning van het echtpaar Jouwers- ma-Koetzier, waar een kostbaar filmop name-apparaat werd aangeboden. Plus een paar film, want wij wisten, dat me neer Jouwersma voor filmen veel be langstelling aan de dag legt. Dat de jubilaris deze geste op hoge prijs stelde, spreekt vanzelf. INGEZONDEN Geachte redactie, Naar aanleiding van uw artikel over de molen te Oudeschild, van zaterdag jl. wil ik gaarne het volgende opmerken. De heer Bruin zegt hier: „als jongens kwamen we al in dit vak. enz." Blijkbaar is hier enig misverstand in 't spel. Na Dirk Witte was mijn vader, Sietze Ploeg, de molenaar en is dit ge bleven, zolang de molen in bedrijf was. Hoogachtend C Koorn-Ploeg Gijzenveltplantsoen 159, IJmuiden In het stuk worden twee molenaars genoemd, de heren D. Witte en S. Ploeg de andere arbeidskrachten waren in derdaad niet als molenaar werkzaam - red. CABARET BOND ZONDER NAAM Dit was een tweemanscabaret: het programma werd namelijk niet onaar dig verzorgd door het echtpaar Nelly en Dick Rector. Twee man voor één kwartje. Dat was te geef en de zaal was dan ook uitstekend bezet, ondanks het feit, dat er geen bal na zou volgen. De heer Rector heeft de tijdelijke bewoners van „Casino" aangenaam bezig gehou den als conférencier, telepaat en goo chelaar. Zijn echtgenote zong enige lie deren en zij bleek over een uitgebalan ceerde stem te beschikken. Zo zuiver als kristal. Haar man begeleidde haar. Het goedlachse publiek werd een blik achter de schermen van goochelland ge gund, maar toch werden ze er niet veel wijzer of vlingervlugger door. Mr Co- verto zelf echter wel, want een der po diumbestormers kwam zo goed als platzak in de zaal terug Mr Coverto was echter zo sportief om de hulpvaar dige cliëntèle schadeloos te stellen. Als telepaat wist hij van Jan en Alle man de doopceel te lichten. Je hoefde enkel maar een foto, potlood, horloge of wat dan ook in te leveren. Het gedach- tenlezen is toch maar 'n merkwaardige gave. Daar Pater Loop zelf elders vertoefde viel Dick Rector, de dichter van het Texellied „Er vaart een boot het Mars diep door, zet koers naar Oudeschild", de eer te beurt om het gebruikelijke propaganda-speechje te verzorgen en dat deed hij met een opmerkelijke rou tine. Vooral viel te waarderen het feit, dat hij de mensen niet langer dan vijf volle minuten heeft bezig willen houden en in dat minimale tijdsbestek een goed beeld van deze Bond Zonder Naam wist op te hangen. Hij leidde zichzelf in met het Panu Angelicus van César Frank „De Bond zonder Naam, zo zei hij, is een propa- ganda-instituut voor de Naasteliefde. Allen die mens met een grote M willen zijn, kunnen aan de Bond hun beste krachten wijden en aan goede krachten is nog altijd behoefte. Op het ogenblik steunt de Bond op een 11.000 promotors en promotrices, maar daar kunnen er zeker nog 9000 bij. Meldt u zich dus aan bij uw plaatselijke promotor of promo- trice. De Bond telt 360 000 aangesloten gezinnen, die maandelijks een nieuwe spreuk en een nieuwe bijdrage schen ken. U kent de hefboomspreuken wel* „Verbeter de wereld en begin bij jezelf" enz. De Bond steekt de reddende hand uit, waar gevaar en ondergang dreigen. Vooral dus in losgeslagen gezinnen. Het is onmogelijk de vele activiteiten op te sommen. Dat is trouwens niet nodig, want wie kent het werk van de Bond zonder naam nu niét? Wilt u helpen? Het adres? Haarlem. Dat is voldoende. Is er hulp nodig in uw eigen omgeving? Stelt de Bond er van op de hoogte. Hij wil helpen zoveel als mogelijk is. Iedereen, want de Bond trekt zich het lot aan van ieder mens, ongeacht zijn politieke beschouwing of geestelijke stroming. Zoals gemeld was de entree op slechts één kwartje gesteld. Was het dus een wonder, dat de open mandcollecte een flink bedrag opbracht? Hieruit blijkt dat de heer Rector zijn propaganda- speech niet vergeefs heeft afgestoken. FANCY-FAIR MET OPENLUCHTBAL S.V. TEXEL HEEFT GROTE PLANNEN! De voorzitter van de S.V. Texel schrijft ons: Leden, zowel afd. voetbal als handbal, let op! Op 2, 3 en 4 augustus a.s. organiseren we op ons terrein een fancy-fair met bal- champêtre. Er komen leuke attracties, waaronder een schiettent, balwerpsport en tal van andere gezellige spelen. Van B. en W. hebben we reeds toe stemming ontvangen en nu is dus het woord aan onze gelederen. Het spreekt vanzelf dat we op aller medewerking rekenen! Als we het gezamenlijk aanpakken, komt het keurig voor elkaar en hopen we ons werk beloond te zien door onze financiële achterstand te hebben inge lopen. Dus, leden, samen aan het werk. Maandagavond hield afd. handbal bij fam. Ten Cate een gezellige maar ook nuttige jaarvergadering. Jammer dat er te weinig dames aanwezig waren. Notulen en jaarverslag, keurig ver zorgd door de 2e secretaresse Ina, wer den met lof goedgekeurd. Ook het fin. verslag werd bekroond; er is keurig ge boerd. In plaats van mevr. Marian v.d. Vis- v.d. Slikke werd mj. Dien Dros gekozen. De elftalcommissie werd als volgt sa mengesteld: de heren Ten Cate, Van Zeijlen en W. Kiewiet. De trainer werd lof toegezwaaid voor zijn keurig werk. De nieuwe competitie, die voor Texel nu reeds bekend is, werd besproken. De indeling is als volgt: le klasse, afd. A.: WGW, Geel-Zwart, 't Zand, JHC 2, Texel, Vliegensvlug (ZAP), DWO, VZV, Dosco. Na de fusie tussen het Ned. Handbal- Verbond en de Ned. Kath. Sportbond is de comp.-indeling van de afd. Alkmaar van het N.H.V. gewijzigd, er zijn 2 afd. gevormd, n.l. een omtrek Alkmaar (afd. B) en de afd. hierboven vermeld. Het zal hier spannen en een gedegen voorbereiding zal niet gemist kunnen worden. Daarom, dames, weet wat U te doen staat. De training voor deze comp. vangt 15 aug. aan. Ook een juniorenelftal en adsp. 7 hand bal zullen aan een competitie deelnemen. Deze indelingen zijn nog niet bekend. Doordat nu meer reiskosten nodig zul len zijn is het noodzakelijk de kas te helpen versterken Daarom werd afge sproken, 'dat er stevig aan het werven van donateurs gewerkt zal worden. Zo mogelijk zullen de bekerwedstrijden nog gespeeld worden. We menen, dat hier belangrijk nieuws is voor al onze leden, daarom allen aan de slag. Over de hele wereld vinden bij KENNIES dan bij enig ander maagtablet Rennies blussen brandend maagzuur onmiddellijk. Gewoon laten smelten op de tong en Uw pijnen verdwijnen in korter tijd dan U nodig had om deze advertentie te lezen. CURSUSSEN IN DE LANDBOUWSCHOOL Voor de cursus handvaardigheid heb ben zich opgegeven 3 personen; voor vakvaardigheid (landbouwwerktuigen en tractoren) 3 personen; voor de cursus spreken in het openbaar 2 personen; voor de algemene tuinbouwcursus 8 personen en voor de cursus Engelse taal niemand. Geen enkele cursus behaalde dus het minimum aantal deelnemers van 12. Men kan zich nog opgeven bij de heer C. P. Laan, Kogerstraat 21, Den Burg, Texel, tel. 126. VAKSCHOOL VOOR MEISJES DEN HELDER Het diploma van de 2-jarige opleiding Huisnaaister werd behaald door M. T. Pranger. Het diploma van de 1-jarige opleiding Assistente in de Huishouding werd uit gereikt aan E van der Kooi. KATHOLIEKE KERKLIJST Parochie van St. Joannes de Doper te Den Burg met bijkerken van Den Hoorn en Oosterend. Zondag 21 juli: Missen in Den Burg: 7.30, 8.45 (vrije plaatsenkeuze), 10 uur; in Den Hoorn 7.30 (niet om 6.45 uur) en 10 uur; in Oosterend 7.30 en 10 uur. Lof in Den Burg 7 uur. Deze week: De Missen om 7 u. (uitgez. maandag), 7.45 en 8 15 u. (pitgez.: maan dag, woensdag 7.30 uur in Den Hoorn en donderdag 8 uur in Oosterend). Woensdag 24 juli: Josephlof 7.30 uur. Zaterdag 20 juli: Biechtgelegenheid 5—8 uur op hele uren en om 7.45 uur rozenkransgebed. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 21 juli op om 4.44 uur en gaat onder om 8.48 uur. Maan: 20 juli L.K.; 27 juli N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild- 20 juli 0.26 en 12.59; 21 juli 1.07 en 13.50; 22 juli 2.09 en 14.55; 23 juli 3.32 en 16.23; 24 juli 5.05 en 17.54; 25 juli 6.34 en 19.16; 26 juli 7.46 en 20.25; 27 juli 8.48 en 21.28. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. GESLAAGD Mej. Anneke Bakker, Kogerweg, deed te Alkmaar met gunstig gevolg examen voor het eerste gedeelte van kinderver zorgster in koloniehuizen. Dit examen werd afgenomen door de Centrale Raad voor Kinderuitzending KI. Smit, Den Burg, en S. de Wit, Ou deschild, behaalden als leerlingen van de Visserijschool te Den Helder, het getuig schrift voor de tweejarige cursus. Onze vroegere eilandgenoot de heer- Jb. Berkenbosch behaalde aan de Hoge re Technische School het diploma Weg en Waterbouw. N. HUISMAN TZN. BREIDDE UIT Toen de zuivelfabriek in de crisisjaren* aan de boer niet meer dan twee-en-een- halve cent voor de melk kon uitkeren, begon Nan Huisman Tzn. zijn melkslij- terij. Eerst had hij het met bloemen ge probeerd. Dat is 23 jaar geleden. Nu heeft hij een mooie zaak met een moderne winkel, waar U niet alleen alle soorten zuivelprodukten kunt verkrijgen, maar eveneens alle mogelijke kruideniers- en vleeswaren. Hij vestigde zich enige jaren geleden aan de Schoonoordweg, een zij straat van de grotere Kogerstraat. Op de hoek van de Kogerstraat-Schoonoord- laan wijst nog steeds het bord „de Zui- velbron" aan. Ter gelegenheid van de officiële opening van zijn vergrote en gemoderniseerde winkel had Nan zijn collega-melkslijters van Den Burg, als mede zijn oudste klanten uitgenodigd de nieuwe zaak te komen bekijken. Bo vendien merkten wij de heer Grunwald van Den Helder op, wiens bedrijf - gros- sierderij - ook op ons eiland een zeer vertrouwde klank heeft verworven. Daarnaast waren natuurlijk de aanne mers present: W. J. Boon, J. Agter, Schoenmaker, P. Boon, M. Hoogesteger. Nan vertelde, dat zijn moeder hem had aangespoord een zaak te beginnen, hij zelf achtte zich daarvoor niet in de wieg gelegd „Ik had mij nooit op de handel gebaseerd", zo verklaarde hij. De nood brak de wet. Wij zeiden het al: de crisis dwong hem ertoe. Zagen wij ook niet 'n aannemer in die jaren koffie en thee aan de man brengen7 Wij kunnen ons dat momenteel haast niet voorstellen. Nan zeker niet, nu hij en zijn gezin het middelpunt waren van het feest, dat door een groot aantal bloemstukken werd opgeluisterd. Een moderne zaak, niet groot, maar zeker ruim voldoende en mocht de zaak zodanig floreren, dat uit breiding noodzakelijk wordt, wel, de firma beschikt over voldoende opper vlakte bouwterrein! Ook de heren van de Keuringswet ble ken zeer tevreden over de spoelinrich- ting, die o.a. ook hygiënisch op een zeer hoog peil staat. De heer Grunwald noemde deze dag terecht een mijlpaal in het leven van de heer Huisman en zijn gezin. De zaak breidde zich uit en zocht daartoe con tact met de grote VIVO-organisatie. Spreker schetste de heer Huisman als 'n actief en eerlijk zakenman, die naast het materiële open oog blijft houden voor de waarde van de geestelijke dingen, die weet, dat zonder Gods hulp geen succes mogelijk is. De heer C. J. van der Kooi sprak als voorzitter van de Alg. Texelse Midden standsvereniging „Je bent hier keurig voor de dag gekomen, het ziet er alle maal tip-top uit, hetgeen de heer Van der Kooi als ex-kruidenier toch wel even mocht vaststellen! Vooral had spreker bewondering voor de doelmatige, mo derne koelkast met de elektrisch gekoel de toonbank. De zaak ligt wel niet in het centrum van Den Burg, maar toch in een gunstige hoek, met een groeiend achterland. Er is dus een goede kans van slagen aanwezig. De heer Jac. Schrama sprak namens de melkslijters. Hij schetste de prima verstandhouding met collega Huisman Spreker herinnerde eveneens aan de „hopeloze" situatie waarin wij tijdens de crisis rond de dertiger jaren verkeerden en waardoor Nan met de slijterij begon. In die dagen karden v ij f t i e n melk slijters door Den Burg, dat toen nog geen plan-Zuid of Schoonoordlaanbuurt rijk was. Uit die nare omstandigheid ook ont stond de N.H. Consumptiemelkslijters- vereniging, die goed werk verrichtte en c a. een sanering invoerde. „Velen heb ben, toen jij je in de Schoonoordlaan vestigde gedacht, dat je er verkeerd zat, maar de praktijk heeft anders bewezen, waaraan jou eigen arbeidslust trouwens niet vreemd is. Je hebt hier een mooie zaak opgebouwd. Vervolgens sprak de heer Lakemond, Den Helder, namens de N.H. Bond van Consumptiemelkslijters; de heer J. Agter voerde het woord namens de aannemers „In de allerdrukste tijd, die de Texelse bouwvakwereld ooit heeft gekend, moest het bedrijf van de heer Huisman worden aangepakt. Men kwam er graag werken, want de herrie, die een verbouwing nu eenmaal met zich brengt, wist het echt paar Huisman met een glimlach te ver dragen". Nu alles dan in kannen en kruiken is, kan het echtpaar Huisman eerst echt breed gaan glimlachen en dat deze opti mistische kijk op hun werk en streven mag blijven voortbestaan is ongetwijfeld de wens van velen. Proficiat! BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 12 tot en met 18 juli 1957 Geboren: Bernadette Maria, dv Mat- theus Kuip en Maria J. C. Taverne; Agatha Sebilla, dv. Johannes J. van Miltenburg en Akke Agricola; Dorothea Anna Cornelia Maria, dv Cornelis N. Slot en Afina C. Smit; Yvonne, dv. Adriaan Smidt en Hiltje L. Boon. Ondertrouwd: Dirk Slegh en Geertje de Leeuw. Overleden: Grietje Dekker wv Maars, oud 86 jaar. DEN HOORN BREIDT ZICH UIT Begunstigd door het mooie weer trok dinsdagavond de bekende strijd aan Den Hoorn weer grote belangstelling. Vooraf hielden de „bietenbouwers", uitgerust met nieuwe zwarte boerenpetjes, een op tocht door het dorp. Den Hoorn-Zuid, uitgebreid met een nieuwe straat langs de Jan Drijverschool, waar 12 houtrijke woningen staan, werd voor het eerst met een bezoek van het korps vereerd, want nu trok de stoet vanaf het Klift door de nieuwe straat op de Hoogewerf af. Van de houtrijke woningen zijn er mo menteel 6 bewoond, terwijl de andere huizen voor bewoning in gereedheid worden gebracht: de schoonmaakwoede viert er hoogtij! AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 20 juli Oosterend, Sportveld, 7.30 u. Demonstra tie gymnastiekver. Oosterend. Zondag 21 juli Den Burg, 2 uur, Start vakantie-puzzel- rit auto's, motoren en bromfietsen. Dinsdag 23 juli Den Burg, „Texel", 20.15 u. Bridgedrive. Woensdag 24 juli De Koog, 20.15 u. Demonstratie „Wadden- ruiters". Den Burg, „Wezentuin", Amateursavond Ver. voor Tex. Volksfeesten. Donderdag 25 juli Den Burg, Oranjeboom, 20.15 u. „Klein Toneel" voert op het stuk „Een huis vol gekken". Vrijdag 26 juli Den Burg, Oranjeboom, 20.00 en 21.30 u. Vertoning „Texelfilm". Zaterdag 27 juli Den Burg, „Wezentuin", optreden Culemborgse boerenkapel „Bont en Blauw". De Cocksdorp, 20 uur Volksspelen. DIE GEVAARLIJKER VIJVER Als een moeder haar kinderen mist hoor je nogal eens opmerken „Als ze maar niet bij de vijver in Plan-Zuid zitten. Het is bovendien al een paar maal gebeurd, dat een toevallige voorbijgan ger een kleuter uit het brakke nat moest vissen. Vorige week haalde een bakkers knecht de vier-jarige Jan van der Berg nog op het droge. De kinderen worden door de vijver onweerstaanbaar getrok ken, want ze kunnen er pootjebaden en dorevisjes vangen. Intussen houdt moe der haar hart vast. „Hou ze in het oog", dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Een kind ontglipt je zo maar. Daarom zijn er velen, die zeggen „Hadden ze dat ding maar nooit gegraven. Wie graag een vijver met (witte) zwanen wil be zitten, laat die daar dan zelf maar voor zorgen. In onze buurt hebben we d'r ook geen". Het zou intussen wel jammer zijn als die vijver gedempt moest worden. Je zoudt er een hoge heining omheen kun nen zetten, maar dat staat nu eenmaal niet. Is het dan niet mogelijk om onze opgroeiende jeugd toch hun plezier te geven door de speelweide het gehele jaar door blank te houden. Met 20 cm. water er op kan geen kind er kwaad en dan heb je tevens een leuk kanowater. Daar zit wat in en dan raakt die gevaar lijke vijver wel op het tweede plan. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN periode 8 tot en met 15 juli 1957 Gevonden: zilveren potlood; port. met rozenkrans; lichtbl. damesjack met don kere boord; grijze plastic port.; badhand doek en zwembroek; 14 mm sparling plug kampmes in schede; blauwe zwembroek en rode badhanddoek; spanningsmeter; 3 sleutels; port. met bonnetje Daalder, De Koog; bruine zonnebril met violet glazen; grijs linnen jongensjasje; te Oos terend: zilveren kettinkje; een zwem broek; zwart manchester vest; armband kettinkje; een zw. wollen sjaal; te De Koog: koperen gewicht v. 500 gr.; ver chroomde aansteker „Cunsul". Verloren: boekje „Tragedie op Texel"; treinkaart Bonn-Den Helder; groen-wit boodschappentas; lichtbl. plastic dames- port.; duo-zitje grijs v. bromfiets; bruine port. inh 6,lichtbl. kinder jack met geruite voering; bruin werkjasje met visaktes en visboek je; zwart klein plastic damesport.; een bruine port.; halsband met riem en penning; rond gouden da meshorloge met zwarte band, rode kin- derport.; lichtbr. port. Marokkaans leer; rood ribfluwelen jack; rood zakmes; 100 kg. gerst (2 balen); zwarte port. met rits portefeuillemodel; te Oosterend: vulpen; wieldop van Taunus; beige meisjesvest. Het bureau is hiervoor geopend dage lijks van 16.00 tot 18.00 uur.

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 1