verse erwtensoep De Smulpol Bloembollen cultuur Vergadering 'n Cadeautje jaarvergadering Komt in ome 'pktenafdeling 1 de platen van Uw keuze beluisteren Borduren J. G. Dekker meisje stoelen en tafels Taxi Garage Reij Dinsdag 10 dec. de gehele dag gesloten. zaagmachine vaste knecht GEEF HEM 0( ZIJN KANS! <3 vy EERVOL ONTSLAG VERLEEND AAN BURGEMEESTER W. N. KELDER Onze vroegere eilandgenoot, de heer W. N. Kelder, die een reeks van jaren werkzaam is geweest op de gemeentelijke secretarie en in 1946 benoemd werd tot burgemeester van Monnikendam en Katwoude, is op zijn verzoek om gezond heidsredenen met ingang van 1 januari 1958 eervol ontslag verleend als burge meester. TOERISTEN OP HET STRAND GESTRAND Een Duitse toerist blijkbaar iets uit de koers geraakt belandde dezer da gen op Texel. Misschien kwam hij al plaatsbespreken voor het nieuwe sei zoen? In ieder geval bleek de zee hem en zijn jonge vrouw onweerstaanbaar te trekken, want ze besloten om een tochtje per auto over het strand te maken. Bij de Badweg te De Koog gingen ze naar beneden. Onderweg, richting Wes terslag raakten zij echter in het" voor auto's minder geschikte zand vast. Alles werd in het werk gesteld om de auto vrij te krijgen, ze werkten met groeiende angst, want de vloed kwam op. Ze heb ben tenslotte contact opgenomen met 'n garagebedrijf te Den Burg, maar de jeep die als trekker moest dienen speelde het niet klaar. Toen werd nog weer een an der expeditiebedrijf ingeschakeld. Ook dit gaf nog extra oponthoud, doordat men niet meteen al het benodigde mate riaal ter plaatse had aangevoerd. Het slot van dit droeve lied was, dat de zee reeds geruime tijd het toeristen autootje had omspoeld eer het uit zijn benarde positie kon worden bevrijd Beide toeristen schijnen thans een grondige afkeer van de Noordzee te heb ben. INVALIDE MET TELEVISIETOESTEL VERRAST In tegenwoordigheid van het bestuur van „Huize Sint Jan" en ds. J. J. J. van Sluijs heeft de heer J. Brügemann woens dagmiddag namens de Winkeliersvereni ging van Den Burg een televisietoestel aangeboden aan de Heer Smidt, die in rusthuis „Huize Sint Jan" verpleegd wordt. De heer Smidt, die sinds zijn jeugd in valide is, was uiteraard zeer verheugd over deze bijzondere (sinterklaas-) sur prise, waar hij thans de hele wereld door middel van de televisie in zijn kamer binnen ziet komen. Een voorbeeldige daad tevens van de actieve middenstanders, die hiermede ongetwijfeld weer veel goodwill hebben gekweekt. HET GEHEIM VAN UW GORDIJNEN Er zijn erg knappe psychologen, die beweren, dat alle narigheid die we on dervinden is toe te schrijven - aan het feit, dat we te ver zijn afgeweken van onze natuurlijke staat Onze manier van leven is te kunstmatig, vertellen ze. Ie mand heeft altijd ergens gelijk en we geloven dan ook graag, dat deze stellig de waarheid dicht zal benaderen, maar op één punt zijn we het beslist oneens met deze opvatting. Elk jaar opnieuw duikt alles wat leeft in de natuur ir de garderobekast en komt met een fris betoverend kleedje weer te voorschijn Doet de huisvrouw eigenlijk niet het zelfde? Ramen worden open gezet, zodat de muffe lucht kan ontsnappen, raagbollen zweven langs de plafonds en dweilen zwieren over de vloeren, spinnekoppen vinden een gewelddadig einde, witge- kielde manspersonen bespatten trappen en gangen Het voorbeeld van de schoonmaak, van het nieuwe leven. In dit opzicht leven we toch wel heel dicht bij de natuur en zoals de vogels elk voorjaar een nieuw nestje bouwen zouden heel veel huisvrouwen dolgraag van tijd tot tijd de sfeer in de woning willen vernieuwen, maar. dit kost handenvol geld. Toch is er een middel om met heel weinig kosten Uw kamer een geheel nieuw en fris aanzien te geven Weet U hoe dit kan? Wel, door heel gewoon een paar nieuwe gordijnen te nemen. Een nieuw kleed doet veel, een andere be kleding op Uw stoelen verandert ook het beeld van Uw interieur en een mo dern behang willen we ook niet onder schatten, maar een paar leuke, moderne gordijnen doen wonderen. Dit geldt heus niet alleen voor een moderne inrichting Ook een kamer met stijlmeubels en brui ne kleurtjes kunt U door het kiezen van een geschikt gordijntje verbeteren. Dit is gemakkelijk te verklaren. Gor dijnen vallen altijd op omdat ze naast het raam en dus in het volle licht han gen en bovendien bevinden ze zich steeds in ons gezichtsveld, ook als we omhoog of naar beneden kijken. Daarom hebben gordijnen zo geweldig veel invloed op het aanzien van Uw kamer. Het is ook belangrijk, dat U door gor dijnen kleur in Uw interieur kunt bren gen. Kleur kost niets en maakt Uw ka mer rijk. Stelt U zich eens een gewoon interieurtje voor zoals we die nog zo veel kunnen aantreffen. Bruin gelakte meubels, terra bekleding, bruinachtig behang, een kleed met veel beige en bruin, kortom een kamer die overwe gend bruin is. Als in zo'n vertrek warm gele of zacht oranje kleurige gordijnen worden gehangen, wordt het aanzien zo volkomen veranderd, dat ieder, die de kamer binnenkomt even versteld zal staan. Dit is het geheim van Uw gordij nen. Er zijn een paar dingen waar U om moet denken. Als Uw meubelbekle ding effen of bijna effen is, kuntU gor dijnen met sterk sprekende patronen ne men. In kleine kamers mag het gordijn niet te onrustig zijn, want anders wordt de ruimte voor het gevoel nog kleiner. Heeft Uw meubelbekleding een opval lend dessin, dan moet U erg rustige gordijnen kiezen bijvoorbeeld effen smal streepje of een eenvoudig stipje Horizontale strepen doen Uw kamer breder lijken en verticale patronen maken het wandvlak hoger Dit laatste geldt ook voor lange gordijnen. Gordij nen, die even over de vensterbank han gen doen Uw kamer lager lijken dan ze in werkelijkheid is. Eigenlijk moet U altijd lange gordijnen nemen want als ze 's avonds gesloten zijn, krijgt U een „DE SCHEEPVAART" In „De Vergulde Kikkert", welk histo risch gebouw meerdere malen in het boek „Texel" door J. A. van der Vlis genoemd wordt, zal een tentoonstelling worden gehouden over de scheepvaart. Deze ten toonstelling staat onder auspiciën van de Stichting Texels Museum en zal gratis toegankelijk zijn. Allereerst is deze ten toonstelling opgezet om de scholieren met de scheepvaart te confronteren en voorts zal het gebouw vele avonden geopend zijn om de volwassenen in de gelegenheid te stellen een kijkje te nemen. Dat kan dan van maandagavond 9 december tot en met vrijdag 20 december. Van 8—10. Donderdag 12 december zal de tentoon stelling wegens de viering van het Ouwe Sunderklaasfeest, gesloten zijn en zater dagmiddag geopend van 2-5 uur in plaats van 's avonds. De entree is gratis en in ons vorig nummer hebben wij U al het een ander over deze show verteld, maar wij willen hier nog even uitvoeriger ingaan op de historie van de scheepvaart. Op het linkerpaneel is in drie perioden de ontwikkeling van de Nederlandse zeevaart voorgesteld n.l. van 700 tot 1400 na Chr. Eerst ziet men een landkaart van Ne derland omstreeks 700 na Chr., waarop aangegeven een route langs de kust naar Friesland, vervolgens de vaart naar En geland hetgeen, gezien de kleine vaar tuigen waarmee de tocht werd gedaan, al een grote onderneming was. Tenslotte de eerste grote uitbreiding van de zee vaart, namelijk naar Zuid-Frankrijk en door de Sont naar de Oostzee. Dit ge beurde in de Hanzetijd, een periode die zeer veel invloed heeft gehad op de ont wikkeling van de Nederlandse zeevaart. Vervolgens omstreeks 1400 de vaart naar de Levant, waar Nederlandse sche pen de koopwaren gingen halen die uit het verre Oosten over land waren aan gevoerd. Op het middenpaneel wordt de enorme ontwikkeling van de zeevaart in de 16e eeuw uitgebeeld met Petrus Plan- cius als de grote stuwer van de ont dekkingsreizen. Barendsz, Heemskerck en De Rijp zoeken een zeeroute om de Noord naar Indië (Overwintering op Nova Zembla) Houtman en De Keijzer proberen het langs de Kaap, dus om de Zuid en Olivier van Voort zoekt de weg naar Indië in Westelijke richting. De tocht van Piet Hein naar de Caraïbische zee in 1628 bewijst hoe de Nederlandse zeevaarders reeds toen in staat waren om. ver van het moederland verwijderd op eigen gelegenheid een aktie te voeren die veel moed en zeemanschap vereiste. Tenslotte Abel Tasman die in 1642 Nieuw Zeeland ontdekte en die zuide 1 ijker kwam dan ooit iemand tevoren Het derde paneel brengt twee belang rijke gebeurtenissen op zeevaartgebied namelijk de opening van het Suez-kanaal in 1869, welke opening in feite aanleiding u geweest tot de oprichting van een der eerste Nederlandse Stoomvaartmaat schappijen de Stoomvaart Mij. „Neder land". De zeilvaart wordt nu langzamer hand verdrongen door de stoomvaart In het begin maakte men nog gebruik van zeilen op de stoomschepen (zie de afbeel ding van de le Oranje op dit paneel), doch door de verbetering van de stoom machines verdwenen de zeilen vrijwel geheel van de zeeën. De opening van het Panamakanaal in 1914 verkortte de vaart op de Stille Zuid zee en de reis naar de havens aan Ame- rikas Westkust. Op de tafel liggen een zeekaart zoals die op de schepen wordt gebruikt, een weerkaart en een bord waarop alle seinvlaggen in kleuren zijn afgebeeld die internationaal in gebruik 2ijn. Een internationaal seinboek dat het codestelsel van de seinvlaggen bevat ligt ook op deze tafel. VERGADERING WITTE KRUIS Dinsdagavond vergadert „Het Witte Kruis" in Hotel „De Zwaan". De agenda zie de advertentie vermeldt o.a. een bestuursverkiezing. IJSCLUB EIERLAND BESTAAT 50 JAAR Op 14 december a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat IJsclub Eierland werd opgericht. De heer H. Daalder is reeds 40 jaar penningmeester van deze vereni ging, de heer J. Reuvers jubileert als voorzitter, want al dertig jaar hanteert hij de voorzittershamer en de heer W. Stolk maakt al 25 jaar deel uit van het bestuur. OECUMENISCHE DIENSTEN A.s. zondag houden ook aan De Waal en De Koog de Doopsgezinden en Her vormden gezamenlijke kerkdiensten in de Hervormde kerk. Te De Waal begint de dienst, waarin ds. Waardenburg en ds. Van der Zwaag voorgaan, om 11.15 uur. Te De Koog gaan ds. Waardenburg en ds. Van Sluijs voor in een avonddienst, die om 19 uur aanvangt. BLOEMBOLLENKWEKERS BIJEEN De afdeling „Texel" van de vereniging voor Bloembollencultuur is voornemens dinsdagavond in Hotel „Texel" te verga deren. Een belangrijke agenda, zoals uit de adv. blijkt. S.V. Texel Programma voor zondag: 4e klasse A: Limmen-Succes; Hollandia T-WGW, VZV-RKAFC; VIOS-DTS. Afd. N.H Texel 2-SRC 2. Adsp.: Texel a-ZAP a; Tex. Boys a-Texel c; Cocksdorp a-Texel b. Handbal: WGW-Texel 1; Texel jun.- WGW iun. Alleen het eerste is vrij. Van het 2de zijn we vol verwachting. Texel a zal zich gedurende de gehele wedstrijd dienen in te spannen. B en c krijgen het zwaar te verduren. De Handbalsters zouden ons sterk ver rassen, terwijl de junioren wel weer haar beste handje zullen uitsteken. Succes allemaal. prachtig decoratief vlak in Uw kamer. Lange gordijnen vormen een fraaie ach tergrond voor Uw meubels. In kamers met centrale verwarming moeten de gordijnen achter de radiatoren hangen. Worden de gordijnen voor de radiatoren geplaatst dan blijft een groot deel van de warmte tussen het raam en de gordijnen hangen. Om de kleur van het gordijn niet te beïnvloeden wordt de radiator wit, gebroken wit of in de kleur van de gordijnen geverfd. Vergeet U ook niet, dat lichte gordij nen U kamer ruim maken en donkere gordijnen Uw kamer verkleinen. Zo kunt U door het kiezen van een bepaalde gordijnstof het aanzien en de sfeer van Uw kamer volkomen veranderen. Als U zo'n bruinig interieurtje hebt, moet U zich natuurlijk even losmaken van de gewoonte. Er komt een beetje durf aan te pas om van de traditie af te wijken, maar U wilt toch graag een persoonlijke sfeer in Uw huis hebben? Wilt U die nare schoonmaak tot een feest maken? Breng dan iets nieuws in Uw huis. Alle inspanning en ongerief lijken minder, als aan het einde van de poets- en boenperiode een nieuw fris gordijntje kan worden opgehangen. Als U dan moet kiezen, denkt U dan vooral aan het geheim van Uw gordijnen. SINT NICOLAAS IN HUIZE „IRENE" De traditie-getrouw heeft de "goede Sint ook dit jaar weer een bezoek ge bracht aan Huize „Irene" En van deze Goed-Heilig man mag gezegd worden, dat hij met milde hand gegeven heeft, daar bij geassisteerd door zijn altijd trouwe Pieterbaas. De verrassingen waren niet van de lucht en men zag allemaal ver heugde gezichten. Gelinus kneep 'm eerst wél, maar had zijn angst gauw over wonnen toen hem het eerste pakje werd uitgereikt, Burgemeester en mevrouw De Koning behoorden ook tot de gasten, die zich kennelijk verheugden over de opwinden de, maar tevens verblijdende gezichten. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 29 november t.m. 5 december 1957: Geboren: Klaas Cornelis, zv Paulus Kikkert en Maria A. Kos. Ondertrouwd Jan Doornbosch en Nel lie Westdorp, Meijert de Waard en Jannie P. Rozendaal; Albertus Reumerman en Alijda Koopman; Johannes van der Meer cn Pieternella C. M. Daalder; Fokke van der Meer en Klaa^ke van der Molen; Cornelis Duinker en Johanna H. C Dros; Pieter A. van der Vis en Helena Dijker. Getrouwd: Aaldert Strating en Catha- rina Barhorst; Anton A. Broekman en Aaltje Edelenbos. Overleden: Pieter Keijzer, oud 79 jaar. INGEKOMEN PERSONEN Tjark Vos, van Amsterdam, Rijnstraat 75 naar O 78a, met gezin; Catharina Wielinga ev de Beurs, van Leiden, Heemskerkstraat 54 naar Binnenburg 6; Jacoba H. Luters, van Soest, Klaarwater- weg 47 naar Westerweg 1, Den Burg; Johannes A R. Mönnink, van Doorn, Mariniersweg 7 naar H 131 VERTROKKEN PERSONEN Dorothea E. van Reijendam, van War moesstraat 22 naar Hummelo A 266; Karoline Luber, van Molenstraat 4 naar Uitgeest, Langebuurt. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Doopdienst De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uut Ds. Van Rhijn Extra collecte Oecumenische Raad van Kerken De Koog 19.00 uur gezamenlijke dienst Hervormde en Doopsgezinde gemeente Ds. van Sluijs en Ds. Waardenburg Collecte Oecum Raad van Kerken De Waal 11.15 uur gezamenlijke dienst Hervormde en Doopsgezinde gemeente Ds. v.d. Zwaag en Ds Waardenburg Collecte Oecum. Raad van Kerken Oosterend 9.30 uur Ds. Klijnsma Collecte voor de Kerkvoogdij Oudeschild 11 uur Ds. Klijnsma ZANGDIENST VOOR IEDEREN Oostcrend, zondagavond 8 uur in de Doopsgezinde kerk. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Kand. A. J. Aaftink van Amsterdam Voorbereiding H. Avondmaal 3 uur Kand. A. J. Aaftink Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (onderh. art. 31, K.O.) Oosterend, Hoekstraat 38 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Sluijs De Waal 11.15 uur Ds. Waardenburg en Ds. v.d. Zwaag, oecumenische dienst in de Ned. Herv. kerk. Oosterend 10 uur Ds. v.d Zwaag De Koog 19.00 uur Ds. Waardenburg en Ds. Van Sluijs, oecumenische dienst in de Ned. Herv. kerk. Oudeschild 19.30 uur Ds. van der Zwaag Diakenverkiezing: Den Burg 11-11.30 u.; De Waal 10.30 - 11 u.; Oosterend 11 - 11.30 u.; Den Hoorn 11 - 11.30 u.; De Koog 11 - 11.30 u.; Oudeschild 10 - 10.30 uur. 11 december Doopsgezinde Zusterkring Oudeschild, St. Nicolaasfeest. TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken), Paasagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 58 Verkooplokaal in Kantoorstr van gebruikte meubelen. J. Jongedijk, Schildereinde 60, Telefoon 477. Tamme konijnen te koop ge vraagd. Fa Plaatsman-Cor- nelissen Tel. 195 Aangeb. mooi kippenhok met rer. uit- neembaar. J. Rijk, Binnenburg 13 tel. 260 - Laat uw konijn gratis en vakkundig slachten door J. C. Rijk. Binnenburg 13 tel 260 Te k Claris oliekachel en z.g. half Engelse kinderwagen (wit). Beatrix- laan 60 Weggelopen zw. jong poesje met wit befje. Not. van Wijland, „Zonne wijzer" De Koog Nog enkele goedkope landhekken 3,60 m lang. P. Boom, Oude schild Verloren een grijze vulpen met beige etuitje. Trijntje Lap, Hemmerkooi- weg H 123 P. A. ter Steege en T. Ellen geven U mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen hn- welijk waarvan de voltrek king zal plaats vinden D.V. 19 december 1957 vm. 11 uur ten gemeentehuize te Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegening nm. uur door de weleerw. heer Ds. P. C. Klijnsma in de Ned. Herv. kerk te Oosterend. Korteweg 122k, 't Zand Peperstraat 91, Oosterend Texel Receptie op de trouwdag van 4,30—6,30 in gebouw voor Christelijke Belangen Toekomstig adres Korteweg, 't Zand Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Klaas Cornelis Klaas M. A. Kikkert—Kos P. Kikkert Texel, 3 december 1957 De Cocksdorp 93 Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Peter Dirk Jan N. Drijver—Agter D. J. Drijver Hoofddorp, 30 nov. 1957 Willem de Zwijgerlaan 4 Johanna H. C. Dros en Cornelis Duinker hebben de eer U. mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op D.V vrijdag 20 december 1957 om 13,45 uur ten gemeen tehuize te Den Burg Kerkelijke inzegening de N H. kerk te Den Burg door de Weleerw. heer Ds W. M, van Reijendam. Weverstraat 42 Haffelderweg 9 Den Burg, Texel Receptie op dc trouwdag van 16—17,30 uur in hotel De Graaf. Toekomstig adresHaffel derweg 9, Den Burg. Alle dagen weer per kop en per liter Biedt zich aan tijdelijke hulp in de huishouding Adres bur. van dit blad Hierbij betuig ik mijn hartelijke dank voor de vele blijken van deelne ming ondervonden bij het overlijden van mijn lieve man CORNELIS VLAMING In het bijzonder aan Ds. van Sluijs en aan dragers en kleedoplegsters. C. P. Vlaming-Roeper Den Burg, Texel Kogerweg 7 December 1957 Voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk ondervonden zeggen wij namens wederzijdse ouders allen hartelijk dank J. Hopman 'Th. Hopman—Zijm Westerweg 2, Den Burg van de afd. Texel op dins dag 10 dec a.s. 8 uur in hotel Texel. Agenda Opening, notulen, jaarver slag, rekening en verant woording penningmeester, ingekomen stukken, be stuursverkiezing aftr. De Grave (heikiesbaar), be handeling beschrijvings brief waarin o.a. voorge steld wordt de vakheffing met 2 pet te verhogen verkiezing afgevaardigden rondvraag eo sluiting Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in OostercndI Kapper Bakker. Tel. 203 voor groot of klein? Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I Zaterdag 14 december IJsclub Eierland in hotel De Hoop, aanvang 8 uur J. v. d. Meer en N. Daalder hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op dinsdag 24 dec. a s ten gemeentehuize Den Burg. Oudeschild 176 Oost O 104 Texel, december '57 Receptie van half 5 tot kwart voor 7 op de trouw dag te Oost in de school. toekomstig adres Oudeschild NoordkaapS 6 In plaats van kaarten. Maria J. v. Driel en Roelf Kok geven kennis van hun voorgenomen huwefijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op 13 dec. 1957 te Den Burg. Eierland E 55 Receptie van 4,30-5,30 uur REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper! Mevr. A. C. A. Boer, Warmoesstr. 46, Den Burg Electrohuis Bakker Ceintuurs, knopen kousenreparatie binnen 4 dagen gereed. VILT P1TRIET RAFFIA KRAALTJES Telefoon 146 Ondergetekende is telefonisch bereikbaa onder no. 574 B P. Rab, Schildereind GEVRAAGD: voor hele of halve dage zaterdags niet Bakkerij De Gouden Ai Oosterend. Volkswagenbusjes te huur voor kleine geze schappen met en zondi chauffeur. Van Koningsbrugge Loodsgracht 22 Den Helder, tel. 202 In het diaconessen- huis te Haarlem over leed tot mijn grote droefheid mijn geliefde zuster Beatrix Maria Koning wed. van Johannes Ferdinandusjongkees in de ouderdom van bijna 93 jaar. Alex Koning Weverstraat 93 Den Burg, Texel Te Huur voor gelegenheid J. H. Geus. Den Burg, Texel Telefoon 333 Vishandel Mosk TE KOOP met of zonder eiektr. motor en ongeveer 150 m stal- kabel nieuw. Barhorst, Molenstraat GEVRAAGD met I of meer medewer kende zoons Woning met eiektr. licht en waterleiding disponibel. Rutten, Eendracht. Zijn de kinderen vaak het doel van Uw i beid De kinderen en hij toekomst Welnu, leger toekomst dan zo vroi mogelijk vast in een spal boekje. Het bedrag w dan op het juiste momé worden aangesprokfj Kies daartoe de zekerhefi van onze spaarbank, ongeschokt de tijden do< stond. Uw geld is d volledig veilig, direct c vraag baar ende hoge rente is ook voor U belang. 0e Stichting Spaarbank BfëÏÏiflHl SBBHHeDiW Aangesloten hij de Coöp. Cent Raiffeiseo-Bank te

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2