N0=2,dampc$ RANG is alleen PANG j als er RANG op staat j Uamea-Gelei GS Last ran cenuwem? Onzuiver bloed veroorzaakt öw Rheumatische •Pijnen. Als 't vuur boog opseblet in de keel M verkouden r TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT ZATERDAG 26 OKTOBER 1957 WAT WILLEN DE WADDENEILANDEN? DUITSERS HEBBEN HET SEIZOEN GERED, ONDANKS ALLES Men zal hen moeten bleven uitnodigen en als gast behandelen „Wat doen we met de Duitsers?" die vraag is op vorige Waddenconferen ties enkele malen gesteld. Het is geen vraag meer: we hebben ze (via mooie folders) uitgenodigd om naar onze eilan den te komen, ze zijn gekomen en als ze niét gekomen waren, was het seizoen slecht geweest. Ze kwamen vroeg en bleven lang; ze hebben het voor- en naseizoeft mooi gevuld, ze hadden er wat voor over en hun optreden heeft over het algemeen geen aanstoot gegeven. „Wat doen we met de Duitsers?" wéér uitnodigen en nóg meer uitnodigen, willen we tenminste voorkomen, dat de eilanders volgend jaar om deze tijd in zak en as zitten. Aldus de Leeuwarder Courant. Courant, die aan dit onderwerp drie ar tikelen heeft gewijd, welke wij, op ver zoek van de directeur van de V.V.V. „Texel" in zijn geheel overnemen. Dit is het tweede artikel. Er is een categorie badgasten, die niets van de Duitsers moet hebben en die dreigt: „als er nog meer komen, zien ze ons niet weer". Waar we deze klagers dan wèl zien: waarschijnlijk in een of ander vakantieoord in Duitsland. Het percentage Nederlanders namelijk, dat principiële bezwaren heeft om z'n va kantie bij onze oosterburen door te brengen, is o zo gering en over het alge meen kan men het slag mensen, dat twaalf jaar na de oorlog nog reden meent te hebben om op de eilanden de goede vaderlander uit te hangen, niet tot dit percentage rekenen. Natuurlijk is er op sommige Duitsers wel iets aan te merken (op sommige Ne derlanders niet minder, trouwens) en het is waar, dat men zich in de winkels soms „gloeiend" kan ergeren aan de manier, waarop vooral Duitse vrouwen met de winkelier menen te moeten discussiëren over kwaliteit, sortering en prijs, dat men zich aan het strand verwondert over het gebrek aan bescheidenheid van som mige oosterburen en dat men hen ver vloekt, als ze met scooters en motoren over de (voor motorverkeer gesloten) schelpenpaden jakkeren. Die ergernis is gemotiveerd, maar men kan de reali teit nu eenmaal niet uit het oog verlie zen. Die werkelijkheid is, dat het moei lijk gaat om elf maanden van het jaar met de Duitsers zaken te doen, koren, korpsen en voetbalclubs uit te wisselen en Nato-vriendje te spelen en hen dan allemaal in die ene vakantiemaand de rug toe te draaien. Die werkelijkheid is ook, dat het met onze buitenlandse toeristen dit jaar allerbelabberdst zou zijn geweest als de Duitsers niet in zwermen waren komen opzetten. Op de eilanden geldt dit nog sterker, want daar kwamen aan buiten landers practisch alléén Duitsers. Nu is het cijfer van het kampeerterrein in Nes op Ameland (stichting Jeugdkam pen) niet representatief, maar wel illu stratief: vorig jaar kampeerden daar 112 buitenlanders, dit jaar 349. En van die 349 waren er.... 340 Duitsers; de an deren waren 2 Zweden en 7 Engelsen. Wat zoeken de Duitsers op onze eilan den, terwijl ze zelf toch ook een hele rij hebben en nog wel compleet met alle kuurmiddelen, waar ze zo dol op zijn? Punt één is er een categorie Duitsers, die wel prijs stelt op de frisse zuivere zeelucht van de eilanden en op de na tuur, maar die het ook wel zonder inha- latorium, zonder zeewaterdrinken en zonder slikbaden, sauna's en overdekte golfbaden kan stellen. Ten tweede is voor hen een van de grote aantrekkelijkheden van drie onzer eilanden, dat zij er hun auto mee heen kunnen nemen, iets wat op bijna geen der Duitse eilanden is toegestaan, geen nut heeft, althans. (Punt drie is, dat de Nederlandse Waddeneilanden goedkoper zijn, zie ar tikel bezoek aan Borkum. De directeur van de V.V.V. Texel schrijft daarin n.l.: „Men is op Borkum alleen geïnteresseerd in gasten met een goed gevulde porte- monnaie en die is daar ook wel nodig". red. T. C.). Over het nut van auto's op onze eilan den kan men verschillend denken; wij zien het niet in, maar aangezien vermoed wordt, dat de komende generaties niet meer zullen kunnen lopen, kan men ook de ondeelbaarheid van mens en auto verdedigen. Wie zo redeneert: „als ik de auto niet toelaat komt de mens ook niet", zal evenwel ook de consequenties moeten trekken. Hij zal de letterlijk en figuurlijk nog lopende generatie verban nen naar de eilanden, die geen dure autowegen kunnen of willen aanleggen, óf hij moet zorgen, dat naar elk punt, dat langs een autoweg bereikbaar is, ook wegen leiden, waarvan de wande laar en fietser gebruik kunnen maken zonder steeds in de berm te moeten vluchten voor de snelheidsmaniakken en de stofopwarrelaars. Maar laat ons eerlijk zijn: het pro bleem is niet, dat zoveel Duitsers hun auto meebrengen naar de eilanden. Het probleem is, dat de Duitsers, die Beste Bep (de bestedingsbeperking) nog niet als een bleke verschijning door hun land zien rondwaren en nog wel over een zakcentje blijken te beschikken, het prijsniveau op de eilanden mee bepalen. Mee omhoog jagen zie naar de huur prijzen van de zomerhuisjes. Nog erger vinden we echter, dat er bedrijven en ondernemingen zijn niet alleen van eilanders die prijzen berekenen voor Duitsers en voor Neder landse gasten (om niet te zeggen: drie soorten prijzen, namelijk voor eilanders, voor Nederlandse en voor buitenlandse gasten). Dat geldt in sommige winkels, dat geldt met name ook voor zomer huisjes, waar men „Duitse prijzen" en ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER VAN LOON (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) MOTORCLUB-NIEUWS Morgenmiddag is de betrouwbaar- heidsrit voor motoren in de sport- en tourklasse. Start om 2 uur Centraal Bureau te Den Burg. Zie adv. S.V. Texel Programma voor zondag: DTS-Texel; BKC-Limmen; RKAFC- WGW; Vios-Hollandia T.; VZV-JVC; Heider-Succes. Texel 2 is jammergenoeg weer vrij. Adsp.: HCSC a-Texel a '(zaterdagmid dag); Oosterend b-Texel b; Texel c- Oosterend a. Handbal: alleen Dosko a-Texel a; ad- spiranten dus. Volgende week alle 3 elftallen weer aan bod. Wilt U nog aan de voetbaltoto deel nemen? Wordt dan donateur voor 5 gulden per jaar. Aan alle elftallen: maak er een fijne sportdag van! Maar nog mooier is en het geeft meer voldoening, wanneer de punten binnenkomen. JïflJJIPS Tere huid? Babyderm-zeep „INSTUIF" DEN BURG Men schrijft ons: Zoals wij in de krant van woensdag jl. al schreven, zal de „Instuif" in de voor malige Landbouwschool, dit weekend voor het eerst in dit winterseizien weer open zijn. De leiding is echter genoodzaakt een kleine verandering in de gang van zaken te brengen. De bezoekers zal een lid maatschapskaart worden aangeboden. Deze kaart kost per bezoek aan de „In stuif" tien cent. Kom je dus een avond niet, wel dan betaal je ook niets. De kaart wordt afgestempeld. We hopen dat dit geen belemmering voor het komen zal zijn. De reden hiervan is, dat er een vaste leiding aanwezig zal zijn en we samen zullen trachten iets meer met de jongeren te doen dan vorige jaren. We denken aan verschillende competities, handenarbeid, een filmpje enz. Dit vraagt wat meer inspanning van de leiding en we doen daarom een beroep op de jeugd om de „regels" van de Instuif in acht te nemen. En nu nog iets wat ook bestemd is voor de ouders: De Instuif is geopend iedere zaterdag en zondagavond van 7 30 - 10.15 uur. Toegang hebben jongens en meisjes van af 10 jaar. De jongeren tot 15 jaar tot 9 uur Laten de ouders dan niet moppe ren, dat hun zoon of dochter om 9 uur naar huis moet. De ouderen tot sluitings uur. U moet n.l. begrijpen, dat de beschik bare ruimte niet zo bijster groot is en dat het zo het gunstigst verdeeld is. Wat met is veranderd: de aanwezig heid Van de consumptie, welke voor'een schappelijke prijs gebruikt kan worden. En zo hopen we, dat er weer heel wat jeugd zal „Instuiven" deze winter. Herv. Jeugdraad, Den Burg Z«a>wubUtt«i helpen U t ♦▼f he— PRAATAVOND IN DE LANDBOUWSCHOOL Woensdag 30 oktober zal de heer B. v.d. Beek in de landbouwschool voor de Ver. van Oudleerlingen een inleiding houden over: „Hoe staan wij jongeren tegenover de problemen in de land bouw". Daarna zal de vergadering zich in discussiegroepen splitsen en een drietal vraagstukken bespreken. Iedereen is welkom. REÜNIE IN DE LANDBOUWSCHOOL Donderdag 31 oktober a.s. komt het gezelschap, dat de reis naar Denemarken gemaakt heeft weer bij elkaar in de landbouwschool. Hierbij zal de heer Laan een tweetal films draaien over dit land. „Nederlandse prijzen" kent; 175 gulden per week voor de Nederlandse bijvoor beeld en 225 voor de Duitsers. Zo op het eerste gezicht een handige zaken manstruc, maar in feite een mes, dat aan twee kanten diepe snijwonden veroor zaakt. De Nederlanders komen er niet meer tussen (en wenden zich van de eilanden af) als er zich maar genoeg Duitse gegadigden melden en de Duitse gegadigden, die na een tijdje merken hoe ze „gesneden" zijn, vertellen thuis in geuren en kleuren van de praktijken op onze eilanden. Het zal door een groot deel van de Duitsers afhangen of de betrekkelijke welvaart, die het toerisme op de eilan den heeft gebracht, bestendigd blijft of niet. Wie zich dat realiseert, zal ook dienen te beseffen, dat de Duitsers als volwaardige gast behandeld moeten wor den; dat zij evenveel aanspraak op ser vice, voorkomendheid en eerlijkheid kun nen maken als welke badgast dan ook. Men zal zelfs dienen te overwegen of men niet nog meer dan nu bijvoorbeeld Vlieland al doet de nadruk moet leggen op de reinheid van de lucht op de Wad deneilanden, die zuiverder is dan waar ook aan onze Noordzeekust. In elk geval zal men er voor moeten zorgen, dat de lucht stof-, kiem- en reukvrij blijft en dat geen bedrijven op de eilanden wor den toegelaten (wij denken in dit ver band aan de plannen voor een garna len drogerij op Ameland), die geurtjes produceren, waarvoor men beslist geen Duitse neus nodig heeft om ze onaange naam te vinden. (Slot volgt). TEXELSE KOTTERVISSERS OP TWEEDAAGSE TRIP! Op vrijdagmorgen 18 oktober j.l. stapten de leden van de Coöp. Inkoopver. voor Visserijbenodigdheden met hun helpers en resp. dames aan boord van de eerste boot. Jammer, dat er toch nog enkele A-griep en andere patiënten hun „kooi" moesten houden, waardoor anders het gezelschap zeker nog meer dan hon derd man zou hebben bedragen. Onderweg naar Rotterdam werd even in Hillegom gepauzeerd voor een kopje koffie. Hoog boven Rotterdam werd het gezelschap getracteerd op een „borreltje voor het eten. Na het diner werd de groep gesplitst voor een rondvaart door de haven met een bezoek aan de „Caltex'.' raffinaderij; een groep voor de nieuwe Bijenkorf en een groep voor Den Haag naar het Mes dagmuseum en Vredespaleis. Om zes uur verzamelden we ons alle maal in een groot restaurant, waar het koffietafelen geblazen was. Voordat we naar de voorstelling van „Snip en Snap" gingen, ontmoetten we nog 't gezelschap van de Texelse „Staatsbossen", die ook dezelfde'bestemming hadden. Na deze lange en vermoeiende, doch interessante dag, werden de diverse ho tels opgezocht en genoot een ieder van een goedbestede nachtrust. Een rondleiding over Schiphol en een koffiemaaltijd besloten het programma van de tweede dag, echter werd er in Amsterdam nog even getreuzeld door de kooplustigen om nog een kleine verras sing mee naar huis te nemen voor de oppassers en familieleden' In een zeer goede stemming werd de reis, zij het enigszins verlaat, naar Den Helder weer aanvaard, waar we nog juist de boot van 16.45 uur konden „pikken". Door de heer Vlaming werden de or ganisatoren van deze zeer „in de smaak" gevallen' trip namens de deelnemers hartelijk bedankt. De heren A. Ellen en J. Keijzer, als leiders en organisatoren hadden zich prima van hun taak ge kweten. Kruschen zuivert dat bloed en jaagt zo die pijnen eruit Geen wonder dat ge U al gauw een ander mens voelt, tot wonder wat in staat, terwijl gij met die tergende Rheumatische Pijnen van alle dag nauwelijks meer op of neer kunt. Kruschen maakt U weer een ander mens vief,* vitaal! Jaren vallen van U af en ge ziet 't leven weer van de zonnige kant. Uw apotheker of drogist levert U Kruschen graag. BOOMKWEKERS OP STAP Twintig Texelaars, werkzaam bij het Staatsbosbeheer, hebben vorige week 'n uitstapje gemaakt, waarbij vooral die objecten werden bekeken, die de inte resse kunnen opwekken van degenen, die nauw bij de „geordende natuur" be trokken zijn. Zo werd een bezoek ge bracht aan het Zoologisch Museum te Amsterdam en aan het Zuiderzeemu seum te Enkhuizen. Ter afwisseling werd te Amsterdam het lief en leed van Snip Snap meegemaakt. Heel toevallig ont moetten zij in het theater een honderd tal Texelse kottervissers, die eveneens een paar dagen uit waren als leden van de Coöperatieve Inkoopvereniging van Visserijbenodigdheden. De volgende dag werd een bezoek ge bracht aan het bedrijf van het Provin ciaal Waterleiding Bedrijf voor Noord holland te Castricum, waar het volauto matische pompstation, dat het Lek-water tot waardevol drinkwater omzet, de bij zondere aandacht had. In hotel „Borst" te Bakkum heeft het gezelschap gelo geerd oplaaiend vanuit de maag Dat is geen kwaal die ge nog langer hoeft te dragen. Neem Rennies - die blussen de brandende pijn. Voetstoots. Rennies neutraliseren alle overtollig maagzuur en nemen zo de oorzaak weg van die snerpend brandende pijn. VEILIG VERKEER Vraag: Op welke wijze wordt aangeduid, dat een weg of weggedeelte verboden is te berijden met voertuigen die een bepaald gewicht te boven gaan? Antwoord: Het bord dat aanduidt, dat een weg gedeelte verboden is om te berijden met een voertuig of een samenstel van voer tuigen, die een bepaald gewicht te boven gaan, moet voldoen aan de volgende omschrijving: Rond wit bord met rode rand; in het witte middenveld bijvoorbeeld 4.5 t. Dit betekent dat de weg niet mag wor den gebruikt door voertuigen of samen stellen (bijvoorbeeld met aanhangwagen of oplegger) die het vermelde gewicht in totaal te boven gaan, dus hier bedoeld gewicht van voertuig(en) met lading. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 27 oktober op om 7.25 uur en gaat onder om 5.22 uur. Maan: 30 okt. E.K.; 7 nov. V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 26 okt 10.38 en 23.01; 27 okt. 11.09 en 23,32, 28 okt. 11.35 en 29 okt. 0.04 en 12.00; 30 okt. 0.36 en 12.30; 31 okt. 1.11 en 13.11; 1 nov. 2.11 en 14.22; 2 nov. 3.30 en 15.39. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. QUIZ-ITUS Holland heeft een nieuwe ziekte, Die zich in zeer korte tijd. Over heel ons lieve landje. Als een vetvlek heeft verbreid, 't Is geen A-griep en geen B-griep, Noch een nieuwe spoetnikmaan, Want die mogen wij het liefst maar Blijvend naar de maan zien gaan. Neen, ons landje is thans lijdend, Aan de ziekte van de quiz. Waar je bent en wie je aanspreekt, Quiz is heden het devies. Vader, moeder, opa, oma. Broer en zus en neef en nicht. Ieder houdt vandaag de ogen. Nog slechts op de quiz gericht. Of je nu je krantje opslaat, Of de radio aanzet, Overal zijn ze aan 't quizen. Quizend wippen ze in bed. Kijkjerijkers, wieweetwinnaars, Ploeterpotplukpuzzelaars, Slajeslagqers, pechofprijzers, Gragegrijpdekanselaars. Vroeger durfde men nog vragen. Om het dagelijkse brood. Maar dat hoort tot het verleden, Nu doen wij het in het groot. Mensen laat je kans niet glippen, Kijk, grijp, sla en win je rijk. Holland heeft thans de quiz-itus. 't Maakt je bijna misselijk..1 Huib de Rijmelaar. BEDRIJFSRESULTATEN KLEINE-ZEEVISSERIJ De afdeling Visserij van het Land- bouw-Economisch Instituut verstrekte ons volgend overzicht van de bedrijfs resultaten van de kleine-zeevisserij over de jaren 1954 en 1955, met een voorlopige berekening voor 1956. De kleine-zeevisserij wordt in het bij zonder met kotters uitgeoefend op de Noordzee, veelal ten Westen van de Waddeneilanden. In het algemeen zijn deze vaartuigen eigendom van een of meer van de opvarenden. De belangrijke plaats, welke deze vissers de laatste ja ren zijn gaan innemen, blijkt hieruit, dat van de totale waarde van de aanvoer van de Nederlandse zeevisserij ruim een vierde deel van de kleine-zeevisserij afkomstig is. Uit het rapport blijkt, dat de afgelopen jaren gunstige bedrijfsresultaten werden bereikt, hetgeen tot de bouw van nieuwe kotters heeft geleid. De vloot bestaat thans uit ongeveer 250 schepen, waarvan de helft niet ouder is dan 10 jaar. Het zijn kotters met een motorvermogen van 75 tot 200 pk. en een beperkt aantal oudere loggers met een groter motor vermogen. Met de kleinere schepen wor- aen korte reizen van enkele dagen ge maakt, met de grote vaartuigen reizen van zes dagen. De trawlvisserij op plat vis (tong en schol) is de basis van het bedrijf. Daarnaast werd in de zomer maanden met kleinere kotters de snur- revaadvisserij uitgeoefend. Dit is een Deense methode van zeevisserij op plat vis, welke de laatste jaren echter weinig werd uitgeoefend. Van groot belang voor moderne kotters is de ijle-haring- visserij. Dit betreft de zeevisserij op ha ring langs de Belgische en de Franse kust gedurende enkele wintermaanden. Van de aanvoer geeft het rapport een uitvoerig overzicht. De trawlvisserij op verse zeevis heeft voornamelijk betrek king op tong en schol. Ofschoon de tong slechts een derde deel van de ge hele vangst uitmaakt, bedraagt de op brengst ervan ongeveer twee derde van de totale opbrengst van de verse zeevis. Voor de afzet van de tong is men in hoofdzaak aangewezen op export. De economische positie van de kotters is dientengevolge zeer conjunctuurgevoelig. Na 1954 zijn de tongvangsten per kot ter aanzienlijk gedaald, doch dank zij de gunstige conjunctuur konden de prijzen dermate stijgen, dat de totale opbrengst ongeveer gelijk bleef. De bedrijfsresultaten waren de afge lopen jaren voor de kotters gunstig. Voor de loggers van schippers-eigenaren bleven de uitkomsten achter bij die van de kotters. Van de totale kosten is bijna de helft bestemd voor de bemanning. Een anuext belangrijke post is motorbrandstof, waar mede ongeveer een zevende deel van de kosten gemoeid is. Van de uitgeoefende takken van visse rij valt onmiddellijk het gunstige be drijfsresultaat op van de ijle-haring- visserij van de grote kotters. In het bij zonder voor de moderne kotters van Urk was de afgelopen jaren de ijle-haring- visserij van groot belang. Uiteraard hangen de bedrijfsresultaten van de ijle-haringvisserij af van de vangst- en afzetmogelijkheden. De afzet van ijle haring werd de laatste jaren be gunstigd door de geringere vangsten van de haringdrijfnet- en trawlvisserij der rederijen. Toezending van het rapport geschiedt na ontvangst var> 2,op girorekening 412235 ten name van het Landbouw- Economisch Instituut te 's-Gravenhage. Vermeld dient te worden „Verzoeke toe- zending van rapport no. 256". BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. geldig tot 23 november 1957 Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 12.50 15.20 18.10 Van Den Helder: 6.30 9.20 11.40 14.00 16.45 19.35 Zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.40 11.30 16.00 18.20 Van Den Helder: 10.30 12.45 17.10 19.35 GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER Burgemeester C. de Koning houdt zaterdag (heden) geen spreekuur. BENOEMING LID VAN DE GEMEENTERAAD De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Texel maakt bekend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit ter benoeming van een lid van de gemeenteraad, nood zakelijk geworden door het niet aanne men der benoeming door de heer D. Kuiper. Texel, 23 oktober 1957. De voorzitter voornoemd, C. DE KONING. ii COÖP. VEEAFZETVERENIGING „TEXEL" Onder voorzitterschap van de heer C. Roeper Mzn. hield de Coöp. Veeafzet- vereniging „Texel" dinsdagavond in Hotel „Texel" haar algemene ledenver gadering, die een behoorlijk bezoek ten deel viel. De voorzitter sprak een bijzonder woord van welkom tot de heer P. Havin- ga, directeur van de C.V.V. „Noord- en Zuidholland". Deze vergadering wordt gehouden ter voorbereiding van de grote bijeenkomst te Amsterdam. Daarom werd plaatselijk o.m. het jaarverslag behandeld. Texel nam het bestuursvoorstel aan om be stuursleden, ouder dan 65 jaar niet op nieuw te benoemen. Bovendien ging men akkoord met het voorstel om de bestuursleden slechts éénmaal herkies baar te stellen, met uitzondering van de voorzittersfunctie. De aftredende bestuursleden, de heren N. Eelman, „Nieuw Leven" en Joh. Roe per Johzn., Oosterend, werden herkozen. Inplaats van de heer Jurr. Beumkes, P H. Polder, die niet herkiesbaar was, werd de heer J Kikkert M. J.zn. ge kozen. Het verheugde de voorzitter, dat successievelijk jongere krachten in het bestuur komen. Hierna hield de heer Havinga een in leiding over het onderwerp „Zon en schaduw om het boerenerf". Hij nam allereerst de slechte gang van zaken in de varkensmesterij onder de loupe. Dit wordt zijns inziens vooral veroorzaakt door het gegarandeerde baconprijsbeleid. Geconstateerd werd, dat vooral het oos ten en zuiden des lands voor de grote toevoer zorgen, terwijl het aantal gefok te en gemeste dieren gelijk was gebleven. Spreker zag weinig heil in bepaalde voorstellen inzake een consumententoe slag op de prijs van het varkensvlees. In deze achtte hij overheidsmaatregelen onjuist. Anders ligt dat ten opzichte van de melkprijspolitiek, waar de hoeveel heid melk ten nauwste samenhangt met de beschikbare oppervlakte weiland, terwijl de varkensmesterij door iedereen kan worden beoefend. De vereniging zou pogingen in het werk stellen om de export van levende dieren uit te breiden. Tijdens de rondvraag kwam men dik wijls weer bij de varkensstapel terecht. Nadrukkelijk werd de wens naar voren gebracht, dat er een uitbetaling naar kwaliteit wordt doorgevoerd. Ter ken nismaking met een produkt uit een Coöperatieve Vleeswarenfabriek werd de bezoekers een blikje boterhamworst aangeboden. Voorts werden de omzetcijfers van de plaatselijke vereniging bekend gemaakt. Hierbij bleek, dat er over alle linies een stijgende lijn valt waar te nemen, met uitzondering van de handel in nuka's, welke daling is te verklaren door de grotere interesse tot het afmesten van vette kalveren en het aanhouden van dieren voor de levering van slachtossen. Charme voor Uw handen NIEUWE AVONTUREN VAN PIMBA Eindelijk kregen de vissers Pimba in de gaten Een eind verder vaart een vissers bootje. Pimba schreeuwt en hoopt maar dat de vissers hem in de gaten zullen krijgen. Zo hard hij kan zwemt hij erop af, met de stroom mee. Lang houdt hij dat niet uit en weer moet hij zich lang zaam laten drijven. Maar de vissers krijgen hem in de gaten. Ze keren en werpen een touw naar Pimba toe. Hij weet het te grijpen en zich aan boord te hijsen. Moe en uitgeput zakt hij op een bank. Zo komt hij wat bij. Waar ben ik en wie zijn jullie, vraagt Pimba. Maar de vissers verstaan hem niet, ze lachen maar eens en beduiden hem, dat hij maar rustig af moet wachten. Rustig afwachten? Pimba voelt er niets voor. Hij vindt het erg prettig dat deze man nen hem uit het water hebben gehaald, maar hij is hier niet om een plezier tochtje te maken! Hij wil naar huis en liefst zo gauw mogelijk. Dat probeert hij de vissers duidelijk te maken.

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 3