teiujj n? w* NEELS Neels alabastine alabastine het wondermiddel 1000 Jassen 'n Cadeautje Textielhuis Zegel LEEST DIT! Jo of René Koningstraat Spoorstraat en Keizerstraat Hjllfl» Profileert ten volle van Grundig's aanzit „5 miljoenpremie!" Taxi Garage Reij Hier is uw adres voor „SHELL" BRANDSTOF OLIE voor oliekachel of oliehaard DE GEKROONDE SPAARDER j. c. RAB Jongensjoppers Jongens- en Meisjespantalons Rock en Rollbroeken Clippercoats Heren jekkers Damespantalons Loden Jongensjasjes Jongensregenjassen Herenregenjassen KOOPT BIJ Enorme Sint Nicolaas actie in Den Helder De winkeliers in de Bieden U kans op vijfduizend gulden prijzen Bovendien steunt U de kankerbestrijding waarvoor de baten van deze actie zijn bestemd Hoofdprijs een televisie toestel of f 1000 Tweede prijs een Bromfiets of f 500 Derde prijs een wasmachine of f 300 Vierde prijs een gasfornuis of f 200 10 prijzen van f 100 80 prijzen van f25 De trekking door notaris Loots is voor een ieder gratis toegankelijk op maandag 18 november, n.m. 8 uur in Formosa. De uitslag van de trekking komt ook in deze courant Lees de speciale K.S.K. couranten Profiteer van de vele extra aanbiedingen en KSK koopjes bij de deelnemende winkeliers voor 1001 karweitjes Uw huis! Mei ALABASTINE doet U wonderen in Uw huls. U kunt met ALABASTINE o.a. nu zelf scheuren, kieren en gaten in muren en plafonds dicht maken, losse tegels vastzetten, ruwe hout- oppervlakken glad -J-.? maken, naden tussen board opvullen, enz. (ORÜriDIG) Voorbeeld: Thans reeds kunt u een fenome naal Grundig radio-gramofoon-meubel ELECTROHUIS BAKKER heeft de nieuwste typen Grundig Radio, radio- gramofoonmeubels en -tape-recorders voor u klaar staan. Op al deze toestellen komt de fan tastische „5 miljoen premie" in mindering! GRUNDIG taperecorder TK 5 minus „5 miljoenpremic" kost thans slechts f 528 Go naar ELECTROHUIS BAKKER sta verstèld èn beslis danl garantie en Electrohuis Bakker, service. GRUNDIG radio type 1088 io edelhoutcn kast minus ,5 milioenpremie" nu f 294. krijgen voor maar f 678.—. Mét het ver trouwde. veilige GINT merk dat uw waarborg is voor volledige fabrieks- ,Uo^ ALABASTINE HOLLAND N.V Leidsegracht 6 Amsterdam ALABASTINE zet uit bij bet drogen. U koopt het bij Uw drogist, ijzerhandelaar of verfwinkel. Ook verkrijgbaar IQ l poods-vc/pakkiog t 1-20 c> REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper 1 Mevr. A. C. A. Boer, Warmoesstr. 46, Den Burg voor groot of klein Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I Den Burg, Texel Telefoon 333 Volkswagenbusjes te huur voor kleine gezel schappen met en zonder chauffeur. Van Koningsbruggen Loodsgracht 22 Den Helder, tel. 2026 Op dit moment is de speur der koning! Hij wordtdoor vele instellingen ten troon geheven door de omstan digheid, dat geld opeens schaarser is geworden. Maar morgen is de toe stand misschien weer ver anderd en kan diezelfde troon gaan wankelen. Kies daarom de zekerheid van onze spaarbank, die onge schokt de tijden doorstond Uw geld is dan volledig veilig, direct opvraagbaar en... de hogere rente is ook voor U van belang. in Brandstoffen en Bouwmaterialen N.V. Kantoorstraat 10—12, Den Burg, Texel Telefoon 42 Geregelde bezorging. Prima service. „SHELL" P K (petroleum-kwaliteil) is éérste kwaliteit De Stichting Spaarbank van Aangesloten bij de Coöp. Centrale Raifleisen-Bank te Utrecht heeft enorme sortering voorradig in 6 kwaliteiten, bestaande uit 15 opvolgende maten, dus voor alle leef tijden, vanaf 12,75 Tegen storm en wind. Vraagt onze kwali teit STORMKING, in Den Helder alleen bij Neels verkrijgbaar. gestreept en geruit, van prima Engelse melton, voordelige prijzen, vanaf 8,75 van zware ribfluweel, voor jongens en meisjes, vanaf 14,25 voor jongens en meisjes, in de beste kwaliteiten zeeduffel. Blauw en zwart, in 14 opvolgende maten, alle prijzen. Ontvangen een grote zending in 12 verschillende soorten, vanaf 49,75 in alle maten, vanaf 14,95 met capuchon, lage prijzen. Grote sortering vanaf leeftijd 8 jaar. Enorme sortering vanaf 35,75 tot 140 gulden, in de bekende kwaliteiten FALCON, VICTORY, OXFORD enz. Steeds voorradig meer dan in tweed enz. Komt U overtuigen, wij zullen ze U tonen Grootste Speciaalzaak voor Den Helder en omstreken. welke werkkleding U ook nodig hebl, er is maar één goede raad: Eis mei klem merk KLM wanl... WERKKLEDING Kan Langer Mee Wij hebben a s maandag te bieden een klein partijtje oersterke jongenshorloges let op: le waterdicht 2e schokproef met onbreekbare balansas 3e anti magneties 4e onbreekbaar glas 5e chroom kast met roestvrije stalen bodem 6e radium wijzers en cijfers 7e Met leren band 8e I jaar schriftelijke garanlir 9e met stalen schakelband extra cadeau !0e met waardebon van 5 gulden exlra cadeau Dit oersterke jongenshorloge r* i~\ zolang de voorraad J_ 11_ f I strekt voor de I li I sensatieprijs van v Wij zijn a.s. maandag met een grote sortering Zwitsere kwaliteits dames en heren horloges op de markt aanwezig. Bij ieder horloge ge ven wij maandag een waardebon van 5 gulden cadeau Doet nu Uw keus, er is nu nog volop keus Desgewenst bewaren wij het horloge voor U tot Sint Nikola is en U kunt dan ook be talen. De waardebon krijgt U dan even goed Rijkserkende uurwerkhandel répara ie atelier DE KL0KKEND0KTER staat elke maandag op de markt feuilleton door H. Westenberg 4. „Maar", denkt Leotine, „het was toch nog beter toen we elke piaster möesten omdraaien en tevreden waren met wat wij hadden, dan nu, nu Thomas nooit genoeg schijnt te kunnen krijgen! Tel kens begint hij weer nieuwe zaken en steekt zijn geld in grote ondernemingen, waar hij honderden, ja zelfs duizenden ponden mee verdient. Op het ogenblik is het de combinatie van de Zuidafrikaanse Unie met de Heliopolis-Company, die hij ten koste van alles wil doordrijven. Hij denkt eenvoudig aan niets anders meer! binnenkort maar werkelijk eens die reis De laatste dagen is er eigenlijk niets meer met hem te beginnen. Als .hij nu naar Zuid-Afrika ging maken. Dan zou hij misschien weer wat rustiger worden en zou je eens een paar minuten over iets anders met hem kunnen spreken dan over deze ellendige Zuidafrikaanse Unie, die niet uit zijn hoofd te praten is en waarvoor hij nu naar Kaapstad wil gaan. En het was juist nu zo noodzakelijk, dat zij eens ernstig een woordje met hem sprak over René. Als hij werkelijk met Pasen naar een internaat gestuurd zou worden, werd het toch langzamer hand tijd, dat er eens naar uitgekeken werd. Maar Tom maakte zich al nerveus als er over de jongen gesproken werd en van hetgeen onlangs gebeurd is, heeft zij hem nog niets verteld. En nu heeft het geen doel meer, alles nog eens op te gaan halen; wat voorbij is, is voorbij en het is veel verstandiger te proberen het beste van de jongen te maken. Midden in haar gepeins staat Leotine stil en grijpt naar haar hals. Wat is dat? Waarom voelt zij zich zo ellendig en wat is er met de weg? Is die werkelijk zo week, dat hij bij iedere stap onder haar voeten schijnt te zingen of zijn het haar knieën, die haar met meer kunnen dra gen? OfLeotine kan nog juist een bank bereiken, als plotseling alles om haar heen zwart wordt; de bomen draaien in het rond, de bank zwaait heen en weer, een afschuwelijke smaak in haar mond maakt haar doodmisselijk. dan weet zij niets meer Als zij later, uren later schijnt het haar toe, de ogen weer opent, staat een oude vrouw naast haar, die haar hoofd vasthoudt en een jongen wenkt, haar het glas water te geven, dat hij in zijn hand houdt. „Drinkt U eens, dan zult U zich dadelijk beter voelen", zegt het oudje in slecht F#ms. En terwijl Leotine bevend drinkt, ver telt de vrouw, dat de jongen bij haar in het drinkstalletje was gekomen en ge zegd had, dat er hier een dame flauw gevallen was en dat er niemand in de buurt was om haar te helpen. Zo had zij haar stalletje dan maar in de steek ge laten en was hierheen gehold en zij had meteen maar een glas water meege bracht. „Ik dank u hartelijk", brengt Leotine er met moeite uit en probeert te glim lachen, niettegenstaande haar lippen nog stijf schijnen te zijn. De oude vrouw legt zorgzaam haar hand oo Leotine's schou der: „U moet nog niet spreken, madame, blijft U rustig zitten en drinkt U Uw glas leeg en sluit Uw ogen een beetje. Deze jongen hier zal bij U bliiven en U straks als U weer helemaal beter bent, naar de uitgang brengen en een a\ito voor U halen. Nietwaar? Want hoe zeer het mij ook spijt, dat ik het zelf niet kan doen, ik moet weer terug naar mijn zaakje, dat ik niet zo lang in de steek kan laten. Dat begrijpt madame zeker wel? Maar als madame nog iets nodig mocht hebben, nog een glas water of misschien iets te eten?" „Nee, dank U". Leotine heeft werke lijk niets meer nodig, ze wil alleen nog rustig blijven zitten. „En nog eens har telijk bedankt voor de vriendelijke hulp" De oude vrouw strompelt weg en Leotine blijft met gesloten ogen nog een poosje op de bank zitten; dan bedenkt ze plotseling, dat ze die jongen, die haar toch zo vriendelijk geholpen heeft, nog geen woord gezegd heeft; ze kijkt op en ziet, dat hij aan de andere* kant van de bank zit. Het is een grote forse, blonde jongen met een zeer intelligent gezicht. Het is moeilijk zijn leeftijd te schatten. Zijn gezicht heeft een gezonde rode kleur, maar zijn huid is opvallend teer. Zijn neus is overdekt met zomersproeten. Onder Leotine's onderzoekende blik wordt hij zichtbaar verlegen en schuift onrustig heen en weer. Maar dan plotseling begint hij vrolijk te lachen, waarbij een rij gezonde witte tanden te voorschijn komt: „Wat ben ik geschrokken, toen U daar zo opeens naar beneden tuimelde!" „Dat geloof ik best", antwoordt Leo tine, nu ook lachend, „maar in elk geval heb je je kranig tegenover mij gedragen en je hebt het beste gedaan wat je kon doen, toen je me dat water bracht! Maar vertel eens, waar kom je eigenlijk van daan? Een Fransman ben je toch zeker niet, tenminste naar je uitspraak te oor delen. Of wel?" De jongen trekt zijn neus een beetje op, zodat de zomersproeten nu een grote bruine vlek vormen; waarschijnlijk is het niet de eerste keer, dat iemand door zijn slechte uitspraak van het Frans be twijfelt of hij een Fransman is,Ik ben Duitser", zegt hij dan en onwille keurig in het Duits voortgaand: „Maar hier kun je immers alleen maar Frans parlevinken". Leotine lacht geamuseerd. „Dan zijn we in dezelfde beklagens waardige omstandigheden, jij en ik", zegt ze. „Ik ben namelijk ook een Duitse en moet ook Frans parlevinken of ik wil of niet. Alleen verbeeld ik me, dat ik het iets beter kan dan jij!" De jongen kijkt haar critisch aan met half dichtgeknepen ogen. „Waar komt U dan vandaan? Komt U dan misschien uit Berlijn?" „Ja, ik kom uit Berlijn. Waarom denk je, dat ik uit Berlijn kom?" De jongen haalt diep adem. „Omdat - omdat ik daar zo graag eens heen zou willen! Mijn ouders zijn ook wel eens naar Berlijn geweest maar lang voor ik geboren ben." Leotine haalt haar poederdoosje uit haar tas en kijkt in de spiegel. „Waar ben jij dan geboren?" vraagt ze, terwijl ze het haar wat in orde brengt. De jongen wijst op de bank. „Hier in Cairo. En nog wel op een zondag" „Dus je bent een zondagskind? Kijk eens aan. En weet je wat grappig is? Ik heb ook een jongen die hier in Cairo geboren is en ook op zondag". „Hoe oud is Uw jongen?" „Dertien. In juni is hij dertien ge worden". De jongen springt op en gaat vlak voor Leotine staan, de benen uit elkaar en zegt lachend: „Nee zeg, maar die is goed! Ik ben ook in juni dertien jaar geworden. De tiende juni!" Leotine's hand met het poederdoosje zakt plotseling omlaag en bijna ver schrikt staart zij de jongen aan. Deze ziet hoe de daime, die juist weer een beetje kleur in haar wangen begon te krijgen, opnieuw doodsbleek wordt en met trillende handen naar het tasje, dat naast haar op de bank ligt, grijpt. Het is wel grappig, dat twee jongens in dezelfde stad op precies dezelfde dag geboren zijn, grappig, om je dood te lachen, maar meer ook niet. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4