Jo of René Let goed op Uw brievenbus Pril is een^^produkt ta&ë'&efë'a&s&S Concert Noordhollands Philharmonisch Orkest EEN HERNIEUWDE KENNISMAKING MET BEETHOVEN EN SCHUBERT Het a.s. concert opent met de ouver ture „Coriolan" van Ludwig van Beet hoven. Coriolanus, een Romeins Patriciër, heeft zich door zijn streng aristocratische gezindheid gehaat gemaakt bij de Ple bejers. In 491 v. Chr. toen in Rome hon gersnood heerste, wilde hij de verkoop van koren uit de staatsopslagplaatsen staken tot het volk afstand zou doen van het tribunaal, de volksvertegen- ging. Hierom werd hij voor de tribunen gedaagd. Overeenkomstig het over hem uitge sproken vonnis van de tribunen, moest hij als banneling Rome verlaten. Uit wraak stookte hij een naburig volk, de Volsci, op, de stad Rome aan te vallen. Hij werd tot aanvoerder van het leger benoemd en trok tegen zijn vaderland op. De opmars verliep gunstig en het zwaar bedreigde Rome zond afgezanten om over de vrede te onderhandelen. De on buigzame bevelhebber wees dit af. Ook een groep priesters kon hem niet ver murwen. Als laatste middel zond Rome een aantal vrouwen naar Coriolanus, met aan het hoofd zijn vrouw en zijn moeder. Wanneer zij trachten hem te vermurwen, ontbrandt een innerlijke strijd in hem. Tenslotte buigt de trotse Coriolanus het hoofd en geeft hij toe aan de smeekbeden van zijn vrouw en zijn moeder. Zij vindt een breder omschrijving in het energieke, bijna krampachtige thema, dat hierop dadelijk volgt. Ongenaakbaar en krachtig klinkt het motief van de veldheer, in scherpe tegenstelling met de zangerige melodie, die het ontroerend smeken der vrouwen vertegenwoordigt. Deze twee thema's voeren een harts tochtelijke dialoog. Het toegeven van Coriolanus. is aan het slot treffend weer gegeven door de stokkende voordracht van het energieke thema. Het tweede werk is Schuberts vijfde symfonie. Reeds eerder werd één van Schuberts meesterwerken nl. zijn On voltooide Symfonie op Texel uitgevoerd. Reeds op zeer jeugdige leeftijd schreef Schubert zijn eerste symfoniën. Zeer sterk is daarin de invloed van Haydn merkbaar. Eerst in zijn vierde symfonie (de Tragische) treedt Schubert meer zelfstandig naar voren. Zijn vijfde sym fonie, waarin geen trompetten en pau ken voorkomen, toont weer een verdere ontwikkeling, hoewel Haydn's en Mo zart's invloed nog niet geheel verdwe- NIEUWE AVONTUREN VAN PIMBA Zo vol aandacht is hij voor het pas geboren diertje en voor zijn boomstam, dat hij veel te laat bemerkt, in welk groot gevaar hij verkeert. Hij heeft het pas in de gaten, als Bari, daar aan de overkant, angstige kreten slaakt. Pim- ba kijkt om en ziet op een afstand van enkele meters een grote krokodil zwem men. Het gevaarlijke beest heeft het vast en zeker op hem gemunt. Briesend en snuivend slaat het door het water. Hoe Pimba ook peddelt, hij kan de krokodil niet voor blijven. Het dier steekt zijn enorme kop onder de boom stam enPimba wordt het water in ge kanteld. Even heeft de krokodil last van de boomstronk en daarvan maakt Pimba gebruik om er een flinke spurt in te zetten. Hij zwemt, zoals hij nog nooit heeft gezwommen, het gaat om zijn leven. Nu zoekt hij naar een plek, waar de rivier het hardst stroomt, om snelheid te winnen. Vlak onder het eiland, waar de rivier een bocht maakt, voelt hij de kracht van het water het sterkst. Heel even kijkt hij om. Wordt hij nog achtervolgd? feuilleton door H. Westenberg 2. „Maar hij is niet ziek! Hij is alleen een verwende brutale vlegel, die stelsel matig vertikt op tijd thuis te komen. En als hij thuis is, doet hij of hij niet tot tien kan tellen. Maar dit zeg ik je, als ik hem toevallig vanavond nog te pak ken krijg, geef ik hem een pak slaag, dat hem heugen zal! Al zou ik er voor uit de wagen moeten komen. Bont en blauw zal ik hem ranselen!" „Schreeuw toch niet zo, Thomas, en overdrijf de dingen niet! Andere jongens van dertien jaar* zullen ook wel niet zo gemakkelijk zijn. En jij was op zijn leeftijd zeker ook geen engel!" Maar met deze veronderstelling is Leotine bij haar man aan het verkeerde adres. „Ik? Mijn vader zou me kort en klein geslagen hebben, als ik zo eigen gereid mijn weg was gegaan als René dat doet. Maar ik was ook niet zo. Uren lang heb ik aan de piano gezeten en voor mijn moeder gespeeld toen zij ziek was; omdat zij er trots op was, dat ik al zo aardig spelen kon. En daarbij moest ik mijn vader nog helpen in de meubelma kerij als het zo druk was. Ja. En daarom is er ook iets van mij terechtgekomen. Maar van die jongen van jou komt niets terecht - dat kan ik je nu al voorspellen Leotine maakt spottend een buiging.' „Waarom krijg ik plotseling het mono polie van onze zoon?" nen zijn. Het demonstreert een levensvreug de en een melodiënrijkdom, die er op wijzen, dat het werk is ontstaan in een tijd, dat de joneg Schubert nog niet leed onder armoede en miskenning, die later in zo'n grote mate zijn deel zijn geworden. Het eerste werk na de pauze is van Charles Gounod. Zijn vader was een schilder; zijn moeder een voortreffelijk pianiste, van wie hij zijn eerste muziek lessen kreeg. Na enige opera's, die wei nig succes hadden componeerde hij een tweetal symfoniën, waarvan er thans één wordt uitgevoerd. Oogstte hij met deze symfoniën reeds grotere waarde ring, plotselinge beroemdheid oogstte hij pas met zijn opera „Faust", naar het eerste deel van Goethe's treurspel. De uitvoering van Jean Sibelius' „De Zwaan van Tuonela" is nu deze Finse componist eerst enige weken ge leden is overleden te beschouwen als een posthume hulde aan de nagedachte nis van de man. wiens werken, behalve in zijn eigen land, ook in de oude en de nieuwe wereld een vaste plaats en erkenning hebben veroverd. In Nederland krijgt zijn werk te wei nig eer, in tegenstelling tot Engeland, waar hij geëerd wordt als was hij van eigen bodem. Misschien willen wij in de concertzaal niet herinnerd worden aan mist en nevel. De zon en wijn, de leven digheid en humor, het felle vuur en hartstochtelijk zingen, het Slavische dansen vindt men niet in zijn werken. Het symfonisch gedicht „De Zwaan van Tuonela", naar een legende uit het Finse volksepos Kalewala, is met „Fin- landia" en verscheidene zijner symfo niën toch wel een vast bestanddeel onzer concertprogramma's geworden. Het laatste werk zijn de „Variaties over een thema van Jos. Haydn „St. Antoni Chorale" van Johannes Brahms. Als 26-jarige had Brahms zijn eerste orkestwerken geschreven, twee serena des, doch pas de Haydn-variaties opus 56 kunnen als zijn werkelijke symfoni sche eersteling beschouwd worden. Het thema „Chorale St. Antoni" is uit een ongedrukt Divertimento voor blazers en heeft de sfeer van een bedevaartslied: liefelijk en plechtig S.V. Texel Uitslagen van zondag: Limmen-WGW 3—0; BKC-Texel 2—0; RKAFC-Hollandia T. 1—1; DTS-JVC 0—0; VlOS-Succes 2—1; Helder-VZV 0—2. Res. 2e kl. N.H.: Texel 2-Hollandia T. 2 71; Adsp.: Tex. Boys b-Texel b 0—5. Handbal: JHC-jun.-Texel jun. 31; Olympia adsp.-Texel adsp. 16. Texel 1 kon het blijkbaar ook niet bolwerken, al wordt er beweerd, dat T. technisch de beste ploeg was. Het door zetten ontbrak nog steeds, jammer want als de spelkwaliteiten aanwezig zijn, dan moeten we die toch ook aanwenden om de kroon op het werk te zetten. Het is uiterst belangrijk eerst nog eens een paar punten te verzamelen, want we krijgen al een onrustig gevoel. We zullen vechten om er onder uit te komen Flink blijven trainen en optimist blijven. Texel 2-Hollandia T. 2. Het werd een wedstrijd waarin T. dikwijls goed spel te zien gaf. Het spel golfde van doel tot doel, maar onze verdediging greep telkens goed in en in laatste instantie zorgde Tonny op prima wijze voor de rest. Met de rust was het al 20 door Jan Zegel en later door een aanval, wel ke door Ide werd afgerond. In de 2de helft was Texel steeds in de aanval, af gewisseld met pogingen van Hollandia om door te breken, wat hun niet ge lukte: onze achterhoede redde het best. Ze sloten daar behoorlijk aan en wisten gezamenlijk het spel goed te verplaat sen. In de voorhoede werd veelal over rechts met goede combinaties de H. ver dediging omspeeld, maar dit werd nogal eens te ver doorgevoerd. Dikwijls kan een direct schot succes hebben. Maar het ging goed; Ide, Henk, J. Zegel en Peter voerden de stand op tot 70. Vooral P. v.d. Slikke deed ons dikwijls genie ten, hetgeen niet zeggen wil, dat de an deren tekort schoten, stellig niet. We vonden de geest in het elftal prima en dat is al veel gewonnen. Peter kreeg na de. rust wat weinig, maar hij zal nog moeten proberen ineens door te spelen. Verder maar succes lui. 5 punten uit 4 „Nu, dat lastige karakter heeft hij toch zeker niet van mij?" „Maar van mij toch ook niet? De Eck- harts zijn allemaal rustige, ongecompli ceerde mensen; dat zie je wel aan Hans". Thomas Brackwieser loopt met kleine, haastige stappen in de hal heen en weer, de avondmantel van zijn vrouw tegen zijn glanzend smokinghemd gedrukt. „Dan mag de hemel weten, waar hij die streken vandaan heeft! Maar in elk geval heb ik de last er van! En wat wil je nu eigenlijk? Ga je mee, of ga je niet mee?" „Ik blijf hierantwoordt Leotine kalm. „Wat een dwaasheid! Jij maakt altijd veel te veel drukte van die jongen. En ik heb de last er van. Niemand neemt notitie van mij en ik ben alleen maar goed om mijn portemonnaie te voorschijn te halen en jullie te. Met twee passen is Leotine bij hem en houdt lachend haar hand voor zijn mond. „Ja, ja, dat weet ik al! Wees maar stil! Je bent de meest beklagenswaardige man in heel Cairo...., nee, langs de hele Nijl. Ik heb verschrikkelijk veel medelijden met je. En nog het meeste omdat je nu weg moet gaan. Kom Tom, ga nu. Groet de familie Jameson van mij en zeg, dat ik wat later kom; en neem niet weer zoveel mayonnaise, daar heb je later altijd maar last van en drink ook niet zoveel door elkaar - laat Jameson dat maar doen! Met een glimlach, dife haar gezicht ongelovelijk verjongt en vermooit, duwt ZDH-nieuws De eerste overwinning in de tweede klasse is binnen en wat een overwinning! Zondag heeft ons elftal in een prachtige wedstrijd een sterk Zeemacht met 53 verslagen. De talrijke toeschouwers heb ben genoten van volop spanning en goe de combinaties. Eer Zeemacht zich ge realiseerd had dat het spel begonnen was, hadden we de leiding. Met mooie combinaties sneden we door de massieve verdediging en na zeven minuten was het al 20. Zeemacht werd wakker ge schud en begreep dat ze uit een ander vaatje moest tappen, maar onze achter hoede zat er goed in. Lolle verving Cees de Bruin in de goal en nam Vrouwe Fortuna meteen maar mee toen een schot tegen de paal kwam en even later een bal tegen de lat ketste. Ook van onze kant lieten ze het Zeemacht-doel niet met rust. Toch werd het voor de rust 21. Na de rust kwamen er volop doelpunten. Na 12 min. werd het 31. Steeds groter werd de druk van de Zee macht-ploeg op ons doel en door twee doelpunten werd het 33. Maar 13 min. voor het einde werd het weer 43 voor ons en zelfs vlak voor het einde 53. Een fijne, sportieve wedstrijd en een verdiende overwinning op een prima spelend Zeemacht. De adsp. stelden wat teleur; niet dat ze van de SVC-jeugd verloren (62), maar wel door de wijze waarop. Het was jammer dat enkele jongens verhinderd waren. Volgende keer beter. Zondag gaat ons eerste naar het sterke SVW te Heerhugowaard. Bereid je goed voor, dit wordt een zware opgave. Ons eerste heeft nu 4 wedstrijden gespeeld, 1 gewonnen en 3 gelijk en 0 verloren en 5 punten. Een prima start in deze zware tweede klas. De adsp. zijn dit weekend vrij. Deze week wegens fancy-fair in het Dorpshuis geen trainen, maar zorg er voor evengoed fit te zijn. MAXIMUM-SNELHEID VOOR SOMMIGE MOTORRIJTUIGEN LAGER DAN 50 KM. Op 1 november a.s. wordt de maxi mum-snelheid in de bebouwde kom in gevoerd. Volgens deze maatregel zullen motorrijtuigen binnen de bebouwde kom niet sneller dan 50 km per uur mogen rijden, tenzij door borden een toegelaten snelheid van 70 km per uur is aangege ven. De Algemene Verladers- en Eigen vervoerders Organisatie (E.V.O.) wijst er echter op, dat voor bepaalde catego rieën motorvoertuigen de toegestane snelheid binnen de bebouwde kom zowel als daarbuiten lager dan 50 of tussen 70 en 50 km. per uur kan liggen. Een vrachtauto, waarvan de wieldruk hoger is dan 2400 kg mag nooit sneller rijden dan 60 km per uur. De maximale snelheid voor een vrachtwagen met aan hangwagen mag, als de wieldruk meer dan 375 kg bedraagt, niet sneller rijden dan 50 km per uur. Van voertuigen met een lange naar achter uitstekende la ding (2/3 wielbasis, met een maximum van 5 meter) mag de snelheid in geen enkel geval de 40 km. per uur te boven gaan. Bestuurders van de hierboven ge- noemde categorieën voertuigen doen er dus goed aan niet alleen rekening te i houden met de algemene snelheidsbe perkingen binnen de bebouwde kom, maar ook met de voor hun voertuigen geldende maxima. wedstrijden is lang niet slecht. Door wegblijven van de scheidsrechter werd door de heer G. Witvliet gefloten èn goed. Van adsp. b hadden we een overwin ning verwacht. Handbal. Jammer, dat de junioren niet compleet waren, want dan hadden ze een beste kans op de overwinning gehad. De adsp. namen geen halve maatrege len en wonnen met overtuigende cijfers 61 van Olympia adsp W. Waard. A.s. zondag: Texel-RKAFC; Texel 2 is vrij; adsp.: WGW a-Texel a. Zaterdag: De Koog a-Texel c; Texel b- Cocksdorp a. Woensdagavond trainen in het gym lokaal. Leotine haar man zachtjes naar de deur. Thomas Brackwieser laat haar begaan; brommend stemt hij toe, maar hij heeft innig medelijden met zichzelf. Die aap van een kwajongen, 't is ontzettend ver velend! Leotine staat nog in de voordeur als Thomas door het tuinpoortje verdwenen, in de auto gestapt en weggereden is. Langzaam keert zij in huis terug. Ge lukkig, dat had zij klaargespeeld! En het was gemakkelijker gegaan, dan zij verwacht had. Wie weet, misschien kon ze hem er toch langzamerhand toe bren gen, dat hij alleen met zijn zakenvrien den uit wilde gaan. En dan zou zij bij de jongen kunnen blijven; een beetje met hem praten en postzegels mee hel pen uitzoeken, zijn vertrouwen trachten te winnen en hem toestoppen als hij naar bed ging zoals vroeger, toen hij nog klein wasLeotine glimlacht terwijl zij door de donkere huiskamer naar de eetkamer loopt, waar zij in de erker haar hoofd tegen de koele ramen laat rusten. Buiten branden de booglantaarns al, hun licht dringt met moeite door de dichte bladeren van de acacia's, die aan beide zijden der straat staan. Van tijd tot tijd rammelt een zware autocar voor bij, zij komen van Gizeh of van Abuzir en zijn volgeladen met toeristen. Zij ma ken in de deftigste villastraat een vul gair spektakel; maar René is dol op deze autobussen met vreemdelingen; hij kent iedere chauffeur en als heel kleine jon gen ging hij al dikwijls met hen mee naar buiten DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 11 oktober: T. Verheijen-J. Moerbeek 02 W. Laan-P. v.d. Wulp 02 A.: Jac. v. Heerwaarden-S. v. Heerwaarden 1—1 J. Hooijberg-W. A. v. Zeijjen 20 C. Meedendorp-P. W. Kooi 20 S. Ros-Joh. D. Bakker 20 B.: D. v.d. Werf-C. P. Burger 11 R. Zijm-A. Vinke 11 J. J. de Beurs-A. v.d. Slikke 11 J. Vinke-J. Stam 11 Jo Schoo-C. v.d. Werf 20 C.: J. J. Lafeber-C. C. Barhorst 20 J. Hillen-Jb. Koorn 11 P. Bruyn-C. Vinke 02 HDC 2-Texel 1: P. v. Veen-C. Dijker 02 F. v.d. Molen-S. Ros 02 M. Kwast-C. Meedendorp 20 P. Oost-J. Hooijberg 11 A. Bekebrede-Joh. D. Bakker 20 R. Oost-S. Bakker 11 W. Bos-Jac. van Heerwaarden 20 J. Bommezijn-J. J. de Beurs 02 J. Bongers-C. v.d. Werf 11 J. Bouwsma-A. Vinke 20 11—9 Jac. van Heerwaarden behaalde weer een kostbaar punt in een goede centrum partij. W. A. van Zeijlen maakte nog grover fout dan zijn tegenstander en vandaar de winst voor wit. In B. vergaten D. v.d. Werf, A. v.d. Slikke zowel als J. Vinke hun partij te winnen. Alleen Jo Schoo wist de betere stand te benutten. Het eerste tiental dat zondag de eerste wedstrijd speelde tegen HDC 2, bleek door de afwezigheid van S. en C. van Heerwaarden te veel verzwakt om nog te kunnen winnen. Het werd een spor tieve strijd met aanvankelijk een voor sprong tot 73 voor Texel. Daarna ging het mis en gaf HDC weinig meer toe. S. Ros won geraffineerd, waarbij wit de keus werd gelaten tussen het nemen van een damslag of direct stuk verlies. Wit koos de damslag en merkte toen vanzelf dat ook dat verlies gaf. Zaterdag a.s. krijgen we alweer de kans om het beter te doen en gaan we op bezoek bij Damlust. Hopenlijk zijn we dan weer volledig, want dat zal wel nodig zijn. Plotseling schrikt Leotine Wie sluipt daar in de huiskamer rond? Het dienstmeisje?of René? Op haar tenen loopt zij naar de kamer en ziet nog juist hoe René zachtjes de andere deur uit wil sluipen. „Hallo René! Hier blijven! Waarom loop je zo geheimzinnig door deze don kere kamers? Wanneer ben je eigenlijk thuis gekomen?" Zij grijpt de jongen energiek bij zijn mouw en trekt hem in het licht waar zij hem onderzoekend aankijkt. René Brackwieser is een tengere, lange jongen. Zijn zwarte haren hangen verward om zijn hoofd en zijn donkere ogen zouden ongetwijfeld mooi zijn als hij niet de gewoonte had, voortdurend te knipperen en met een onzekere blik die dikwijls voor vals versleten wordt, langs de mensen heen te zien. Ook nu kijkt hij zijn moeder niet aan. „Vooruit jongen! Ben je al lang thuis?" Hij draait zijn voeten naar binnen en blijft op de punten van zijn schoenen staren. „Tamelijk", zegt hij eindelijk. „Zo? En hoe ben je binnen gekomen?" „Achterom". „En waarom heb je niet gezegd, dat je thuis was? Je kunt toch wel begrijpen, dat we je nog even willen zien, voor we uitgaan!!" Schouderophalen. „Wilde je ons misschien liever niet zien?" Weer schouderophalen. Leotine kijkt de jongen radeloos aan. Wat moet ze nu met hem beginnen? DAT WAS EEN BIJZONDERE KNOERl De heer P. Koopman, Prins Hendrfl Polder, oogstte vorige week een aardap pel, die zo groot was, dat ze 'm eens evei op de weegschaal gelegd hebben. D vrucht bracht het tot acht en een hal ons. Het was een Libertas-pieper. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 14 oktober 1957: 8 koeien 600900; 4 pinken 400500 20 graskalveren 275350; 15 rammei 100150; 15 schapen 6590; 30 ramlarn meren 80120; 30 biggen 4050. FILMNIEU WS „SISSI, DE JONGE KEIZERIN" Nadat de film „Sissi" zo'n daveren succes was geworden, eiste het publie een vervolg hierop. En daarom vervaar digde men „Sissi, de jonge keizerin' dat zo mogelijk een nog eclatanter sue ces had. De film „Sissi" eindigt bij he huwelijk van het Beierse prinsesje Sisj met de Oostenrijkse keizer Franz Jose! „Sissi, de jonge keizerin" behandelt d tijd hierna. De kern van het verhaa vormt wel de tegenstelling tussen d romantische Sissi en haar schoonmoe der Sofie, die de hofceremoniën tot i het waanzinnige doorgevoerd wil zieE De film is in dezelfde sfeer vervaar digd als haar voorgangster, d.w.z. lie! lijk, wat zoet, maar desondanks aardig Wederom worden de hoofdrollen ge speeld door de nu 18-jarige Rom Schneider, Karl-Heinz Böhm en Romy: moeder Magda Schneider. Nederlands nieuws O.a.: De na-Braassem 1957, afsluit^ van het zeilseizoen; Nationale kampioen schappen van de Kon. Federatie vai Landelijke Rijverenigingen in Emmel oord; De eerste zondag van de Velse tunnel; Amerikaans smaldeel bezoek Rotterdam; Nieuws uit de West: Hout winning in Surinaamse moerasbossen. Wereldnieuws O.a.: Een filmstad in Engeland juby leert; De overlevenden van de Pamb keren naar Duitsland terug; Een terrtf ristenleider in Algiers gevangen geno men; Een Nederlandse wereldkampioei met de ploeg; Athletiekwedstrijd Enge land-Polen; De uitvaart van Komnj Haakon VII. ii Honderd maal met vriendelijkheid e met strengheid had zij hem gezegd, d? hij op tijd thuis moest zijn en dat h zeggen moest, wanneer hij wegging e weer thuiskwam. Waarom sloop hij daar nu in die don kere kamer rond? Waarom had hij zij ouders willen ontlopen? Of had hij zf misschien willen beluisteren? Dat m dan weer een nieuwe ondeugd van her zijn. Of zou hij iets hebben willen wegne men, een boek of zoietsze werd r* deloos bij de gedachte, dat ze niet h( minste begrip had van wat er omgin in haar eigen kind, het leek wel of h; een totaal vreemde waseen aangf nomen kind, waarvan men de afkom* niet vermoeden kon, kon niet verde van haar afstaan. „Ik hoop niet, dat je ons hebt wille beluisterenzegt Leotine na enu zwijgen. René's lippen trekken minachtend on> laag. „Papa heeft immers weer zo ge bruid, dat ik u kon horen of ik wild of niet". Leotine knijpt haar handen tot vufc ten. „Kalm blijven" dwingt zij zichzell „Niet mijn zelfbeheersing verliezen!" „Dan heb je dus gehoord, dat ik thui wilde blijven om op jou te wachten? toch ben je kalm blijven zitten zondek te voorschijn te komen? En je heb Papa rustig zo boos laten weggaan. waarschijnlijk was je nu naar je kame- verdwenen en had mij kalm hier late: zitten en bezorgd zijn omdat ik denk dat je nog niet thuis bent? Daar werd Pimba het water inqekanteld! Deze week krijgt U een GRATIS proefzakje van het afwas wonder PRIL in Uw brievenbus Pril - die U de afwas tot een peuleschilletjc maakt! Benut dus dat proefaakje èn bewaar het ledige zakje. Telkens als U een pak Pril koopt, stopt U er de bovenklep in, want voor het met 3 bovenkleppen ge vulde zakje geeft Uw winkelier U De sympathieke Persil-spaaractle gaat door, ook in 1958! Op het Prilpak komen 3 spaaremmertjes voor. Knip ze uit! Uw i verenigingskas I vaart er wel bij. ATTENTIE U kunt zells vaker GRATIS een pak Fril krijgen. Uw winkelier heeft proefzakjes in voorraad en deze aanbieding geldt tot 31 december. Dus: bovenkleppen sparenI

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4