P Gelder se ham 39 Rookt S9 m Spinaz Hawa banananas"^ 59 Koelhü isboter ^og™ 82 Vermi 19 Boterhi amkorrels 39 Koffie 89 Pepera mntballen 39 Lucifers 39 Slaolie 11Q Calif. pruimen 35 Albert Heijn Vertrouwend op komen wij met een grote ft I t 1 Wat denkt u hiervan En tvat denkt u hiervan? De beste kwaliteit - netto prijzen - klantenobligaties WACHTEN 1 ie literblik 59 i m I- SpliterwteiC°m 31 Leverpastei b"k 37 Zware dweilen sr 59 Gemengde toffees dq bmaasa£S53E 69 Tafelbeschuit 26 Haring Citroensap Biscuit Zaansc Molen, per rol 35 39 Speculaas Daisy's kiDd 250 gM Bruine bonen SOO gram 43 Jo of René duurt altijd lang 1 daling van de wereldmarktprijzen stabilisatie van het kostenpeil verdere stijging van onze omzet 2 3 rOrSt GeWerse 250 gram Cellij grof 250 gram BH i in tomatensaus 3 blik 1 00 BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. geldig tot 23 november 1957 Werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 12.50 15.20 18.10 Van Den Helder: 6.30 9.20 11.40 14.00 16.45 19.35 Zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.40 11.30 16.00 18.20 Van Den Helder: 10.30 12.45 17.10 19.35 i - JJ FILMNIEU WS „MIJN KIND IS ONTVOERD" Moeten ouders, wanneer hun kind ontvoerd is door bandieten, die een los prijs verlangen, deze prijs betalen of niet? De ontvoerders hebben alle troe ven in handen en kunnen een losgeld in casseren voor een kind dat zij inmiddels al om het leven hebben gebracht. Dit brengt een verslaggever er toe de mil jonair Andy Stannard (Glenn Ford) tot de overtuiging te brengen dat hij niet de 500.000 dollars moet deponeren, die kidnappers van hem verlangden. Voor de televisie verklaart de bijna radoloze vader dat hij er niet over pie kert op het verzoek van de ontvoerder in te gaan en bevestigt zijn woorden met een eed op de Bijbel. Zijn broer, zijn naaste medewerkers en zijn eigen vrouw begrijpen deze houding niet en veroordelen hem om zijn houding. Maar Stannard begrijpt dat als niemand be reid is een losprijs te betalen, er onher roepelijk een einde aan dit sinistere bedrijf moet komen Zowel Glenn Ford als Donna Reed geven sterk spel in deze emotionele film, die slechts af en toe erg onwaarschijnlijk aandoet maar over het algemeen zeer overtuigend is en daarom een bezoek waard. „BERENEILAND" Zondagmiddag is er een speciaal kin derprogramma van Walt Disney films. De hoofdfilm is de prachtige natuur film „Bereneiland". Nederlands nieuws O.a.: Comenius-monument onthuld; Marken geen eiland meer; Visserijdag voor artiesten en journalisten te Me- demblik; Internationale windhonden races in Den Haag; De Pluimpot is dicht, Tholense getij-geul met nylonzakken af gesloten; Nieuws uit de West: Nieuwe logeergelegenheid voor Bosnegers in Paramaribo. Wereldnieuws In de ban van de kunstmaan: Waar nemingen in Moskou; Nehroe op bezoek in Japan; Grondstofwinning voor de atoomenergie; Koningin Elisabeth komt in Canada aan; Ontploffing in de Kashbah van Algiers; Automobielten toonstelling te Londen. NIEUWE AVONTUREN VAN PIMBA .Hallo Bari, kom ook aan boord!" Wat zijn deze mannen vriendelijk voor hem! Ze hebben begrepen wat hij be doeld en vertellen hem in gebarentaal, dat zij hem naar huis zullen brengen. Hoe kan dat, denkt Pimba pienter. Zij weten toch niet waar ik woon? Als hij daarover zit na te denken, komt een van de vissers hem eten brengen. Hij eet het graag op, want na die zwempartij heeft hij honger gekregen. Ondertussen houdt hij de mannen heel goed in het oog. Daar hoort hij Bari. Hij kijkt en ont dekt het aapje aan de oever, zwaaiend en roepend naar zijn vriendje. De vissers zien het en als Pimba duidelijk maakt, dat hij bij dat aapje hoort en dat dat aapje dus bij hen in de boot moet ko men, vinden de vissers het best. Ze stu ren naar de wal. Prachtig, denkt Pimba, nu spring ik van het schip en loop met Bari hard weg. Hij wil maar liefst zo snel mogelijk bij deze mannen vandaan. Hij verdenkt hen ervan, dat zij zijn kost bare ring willen afnemen. Dan legt de boot aan. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 25 oktober 1957: Jeugd: J. v.d Bout-J. A. v.d. Slikke 02 W. Laan-J. Vonk 02 J, Moerbeek-P. Roeper 20 P. v.d. Wulp-T. Verheijen 02 A.: S. v. Heerwaarden-P. W. Kooi 20 C. Meedendorp-S. v. Heerwaarden Johzn. 20 W. A. v. Zeijlen-Jac. v Heerwaarden 2—0 C. v. Heerwaarden-S. Bakker 11 J. Hooijberg-C. Dijker 02 B.: A. Vinke-C. v.d. Werf 2—0 J. Schoo-G. Dros 02 Jas Vinke-D. v.d. Werf 11 C.: Jb. Koorn-C. Vinke 11 J. Hillen-P. Bruijn 02 Siem hield het lang vol, maar een klein foutje is voor C. Meedendorp vol doende. Met de volle winst uit 5 partijen is hij voorlopig ongenaakbaar. W. A. v. Zeijlen speelde zijn tegenstander op tempo vast, terwijl J. Hooijberg iets probeerde wat voor C. Dijker gekauwde kost bleek. A. Vinke behaalde in B. winst uit 'n overwegende stand, wat Jas niet kon. Hij mocht tenslotte blij zijn met de punten verdeling. In C. was de bezetting niet groot en behaalde P. Bruijn z'n eerste punten. Met wat rustiger spel volgen er wel meer. Het eerste tiental gaat zaterdag a.s. naar Andijk en indien daar hetzelfde resultaat wordt bereikt als tegen Dam- lust zit er weer van alles in, te meer daar de Zijpe zich heeft teruggetrokken. De jeugd heeft deze week vakantie. Uitslagen: (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewijzen voor boot en trein in voorverkoop bij de V.V.V. S.V. Texel DTS-Texel 9—0, BKC-Limmen 2—2; RKAFC-WGW 1—3; Vios-Hollandia T. 2—0, VZV-JVC 2—1; Heider-Succes 4—1. Adspiranten: WGW a-Texel a 01; Oosterend b-Texel b 15; Texel c-Oos- terend a 08. Handbal: Texel a-Dosko a 13. Texel 1 kwam met de kous op de kop uit Oudkarspel. Een verpletterende ne derlaag. Wat de rede daarvan is weten we nog niet. Of het nu een dikke of een magere nederlaag was, maakt niet uit. De punten waar het om gaat gingen weer verloren. De toestand ziet er beslist niet gunstig uit. WGW behaalde haar eerste punten. Ook Helder wist te winnen. Het begint in de onderste helft wel wat te dringen. Texel wees op je hoede, tracht erger te voorkomen. Houd de moed en de goe de geest in de ploeg. Texel a wist in Den Helder met 10 te winnen. Het heeft er wel flink ge spannen, maar we doen het goed. Texel b won van Oosterend b wat te verwachten was; natuurlijk waren er weer wegblijvers. Dat moet nu eens uit zijn. Texel c kon het l&ng niet bolwerken en het werd 70 en dat was nog een koopje. Handbal: De adsp. speelden een spannende snel le wedstrijd. Het veld was bijzonder glad maar Dosko paste zich beter aan, was sneller en gevaarlijker. Gelukkig was onze doelverdedigster in prima vorm en heeft tal van moeilijke schoten onschadelijk gemaakt. De Texel-aan- vallen waren wel talrijk, maar niet zo kansvol, het schieten was te onzuiver en de lat stond telkens in de weg. Voor volgende week: Texel-Vios; Texel 2 naar Helder 4; Adsp.: Texel a- BKC a; De Koog a-Texel b; Cocksdorp a-Texel c. WGW-Texel 1; WGW a-Texel jun.; JHC adsp.-Texel adsp. De gehele Texel-familie dus aan de slag. Vergeet de training niet. Wjj HNtyflttó 01 Op W:':\ S&.V. 250 gram grote fles I I O QinCkOOOtinQlcOn vanillt-baztlnoot-cbocolade zak 200 gram «O Sunkist Q Q per blik wU 2 SO gram kinderbiscuits 28 feuilleton door H. Westenberg 5. Maar Leotine lacht niet. Zij staart de vreemde jongen voortdurend aan en de krankzinnigste gedachten spoken door haar hoofd. Die jongen daar voor haar lijkt sprekend op haar man! Die blauwe ogen, dat heel lichtblonde haar, de brede bouwZij denkt aan een por tretje, dat zij in haar bureau bewaart van Thomas, als knaap. Daar staat hij ook zo wijdbeens, met de handen in de zakken en heeft precies dezelfde open, energieke blik in de ogen als dat kind, dat nu voor haar staat. En hoe was dat toch indertijd in dat ziekenhuis St. Ma deleine? Het was zondag. Ergens in de stad was een optocht, waar de helft van het personeel heen was. En het had zo vreselijk lang geduurd later, voor men haar het kind had laten zien. De ver pleegster had zich nog verontschuldigd door te zeggen, dat er nog twee andere kinderen geboren waren, te vroeg ge boren. Daardoor was de boel een beetje door elkander gelopen. En Leotine had het kind lange tijd in haar armen met wantrouwen bekeken. Als ze het maar niet verwisseld hadden, had ze gedacht. Maar het kind was zo schattig geweest met het donkere zijde achtige haar en toen was Tom binnen gekomen en later had zij er onbewust nog heel dikwijls aan gedacht en betwij feld of René wel werkelijk haar kind was. Zelfs in de eerste ^jaren van zijn leven had zij vaak tevergeefs naar enige gelijkenis tussen hem en zijn ouders ge zocht! Hoe dikwijls had ze niet gezegd, dat een eigen kind niet zo ondeugend en harteloos tegen zijn ouders kon zijn! En zou het zo wonderlijk zijn, als de oplossing voor René's koppigheid en onwil gevonden zouden worden in het bewijs, dat hij niet haar kind, maar Zij rilde, en haar -bevende handen om klemden de tas. „Hoe heet je eigenlijk?" vraagt zij zacht. De jongen is verlegen geworden door het gedrag van de wonderlijke dame. „Joachim Frank", zegt hij eveneens op zachte toon. Met van ontroering bevende lippen vraagt Leotine verder: „Weet je mis schien ook toevallig of je thuis of in een ziekenhuis geboren bent?" Neen, dat weet de jongen niet. „Zijn je ouders ook zo blond als jij bent?" Neen, zijn moeder is bruin, zij heeft bruin krullend haar. En zijn vader moet ook donker zijn geweest. Maar een groot moeder van hem moet blond geweest zijn, heeft zijn moeder hem verteld. „Heb je wel eens van een ziekenhuis gehoord, dat St. Madeleine heet? In de Sharie de Bulak?" De jongen staat een ogenblik in ge dachten verzonken, zijn voet trekt fi guren in het zand; dan heft hij het hoofd op. Ja, daar heeft hij wel eens over horen spreken. Toen hij heel klein was en eens een ernstige uitslag had, had zijn moeder hem daarheen gebracht. En zij had gezegd: „Nooit weer!" Joachim Frank weet niet wat hij ver der moet zeggen, hij voelt zich niet op zijn gemak. Wat mankeert die dame eigenlijk? Zou zij niet goed bij het hoofd zijn? Hij zou het liefst weg willen lopen. „Jk moet nu naar huis", zegt hij. Leo- tine's gedachten keren met moeite naar de werkelijkheid terug. „Ja, natuurlijk, je moet naar huis. En ik ook. Kom, Joachim, breng me nog even naar een auto! En dan moeten we elkaar toch nog eens terugzien, nietwaar, je wilt toch zeker mijn jongen wel eens komen opzoeken?" Joachim Frank knikt gehoorzaam. Maar hij denkt: „Nee, opzoeken zal ik je zeker niet! Je bent me een beetje te raar! En als je soms denkt, dat ik je mijn adres vertellen zal, dan heb je het ook mis! Ze spreken geen woord als zij naar de uitgang van het park lopen. Joachim Frank draagt ridderlijk Leotine's pakjes en handtas. Dan plotseling holt hij weg en komt met een taxi terug, waarna hij haar met een aangeboren hoffelijkheid helpt instappen. „Wat doe je dat allemaal keurig!" bewondert Leotine en kijkt hem aan met een eigenaardige weemoedige blik in de ogen. Dan geeft zij hem een hand: „Dank je wel, Joachim en vertel me nu nog waar je woont, ik zou je immers gauw eens uitnodigen?" Joachim wordt vuurrood. Daar heb je 't al! Wat moet hij nu zo gauw zeggen om van het gezeur af te zijn? „Nu?" zegt Leotine, terwijl zij zijn hand nog vasthoudt, „wil je het mij niet vertellen? Het is toch geen geheim?" „In de Sharia Imad-el-Din „En het nummer?" De jongen aarzelt. „Twintig!" zegt hij aan haastig. Eindelijk laat Leotine nu zijn hand los. Ze zuchten allebei. Joachim slaat met een bons de deur van de wagen dicht. Langzaam rijdt de auto weg, ter wijl Leotine's ogen de jongen volgen met de uitdrukking van een dier, dat gevan gen is; en in de gloedhitte van de ste kende zon rilt zij THOMAS BRACKWIESER heeft in lange tijd niet zo'n goed humeur gehad. Zijn jongen, die hij in de hal ontmoet, knijpt hij in de wangen, hij gooit zijn hoed naar het dienstmeisje en stormt als een kind Leotine's kamer binnen. „Hallo, Tine, zal ik je eens wat ver tellen? Nou raad eens! Kom eens hier en geef mij eens een behoorlijke kus! Ik moet je iets vertellen! Ja, groot nieuws, ik ga naar Kaapstad! Ja, ja, naar Kaap stad. Lach nu eens voor twee piaster! Ja, het is voor elkaar! Alles komt in orde en over een jaar kun jij op conto van de Zuid-Afrikaanse de prachtigste paarlen kopen die er in Cairo te vinden zijn! Spring je nu niet tot aan het plafond? Jullie vrouwen blijven mij toch eeuwig een raadsel! Nu had ik gedacht, dat je int zou breken in een Indianengebrul of in tranen of in ik weet niet wat van plezier.en nu sta je daar en glimlacht nauwelijks en aait over mijn haar alsof mijn overgrootmoeder ge storven is! Wat is er met je? Ben je niet blij? Leotine staat met haar rug naar de lamp gekeerd en zo, dat hij het blad van haar schrijftafel, waar zij juist voor gezeten heeft, niet kan zien. „Jawel, Tom, ik ben heel blij voor je" ,,Dat hoor ik aan je toon! Wat is er eigenlijk met je? Laat me je eens -aan kijken? Voel je je niet goed? Thomas Brackwieser trekt zijn vrouw in het lichten kijkt haar onderzoekend aan. Wat heeft zij een kringen onder haar ogen, veel erger nog dan anders! En dat nerveuze trillen van haar neusvleugels en tranen in de ogen„Maar Tine, wat heb je toch? Zeg dan toch eens wat!" Leotine draait zich om en duwt zijn handen van haar schouders. „Ik heb niets, Tom! Een beetje nerveus, dat is alles". „Altijd wanneer ik eens een goede bui heb, moet jij je nerveuse dag hebben en de hele boel voor mij bederven. gromt Thomas Brackwieser en trekt 'n gezicht als een verwend kind, dat geen lekkers krijgt. Leotine veegt haastig met haar zak doek over de ogen en probeert te glim lachen. „Wanneer heb ik dan die ner veuse dagen gehad, Tommy? Als je 't goed beschouwt misschien wel eens tweemaal per jaar. En dan ben jij me wel uit de weg gegaan. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 4