Jo of René WAT WILLEN DE WADDENEILANDEN? GEEN „GOEDKOOPTE EILANDEN" MEER, DAAR IN DE NOORDZEE Ondanks het veer kloppen de huishoudboekjes niet meer Er schijnt op de Waddeneilanden één fabeltje een hardnekkig leven beschoren te zijn: de gedachte, dat daar in de Noordzee vijf goedkoopte-eilanden lig gen, die op een sublieme manier het so ciaal toerisme de vakantiebesteding van de man-met-de-smalle-beurs dienen. Dat is helaas niet meer zo. De eilanders zullen het misschien niet willen geloven, maar een vakantie in Zwitserland kan voor vele Nederlanders (en vooral voor hen, die in het midden en zuiden des lands wonen) goedkoper zijn dan een verblijf op de Waddeneilanden. Men kan in het Alpenland tegenwoordig al een chalet met acht slaapplaatsen huren voor de civiele prijs van honderd gulden per week en er zijn heel wat eigenaren van zomerhuisjes op de eilanden, die het daar niet voor doen. Aldus de Leeuwar der Courant, die dit onderwerp in een serie van drie artikelen onder de loupe neemt en welke wij in haar geheel zullen overnemen. Het blad vervolgt: De reiskosten zijn inderdaad wat hoger, maar toch niet zo veel (een retour Maastricht-Bazel komt niet hoger dan een gulden of zestig) en wat het prijsniveau betreft doen de eilanden niet voor Zwitserland onder. Een ander voorbeeld: wie het een beetje uitkient, kan autokamperende voor 200 gulden de man een kostelijke veertiendaagse vakantie in Noorwegen hebben, een bedrag, waar men als be woner van een eiland-bungalow niet eens zo heel ver onder blijft. Het fabeltje van het goedkoopte-eiland schijnt sommige middenstanders te ver leiden tot „een klein schepje op de prijzen", welk standpunt wellicht nog in de hand wordt gewerkt door een ander fabeltje, dit namelijk, dat de vakantie ganger niet op een dubbeltje zou zien. Nu mag dat waar zijn voor sommige ca tegorieën het is op de eilanden een publiek geheim, dat de minst kapitaal krachtigen de beste klanten zijn van de banketbakker de bonafide vakantie ganger, van wie de eilanden het ten slotte moeten hebben, rekent wel dege lijk en ergert zich beslist wel aan de willekeur, waarmee sommige midden standers bij het bepalen van de prijzen te werk gaan. Voorbeelden? Hier zijn er drie uit de praktijk: fa Op een van onze Friese Waddenei landen kostte deze zomer een klein plas tic vliegtuigje gewicht hooguit tien gram een kwartje meer dan in NIEUWE AVONTUREN VAN PIMBA Mef het jong in de bek zwom het monster naar het nest Het schijnt, dat de krokodil meer be langstelling heeft voor het krokodillen- jong, dan voor hem. Hij ziet het beest met het jong in zijn bek naar het nest zwemmen. Gelukkig! Pimba slaat een zucht van verlichting. En waar zou de boomstam zijn? Die drijft meters verder ae rivier af. Dan zit er niet anders op dan te proberen, zwemmend de over kant te bereiken. Het eiland is nu voor hem te gevaarlijk. Met forse slagen trekt Pimba zijn zwarte lijfje door het water. Zo nu en dan lijkt het of hij opschiet, maar de rivier is breed en de stroom drijft hem onbarmhartig terug. Zo zwoegt Pimba tot zijn krachten hem dreigen tè begeven en hij zich weer een poosje moet laten meedrijven. Dan hoort Pimpa een bekend geluid. Op de kant ziet hij Bari, die hem niet in de steek laat. Maar helpen kan het aapje niet. Toch grijpt Pimba weer moed en hij zwemt, hij zwemt, tot hij redding ziet opdagen. feuilleton door H. Westenberg 3. Hoe kun je zoiets doen, René? En wat hebben papa en ik je dan gedaan, dat je je zo tegen ons gedraagt? En wat stel jij je eigenlijk voor? Dacht je, dat wij al leen op de wereld zijn om jouw leven zo gezellig mogelijk te maken; je eten en kleren te geven en anders nergens voor?" En na een korte pauze: „Wat doe jij dan ooit om ons een beetje plezier te doen? Niets! Helemaal niets. Wij moeten nog blij zijn als we langs een omweg zo nu en dan eens te weten komen wat je uitvoert en waar je uithangt. Als ik er aan denk, hoe ik me voorgesteld heb hoe ik met mijn kind zou leven.en hoe het in werkelijkheid is! Je beste vriend en je vertrouwde kameraad had ik willen zijn. Ik had met je willen ten nissen en roeien. En samen met je leren. En je met alles helpen! En daarvoor in de plaats loopt er een vreemde koude jongen in mijn huis rond, die blijkbaar niets liever doet dan mij ergeren en be ledigen. Zeg nu eens zelf, wat hebben wij eigenlijk aan jou? Zouden wij zonder jou niet veel gelukkiger zijn en veel min der zorgen hebben?" Zij grijpt hem beet en tracht hem in de ogen te zien. Tranen stromen over haar wangen. Maar de jongen draait zich om, werpt het hoofd weerspannig in de nek en zegt trots en koel: „Ik kan immers weg gaan! Jullie kunnen me toch wegsturen Leeuwarden. „Dat zit 'm in de vracht, meneer". Ja koek! fa Op een ander Fries Waddeneiland berekende een groenteboer voor een kilo boontjes aan de kar een aanmerkelijk lagere prijs dan zijn vrouw op dat zelfde moment deed achter de toonbank. Een Duitse badgast moest diezelfde dag bij diezelfde grpenteboer een nog weer hogere prijs betalen, die ongeveer kwam op het dubbele van wat een huisvrouw- aan-de-wal voor een kilo boontjes uitgaf. fa De prijs, die de kampeerders op een van de eilanden voor een pak stro moes ten betalen, lag 50 tot 100 procent hoger dan op de wal. En het stro was nog muf ook. „Het veer" zeggen de verkopers van de dure waar; het veer moet óók be taald worden. Inderdaad, we moeten de eerste veerschipper nog ontmoeten, die enkel en alleen uit tijdverdrijf de goe deren van de wal naar de eilanden brengt. Maar wié moet dat veer betalen: de fabrikant, de grossier, de midden stander op het eiland of de badgast, déar gaat het om. Wie de gebruiken kent in de zaken wereld, weet dat er tal van produkten zijn, die de winkelier franco thuisbe zorgd krijgt. Voor vele artikelen geldt dat óók voor de eilanden. Op een van de eilanden waar wij ons licht over deze zaak opstaken, krijgen de bakkers het meel in huis voor dezelfde prijs als hun collega's „van de wal" maar toch is het brood op het eiland duurder. De banketbakkers krijgen hun grondstoffen franco thuis toch zijn hun produkten duurder. De kruideniers krijgen hun winkelwaar franco steiger en hebben dus maar zeer weinig extra kosten, maar toch zijn verschillende zaken (ja, hier en daar zelfs merkartikelen, die een vast gestelde prijs hebben) aanmerkelijk duurder dan aan de vastewal. Op de vorige Waddenconferentie, ver leden jaar op Terschelling, vertelden de middenstanders, dat de extra vracht kosten voor de eilanden neerkomen op zeven procent van de inkoopsprijs. La ten we dit bedrag nu eens even voor juist aannemen hoewel een „vracht- deskundige" van een van de eilanden ons verklaarde, dat het absurd hoog was en niet meer dan vier procent zou zijn dan is het nóg de vraag of de huis houdboekjes van de meeste badgast- moeders kloppen. Wij hebben verschillende steekproeven genomen en bij de daarop gebaseerde berekeningen de huur buiten beschou wing gelaten. Wij kwamen tot dit ge middelde, dat een huisvrouw, die ook in haar vakantie naar eigen bedoeninkje bereddert, op een eiland drie weken „doet" met het huishoudgeld, waarmee ze op de wal een maand kan rondkomen. Die stijging is geen vier procent en geen zeven, maar 25. Waar zit dat verschil, in de vracht of in de willekeur, waarmee sommigen hun prijzen (boontjes!) vast stellen? Sommigen zeggen we nadrukkelijk, want laten we even vaststellen, dat er op de eilanden verschillende prijzen wor den berekend, die de toets der kritiek zeer wel kunnen doorstaan. De hotel- en pensionprijzen liggen er door de bank niet hoger dan aan de wal waar te genover staat, dat de accomodatie vaak ook niet beter is! er zijn vele win keliers, die zich aan de vastgestelde prijzen houden en zelfs onder de hande laren in koopwaar-met-rekbare-prijzen zijn er ongetwijfeld, voor wie men zon der enige risico de hand in het vuur kan steken. Toch zal déze categorie en we be doelen dan de handelaren in textiel, vlees, groenten, fruit, speelgoed en sou venirs, samen met de mensen, die dien sten verlenen en daarvooi kunnen vra gen wat de gek er voor wenst te geven moeten oppassen met al te veel uit rekken van de prijzen. Onder hen kun nen de elementen schuilen, die „matsen" met de prijs, met het gewicht en met de kwaliteit en door hun ontstellend tekort aan zakelijk inzicht hun eiland en met name de middenstand in discrediet bren gen. Omgekeerd mag van de badgast wor den verwacht, dat hij ook niet te snel oordeelt. Om een voorbeeld te noemen: de groenteboeren op de eilanden zijn afhankelijk van hun inkopers en hebben de kwaliteit, die hij heeft uitgekozen of (nog) heeft kunnen bemachtigen, maar te accepteren. Dat kan inhouden, dat er waardeverlies optreedt voordat de groen- als je me kwijt wilt! Het kan mij niets schelen!" Leotine laat hem los alsof ze zich aan hem gebrand had. Zij kijkt hem sprake loos aan, de jongen staat met vuurrood hoofd te wachten wat er nu verder ge beuren zal. Maar voorlopig gebeurt er helemaal niets. Leotine loopt langzaam met ge bogen hoofd de kamer door en leunt zwijgend tegen een fauteuil. De jongen voelt plotseling hoe zijn hart begint te bonzen, razend te bonzen, zoals nog nooit in zijn leven is gebeurd, het belemmert hem bijna adem te halen. Leotine staat als verstijfd. Buiten ratelt met luid getoeter weer een der tourauto's voorbij en doet de straat dreunen en het huis trillen. „Wat zijn die vanavond laat", denkt René, en verder: „Als ze me wegstuurt hoor ik ze nooit meer, of misschien toch nog wel maar niet van hier.... van ergens anders". Dan hoort hij de stem van zijn moe der, maar het is een stem, die hij niet herkent, de stem van een vreemde. „Ga naar je kamer", zegt zij. „Dadelijk Ik wil je geen ogenblik meer zien! En je zult je zin hebben, je zult hier vandaan, met Pasen ga je naar een opvoedings gesticht!" René verroert zich niet. Dan plotseling kan Leotine zich niet langer beheersen. „Ga weg!" schreeuwt ze woedend. „Ga! Ik kan je niet meer ziennaar je kamer! en ogenblikke lijk!" Langzaam draait René zich op zijn teboer zijn koopwaar in huis heeft, dat de kwaliteit minder is geworden of dat er (b.v. bij pruimen) veel uitschot is, waardoor de prijs per kilo hoger wordt, te hoog voor de kwaliteit. Maar laat de groenteboer en laten alle middenstan ders bij het vaststellen van de prijzen bedenken, dat wat hun redelijk voorkomt in de ogen van de badgast, zeer ónrede- lijk kan lijken. En misschien heeft die badgast, die de situatie aan de wal en wellicht ook in andere landen kent, daar meer kijk op dan de middenstander, die zelden of nooit van zijn eiland komt. (Wordt vervolgd). TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 21 oktober 1957: 10 koeien 800900; 2 pinken 500600; 20 graskalveren 250—350; 18 biggen 35 45; 25 schapen 6080; 25 lammeren 45 60. FILMNIEUWS ,,'T ZIT IN DE LUCHT" George Formby als testpiloot. Om je tranen te lachen, want deze komiek kan er wat van. Helemaal buiten zijn wil komt hij achter de stuurknuppel te zit ten en zonder enige notie van de vlieg kunst trekt het toestel hem omhoog. Ge lukkig houden ze daar beneden het hoofd koel en kan George via de radio geïnstrueerd worden. Een leuke film met gezellige liedjes en een vleugje liefde. „VOOR WIE DE KLOK LUIDT" Robert Jordan, een jonge Amerikaan, is tijdens een reis door Spanje door de burgeroorlog overvallen. Hij is achter de linies der „Witte" troepen terechtge komen en heeft zich daar bij de parti- sanen aangesloten, die in het gebied der opstandelingen een vertwijfelde guerilla voeren. Keer op keer komt de groep in groot gevaar en tenslotte moet Maria, die van Robert is gaan houden, hem ge wond achterlaten. Hij vecht echter tot zijn laatste ademtocht door. Nederlands nieuws O.a.: Koningin Juliana en Prinses Marijke bij demonstratie Politiehonden te Hilversum; De „Nebato", Nat. Bakke rijtentoonstelling in de Amsterdamse R.A.I.; Frieslands trots, het stamboekvee: Najaarsstierenkeuring in Leeuwarden, Productiekeuring van Melkvee te Sneek; Minister Cals snijdt „Lastu 57" open; Nederland hoort de kunstmaan. Wereldnieuws O.a.: De eerste kunstmaan is gelan ceerd; Een nieuw vulcanisch eiland in de Atlantische Oceaan; Godsdienstig feest in New Delhi; De Seawulf en de Nautilus varen uit; Verwarring in San Marino; De Grand Prix de l'Arc de Triomphe te Longchamp. S.V.C.-nieuws Afgelopen zondag was er geen voet ballen vanwege de A.-griep. Alleen de adsp. zijn in de strijd geweest en wonnen met nogal liefst 92 van Texel b. Goed gedaan, jongens; komen we nu allemaal vrijdagavond naar de training? Er ont braken er nog een paar. Bij het trainen van de senioren gaat het uitstekend; het grootste deel was aanwezig. Als nu die genen, die nog niet zijn geweest ook eens komen kijken, zijn we compleet. Het is goed voor de lichamelijke conditie en de prestaties van de vereniging gaan vooruit. Willen degenen, die mee doen aan de voetbalpool achter de verenigingsnaam Cocksdorp zetten inplaats van SVC. De formulieren zijn bij de bekende adressen verkrijgbaar. Programma a.s. zondag: SVC 2-Zee- macht, 1,30 uur. Zaterdagmiddag: SVC a-Tex. Boys b, 3.30 uur. Het 1ste is vrij. S.V. De Koog De Koog welpen-Texel welpen 00. De Koog a-Texel c 82. De Koog 1- Koedijk 1 4—3, De Koog 2-WGW 5 4—2. Dus geen slecht weekend voor De Koog; de adsp. wonnen in een pittige wedstrijd van Texel c; De Koog 2 wist van WGW 5 te winnen, maar moet nog heel wat leren. Het eerste versloeg in 'n spannende wedstrijd Koedijk, waarbij Dik de beste man was, vooral omdat die er vlak voor het einde nog een penalty uithield. Voortaan op woensdag clubavond, start hedenavond met een lezing over de sport in het algemeen, en dan starten we met een competitie in biljarten, hakken om en gaatde deur valt achter hem toe. Leotine luistert scherp; zou hij werke lijk weggaan? Zou hij niet dadelijk te rugkomen en haar huilend om vergiffe nis vragen? Neen, hij gaat! Tergend langzaam loopt hij de trap op en even traag slen- terd hij boven door het trapportaal. Hij slaat zelfs het deksel van de antieke kist open en laat het met een slag weer dicht vallen. En nu smijt hij de deur van zijn kamer achter zich in het slot! Leotine moet haar tanden op elkaar bijten om het niet uit te schreeuwen! Met ingehouden adem blijft zij nog een ogenblik trillend van woede staan. Zou hij werkelijk niet naar beneden stormen en vergeving vragen? Neen, hij komt niet, haar intens hopen ten spijt. Het blijft doodstil in huis. Zo stil, dat zij de klok in de hal kan horen tikken. Neen, de jongen komt niet.... en als dat eindelijk tot haar doorgedrongen is, kan zij plotseling niet meer. Heftig snikkend valt zij neer in de fauteuil, waartegen zij tot nu toe ge leund stond. Hoe is het mogelijk, dat een kind zijn moeder zoveel verdriet kan doen; zo veel verdriet om niets! Hoe kan het, dat een kind niet het minste gevoel en niet het minste hart heeft en als dat kan, waarom moet dat dan juist haar kind zijn? Als hij een wildvreemde was, zou hij niet ruwer met haar kunnen om gaan als deze jongen, die toch haar ei gen vlees en bloed is! sjoelen, klaverjassen, harte jagen enz. Woensdags kunt u de totoformulieren inleveren in het Witte Huis en donder dagavonds bij G. Douma thuis. Zondag: De Koog 1-Sint Boys 1; HRC 7-De Koog 2. S.V.O.-nieuws Wisten we vorige week met 10 man met 30 van BKC 3 te winnen, nu zet ten we de zege voort. Het leek er niet zo mooi uit te zien, want WGW kwam met een elftal van jongens van gemiddeld 18 jaar en de scheidsrechter liet verstek gaan. We be gonnen dus even over tijd met een in vallende scheidsrechter, welke goed voldeed; één foutje mogen we hem niet kwalijk nemen: toen hij bij de eerste overtreding op zijn.sigaar floot, dus geen geluid. Met de wind in de rug zijn we direct in de aanval. Al gauw is het door Kees 10. No. 2 laat niet lang op zich wach ten en door goed doorlopen van Piet maakt de back 30. Gerrit maakt met een goede kopbal 40. WGW maakt uit een goede aanval over rechts 41. Voor de rust weten we er zelfs 61 van te maken. Na de rust is de gang er uit. Alle aanvallen zijn nu voor W., maar de ach terhoede is op haar post. Onze aanvallen worden steeds gevaarlijker en Jaap maakt 71; hierbij blijft het. A.s. zaterdag adsp. b thuis tegen Texel b; adsp. a gaan naar Texel c. Zondag speelt het 1ste thuis tegen Texelse Boys, aanvang half drie. S.V. Texel Uitslagen van zondag: Limmen-Helder 3—2; WGW-BKC 0—3; Hollandia T.-DTS 1—2; JVC-Vios 2—2; Succes-VZV 4—0; Texel-RKAFC 33. Adsp.: WGWa-Texel a 01; Texel b-Cocksdorp a 28; De Koog a-Texel c 7—2. Handbal: Texel adsp.-Oudesluis adsp. 93; Texel jun.-WGW jun. 73; Texel- VZV 2—3. Texel-RKAFC hebben de punten ge deeld, waarmede wij niet ontevreden behoeven te zijn. Stellig heeft onze ach terhoede het moeilijker gehad dan die van de gasten. Gelukkig was Bertus in prima vorm en was het contact met Henk en de andere verdedigers prima. De kanthalfs moeten vooral de dekking niet vergeten, terwijl de binnenspelers voortdurend met hen contact moeten onderhouden. Nog gaat voor ons gevoel het spel te veel door het midden. Lange passen naar de vleugels moet o.i. de verdediging meer uit elkaar trekken; toch een compliment voor hen, want zo wel Cees als Hans waren actief. Van de vleugelspelers kan veel meer uitgaan. Laten we hopen dat ook dat mag geluk ken. Onder prima leiding van de heer Van Duivenbode trapte RKAFC af en had T. het voordeel van de wind. Bob lost het eerste schot. Dan zwerft hij naar links en geeft goed voor het doel maar de kans daaruit wordt achter gewerkt. Dan moet Bertus ingrijpen bij een ge waagd terugspel. R. komt meer los en uit een goede kans wordt overgeschoten. Om beurten worden de doelen onder vuur genomen. Toch heeft R. het eerst succes als onvoldoende wordt wegge werkt en van een onzer komt de bal dan bij de vlak bij het doel opgestelde aanvaller, die Bertus geen kans geeft: 01 na 10 min. spelen. Enkele aanval len strandden op buitenspel. Onze ach terhoede maakt een onzekere indruk. Gerrit zit er beter in dan we de laatste tijd zagen. Uit een snelle aanval krijgen we een pracht kans door een keurige voorzet; Hans is eerder dan de keeper, geeft door naar Max, die precies te laat komt. Toch moeten voor de rust de doelpunten ko men en zij komen. Een mooie voorzet van rechts. Hans krijgt zijn kans maar wordt tegen de grond gewerkt. Straf schop. Ab neemt, schiet tegen de keeper en slaagt er dan nog in de terugsprin gende bal in te schieten. Na 30 min. ge lijk. Goed werk van Cees en Hans en het is 21 en enkele minuten later met een prachtig afstandschot maakt Cees 31. Na de thee; deze wordt tegenwoordig prima verzorgd door Piet VI. en enige helpers(sters), pakt Texel direct goed aan, maar R. neemt het spel meer en meer in handen. Wel redt Bertus op fraaie wijze, maar na 9 min. loopt R. de achterstand in. Bob trekt zich nu in de verdediging met als gevolg dat de voor- Mijnheer Thomas Brackwieser wachtte die avond tevergeefs op zijn vrouw. Zij voelde zich niet welwerd door het dienstmeisje, dat de telefonische boodschap had aangenomen, gezegd. Maar mijnheer Brackwieser weet wel beter. Zij wilde natuurlijk bij de jongen blij ven, hem naar bed brengen alsof hij nog een kleine baby was! Hij kent zijn vrouw immers! Zij had van begin af aan veel te veel drukte met de jongen ge maakt. En wie had nu de last daarvan? Hij natuurlijk! De „upper" vijfduizend van Cairo zijn dit jaar blijkbaar iets vroeger dan ge woonlijk teruggekeerd van hun vlucht van de Egyptische hitte. Want nauwe lijks heeft men elkander verwelkomd, de eerste invitaties voor bridge-drives rondgestuurd, de eerste tea's in de spor- tingclub genoten of een nieuwe hitte golf stroomt over de stad en verlamt het zo juist ontwaakte sociëtyleven meer dan de meest ernstige griep-epidemie zou hebben kunnen doen. De thermome ters wijzen vijftig graden in de schaduw aan. De palmen in de parken en aan de oevers van de Nijl, de acacia's en pla tanen, die de brede straten omzomen, zijn grauw van stof en ritselen van droogte. De pleinen en de witte achterwanden van de huizen dampen van de hitte en de auto's en rijtuigen laten diepe sporen na in het week geworden asfalt der straten. Zelfs nog 's avonds om tien uur hangt hoede te zwak wordt en R. telkens w kan aanvallen. Uit een snelle aan door het midden denken we dat de m voor zal doorgeven, maar verandert pl seling en loopt de verdediging voor Harry probeert nog in te lopen, m mis, Bertus krijgt geen kans en het 33, met nog 25 min. te spelen. We v zen het ergste, maar er wordt taai v dedigd. Cees en Hans komen ook hulp en onder de grootste spanning ko het einde en heeft Texel een waarde punt binnengehaald. Adsp. a kwam met een magere ov winning thuis. Tegen wind werd de i druk op de verdediging gelegd en tot rust bleef het 00. In de 2de helft v Henk zijn elftal naar de overwinning schieten. Voor b en c kunnen we weinig gos schrijven, steeds blijven er jongens w en dat is niet leuk voor de anderen. Handbal. Texel gaf VZV goed partij ondat gebrek aan training, conditie en sn heid. Weer gaan trainen hoor! De adsp. en junioren deden het i stekend en houden voor de toekomst loften in. A.s. zondag: DTS-Texel. Texel 2 weer vrij. Adsp. HCSC a-Texel a (zat dagmiddag); Oosterend b-Texel b; Te c-Oosterend a. BRIDGEN Uitslag competitiewedstrijd 16 o! A.: 1. Beemsterboer-Wieter 59.37 2. Gebr. v. Sambeek 52.08 3V2. Bakker-Blom 51.04 3Vt. Roeper-v.d. Werf 51.04 5. Vennik-List 50.00 6. Raven-v. Dam 43.75 7. Bos-Gieze 42.71 B.: 1. mej. Hattuma-Kok 57.50 2. Echtpaar Jouwersma 56.67 3. Mantje-Veenema 51.67 4. mevr. Wonder-Stolk 47.50 6. Dam-Dros 40.00 5. mevr. Kooyman-Wessels 46.67 Volgende drive woensdag 30 oktob 8 uur. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 18 oktober 1957: Jeugd: J. Moerbeek-P. v.d. Wulp 2- J. A. v.d. Slikke-J. Vonk 0- P. Roeper-W. Laan 0- A.: S. v. Heerwaarden Johzn.-J. Hooijberg 0- Joh. D. Bakker-C. Meedendorp 0- S. Bakker-S. Ros 1- W. A. v. Zeijlen-C. v. Heerwaarden 0- B.: C. v.d. Werf-Jn. Stam 2- A. v.d. Slikke-G. Dros 2- J. J. de Beurs-D. v.d. Werf 1- C.: J. J. Lafeber-Jb. Koorn 0- J Hillen-C. C. Barhorst 2- J. A. v. Enst-P. Bruijn 2- Damlust 1-Texel 1: P. Beers-C. Dijker 1- Th. de Haas-S. v. Heerwaarden 2- J. v. Straalen-S. Ros 2- W. Zijp-C. Meedendorp 0- C. Bak-W. A. v. Zeijlen 1- P. Balder-C. v. Heerwaarden 1- A. Beemsterboer-J. Hooijberg 0- A. Kos-S. Bakker 0- C. Schuffelen-Jac. v. Heerwaarden, 2- A. Mosk-S. v. Heerwaarden 0- 9- C. Meedendorp kwam via een zwa bevochten stukwinst weer tot winst, w S. Ros eveneens met een stuk meer ni wist te bereiken. Siem speelde een zwakke partij en W. A. van Zeijlen gil in op de vreemde opbouw van C. v Heerwaarden en werd daar het slack offer van. In B. verzuimde D. v.d. Werf een dai slag, maar speelde overigens een goe partij. Jn. Stam maakte het zichzelf moeilijk en ook G. Dros kon het in 1 eerste partij van dit seizoen niet bolwe ken. Ons eerste tiental vrijwel vollec revancheerde zich op de nederla van vorige week door nu met dezelf cijfers van Damlust te winnen. We was het een sportieve spannende stn; waarbij de stand tot 88 gelijk oplie C. Meedendorp in een fraaie winstpai en W. A. van Zeijlen brachten ons laatste 3 punten. Het belang van e volledig opkomen bleek eens te me nu het eens niet de oude cracks wan die voor de winstpunten hebben gezorg de lucht zwaar tussen de muren en morgens na elf waagt niemand, die ni dringend moet, zich meer op de strai Leotine Brackwieser is in de st geweest en is wat langer opgehoudi dan zij gedacht had. Nu loopt zij hai tig door het Eskebye Park, om aan i uitgang een taxi naar huis te nemen. Zij loopt met gebogen hoofd en beladen met grote en kleine pakj'. Een breedgerande strohoed bescher: haar tegen de brandende zonnestralf Toch schijnt het haar toe, alsof de w onder haar voeten deint en alsof duizenden gouden sterretjes voor ha ogen dansen. Het was ook onzinnig, in deze hit en op deze tijd van de dag onnodig e stap te voet te doen! Waarom heeft niet al daarstraks, bij de Beurs, een av genomen? Uit zuinigheid natuurlijk! 1 Tom zou zich doodlachen als hij t wist; hij plaagt haar toch al met hs overdreven zuinigheid, die zij nog v vroeger heeft overgehouden en waarv zij zich nu nog steeds niet losmato kan, al weet zij heel goed, dat zij ni meer op een piaster hoeft te zien. (Wordt vervolgd). BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S geldig tot 23 november 1957 Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 12* 15.20 18.10 Van Den Helder: 6.30 9.20 11.40 H 16.45 19.35 Zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.40 11.30 16.00 Van Den Helder: 10.30 12.45 17.10 19J

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4