Eerste bewoners in Huize St. Jan een meisje Puik beste aardappelen 15 ct per kg. Klaverjas- wedstrijd onder no. 572 Komt in ome 'platenafdelinj 'deukten van Uw keiwe kluisteren Handappels Laatste kans J. A. Staal geen spreekuur huishoudster AUTO GESTRAND Een badgast werd donderdagmiddag de dupe van de slechte Ploeglanderweg, die grotendeels onbehard is Zijn auto raakte vast in het mulle zand. Een clubje kin deren begon spontaan te graven en toen de auto weer verder kon, nam de auto mobilist hen mee om hen op een ijsje te tracteren. De jongens hopen nu, dat ze nog heel veel karweitjes in de Wester- mient mogen opknappen. ORGELCONCERT TE DE WAAL Aangemoedigd door het succes, dat haar vorig jaar ten deel viel, zal mej. Marry Bremer Cd., Oosterend, donder dagavond wederom een repertoire in de Hervormde kerk van De Waal verzorgen. De kerk beschikt over een Flentrop-orgel, dat opvalt door zijn zuiverheid en schoonheid van klank. Vorig jaar mocht mej. Bremer, leerlinge van Cor Kee, voor een behoorlijk aantal luisteraars optreden. „DAT DURE FRUIT TOCH" Van de week hebben we in Den Hel der een pondje druiven moeten kopen. In de Koningstraat betaalden we 1,80 voor een pond en in de Middenweg wa ren ze met 1,70 tevredèn. De winkels in Den Burg vragen 1,50 voor dezelfde hoeveelheid en dezelfde kwaliteit. Texel ligt verder van het Westland, Helderse groente- en fruithandelaars, hoe zit dat?? STRANDFEEST DE COCKSDORP Zondag viert De Cocksdorp zijn jaar lijks strandfeest. Het belooft weer een prettige dag te worden, zowel voor de jongeren als voor hen, die de 15 gepas seerd zijn. Er zullen voor alle leeftijden verschillende attracties geboden worden. Dus, gasten en inwoners van De Cocksdorp en Eierland, zondag allen naar het strand met een flinke dosis goede stemming èn Uw portemonnaie, want er zijn nog enige lootjes en die ziet de V.V.V. nog graag verkocht. U hebt kans op een mooie prijs. TE NIEUWDORP BEROEPEN Ds. A. F. Goedendorp, predikant bij de Gereformeerde Kerk te Den Burg, is beroepen door de Geref. Kerk van Nieuwdorp, Zeeland. BAZAR TE DE KOOG Donderdag en vrijdag zal in het Her vormde jeugdgebouw te De Koog een attractieve bazar worden gehouden, waarvan het batig saldo bestemd is voor het Hervormde jeugdhuis. Dit gebouw heeft twee oliestookkachels nodig. De organisatie ligt in de handen van de Zusterkring. U kunt in deze bazar enige tijd genoeglijk zoekbrengen. Er kan een kopje thee worden genuttigd, goederen kunnen worden bekeken en gekocht en men kan zijn „geluk" beproeven in diverse stands. Hopelijk zal de bazar 'n druk bezoek ten deel vallen. Het mooie doel maakt daar zeker aanspraak op. 24 AUGUSTUS: CONCOURS-HIPPIQUE De vereniging „De Paardensport" treft nu reeds voorbereidingen voor het op zaterdag 24 augustus te houden concours- hippique. Het programma zal weer even gevarieerd worden als vorig jaar, zodat de liefhebbers van de edele paardensport zeker van de partij zullen zijn, of als deelnemer of als toeschouwer. Het defi nitieve programma zal volgende week bekend worden gemaakt. Tevens zal dan bericht kunnen worden, op welk terrein deze traditionele paardenshow gehouden zal worden. LAIVIPIONOPTOCHT DE COCKSDORP Donderdagavond was het weer feest voor de jeugd van het noordelijkste punt van ons eiland. Dank zij het parate korps V.V.V.'ers kon alles naar wens verlopen. De jongsten bekampten elkaar weer in het blokjesrapen. Als overwinnaars kwamen uit de strijd: 1. Wiep Boon, 2. Piet Forrer en 3. Lidia Pieterse. De groteren gingen verder met ton netje rollen. Hiervan werd no. 1: Piet Schrijver, 2. Jaap Boon en 3. Kees Buis. Hardlopen werd een zege voor: 1. Maarten Boon, 2. Cees Zuiddam, 3. Nico Bakker. Dan volgde de hoofdschotel: de lam pionoptocht. Met VIOS voorop trok de dansende en hossende kinderschare door het dorp en de feestelijk verlichte Molen laan. Wij zagen zelf een huis helemaal met lampions versierd. Is dat geen goede tip voor het volgend jaar? Op het schoolplein aangekomen zat de stemming er zo goed in, dat VIOS bijna overhoop gehost werd. Nadat de kinderen getracteerd waren, trok iedereen voldaan huiswaarts. ECONOMISCHE POLITIERECHTER CONTRA TEXELAAR Een eilandgenoot, woonachtig te De Koog, is door de economische politierech ter te Alkmaar veroordeeld tot twee maal 25,boete, omdat hij in textiel- goederen handelde zonder in het bezit te zijn van de vereiste vergunning. Op het eerste gezicht dus een normale aan gelegenheid, maar nader bekeken merk waardig, want de betrokken firmant zat al sinds 1928 in deze branche. Vroeger ging dat gemakkelijk, want om vergun ningen werd niet gevraagd. Mensen, die geen diploma's bezitten, maar al vóór de vestigingswet kleinhandelaren in het vak zaten, mogen gewoon doorgaan. De betrokken handelaar had zijn textiel branche echter enige tijd moeten staken, doordat zijn pand tijdens de russenoor log onbruikbaar was geraakt Bij de ont stane brand gingen alle facturen even eens verloren, met als gevolg, dat de man geen bewijs meer kon overleggen. Het toeval wil, dat zijn twee leveran ciers eveneens geen bewijzen kunnen overleggen: de ene grossier werd door de bezetters verjaagd, waarbij diens admi nistratie verloren ging en het bedrijf van de andere grossier raakte door oor logshandelingen van de kaart. Ofschoon nu zowel door de VW „Texel" als door de gemeentelijke autoriteiten de nodige steun is verleend, mocht de gedupeerde handelaar er alsnog echter niet in slagen de economische rechter helemaal mee te krijgen. Wel wilde deze bijzondere cle mentie in acht nemen. Ofschoon de officiële opening op vrij dag 20 september a.s. is bepaald, hebben verschillende ouden van dagen reeds 'n kamer van „Huize St. Jan", Molenstraat, Den Burg, in gebruik genomen. De uitvoerders leggen thans de laatste hand aan dit grote, modern ingerichte gebouw, dat toch wel een verschil van dag en nacht betekent ten opzichte van het voormalige „Sint Janshuis". De be woners zijn dan ook verrukt, vooral zij, die terugdenken aan de vertrekken van het vroegere gebouw. Donderdag waren tien kamers in gebruik genomen en in totaal zijn nu 19 één-persoons kamers besproken en 3 twee-persoons. In totaal bevat „Huize St. Jan" 31 één-persoons kamers en vier tweepersoons. De verleiding is groot om reeds thans een volledige beschrijving te geven van dit gebouw, maar daarmede zullen wij wachten tot de officiële opening. Wij hebben reeds een blik geworpen in de mooie en gezellige eet- en conversatie- zaal, rondgekeken in de kapel, die op de eerste verdieping ligt en waar de kun stenaar Emile Puettmann, Amsterdam, de laatste hand legde aan een aantal ge brandschilderde ramen en het taberna kel. Wij hebben een praatje gemaakt met de bewoners en onze bewondering geuit over de ruime, modern ingerichte keu ken, waar o.a. een kast van een (Aga-) fornuis stond. Pastoor Persoon, die de eerste steen heeft gelegd, leidde met 'n zekere trots enige gasten rond, die na tuurlijk een kijkje moesten nemen in „Huize St. Jan". Het gebouw heeft een tuin aan de straat en een grote tuin tot aan de Hol- lewalsweg. Vóór kan men het verkeer in de Molenstraat opnemen en achter de bloemen en planten bewonderen, die straks de tuin tot een lusthof zullen maken. Mevr. Dros-Bakker, voorheen woon achtig in de Weverstraat, is de oudste inwoonster: zij is 27 februari namelijk 93 jaar geworden. Wij hebben ons verbaasd over haar uitstekende gezondheid. „Een grote zegen", zei ze dankbaar. „Mijn moeder werd 95 jaar en mijn vader 91". In een andere kamer hebben wij mevr. de wed. Zoetelief, voorheen woonachtig in de Warmoesstraat, de hand gedrukt; zij is 29 maart 91 jaar geworden. Voorts ontmoetten wij er de heer KI. Mulder, die 6 april zijn 86ste verjaardag heeft gevierd, de heer Boersen, vader van mevr. Hin-Boersen, die volgende maand 85 hoopt te worden; ook troffen wij er de heer C. Koorn aan, die in december zijn 89ste verjaardag hoopt te mogen be leven. Mevr. Vlaming, uit Oosterend af komstig, is bijna 89 jaar. Allen voelen zich in „Huize St. Jan" reeds best thuis. De Moeder-Overste had het in ver band met de verhuizing van uit perceel Molenstraat 28 natuurlijk abnormaal druk, maar zij kon ons toch nog wel even iets vertellen: in september a.s. zouden ze twee jaar in het noodgebouw hebben gezeten. Het vroegere „Sint Janshuis werd op 10 mei 1940 eivol gepropt, want toen moest „Het Gesticht van Weldadig heid" ontruimd worden voor de inrich ting van een noodziekenhuisje. In to taal had ze toen 32 man te verzorgen, de normale bezetting was 15-20 personen. Heeft U de badkamers en de douches al gezien?" „Kijk, en hier komen we in de tuin." „Hoe vindt U de eetzaal?" „Is U al in de kapel geweest?" Van de geboden gastvrijheid hebben wij ruimelijk geprofiteerd: stegen naar de eerste en vervolgens naar de tweede verdieping, waar o.a. de (eveneens ruime en zonnige) kamers voor het personeel gelegen zijn. Alle kamers zijn voorzien van een op- klapbed, een kast en vaste wastafels, met warm en koud water. „Luxueus" zoudt ge haast zeggen, maar zo hóórt het te zijn en wij zijn dan ook dankbaar voor het initiatief om te komen tot de bouw van dit mooie rust huis, waarin men alle mogelijkheden be nut heeft om onze ouden van dagen een zonnige levensavond te bereiden. ADMINISTRATRICE LANDBOUWIIUISHOUDSCHOOL Mej. M. Keijser Jd., Gasthuisstraat, Den Burg, is benoemd tot administratrice aan de Landbouwhuishoudschool, als op volgster van mej. 'C. van der Meer, die deze functie drie jaar heeft vervuld en thans benoemd is aan de Opleidingsschool voor Leraressen bij het Huishoudonder- wijs te Posterholt, Limburg. TANKBAAN OP VLIELAND Het verzoek van de minister van oor log betreffende aanleg op Vlieland van een tankbaan en het er op houden van schietoefeningen is door het gemeente bestuur ingewilligd onder voorwaarde, dat er in de periode van 15 april tot 1 september niet geschoten zal worden, terwijl verzocht wordt zo mogelijk ge durende een periode voorafgaande aan de vijftiende april ook niet geoefend zal worden in verband met het broedseizoen. HALVE EEUW GELEDEN Uit de Texelaar van 15 augustus 1907: De Cocksdorp, 12 augustus. Op de landerijen, behorende bij de boerenhof stede „Rotterdam', huurder de heer C. Slot, is een graanmaaier-zelfbinder in werking, welke zeer voldoet. Het graan wordt door de machine afgesneden, tot een bos gevormd, met een touw vastge bonden en daarna opzijgeworpen. Ze loopt op één groot, breed wiel, terwijl het uiteinde van het mes op een kleiner wiel rust en wordt door twee paarden gemak kelijk voortbewogen. Daar het land van greppels is voorzien, moet langs de kant van elke meet eerst een strook op de ge wone manier worden verwijderd, daar anders de paarden dit graan zouden ver trappen. De machine is de Massey-Harris uit Canada en is geleverd door de firma de wed. J. C. Massee en Zoon te Goes. WOENSDAG „STRIJDEN" Op pag. 4 treft U een advertentie aan over de Strijd om de man en de vrouw te Den Hoorn op dinsdagavond. Dit is echter gewijzigd; er wordt nu gestreden op woensdagavond. GROOT SUCCES VOOR ONZE AMATEURS „De Wezentuin" zag bont van de men sen toen daar woensdagavond de tweede Amateursavond van dit seizoen werd gegeven. Medewerking verleenden „The Star Liners", „de Notenkrakers", „de Chromatische Eilanders", Leendert Kui per als conférencier en als de geestrijke vader van Bartje; de heer Hans Kievits, Weststraat, Den Burg, als pianist, Koos van Splunter als zanger, mevr. Koning- Stam en Willy Boon als lady-crooners, door de heer Witte van Oosterend bege leid, Koos van Splunter ook succesvol als de bekende Dorus van de radio; Sijb Dros uit Oosterend had ook weer enorme bijval. Op veelvuldig verzoek was Kees Stet uit Ierswoud naar Texel overgewipt en Kees was weer geweldig. De VW-kantoren hadden een groot aantal kaartjes verkocht en ook aan de kassa in de Wezentuin verdrong men zich na achten nog om toegangsbewijzen. Voor twee kwartjes (kinderen half geld) een gezellige avond, wie zou daar niet van profiteren. Een enkeling luisterde vanuit de om ringende straten gratis mee - een te ver waarlozen percentage. Het werd een zeer bonte avond, waar op onze Texelse Amateurs altijd het beste van het beste trachten te geven. De moppen en verhalen van Kees Stet gingen er uitbundig in; de heer Kuiper wist de eindjes aan elkaar te binden, vooral als leider van „Trek aan de Bel", waarin de heer Kerkhof jr. en mej. Van der Berg, Parkstraat, zege vierden over de Overkantse candidaten. Leuk deden ook de jongens uit Zuid- Nederland 't bij hun guitaar. Een bijzondere pluim voor de zeer vlotte afwerking van het programma, er was werkelijk geen moment vertraging; het leek wel alsof men een Wim Kan recept had toegepast, maar toch was alles te elfder ure geïmproviseerd. U ziet, dat spontaneïteit wonderen doet. Het pu bliek toonde zich zeer ingenomen met het gebodene en tot het laatste nummer bleef men belangstellend luisteren. Een hernieuwd succes dus voor Onze Eigen Amateurs en voor de Vereniging voor Volksfeesten en Texelse Folklore, onder wier auspiciën ook deze avond gegeven werd. MOTORPOLOWEDSTRIJD Op het terrein van de S.V. Texel wordt hedenmiddag, aanvang drie uur, een motorpolo-wedstrijd gehouden. On getwijfeld zal hiervoor grote belang stelling bestaan. Wij mogen zeker een sensationele strijd verwachten. Op Texel is een dergelijke wedstrijd nog nooit vertoond. ZANGGROEP MATHIJSEN Vele .Texelaars herinneren zich het succesvolle optreden van deze zang groep, die tot tweemaal toe - in 1954 - voor een uitverkocht „Casino" optrad. De avond zal door de gidsenband van de Margaretha Sinclair-groep worden inge leid met een taptoe door Den Burg. (Zie ook de advertentie). FILMNIEUWS: „PETER PAN" Walt Disney heeft een nieuwe ster gecreëerd: het is Peter Pan, een geboren avonturier, die ons een meer dan op windende reis naar het Niemandsland bezorgt. Een der meesterwerken van de laatste tijd. Peter ontpopt zich als een onverschrokken held. Hij bestuurt eigen handig een vliegtuig, redt mensen van krokodillen en brandstapels, ontmoet zeemeerminnen en Indianen. Enfin, een film, waar jong en oud een genoeglijke middag aan zullen beleven. SCHADUWEN IN DE SNEEUW („The Mountain") Spencer Tracy is in dit filmwerk naar ae roman „La neige en deuil" van Henri Troyat een eenvoudige schaapsherder met grote reputatie als bergbeklimmer. Hij heeft zijn schaapjes niet op het droge, maar kan toch een rustig en gemakkelijk leventje leiden sinds hij het beklimmen van het bergmonster, onder welks scha duw hij woont en werkt, heeft opgege ven. Bij zijn laatste klimtocht is hij uit gegleden en dat heeft niet hem, maar 'n koene Engelse tochtgenoot het leven ge kost en nu begint hij er niet meer aan. Maar een vliegtuig uit India veronge lukt op de top van de berg. Aanvankelijk laat de beroemde Teller zich zelfs hier niet door dwingen om als bergbedwinger terug te keren. Er wordt een expeditie uitgerust en hij neemt geen deel. Maar de expeditie mislukt als de leider in een ravijn valt en men besluit te wachten op het volgende voorjaar. Nog wil Zachary Teller niet, maar in zijn veel jongere broer Chris is de heb zucht ontwaakt. Hij denkt aan de schat ten, die in het vliegtuig voor het grijpen liggen en dwingt zijn ervaren oudere broer als het ware mee te doen. Samen ondernemen zij de gevaarlijke klimtocht. Het zou jammer zijn de uitkomst van dit spannende filmverhaal uit de doeken te doen. Het is door Edward Dmytryk knap verteld, al kwam hij, bijna onher roepelijk, wel eens te veel in de decors terecht. Maar de film wordt gedragen door die geweldige acteurspersoonlijkheid Spencer Tracy, die, wat hij ook speelt, altijd weet te boeien. Nederlands nieuws O.a.: Nederlandse Tour-ploeg gehul digd, feestelijke ontvangst in Hengstdijk en Amsterdam; Vlootdagen in Marine- stad Den Helder; Vervaardiging van ge schept papier in 17e eeuw, unieke de monstratie in Openluchtmuseum Arn hem; Fraaie strijd van Regenboog-jachten tijdens 37ste Kaagweek; „Europa danst"; De 41ste vierdaagse van Nijmegen. WIELRIJDSTER WEIFELDE Doordat een wielrijdster even weifelde en op het laatste ogenblik vanuit de Kogerstraat de Schoonoordsingel op wil de, ontstond een botsing met een motor rijder. De dame werd tegen de grond geslingerd, maar liep geen kwetsuren op. Haar fiets werd zwaar beschadigd. MET ZWEEF-, GLIJ- EN SOLOVLUCHT! De gelegenheid om Uw bedrevenheid in het aloude kermisvieren nog eens te toetsen, waarde lezer, wordt U momen teel in De Koog geboden. Hoewel - laat ons er eerlijk voor uitkomen - het is 'n ietwat schraal soort kermispret, niet wat men noemt je ware. De gehele kermis bestaat namelijk uit zegge en schrijve één zweefmolen, moederziel alleen opge steld op de gemeenteweide aan de Brink. En juist de eenzaamheid van dit in een boordevol lunapark thuishorend kermis- attribuut, zal ook U wellicht even met navrante gevoelens doen verwijlen bij de grote tijden van weleer, de tijden van vóór de afschaffing. Dat daardoor de kunst echter niet verloren is gegaan blijkt zonneklaar uit het enthousiasme waar mee de zweefmolen avond en avond door jong en oud wordt bestormd! Men zweeft weer als vanouds en tot ver in de zomeravond klinken de jubelende, hoewel ietwat sleetse, tonen van het bijbehorend pierement.Inderdaad, waarde lezer, ge raadt het goed, tot grote ergernis van de omwonenden, die het gehele repertoire van dat pierementje uit het hoofd kennen; het zijn trouwens maar drie of vier deuntjes. Niettemin ook dit gaat voorbij, helaas, zouden wij willen zeggen, want wie zich ergert aan plezier van anderen is een kniesoor Of -om met Jan Prins te spreken - niet „altijd even levenswijs". (Om misverstand te voorkomen: ook onze correspondent behoort tot de be voorrechte omwonenden - red.) TENNISBANEN BIJNA GEREED Het tegelplateau voor de twee in Plan- Zuid te Den Burg aangelegde tennisba nen, is gereed gekomen. Momenteel is men bezig met het aanbrengen van de omheining, zodat men in de loop van de volgende week, na vele jaren, op ons ei land de aloude tennissport weer nieuw leven gaat inblazen. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 11 uur Ds. Soesan Woensdag 14 aug., 8 uur, Doopzitting in de kerkekamer. Beide ouders worden verwacht. Den Hoorn 9.00 uur Ds. G. van Leeuwen Studentenpredikant te Amsterdam Extra collecte Restauratiefonds 11.00 uur Ds. G. van Leeuwen Extra collecte Restauratiefonds De Koog 9 uur Ds. Waardenburg 10 30 uur Ds. Waardenburg 10.30 u Kinderdienst in het Jeugdhuis 20.00 uur Ds. Waardenburg, jeugddienst De Waal 11 uur eerw. heer Giethoorn Oosterend 9.30 uur Ds Soesan Oudeschild 9.30 uur Eerw. heer Giethoorn GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur en half acht Ds. D. A. Vogel De Koog 3 uur Ds. D. A. Vogel Oosterend 10 uur en half acht Ds. A. Plaatsman van Amsterdam GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) 12.30 en 17.30 uur Ds. J. Vonkeman van Amersfoort in de Ned. Herv. kerk te De Koog GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 en 3 uur dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.30 uur Ds. van der Zwaag De Waal 11.15 uur Ds. van der Zwaag Oosterend 19.30 uur br. C. Inja Den Hoorn 10 uur br. C. Inja De Koog 10 uur Ds. T. van der Zwaag TEXELAARTJES 3 regels ƒ0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. ƒ0,20 meer. Inkoop en Verkoop van 2e hands meubelen en gebruikte goederen. J. Jongedijk, Schil dereinde 60 Telefoon 477 A. v. d. Vis Wilhelminalaan 17 Den Burg Tel. 256 geeft de hoogste prijs voor lompen ijzer, metalen, gonje Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B.,Den Burg, Tel. 85 P. C. Kaan. Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Te k waterknecht pomp- installatie compleet. Bloemis terij J. Hin, Kogerweg 14 tel. 261 Te koop i.g.s.z. handnaaimachine. Singer Westerweg H 119 tel. 516 Te k prima h. rijwiel met remnaaf en licht. Wilnelmina- laan 82 - Te k Galanthus 4, 5, 6, 7, 8. S. D. Keijser, Molenstraat 73 Te k 2 pits gasstel, wastafel met spiegel en marmeren blad, 1 pits petroleumstel. Warmoesstr 14 Te k. Norton 500 cc z.k. in prima staat met onder delen. J. Brouwer, Warmoes straat 41 - Te k een i.g.s.z. divan. Schoonoordweg la Woningruil van Amsterdam naar Texel. Aangeb. in A'dam 3 kamerwoning in Z. 2e etage voor woning op Texel. J. Oudes, van Ostadestr. 75 II A'dam Z Verloren geel vest waarsch hoek Stenenpl. Waalderstr. Gaarne bericht aan Politiebureau Den Burg Meisje 15 j zoekt plaats als hulp in gezin m. kind. Br no 978 bur. van dit bl Te k ijzeren inrijpoort 35 m breed met 2 betonpalen. R. Kooiman, Schoonoordweg 11 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje Jan A. Vennik-Daalder T. Vennik Texel, 6 augustus 1957 De Koog K 27 Dick Drijver en Nel Agter geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op woensdag 14 aug. 1957 nm 1,30 uur. Kerkelijke inzegening nm. 2,15 uur door mej. Ds. T. v. d. Zwaag in de Doops gezinde kerk te Den Burg. Den Hoorn 63 Schoornoordsingel 27, Den Burg, Texel Receptie van 5—6.30 uur te Den Hoorn 63. Hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij ons huwelijk ondervonden ook namens onze ouders. J. H Bakker T. C. Bakker-Veeger Den Hoorn 171 Ondertrouwd J. W. Zantinga med. vet. drs. Myra K. Dros Huwelijksvoltrekking op 24 aug. 1957 te 11 uur ten gemeentehuize te Den Burg Texel. Kerkelijke bevestiging in de Vermaning te Den Burg door mej. Ds. T. van der Zwaag, Doopsgez predi kante te Oosterend Texel. Leeuwarden Westersingel 10 Eierland, Texel „Bland en Berg" Augustus 1957 Receptie van 3.30—5 uur in restaurant Vliegveld. Toekomstig adres na medio september: Tolsteegplant soen 12 II Utrecht Bij ons vertrek naar Hilversum was het ons niet mogelijk om van allen met wie wij contact hebben gehad persoonlijk afscheid te nemen. Wij groeten u allen bij deze. Ons nieuwe adres is Burgemeester Lambooijlaan 28 Hilversum J. D. en E. Harinck Het bestuur van de Onderl.Rundveeverz. Texel deelt mee dat tot waarn. administrateur is benoemd C. van Rossem, P.H. polder H 43 Tel 214 Den Hoorn post Oudeschild Gevraagd per 12 aug. „De Waddenparel" De Koog M. H. Bakker, „Helios" Schilderweg, Den Burg Tel. 213 hedenavond 8,15 uur in het strandhotel De Koog Inleggeld 75 ct p. persoon Telefonisch aangesloten G. J. Bruin, Waalderstraat Electrohuis Bakker Werkster of flink meisje gevraagd voor 3 halve dagen of anderhalve dag per week per half september. J. M. Vlaming, Kerkstr. 8, Oosterend Te koop gevraagd een gebruikte paardencultivator Smederij J. Keijzer, De Waal Yellow Transparant tegen veilingprijs. A. Zielman, De Laagte Verhuisd van Molenstraat 42 naar de St. Janstichting Mej. C. M. Witte Wegens vakantie gesloten van 12 tot en met 16 aug. Kapper Bakker Oosterend Tel. 203 Voor hen die maandag te laat kwamen, daar wij uit verkocht waren en voor hen die nog niet hebben geprofiteerd hebben wij alleen maandag nog op de markt 2 houten Pakistaanse Badminton rackets met nylondraad bespannen van 6,95 voor 495 ct met shuttle met rubberdop gratis Extra reklame shuttles met vast geklonken rubberdop van 65 ct nu 3 voor f 1, Wegens vakantie zijn wij maandag 19 aug. niet op de markt aanwezig Rijkserkende Uurwerkenhandel DE KLOKKENDOKTER Winkelhorloges marktprijzen Neuroloog van 14 aug. t.m. 4 sept. Ds E. Venema, Chr. Geref. predikant van Maassluis hoopt woensdagavond 8 uur een tijdrede te houden in het gebouw voor Chr. belangen te Oosterend. GEVRAAGD P. Lap Kz., „Op Klif" Den Hoorn tel. 259

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2