De Fancy-fair van S.V. Texel wordt vrijdagavond geopend Onder de Pomp Martinus Langeveld GESLAAGD Onze eilandgenoot, de heer J. Zuide- wind, deed met gunstig gevolg examen voor het Practijk-diploma Boekhouden. Dit examen werd afgenomen door de Nederlandse Associatie voor Practijk- diploma's. OUDHEIDSKAMER BOEKTE RECORD Vorige week hebben ruim duizend toeristen een bezoek aan de Oudheids kamer gebracht. Mej Tanja Verburen was de duizendste bezoekster. Nog nooit •heeft het museum zo'n drukke week meegemaakt. TE GAST IN TOKIO „Als je wéér in Japan komt, moet je beslist te gast komen" had het echtpaar Rijkelijkhuizen-Boon gezegd, toen ze de heer C. Kievits ontmoetten. De heer Rij- kelijkhuizen is gehuwd met 'een dochter van de familie P. Boon, Wilhelminalaan, Den Burg. „Joop" is bij de KLM werk zaam als chef van de Technische Dienst te Tokio, terwijl „Cor" als boordwerk tuigkundige staat ingeschreven. Toen Cor onlangs weer in Japan neerstreek, besloot hij op visite te gaan. U weet, dat Tokio de grootste stad ter wereld is, maar hij heeft de oud-Texelaar gevonden en ze hebben er een gezellige dag van gemaakt. Al eerder was het echtpaar Rijkelijkhuizen bij Jan Bremer, purser op een oceaanreus, thans met vakantie op ons eiland, te gast geweest en wel aan boord van „zijn" schip. Al eerder had het echtpaar S. de Waal-Jellema zich bij Jan aan „de" rijsttafel te goed ge daan. WEDEROM BIJ KAARSLICHT De dames, die nu en dan en ook wel dagelijks in de Oudheidskamer zo actief zijn, gaan hedenavond wederom stroom loos verder: de oude kandelaars en de oude luchter zullen weer in ere worden hersteld. Bovendien zal het gebouw weer onder de schijnwerper worden geplaatst. Maakt Uw badgasten attent op de de monstratie in spinnen, kantklossen en weven. De dames zullen wederom op haar oud-Texelse Paasbest aantreden. GESLAAGD Melia Koning, Oosterend, deed met gunstig gevolg examen voor het diploma kinderverzorgster. Dit examen werd af genomen door de centrale raad voor de kinderverzorging. VOETGANGER AANGEREDEN Een wandelaar werd in de Koger- straat omvergereden door een buiten landse toerist van plm. 18 jaar De man werd niet gewond, maar door de val was hij aan de hals zodanig gekwetst, dat hij het bed moest houden. FILMAVOND J. P. STRIJBOS De heer J. P. Strijbcs hoopt vrijdag avond in de Doopsgezinde kerk te De Koog een van zijn bekende en zeer ge slaagde kleurenfilms te vertonen. Dit maal zal Zuid-Afrika's ongerepte natuur onze aandacht vragen. (Zie adv.) Volgende week dinsdag zal de heer Strijbos een filmavond in „Casino" te Den Burg verzorgen. In deze voor ons zo belangrijke week is de grote vraag „Zal onze openlucht- fancy-fair met balchampêtre en als extra attractie de van oudsher gewilde zweefmolen, een succes worden?" We zullen vertrouwen moeten hebben in al onze leden, zowel voetbal als hand bal. Er valt veel te doen aan de voorbe reiding en opbouw. Naast deze werkzaamheden zal het weer de voornaamste factor zijn. We hopen dan ook dat ons goed bedoelde streven tot resultaat mag hebben, dat we voort kunnen gaan aan de instand houding en vooruitgang van onze al oude S.V. Texel. Mogen velen onze ontspanningsavon den komen bezoeken en wij prettig sa menwerken. Aanvang vrijdagavond 2 augustus a.s. om 8 uur. Ziet de rcclamebiljcttten en advertentie. Voor de attracties zoals de schiettent, Rad van Avontuur enz. hebben we fantastische prijzen. Dat is hier nog nooit geboden!! Profiteert van deze gelegen heid. Het devies moet zijn: Allen naar het Sportterrein. Hei jee de vlag al opstreke voor de verjaardag van prinses Irene? Ja streke en wósse, net as die van de Landbouwskool, maar deer krége ze de goeie kleur d'r niet meer in. Man, je bent in de wör, die vlag is zö van de febriek komme, maar deer hödde ze een kleureblinde maker bee: hee het groen ansien voor blauw. Kiek 5 augustus maar ers goed. BOUWVAKVAKANTIE-WEE(K) Stoere werkers in het bouwvak U\V vakantie is weer om. En het was weer als van ouds hè, Weinig zon, maar veel gebrom. Kniezend zat gij in een hoekje, Maar geen weer voor 't korte broekje. Wollen trui an, dikke sokken, En maar door de duinen sjokken, En onder onze dennenbomen, Liep U van de zon te dromen. Stoere werkers in het bouwvak, Geeft de moed nog maar niet op. Want straks boven op die steiger, Schijnt de zon je op je kop. En laat dan je boddie bruinen, Van je tenen tot je kruinen. Gaat je rug dan wat vervellen, Kan 'k je dit ook nog vertellen. Je pleegt misschien metéén een moord. Maar met de duimstok, in je boord. Adr. St. AMATEURS IN DE STRIJD Vanavond zal de befaamde ploeg van „De Lindeboom-Texel" de stoute voet balschoenen weer eens aanbinden. Zij hebben het team van de graan- en kunst mesthandel v.h. C. R. Keijser Co. uitgedaagd. GESLAAGD Mej. Gerda Dekker, Weverstraat, Den Burg, deed te Amsterdam met gunstig gevolg examen voor stenografie, systeem Groote. Zij werd opgeleid door mej. W. J. Dijt Cd., Weverstraat. O. S. O.-AVOND Hedenavond allen op naar „De Oran jeboom" om het programma van de O. S «Sc O.-avond mee te vieren. Vooral de dames zijn van harte welkom, want aan „de Mok" moeten ze het nog steeds zonder Marva's stellen. De heer Joop Theunisz zal een kleinkunst-programma verzorgen, voor hem, zoals wij weten, een klein kunstje om er een tip-top stemming in te brengen. En mocht hij daarin niét slagen, wat buiten twijfel is, wel, dan zullen de aanwezigen zich best amuseren tijdens het bal-na. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 29 juli 1957 300 lammeren 4565; 25 schapen 80 90; 35 biggen 5080. „KLEUR IN HET LEVEN" Algemene cursus voor vrouwelijke deelnemers van 19-31 augustus 1957 op de Volkshogeschool ,,'t Oude Hof" te Bergen N.II. Elke kleur heeft voor ons een bepaalde gevoelswaarde gekregen: b v. zwart, wit, geel, blauw: rouw, reinheid, haat, trouw. Ons leven is een wonderlijke kaleido- scoop van al deze kleuren, soms over heerst een feestelijk coloriet, dan weer lijkt het of wij ons voortdurend in grijs- grauwe nevels bevinden, soms een har monisch geheel van alle kleuren, dan weer een disharmonie met een overvloed van rouw, leed en ellende Alle kleuren zijn verenigd in de regen boog, die zich van horizon tot horizon over ons heen buigt, als een symbool en aanwijzing dat alle kleuren in ons leven aanwezig kunnen zijn. „Ik wek de slapende en roep de le vende" is de zinspreuk van de Volks hogeschool, d.w.z. wekken voor alle kleuren van het leven, roepen tot het meehelpen deze kleuren tot warmte te brengen en zin eraan te geven. Dit kan door in aanraking te komen met facet ten van het leven, die vallen buiten de dagelijkse sleur. In deze 12 dagen zullen zo veel mogelijk kanten naar voren wor den gebracht, met als doe! door de ont moeting eigen gezichtsveld te verruimen, een verniewde kijk op het leven te ver krijgen, en nieuwe moed voor de verdere toekomst. In deze cursus zullen de verschillende mogelijkheden om onze zin voor kleuren naar voren te brengen en die bij ande ren te ontdekken in het programma wor den opgenomen. De volgende onderwerpen zullen aan de orde worden gesteld: „Leven in de kleur" door een kunst schilder; „De kleur in de film"; „Kleuren in de kleding"; „Kleuren maken de vrouw"; „Lijden wij aan kleurenkolder in onze woning?"; „Bezien de ouderen de jongeren door een donkere bril?"; „Har monie in ons werk"; „Verschil in huids kleur, verschil in rechten"; „Een kleur loze toekomst voor Europa?"; „De lading die onze driekleur dekt". Met een jon gerenforum „Kleurloze neutraliteit of kleur bekennen?" Verder staan op het programma het toepassen van kleur bij het bloemenschik- ken, feestversieringen, dans en zang, wandelingen en sport, vrije expressie door woord en gebaar, werk in huis en tuin en een excursie. Zakelijke gegevens Elke jonge vrouw met belangstelling voor deze cursus is welkom. De enige voorwaarde is de minimum leeftijd van 18 jaar. Het leven op de Volkshogeschool is eenvoudig. De cursisten slapen op ka mers voor 8 personen en ieder helpt mee met het werk in huis en tuin. Het week end wordt ook op de Volkshogeschool doorgebracht. De zaterdagmiddag wordt vrijgehouden en zondagmorgen is er de gelegenheid tot kerkgang, terwijl de zondag ook verder een bijzonder karak ter draagt. De deelneemsters kunnen hun verloofde of echtgenoot uitnodigen om het weekend mee te maken. De kosten voor de cursus bedragen 57,50 alles inbegrepen. Zij, die deze cursus zelf moeten betalen en voor wie dit bedrag een bezwaar vormt kunnen in aanmerking komen voor een reductie. De deelneemsters moeten zelf lakens, sloop, toiletgerei, short, stevige schoenen, meenemen. Het meenemen en bespelen van muziekinstrumenten zal de stem ming verhogen. Enige tijd voor aanvang van de cur sus krijgt iedere deelneemster verdere practische mededelingen en - zo moge lijk - een uitgewerkt programma. DE RAAD KWAM BIJEEN Aan de agenda, welke de raad gister middag behandeld heeft, werden nog enige punten toegevoegd. De heer C. E. Gottschal, h.d.s. Den Hoorn, werd we gens zijn benoeming te Julianadorp eer vol ontslag verleend; de heer C. J. W. van Moort, onderwijzer aan de o.l.s. te Den Burg, idem wegens benoeming te Arnhem; mej. N. Agter, onderwijzeres o.l.s. Oosterend, idem. ALS DE HENNEN AAN DE LEG GAAN Wanneer we onze indrukken over de opfok van kuikens kort samenvatten, is de conclusie, dat deze in het algemeen 'n vrij gunstig verloop heeft gehad. Niet iedere pluimveehouders zal dat op grond van eigen ervaring onderschrijven, maar over het algemeen mogen we niet onte vreden zijn, aldus ir. P. J. v.d. Bremer, rijkspluimveeconsulent in Boxtel, on langs voor de radio. Hoewel coccidiosis nog steeds de meest gevaarlijke en schadelijke ziekte, vooral in de begin-periode van de opfok, weinig moeilijkheden heeft veroorzaakt, is deze half- mei vrij plotseling belangrijk in betekenis toegenomen. Het is duidelijk, dat de weersomstandigheden hierbij van invloed zijn geweest. Gelukkig beschik ken we over verscheidene goede genees middelen, waarmede in de regel bevre digende resultaten worden bereikt. Coccidiosis is echter een onbereken bare ziekte, waarbij men tevoren nooit weet, wat de dieren ervan overhouden, zoals minder weerstand tegen andere ziekten. Veel hangt daarom af van het juiste gebruik van de meest geschikte genees middelen, waarbij het ongetwijfeld ver standig is deskundigen te raadplegen zodra men meent de eerste symptomen van de ziekte waar te nemen. In nauw verband met het optreden van coccidiosis staat het enten van de dieren tegen pokken, difterie, pseudo- vogelpest en infectieuze bronchitis. Daarbij dient men te bedenken, dat de entstoffen tegen deze ziekten afgestemd zijn op toediening bij kerngezonde hen nen, zodat de dieren dus pas mogen worden behandeld, wanneer men de overtuiging heeft, dat zij in goede con ditie verkeren. Dit, aldus ir. v.d. Bremer, heeft de pluimveehouder grotendeels in eigen hand. De ervaring leert, dat bij een goede verzorging der dieren een ruime uitloop voor de opgroeiende hen nen met volop gras, frisse hokken, bij voorkeur zomerhokjes, de opfok in de regel slaagt. In de Oudheidskamer hebben wij de blik eens rustig laten gaan over de por tretten van Martinus Langeveld, eens als Schout van Texel een machtig man, en diens trouwe gade, mej Lijnslager. Zo te zien was Langeveld een kordate fi guur en ook mevr. Langeveld leek ons een dame toe, die best mee kon komen. Ter gelegenheid van zijn huwelijk op 28 april 1786 schreef Langeveld een boekje, dat momenteel eveneens tot de inventaris van onze Oudheidskamer be hoort. Op die dag trouwden tevens „haaren Broeder, den Heere Wilhelmus Lynslager en mejuffrouw Catharina Vis ser, terwijl haare Ouders die dag hun zilveren bruiloftsdag vierden". Het door bruidegom Martinus Lange veld, Junior, geschreven gedicht, laten wij hier in zijn geheel volgen: „Een krijgsman, die, bedaard, in 't bloeien zijner jaaren, Den oorlog overweegt, vindt duizende gevaaren, Eene akelige zee, die, uit haar gloènde schoot, Dikwijls niét anders geeft, dan angst, elende, en dood: De hoop nogthans doet hem het jeugdig leven waagen; Hij gaat ten krijg; gevaar kan 't harte niet vertsaagen: Hoe grooter 't is, denkt hij, te grooter is ook de eer Die ik verwerven zal, indien ik triompheer Dit treffend schilderij kan thans mijn' staat verbeelden; De zorglijkheên van d'Echt die zo veel traanen teelden, Verwachten mij, op 't strengst aan vriendin gehecht Deez' dag heb ik den eed voor 't altaar afgelegd, Om als een man te staan, wat ons ook moog' gebeuren; Ik zwoer, dat niet mij ooit van mijnen pligt zou scheuren; Ja 'k zwoer, en doe als nog dien heilgen eed gestand: Daar, lieve zielsvriendin! is andermaal mijn hand Ik zal standvastig zijn, hoe ook 't gevaar mogt groeien; Hoe ook de donders van elenden mogten loeien: 'k Zie met den krijgsman wel een tal rampzaligheên In 't ver verschiet; ik hoor wel zuchten en geween: Zo ver mijn oog bereikt zie 'k droevige tafreelen: Hier weent een huwelijksvriend, daar hij de trouwgareelen Ontspannen ziet, terwijl zijn lieve bedgenoot, De laatste tol betaalt in de armen van den dood: Daar richt een droeve vrouw, al beevende, haar handen Ten hemel, ze is omstuwd van lieve huwlij kspanden Zij bidden hunnen God, met traanen in 't gezicht, Om 't leven van den man die op het ziekbed ligt: Gints overvalt een' storm van felle tegenheden, Een weereloos gezin; de bedvriend gordt zijn leden Met moed en liefde, en vat, genoopt door waaren trouw, In de eene hand de Hoop, in de andere zijn vrouw. Ei zie, mijn zielsvriendin! Zie eens die lieve telgen! Zij vraagen, schroomende dat vader 't „LEVE DE JOOL" Deze leuze hoorden wij zaterdagavond aan de dijk bij De Cocksdorp menig keer, toen om half acht het feestterrein ge opend werd. Al was het dan een beetje fris, er verschenen heel wat dappere lie den in zwemtenue om de strijd met de tobbe aan te binden, zowel dames als heren. Dat dit geen gemakkelijke opgave was, bleek wel uit de vele gratis douches, die uitgedeeld werden, waarbij het ge juich niet van de lucht was. Na afloop ging men verder met de koppelwedstrijd, een gloednieuw spel, waarbij de heren per vrachtwagen wer den weggevoerd, vrolijk nagewuifd door de dames. Daarna kregen beide partijen nummers. Toen ging het er maar om, wie zijn of haar partner het vlugst wist te vinden, om zich tezamen bij de jury te melden. Het was een hele consternatie om ze allemaal bij elkaar te brengen. Bijna aandoenlijk om te zien, hoe er in schemerig Cocksdorp gezocht werd. Hierna besloot men met de traditionele strijd om de vrouw. De uitslagen luiden als volgt: Tobbesteken: 1. Paul Kikkert; 2. Jan Bakker; 3. Jan van Voorst. Koppelwedstrijd: 1. Piet Jan Stolk en L. de Groot; 2. Ale Roorda en Lina de Graaf; 3. Leo Garritsen en Janny Boer. Strijd om de vrouw: Louis van Hoorn. Zaterdag wordt de bekende Zuidema- race gehouden. Wij hopen, dat die avond weer net zo goed mag slagen als j.l. zaterdag. Want dat het weer een gezel lige avond was, zullen alle deelnemers en supporters wel met ons eens zijn. Dus volgende week allen op naar de Zuide- ma-race. Want bijval van de toeschou wers is voor vele renners weer een hart versterking. En U geniet zelf vast en zeker ook van dit wielerfestijn. LAGERE BIOSCOOPBELASTING B. en W. meenden, dat het gewenst is de tarieven voor de bioscoopvoorstellin gen te herzien „teneinde te komen tot een verbetering van het culturele peil van de films". De heffing voor cultureel goedgekeurde films wil men verlagen van 20 tot 10 pet. Aldus het voorstel, dat gisteren aan de raad werd gedaan. zig zal belgen, Met de oogjes om wat brood.maar 't zij genoeg wij zien Wat in den snellen loop des huwlijks kan geschiên, Doch, niets vertsaagt mijn hart; wil op mijn' eed vertrouwen, Beschouw in mij uw heul, ik zal in u beschouwen Het voorwerp van mijn zorg, zo wel als van mijn min Hiermêe stap ik, vol moeds, ter huwlijks loopbaane in: Hoe meer 't gevaar verheft, hoe vaster ik mijn handen Zal strenglen om den Trouw, steeds poogende om te landen Aan een behouden reê; 'k zal toonen, door mijn vlijt. Dat gij mijn hart bezit, mij alles waardig zijt. Het lot van anderen kan ook ons huwlijk treffen; De rampen konnen zig ligt' schroomelijk verheffen, Zij konnen oorzaak zijn van zuchten en geween, Maar, als verwinnaars van mijn' moed ken ik er geen. Ik zal standvastig zijn; het grootst gevaar bestrijden: Gestrengeld om uw hals kan ik geduldig lijden, All' wat mij treffen moog'; ja 'k blijf u eeuwig bij, Wat ook, door God's bestel, voortaan mijn noodlot zij 't Zijn in den krijg nogthans niet immer doodsgevaaren, Die, vol verschrikking, voor het oog der helden waaren; Zij treffen ook wel eens een blooden vijand aan, Die voor hunne aankomst beeft; die niet als mannen sté&n: 't Is ook in 't huwelijk niet altoos zuchten, klaagen; Zeer veelen leeven niet dan heuchelijke dagen: Voor 't hart dat ongeveinsd in huwlijksliefde blaakt, Wordt dikwijls van deeze Aarde een paradijs gemaakt Dit lot zij dan ons lot! God doe het blij' genoegen. De lieve voorspoed zig aan onze zijde voegen, Zo zie ik mijnen wensch, mijn hartenwensch vervuld: 'k Hoop dat ge uw Moeders echt met mij beleeven zult; Dat ge ook, als zij, verheugd, na vijf- en-twintig jaaren, Den dag eens vieren ziet van ons gelukkig paar en; Dat ook ons kroost, als gij, ons zilverfeest ten praal, Zijn' wensch ons bieden moge in hartelijke taal. Gelukkig paar, dat mij voor zoon hebt aangenomen; Dat mij uw Dochter schonkt! zie nog dezelfde stroomen Van heil, die onze God, tot heden toe, u gaf, Heenvloeien voor uw' voet; heenvloeien tot aan 't graf Vier vrolijk 't derde feest, als wij het tweede vieren: Zie onze kinderen uw grijze kruinen sieren Met gloeiend goud, als zij ons 't blanke zilver biên God! doe onze Ouderen dien blijden dag nog zien! Mijn Medebruidegom! uw huwlijk doet mij roemen, Dat ik u niet slechts vriend, maar Broeder zelfs mag noemen; Smaak in dat huwlijk, ook geslooten op deez' dag, AU' wat ik hartlijk wensch dat ik zelf smaaken mag. Martinus Langeveld, Junior. SCHONE EIEREN RAPEN IS GEEN KUNST Reeds vele jaren is de voorlichting in de weer voor de verbetering van de ei- kwaliteit. Een belangrijk punt hierbij, aldus ir. P. J. v.d. Bremer, rijkspluimvee- teeltconsulent voor Noord-Brabant, in 'n radiopraatje, is de vuilschaligheid der eieren en de praktijken, die daaruit voortvloeien. Om te voorkomen, dat een prijsaftrek voor vuilschalige eieren wordt toegepast, worden deze in de praktijk vaak gewas sen of geschuurd. Deze bewerkingen ko men de kwaliteit van het ei niet ten goede. Goede eieren hebben n.l. om de schaal een dun vliesje, dat het ei beschermt tegen het binnendringen van bacteriën. De eischaal zelf is zeer poreus. Door wassen verdwijnt het vliesje en is het gevaar zeer groot, dat het ei bedorven is, voordat het de consument heeft be reikt. Voor de goede naam en de afzet van ons verse ei is dat funest. Krabben en schuren is ook slecht, omdat dan het vliesje wordt beschadigd en de eischaal bovendien plaatselijk zeer dun wordt, waardoor de kans op infectie destemeer wordt vergroot. Gewassen eieren zijn pas soms na enige dagen als zodanig te herkennen. Worden ze dus niet bij de verzamelaar ontdekt en gestempeld als tweede soort, dan gebeurt dit als regel wel als ze bij de handelaar worden geschouwd. Deze eieren brengen terecht een paar cent minder per stuk op. Vuilschalige eieren komen vooral in de winter voor, als het strooisel in de hokken te vochtig wordt. Daarom is de kwaliteit van het legnest van groot be lang. Een gemeenschappelijk legnest, dat met goed strooisel is gevuld, biedt een vrijwel afdoende oplossing. In dit gemeenschappelijke legnest be hoort een dikke laag strooisel, be staande uit kortgesneden roggestro, aan wezig te zijn. Het is beter geen langstro, hooi of houtkrullen te gebruiken. Bij een goede nestvulling zakken de eieren in deze laag weg. Bij een minder goede vulling blijven de eieren bovenop liggen en worden ze door de poten van de kip pen bevuild. De moeilijkheid is, goed strooisel te krijgen. Het beste is na de oogst voor dit doel wat roggestro apart te houden en dit vervolgens te hakselen. Tenslotte wees ir. v.d. Bremer erop, dat eF plan nen bestaan, in de toekomst goed stro- haksel in de handel te brengen. VOOR DE JEUGD: WIE WORDT „KNIPPERBOLLEBOOS?" Wie komt voor de radio? Zou je wel zin hebben om straks eens voor de radio te komen? Ja, echt spreken voor de microfoon in Hilversum? Al je vriendjes en vriendinnetjes kunnen je dan horen. Wat zeg ik, héél Nederland hoort dan je stem! Dat zou eventjes wat zijn! Hoe dat kan? Luister maar: Veilig-verkecrs-actie De AVRO radio-omroepvereniging heeft een programma voor kinderen, dat „De Tovercirkel" heet. Dat zijn uitzen dingen voor de jeugd, die in de herfst en winter worden gehouden. Een onderdeel van dit kinderprogram ma heet „Knipperbolleboos". Alle kinde ren tussen 8 en 14 jaar, die zich heel goed gedragen in het verkeer, hebben een kans in dit programma voor de radio te komen. Je moet dan natuurlijk wel een echt „verkeersvoorbeeld" zijn. Wie wyst ze aan? Ja, hoe worden die kinderen nu ge vonden? Je kunt moeilijk zelf gaan ver tellen, dat je een.echte verkeersbolle- boos bent. Daarom is aan alle politie agenten in heel Nederland gevraagd of ze in de maand augustus extra goed willen letten op kinderen van 8-14 jaar. Als ze een kind zien, dat een heel goed voorbeeld geeft, dan vraagt de politie naam en adres en meldt die aan het Ver bond voor Veilig Verkeer in Utrecht. Het Verbond voor Veilig Verkeer beslist dan, wie naar de AVRO-studio in Hilversum mag. Er zijn ongeveer 20 uitzendingen, dus 20 kinderen hebben een kans. Doe maar goed je best. En vergeet niet: ook na augustus aan „veilig ver keer" blijven doen! De opzet van genoemd programma is, dat telkenmale een kind tussen 8 en 14 jaar, dat zich in de maand augustus on derscheiden heeft in het verkeer, voor de microfoon gebracht wordt, samen met de politiefunctionaris, die het voorbeel dig verkeersgedrag signaleerde. Uiter aard verdienen uitzonderlijke gevallen van „verkeersvoorbeelden" hierbij de voorkeur. Het Verbond vertrouwt, dat van deze radio-uitzendingen een stimu lerende werking zal uitgaan. Het is de bedoeling, dat in september met de radio-uitzending zal worden begonnen. Het Verbond roept gaarne Uw mede werking in bij de opsporing van hiervoor in aanmerking komende kinderen. Het is de bedoeling, dat die kinderen voor de microfoon komen, wier gedrag in de praktijk van het verkeer in de ruimste zin de aandacht van een politiefunctio naris heeft getrokken, b.v. omdat het kind een bejaarde weggebruiker heeft helpen oversteken; bij een gevaarlijk kruispunt of bij het oprijden van een voorrangsweg voor zichtigheidshalve van de fiets gestapt is; bij een inhaalmanoeuvre zich er terdege van vergewist heeft, of die manoeuvre veilig kon worden uitgevoerd; een voorrangsregel op bijzonder correcte wijze heeft uitgevoerd. Deze voorbeelden dienen slechts ter illustratie en zijn met talloze andere aan te vullen. Omdat concrete gevallen van voor beeldig verkeersgedrag wellicht in deze maand niet overal waargenomen zullen worden, kan ook de naam van een kind, waarvan bekend is, dat het zich in het algemeen op bijzonder keurige wijze in het verkeer gedraagt, gemeld worden.

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2