KL f Bezoekt allen de Fancy fair werkkleding Adieu Texel een best mak werkpaard huis no. 30 Net meisje Van KLM werkkleding beleef je^ plezier BIJ VERKEERSONGELUK GEDOOD Onze vroegere eilandgenoot, de heer Kees Blokker, is zaterdagavond door 'n verkeersongeluk om het leven gekomen. Kees was 32 jaar oud. Hij was met een duopassagier bezig een route uit te zetten voor de volgende dag te houden motorrit. Bij Lekkerkerk wilde hij een voor hem rijdende auto passeren, maar op dat moment naderde een andere mo torrijder. Door tot dusver onbekende oorzaak vlogen de motoren tegen elkaar op, waarbij Kees onmiddellijk werd ge dood. De andere, 25-jarige motorrijder is de volgende dag aan zijn verwondin gen overleden. Bij de teraardebestelling van het stof felijk overschot zullen ook Texelse mo torsportvrienden aanwezig zijn. AUTO'S RAAKTEN ELKAAR Op de splitsing Gravenstraat-Hoger- straat ontstond een botsing tussen een Volkswagen van het ministerie van Fi nanciën en een Ford Fairline van een Texelse taxi-onderneming, bestuurd door de heer A. S. De Volkswagen werd daarbij aan de rechterzijde beschadigd. Het ongeluk moet worden toegeschreven aan het feit, dat in de buurt en binnen tien meter van de bocht een auto gepar keerd stond, hetgeen het uitzicht be lemmerde. KLAVERJASCLUB DEN HOORN Donderdagavond zal geprobeerd wor den om een klaverjasclub te Den Hoorn op te richten. Zie ook de adv. FRED MENGER C.S. OP DE PLANKEN Vanavond wordt door O. S. O. De Mok weer een cabaretavond aangeboden. Tot de medewerkenden behoort de heer Fred Menger, die onlangs door Tom Manders voor de kantonrechter werd gedaagd, omdat Menger een pseudo Dorus ten tonele voerde. U weet, dat Manders het proces won. Wellicht, horen wij daar vanavond nog het een en an der over? BIBLIOTHEKEN De Reizende biblioteek en de biblio teek der Ned. Herv. Gemeente te De Cocksdorp begint a.s. vrijdag in het Ned. Herv. wijkgebouw met haar uitle ningen van 7.30 - 8 uur n.m. Voorts leent de Nutsbibliotheek elke vrijdag van 3.30 - 5 uur en van 6.30 - 8 uur uit in het gebouw in de Nieuw- straat (Oude landbouwschool). Aan deze biblioteek is ook een boekendepot van de Reizende biblioteek verbonden. OOSTEREND GAAT WEER DAMMEN De Jaarvergadering van de Ooster- ender damclub, gehouden op 24 septem ber, werd bezocht door 10 leden. Na lang wachten op de secretaris, die na tuurlijk zijn verslag nog niet klaar had, werd de vergadering door de voorzitter geopend. Deze gaf direct het woord aan de secretaris, welke in het kort het ge beurde in het voorbije seizoen de revue liet passeren. Het was niet om op te roemen. Dat moet komende winter be ter! De stand der financien werd ons daarna door de penningmeester onthuld. Hij had kans gezien het saldo weer met 30,te verhogen. Maar als het aantal leden zo gering blijft zal dit spoedig veranderen. In verband hiermee werd besloten, dat iedere maand 5 contributie- weken zal hebben. Tot nieuwe bestuurs leden werden gekozen C. Timmer en D. Kuiper met resp. 8 en 9 stemmen. Af tredend en niet herkiesbaar waren R Eelman en C. C Barhorst. Vervolgens werd breedvoerig de a.s. competitie besproken. Daar vloeiden de volgende besluiten uit voort: gebruik van klok verplicht; spelen volgens roos ter, bij afwezigheid zonder kennisgeving partij verloren, behoudens uitzondering; eerste competitieavond 1 oktober. Aan het einde van de vergadering bracht de voorzitter een woord van dank aan onze scheidende penningmees ter voor het vele werk en het goede beheer in het belang an onze club ver richt. Wij zien hem dan ook node ver trekken. S.V.C.-nieuws Onze adsp. speelden met enige inval Iers toch nog gelijk tegen Oosterend j 11. Het eerste heeft het er niet z( goed afgebracht en verloor met 60 van Flevo. Het is beter dat we hier maar niet verder op ingaan. Het tweede deed het beter en won met 72 van Tex Boys 3. De topscorers waren hier Piet 4, Chief 2 en Aris 1. A.s. zondag gaal ons tweede naar De Koog 2, aanvang 2,30 uur. Ons eerste speelt thuis tegen WGW om 1,30 uur; de adsp. spelen thuis tegen De Koog a. De training begint vrijdagavond. De adsp. trainen van 7 tot 8 uur; het eerste en tweede van 8 tot 9 uur Het bestuur rekent er op, dat we allemaal aanwezig zijn nu een trainer zich beschikbaar heeft gesteld. In de loop van deze maand zullen U de donateurskaarten worden aangeboden S.V.O.-nieuws Op een bijna onbespeelbaar terrein en in een wedstrijd waarin wij steeds ster ker waren, hebben we met 43 van Wiron verloren. Al begon deze wed strijd pas om half drie, we konden allen toch niet op tijd zijn en de reserves ble ven helemaal weg, zodat we met 9 man begonnen. Bij de rust stonden we door twee geluksdoelpunten van W. met 2 achter. Na de rust werd met 21, maar W. weet de stand op te voeren tot 4- We weten de stand nog in te lopen tot 4—3, maar de tijd is te kort om een beter resultaat te behalen. Jammer, maar het wilde niet lukken. A.s. zondag beter. De adsp. speelden gelijk tegen Cocksdorp, geen slecht resultaat. A.s. zondag gaat het 1ste naar Geel Zwart. Adsp. zie kastje. Texel, 26 september 1957. Twee weken waren wij Uw gast, Wat hebben wij genoten, d'Heei Zwan heeft goed op ons gepast, 't Stond alles goed „op poten". Wat heeft hij zich toch uitgesloofd. Om ons datgeen te geven, Wat zelfs niet opkwam in ons hoofd, En warmte gat aan 't leven. Uw „Roode Kruis" stond óók vóóraan Belangeloos zich te geven, Liet ons naar „Waddenparel" gaan, Voor films en.Texels leven. Ja, velen hebben veel gedaan, Teveel om op te noemen. Zij deden alles heel spontaan. Daar kunnen wij op roemen. En alles had zon fijn verloop (Juffrouw Verloop) 't Ging gesmeerd op wielen. Al hadden enkelen dikwijls ook, Wat doorgelopen hielen. Maar, ondanks dat was iedereen, Voldaan en opgetogen. En zullen vaak nog mettertijd, Op 't eiland „Texel" bogen. Adieu dan, Texel, 't ga U goed, Nu en in verre tijden. Wij laten ons, goed ingepakt en zoet. Terug naar ,,'t Zaantje" rijden. Namens verpleegden en verzorgsters van „Hoog Koog" BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN In september werd op een Texels bedrijf rotkreupel geconstateerd. S.V. De Koog De Koog 1 en 2 keerden beide met een nederlaag van de vaste wal terug- De Koog 1 verloor met 54 van N. Niedorp 2. De Koog 2 werd door ZAP 5 met een 72 nederlaag naar huis ge zonden. Alleen de adsp. wisten uit een daverende 152 overwinning tegen Tex. Boys b te behalen. Liefhebbers voor de Interland-wed strijd Nederland-België op 17 november te Rotterdam, geeft U zo spoedig moge lijk op bij de secretaris. Zondag speelt De Koog uit tegen Win kel 2. Hopelijk zijn we dan weer vol ledig. De Koog 2 speelt thuis tegen Cocksdorp 2, aanvang 2,30 uur. De adsp. spelen zaterdag om 4 uur uit tegen Cocksdorp. Denken we er voortaan even aan om op de clubavond onze contributie te voldoen. ZDH-nieuws Ons eerste heeft zondagmiddag op het Tex. Boys-veld de Boys prima partij ge geven en ons tweede gelijke spel be haald. De Boys stonden als spoedig met 20 voor, hoewel wij in het veld lang niet de mindere waren, doordat de B.- halfspelers meer verdedigend bleven spelen konden wij geregeld het midden veld bezetten en aanval op aanval op bouwen. Met een ver, hard schot wisten wij voor de rust de achterstand te ver kleinen. Rust 21. Het eerste kwartier na de rust waren wij geregeld voor het B -doel, maar de uitvallen van de Boys waren steeds gevaarlijk en zij slaagden er in onver wachts de stand op 31 te brengen, ter wijl de gelijkmaker verwacht werd. Hoe wij ook zwoegden, het leek dat er in de stand geen verandering meer kwam. Tot vlak voor het einde een B.- speler de bal hard in eigen doel schoot, toen hun keeper reeds geslagen was en in de laatste minuten kwam de gelijk maker. Het was jammer dat de Boys het laatste kwartier met 10 man speel den. Een verdiend gelijk spel en we hebben gezien, dat ons elftal zich goed aanpast aan de tweede klas. Verheugend was dat vele supporters onze ploeg vergezelden. De adsp. hadden rust. Zondag: KSV-ZDH; zaterdag: Tex. Boys a-ZDH a, aanvang 4 uur. Vrijdagavond trainen in het dorpshuis. S.V. Texel Uitslagen van zondag: WGW-Texel 02; Limmen-Hollandia T. 3—1; BKC-JVC 3—2; RKAFC-Succes 1—2; DTS-VZV 4—2; Helder-VIOS 2—8. Texel 2-Watervogels 2 afgelast; even zo Texel a-WGW a. Texel b verloor van Tex. Boys a met 40. De ontmoeting tussen 2 welpen-elftal len van Schagen en Texel werd nog gespeeld; uitslagen b-elftallen 00; a- elftallen 54. Zoals op vele plaatsen trad de A- griep als spelbreker op. Onze elftalcom missie had het uiterst moeilijk, maar slaagde er toch nog in een behoorlijk elftal naar WGW te zenden en een uit slag, 20, in ons voordeel als een aan gename verrassing. Proficiat lui! Texel b verloor door eigen schuld, liet niemand achter ter bewaking der te genstanders en die wisten daarvan goed te profiteren; het werd 40 voor Tex. Boys. Zondag hebben we kunnen genieten van de welpen. Gelukkig dat er een flink aantal reserves waren aangewezen want een aantal jongens blèef zonder af- bericht weg. Dat is natuurlijk fout. Zul ke jongens moeten we maar afvoeren, tenzij ze niet in de gelegenheid waren om af te berichten. Zondag eerst de b-welpen, dat was spannend en ze waren even sterk en zo nu en dan stonden de doelen om beurten onder druk. Het bleef 00, dank zij het prima verdedigen door Dick Krijnen en Henkie Groen en er waren nog wat pittige spelertjes. Best gedaan, jongens! Bij de a-elftallen begon S. goed. De keeper moest al direct handelend optre den. S. had spoedig een voorsprong van 30. Na het wisselen echter kwam T. goed los. De midvoor van S. fabriceerde 4, maar Wim Koorn 5 goals. Het waren leuke wedstrijden. A.s. zondag: Texel-Limmen; W.Waard 2-Texel 2; Texela-HRC a, Oosterend a- Texel b, Oosterend b-Texel c. KUDDE SCHAPEN VERDWAALD Woensdag maakte een wolveehouder bekend, dat een koppel schapen op zijn land was komen grazen, maar de eige naar meldde zich niet. Zondagochtend bleken de schapen, gratis kostgangers, weer met het noorderlicht te zijn ver dwenen. De heer D. J. Keijser, gastheer, had inmiddels de gemeente verzocht de kudde af te voeren, maar toen de dienst gemeentewerken maandagochtend arri veerde, waren de indringsters er al weer vandoor. Texelse Boys-nieuws Tex. Boys 1 en ZDH is in een gelijk spel geëindigd 33. Deze wedstrijd was er geen van hoog gehalte, doch meer één van hard werken, vooral door ZDH. De Boys wisten eerst door midvoor Spigt een 10 voorsprong te nemen, welke kort daarop door l.binnen A. Boogaard tot 20 vergroot werd. ZDH bleef ech ter doorvechten en hun moeite werd beloond, want r.-half A. Slegh wist met een hard schot, keeper Hoogenbosch te passeren: 21. Na de rust kwam ZDH sterk in de aanval, maar de Boysverdediging wist, zij het met kunst en vliegwerk, het doel voor een doorboring te sparen. De aan vallen van de Boys waren echter niet zonder gevaar, en bij een overtreding op de rand van het strafschopgebied wist A. Boogaard deze in een doelpunt om te zetten 31. ZDH bracht nu alles in de aanval, en een Boys-verdediger zag jam- mergenoeg zijn schot in het Boys-doel verdwijnen 32. Tien minuten daarna werd een hard schot van Drijver van richting veranderd door een Boys-back en de bal ging over de reeds uitgelopen Boys-keeper in het net 33. Hiermede kwam het einde van deze sportieve derby hetgeen de verhouding goed weer gaf. WGW 4-Tex. Boys 2 2—2, een prima resultaat. Boys 3 moest met 72 in Cocksdorp 2 zijn meerdere erkennen. Waarom bleven er enkele spelers zon der afbericht weg? Adsp. a wist met 30 van Texel b te winnen, terwijl Boys b met 152 van De Koog verloor; dit was niet nodig jongens. De Boys-welpen verloren met 70 van De Koog-welpen. Dit elftal was te sterk en te groot voor jullie. FILMNIEUWS „TARZAN EN DE DUIVELIN" Tarzan, dat weten wij allemaal, is niet alleen met de jungle vergroeid, maar ook grondig gehecht aan de dieren, die vrijheid leven. Is het een wonder, dat Tarzan de oorlog verklaart aan allen, die zijn olifanten, leeuwen en apen kwaad willen doen? Hij komt dan ook al gauw in conflict met een stelletje meedogenloze avonturiers, die zijn oli fanten willen doden om wille van de kostbare ivoren slagtanden. Tarzan wordt in het nauw gedreven, evenals Jane en zijn trouwe aap Cheta. Het ontbreekt in deze film niet aan de no dige spanning, want het gaat hard tegen hard. Tenslotte weet Tarzan te over winnen, dank zij de steun, door een heel leger van woedende olifanten. „BESMEURDE LIEFDE" Liefde valt, ook dat weten wij alle maal, van het ene uiterste in het andere. Ze is zuiver of ze is besmeurd. De rol prent vertelt ons van de haat die op laait tussen twee vroegere geliefden. De jongeman, die als gangster door de duistere wereld trekt, wil zijn vroegere verloofde doden uit vrees, dat ze tegen hem zal getuigen. Voor de moord stelt hij een andere schurk aan, maar deze heeft heel wat moeite met de uitvoering van de opdracht, want het meisje wordt door een andere jongeman beschermd. Toch komt ze keer op keer in groot gevaar te verkeren. Natuurlijk worden ae boosdoeners afgestraft en krijgt het recht zijn loop. Nederlands nieuws Eindhoven: H.M. de Koningin opent Neerlands tweede Technische Hoge school; Medemblik: Kortebaandraverij om het kampioenschap van het Noorden; 's Gravenhage: Prinsjesdag 1957. Wereldnieuws De verkiezingen in Duitsland; Ameri kaanse wapenzending komt in Jordanië aan; Gomoelka in Belgrado; De vrije lijn in de mode. WEES ER BIJ Door het in gebruik nemen van een gro te partij ongewoon fijne Vir ginia tabak voor Sterling shag is dat nu de shag, die in kwa liteit ver aan de Kop ligt. Sterling; dat is super kwaliteit. Houtrijke woning graag rui len voor flinke woning in Den Burg. Br. no 1003 bur. v. d bl. Gevr. schapenweide tot half okt. A. P. Dalmeijei. Oudeschild, telef. 460 Tt k een haardkacheltje f 45.- Oudeschild 135 Te k. da mesfiets f 20,Dros, Den Hoorn 79 Te k. plm. 350 betonblokken, geschikt voor bouwen van schuur. Te bevr. C. Zuidema. De Cocksdorp 17 Telef. 256 - Wie wil nog wat tamme ko nijnen verkopen? Rijk, Bin- nenburg 13, telef. 260 Te k. wegens overcompleet eiken old finish huiskamer 6 stoe len, tafel, dressoir. Tel. 366 Den Burg Goed tehuis gezocht voor jonge hond. 8 w. Kruising hazewind-herder C. Winter, Hallerweg 1, Den Burg Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Werner Johan N. Dros N. Dros-Weijdt Piet Jaap Nico Harkebuurt, Texel, 28 september 1957. Gode dankbaar geven wij kennis van de ge boorte van ons dochter tje en zusje Helena Maria E. Tuinema H. Tuinema- van Kooten Arno Laurens Joke Den Burg, Texel, 1 oktober 1957. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Pieter Cornelis (PETER) N. van Heerwaarden- Koopman A. van Heerwaarden Maria Edith Den Burg, Texel, 27 september 1957, Weverstraat 70. Enige en algemene kennisgeving voor Texel Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon René G. Schut-Wiering A. Schut Zuid Haffel B 68, Texel. Tijd.: Gem Ziekenhuis „Parkzicht", Den Helder, 1 oktober 1957. In plaats van kaarten. Woensdag 23 oktober trouwen: And ré Kievits en Jetty Vrolijks Receptie zondag 6 okto ber van 3-5 uur West straat 1. Toekomstig adres: Amsterdamschestraat, Muiden. Hiermede geven wij met grote droefheid kennis, dat door een noodlottig ongeval van ons is heengegaan onze innig geliefde, zorgzame man, vader, zoon, schoonzoon, broer, zwager en oom Cornelis Blokker, in de leeftijd van bij na 33 jaar. J. Blokker- Gersonius Keesje .Familie Blokker Familie Gersonius Krimpen a.d. Lek, Schoolstraat 16d, 28 september 1957. De begrafenis zal plaats vinden heden, woensdag 2 oktober. Vertrek vanaf het sterfhuis 13 uur. Door een noodlottig ongeval overleed plot seling op 28 septem ber 1957, ons oud-lid Kees Blokker, in de leeftijd van 32 jaar. Wij zullen hem steeds blijven geden ken als een onzer al lerbeste turnmakkers. Bestuur en leden Gymn. Ver. „Texel" Met innig leedwe zen geven wij kennis, dat door een ernstig motorongeluk uit ons midden is weggerukt, onze allerbeste vriend Kees Blokker, in de nog jonge leef tijd van bijna 33 jaar. Zijn nagedachtenis zal steeds bij ons in hoge ere blijven. Familie D. M. Vlas- Cetkowski Familie W. Griek- Eelman Familie H. Boekel- Out Familie C. Boekei- Roeper Familie J. Kaan- Mosk Familie J. L. Koop man-de Ridder Oudeschild, Texel, 28 september 1957. Heden overleed in het Gemeente-Zieken huis te Arnhem, na een moedig gedragen lijden, onze lieve Zus ter en Schoonzuster Adriana Garritsen Weduwe van Ir. Klaas Bakker, in de ouderdom van 70 jaar. Haarlemmermeer: Adr. Garritsen Amsterdam: N. Lap-Garritsen A. Lap Den Burg, Texel: A. Dros-Garritsen D. Dros Azn. Eierland, Texel: A. Garritsen D. Garritsen-Bruin Texel, 29 sept» 1957 Heden overleed in het Gemeenteziekenhuis te Arnhem na een moedig gedragen lijden onze lieve moeder, behuwd- moeder en grootmoeder Adriana Garritsen wed. van Ir. Klaas Bakker in de ouderdom van 70 jaar. Wageningen Ir. M. Post—Bakker Ir. D. C. Post Vorden W. Bakker H. J. A. Bakker— Remmelink Riekje en Klaas Wageningen 29 september 1957 Lawickse Allee 80. De begrafenis heeft plaatsgevonden, heden op de Algemene Be graafplaats te Wage ningen. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na voorzien van de H. Sacramenten der ster venden, onze lieve vader Philippus Bagge wedn. van Grietje Bootsman in de ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam Tr. Bagge Texel, 28 sept. 1957 Den Burg Kogerweg la De gezongen uitvaart zal plaats hebben, heden woensdag 2 okt. om 9 uur in de parochiekerk te Den Burg, waarna begrafenis op het R K. kerkhof aldaar. Heden nam God tot Zich mijn geliefde man en onze lieve vader, behuwd en grootvader de heer Fredrik Kersten in de ouderdom van bijna 86 jaar. Apeldoorn Kersten -Bruitsman Amsterdam W. Slort A. Slort—Kersten Den Helder H. W. Kersten J. Kersten- Smit en kleinkindereu Apeldoorn, 27 sept. '57 Jachtlaan 27 De teraardebestelling heeft inmiddels op de Alg. begraafplaats te Den Helder plaats gehad Door een noodlottig ongeval overleed plot seling ons aller sport vrienden oudbestuurslid Kees Blokker in de leeftijd van 32 jr. Zijn nagedachtenis zal bij ons allen in hoge ere blijven. Bestuur en leden M.A B club Texel Namens de familie be tuigen wij langs deze weg onze oprechte dank voor de deelneming, tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve man. vader behuwd en grootvader Jacob Plaatsman ondervonden. In het bizonder aan dokter Renout, dokter van Veen en zuster Mettau voor hun onvermoeide hulp, ds. Klijnsma voor de troost woorden tot ons gesproken aan buren, dragers en kleedoplegsters voor de laatste eer hem bewezen Uit aller naam Wed. T. Plaatsman -Kok Zondag 6 okt. a.s. hopen onze lieve oom ei tante J. Maas en M. Maas-Bakker hun 25-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun nichten en neven. Texel, oktober 1957 Dinsdag 8 oktober a s. aanvang 8 uur. 'n avond voor iedereen in het dorpshuis, Nieuw- straat, Den Burg. SprekersDe heer Kraak (Den Helder) over Hoe wordt U gelukkig De heer J. Graaff (Den Helder) over Hoe wordt U rijk Het comité TE KOOP 6 jaar oud. Bevr. C. Zijm, Westerweg nb Den Burg Bij inschrijving te koop te De Cocksdorp Vrij te aanvaarden Brieven naar H. Barends- Postma, Rembrandtstr. 34, Alkmaar gevraagd voor winkel Liefst zo spoedig mogelijk Jac. Zijm, Molenstraat 21 Kinderfilmmiddag op dinsoag 8 okt a.s. voor leden van het N V.V. De ABVA leden kunnen voor hun kinderen kaarten verkregen a 25 cent bij de bestuursleden J Tjonken D. Dapper tot maandag a s. 's avonds 8 uur een pracht filmavond voor leden. Zie nadere me dedelingen in het volgende nr. van dit blad. Het Bestuur welke gehouden zal worden op 4 en 5 oktober in de kapel te Zuid Eierland ten bate van dit gebouw Er zijn weer vele attracties. Opening vrijdagavond half acht en zaterdag om half drie. Het Bestuur. Dal is hei wat we steeds weer horen, 't Is ook geen won der, want KAN I ANGER MEE laxUalhuM

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2