VOSSENJACHT SUNIL Sunil voorde witste was neem De witste zakdoek waarmee ooit Waarom Esso gas? werd geblinddoekt... JAN AGTER LUSTER Gijs de Peur Drukkerij Texelse Courant lekkere koSSie Muziek en zang. Gezamenlijk concert Wegens enorm succes a.s. maandag 12 augustus 's avonds 8 uur voor dames en heren van 14 tot 80 jaar. Komt zien en doe mee. Zegt het voort. Den Hoorn. Sportvereniging Z.D.H. Den Hoorn TELEVISIE SJ. NOTA 'n Cadeautje Strijdt mee om de man en de vrouw VOOR AL UW DRUKWERK Q L I I I I I I I I I I I I RADIO-ELEKTROTECHNISCH BUREAU Steenenplaats 7 telefoon 46, Den Burg door de Texelse muziek- en zangverenigingen op zaterdag 10 aug. 's avonds 8 uur in de Wezentuin te Den Burg. De zang wordt begeleid door de Fanfarecorpsen Entree 50 ct. Dank zij een speciaal Antenne- I systeem voor de Irnsumse zender kunnen wij een goede ontvangst garanderen FEUILLETON door J. G. J. Bax 38. De boer ging de achter de koestal staande schuur binnen waar de wagens en landbouwwerktuigen waren opgebor gen, om er zijn fiets te halen. Even be trad hij het aangebouwde varkenshok, waar de dieren in hun betonnen hokken luid knorrend en snuivend naar voren drongen. Hij gooide een emmer met sloeber in de trog. Buiten gekomen stapte hij op zijn fiets en reed het open staande hek door Halverwege de rijbaan kwam hem een afgeladen wagen met bieten tegemoet. Zijn zoon zat op de bok. Hij was ver plicht af te stappen en liet zwijgend de wagen passeren. Ook Jacob zweeg, groette slechts even met de zweep. Zo gingen vader en zoon reeds maanden aan elkaar voorbij, praten deden zij slechts over het werk. Jacob had nog altijd een wrok tegen de boer om diens weigering toe te stemmen in een huwelijk met Ma- rietje. Het was nu wel af, maar de wrok was geblevèn. Marietje had voor hem 'n ander gekozen, hoe zij het te weten was gekomen, was hem een raadsel, maar zij had hem verweten dat hij haar met Giessen had voorgelogen. Van het ene woord was het andere gekomen en zo hadden zij een eind aan hun verhouding gemaakt. Wel had zijn eergevoel een ge voelige knak gekregen toen zij later met Rinus ging, zo'n dooie vent, dat zij die boven hem verkozen had. Hij was nu wel voor zich zelf begonnen, maar met hem vergeleken? De boer was nu bij het bruggetje over de wetering aangekomen en stapte van zijn fiets. Voor hem strekten zich de naakte rogge-akkers uit, de geploegde velden, waarin de voren als diepe rim pels naar de wazige einder liepen. Links een paar akkers met late aardappelen, die met reeds half-vergane, platgeregen- de stengels een trieste, armoedige indruk maakten. Tenslotte de bietenvelden, met hier en daar kale plekken en hopen bieten en afgesneden loof. Twee ploegen deden het zware werk, Jan met Greet en de andere knecht met Jaantje, de boer zelf en Jacob zouden laden, rijden en lossen, zo was het werk ingedeeld. Jan was met de hak aan het steken, een inspannend werk, want de diep zittende knollen lieten zich slechts met veel kracht loswringen. Telkens gaf hij een biet aan Greet door, die op een veilingkist gezeten met het hakmes het loof er afsneed en op een hoop gooide: De bieten gingen weer op een andere hoop, waarvan Jacob juist een wagen vol had geladen. De boer begon aan een ander te laden. Jan was na zijn succesvol optreden een heel andere kerel geworden. Greet had haar belofte gehouden en was werkelijk een avond met hem uit geweest. Het was nu Greet die op trouwen aandrong, hij had nu ineens de tijd. Nu al, had hij ver wonderd gevraagd, dat had zo'n haast niet, hij was nog jong, pas 'n goeie der tig. Haast veertig, had zij hem verbeterd en zij had geen zin om te wachten. Dan niet had hij laatdunkend geantwoord. In werkelijkheid was hij echter even ge brand om zo spoedig mogelijk te trouwen als Greet. Hij wachtte nog slechts op 'n woning. Er was hem nu echter een huis je toegezegd, nog wel een nieuw met een aardige lap grond er bij. Een van de zestien nieuwe huisjes, die ze in het dorp aan het bouwen waren. Hij besloot het haar nu maar te zeggen, zij zat daar zo zielig en nat in de regen. Hij reikte haar juist een reus van een biet aan en zei terloops: „Ik kan een van de zestien huisjes krijgen". Verrast zag de meid hem aan. „En doe je het?" vroeg ze hoopvol. „Natuurlijk". „Dus dat be tekent". „Ja". Geheel in de war liet zij het mes vallen, sloeg haar modderige handen in elkaar en zei zacht: „Trouwen Jan?" „Ja, wat dacht je dan, denk je soms, dat ik daar alleen ga wonen?" Jan". Hij stond nog steeds met de biet in zijn uitgestrekte hand en antwoordde: „O, Jan? Pak liever an, mijn arm is geen uithangbord". HOOFDSTUK 20. ZO, en hier hebben we nu het witlof". Marietje en Gijs gingen, door Rinus ge volgd, het ruime warenhuis binnen. „Hè,, lekker is het hier". „Tjong", zei Gijs,. „wat een massa is dat nou witlof?" „Ja, die knollen daar komt later het blad' aan". „En motte ze dan zo tegen mekaar opstaan?" „Zoals je ziet vlak tegen el kaar". „Kom Marietje", raadde Rinus, nadat ze alles bekeken hadden. „Laten we niet al te lang hier blijven, het is buiten nog al guur en je hebt zo een kou te pakken". „Hè ja.brbibberde het meisje, toen zij weer buiten waren. Bezorgd stond hij voor haar en zette de kraag van haar mantel op. „Doe jij je jekker dan ook maar dicht". „Ik ben er aan ge wend". „Dat kan wel". Gijs stond op enige afstand in een kas te gluren, zo nu en dan keek hij eens glunderend naar de beide jonge mensen. Het meisje deed op haar beurt Rinus' jekker dicht. <Wordt vervolgd). Kijk, vergelijk en verdien a.s. maandag op de markt Dames en herenpyama's vanaf 5,98 Dames nachtponnen 4,98 Beha's ook straples nu 1,98 Grote partij katoenen lakens geborduurd van uitste kende kwaliteit waren bestemd voor export wij verkopen ze ver beneden de waarde tweepers. 18C x 230 f 7,50 1-pers 150 x 230 5,95 Bijpassende slopen 2,20 Flanel lakens vanaf 4,48 Wollen dekens ver beneden de waarde vanaf 12,95 Heren overalls krimpvrij 11,95 Heren werkhemden dubbel gevoerd kleurecht 5,98 Let op, onze naam staat op de kraam voor groot of klein? Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I Den Hoorn Den Hoorn Dinsdagavond 8 uur o.l.v. maestro Geraldo di Coeverti Den Hoorn Den Hoorn Omdat Esso Nederland N.V. U garandeert..- Kwaliteit door zuiver produkt Inhoud 13 kg per fles Veiligheid lage druk in gekeurde flessen Service door vakbekwame depothouders Vraagt daarom niet naar „flessengas" maar Voor koken verwarmen warm water enz. Met Esso bent U beter uitl de énige kous die nooit rimpelt elastisch naar boven en naar beneden altijd rechtzittende naad kan niet draaien de beste pasvorm welke mogelijk is charmante zomertinten ragfijn weefsel Esso Nederland N.V. Esso Gebouw, Den Haag Hoofddepot voor Texel Technisch Bureau JAN AGTER, Den Burg, Tel. 46 Alleen Sunil wast zó wit! Sunil verschilt immers hemelsbreed van alle andere wasmid delen... kijk maar... 't is blauw! En kijk vooral naar Uw weergaloos witte was. Alstublieft.zó werkt alleen het vette, vlijtige Sunil-sop voor U! Extra energiek, extra intensief. En wat een gemak... één washandeling en alles is stralend wit - zonder weken, bleken of blauwenMaak van élke was- standaardpak 42 ct. - reuzenpak 81 ct. dag een Sunildag ...met 't minste werk! «SUN 8J.180.200.54 I I I I I I I I I I I I I I De Sunlight-fabrieken geven extra wasmachine-garantie voor SUNIL! Sunil, bet modernste wasmiddel van de vertrouwde Sunlight- fabrieken, kdn geen schade aan Uw wasmachine veroorzaken. De Sunlight-fabrieken geven U de garantie zwart op wit1* Kies dus de veiligste weg, mevrouw... was altijd en alleen met Sunil. Garantiebepalingen op aanvraag verkrijgbaar bij Sunlight, Postbus 695, Rotterdam 1 I e-l-a-s-t-i-s-c-h die aan al Uw eisen voldoet!

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4